Vreemde Talen St. Nicolaas-Surprises, BIOSCOPEN TE LEIDEN 60RDUURATEUER Cordineeren, Luxe Auto-Verhuur Schilthuizen DONDERDAG 1 DECEMBER 1938 DE LETDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Woensdagmiddag te 2 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder leiding van den burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden behalve de heeren Lodder en van 't Wout. Vervolgens mededeeling van ingekomen stukken. De bewoners van de Stengelin- straat vragen een andere afscheiding langs de straat. B. en W. zullen dit aan de di rectie van de N. Z. H. T. M. verzoeken, die in deze zeggenschap heeft. Eervol ontslag wordt verleend aan den schoolarts, dr. A. in t Veld. De voorzitter doet nog de mededeeling, dat tot secreta ris van de gemeentebedrijven is benoemd ir C. A. Doets te Schiedam. Voorstel tot wijziging van de gemeente- begrooting 1938; dit in verband met enke le bijzondere uitgaven. De heeren v. Rijs, Schoneveld, v. d. Marei en van der Bent protesteeren tegen dezen post, welke is een belooning voor overwerk aan den recher cheur Jonker. De voorzitter zet uiteen, dat Jonker hier volgens het ambtenarenregle ment recht op heeft. Deze post had vorig jaar al toegekend moeten worden. Ge noemde heeren zijn het er niet mee eens. Z h.st. aangenomen. Z.h.st. wordt besloten tot aangaan van een kasgeldleening. Dan komt in behandeling de begrooting van het Electriciteitsbedrijf, Gasbedrijf, Waterbedrijf, Grondbedrijf, Vleeschkeu- ringsdienst, Schoolartsendienst en de Ge- meentebegrooting. Algemeene beschou wingen worden gehouden allereerst door den heer Schoneveld. dan door den heer v. Rijs, vervolgens door den heer v. Ton geren. De heer Schoneveld legt het zwaarte punt van zijn beschouwingen op de hoog ste salarissen waarvan volgens spr. 5 pet., 10 pet., en 15 pet. af moet.. De heer v. Rijs breekt nogmaals een lans voor de instelling van „Maatschappelijk Hulpbetoon" en dringt aan op het bouwen van meer arbeiderswoningen. De heer van Tongeren legt nadruk op bevordering van Zondagsrust, op het sluiten van drankgele genheden en op meer werkverschaffing. Aan den heer v. Rijs stelt spr. de vraag hoe de fractie der S. D. A. P. haar vele eischen had kunnen ten uitvoerleggen zon der dat hiervoor belastingverhooging noo- aig zou zijn geweest. De heer v. Rijs ant woordt dat zijn voorstellen immers toch niet aangenomen zouden zijn. (Uitroepen in den Raad als: Oh, dus politieke reclame, Bij inkomsten Electriciteitsbedrijf pleit de heer v. d. Bent voor stroomprijsverla- «ing. De behandeling van de begrooting van het Grondbedrijf vraagt niet veel tijd. De heer Schoneveld spreekt er zijn spijt over uit, dat B. en W. er niet in geslaagd zijn de 3500 M.2 bouwgrond langs de Duinoord- straat „Het Witte Hek" aan te koopen. Spreker is van meening, dat 25 ct. ver schil op de koopprijs geen beletsel had mo gen zijn. Wethouder Veltkamp zegt, dat de overboeking nog niet heeft plaats ge had. (Maar een voorloopige koopacte is ge sloten. Corr.) De gemeente kan er met die prijs niet uit. Een bouwer moeilijk of ook niet. Maar mogelijk is het beleggings object. Als de bouwer er meer uit kan is het voor de gemeente veel beter. De begrooting wordt goedgekeurd. De hoogste salarissen te hoog. De begrooting van het Gasbedrijf heeft meer aandacht. De heer v. Rijs kan zich met de dienst van de stokers niet vereeni gen. De heer Schoneveld voert een heftig de bat over de hoogste salarissen. Spreker wenscht van de salarissen boven 2500 5 pet. af te nemen, van die vanaf 3000 tot 5000 10 peta en boven 5000 15 pet. Hier mede kan een bezuiniging van 3800 ver kregen worden. Het salaris van den schoolarts zou volgens spr. geleidelijk van 6500 op ƒ3600 gebracht dienen te wor den. Na een discussie doet de heer v. d. Zwan ten slotte het voorstel: „dat de raad besluit dat de salarissen naar haar oordeel te hoog zijn