DINSDAG 6 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten '0 cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: SO cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden. 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Verwachting voor het geheele land: Meest matige Zuidwestelijke tot Zuide lijke wind, half tot zwaar bewolkt of be trokken, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, Zuidweste lijke krachtige wind, 8 gr. C. Vlissingen: licht bewolkt, Zuid-Zuidwes telijke matige wind, 5 gr. C. De Bilt: half bewolkt, Zuid-Zuidweste lijke matige wind, 3 gr. C. Groningen: licht bewolkt, Zuidwestelijke matige wind, 3 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, Zuid-Zuidwes- ttlijke zwakke wind, 3 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De secundaire depressie, die gisteren over de Noordzee trok en op onze kusten ge durende korten tijd den wind tot storm kracht deed toenemen, lag gisteravond in het Kattegat, en is hedenmorgen tot Züid- Zweden genaderd. De hoofddepressie ligt 6tationair ten West envan IJsland en is bezig op te vullen. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuidwest-Europa breidde zich een weinig Hoar het Noorden uit. De hoogste baro meterstanden worden nog steeds in Zuid west-Frankrijk en Portugal gevonden en verder ten Noorden van de Azoren. Op den Oceaan is de luchtdrukverdeeling zeer regelmatig en worden geen stormen ge meld. Ten Westen van Ierland is de lucht druk een weinig dalende. In Midden- en Zuid-Frankrijk heerscht windstil weer en vras de luchtdruk hedenmorgen stijgende. In het Oosten melden enkele stations lichte vorst. In Zweuen verplaatste het vorstgeDied zich naar Lapland, waar de vorst tot streng toenam.. De stations in de Poolzee melden temperaturen om het vries punt. LUCHTTEMPERATUUR. 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdag nam. 4.19 uur tot Woens dagochtend 7.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 7 De cember v.m. 1.55 en nam. 2.20 uur. Maan op Dinsdagmiddag 15.17 uur. Maan onder Woensdagochtend 7.36 uur. (7 December volle maan). GROOTE TENTOONSTELLING VAN PLUIMVEE. Op 9, 10 en 11 December in den Dierentuin. De Koninklijke Nederlandsche vereeni- ging „Avicultura" en de Utrechtsche ver- eeniging tot veredeling van pluimgedierte „Ornithophilia" houden op 9, 10 en 11 De cember een groote tentoonstelling van pluimvee in den Haagschen Dierentuin. Er komen inzendingen uit Nederland, Frankrijk, België, Engeland, Duitschland, Zwitserland en Denemarken, in totaal on geveer 3000 dieren. Voor deze tentoonstelling „Avicorni" genaamd, hebben de Koningin, de Prinses en de Prins medailles ter beschikking ge steld. Ook de minister van Economische Zaken en de burgemeester van 's-Gra- venhage hebben prijzen uitgeloofd. Dit jaar zijn er geen konijnen op deze tentoonstelling te zien, maar uitsluitend kippen en duiven. Van de groote donker- roode hoendersoort, Rhode Islands Reds, zullen er meer dan 200 exemplaren zijn. Werk voor Wendelaar In het Nov.-nr. van ,De Magistratuur", anti-rev. maandschrift voor gemeentepo litiek, schrijft dr. C. Beekenkamp: Men zal zich herinneren, hce in de eer ste helft dezes jaars zekere oud-burge meester, tevens Kamerlid en toen nog voorzitter van een van de grootste, zoo niet de grootste zij bet dan niet in nu- merieken zin politieke partijen in ons vaderland tot eerelid, c.q. lid van ver dienste is uitgeroepen van alle Nederland sche ambtenarenorganisaties (minus de A. R. K. A.), op grond van het feit, dat hij een drietal kernachtige vragen gericht had tot den bewindsman in het Torentje terzake van een zeer ongepaste adverten tie, voorkomend in het Weekblad voor den Nederlandschen