RIJNSTREEK fcrfè NAZIEN VAN UITLQTINGEN Wilt U iets weten? WOENSDAG 30 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 KATWIJK Voor de Joodsche vluchtelingen. Te Katwijk zal op Woensdag 7 December a.s door het plaatselijk comité tot hulp aar. Joodsche vluchtelingen in heel de gemeente huis aan huis, een inzameling worden ge houden van kleederen, boeken, tijdschriften, gezelschapsspelen, speelgoed en al wat het leed der Joodsche vluchtelingen, zoolang zij in ons land verblijven, kan lenigen. KJl.B. De Katwijksche Reddings brigade werd door een bazar in staat ge steld twee reddingswagens aan te koopen. De gemeente gaf in bruikleen twee zuur stofkoffers. Een wagen was geplaatst aan „De Zwaan", een bij den heer R. v. Delft aan den Wassenaarsche weg te Katwijk- Rijn. Thans moesten de zuurstof koffers bij de gemeente in geleverd worden. Het be stuur is thans door particulaire bijdragen in staat gesteld twee nieuwe zuurstofkof fers aan te koopen. De reddingswagens zijn dan weer geheel compleet. Men kan dus weer gerust zijn. NOOTDORP IJsclub. Gisterenavond vergaderde de üsclub (afdeeling Veen weg) in café „De Vriendschap" aan den Veenweg onder voorzitterschap van P. J. Mooijman. Van de 34 leden waren er 25 opgekomen. De penningmeester legde vervolgens reke ning en verantwoording af over het afge- loopen jaar, waarbij bleek, dat de uit gaven hadden bedragen 15.78 en de in komsten 39.99, zoodat er een batif» saldo van 24.21 was. De aftredende bestuurs leden P. J. van de Sande, A. C. van der Helm en Q. A. de Vreede werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. De voorzitter deed daarna mededeeling van het feit, dat de bondswedstrijd in den ko menden winter onder de auspiciën van de afdeeling Veenweg zou worden georgani seerd, aangezien de Kaag daarvan vrijwil lig afstand had gedaan. Te hopen is het nu maar, dat er flink ijs komt. Bij de rondvraag gaf de heer Cor. van Leeuwen te kennen, dat z.i. nu de tijd gekomen was, om tot samenvoeging van de 2 Nootdorpsche ijsvereenigingen over te gaan. Na de plaats gehad hebbende annexatie van een gedeelte van den Veen weg bij de gemeente Nootdorp, is-voor de twee vereenigingen geen plaats meer. Spr. vroeg hierover de meening van het bestuur. De voorzitter antwoordde hierop, dat het bestuur voor samenvoeging niets voelde. Wanneer de vereeniging (afdeeling kom Nootdorp), die het jongste in jaren is, voor samenvoeging voelt, kan zij zich wenden tot de afdeeling Veenweg, waarna het voorstel zal overwogen worden. VALKENBURG HET VLIEGVELD Uit officieele bron weten we thans, dat de aanleg van het vliegveld onder Valkenburg en Katwijk definitief door gaat. Burgemeester ook secretaris. Bij Kon. besluit is bepaald dat in deze gemeente met ingang van 15 December de bediening van secretaris door den burge meester moet worden bekleed. WARMOND IJsclub. Onder meer dan buitenge wone belandstelling hield de Warmondsche IJsclub haar 47e alg. jaarvergadering in hotel de Zon onder voorzitterschap van den heer H. van Hulst. De voorzitter her dacht het overlijden van het eere-lid den •heer S. J. Schouten. Hij was een van de oprichters van de ijsclub en tot voor enkeie jaren bekleedde hij hierin nog een be stuursfunctie. Met groote dankbaarheid zien wij terug op alles wat hij voor de ver eeniging heeft gedaan en zijn nagedachte nis zal bij de vereeniging steeds in hooge eere blijven. Eveneens herdacht spreker het overlijden van den heer P. Kortekaas, die jaren lang als bode de ijsclub heett gediend. Ook aan hem behoudt de ver eeniging de aangenaamste herinneringen Ter herdenking van de overledenen werd een oogenblik stilte in acht genomen. Aangezien de secretaris wegens ziekte ver hinderd was de vergadering bij te wonen werden de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen door den vice-voorzitter, den heer L. van Noort. Het woord was hierna aan den penningmeester den heer J. Uit den Boogaard, tot het uitbrengen van