en besluit tevens een andere sa larisregeling in studie te nemen, waarvoor een raadscommissie zal worden benoemd. Dit voorstel is volgens B. en W. het vér strekkendst en wordt met alg. st. aangeno men. Een motie van den heer Schoeneveld waarin de Raad zich uitspreekt, dat de door het Rijk vastgestelde salarissen van Burgemeester, secretaris en ontvanger (niet de wethouders) met 15 pet. dienen te worden verlaagd, wordt met 87 st ver worpen. Vóór stemden de heeren Kulk, Schoneveld, Hoek, v. d. Bent, Grimbergen, C. v. Rijn en C. van Tongeren. Onrechtvaardige betalingen aan Leiden voor de waterleiding. Bij de behandeling der begrooting van het Waterleidingbedrijf brengt de heer C. van Tongeren naar voren het door Katwijk met Leiden afgesloten contract, afgesloten enkele tientallen van jaren geleden. Spr. dringt er op aan steeds nog te trachten zulk een contract, zonder tijdsduur, ongedaan te maken. Zulks kan geen rechtsgrond heb ben. Minstens 10.000 wordt onrechtvaar dig te veel betaald aan Leiden. De voor zitter zegt, dat het moeilijk zal gaan om van dit contract af te komen. Het eenige argument zou kunnen zijn dat Katwijk aan de distributie van het water te weinig ver diend, en dat argument is vrij zwak. Het lijkt spr. beter de zaak voorloopig nog maar te laten rusten al zal het toch steeds de aandacht van het college van B. en W. blijven hebben. De begrooting der Vleeschkeuringsdienst volgt. Gevraagd wordt of de verlaging der keurloonen nog niet kan ingaan. De voor zitter antwoordt,- dat de goedkeuring op dit raadsbesluit nog niet is verkregen. Bij het opmaken der begrooting kon met een en ander dus nog geen rekening gehouden worden. De begrooting wordt ook goedgekeurd met een batig saldo van 5393.88. Het eene te hoog, het andere te laag! Volgt de begrooting van den Schoolart sendienst. Meerdere leden spreken als hun meening uit, dat het salaris van den school arts, ƒ6500 (aanvangssalaris ƒ5500) veel te hoog is. Bij dit salaris komt nog een flink bedrag voor vergoeding der auto. Een ver gelijking wordt getrokken met andere dok toren die soms dag en nacht in de weer zyn en wier verdienten, vooral in de te genwoordige omstandigheden, dikwijls lang niet binnenkomt. De heer C. v. Tongeren doet het voorstel, dat de raad zich tegen over den Kring uitspreekt dat het salaris te hoog is en overleg verzoekt vooraleer het nieuwe jaar in te gaan met een nieuwen functionaris. Dit voorstel wordt aangenomen met 12 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Grim bergen, Veltkamp en J. Dubbeldam. Een door den heer J. Schoneveld ingediend voorstel om aan den Minister kenbaar te maken, dat men het salaris van de wethou ders te laag acht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voor het drukken der raadsnotulen zal een vrije inschrijving worden gehouden en dan voor drie jaren. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. (Wordt Vervolgd). Groote sorteering in de nieuwste Fop-artl- kelen, St. Nicolaasmaskers, -Mijters, -Man tels en -Staven, Zwarte-Piet-Maskers en -Baretten, Roeden, Pakjes Negerzwart, enz, Boekjes met St. Nicolaasrijmpjes. Firma G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTRAAT 267. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAh HOOFDFILMS De big van het Regi ment (Fientje de la Mar, Johan Kaart). De cirkel des doods. (Monte Montana). De vrouw in 't rood (Joan Crawford). Je bent maar een maal jong. (Lewis Stone, Cecilia Par ker). Vadertje Langbeen (Lily Bouwmeester, Paul Storm). Als de liefde begint (Virginia Bruce, Kent Taylor). 