Bond van Gemeente-amb tenaren, waaruit het bovenbedoelde Ka merlid gelezen had, dat het gemeentebe stuur van Leusden en Stoutenburg sollici tanten had opgeroepenvoor de be trekking van eerste ambtenaar ter Se cretarie (R. K.). Een dergelijke paapsche stoutigheid moest aan de kaak gesteld worden. Het Kamerlid klom in zijn penhouder; vergat te onderzoeken, of er hier ook aanleiding was voor de benoeming van een R. K. amblonaar in verband Te' de plaatselijke verhoudingen, zae zelfs over het hoofd, dat Leusden en Stoutenburg twee afzonderlij ke gemeenten ziir. met twee afzonderlijke gemeentebesturen, zoodat hy niet één maar twee besluiten van gemeentebestu ren moest pogen vernietigd te krijgen, wegens strijd met art. 176 Grondwet. Ongeveer een maand lang heeft de Ne derlandsche ambtenaarswereld in, wat men pleegt te noemen, ademlooze spanning net ministerieele antwoord verbeid. Eindelijk kwam het' De gemeentebesturen hebben een ,,pec cavi" gestameld: het was niet de bedoeling geweest zij erkenden inmiddels, dat de vorm onjuist was; hebben zich bereid verklaard nieuwe oproepingen te plaat sen. Kortom: het zou niet weer voorkomen. En wij allen hadden gehoopt, dat deze ernstige les nu door alle andere gemeente besturen ter harte genomen zou zijn. Een schip op strand, nietwaar, baken in zee. Es hatt nicht sollen sein. In De Gemeentestem no. 4543 kom: een advertentie voor, waarin sollicitanten wor den opgeroepen naar ue vacante betrek king van gemeentesecretaris te Sprang- Capelle. Na opsomming van de vereischte diploma's heet het: „De bevolking der gemeente is vrijwel uitsluitend protestant". Naar aanleiding daarvan rijzen nu de volgende vragen: 1 Heeft de heer Wendelaar kennis ge nomen van een advertentie van het Ge meentebestuur van Sprang-Capelle in no. 4543 van De Gemeentestem, waarin gezegd wordt, dat de bevolking dier gemeente vrijwel uitsluitend protestant is. 2. Acht de heer Wendelaar deze bijvoe ging niet in strijd met art. 176 der Grond wet, volgens hetwelk de belijders der on derscheidene Godsdiensten allen dezelfde burgerlijke en burgerschapsrechten genie ten en gelijke aanspraak hebben op het bekleeden van waardigheden, ambten en bedieningen? 3. Zoo ja, heeft de heer Wendelaar dan reeds stappen gedaan om bij den Minister van Binnenl. Zaken vernietiging van het besluit van het gemeentebestuur van Sprang-Capelle tot het plaatsen van deze oproeping uit te lokken? Indien de heer Wendelaar zoodanige stappen nog niet gedaan heeft, zal de heer Wendelaar dan daartoe alsnog onverwijld overgaan? Het gerucht gaat op het Binnenhof, dat er een nieuwe ministerieele circulaire in de maak is nopens den juisten vorm van advertenties. AANVULLINGSBEGROOTING OEC. ZAKEN VOOR 1937 Ingediend is een wetsontwerp houdende wijziging en verhooging van het tiende hoofdstuk der rijksbegrooting voor het dienstjar 1937 (Oeconomisch Zaken). Op de begrooting voor 1937 werd een memorie-post gebracht voor de bestrijding van den coloradokever in verband met de omstandigheid, dat dit insec tin 1936 in België op zeer korten afstand van onze zuidelijke landsgrens werd waargenomen en het derhalve noodzakelijk werd geacht de noodige voorbereidingsmaatregelen te treffen om bij eventueele verschijning op Nederlandsch gebied tot onmiddellijke be strijding te kunnen overgaan. In den loop van 1937 werd de kever voor het eerst op enkele plaatsen in het zuiden van ons land aangetroffen. Daar de bestrijding van den kever zoo wel voor onze cultuur als voor onzen handel van het hoogste belang moet worden ge acht, werd deze krachtig ter hand genomen. Ten behoeve van de voorbereidings- en be strijdingsmaatregelen, welke resp. hebben in het verspreiden van