het financieel verslag. De kas commissie be staande, uit de heeren W. K. Heyl en J. Zwetsloot, bracht gunstig verslag uit. De vereeniging had per 1 Januari 1938 een batig saldo te boeken van 1297.98. Als leden der kascommissie voor het jaar 1939 werden benoemd de heeren H. J. de Groot en J. A. M. Luyten en als plaatsvervangend lid de heer J. van Moorsel. Vervolgens bracht den waarnemend secretaris een keurig verzorgd jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereeniging nog steeds groei ende is. Het aantal leden i° de 200 over schreden. Aan de orde kwam hierna het voorstel tot aanvraag van de Koninklijke goedkeuring op de statuten. Verschillende leden waren van oordeel dat verschillende punten die thans waren opgenomen in de statuten beter in het huishoudelijk regle ment kon worden opgenomen. Nadat de Voorzitter de noodige inlichtingen had ver strekt werd met alg. st. besloten op de aan vergadering overgelegde statuten de Koninklijke goedkeuring te vragen. De aftredende bestuursleden werden bij accla matie herkozen. Bij gebruikelijke rond vraag werd gevraagd of er nog plannen bestonden het 50 jarig bestaan van de ver eeniging feestelijk te herdenken. De voor zitter zegt dat het bestuur inderdaad plan nen in de richting heeft, doch deze zullen dan de leden t.z.t. worden voorgelegd. Hier na werd de zeer geannimeerde bijeenkomst gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijdingen. Op den hoek Brugge- straatJulianastraat is -gisteren een vrachtauto, bestuurd door L. v. B. uit Katwijk in botsing gekomen met een luxe wagen, bestuurd door J. B. uit Reeuwijk. Beide auto's werden aanzienlijk bescha digd. Op den Kortsteekter weg werd een kaasbrik, bestuurd door L. V. uit Ter Aar eveneens aangereden door een vrachtauto, waardoor het voor-schild der brik werd ineengedrukt, persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BOSKOOP Voor de Joodsche vluchtelingen. Gisterenavond kwamen in het Gemeente huis de verschillende afgevaardigden bij een van de Jeugdvereenigingen uit alle richtingen om te komen tot de vorming van een Comité van Actie ter organisatie van de plaatselijke collecte ten behoeve van de verzorging van Joodsche vluchte lingen. Na stemming werd een bestuur ge vormd bestaande uit den heer Adr. Oos- terwijk, voorz. Mej. J. Boer, secretaresse, den heer W. Pannebakker, penningm. en mej. J. J. van der Kaaden, algemeen leid ster. Het comité bestaat voorts uit: Burge meester Verkerk, eere-voorzitter, genoem de bestuursleden en overige leden. mej. A. Paling, mej. N. M. Trimp, en mej. J. M. van den Tooren en de heeren W. van der Valk, J. Zaal, S. J. Driesprong, L. Visser en J. Ravensberg. „St. Genesius". De R.K. Tooneelclub ,.St. Genesius" zal op Woensdag 28 Dec. een Kerst-uitvoering geven en heeft daar voor in studie genomen „De Drievoudige wijsheid van Vader Wang" van Henri Ghéon. Regisseur van dit spel is de heer B. J J. Robben. Als een passende aanvul ling voor dezen Kerstavond zal getracht worden de medewerking te verkrijgen van een Dames- of Jongens-kcor. Zooals wij „St. Genesius" kennen, met haar goe de krachten, belooft dit weer een avond te worden van passende Kerst-viering en wij wenschen hen dan ook het beste succes. Benoeming. Met ingang van 16 Dec. e.k. is tot station-chef te Boskoop en Wad- dinxveen benpemd de heer Loos, in gelijke functie werkzaam te Workum. Onderscheidingen. Door den Ned. Bond van Vrijwillige Burgerwachten wer den de volgende onderscheidingen aan onze plaatsgenooten toegekend. Voorz. Burgew. Boskoop, de heer A. E. Stijkel, het kruis van verdienste en de heeren A. H. Boekraad en J. H. van Osnabrugge resp. scer. en penningm., de medaille voor bijzondere toewijding. Het ligt in de be doeling de onderscheidingen op de alhier in December e.k. te houden propaganda- avond van de Burgerwacht te doen uit reiken. HOOGMADE „St. Genesius" Maandag hield genoem de vereen, onder voorzitterschap van den heer