STADS (Xj NIEUWS DINSDAG 6 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VERTREK NAAR DE MISSIE. Op 12 Januari a.s. zullen, zooa'j reeds eerder gemeld, de Lew. Zusters Hzm lirna (in de wereld mej. Helena Dnyer uit L' i- den) en Zuster Gerirudis (Calr.&rina Maas uit Dongen) naar de Missie ?n lVcd&n op Sumatra vertrekken om aldaar in d? t:e- kenverpleging te welk te worden gesteld. De reis wordt gemaakt per boottrein tot Marseille en van daaruit por.s.s. „Jjempo" van de Rotterdamsche Lloyd. Op Zondag 18 December a.s. zullen in het St. Elisabeth-ziekenhuis alhier de Zusters, die beiden alhier werkzaam zijn geweest, afscheid nemen. Dit afscheidsfeest zal een intiem karakter dragen. ADRES AAN B. EN W. Goedkoop schoeisel voor gesteunden Aan het college van burgemeester en Wethouders dezer Gemeente is volgend adres gezonden: Geeft eerbiedig te kenner: de besturen van christelijker besturenbond, den R.K. Volksbond en den Leidschen bestuurders- bond, domicilie kiezende ten kantore van laatstgenoemden bestuurdersbond, Heeren gracht 34. dat hij Raadsbesluit va- 20 December 1937 werd besloten voorloopig voor een Jaar goedkoope schoenreparatie te ver strekken aan de gesteunden van de Crisis- steunverleening en Maatschappelijk Hulp betoon; dat uit een door ons ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze schoeiseldienst in een behoefte voorziet; dat deze schoeiseldienst door de werk- loozen op zeer hooge-n prijs wordt gesteld; dat door een zeer groot aantal personen van dezen dienst gebruik wordt gemaakt, welk aantal stellig hooger zou zijn, indien deze dienst niet aan een bepaald aantal reparaties was gebonden; dat adressanten U daarom beleefd doch dringend verzoeken dezen dienst voort te zetten en zoo mogelijk eenige uitbreiding te doen ondergaan. DE TOELATING VAN DUITSCHE VLUCHTELINGEN. Zooals wij bereids hebben medegedeeld werd hier ter stede een comité van Actie opgericht tot bespoediging der toelating van Duitsche vluchtelingen. Door dit comité is t"gen Vrijdagavond a.s. in de Stadsgehoorzaal een getuigenisavond belegd, waar verschillende sprekers en spreeksters het woord zullen voeren. Theo Misdom, die kort geleden werd be noemd tot leeraar voor contrabas aan het Muzieklyceum hier ter stede is met ingang van 12 December benoemd als contrabas speler in het Stedelijk Orkest të Witten (Ruhr) in Duitschland. BEGRAFENIS J. DE HAAS. Hedenmorgen vond op de begraafplaats Ehjjnhof ender groote belangstelling de begrafenis plaats van wijlen den heer J. do Haas, in leven oud-brigadier van Poli tie, die de vorige week op den Zijldijk door epn hartverlamming werd getroffen, waarbij de dood onmiddellijk intrad. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op een deputatie van den Chr. Bond van Politieambtenaren in Nederland, afd. Leiden, die tevens als slippendragers fun geerden. Ook waren aanwezig vele oud collega's van den overledene en de heer K. W. Wijk, inspecteur van Politie. Aan het graf heeft het woord gevoerd door ds. Wiersinga, Geref. Pred., alhier r-n een zoon van den overledene. Hierna wer den bloemen in het graf gestrooid. Vervplgens werd gezongen Ps. 89 vers 8, waarna de zoon van den overledene na mens de familie alle aanwezigen dank zeg de voor de betoonde belangstelling. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. Bij „De Goede Woning". Gisteravond om vijf uur arriveerde St. Nicolaas en zijn knecht per auto om aan de leden van de Buurtver. „de Goede Wo ning" een persoonlijk bezoek te brengen. Met liedjes en gejuich werd St. Nicolaas door de jeugd ontvangen en begroet. Na in genoemde buurt zijne inkoopen gedaan te hebben, werd begonnen met be zoek aan de diverse gezinnen. Het kwistige hand werd door Zwarte Piet gestrooid, doch ook werden diverse vermaningen uitgedeeld. St. Nicolaas' bezoek werd door jong en oud op grooten prijs gesteld. De bedoeling der Buurtvereeniging, on derling bijzondere feestdagen te organi- seeren, mag, voor zijn kortstondig bestaan als buitengewoon geslaagd genoemd wor den. Bij de Leidsche Doofstommen- Vereeniging. In het gebouw „Patrimonium" hield bo vengenoemde Vereeniging een vroolijk Sint-Nicolaas-feestje. De voorzitter, de heer J. Brouwer, opende dezen avond met een welkomstwoord. Eenige oogenblikkan hierna verscheen Sint Nicolaas met zwar ten Piet in de zaal, waarna de goede Sint aan alle leden der Ver. enkele versnape ringen uitdeelde. Na het vertrek van Sint Nicolaas werd een filmvertooning gege ven. De heer J. H. W. Thoolen is te Antwerpen geslaagd aan de vakschool der „Nationale academie der kappers van België" en heeft verkregen het „getuigschrift van be kwaamheid", „met grooté onderscheiding". Uit Leiden vertrokken Wed. C. PeekAlkemade, Haarlem, Dek- kerstr. 11 C. v. Beek, Y/ksojt, Ei1 on- laan 16 H. C. Nijp—ï>cr-r,f.ng-*\ Was- Essenburgsingel 14Gb J. Eon jo Enscha- senaar, Molenstr. 13 L. A. v. Berge He negouwen, Keulen," Beethovcnstr. 6 P. Berghout, Utrecht, Duifstr. 5 F. Borrc- manBeijer, Leiderdorp, Patrimoniumoark 5 C. de Boer en fam., Rotterdam, Duit- schestr. 147a T. den Boer, Rotterdam, d, Hengeloschestr.weg 29 A. Bouter, N. O. Indië H .Brandenburg, Rotterdam, Watergeusstr. 26A. Brink, Alkmaar, Ju- lianastraat 12 P. de Bruin en fam., Lei derdorp, Zijldijk 11 B. Burger, Vlaardin- ger Ambacht, Sportlaan 56 M« v. d. Dop, Oegstgeest, Abtspoëlweg 3 M. C. Douw, Driebergen Rijcenburg, Jac. c. Gaesbeek- laan 27 J. Dusoswa en fam., Katwijk Duinoordstraat 1 A. E. Dijkema, Beerta, Wijk B 45 R. H. Eggens, Anlo,. Anner- veenschekanaal 82 W. v. Elteren, Nieu- wenhagen, Voortstr. 91 Jhr. T. A. J. v. Eysinga, Doniawerstal, St. Nicolaasga J C .v. d. KampFlanderhijn, Dordrecht, Hoofdstr. 54 rood J. S. Göbel, Nijmegen, K. v. Beynenstraat 152 E. M. C. de Haas, Eindhoven, J. v. Lieshoutstra 5 J. Hart, Utrecht, Duifstr. 5 B. A. v. Harte velt, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 2 J Hille- sum, Amsterdam, Willemsparkw. 4bov. Th. Hohenwarter, Treszdorf H. N. F. v. d. Hoogen, Voorschoten, Rijndijk 308 J. S. v. d. Horst, Rotterdam, Schepenstr. 64b P. Huis en fam., Amsterdam, J. v. Len- nepkade 152 I Jhr. E. W. de Jonge, den Haag, Nassau Zuilenstr. 23 J. A. Kok en fam., Nr. Amstel, Gr. Albrechtl. 137 R. Koning en fam., Padang J. P. W. Kriek, Zoetermeer, b. W. Pietersen Th. M v. Laar, Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5 G. M. Radja Loemban Tobing, Dei Haag, Torenstraat 68 A. N. Mank, Ter Aar, A 131 Th. F. Marijt, Den Haag, Mient 613 M. Meeuwse, Den Haag. Ie Blankenb. 