afbeeldingen en modellen van den kever en het verstrekken van de noodige voorlichting bij het onder wijs, het afzoeken van de terreinen, het be spuiten van het aardappelgewas met lood- arsenaat en het ontsmetten van den bodem in de buurt van de plaatsen waar de kever zich heeft vertoond, is ongeveer 2600 noodig geweest. De kosten ter bestrijding van de besmet telijke veeziekten zijn in 1937 ver boven de begrooting uitgegaan doordat in dat jaar het mond- en klauwzeer in zeer hevige mate en op buitengewoon uitgebreide schaal heeft gewoed. Het desbetreffende begrootingsartikel wordt met 155.000 verhoofd. TEELTREGELING PLUIMVEE HOUDERIJ 1939. Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, heeft de Minister van Econo mische zaken een beslissing genomen ten aanzien van de teeltregeling voor de pluimveelioudei'ij voor 1939. Deze regeling omvat in hoofdzaak het volgende: Het tijdvak, waarin het machinaal broe den van eieren wordt toegestaan, is vast gesteld op dat van 1 Januari t.m. 6 Mei. Alleen diegenen aan wie een broedvergun- ning is uitgereikt, mogen eieren van kip pen en/of eenden in hun broedmachines uituroeden. Het aantal eieren dat uitge broed mag worden is in de broedvergun- ning vermeld. Bij de bepaling van het aantal voo~ ieder wordt onderscneici ge maakt tusschen degenen, die uitsluitend broeden voor eigen bedrijf en hen die kui kens ean anderen afleveren. Voor de eerste groep wordt de broed - vergunning voor 1939 vastgeste:d op 100 procent van die voor 1938. De regeling biect de mogelijkheid tot verhooging van de broedvergunning, wanneer de basis voer de berekening door bijzondere om standigheden te lang is geweest. Dit zal echter wel zeer hooge uitzondering zijn, daar de broedvergunning in 1938 geba seerd was op de vergunning in de vooraf gaande jaren, waarbij eventueel noodige rectificatie reeds was aangebracht. Aan hen die in 1938 geen broedvergunning hadden, kan slechts dan een vergunning worden uitgereikt, wanneer zij bij het in werkingreden der teeltregeling in 1933 in het bezit van een of meer broedmachines waren en deze bij de verplichte inventa risatie van broedmachines hebben aange geven. Voor de tweede groep, dus voor diege nen, die kuikens aan anderen afleveren, wordt de broedvergunning berekend naar het aantal schriftelijke bestellingen van kuikens door de afnemers van 1938. Elke afnemer mag niet meer dan het zelfde aantal kuikens bestellen, dat hij in 1928 heeft betrokken. De regeling voorziet in de mogelijkheid, dat een afnemer zijn kuikens, bij een an deren leverancier betrekt dan in 1938. Ten einde het mogelijk te maken, dat de kuikens door den desbetreffenden kui kenbroeder geleverd kunnen worden, is de centrale bevoegd, zijn broedvergun ning, die berekend is aan de hand ,/an de binnengekomen bestellingen van de afne mers van 1938, te verhoogen tot een maxi mum van 20 procent boven de vergun ning van 1938. 'Pluimveehouders, die van meening. zijn, dat het aantal kuikens, hetwelk ^ij in 1938 hebben betrokken, door bijzondere omstandigheden beneden het normale aantal bleef, dat zij voorheen kochten, evenals zij die in 1938- een landbouwbe drijf begonnen, hetwelk door zijn aard mede op de pluimveehouderij is aange wezen, kunnen een verzoek om een aania. kuikens van een bepaalden kuikenbroe der te betrekken, bij de centrale indienen. Ten behoeve van de piepkuikenfokke rij is voor het uitbroeden van eieren van Noordhollandschen blauwen een speciale regeling getroffen. Evenals in voorafgaande jaren moeten de eieren, die worden uitgebroed om de daaruit vérkre<zen kuikens te verkoopen, worden betrokken van fok- en/of ver- meerderingsbedrijven, dus van bedrijven die onder toezicht staan van de centrale. Deze verplichting geldt niet voor kuiken- broeders, die in 1938 op rechtmatige wijze eieren van niet gecontroleerde bedrijven hebben ingelegd. DE KERSTGAVE VOOR DE WERKLOOZEN. 