DINSDAG 6 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 RADIOPROGRAMMA'S WOENSDAG 7 DECEMBER 1938 GEMENGDE BERICHTEN MAN DOOR AUTO AANGEREDEN Voor zijn woning gedood Vanochtend is te Arkel, de 41-jarige landbouwer T. van IJzeren bij het over steken van den Rijksstraatweg, vlak voor zijn woning door een auto aangereden en gedood. JONGEMAN DOOR AUTO AANGEREDEN. In ziekenhuis overleden. Gistermorgen om tien uur is op den rijksweg tusschen Harlingen en den af sluitdijk een ernstig ongeluk voorgevallen. De achttienjarige F. B. uit Harlingen stak «net zijn rijwiel aan de hand van de rech terzijde naar den linkerkant over. On - veer op het midden van den weg werd hij aangereden door een uit de richting Har lingen komende personenauto, bestuurd dcor B. van D. uit Lieve Vrouwenparochie. De wielrijder werd tegen den weg geslin gerd en bleef met een ernstigeschedelba- sisfractuur liggen. Dr. Duister verleende het slachtoffer de eerste hulp, waarna de ongelukkige naar het R.K. ziekenhuis te Harlingen werd vervoerd. Hier is B. aan de gevolgen van de aanrijding overleden. DOODELIJK MIJNONGELUK Hedenochtend omstreeks zeven uur is de 34-jarige Duitsche houwer J. Josten in een pijler van de Staatsmijn Maurits te Lutte- rade, onder vallend gesteente bedolven en na eenige oogenblikken overleden. J., die afkomstig was uit Sittard, was gehuwd en vader van vier kinderen. VERDRONKEN. Te Nieuw-Vennep is de 22-jarige M. v. d. H. uit Den Haag van een kolenschuit ge vallen en verdronken. MOORDAANSLAG TE GRONINGEN. 52-jarige vrouw door haar echtgenoot verwond. -1 Gistermorgen heeft de 52-jarige arbeider B. L. te Groningen, een moordaanslag ge pleegd op zijn echtgenoote, die ernstig werd gewond. Sedert geruimen tijd leefde het echtpaar in onmin. Dientengevolge was de vrouw bij haar zoon gaan inwonen. Gistermorgen verscheen L. ten huize van zijn schoonzoon. Met een hamér ging hij zijn vrouw, de 52-jarige C. K., te lijf en bracht haar verscheidene verwondingen toe, waarbij o.a. de kaak van de vrouw werd stukgeslagen. Onmiddellijk hierop vluchtte de man. Op advies van den poli- tiedokter werd de vrouw naar het acade misch ziekenhuis overgebracht. Haar toe stand is ernstig. De man is in den loop van den dag door de politie opgespoord en gearresteerd, waarna hij ter beschikking is gesteld van den officier van justitie. DE ROTTERDAMSCHE ACROBAAT INBREKER. Dezer dagen is de 25-jarige zeeman K. W. de L., die in het ziekenhuis aan den Coolsingel te R'dam vertoefde, in verband met zijn verwondingen, welke hij had op- geloopen na zijn mislukte inbraak in de Bijenkorf aldaar, overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar is gebleken, dat hij nog meer stoute stukjes op zijn re kening heeft staan. De rechercheurs op het hoofdbureau had den, toen zij hoorden van de acrobatische afdaling van het dak van de Bijenkorf naar de straat, direct gedacht aan een in braak, welke in den nacht van 27 op 28 October j.l. was gepleegd bij de handels compagnie aan de Boompjes. Uit het on derzoek was gebleken, dat de inbreker niet van de straatzijde was binnengekomen en dat hij ook niet aan de straatzijde de ap partementen van de firma verlaten had. Hij moest via een der panden *1, 3 of 5 in de Groote Draaisteeg zich