65 A. Niewiak, Dusseldorf, Fürestenwall 208 E .J. Nijhoff, Zwolle, Rh. Feithlaan 40 A. F. L. Nijssen, Hilversum, Laarderw 103 P. J. Olijerhoek, Oegstgeest, Dorps straat 70 J. A. Paulides en fam.. Leider dorp, Ericalaan 14 H .C. Pressler en fam. Tilburg, Ringbaan West 139 V A. G. M v .d. Putten, U-l jn N Jb., Kerkstraat A 252 Wed. T .v. d. RestRoos, Durban 1) J. Rorije en fam., Utrecht, Ser'»aiangstr. 7bis W. K. E. de Ruijter, Rotterdam, Ro zenburglaan 40. A. S. Nijkerk—Sauer bier Couvée, Amsterdam, Lomanstr. 21 P. H. Schreuder en fam., Amersfoort Utrechtscheweg 82 Soejitro binti Prawi- roatmodjo, Padang Raden Soeroyo en fam., Kediri J. Steenhuizen. Am-sterdam, Nassaukade 127 I H. A. Stikkelorum, Oegstgeest, Julianalaan 1 E. M Strous, Breda, Ginnekenweg 125 M. J Strous, id. id. L. Swaap, Amsterdam, Weterin geschans 181 H. Unland, Voorschoten. Wilgenlaan 8 M. den Uijl, Groningen. Binnen Westersingel 13a J. v. d. Velden en fam., Hilversum, Eemneserw. 278 L. H M. Vennix, Rotterdam, Bergweg 180a A. J. Verton, Zoeterwoüde, Utr. Jaagpad F 20b Wed. M. v. 'Hiele—Verton en fam., id. id. A. Werker, Wassenaar, St. v. 'c Gravenz.weg 84 J. Winseminus, Heem stede, Ln. v. Rozenburg 21 W. A. de Witte, Den Haag, Miquelstr. 18 C ,v. Woerd, Den Haag, Daendelstr. 78 P. J. W. v. Zijl en fam., Vught, Taaistraat 122, In Leiden gevestigd. H. Beekman, slager, le Binnv.gr. 26. C. P. H. Berg, chauffeur, R. en Schiekade 28. A. S. Berkhout, Nieuwe Rijn 26. A. A. H. Beulink, R. en Schiekade 45. T. II. v. d. Biezen en fam., Wielmakersteeg 22. G. A. de Boer, Oude Singel 12. W. H. Brendgen, winkeljuftr., Haarlemmerstraat 141. G. v. Buuren en fam., monteur, Haagweg 178. Wed. J. M. BrusseCa- ron en fam., huishoudster, Pasteurstraat 40a. A. Diepenhorst, schrijver RDB., Bil- derdijkstraat 2. M. v. Don ge, dienstbode, Zoeterw. Singel 109. G. Ouwerkerkv. Drunen, Munnikenstr. 97. J. M. Duk, Fa- gelstraat 22a. A. E. Eikelenboom, tele foniste. Noordeindspl. 8a. C. Eikelenboom id. M. F. v. Evert, dienstbode, K. Galge water 16. J. v. Gent en fam., sigarenma ker, Kolfmakersteeg 13. R. M. de Haan, Houtstr. 3a. G. Hoekstra, dienstbode, Kam. Onnesl. 22. J. P. Hoeneveld, Ra penburg 4. E. Holtmann, dienstbode, Roodenb.str. 58. W. J. Holwerda, hout bewerker Sophiastraat 61b. L. E. F. de Jong, Witte Singel 88. E. J. Jordens en fam., sigarenmaker, Sumatrastraat 94. J Kalee, draaier, Heerensteeg 21a. F. C. Kamermans, verpleegster, Rijnsb.weg 10. E v. Katwijk, 1.1. verpleegster, Witte Sin gel 27. B. Kisman en fam., mattenwever, Sumatrastraat 110a. A. M. Kok, dienst bode, Lammensch. weg 10. J. W Ko- nings, sigarenmaker, Bronkhorsstraat 55a. A. C. Konijnendijk, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. v. Krieken, dienstbo de, Rijnsb.weg 144. F. Langeraar, ver- kooper-étalieur, Hoogewoerd 93. Lie Hong Tjiang, R. en Schiekade 67. J. K. Lubanski, Stationsweg 35a. J. J. A. Nee- leman, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. I Ottevanger, dienstbode, Boerhaavelaan 16. M. v. d. Pijl, v. 