25 pCt. van de steunuitkeering. De minister van Sociale Zaken heeft ter kennis van de gemeentebesturen ge bracht, dat hij heeft besloten goed te keu ren, dat ook dit jaar aan ondersteunde werkloozen ooven hun gewone steunuit- keering een Kerstgave wordt toegekend. Deze Kerstgave mag wederom bedragen 25 pCt. van het bedrag, hetwelk de betrok kenen over de week van 11 tot en met 17 December a.s. aan uitkeering ontvangen. De Minister vestigt er de aandacht op, dat niet mag worden toegekend 25 pCt. van het theoretisch steunbedrag, doch 25 pCt. van de werkelijke uitkeering. Aan de werklcozen, die in de betreffen de week bij de werkverschaffing zijn ge plaatst, kan over die week geen Kerst gave worden toegekend. Aan degenen, die uitkeering uit hunne werkloozenkas ge nieten, kan de Kerstgave worden uitge keerd, indien en voor zoover zij aan kas- uitkeering plus eventueelen kasbijslag minder ontvangen dan aan steun plus Kerstgave zou worden toegekend, indien zij geen kasuitkeering ontvingen. De Mi nister geeft een voorbeeld, over de wijze, waarop deze bijslag voor laatstbedoelde personen over de onderhavige week moe ten worden berekend. 1. Steunbedrag volgens de steunregeling ƒ12; Kerstgave 25 pCt., is 3. samen 15; Uitkeering uit de Werkloozenkas 11. Blijft dus bijslag op de kasuitkeering (met inbegrip van Kerstgave) op 4. 2. Steunbedrag volgens de steunrege ling ƒ10; Kerstgave 25 pCt. is ƒ2.50, sa men 12.50; Uitkeering uit de werkloozen kas ƒ11; Kerstgave ƒ1.50. In de kosten der verstrekking van de Kerstgave aan werkloozen, die in de steunregeling zijn opgenomen, zal uit het Werkloosheidssubsidiefonds dezelfde bij drage worden toegekend als in de overige kosten van werkloozenzorg. 'iri foifi DE KWESTIE DER WILDE BUSSEN R.A.P. IS KRACHTELOOS VERKLAARD Doch de kwestie is nog niet opgelost In de „autobussenstrijd" hebben gisteren de exploitanten der „wilde" bussen een negatieve overwinning geboekt: de Hooge Raad heeft in de strafzaak tegen den heer Sommeling beslist, dat het R.A.P. niet ver bindend is.... Ware de beslissing anders uitgevallen, dan was reeds nu met één slag een eind gemaakt aan alle wilde bus diensten, daar dan zou zijn vastgesteld, dat de wet een geldige strafbepaling tegen al deze ondernemers bevat. Nu in de strafprocedure tegen den heer Sommeling, waarin het zuiver ging over de vraag, of er van een strafbare over treding van het R.A.P. sprake was, in hoogste instantie is beslist, dat dit regle ment niet als wapen tegen de wilde bus sen kon worden gebruikt, is in den be- ruchten bussenstrijd het volle gewicht verplaatst naar het argument van de Am- sterdamsche rechtbank en van den presi dent, dat het exploiteeren van wilde bus diensten als een onrechtmatige daad is te beschouwen. Ongeacht de wel of niet ver bindendheid van het R.A.P. heeft immers de president van de Amsterdamsche recht bank, mr. A. J. van Royen, beslist, dat het optreden der autobus-ondernemers als on eerlijke concurrentie is te beschouwen. De president overwoog daarbij, dat de „oude" wet op de openbare middelen van vervoer van kracht gebleven is. Het lot van de wilde-busdiensten blijft dus nog in handen van den hoogsten civie- len reenter. Het gerechtshof te Amsterdam zal in Januari vermoedelijk in deze civiele aangelegenheid arrest wijzen, waarna ten slotte de Hooge Raad te beslissen krijgt. Het blyft inmiddels ten zeerste de vraag of deze beslissing nog zal vallen voor in Februari 1939 de nieuwe wet van kracht ge worden zal zijn, die het autobus vraag stuk