RIJNSTREEK VRIJDAG 2 DECEMBER 19ao DE LEIDSCHE COUKANl V1EKDE BLAD - PAG. 14 NOOTDORP TJLC.-bestrijdlng onder rundvee Gis termorgen hield de afdeeling Nootdorp van de vereeniging tot bestrijding van de tuber- culosee onder het rundvee in de provincie Zuid-Holland haar halfjaarlijksche verga dering in café ,.De Zon" onder leiding van A. van de Sande. Op deze vergadering was uitgenoodigd de heer de Ronde, dierenarts, die de vele door de leden gestelde vragen op een uit voerige en bevredigende wijze heeft be antwoord. OEGSTGEEST Geboren: Theodora Johanna Maria, d. van J. P. Zandbergen en Th. C. Zwet sloot, Haerl.straatweg 12 Cornelia, d. van K. van Es en P. van der Meij, Dorps straat 96 Hendrikus Petrus Johannes, z. van Th. H. Witteman en P. M. v. d. Lans, Dorpsstr. 40. Ondertrouwd: E. Budding en A. B. Reutegger L. van Feijn en A. S. Hogen- kamp. Overleden: C. W. den Heijer geb. v. d. Zeeuw 61 j. (overl. te Leiden). Gevestigd: J. Mulder, timmerman, Rhijng.str.weg 50 ben., van Leiden P. Roosenburg, letterkund'^. Wilhelmina- park 33, van den Haag N. Keiler geb. Blok, Emmalaan 32, van Pladjoe N.-I. L. Cohen, koopman, Emmalaan 39, van Quakenbrück Dt. M. Hins. control. B. B. de Kempenaerstr. 8, van Maros N.-I. S. E. Ouwerkerk, db., Endegeest, van Lei den. Vertrokken: P. van Vliet, van Em- mal.53 inw., naar Leiden, Rijnkade 5 A. van der Poel, tuinder, van Abtspoelweg 5 inw., naar Rijnsburg, Kerkstr. 2 M. H. de Rooy, Ind. pred., van Terweew. 62 inw., naar Ned.-Indië Karjcso, bediende van Warmonderw. 6, naar Ned.-Indië P. A. issVer, van Deutzstr. 7, naar Leiden, Hoogerbeetsstr. 8 R. Boomkens, van Deutzstr. 7, naar idem W. Duk en J. M. Duk, van Terweew. 82a naar Leiden, Fa- gelstr. 22a M. van der Pijl, van Deutz- straat 14 inw. naar Leiden, v. 't Hoffstr. 17a C. H. Roeleveld, d.b., vn Oranjel. 21 naar Leiden, W. Singel 30 C. Eikelen boom, verpleegster van Endegeest naar Leiden, Noordeindspl. 8a M. de Bruin, I.1. verpl., van Oranjel. 2 naar Hilversum, San. „Zonnestraal" C. M. H. G. van Ëijsterveld, verpl. van Julianalaan 6 naar Baarn, Torenl. 41 A. E. Eikelenboom, kinderj. van L. de Col.laan 12 naar Lei den, Noordeindpl. 8a G. Hoekstra, db., van Juffermansstr. 36 naar Leiden, K. On- neslaan 22 A. Hogervorst, chauff., van Soembastr. 1 naar Voorschoten, Rijndijk 206. Verhuizingen binnen de ge meente: H. Velt. straatmaker, van Deutzstr. 21 naar v. A'ssendelfstr. 2a F. B. Plaizier en vr., stoff., van Wijtten- bachweg 103, naar Terweeweg 54 F. Plaizier en gez., stoff., van Terweeweg 54 naar Regentesselaan 49 M. van der Pijl geb. Tienhoven, van Deutzstr. 14 naar Rhijng.str.weg 40 C. E. Molenkamp, tuinder, van Hofdijk 1 inw. naar Rijnzicht- weg 102 J. J. van Hoeken van Emma laan 39 naar Pr. Bernhardlaan 49 W. A. Thoméé geb. Houwing van Fred. Hendrikl. 2 naar Julianalaan 4b. RIJNSBURG JAARVERGADERING „FLORA". Uitbreiding van de gebouwen. „Flora" hield gisterenavond in haar vei- ^lingzaal de jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer T. Kralt. In zijn openingswoord verwees spr. naar den 14en Febr. a.s., wanneer het 25 jaar gele den zal zijn, dat „Flora" werd opgericht. Dit feit zal feestelijk herdacht worden. Uit de leden was het idee gerijpt om bij die gelegenheid „Flora" een blijvend aanden ken aan te bieden. Een feestcomité was reeds opgericht. Vervolgens wees spr. op den hechten band, die bij de leden bestaat. Het jaar 1938 had hoogte- en