't Hoffstraa 17a. J Rahder en fam., Roodenb.str. 19. A. M. J. Schaap, breister, Hoogl Kerkgr. 18. G. Schaap, breister, Hoogl Kerkgr. 18. A. C. v. Schie, dienstbode, Langebrug 33. C. A. Schuurmans, dienstbode, de M. v Streefk.str. 7. P. Smeets en fam., Coornhertstraat 10a J. C. Splinter en fam., mattenwever, Voorstraa.' 44. P. Stavleu en fam., stamper grofsm., Lange brug 23a. P. Steenstra, aan boord „Ger minal". A. H. Tollenaar en fam. electr. techn., Atjehstr. 93. Th. IJ. v. Velsen, dienstbode, Witte" Singel 4. J. v. Vliet, dienstbode, N. Rijn 3. P. v. Vliet, Rijn kade 5. C. v. Weru-.eskerken Breestr. 22. J. J. de Wilde, dienstbode, Boerhaavel. 33. C. Wilbrink en fam., huisvader min nehuis, Kaarsenmakerstr. 7. E. M. J. Wilms, huishoudster. Merelstraat 44. A. J Woldendorp, R. en Schiekade 67. E. C. M. v. d. Zee, Hoefstraat 3. Burgeriiike Stand LEIDEN. Geboren: Martinus Hubertus, zoon van H. M. Kramp en H. J. M. v. Well Hen- drika, dochter van P. v. Waardhuizen en II. Luijk Gerard Anton Hendrik zoon van W. H. C. Brugman en L. Vermond Rudolf, zoon van K. H. Mugge en J. Marks Johanna Jacoba Maria, dochter van J. P. M. Vermeulen en J. J. M. Boks Adria- nus, zoon van A. Leemans en E. H. Taverne Joseph Augustinus Wilhelmus, zoon van A. C. H. Schuurmans en M. S. H. Halsema Antonius Josephus zoon van A. J. van Weeren en H. Sloos Adrian us Jacobus Jozef, zoon van J. Th. Straathof en H. A, S. v. Beek Maria, dochter, van A. v. Polanen en G. P. M. v. d. Eist Frederik, zoon van F. Duinkerken en M. J. Sijsenaar Tom, zoon van J. C. K. Mioch en D. Bos nia Cornelis Gerard, zoon van D. Been en A.H. v. Oudenaren Jacobus Wilhel mus Petrus zoon van P. J, Zuidhoek en J. A. M. Noordermeer Adriaan Cornelis, zoon van J. Veerman en J. M. Bakker Diderica Petronella dochter van G. Haasnoot en T. Boom Clasina dochter van N. Huizer en H. J. v. d. Beek Overleden: J, Zuiderduijn, zoon 46 jaar H. J. Jasperse, wed van: K. Schilp 85 jaar. LcSïcrcn en Kunst Tooncsl „ST. WILLIBRORD.". Openluchtspel door Jan Vuysters. Naar wij vernemen zal binnenkort bij de boekerij „Oud Brabant" te Oisterwijk van de hand van Jan Vuysters verschijnen een openluchtspel over St. Willibrord, ter gelegenheid van diens a.s. herdenkingsfees ten. Zooais bekend verscheen daar, van denzelfden auteur reeds eerder een too- neelspel voor de zaal over St. Willibrord. HET SPEL VAN DEN KELK. Bij de uitgeversmaatschappij „De Ge meenschap" te Bilthoven is een nieuw tooneelspel verschenen, gewijd aan den Gcdsman Alphons Ariëns, in drie bedrijven en een naspel door drs. Wim Snitker, geti teld „Het spel van den Kelk". Het eerste bedrijf speelt in de sacristie van de St. Jacobskerk te Enschede, kort nadat Alphons Ariëns aldaar tot kapelaan benoemd is. Het tweede bedrijf speelt op Ariëns' werkkamer, ongeveer negen jaar later. Het derde bedrijf eveneens op zijn werk kamer op den avond van zijn benoeming tot pastoor. Het naspel speelt in dentuin van de pastorie te Maarssen. In zijn inleiding schrijft prof. G. Brom terecht, dat dit spel wel niet Ariëns laat optreden in de branding van het rumoeri ge sociale leven, maar den toeschouwer een blik doet slaan in den ziel van dezen Godsman, die alles offerde voor het volk, zelfs het dierbaarste