C. Baak, een vergadering in de zaal van den neer Wittemaa. welke zich in een zter goede opkomst mocht verheugen. Mededeeling werd gedaan dat de regis seur van zijn ziekte weer herstellende is, en de volgende uitvoeru-g weer mee hoopt te maken, welke hoop natuurlijk eeustem- n ig door de vergadering wordt gedeeld. Hierna volgde bespreking van de volgen de uitvoering en de repetities. De uitvoe ring was vastgesteld op Zondag 22 Januari 1939, dus over ongeveer twee maanden. Het vvas daarom zaak de repetities zoo spoedig mogelijk te laten beginnen, temeer Paar de uitgezochte stukken van een der gelijke inhoud zijn, dat alle leden hieraan van het eerste begin af bun volle aandacht moeten schenken en hard leeren. Hoewel niet op de agenda voorkomende werd hierna even de jaarlijKsche feestavond of uitgaansavond vóór dt leden besproken. Door een der leden wero een voorstel ge daan, van dezen avond een uitvoerings avond op eigen plaats te maken, hetgeen echter vooral door de groote kosten, en ook van 't door omstandigheden vergevor derde seizoen, waarin deze uitvoering zou moeten worden gegeven, (omstreeks Pa- sehen) op zooveel tegenkanting van de overige leden stuitte, dat daarop niet ver der behoefde te worden ingegaan. Het voor stel om evenals andere iaren op een andere plaats een mooie uitvoering te gaan zien, had bijna algemeene bijval doch een defi nitief besluit over de te bezoeken plaats kon nog niet worden genomen. Hierover volgen later nadere bij 'onderheden. Bij de rondvraag kwam te berde het ver zoek van het bestuur om belanglooze mede werking var. de leden Dij eventueele ver betering van het tooneel. Hieraan kan met ten beetje goede wil en een beetje mede werking van het bestuur van den R. K. Volksbond veel worden gedaan, hetgeen het -ertoonde spel slechts ten goede kan komen. KOUDEKERK Voor de Joodsche vluchtelingen. Ook in onze gemeente heeft zich onder voorzit terschap- van Burgemeester Kwint, uit de jeugdvereenigingen te dezer plaatse een ccmité gevormd, met het doel om op Za terdag 3 December a.s. langs de huizen een collecte te houden ten bate van de slacht offers der Joodsche vervolging. Voor een zoo goed mogelijke verdeeling voor alle groepen der bevolking in deze gemeente zullen mevr. von Binsbergen en mej. Wille, onderwijzeres, het Prot.-Chris- telijk deel vertegenwoordigen, terwijl het R.-Katholiek deel vertegenwoordigd zal worden dcor een dochter van het gemeen teraadslid, de heer Lieverse. Ondanks dat er den laatsten tijd vele offers gevraagd worden, wordt toch deze collecte door den Burgemeester in uw al ler offervaardigheid warm aanbevolen. LEIMUIDEN Landarbeidersbond. Gisteravond hield de R.K. Landarbeidersbond, afd. Leimuiden, zijn jaarvergadering in café „De Sportman" van den heer J. v. Graas. De opkomst was schitterend. Medegedeeld werd, dat inzake het. arbeidscontract in het rayon Leimui den, Rijnzaterwoude, Oude- en Nieuwe We tering en Rijp wetering overeenstemming bereikt was. Uit het keurig jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden vorig jaar 33 en nu 34 bedroeg, een kleine vooruitgang dus. Uit het financieel verslag van den penningmeester bleek, dat de in komsten bedroegen 186.70, de uitgaven 160.50, zoodat er een batig saldo was van 26.20. Op de spaarbank stond 36.75, zoo dat het totaal bezit bedraagt 62.95. Volgde nu verkiezing van twee bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren B. Vork en P. v. Schagen. Beide leden werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van den secretaris, die bedankt had wegens overgang in een anderen bond, werd met groote meerderheid van stemmen gekozen de heer L. v. Velzen, die zijn be noeming aannam. De voorzitter richtte ook namens de vergadering een woord van dank aan den scheidenden secretaris, den heer J. de Rijk, die 8 jaar belangloos de vereeniging ten dienste had gestaan. Als leden van de commissie van controle voor 38-39 werden benoemd de heeren G. Kraan en G. J. van Velzen. Bij de rondvraag werd door den heer L. de Vries het voorstel gedaan om den schei denden secretaris een souveniertje aan te bieden, t.w. een kistje sigaren, wat veran derd werd in een blijvend aandenken, een vulpen, waarvoor de heer de Rijk de ver gadering hartelijk dank zei. Bespreking over den Volksbond leidde tot geen resultaat.