aan geheele nieuwe bepalingen onder werpt aldus de „Telegraaf". Zes diensten verboden Een aantal belangrijke autobusdiensten, die Amsterdam met vele deelen van het land verbinden, zijn gistermorgen, zoo lezen we verder in de „Tel.", door den president van de Amsterdamsche rechtbank verbo den, nadat de Ned. Spoorwegen stopzetting hadden geëischt. Het zijn Avanti (Amster damHaarlem), Stormvogels (Amsterdam IJmuiden), Gruno Express (Amsterdam Groningen), Tielt-man (Amsterdam Apeldoorn), Brilman (AmsterdamEn schede) en Koch, die een dienst onderhoudt tusschen Amsterdam en Bussum. DE A.S. STATENVERKIEZINGEN De lijst der Vrijz.-Democraten Voor de a.s. verkiezing voor de Prov. Staten is door den Vrijz. Dem. Bond voor de Kieskringen Leiden en Gouda de volgende candidatenlijst voorloopig vast gesteld: 1. mr. P. J. Oud, Rotterdam; 2. mr. G. J. C. Schilhuys, Rotterdam; 3. P. Vare kamp, 's-Gravenhage; 4. mr. J. Slager te Schoonhoven; 5 mr. C. J. Goudsmit, te Oegstgeest; 6. dr. E. J .Tobi, den Haag; 7. mevr. F. J. van Gelder-Droste, den Haag; 8. G. C. in 't Veld te Schoonhoven; 9. ir. S. A. Posthumus te den Haag; 10 K. de Boer te Hardinxveld. COÖPERATIEVE CENTRALE BOERENLEENBANK TE EINDHOVEN Op 5 December 1938 is het 40 jaar ge leden, dat besloten werd tot oprichting der coöperatieve centrale boerenleenbank te Eindhoven. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling op de, zooals gebruikelijk, in het voorjaar te houden algemeene ver- gadtring dezer instelling het 40-jarig be- staansjubileum officieel te herdenken, zoo dat op den dag van 5 December slechts een interne herdenking plaats vindt in een ge combineerde vergadering van bestuur en raad van toezicht. Na afloop van deze ver gadering wordt door het personeel een fraaie bronzen plaquette in den hal van het kantoorgebouw, voorstellende F. W. Raif- feisen, aangeboden, uitgevoerd door den beeldhouwer Cephas Stoihamer. Bij de coöperatieve centrale boerenleen bank te Eindhoven zijn 568 plaatselijke boerenleenbanken, verspreid over geheel het land, aangesloten, welke tezamen ruim 75.UU0 leden tellen. De omvang van de sociale taak, die deze organisatie voor de agrarische bevolking van ons land vervult, moge blijken uit de volgende globale cijfers: ingelegde gelden by de plaatselijke boeren leenbanken 140 millioen, uitstaan de voorschotten en credieten bij deze boe renleenbanken 60 millioen, reserves dezer boerenleenbanken 9 millioen. De coöperatieve centrale boerenleen bank heeft naast een kapitaal en aanspra kelijkheidsfonds van ruim 5 millioen, een reserv van bijna 5 millioen, ongeacht de reserves voor effecten-koersverschillen van l'/i millioen. De beschikbare middelen van de plaatselijke boerenleenbanken bij de centrale boerenleenbank bedragen ca. 78 millioen. „Msbd." INTERN. TELEVISIE-CONFERENTIE Telefoondeskundigen uit 14 landen, o.a. uit Nederland, zijn te Londen bijeen gekomen om particuliere beprekingen te voeren inzake de mogelijkheden van de televisie. De conferentie, welke wellicht twee weken zal duren, zal o.a. trachten overeenstemming te bereiken over de standaardizeering van internationale tele foon- en televisie-uitzendtoestellen. De be sluiten dezer deskundigen moeten in 1940 op de aldaar dan te houden groote confe rentie geratificeerd worden. AGENDA LEIDEN. Vrijdag „Geloof en Wetenschap", Aula R. K. H.B.S., 8.15 uur. Vrijdag. R.K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Ledenvergadering Bondsgebouw. Rede' Bondsvoorzit ter H. A. Vulink, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 3 tot en met Vrijdag 9 Dec. a.s., waargenomen door de apotheken; C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 Te