wat hij hier op aar de bezat zijn Kelk. Alles speelt zich af in de binnenkamer. Het eerste bedrijf heeft tot motto: Introi- boIk zal mijn offerleven beginnen! Hot tweede bedrijf draagt het opschrift: Suscipe. Aanvaard, o Heer, het offer dat ik U aan bied. Ik zal zorgen voor de slachtoffers, die op straat zullen worden gezet. Offerimus et calicem luidt het op schrift boven het derde bedrijf. Ook mijn Kelk zal ik voor hen offeren! In het naspel wordt Ariëns zijn kelk weer aangeboden. Calicem salutaris acci- piam. Zoo worden treffend schoon deze motieven uit het Misoffer toepasselijk ge maakt op deze offerdaad van Ariëns. Dit bekende historische gegeven uit zijn priesterleven wordt hier levendig uitge beeld en zal menig toeschouwer in heiligen eerbied en bewondering doen opzien naar den held van dit stuk. Den schrijver onze hulde voor dit prach tige tooneelstuk. De volle zalen, die het ongetwijfeld zal trekken, zullen het beste bewijs zijn. dal hij ten volle geslaagd is in zijn opzet. Het publiek zal den auteur dankbaar zijn voor de keurige en fleurige uitgave van dit werkje. Ook de omslag en vignetten van den teekenaar L. Manche verdienen een eervolle vermelding. Voor tooneelclübs in Werkliedenvereeni- gingen, Sobriëtasclubs. dilettatenclubs, kostscholen enz. zij dit tooneelspel, dat speelt in onzen modernen tijd, bijzonder aanbevolen. Pastoor H. GEERTMAN, Enschedé. de verkenners-vrienden De organisatie der Katholieke Verken ners is de laatste maanden bezig zich ver der te ontwikkelen, aanzienlijk uit te breiden en te versterken. Het werk onder de jonge dienstplichtigen neemt steeds vasteren vorm aan en is, dank zij de bereid willige medewerking der militaire autori teiten, in verschillende garnizoensplaatsen reeds belangrijk gevorderd. Dienstplichtige voortrekkers zijn in stammen ondergebracht en de eerste resultaten zijn van dezen nieu wen organisatievorm bewezen duidelijk, dat hier werd van groote beteekenis wordt verricht. Nauwelijks zijn deze plannen in eersten aanleg verwezenlijkt, of het hoofdkwartier is bezig met de uitwerking van weer nieu we ideeën, die moeten dienen om de be weging te versterken en vooral in breedere kringen dan tot nog toe, haar idealen te laten doorwerken. Velen zyn het de ge dachte en de werkwijze der Katholieke Verkenners vertrouwd, velen zouden deel willen hebben aan deze blijmoedige broe derschap, doch om verschillende redenen hebben zij daarvan moeten afzien. De een wat te oud, de ander had geen liid voor een leidersfunctie, een derde vond geen gelegenheid. Toch worden deze velen aangetrokken door den frisschen geest der beweging, haar in dezen tijd zoo noodzake lijke broederschapsidee, haar sportiviteit er haar ferme, gezonde godsdienstzin. Voor dezen is nu opgericht een nieuwe organisatie „De Verkennersvrienden". Deze organisatie beoogt allen te vereenigen, die aan de beweging willen medewerken, zon der daartoe op andere wijze in staat te zijn. Zij worden als vrienden van de beweging ingeschreven bij het Interdiocesaan Hoofd kwartier. Door regelmatige toezending van enkele publicatie'S, worden zij op de hoogte gehouden van wat er gebeurt in en rondomi de beweging. Door een bescheiden