laagtepun- ten. De bollentrekkerij had onbevredigen de uitkomsten gegeven. De maand Maart zal niet gemakkelijk vergeten worden. Het ledental is steeds vooruitgaande en bedraagt 918. De regeeringssteun deed goed werk. Aan doorgedraaide bloemen was ƒ37.000 uitgekeerd. Het staat er voor dat diverse maatregelen in handen der or ganisaties zullen komen, inplaats, zooals voorheen de regeering voorop en de or ganisaties volgen. Spr. brengt dank aan bestuur, personeel en leden vood de goede samenwerking. In het jaarverslag van den secretaris werd o.m. vermeld, dat de omzet had be dragen 1.062 000. Met de export van bloe men naar Amerika ging het niet naar wensch. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de voorzitter, de heer T. Kralt, van de 430 stemmen er 393 verkreeg. De heer G. van Delft had om gezondheidsredenen bedankt. De voorzitter bracht dank aan den heer van Delft voor hetgeen hij in de 18 jaar als bestuurslid voor „Flora" had gedaan. In de vacature-G. v. Delft werd na 3 stemmingen gekozen de heer Cas Pouw. Vervolgens deed de voorzitter eenige mededeelingen betreffende het te houden feest bij het zilveren jubilé. Dit zal ge vierd worden op 14 en 16 Febr. Op 14 Febr. voor leden met hun dames uit Rijns- burg en naaste omgeving en op 16 Febr. voor de leden uit andere plaatsen. Er wor den 2000 personen verwacht. Het feest .zal aanvangen te 7 uur en vermoedelijk ein digen te 1 uur. Het bestuur had besloten de export op Amerika, gezien de ongunstige uitkomsten, niet voort te zetten. Een tentoonstelling zal niet gehouden worden omreden niet twee dingen kunnen gebeuren. Of het feest of de tentoonstelling loopen niet goed. Besloten werd het veilingpercentage te stellen op 6 voor leden, 8 pet. voor nieu we leden gedurende het eerste jaar, en 10 pet. voor niet-leden. De verlies- en winst rekening met een eindcijfer van 68.303.87 werd goedgekeurd .De balans met een eindcijfer van 173.176.80 idem goedge keurd. De Balans van het Koelhuis sluit met een eindcijfer van 60.784.36, de Ver lies- en Winstrekening met 6431.50. Bei den worden goedgekeurd. Een voorstel van het bestuur om tot aankoop over te gaan van het naast Flora aangrenzende perceel van den heer Jac. van der Meij voor een bedrag van 18.000 lokt eenige discussie uit. De bedoeling is, dat het achter de schuur liggende terrein direct ter beschik king van „Flora" komt, de schuur per 1 Jan. en het huis 1 April. Het huis zal voorloopig nog verhuurd kunnen worden. Na uitvoerige bespreking wordt zc-nder hoofdelijke stemming besloten tot aankoop over te gaan. Het voorstel om voor het personeel een pensioenregeling in te stel len lokt evenzoo lange discussies uit. De voorzitter deelt mede, dat als deskundigen geraadpleegd zijn dr. Krol te Leiden en mr. Punt te Noordwijk. Het personeel draagt 0.75 per week bij, de vereeniging, als vrijwillige bijdrage per jaar 2000. Na dat verschillende bezwaren naar voren zijn gebracht, doch ook de wenschelijkheid be toogd is, wordt het v> jrstel aangenomen. De uitkeering zal gaan tot ten hoogste 10 per week voor man en vrouw en 5 voor de weduwe. Voor het voorstel van het be stuur om hen te machtigen om Y, pet. bij te dragen aan een fonds voor minimum prijzen waren nogal bezwaren. Men wenschte nog wat af te wachten en later met voorstellen te komen c-mreden het ver moedelijk pas 1 Jan. 1940 zal noodig zijn. Na duidelijke toelichting van den voorzit ter wordt het voorstel