100 Mannen en één meisje. (Deanna Dur- bin, Leopold Sto- kowsky). Het mysterie van de blauwe vaas. (George Brent, Anita Louise). De Zeewolf (George Raft, Dorothy La- mour). Zij trouwde den melkboer (Allan La ne, Joan Fontaine). INHOUD Komisch Sensationeel Romantisch Gevoelig Romantisch Komisch Ontroerend Spannend Avontuurlijk Komisch AANVANGSUUR lederen avond 8 uui Zondag ook van 47 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8.15 u Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag half drie mati née. lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur Zondag var. 2—7 uur Eiken werkdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. s Middags 2 uur ma tinée. Zaterdag, Zon- .oopende voorstelling van 2—7 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Goedgekeurd v volwassenen Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente voor de eerste maal onder voorzitterschap van Baron van Wijnber gen. De raad was voltallig. Toespraak van den burgemeester. Alvorens over te gaan tot behandeling or.zer agenda moge ik een enkel persoon lijk woord spreken, waartoe ik bij mijn in stallatie als burgemeester r.iet de gelegen heid heb gehad of althans met in de mate, waarin ik dat wenschtc. De waarde van zulk een plechtige installatie toch beseft men op den afstand van sindsdien voorbij gegane weken nog beter dan op den eigen dag en ik stel er dan ook hoogen prijs op nog eens van ganscher tiarte, mede namens mijn vrouw dank te oetuigen aan allen, aan wie ik dank verschuldigd ben. Ik denk daarbij aan de vriendelijke wijze, waarop iet comité van ontvangst zijn taak ver vulde, aan de goede en door mij zeer ge waardeerde woorden door den voorzitter van genoemd comité toi mij gesproken, aan onzen rondrit door een belangrijk deel der gemeente, aan hen, die ons daarbij ver gezelden en den stoet opluisterden, aan degenen, aie ons op straat en vanuit hun woningen een blijk van medeleven en ver welkoming wilden geven aan het keurige défilé en aan hen, die hun medewerking daaraan gaven, aan de welwillende aan dacht, die de pers aan miji: installatie heeft willen wijden en niet het minst aan dege nen, die uien dag alles mei zorg hadden op gezet en voorbereid. Wel geheel vanzelf spreekt mijn erkentelijkneid voor de wijze, waarop u, heeren leden van den Raad, en tevens net ambtenarencorps mij in dit bij uitstek fraaie raadhuis hebt welkom ge- heeten. Dat op den dag mijner installatie zoo velen, als het geval was, ter receptie zouden komen om mijn vrouw en mij de hand te arukken, hadden wij niet kunnen denken Allen, die dien dag zich die moeite hebben willen geven, zeg ik, mede namens mijn vrouw, oij deze eerste gelegenheid, die mij daarvoor gegeven wordt, onzer hartelijken dank. Wij hebben het in hooge mate ge waardeerd met zoovele ingezetenen van Wassenaar, particulieren er vertegenwoor digers van vereenigingen reed.f dien eer sten dag te mogen kennis maken. Sinds oen dag mijner installatie zijn bijna 2 maanden verloopen, 2 maanden, waarin ik mij, iederen dag een stukje ver eer, in het leven der gemeente heb mogen inwerken. Dat inwerken heeft zich in hoofd zaak bepaald tot de meer eigenlijke be stuursaangelegenheden. Omstandigheden, onafhankelijk van onzen wil zijn oorzaak, dat nog een gelukkig niet talrijk aan tal weken zal verloopen, vooraleer wij in neze gemeente woonachtig zullen zijn. Mijn vrouw en ik zullen er ons over verheugen als het zoover is. Van dat tijdstip af zal ik mij niet behoeven te beperken tot het be handelen van aangelegenheden van bestuur, maar zal ik, naar ik hoop, in de mij toever trouwde functie deze gemeente ook nuttig mogen wezen op maatschappelijk terrein. De heer Hendriks zegt. da< de Raad een plicht heelt te vervullen ten aanzien van een heer Ruijs, die gedurende eenige maan den het burgemeesterschap waarnam. Na mens de katholieke en anti-revolutionnaire jVacties, spr. durft zeggen .