è Men zou echter ,,'t mes niet in het varken laten steken", maar nog een poging wagen, door een nieuwe verga dering uit te schrijven met spreker. De geestelijk adviseur nam het woord. Het deed hem genoegen, deze vergadering en alle vergaderingen van den R.K. Landar beidersbond te kunnen bijwonen, waar het altijd zoo joviaal en gemoedelijk toeging. Hij spoorde allen nog eens in het bijzonder aan, om toch, ondanks de kosten, lid te worden van den Volksbond en allen als één man ter a.s. vergadering te komen, om dan ook zoo gemoedelijk te praten over den Volksbond. Hierna sluiting. NIEUWVEEN Dammen. Gisteren speelden de dam club Nieuw veen II tegen Kijk Uit I van O. Wetering. De uitslag was 137 in het voor deel van Kijk Uit. Kijk Uit II tegen Nieuw- veen I eindigde in een overwinning voor Nieuwveen met 218. Personalia. Met ingang van 16 Januari a.s .is als commies benoemd de heer A. Burke, thans in functie te Munnikerzijl. OUD-ADE IJsclub Maandagavond j.l. hield de IJsclub Oud-Ade haar jaarlijksche alge meene ledenvergadering in café „Klein Rustoord" te Oud-Ade. Volgens oude tra ditie was de belangstelling weer groot en was de zaal tot in alle hoeken bezet. Na dat de voorzitter, de heer v. d. Poel, de aanwezigen had verwelkomd, opende hij de vergadering. De notulen der vorige vergadering werden zonder op- of aanmer king, goed gekeurd. Hierna las de secre taris een keurig jaarverslag voor over de werkzaamheden in het afgeloopen jaar Volgde rekening en verantwoording van den penningmeester. Inkomsten met saldo vorig jaar 319.68. Uitgaven 54.50. Ba tig saldo 265.17. Hierna benoemde de voorzitter een commissie om de boeken en bescheiden na te zien en wel de heeren W. P. v. d. Geest en A. v. d. Poel, welke ver klaarden, dat alles in orde was bevonden. De aftredende heeren N. Heemskerk, H. Vreeburg en G. J. van Leeuwen worden met groote meerderheid van stemmen her kozen. Hierna volgt bespreking ijsver maak, Aangezien het program verleden jaar reeds is opgesteld, besluit het bestuur met goedvinden der leden, dit program in deze volgorde af te werken. Bij de rond vraag vraagt de heer P. v. d. Geest of er geen feest kan worden gegeven, indien er geen ijs komt, hij wil wel eens waar voor zijn geld. De voorzitter antwoordt, dat, aan gezien het vereisohte geld nog niet in kas is, dit nog niet gaat. Hierna sluit de voor zitter met een woord van dank voor de prettig gevoerde discussie de vergadering de hoop uitsprekend, dat deze winter, weer eens actief werk geleverd kan worden. Hierna verloting. Gelukkigen werden: J. v. Haar, F. v. Seggelen, J. v. d. Geest, Cor v. d. Geest, allen een banketletter. S. v. d. Geest en G. v. Seggelen een kistje sigaren. C. v. d. Geest en J. v. Haastrecht een worst en verder nog eenige heeren eenige ponden koek. Koopt bi) hen, die in l)w Dagblad adverteeren t RIJNZATERWOUDE Op hol geslagen. Gisterenmiddag is een paard, gespannen voor een driewielde kar. op hol geslagen. Op de kar was ge zeten de veehoudersknecht H. van Spijke ren, in dienst bij wethouder S. J. Visser. Het paard holde door het dorp; gelukkig brak de verbinding af, tengevolge waarvan tie kar tegen een muur botste. De voerman kwam tusschen kar en muur terecht, doch bleef ongedeerd. Het paard is later tot staan gebracht. WOERDEN DREIGEND ARBEIDSCONFLICT. De besturen van de samenwerkende me taalbewerkersbonden hebben gisteravond een vergadering gehouden met het geor ganiseerd personeel der firma Den Oud- steno en Domburg, carrosseriefabriek te Woerden. Met groote meerderheid werd besloten de directie dezer fabriek een ultimatum