toegang hebben verschaft tot de gebouwen van de' Handels compagnie. Deze panden kon men precies aangeven,-omdat de gaping tusschen het pand, waarin de inbraak was gepleegd, en de andere huizen in de Groote Draaisteeg te groot was om te overbruggen. Het on derzoek is toenmaals doodgeloopen. Thans meende men niet ten onrechte een nieuwe draad in handen te_^ hebben, omdat in de eerste plaats de L. voor stoute stukjes niet terugdeinsde en de L. in de tweede plaats een eindje verderop in de Groote Draai steeg bleek te wonen. Bovendien had men een zonderlinge voetafdruk gevonden. Deze was noch van een schoen, noch van een voet en men was er niet precies achter, waar de afdruk nu eigenlijk vandaan kwam, toen men op de L. een paar schcen- sokjes vond, die over de schoenen gedra gen dienen te worden. Weldra kwam vast te staan, dat de vroeger gevonden afdruk precies overeenkwam met den afdruk, die een schoensokje moest achterlaten. Daar om nam men de L. nog eens een verhoor af en hij gaf daarbij grif toe, dat ook deze inbraak door hem was gepleegd. Hij had c ">k tc-en een flinke klimpartij ten beste moeten geven. Over en door niet minder dan zeven panden was hij, met het inslaan van ruiten enz. in het pand van de Han delscompagnie beland, waar hij het op de brandkast had voorzien. Deze was even wel zoo solide, dat hij er maar niet eens aan was begonnen. Hij had echter wel alle lessenaars opengebroken. Het resultaat van dezen tocht was voor hem ook a1 zeer ge ring geweest: hij was er alleen in geslaagd zich een sigaret toe te eigenendie hij maar had opgerookt. De L. zal ter beschikking van den Offi cier van Justitie worden gesteld. SINTERKLAAS OPGEBRACHT VOOR DRONKENSCHAP. Zwarte Piet nam tijdig de vlucht. Een tooneeltje, dat honderden kijkers trok en de algemeene vroolijkheid wekte, speelde zich Zondagavond af in het cen trum van 's-Gravenhage, in de Nobelstraat. Surveilleerende agenten zagen in een open rijtuig Sint Nicolaas passeeren, vergezeld van zijn knecht Zwarte Piet en een dame, die mevrouw Sint Nicolaas bleek te zijn. Het viel den agenten op, dat de koetsier zoo voorover hing op den bok en Sint Nico- lgas versuft rondkeek. Voor de veiligheid van het verkeer achtten de agenten het raadzaam den bejaarden heer even te laten stoppen. Het onderzoek wees uit, dat de koetsier geheel beschonken was, de Sint was even eens beneveld, mitsgaders zijn echtgenoote. Zwarte Piet, die ook niet geheel brand schoon was, bleek toch nog het best bij zijn positieven te zijn. Met medeneming van zijn zak sprong hij uit het rijtuig en verdween tusschen de menigte. Sint Nicolaas werd in gezelschap van zijn vrouw en den koet sier naar het politiebureau aan de Prinse straat overgebracht. Terwijl men bezig was proces-verbaal op te maken, kwamen eeni ge burgers voor den goeden Sint vergeving vragen. Zij vertelden, dat zij de schuld wa ren van het incident, want dat zij Sint Ni colaas en zijn gezelschap zoolang hadden getracteerd, tot allen onder den invloed waren. De smeekbede vond bij de politie een willig oor en Sint Nicolaas werd in vrijheid gesteld. Alleen werd hem zijn ver gunning om voor de jeugd op te treden, afgenomen, omdat men de jeugd een desil lusie wilde besparen. „Tel." ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk, van 8 tot en met 10 December, van 9 tot 14.30 uur, wegens schietproeven met geschut. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat het strand eerst toegankelijk is, nadat de roode vlaggen, welke de onvei lige strook aanduiden, zijn ingehaald. SPORT ZWEMMEN, SMITSHUYZEN WINT TE GENT. De Hongaarsche zwemmers, die Zater dag in Antwerpen en Zondag in Brussel zijn gestart, kwamen gisteren te Gent uit. Ons land was vertegenwoordigd door H. Smitshuyzen, die het eenige nummer, waaraan hij deelnam, de 200 M. schoolslag, op fraaie wijze won in 2 min. 49.2 sec. Op de tweede plaats eindigde de Hongaar An- gyel in 2 min. 51,2 sec. Derde werd de Belg van Camp in 2 min. 56,2 sec. voor zijn landgenooten van Parijs in 2 mm. 58,6 sec. en Volonge in 3 min. 5,3 sec. WATERPOLO ZIAN IV—DE ZIJL 5—1 Bovengenoemde zeventallen speelden voor de competitie van den kring den Haag in de zweminrichting de Regentes te Den Haag. De Zijl verscheen met 4 invallers, terwijl ZIAN volledig was. Aanvankelijk weet de Zijl goed stand te houden, zoodat de rust ingaat met een 1—1 gelijken stand. Na de rust weet echter ZIAN ondanks goed keepwerk van van Weizen, door meer dere uithoudingsvermogen den stand tot 51 in hun voordeel op te voeren. Met dezen stand komt het einde van dezen in de beste verstandhouding gespeel den wedstrijd. WIELRENNEN VAN AMSTERDAM WINT TE MARSEILLE De Nederlandsche wielrenner van Am sterdam heeft Zondag deelgenomen aan internationale wielerwedstrijden, waarvan een koers achter Derny-motoren het hoofd nummer was. De uitslagen luiden: Achter Derny-motoren: eerste manche over 30 k.m. 1. van Amsterdam, tijd 30 min. 23 1/5 sec.; 2. Minardi op 10 meter, 3 Girard, 4. Cottyn, 5. Louviot, 6. Goujon, 7. Arent2, 8. Krauss. Tweede manche over 30 k.m.: 1. Van Amsterdam, 2. Girard, 3. Louviot, 4 Goujon, 5. Minardi, 6. Cottyn, 7 Arentz, 8. Krauss. Algemeene rangschikking: 1. Van Am- stterdam, 2 pnt.; 2. Girard, 5 pnt.; 3. Mi nardi, 7 pnt.; 4. Louviot, 8 pnt.; 5. Goujon en Cottyn, ieder 10 punten. SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie. Door de beslissing der commissie van ar bitrage over een aantal afgebroken par tijen ontstonden de volgende eindstanden: 4e kl. B. Inter Nos II Boskoop wint met 5 1/2- 4 1/2 van Hazerswoude II. Bord 5: A. C. Hrogendoorn (H.)W. v. d. Berg (B.) 01; bord 7: P. v. VeenJohs. de Ruyter 1/21/2; bord 8: B. v. d. LooW J. Spaargaren 1/21/2. 3e kl. A. Gymn.sch.ch. I en Taveno II spelen gelijk (55); bord 2: E. de Witte (G.)P. v. Nierop (T.) 1/21/2. De partij aan het 5e bord tusschen A. G. de Kier en C. J. Kooreman is hij uitspelen ook remise geworden. 2e kl. A. U. D. I Roelofarendsveen wint met 6—4 van Osgstgeest I; bord 4: L. Turk (U. D.)—A. A. Klinker (O.) 1—0; bord 7: P. Seijn—J. v. Rij 1/2—1/2. Ie klasse L. Stud. Sch.cl. I wint met 7 1/22 1/2 van Bodegraven I; bord 1: P. H. J. Willems (Stud.)—T. Scheer (B.) 1/21/2; bord 7: Th. A. J. MarisM. Scheer 1/2—1/2. Ie klasse: R.-K. Schel. 2 Kon. I wint met 5 1/24 1/2 van Leiderdorp I; bord 1: H. Staats (2 K.)A. v. Klaveren (L'dorp) 1/11/2; bord 2: D. v. GelderZ. Zwa nenburg 10. 