aangenomen. Het bestuur stelde voor deel te nemen aan de te houden tentoonstelling op Houtrust in Den Haag. Vooral omreden deze tentoon stelling inplaats van te Rotterdam, in Den Haag gehouden zal worden, gevoelde het bestuur veel voor deelname. De vergade ring ging ook hiermede accoord. Na de rondvraag te half elf sluiting de zer oelangrijke en geanimeerde vergade ring, die bezocht was door 430 leden uit Rijnsburg en verre omgeving. Tuinbouw. Er is weinig te doen in den groentenhandel en de algemeenen gang van zaken valt dan ook tegen. De meeste der producten zijn slechts te verkoopen. Uiën brengen van 1.80 tot 2.30 per 100 K.G. op; Selderieknollen van ƒ1.20 tot 4.00 per 100 stuks. Gele en roode kool ontloopen elkaar weinig. De noteering hiervan is van 1.00 tot 2.30 per 100 K.G. Groene savoye kool iets hooger, van 2.60 tot 3.70 per 100 K.G. Waspeen is in prijs oploopend en bracht deze dagen van 2.75 tot 4.30 per 100 K.G. Andijvie van 1.20 tot 2.10 per 100 stuks. Kroten werden betaald met 1.60 tot 3.00 per 100 K.G. SASSENHEIM Collecte vluchtelingen. Zaterdag 3 De cember a.s. zal hier ter plaatse, op verzoek van de Joodsche, Roomsch Katholieke en Protestantsche comité's voor vluchtelingen wegens geloof en ras, een collecte worden gehouden. De plaatselijke jeugdvereenigingen héb oen dezen arbeid op zich genomen. Het plaatselijk comité ter aanbeveling be staat uit de Burgemeester, pastoor de Haan en de 3 predikanten. De heeren J. Beekman en G. J. de Raadt treden resp. als voorzitter en secretaris penningmeester op. Geboren: Theodora Maria Theresia, d. van N. Bovenga en A. M. Douma Marijke Elisabeth, d. van F. van Rossum en A. Pet Maria Anna Cornelia, d. van B. 3ax en C. M. van der Eist. Ondertrouwd: L. J. van der Meer, 24 j., en J. Zoutendijk 21 j. Gevestigd: A. van Stralen en gezin, van Ter Aar C. W. Polvliet, van Dordrecht H. Kühn en gezin, van War mond M. F. Kloek, van Voorhout P. G. de Winter, van Voorhout. V e trokken: L. G. van Leeuwen, naar Leuven (België) J. Wolters, naar Overschie M. G. W. van der Zwet naar Voorburg G. J. Jansen en dr., naar Hil- legom J. J. Rotteveel, naar Leiden. STOMP WIJK IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub „Nut en Vermaak" te Stompwijk haar jaar- lijksche groote vergadering. Nadat de voor zitter de heer A. Waaijer, le leden har telijk had verwelkomd en daarmede de ver gadering had geopend, werd het verslag jaarvergadering evenals het verslag van het afgeloopen jaar onveranderd goedgekeurd. Punt 4: rekening van den penningmees ter, den heer W. v. Bohemen, sloot met een batig saldo 167.90, waarvoor hij een warme ovatie in ontvangst had te nemen. De rekening werd nagezien door de heeren N. Stijnman en Leo Waaijer Mzn. en bij monde van den laatste in keurigen toestand verklaard. De verkiezing ging vlug, want beide aftredenden werden met groote meer derheid herkozen. Toen aan het prysjassen, waarvan de prijzen door 52 deelnemers werden betwist, le prijs J. v. Esveld, Cor v. Veen, 2e prijs, Simon Onderwater, Th. v. Geijlswijk 3e prijs, J. JuffermansLeo v. d. Bosch 4e prijs, W. v. BohemenT. Wensveen le troostprijs, A. WaaijerM. Waaijr 2e prijs, L. de HaasA. L. Jan- son 3e prijs, W. CaspersP. J. van Santen 4a prijs A. Boer en Kobus Scheffers. Daar na de rondvraag en vervolgens sluiting. Deze avond kan zeker als een goed ge slaagde worden beschouwd. VOORHOUT Tafeltennis D. E. S. Gisteravond speel de de