ïamens den ge- heelen Raad, dankt hij den heer Ruijs har telijk voor zijn bemoeiingen als loco-bur gemeester. Het is den Raad niet ontgaan hoe de heer Ruijs zich aLs zoodanig be- ;,verde. De naam Ruijs zal in de toekomst onverbrekelijk aan Wassenaar verbonden Lljjven. Hierop neemt de heer Hendriks het wcord en spreekt als vertegenwoordiger der geheele bevolking waarmede hij den heer Ruys hartelijk dank zegt voor het geen hij als waarnemend Burgemeester heeft gedaan. Het is ons niet ontgaan, hoe deze zich beijverd heeft deze taak waar te nemen. Hierna richt de heer van Moorsel eenige woorden tot zijn collega, hem eveneens dankend voor de wijze waarop deze het loco-burgemeesterschap heeft waargeno men. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen, behalve de adres sen van de vereeniging „Wassenaar Voor uit", houdende verzoek cm het mogelijk te maken, dat de vestiging in deze gemeente van administratieve bedrijven mogelijk zal worden en een adres van de N.V. De Sportfondsen te Amsterdam en het Comité tot stichting van een Sportfondsenbad te Wassenaar inzake garantie voor het slui ten van een leening, ten behoeve van een Sportfondsenbad, die naar B. en W. wer den teruggezonden om prae-advies. De gemeenterekening over 1937 werd hierop voorloopig vastgesteld. De heer van der Stc-el deelde namens de commissie me de, dat alle moeite is gedaan om fouten te ontdekken, doch alles is in volmaakte orde bevonden. Tot leden der commissie van onderzoek der gemeentebegrooting over 1939 werden hierop benoemd de heeren Hendriks, Iden- burg en Boender. Zonder hoofdelijke stemming werd toe gekend de vergoeding ingevolge art. 100 der L. O. Wet 1920 over 1937 voor de R.K, Jongensschool, de St. Annaschool er Bijzondere Chr. school aan Heerenweg. Ontheffingen van de bouwverordening werd verleend aan dr. J. W. Muller te Den Haag tot het bouwen van een schuur ach ter perceel Paoeweg No. 17 en aan Gebr. B. en H. van Hemert tot het oprichten van een werkplaats in perceel Gang No. 2. Verder werden B. en W. gemachtigd tot het verhuren van diverse perceeltjes teel grond gedurende het tijdvak van 1 Ja nuari 1939 tot en met 31 December 1941. Voorts werd besloten de speelplaats bij de Openbare Lagere School No. 1 aan de van Zuylen van Nijeveltstraat uit te brei den en de tuintjes bij die school op te doen hoogen. Tot lid der Commissie van toezicht op he agentschap der Arbeidsbemiddeling werd met algemeene stemmen benoemd de heer D. Hart. Zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen het voorstel van B. en W. om aan de Katholieke Kinderuitzending te Wassenaar over 1938 en volgende jaren een subsidie toe te kennen in de kosten van uitzending van Wassenaarsche kinde ren ten bedrage van ƒ0.25 per verpleeg- dag. Het bedrag wordt geraamd c-p ƒ189. In behandeling komt vervolgens een voorstel tot het doen verbeteren van de voetpaden langs den Rijksstraatweg vanaf de Viaduct tot de van der Oudermeulen- laan. De kosten voor de gemeente zullen hiervoor bedragen de helft van 4250 zijn de ƒ2115. De heer Boender merkt hierbij op, dat, nu er toch sprake is van voet paden langs den Rijksweg, ook aandacht besteed kan worden aan dat gedeelte van Den Deijl tot Deijleroord, voor de wande laars is het er levensgevaarlijk, daar zij zich óf op het rijwielpad, öf op den gras berm moeten begeven. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, terwijl aan de opmerking van den 'heer Boender aandacht zal wor den geschonken. Wederom kwam in bespreking het adres van den heer J. van Bentum, exploitant van de Centraal Bioscoop, om de verma kelijkheidsbelasting ten aanzien van bios coopvoorstellingen te doen vervallen, of wel bedoelde belasting te heffen van het bedrag hetwelk overblijft na aftrek van de vaste kosten aan de bioscoop-exploitatie verbonden. Dit verzoek was in den vorigen Raad weder in handen gesteld van B. en W. om advies. Het nu uitgebrachte advies van B. en W. was wederom om afwijzend op het verzoekschrift te beschikken. Na discussie werd tenslotte besloten het verzoek wederom terug te wijzen naar B. en W., om te onderzoeken of een herzie ning der vermakelijkheidsbelasting