be drage steunen zij het algemeené werk van ce bewpging. Nog verdere plannen zijn in overweging: de Verkennersvrienden kunnen de bewe ging zonder twijfel tot grooter steun zijn en de beweging zal harerzijds niets nalaten, c at dien steun het grootste mogelijke effect verleenen zal. Laatste berfcMen WINKELDIEVEGGE AANGEHOUDEN Gisteravond werd een 46-jarige be woonster- van den Rijkswijkscheweg te 's-Gravenhage, in de Hema betrapt bij het stelen van drie chocoladeletters. De politie bracht de vrouw over naar het hoofdbureau aan het Alexanderplein. Inmiddels werd in haar woning een onderzoek ingesteld. Dit leverde verrassende resultaten op, want ln haar woning bleken verschillende tasschen, horloges en byouterieën te zijn, welke ver moedelijk van diefstallen afkomstig zijn. De vrouw is in bewaring gesteld, terwijl de politie een nauwkeurig onderzoek in stelt naar de herkomst van de voorwerpen. OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. In den afgeloopen nacht is de 27-jarige ongehuwde matroos B. A. P. bij het aan boord gaan van het Noorsehe stoomschip „Ringwood", waarop hij thuis behoorde en dat ter reparatie ligt in de haven van Wil ton Fyenoord te Schiedam, door een mis stap van een zes meter hooge ladder geval len. Hij viel in het water en verdronk. Het lijk is opgehaald en naar de algemeene be graafplaats overgebracht. Buitenland MENDELSSOHN EN CO's BANK WORDT ONTJOODSCHT. BERLIJN, 6 Dec. (A.N.P.) De meest bekende Duitsche particuliere bank, Men delssohn en Co. te Berlijn, zal naar van daag hier vernomen wordt „geaviseerd" worden. De in 1795 opgerichte bank zal per 31 December a.s. geliquideerd wor den. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Dec. Varkensmarkt. Aan voer totaal 194, Zwaar 184, licht 10, Prijs per K.G. levend gewicht in centen. Zwaar: 5051 ct. Handel vlot. 5 Dec. Groentenveiling. Roode kool 1.10—2.10,, Savoye kool 1.80—2.70. Groene kool f 35, Boerenkool 1.503.60 Rapen ƒ2.20—2.30, Prei ƒ1.50—3.80, Kro- ten 1.702.10, Kroten, gekookt 46, Uien 1.10—3.50, Peen 1.504, Spruiten 214, Andijvie ƒ411, Sla ƒ8, Nero ƒ8.60—10.60, Witloof ƒ3—13 Spinazie 27, Tomaten A ƒ2—14.40, id. B ƒ2—17.60, id. C ƒ2—10. id. CC ƒ2—5.20, per 100 K.G. Andijvie ƒ1.90, Bloemkool 7.908.80, Sa lade 1.80—2.60 Knolselderie ƒ3.50, per 100 stuks. Pieterselie 1.802.10, Selderie 0.80—1.50, Peen 3.80—6.10 per 100 bos. ROTTERDAM, 6 Dec. Vee. Aanvoer totaal 4085. 186 Paarden, 9 Veulens, 1212 Magere runderen, 910 Vette runderen, 25 Vette kalveren, 270 Graskalveren, 907 Nuchtere kalveren, .513 Schapen en lamme ren, 1 Varken, 52 Bokken en geiten. Prij zen per K.G. Vette koeien le kw. 70 et., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 3848 et., Vette ossen 66 563848 ct., Stieren 62—53—50 ct., Vet te kalveren 1401.300.901.Scha pen 443930 ct., Lammeren 484340 ct. Graskalveren 5242 ct., Nuchtere kal veren 433833 ct., Slachtpaarden 4640 —30 ct. Prijzen pef stuk: Schapen 1ste kw. 22, 2e kw. 19, 3e kw. 16, Lammeren 161412, Nuchtere kalveren 108 6. Nuchtere fokkalveren 282520, Slachtpaarden 20016090, Werkpaarden f310—250—100, Hitten 225—180—100, Stieren ƒ280210140, Kalfkoeien ƒ315 60—180, Melkkoeien 310—250—185, Va