2e kl. A: Caïssa I wint met 6 1/23 1/2 an L. S. G. II; bord 1: dr. J. F. Sitks (L. S. G.)H. E. Christiaanse (C) 1/21/2. HAAGSCHE SCHAAKBOND. De competitie. De voorloopige uitslag van een wedstrijd in Den Haag gespeeld was een gelijk spel voor de Leidsche club, die nog kans op winst heeft. Residentieschcl. I—Leidsch Schaakgen. I. H. H. KamstraIr. J. J. G. v. Hoek 10 P. J. B. KreetzE. V. A. Remouchamps xx A A. GordijnM. M. Segaar 1/21/2 J. NijmanI. Zitman xx J. C. Lippemr. C. J. Goudsmit 1/21/2 •M. Ringerdr. J. F. Sirks xx P de BruinA. H. A. Vlasveld 01 A. v. UrkA. E. J. Modderman 01 J Stolkmr. A. G. de Blécourt xx M. A. KortekaasA. F. G. A. Zandvliet 1—0 Totaal 33 en 4 afgebroken partijen. De borden 2, 6 er. 9 staan iets beter, bord 4 iets minder. POSTDUIVEN Leidsche Postdnivenvereeniging „De Vriendenclub". Op 25 en 26 December zal door boven genoemde vereeniging een Postduiventen- toonstelling gehouden worden in haar Clublokaal Haverzaklaan 1. Het aantal duiven, dat nog niet juist be kend is, zal echter zoo groot zyn, dat de Postduivenliefhebber een goed overzicht zal kunnen krijgen van de kwaliteiten der tentoongestelde vogels. De keuring zal plaats hebben op 24 De cember door den goed bekend staanden keurmeester, den heer H. Slagboom uit Roozendaal en, indien noodig, nog door een ander. De heer J. Broeksema zal als de bekende en vertrouwde schrijver weder fungeeren. De tentoonstelling zal 20 klas sen bevatten waaronder een Eereklas voor duiven en doffers, welke in 1938 de reis be haald hebben van minstens 700 K.M. op eene reis. Tevens zullen van iederen lief hebber 4 zijner hoogst bekroonde duiven de punten te saam geteld worden en hier uit ontstaat een le, 2e en 3e kampioenshok. Op 7 December zal de jaarvergadering plaats hebben en dan zulen de inschrijfbil- jetten ingeleverd worden. Op 18 December zal de kampioenen-ten toonstelling bezocht worden in Utrecht en kunnen bij den secretaris reductiekaarten gratis verkregen worden. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. De beste stuurlui staan aan wal, C. v. d. H. uit den Haag moest terecht staan, omdat hy cp 1 October van dit jaar een ernstige aanvaring had veroorzaakt in de Zijl nabij de Spanjaardsbrug, te Lei den. Verdachte had den verkeerden wal kant bevaren en aldus met zijn plezier- motorboot een kleiner dito aangevaren, waardoor het kleinere broertje door mid den was gebroken. Het had nog ernstiger gevolgen kunnen hebben, want de inzit tende van het kleine motorbootje was de zwemkunst niet machtig, maar had het ge luk gehad om zich aan een andere boot vast te kunnen houden. Verdachte gaf toe, dat hij verkeerd ge varen had en het overvaren bootje goed. Verder vertelde hij nog, dat hij de stuur kunst niet zoo goed machtig was en dat hij anders een monteur aan boord heeft die overal voor zorgde. Maar tijdens de bewo gen Septemberdagen moest de monteur in dienst komen en toen was verdachte toch maar gaan varen. De kantonrechter vond, dat verdachte beter thuis had kunnen blijven. Een echte schipper van een groote vrachtmotorbcot als getuige genoord was niet erg te spreken over het varen van deze „Zondagvaarder" en verklaarde, dat de snelheid veel te groot was geweest, dat verdachte zig-zag gevaren had en boven dien aan de verkeerde zijde. Hij zelf had nog zijn uiterste best moeten doen om een aanvaring met verdachte te voorkomen. Als