tafeltennisclub D. E. S. haar eerste competitiewedstrijd voor het kampioen schap van Leiden en Omstreken te Zoe- terwoude. Deze eerste wedstrijd mocht een overwinning geven van het Voorhoutsche team. Als zoo op den ingeslagen weg wordt voortgegaan, dan zal ook aan het einde van dit competitie-seizoen de kampioensvlag weer in Voorhout worden geheschen. Zoe- terwoude moest een nederlaag lijden tegen Voorhout van 84. Zoeter woud eV oorhout G. KoekB. van Kampen 02 J. van BemmlenJ. v. d. Nouland 02 A. van SlingerlandNic. v. d. Meij 02 J. LukTh. v. d. Lubbe 20 B BinkC. van Wouw 02 A de GrootH. v. d. Plas 20 4—8 VOORSCHOTEN Ingekomen: Mej. J. Plasonig, van Duitschland, Leidscheweg 557. Mej. M. Brantenaar, van Hazerswoude, Leidsche weg 104. Mej. H. Borst, van Leiden, Val- kenburgscheweg 16. C. J. Ratering, van Den Haag, v. Kempenstraat 37. Mej. C. J E. van de Locht, van Den Haag, van Kempenstraat 37. - - Wed. L. de Kreek de Waal, van Rotterdam, Papelaan 156. D. J. Spanjaard, van Borne, Hotel Deurloo. J. A. S. M. Steinbach, van Den Haag, v. Kempenstraat 27. Mej. M. Bol, van Rijs wijk, v. Kempenstraat 27. A. Hooger- vorst en gezin, van Oegstgeest, Rijndijk 206 C. J. van de Nou weiand, van Voorburg, v. Kempenstraat 21. Mej. C. Schouwe naars, van Voorburg, v. Kempenstraat 21. Mej. P. M. van Wouw, van Wassenaar, Donklaan 14. Vertrokken: J. A. van der Kwaak, van Papelaan 84, naar Eefde, E268. A. F. Vlag, van Veurscheweg 143, naar Wagenin- gen, Grindweg 149. E. A. F. Karn, van Leidscheweg 191. C. H. G. Noë, van Leidscheweg 191, naar Zwitserland. G. van Duren, van Haagweg 14, naar Leiden, Haagweg 178. Mej. P. J. Goemans, van Leidscheweg 249 naar Noordwijk, Linden- hofstraat 18. WARMOND Pesonalia. Voor het machinisten-exa men diploma B is geslaagd de heer G. H. de Wilde. WASSENAAR R. K. Haagsche Dambond. De uitslag van den gespeelden wedstrijd 2e klas B luidt: St. Willibrordus IIRijswijk II. A v. GentH. Pellemans 02 J RuijgrokJ. v. d. Kraan 02 J. SchiferliJ. v. d. Ende 11 A KnijnenburgH. Bakker 20 W de GrootP. Kouwenhoven 02 P. Vogels n. o.J. Kort 02 A. van SteenW. Kloosterman 20 C. v. WissenTh. Bentvelzen 20 P. v. LeeuwenTh. Peters 20 H BrandP. Hendriks 02 Totaal ZILK 9—11 Staatspartij. Gisterenavond hield de R.K. Staatspartij afd. Zilk een vergadering in het Parochiehuis, onder voorzitterschap van den heer J. Remmerswaal. Door den secretaris, den heer C. J. Ruigrok, werden de notulen voorgelezen. Als afgevaardigde bracht de heer P. J, Warmerdam verslag uit van de j.l. gehouden vergadering der Kamercentrale Leiden en der Statenkrinj Leiden. Eenige mededeelingen van den voorzit ter volgde hierop aangaande de oprichting van de politieke school te Leiden en de oprichting van de Provinciele centrale Z.-H. Het volgende punt van de agenda bracht de verkiezing van twee bestuursle den wegens periodiek aftreden van de hee ren F. v. d. Ploeg en C. J. Ruigrok, secre taris. De laatste stelde zich niet herkies baar. Herkozen werd de heer F. v. d. Ploeg, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer H. S. Warmerdam. De voorzitter betuigde de heer C. J. Ruig rok zijn dank voor de vele diensten, die hij gedurende 17 jaar als secretaris aan vankelijk voor de afd. Noordwijkerhout en later de afd. Zilk bewezen had. Vervolgens werd besproken punt zes van de agenda: candidaatstelling leden Provin ciale Staten. Als volgt werden voorgesteld: het aftre dende lid