hier n cc dig is Ter tafel wordt gebracht een beroep schrift van den heer A. van der Lee tegen een besluit van B. en W., betrekking heb bende op aangebrachte reclames aan het door den heer v. d. Lee geëxploiteerde si garenmagazijn aan den Rijksstraatweg No. 705. De heer Breedveld merkt op, dat de Raad zich niet steeds kan vereenigen met de besluiten van de schoonheidscommissie. Het verzoek van den heer van der Lee is zeer gegrond en de betwiste reclame be staat reeds jaren en brengt bij verandering vel kosten met zich. De voorzitter zegt toe, dat getracht zal worden zoo soepel moge lijk te handelen in overleg met de schoon heidscommissie. Het voorstel van B. en W. om het betwiste besluit te handhaven wordt hierop zonder h. st. aangenomen. Z. h. st. wordt vervolgens besloten: van den heer W. D. F. van Dijk een stukje grond aan te koopen, gelegen aan de Prin ses Marielaan, groot 224 vierk. Meter le gen den prijs van ƒ5 per vierk. Meter, be- noodigd voor den bouw van een transfor matorenstation; van A. L. Voorham een perceel grond, groot 54 vierk. Meter voor den prijs van 6 per vierk. Meter, benoo- digd voor eenzelfde doel. Z. h. st werd besloten den prijs van te veel gebruikt water boven het vast toege stane kwantum arbeiderswoningen te bren gen van 30 op 20 cent per M3. teveel ge bruikt water. Onder bepaalde voorwaarden wordt aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen Stadsuitbreiding Noorderkwartier vergunning verleend tot het aanleggen van wegen. Een deskundige voor het zoeken van werkverschaffings-objecten. Ter tafel kwam een voorstel van B. en W. om dit College te machtigen tot aan stelling op arbeidsovereenkomst van een deskundige, die bij het zoeken en uitvoe ren van werkverschaffings-objecten en werkverruiming-objecten aan de commis sie van hulp, voorlichting en raad kan die nen. Zij vragen daarvoor een crediet bere kend naar een belooning van ƒ2400 per jaar. De heer van der Steel is niet zoo enthou siast als B. en W. Gaarne zou hij nadere toelichting over dezen persoon willen en of deze wel zoo onmisbaar is. De heer van Moorsel dacht aanvankelijk ook, dat dezen persoon niet een dagtaak zou heb ben. Daarom is hem ook van de zijde van B. en W. gezegd, dat zij de geheele vrijheid had bij niet voldoende dagtaak hierin ver andering te brengen. De heer Wildt Meij- boom vond een deskundige zeker noodig. Reeds zijn besprekingen gehouden voor de buitenplaats Duinrell, eveneens voor het Dierenpark. Z. h. st. werd het voorstel aan genomen. Op een verzoek van het R.K. Kerkbe stuur van de parochie De Goede Herder, om de benoodigde gelden te verstrekken voor het opnieuw doen leggen van de te gels van de speelplaats der Pi us X-school en het maken van een tweeden afwate- ringsput, Wordt gunstig beschikt, evenzoo op het verzoek van het bestuur der school voor Chr. Nat. Schoolonderwijs om de be noodigde gelden voor het uitbreiden van de rijwielbergplaats voor de U.L.O.-school aan den Heerenweg. Voor den duur van één jaar werd weder om onderhands verhuurd een perceeltje grond aan den Storm van 's Gravensande- weg tegen een huurprijs van 80 aan W. van Jaarsveld alhier. Aan J. P. Visser werd op diens verzoek besloten tot teruggave van een bedrag van 410 80 door hem in 1928 gestort ten be hoeve van den bouw van een dubbel hui,- met bergloods. Dit bedrag was bedoeld als een bijdrage voor de toen bestaande plan nen voor verbreeding van den weg voor dit perceel. De mede door hem afgestane grond toen de Provincie het onderhoud op zich nam, overgedragen door de gemeente maar de gestorte gelden bleven in het be zit der gemeente. Besloten werd vervolgens tot verkoop als Haarlemmerstr. 