rekoeien 200160140. Vaarzen 180 160—120, Pinkn 150—120—100, Graskalve ren 504030, Boker en geiten 108 's-HERTOGENBOSCH, 6 Dec. Beter. Aanvoer 10.250 K.G. Hoogste prijs 1.53, Laagste prijs f 1.48, Middelprijs 1.50. BODEGRAVEN, 6 Dec. Kaas. Aange voerd 170 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 7650 stuk, wegende 68.850 K.G. Prijs met R.M., ls eoort 26.5023, 2e soort 2425.50. Zwaardere tot 29. Handel matig. w'isselnoteeringen (amsterdam) Londen 8.631/2 Berlijn 73 70 Parus 4.86 Brussel 30.931 Zwitserland 41.61 Kopenhagen 38 50 Stockholm 44.15 Oslo 43.35 New York l.s:i> Praag 6.30 BIOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOK.'KII.MS INHOUD AANVANUSUUR KEURING Trianon: Sneeuwwitje en de zeven dwergen. (Walt. Disney, tee kenfilm). Vreemde kostgan gers (Tom Wall, Re- née Saint-Cyr) Sprookje Komisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Woens dag 2 uur matinee. Zondag doorloopen- de voorstelling van 2—7 uur. Goedgekeurd boven 14 jaar Lido: Hoe ii, 't met je ba by? (Katharine Hep burn, Carry Grant) Cowboy Romance (Tom Keene, Bill Kody Jr.) Komisch Wild-West lederen avond 8.15 u zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag half drie mati- née. Goedgekeurd v volwassenen Luxor: Vadertje Langbeen (Lily Bouwmeester, Paul Storm). Als de liefde begint (Virginia Bruce, Kent Taylor). Romantisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Casino: De charge van de lichte brigade (Er- rol Flynn. Olivia de Havilland). De doorzetter (Beb Russell). Helden-epos Wild-West lederen avond 8 uur Zondag ook van 4—7 iiur Wopnsdag 2 30 uur matinée Zaterdag middag 2.30 uur-cul- tureele film. Goedgekeurd volwassenen Rex: De ondergang van de Wil liam Brown (George Raft, Cary Cooper). Hollywood Hotel (Dick Powell, Rose mary Lane). Dramatisch Humoristisch lederen avond 8 uur. Zondag var. 2—7 uur Elkcri werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Kamer van koophandel De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert Woensdagmiddag te 2.30 uur, in de vergaderzaal der Kamer. De agenda vermeldt o.m.: Mededeelingen. Goedkeuring rekening en verantwoording en voorstel tot décharge van het bureau. Adres nopens het vaststellen van een maaswijdte voor vischnetten en van mini mum-maten op sommige vischsoorten. Adres betreffende schijnakten en inning van onbetwiste kleine vorderingen. Adres aan Z.E. den minister van Waterstaat in zake electriciteitstarieven in het district der Kamer. Schrijven aan de Directie der Ne- derlandsche Spoorwegen, inhoudende ver zoek om den laatsten trein uit Parijs op verzoek te Leiden te doen stoppen. theo misdom naar duitschland Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1655. C. Osinga Jr., Leiden, Kraaierstraat 19. Brandstoffenhan- del. Overl. eig.: C. Osinga Jr. d.d. 29 No vember 1938. Wijz. handelsn. in: Firma C. Osinga. 331. Van Dijk Junior N.V. Alphen aan den Rijn. Raadhuisstraat 14. Fabrieken van en handel in bouwmaterialen. N. Comm.: F Filippo, Haarlem. R.-K. Alma Mater-koor. De bijeenkomst van morgen, Woensdag, is niet in het St. Ant miusclubhuis doch bij Maison Bernsen, Breestraat 157.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3