mr. Bolsius, J. W. A. Lefeber, Lisse, B. N. Loerakker, Hillegom, C. W. Al kemade, Noordwijk. Als leden van de controlecommissie werden gekozen de heeren L. Kroft en L. v. Tol. De voorzitter maakte hierop even van de gelegenheid gebruik om het bestuurslid L. de Winter van harte te feliciteeren bij gelegenheid van zijn 25-jarige echtver- eeniging. Bij de rondvraag stelde de heer H. Ne- derstigt voor om voor de jaarvergadering een spreker aan te vragen, evenals het vo rige jaar. De voorzitter antwoordde hier op het voorstel in overweging te zullen nemen. Hierna sluiting. ZOETER MEER Collecte vluchtelingen. Evenals in de andere plaatsen van ons land, wordt in deze gemeente op Zaterdag 3 December a.s., door jongelui van verschillende richtingen, een huis-aan-huis-collecte gehouden, ten bate van de vluchtelingen voor Geloof en Ras. Hoewel de gemeentenaren nog al eens worden „lastig" gevaLen met een collecte, meenen we toch deze inzameling te moeten aanbevelen. Onze lezers weten hoe wij over het vluchtelingen-vraagstuk denken. ALPHEN AAN DEN RIJN ONTWIKKELINGSCURSUS VOOR DEN MIDDENSTAND GAAT DOOR. Naar wij thans kunnen mededeelen vindt den sinds eenigen tijd alhier door de plaat selijke afdeeling van de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze", in samen werking met de Federatie van R.K. Mid denstandsvereenigingen in de Rijnstreek voorbereidde ontwikkelingscursus voor den R.K. Middenstand, binnen korten tijd officieel doorgang. De leider van dien cur sus zal zijn de heeren J. L. H. van Doorn, vice-voorzitter van het hoofdbestuur. Voor den cursus, welke zal aanvangen op 12 Januari en vervolgd op 19 en 26 Januari en op 2 Februari en gegeven zal worden in de Sint-Josephszaal alhier, telkens des avonds te 8.30 uur, bestaat nu reeds on verwacht groote belangstelling. Voor deel name kan men zich alsnog opgeven bij de Federatie of de plaatselijke besturen van de „Hanze". Henri de Greeve komt spreken. Op Vrijdag 9 December, des avonds te 8 uur spreekt de bekende radiopriester, de zeer- eerwaarde heer Henri de Greeve, in de greote zaal van de Sint-Josephsvereeni- ging. De avond zal toegankelijk zijn voor de leden van den Volksbond en voor an dere belangstellenden voor zoover zij voor zien zijn van toegangsbewijzen, nog tot een beperkt aantal verkrijgbaar bij den secretaris, den heer P. J. Schipper, Rozen straat 26. De R.K. Gemengde Zangvereeni- ging „Oefening Baart Kunst" zal met groot- en kinderkoor haar welwillende medewerking verleen en. Martha-stichting. D-e bouw van 2 jon gens-paviljoens van de Martha-Stichting is reeds zoover gevorderd dat deze omstreeks Kerstmis in gebruik zullen worden geno men. AARLANDERVEEN Pluimveetentoonstelling. Donderdag avond 1 Dec. is in het hotel van den .heer W. v. d. Berg de 9e Nationale Tentoonstel ling van de Pduimvee- en Konijnenfok kersver. „Eendracht" geopend. De voor zitter sprak een woord van welkom tot burgemeester ir'. A. Coiijn en de andere genoodigden. De burgemeester sprak een woord van waardeering voor het streven der ver eeniging. Als het bestuur zijn beste krach ten aan de vereeniging blijft geven, zoo als het tot nu toe gedaan heeft, zal de tentoonstelling zeker altijd een redelijk succes hebben. Hierna bracht de voorzitter dank aan den burgemeester voor zijn openingsrede, ook aan den heer P. v. d. Lijn, secretaris der tentoonstelling, die w^l een der stuw krachten is. Het bestuur ging hierna met den bur