hij het schip van verdachte had aange varen, dan had deze thans niet terecht kunnen staan. De ambtenaar vond de manier van varen van verdachte hoogst roekeloos. Rekening houdende met den hoogen leeftijd van verdachte, 70 jaar, werd de eisch een geld boete van /50 subs. 20 dagen. De uitspraak werd ƒ25 subs. J4 dagen. Het 3 Octoberfeest „gevierd". P. J. R. uit den Haag had gehoord, dat men in Leiden zoo goed feest kon vie ren en hij had besloten om het zijne tot de feestvreugde bij te dragen. 's Morgens vroeg was hij in de Sleutel stad gearriveerd en hij had gemeend, dat dezen dag niet beter doorgebracht kon worden dan in gepaste dronkenschap met als resultaat dat de politie hem reeds om 10 uur in het v. d. Werffpark had aange troffen, zoo dronken als een „kanon". Verdachte had een dusdanige spijt over deze manier van feestvieren, dat hij zich aangesloten had bij een geheelonthouders- vereeniging in den Haag. Om dit te onderzoeken werd de zaak aangehouden. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV- Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medi tatie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Mor gendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berich ten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Ver volg concert en gramofoonmuziek 1.30 gramofoonmuzi,ek 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gramofoon muziek 6.00 Zang piano, en gramofoon muziek (Om 6.30 Berichten) 6.30 Taal les en causerie over het Binnenaanvarings- reglement 7.00 Berichten 7.15 Cau serie over de grondslagen der muziek 7.45 Causerie over leerbewerking 8.00 Berichten ANP, herhaling S.O.S.-Berichten 8.15 NCRV-Harmonie-orkest, en wed strijd. In de paze: Gramofoonmuziek 10.00 Berichten ANP, actueele uitzending 10.30 Gramofoonmnuziek 10.45 Gym nastiekles 11.00 Zang, piano en gramo foonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM n. 301.5 M. VARA-Uitzen- ding. 10.00—10.20 van. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 9.30 Causerie „Onze keuken" 10 00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven 11.40 Causerie voor de werklozen 12.00 Gra mofoonmuziek 12.15 Berichten 12.17 Het VARA-Orkest 1.151.45 „Esmeral da", m.m.v. soliste 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen 5.30 Het VARA- Orkest, en gramofoonmuziek 6.28 Be richten 6.35 Gramofoonmuziek 6.40 Causerie over de financiering der sociale verzekering 7.00 VARA-Kalender 7.05 Gelukwenschen 7.10 Gramofoonmuziek 7.15 Causerie „Van streven en strijden" 7.30 Causerie „Om het ode volk" 8.00 Herhaling S.O.S.-Berichten 8.03 Berich ten ANP, VARA-Varia 8.15 Voor scha kers 8.16 „Schuldig of onschuldig?" voordracht 8.21 Fragmenten uit de operette „Rose ma voisine" 8.45 Radio- tooneel 10.00 Berichten ANP 10.05 Het Residentie-orkest, m.m.v. soliste (opn.) 11.00 Declamatie 11.25 Gramofoonmu ziek 11.3012.00 De Ramblers. DROITWICH. 1050 M. 11.25—11.50 Cello en piano 12.10 Bobby Howell en zijn Band 1.00 Eric Jeffcote's Rhijthm- Kwartet en Martini en zyn Band 1.20 Uit Stockholm: Sven Shöld en zijn orkest 2.002.20 Declamatie 3.10 Jack Wil son en zijn kwintet 3.45 Reportages 4.05 Populair concert 4.205.10 Vesper 5.20 Gramofoonmuziek 5.40 Harry Roy en zijn Band en solisten 6.20 Be richten 6.40 Causerie „Theatre" 7.00 Zang 7.20 H^t Richard Crean-orkest (9.259.45 Berichten) 10.40 Het Leslie Bridge water Harpkwintet 11.20 Joe Loss en zijn Band 11.50—12.20 Jazzmuziek (gr, pl.). 