Oegstgeest:: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. VERSTERKING SPOORBAAN TUSSCHEN OUDEWATER EN GOUDA Over een lengte van ongeveer 8 K.M. Onlangs berichten wij over een zwakke plek In de spoorbaan tusschen Gouda en Oudewater. Nader vernemen wij, dat de spoorbaan ter plaatse over ongeveer acht K.M., zal worden versterkt door het dem pen van de slooten aan weerszijden van de baan. Voor den afvoer van hét water moe ten echter nieuwe slooten gegraven worden, hetgeen thans reeds eenige weken geschiedt. Het dempen van de slooten kan. op drie verschillende manieren geschieden. Teneinde vast te stellen op welke wijze de beste resultaten bereikt kunnen worden, zullen deze drie manieren worden aange wend, terwijl tevens een groot aantal waar nemingen zal worden verricht, die in de toekomst van nut kunnen zijn. Gedurende de uitvoering der werkzaamheden zal de snelheid moeten worden verminderd tot 45 K.M. per uur. Het werk, waarvan de kosten geraamd zijn op f 250.000 en waar mede geruimen tijd zal heengaan, wordt, uitgevoerd door de N.V. „Het Spoorweg bouwbedrijf", onder toezicht van de NS. „Msbd." KERKNIEUWS UITVAART EN BEGRAFENIS VAN PASTOOR PROSPER TEUNISSEN O.F.M. Gisteravond werden in het Missiecollege St. Willebrord te Katwijk aan den Rij n, de Metten der overledenen gezongen voor den zeereerw. pater Prosper Teu- nissen O.F.M., pastoor te Lochem, overleden 3 Dec. in het Sint Franciscus Gasthuis te Rotterdam. Agens bij de Metten was de zeereerw. pater dr. Cassianus Hentzen O.F.M., pas toor te Haarlem, diaken was de weleerw. pater M. Louwe O.F.M., kapelaan te Haar lem, subdiaken de weleerw. pater B. van Genuchten O.F.M., kapelaan te Den Haag. Zeer,vele medebroeders van de verschil lende parochies, die de Paters Minderbroe ders bedienen, woonden deze plechtighe den bij. Vanmorgen om half .tien werden de plechtige Lauden gezongen. Agens was de hoogeerw. pater Honoratus Canimada O.F. M., delegatus Provincialis, als diaken assis teerde de hoogeerw. pater Regalatus Haze- broek O.F.M., pastoor te Amsterdam, als subdiaken de weleerw. pater D. Koot O.F. M„ leeraar van het Missiecollege. Als Can- tores fungeerden de weleerw. paters Re- medius, deken O.F.M. en Cantius Andreoli O F.M., leeraren van het Missiecollege. De Plechtige H. Mis van Requiem, we^d opgedragen door den hoogeerw. pater M. Canimada O.F.M., geassisteerd als diaken door den hoogeerw. pater R. Hazabroek en als subdiaken door den zeereerw. pater A. van Vlijmen O.F.M., vicaris van het kloos ter te Woerden. De H. Mis werd gezongen door de leer lingen van het Missiecollege onder leiding van pater Remedius Deken O.F.M., magis ter Cantus van het College. Tijdens de plechtige Lauden en de H. Mis werden H.H. Missen op de zijaltaren gelezen door den zeereerw. pater B. Teu- nissen O.F.M., rector te Gouda, en den zeereerw. pater Teunissen O.M.Cap., ne ven van den overledene, alsook door den zeereerw. heer van Tilburg, pastoor te Ber- kel-Enschot. Onder de vele aanwezigen merkten we behalve verschillende pastoors van paro chies der Paters Minderbroeders ook op de zeereerw. pater H. Smitz O.F.M., rector en gardiaan te Venlo, met een der leden van het Kerkbestuur van bet rectoraat te Ven lo, waar pater Teunissen z.g. vele jaren rector was. Na de H. Mis werd het stoffelijk over schot naar het kloosterkerkhof gedragen en werd door den hoogeerw. pater O.F.M. met dezelfde assistentie de begrafenis verricht. Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de heeren W. A. M. Driessen, Den Haag, J. J. Spieren burg, Overschie. 'n Kwade kans..tl In uw wagen moet u niets wogen.... autorijden mag geen kansspel tljn: op den weg moet u het zéker weteni

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2