gemeester en genoodigden de inzendingen bezichtigen. De volger de prijzen zijn toegekend: Kippen: le prijs witte leghorns P. Kem pen Cz., le pr. trio idem P. Kempen Cz., le pr. trio idem P. v. d. Lijn, le pr. witte wyandotte P. v. d. Lijn. Konijnen: le pr. L. H. zilver D., J. H. Seevers, le pr. Haask. VI r. H. v. d. Lijn, le pr. K. Grijs VI. r. B. de Haar, le pr. Ijzer Grauw VI. r. H. v. Pieren, le pr. VI. r. bl. H. v d. Lijn, le pr. VI. r. wit W. Bakker, le pr. Loth. bl. b. H. v. d. Lij: le pr. Gr. Chin. J. Hoogeveen, le pr. Bl. Weener H. Eikelenboom, le pr. Rijnl. J. H. Seevers, le pr. Thuringer H. v. d. Lijn, le pr. Papillon zw. F. H. de Vries, le pr. Holl. zw. b. C. A. Könst. BODF^KAVEN Diamanten huwelijksfeest. Op Maan dag 5 December hopen de echtlieden H. van Scbaik en M. van Schaik-Scheepmaker den dag te herdenken, dat zij voor 60 jaren in het huwelijk zijn getreden, terwijl bo vendien de bruidegom in Maart 1939 zestig jaar werkzaam is bij den Firma Batelaan alhier. De heer van Schaik is nu vijf en tachtig jaar en de bruid heeft de leeftijd van acht en zeventig jaar bereikt. Beide oudjes genoten een goede gezondheid, doch de bruidegom is wegens plotse linge ziekte naar het ziekenhuis vervoerd, doch zijn toestand is, naar wij zoo even vernemen, tamelijk goed. Als bijzonderheid kunnen wij nog Ver melden, dat zij een der oudste abonnés ons blad zijn. Wij bieden hen met deze onze hartelijke gelukwenschen aan en hopen, dat zij temidden van hun acht kinderen, 32 kleinkinderen en twee achterkleinkin deren een plezierigen dag zullen hebben. Biljartvereeniging „Ons Genoegen" De wedstrijd, die tegen „Adolf Kolping" ge speeld werd, is met 238196 ten gunste van onze jongens, die voortdurend sterker speelden, verloopen. Mede door het slechte materiaal van onze tegenstanders bleven de meesten ver onder hun gemid delde. De laatste wedstrijd kon wegens het laate uur niet meer gespeeld worden. Doch de geheele wedstrijd is reeds zoo goed als gewonnen, daar de laatste partij met een voorsprong van 50 caramboles ingaat. Tot slot laten wij hieronder de gedetailleerde uitslagen volgen. pnt. serie gem. J. van Vliet, A. K. 66 9 2.20 G. de Wit, O. Gen. 92 15 3.07 P. Boekraad, A. K. 42 10 1.40 R. v. d. Star, O. Gen. 35 7 1,17 J. Mathot, A.K. 48 5 1.60 de Rijk, O. Gen. 70 16 2.33 Heemelaar, A. K. 40 10 1.33 van Bunningen, O. Gen. 41 8 1.37 Geboren: Marinus Boudewijn zoon van B. van Wijk en van J. van der Tol Helena dochter van J. Voordouw en van A. A. Hersche. Getrouwd: C. Versloot, 24 jaar en J. Uittenbogaard, 22 jaar J. de Heer, 55 jaar en N. de Lange, 58 jaar. Overleden: A. Muijs, wed. van J, van Leeuwen, 67 jaar. Gevestigd: M. C. van der Heijden- Mooijman van Nootdorp C. de Wit van Boskoop R. Rutgers van Eist J. N. van Leeuwen van Alphen aan den Rijn J. R. Gies en gezin van Tilburg N. Zon neveld van Baarn C. J. van Velsen- Stolwijk van Zwammerdam J. C. le Clecq van Driebergen. Vertrokken: C. H. Beijeman naar Woerden A. van Dam naar Delft M. Lok naar Havelte J. M. Hellingerwerf naar Zegveld B. W. A. van Dijk naar den Helden G. van Harselaar naar de Bilt Wed. D. Hollander-Verheul naar Amsterdam G. A. Röling naar Zwam merdam D. M. Scheer naar Amersfoort L. G. Kok naar Wassenaar Wed. A. K. Mol-Dekkers en ge'zin naar Klundert E. van Katwijk naar Leiden H. Rijlaars dam naar Haastrecht P. G. Baas naar Hilversum. HAZERSWOUDE Collecte. De collecte gehouden door het comité