te stellen, dat op Zaterdag 3 December zal afloopen. Omtrent de oorzaak van dit conflict deelt men ons van werknemerszijde mede, dat dit gezocht moet worden in het ont slag van een aantal georganiseerde arbei ders; omdat zij aan den eisch der firma de organisaties te verlaten, niet willen vol doen. Indien de directie op haar standpunt blijft staan en met de organisaties inzake het ontslag niet zal willen onderhandelen, zullen de georganiseerde arbeiders Maan dagmorgen a.s. het werk niet beginnen. Bij de firma Den Oudsten en Domburg zijn 120 arbeiders werkzaam EEN GEVAARLIJK INDIVIDU. Een vreemd personnage is de politie he denmorgen om 6 uur toevallig in handen gevallen. Een man meldde zich om dien tijd aan het bureau, waar hij vroeg wat te mogen uitrusten in een cel, daar hij zeer vermoeid was. Hij was per fiets Woer den binnengekomen .Toen de politie later zijn kleeren fouilleerde, zooals dit steeds gebeurt, vond zij hierin een luchtdruk pistool van het nieuwste model met 500 patronen, alsmede een handbijl tussen de bagage. Na informatie bij de politie in Den Haag bleek, dat de bewuste persoon, ze kere J. H. P., daar reeds gesignaleerd stond. Men bleek een goede vangst te heb ben, daar P. een gevaarlijk individu is. Hij is nog heden op transport gesteld naar Den Haag. WOUBRUGGE Brandwaarborgmaatschappij J.l. Maan dag hield, de onderlinge brandwaarborg maatschappij Woubrugge-Oudshoorn haar jaarlijksche vergadering in hotel Swama. De waarnemend voorzitter, G. v. Straalen, herdacht het overlijden van den voorzitter F. Kroes. Blijkens door den secretaris penningmeester opgemaakt financieel ver slag is gedurende het afgeloopen jaar een hooge schade-uitkeering geschied tot een bedrag van rond 14000.als gevolg waarvan premieverhooging behoorde plaats te hebben voor het dienstjaar 1939/'39. Eveneens werd besloten tot een spoedige versterking van de weerstandskas In de bestaande bestuursvacatures, wegens overlijden van F. Kroes en het bedanken van J. H. de Wit werd voorzien door be noeming van de leden G. Kroes én H. W. de Wit, terwijl de periodiek aftredende leden A. Kempenaar, P. Verduin en H. J. van der Meer herkozen werden. ZOETERWOUDE IJsclub LeiderdorpZoeterwoude. Gis teravond werd de jaarlijksche vergade ting gehouden van de Jsclub LeiderdorpZoe terwoude onder leiding van den voorzit ter, den heer C. de Graaf. Door den secreta ris, den heer W. J. v. Beveren, werden de notulen gelezen, welke na een kleine op merking werden goedgekeurd. De penning meester, de heer Jac. Lemmerzaal, bracht verslag uit over de financiën. Inkomsten 147, uitgaven 94.47, alzoo een batig sal do van 52.53 met een totaal saldo in kas groot 861.23. Door de heeren W. Hoogzaad en K. v. d. Vliet zijn de boeken en beschei den nagezien en volgens rapport van laatst genoemde in'orde bevonden. Als leden der kascommissie voor 1939 werden benoemd de heeren N. Koot Jr. en Chr. Hendrikse. Als bestuurslid werd het aftredende lid de heer W. J. v. Beveren, met bijna algemeene stemmen herkozen. Ook als baancommissarissen werden herko zen de heeren A .H. Volleberg en W. Tijs- sen. De voorzitter wenschte de herkozenen weder geluk en vertrouwde dat zij hun bes te krachten zouden geven voor de vereeni ging. De voorzitter gaf een verslag van de al gemeene vergadering van den Zuid-Hol- landschen IJsbond, waarin nogal eenig mis noegen werd geuit over den gang van ken in den bond. De voorz. zal zijn volle aandacht blijven schenken aan het bonds- werk en spreekt het vertrouwen uit, dat het in orde zal komen. Naar aanleiding van het niet kunnen ver zekeren van baanvegers, wordt besloten deze zaak zelf ter hand te nemen. Het loon van de baanvegers werd op voorstel van het bestuur vastgesteld op 2 per dag met het recht om bij langen duur te verlagen. Met een woord van dank sloot de voorzit ter deze welgeslaagde vergadering en volg de de traditioneele verrassingen. Zilveren jubileum Barbara-vereeniging. Gisteravond