4 HAAGSCHE POLITIERECHTER. Open deur politiek en „politiek" met gesloten deureit Als twee dames ruzie hebben, dan ont staat er doorgaans een volksoploop, komen de wederzijdsche mannen er aan te pas, vervolgens e politie en de Politierechter pleegt het laatste woord in dergelijke ge vallen te spreken. Zoo was het hier ook »egaan. Twee buur vrouwen gunden elkaar gerust alles, be halve de zoo noodige adem. Het was begon nen met wederzijds» ne scheldpartijen waar na de dames uiteen waren gegaan. De man van een der dames was thuis gekomen en had van vrouwlief gheoord, dat „zij" toch zoo'n serpent was enz. en de sterke man er op af. Eerst werd er netjes aangebeld en de aldaar wonende dame verscheen voor het raam en deelde mede, dat haar echt vriend niet thuis was. De sterke man dit hoorende had hieruit de conclusie getrok ken, dat hij zijn gang dan wel kon gaan en had zijn wraak gekoeld op de deur door dit instrument met slot en al uit de spon ningen te trappen. Toen dit gebeurd was, was de held naar huis gegaan en had zijn vrouw van zijn heldendaden verteld. Maar de juffrouw zat met de open ge- getrapte deur en zij nad haar man opgebeld die juist in een café een biliartavond met zijn tegenwoordigheid opluisterde. Toen de biljartliefhebber S. afkomstig uit Leiden, de noodkreten van zijn wederhelft hoorde was hij ijlings, het biljart het bilpart latend, naar huis getogen, had daar vernomen wat er aan het handje was en had gezegd, dat hij dat varkentje wel eens op zijn manier zou wasschen. En hij naar het huis van de vijandin van zijn vrouw. Netjes gebeld heb bende ging de deur epen en kwam het hoofd van de booze buurvrouw voor het raampje, waarna zich de volgende dialoog ontspon. Buurvrouw: „Wat mot je". Buurman: „Jou niet." Buurvrouw: „Wat mot je dan?" Buurman: „Die vent van jou". „Buurvrouw: „Wat vent, daar heb je een vent", en plotseling schoot als een meteoor een stevige vuist uit het raampje en kwam in onzachte aanraking met des buurmans hoofd en pets zei de vuist, au brulde de man, knak gingen zün halswervels, en peng sloeg het raampje dicht. Maar de sterke man, die des buurvrouws deur uit de heng sels had getrapt, verschanschte zich achter de rokken van de „zwakke" helft var. het huwelijkspaar. De man, die de klap gekre gen had, vond het niet zoo lollig en wilde ook al wraak nemen op de dpur. Maar of die nu sterker was dan de reeds ingetrap te of dat de trapper geen kracht genoeg in zijn beenen had, deze deur begaf het niet RADIO PARIJS. 1648 M. 9.05, 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang I.10 Gramofoonmuziek 1.25 Bailly-orkest 1.55 Gramofoonmuziek 2.35 Zang 2.50 Gramofoonmuziek 3.30 en 5.05 Gra mofoonmuziek 5.25 Het Ellis-orkest 6.35 Zang 6.50 Gramofoonmuziek 7.50 Gramofoonmuziek 8.35 Viola d'amore- voordracht 8.50 Pianovoordracht 9.20 Variété-programma 10.50 en 11.2011.35 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Het Rheinische Landesorkest 7.50 Gramofoonmuziek II.20 Fabrieksorkest 12.35 Omroepklein- orkest en solist 1.30 Populair concert 2.50 Gramofoonmuziek 3.20 Barnabas von Geczy en zijn orkest 5.50 Cello en piano 6.35 Gramofoonmuziek 7.30 Will Glahe's orkest (opn.) 8.20 Radio- tooneel 9.35 Gramofoonmuziek 10.20 NS-Toonkunstenaarsorkest, en cither- en mandolineorkest 11.20—2.20 Nachtcon cert. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.15 en 1.30 Omroep orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Zang en gramofoonmuziek 5.50 en 6.50 Gramofoonmuziek 7.18 Vioolvoor dracht 8.20 Jan Steurs' Musette-ensemble militair orkest en solisten 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Omroepsalonorkest 12.50 Omroepdansorkest 1.30 Omroepsalon orkest 1.502.20 Omroepdansorkest 5.20 Dansmuziek (gr. pl.) 5.55 en 6.10 Gramofoonmuziek 6.35 en 7.05 Omroep salonorkest 7.35 en 8.20 Gramofoonmu ziek 8.35 Radiotooneel 9.50 Schubert- Omroepdansorkest. concert, met toelichting 10.3011.20 DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Viool en piano 8.20 Uit Rome: Het Om roeporkest 9.20 Berichten 9.45 Uit Londen: BBC-Symphonie-orkest 10.35 Gramofoonmuziek 10.50 Berichten 11.0511.20 Viool en cembalo. GEM. RADIO DISTRIBUTIE BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Di versen 10.00 Radio Parijs 10.40 Radio PTT Nord of diversen 13.20 Brussel VL .220 R. Danmark of diversen 2.40 Radio PTT-Nord of diversen 3.20 Keulen 4.20 Londen Reg 4.50 Keulen 5.20 Brussel Fr. 6.20 Droitwich 6.50 Keulen 8.20 Brussel Fr. 8.35 Londen Reg 9.35 Keulen 10.20 Brussel VI. 10.30 Ween en of diversen. 4de Programma: 8.50 Brussel VI. 9.20 Gramofoonmuziek GRD of diversen 10.35 Londen Reg 12.10 Droitwich 2.00 Brus sel Fr. 2.20 Londen Reg 4.20 Droit wich 6.20 Londen Reg. 7.00 Droit wich 8.05 Londen Rge 8.35 Droitwich. en alleen de verf moest het afleggen. Maar inmiddels was de politie gearriveerd en deze had het trappen gezien, dus volgde een verbaal. De man was zoo verbouwe reerd, dat hij geheel vergat aan te geven, dat zijn eigen deur reeds ingetrapt was voordat hij begonnen was. Nu voor den Politierechter volgde het heele verhaal in geuren en kleuren en de Politierechter, het hoorende, vend het dom van verdachte, dat hij het niet aangegeven had, want de dader zou dan een veel zwaarder straf ge kregen hebben dan hij (verdachte) nu zou krijgen. De Officier zoowel als de Politierechter meenden, dat verdachte nu niet zoo schul dig was als het in werkelijkheid bleek te zijn. De man, die begonnen was, had ook zeker vervolgd moeten worden. Met alle omstandigheden rekening houdend werden zoowel de eisch als de uitspraak een geld boete van 7.subs. 7 dagen. Een verdachte deed vlug afstand van hoo- ger beroep en alles droop eensgezind af, mogelijk al weer volkomen verzoend, zoo dat alle narigheid voor niets was geweest. OPKOOPERS VERKOCHTEN GESTOLEN SIERADEN. Straffen in hooger beroep verhoogd. Twee Rotlerdamsche kooplieden, die ju- weelen hadden opgekocht en weder ver kocht van een Belgischen jongeman, die deze sieraden van zijn ouders had gesto len, waren door de rechtbank te Rotter dam veroordeeld tot ieder twee jaar gevan genisstraf, van welke straf de procureur- generaal bij het gerechtshof bevestiging heeft gevraagd. Het Haagsche hof, arrest wijzend, ver hoogde de straffen tegen - beiden tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9