van samenwerking voor bij zondere nooden heeft opgebracht ƒ209.88. De gisteren gehouden collecte ten bate van Simavi heeft opgebracht 88.02. KOUDEKERK Bijz, Vrijw. Landstorm. Gisteravond werd in de O. L. school, in tegenwoordig heid van burgemester Kwint en ds. H. Has- pers, Geref. predikant, een onderlinge St.' Nicolaas-schietwedstrijd gehouden van den Bijz. VFijw. Landstorm alhier. De burge meester heette inzonderheid allereerst ds. Haspers welkom, waarna hij den onlangs meuwbenoemden instructeur, den heer W. Wille Fzn., in hartelijke bewoordingen toe sprak en hem gelukwenschte met deze be noeming. Vervolgens richtte spr. zich tot de le den en sprak zijn voldoening uit, over het getrouw volgen der oefeningen. Spr. spoor de allen aan om toch vooral ook in de toe komst de B. V. L. getrouw te blijven en paraat te zijn als 't moet. Na afloop van de wedstrijd werden de St. Nicolaasprijzen voor iedere deelnemer door den Burgemees ter uitgereikt, waarmede deze gezellige avond werd besloten. Geboren: Catharina d. v. K. Schellin gerhout en M. Oosterom. Alida Elisabth d v. J. Duiker en M. van Dommelen. Ondertrouwd: Simon Schellinger hout 42 j. wonende te Alphen aan den Rijn er Hendrika van Klaveren 26 j. Getrouwd: Albertus Diederik Jan Hooijberg 29 j. en Hendrik Schellingerhout 25 j. Gerrit de Jong 25 j. en Jacoba van Arkel 25 j. wonende te Alphen aan den Rijn. Overleden: Catharina Maria Nobel 56 j. wed. van Jac. Kroon. LEIMUIDEN Propaganda-avond B. V. L. Woens dagavond hield de afd. Leimuiden c.a. van den Bijz. Vrijw. Landstorm een groote propaganda-avond. De zaal van de wed. J. Sneeboer was geheel gevuld met land- stormers en belangstellenden. De voorzit ter der afdeeling de heer J. A. Bakhuizen, opende deze f eestbij eenkomst met een woord van welkom tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de sprekers van dezen avond, pastoor Nolet en mr. J. L. Bak- huysen Schuld. Het deed den voorzitten genoegen dat de kapiteins Smit en Neijen, resp. secretaris en propagandist van de B.V:L. stelling van Amsterdam ook aan wezig waren. De voorzitter gaf daarna de leiding van den verderen avond over aan den secretaris van de afd., den heer J. W. de Ren. Deze sprak een woord van wel kom tot dr v. d. Bijl uit Oude wetering, die zoo welwillend geweest was om hier hedenavond zijn film van de Oranjefees ten in de omgeving te vertoonen. Spr. drukt er namens de commissie zijn groote vreugde over uit, dat de voorzitter na een ziekte van ruim een maand thans weer zoover hersteld is, dat hij de verga dering heeft kunnen openen. Daarna was het woord aan den heer mr. Bakhuysen Schuld voor zijn propa- gandarede. Hij bepaalde zich bij het he den en bij de toekomst en zag op den ach tergrond de B.V.L. De kracht van de B.V.L. ligt in zijn vertakkingen over het geheele land. Pastoor Nolet sprak over de vrijheidszin van het Nederlandsche volk en speciaal over de vrijheidszin van het platteland. Om die vrijheid te helpen bewaren moe ten er steeds meer toetreden tot de rijen der BV..L. De heer de Ren dankte de sprekers voor hunne mooie propagandareden. De vertooning van de film „O Malley" en van de Oranjefeesten in de omgeving viel zeer in den smaak van het publiek. Te ruim middernacht sloot kapitein Neu- yen, propagandist in de stelling van Am sterdam met het doen zingen van het Wilhelmus deze mooie propaganda-avond.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14