hield de St. Barbara-ver eeniging de jaarlijksche algemeene verga dering in het patronaatsgebouw. Wegens ongesteldheid van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer H. J. v. Mil ,die in zijn openingswoord her innerde aan het feit, dat de vereeniging thans 25 jaar bestaat. Het bestuur meende dat dit voor deze vereeniging geen aanlei ding behoefde te zijn tot een feestelijke herdenking. Toch wilde de voorz. memo- reeren het eenvoudige en mooie werk ge durende 25 jaren verricht, waarbij spr. een stille hulde bracht aan de oprichters van 1913. Door den secretaris, den heer II. v. d. Hoeven, werden de notulen en het jaarver slag gelezen, welke beide onder dank wer den goedgekeurd. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer v. Mil, gaf aan inkomsten 394.49 en aan uitgaven 473.78, alzoo een nadeelig saldo van 79.29 1/2; het kassaldo was hierdoor ge daald tot 229.68 1/2. Door de heeren Vel- seboer en Zwanenburg werden de boeken en bescheiden nagezien en in orde bevon den. Als bestuursleden werden herkozen de heeren H. v. d. Poel en H. J. van Mil en als nieuw bestuurslid werd gekozen de heen S. Gerse. Op voorstel van het bestuur werden eeni ge kleine wijzigingen in het reglement aan gebracht. Door deze wijzigingen, vervalt het lidmaatschap bij vertrek uit de paro chie, terwijl tevens de tarieven van begra feniskosten voor niet-leden gedeeltelijk werden gewijzigd. Bij de rondvraag werd gewezen op het betrekkelijk kleim aantal (95) leden; het moest zoo zijn dat alle parochianen lid wa ren; wanneer men in de treurige omstandig heid komt, dat de vereeniging in het gezin actief moet optreden, dan zou men lid wil len zijn. De voorz. zeide, dat het bestuur reeds plannen gemaakt heeft om tot uit breiding van het ledental te komen. Hierna werd de vergadering gesloten. ZWAMMERDAM Voor de Joodsche vluchtelingen. Zoo als reeds bekend mag worden geacht, heb ben de drie organisaties (het Joodsche- het Roomsch Kath. en het Prot. Christ, comité), die zich bezighouden met het vraaagstuk der verzorging van vluchtelingen wegens geloof en ras, met instemming der Regee ring, in onderlinge samenwerking een alge meene straatcollecte georganiseerd op Za terdag 3 December a.s. Op verzoek van het Ned. Jeugd-leiders Instituut, dat de algemeene leiding daar van op zich heeft genomen, heeft de burge meester dezer gemeente het initiatief ge nomen tot het samenstellen van een plaatse lijk comité, van acie en aanbeveling dezer collecte, welke op genoemden dag ook alhier zal worden gehouden. Na een met hiertoe genoodigden ten Raadhuize gehouden samenspreking, heb ben in dit comité zitting, burgemeester P. Hoogenboom; ds. A. G. Günther, Rem. Prede; pastoor A. W. J. Lühn; wethouder M. H. van de Poll; ds. J. J. H. Pop, Herv. Pred. mej. K. Spreij, en ds. L. Zwaan, Geref. Pred. j V r a a g G. T. te Z. inzake ondersteuning van een hulpbehoevende moeder. Antwoord: Uw zuster weigert geheel ten onrechte te betalen. Zij kan daartoe verplicht worden. Wend u eens tot het ge- meentebestuur. Vraag inzake verzoekschp-ift aan de Koningin. Antwoord: Een dergelijk verzoek schrift moet geschreven worden op geze geld papier. Het adres moet luiden: „Aan Hare Majesteit de Koningin der Neder landen, Den Haag". De aanhef van den brief kan luiden: „Mevrouw. Geeft eerbie dig te kennen, ondergeteekende.dat hij (zij)U kunt eindigen met: „Het welk doende enz." en dan onderteekenen. Vraag: Bestaat er kans om een oudsten zoon uit een groot gezin vry te krijgen van den militairen dienst. Antwoord: U kunt wellicht een be roep doen op persoonlijke onmisbaarheid van den dienstplichtige. Wend u dan tot den burgemeester. Het wijst niet op wijs beleid als de richtingaan wijzer nog wijst hoewel er na de bocht niets meer te wijzen is. Wijst uw ver geetachtige medeauto mobilisten daar eens opl 'n Richtingaanwijzer is een nuttige helper, maar

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15