RIJNSTREEK Burgemeester van Valkenburg DINSDAG 29 NOVEMBER 1938 DE LE1DSCHE COWANT VIERDE BLAD - PAG. 12 zilk Personalia. De heer C. Kalker, alhier, werkzaam geweest zijnde als tijdelijk agent van politie te Noordwyk, is benoemd tot agent van politie te Bergen op Zoom. „Van Nispen" De wedstrijd van Nispen IB. S. M. I kan in alle opzichten als gced geslaagd beschouwd worden. Niet alleen door het feit dat de L V. C. B.'ers met 52 geklopt werden, maar ook gezien het doel waarvoor deze wedstrijd werd gespeeld, nl. de Missie van Pater Doeswijk, waarvoor deze wedstrijd gespeeld werd. Toen om één uur het leer door Pater Doeswijk aan het rollen wordt gebracht, bleek de belangstelling groot te zijn. B. S. M. heeft twee invallers, terwijl bij de thuisclub v. d. Drift ontbreekt. Aanvanke lijk is B. S. M. de sterkste in het veld, hiaar weet de thuisclub spoedig de rollen om te keeren. Vrij onverwachts neemt van Nis pen de leiding, wanneer Theo een voorzet heel kalm over den keeper heen schopt en het leer kalm in het doel verdwijnt. B. S. M. komt dan onstuimig opzetten maar vindt de verdediging in een zoodanige con ditie dat er geen doorkomen aan is. Nog voor rust weet Van Nispen de voorsprong te vergrooten (20). Na rust is het hoofdzakelijk de thuis club die den toon aangeeft. Voortdurend zijn de roodzwarten in den aanval en is het te zien, dat doelpunten niet uit kun nen blijven. Bij een der snelle Van Nispen- aanvallen breekt Theo vlug door en heeft de keeper geen schijn van kans (30). Dit wordt B. S. M. blijkbaar te bar en gooit er een schepje op. De V.N.-verdediging is ech ter prima en vooral de keeper doet wonde ren. Eindelijk is het van Nooij die den ach terstand weet te verkleinen (31). Dit blijkt echter niet van langen duur te zijn want reeds vrij spoedig hierna moet de B. S. M.-keeper weer visschen voor een ko gel van de V. N.-midvoor (41). B. S. M. is nu een geslagen elftal. Tot slot krijgt B. S. M. een strafschop te nemen, welke in een doelpunt wordt omgezet (42). Wanneer van Nispen nog eenmaal het net doet rammelen heeft Van Nispen met 52 gewonnen, waarmede zij wel iets meer kregen dan hen toekwam. Toch vragen wij ons af hoe het mogelijk is dat dit elftal van de 7 wedstrijden er nog maar 2 wist te winnen. Scheidsrechter v. d. Geer leid de op correcte wijze. Vóór deze wedstrijd had een ontmoeting plaats tusschen een oud Z. V. V.-elftal en een elftal van oud-Van Nispenspelers. De oude Van Nispen-mannen wisten met 43 te winnen. Ook het tweede deed goed werk door Alliance 2 op eigen terrein een gelijk spel 44 af te dwingen, hiermede het sterkste elftal van die afdeeling een kost- paar puntje afsnoepende. Na afloop werd de beker, die als eer ste prijs was beschikbaar gesteld dcor de heer Glinkenberg met een toepasselijk woord door Pater Doeswijk aan den V. N.- aanvoerder uitgereikt. Zijneerw. zelf een oud-Zilker-voetballer, prees, met enkele welgekozen woorden het mooie succes van de nakomelingen van het oude Z. V. V., zijn oude club, en sprak den wensch uit, dat Van Nispen zoo moge voortgaan. Ook bracht hij dank aan B. S. M., dat zoo be reidwillig was deze wedstrijd te spelen. Tot slot dankte hij scheidsrechter v. d. Geer voor de wijze waarop hij deze wedstrijd heeft geleid, waarvoor deze zeer erkente lijk was. Hierna dankte de voorzitter van Van Nispen allen die hadden meegewerkt om deze opzet te doen slagen in het be lang van de Missie van Pater Doeswijk, waarop tot slot de voorzitter van B. S. M. de hoop uitsprak, dat de onderlinge ver standhouding tusschen B. S. M. en Van Nispen stegds zoo moge blijven als zij tot op heden is geweest. Het was, mede door het zeer fraaie weer, een mooie succesdag, waarin de Zilkers ge toond hebben veel voor de Missie en Mis sionaris te voelen. De opbrengst van speld jesverkoop en voetbalwedstrijd bedroeg 125.