27, Tel. 1511 Wij rijden uitsluitend met nieuwe 6-pers. Auto's. Zeer billijk, o.a.i Den Haag ,{2.25 Amsterdam 5.50 Rotterdam 5.00 Hoelslraat 6-6a Tel. 2893 DOOR NATIONALE LEERAREN The Berlitz School ol Languages TURFMARKT 3 bouwterrein van eenige perceelen grond aan den Deijlerweg en de van Zuylen van Nijeveltstraat tegen den prijs van ƒ9.13 per vierk. Meter. Voorts werd besloten om niet in eigen dom over te nemen van de N.V. Maat schappij van onroerende goederen Stads uitbreiding Noorderkwartier diverse per ceeltjes grond benoodigd voor den aanleg van wegen, paden, bermen en een plant soen, gelegen tusschen den Lange Kerk- dam, de van Zuylen van Nijeveltstraat, de Johan de Wittstraat en den nieuw ontwor pen weg tusschen den Lange Kerkdam en de van Zuylen van Nijeveltstraat. Verder werd besloten van eenige uit staande geldleeningen bij de N.V. Levens verzekering Maatschappij „De Nederlan den" te Den Haag, zooals genoemde Maat schappij voorstelt, te verleenen van 41/2 op 3 1/2 pet. Voor.ts werden B. en W. opnieuw ge machtigd om gedurende 1939 ter voorzie ning in de behoefte aan kasgeld, naar ge lang van behoefte kasgeldleeningen aan te gaan tegen een rente, inclusief provisie van ten hoogste 2 pet. tot een bedrag van ten hoogste ƒ600.000. Een plantsoen in Deijleroord. In behandeling kwam vervolgens een voorstel van B. en W. om een oppervlakte van 3 H.A. in Deijleroord als plantsoen te doen aanleggen in werkverschaffing, waar van de kosten wc-rden geraamd op 1 per vierk. Meter. B. en W. vragen daarvoor een crediet van ƒ31.500, waarin is begre pen een bedrag van 1500 honorarium voor reis- en verblijfkosten ten behoeve van den heer D. F. Tersteeg uit Naarden, die door B. en W. werd aangezocht zich met het ontwerpen van een plan en het hoofdtoezicht bij de uitvoering te belas ten. Na eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Instelling van een grondbedrijf. Op verzoek van het bestuur der stich ting „Rijnlands Lyceum" om de toegezegde garantie van 65.000 met 45.000 te ver- hoogen op grond van het feit, dat de ont wikkeling dier onderwijsinrichting zoo uitermate groot is, dat inplaats van de ge schatte 30 a 35 leerlingen thans reeds ge rekend moetw orden met ruim 60 leerlin gen, waardoor het noodzakelijk is gewor den, mede uit de te verwachten verdere ontwikkeling dier school, een veel omvang rijker gebouw te stichten, wordt zonder hoofdelijke stemming gunstig beschikt. De rekening over 1937 van de Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon werd voorloo pig goedgekeurd. Eenige wijzigingen der begrooting wer den vastgesteld, terwijl op eenige bezwaar schriften inzake belastingen werd beschikt. Aan het R.K. Kerkbestuur van de paro chie van De Goede Herder wordt overeen komstig art. 72 der L. O. Wet 1920 een be drag uit de gemeentekas toegestaan, be noodigd voor het doen plaatsen van een tweetal hekken als afscheiding der school terreinen in de daarachter gelegen wete ring. Stuifzand. Tenslotte kwam ter tafel een adres van P. H. Maandag Sr. en 209 andere gezins hoofden, allen woonachtig aan de van Zuy len van Nijeveltstraat, waarin men klaag de over den hinder van zand, afkomstig van open vrachtauto's. Met dezen klacht hebben B. en W. zich gewend tot de N.V. „Duijnrell", die hiervoor haar volle mede werking heeft willen verleenen en aan haar afnemers voorschriften heeft gegeven om het verstuiven zooveel mogelijk te voorkomen, terwijl aan het op de zanderij werkzame personeel door genoemde N.V. nadere instructies werden gegeven. B. en W. zijn er van overtuigd, dat de thans on dervonden hinder van de zandauto's nihil is, waarom zij geen voorstel hebben willen doen, om een betreffende bepaling in de politieverordening op te nemen. Mochten er evenwel wederom gegronde klachten komen omtrent dit vervoer, dan zullen B. en W. niet aarzelen nadere voorstellen den Rrad aan te bieden. De heer Bazelier merkt hiervan op, dat de onderteekenaars zeer zeker dankbaar zulen zijn voor dit besluit van B. en W. Hierna volgde sluiting.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10