— Gevestigd: P. Liebregt van Venray A. Maas van Venray G. C. van den Berg van Noordwijk D. Westrik van Wassenaar M. A. Duindam van Hazers- woude G M. C. Dörge van Lienden A. F. C. M. de Beer van Sassenheim F. J. P. H. M. te Beer van Sassenheim C. C. B. Peeters van Amsterdam A. G. Hoek J. Ehlert S. J. Oosterwijk T. Suurmond D. Dotinga D. Horstman Th. van den Bosch W. Broere C. Bijsterveld P. van Dam J. A. Dane C. Deelder D. J. van de Graaf, W. Groeneweg J. P. Grondel H. J. Huibregtse M. J. Kemna J. Korteland D. Lagerweij J. van der Lek R. A. Michel A. Nelisse L. Rinke A. A. Smits G. van Soelen J. Spits J. D. A. Tjebbes W. M. Verhoog W. J. Visscher W. de Vries S. de Vries, allen uit Noordijk J. A. de Rooy van Eeindhoven P. M. Beelen van Voor burg B. van Kwakegen van Amsterdam C. A. M. Karsten van Amsterdam P. M. A. Weijers va 's Gravenhage A. H. de Klerk van 's Gravenhage M. M. F. Bolk van Amsterdam A. C. M. Stokman van Haarlemmermeer C. J. van Velzen van Amsterdam P. van Werven van Noordwijk G. A. M. Ruigrok van Noord- wijk A. J. Tam van 's Gravenhage A. Th. Bens van Noordwijk C. H. van den Bosch van Bloemendaal. Vertrokken: R. J. Roosenburg naar 's Gravenhage A. C. Zijlmans na.r Ven ray W. H. A. Vliegenberg naar Ven ray S. J. Opdam naar Bloemendaal E. L. Hulsebosch naar 's Gravenhage L. W. Reeuwijk naar Leiden M. D. H. van Diemen naar Wassenaar M. G. Roden burg naar Uitgeest B. T. Pors naar Hil- legom J. Zuiderduin naar Laren J. Verbij naar Reeuwijk H. de Gooijer A. van den Raadt J. H. Hopman S. W. Verlaan C. J. Kemper N. G. M. Visser K. J. van Look G. J. Westerbeek J. Zevenhuizen A. J. Aupers, allen naar Heiloo. De nieuw benoemde burgemeester van Valkenburg, de heer A. C. de Wilde, secre taris der gemeente Valkenburg, is 21 De cember 1886 te Tholen geboren. Hij was eenige jaren volontair ter secretarie der gemeente Oud-Vossemeer, waar hij zijn mondelinge opleiding in de gemeente-ad ministratie ontving van den toenmaligen burgemeester den heer L. C. Brink, volg de daarna de cursus in de gemeente-ad ministratie van het Instituut Laurillard, waarna hij de akte gemeente-administra tie behaalde. Ongeveer 2 jaar was hij ambtenaar ter secretarie der gemeente Vreeswijk, terwijl hij vanaf Januari 1916 ambtenaar ter se cretarie en ambtenaar van den burgerlij ken stand der gemeente Rijnsburg en van af 1 April 1916 secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Valkenburg (Z.-H.) is. In het maatschappelijk en kerkelijk le ven bekleedde hij o.a. de volgende func ties: secretaris van de Huurcommissie, se cretaris van de vereeniging „Pro Rege", secretaris van de Chr. Oranjevereeniging, secretaris van de Anti-Rev. Kiesvereni ging, lid van het Bestuur van een School met den Bijbel, diaken der Geref. Kerk en ongeveer 5 jaren ouderling der Geref. Kerk. Het is de bedoeling van den nieuwen burgemeester, die nu te Oegstgeest woont, mettertijd te Valkenburg (Z.-H.) te gaan NOORDWIJK Vluchtelingenactie. Zaterdag 3 Decem ber a.s. in den namiddag wordt aan de hui zen gecollecteerd ten behoeve van hen. die terzake van geloof of ras vervolgd wor den. Deze nationale collecte, georganiseerd door het Nederlandsch Jeugdleidersinsti tuut, geschiedt op verzoek van het R.K., het Prot. Christ, en het Joodsch Comité en met instemming en aanbeveling der Regee ring. De collecte zal worden gehouden huis aan huis met gesloten bussen en in den vorm van een speldjes verkoop door leden van alle plaatselijke jeugdvereenigingen. Het plaatselijk comité, vertegenwoordi gende de jeugdvereenigingen van Noord wijk, beveelt deze collecte gaarne aan. Het comité bestaat uit: J. B. V. M. J. van de Mortel, voorz, C. J. NiekerkBlom, J. H. W. Borsboom, B. Bouma, N. J. Cupédo, K. H. Kroon, W. W. Siddré en H. B. Visser. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Door de plaatselijke afdeeling van den B.V.L. zal morgenavond (Woensdag) te 8 uur in het Casino een groote Propagan da-vergadering worden gehouden. Óp de zen avond zal o.m. het nieuwe vaandel worden overhandigd, terwijl als sprekers zullen optreden Z.Ex Gen. Duymaer van Twist en Dr. M. H. v. d. Valk, terwijl mevr. Secrève-van Meershoek een uiterst goed verzorgde declamatie zal geven. Wij ver wachten dat de belangstelling dusdanig zal zijn, dat de groote zaal van Casino geheel gevuld zal zijn. Tentoonstelling Vereen, van het H. Sa crament. Zondag en Maandag had in het zaaltje bij de Eerw. Zusters in de Bronck- horststraat de tentoonstelling plaats van de door de leden gemaakte altaargewaden, bestemd voor de arme kerken. Met be wondering zullen de vele bezoekers kennis genomen hebben van den grooten ijver, waarmede in het afgeloopen jaar, door de dames is gewerkt. Moge het echter niet blijven bij bewondering, maar laten allen daadwerkelijk helpen en steunen, opdat deze vereeniging ook in het komende jaar haar symphatiek werk kan voortzetten. Kostelooze inenting. Op Woensdag 14 December, des middags te half vier, be staat gelegenheid zich ten huize van dok ter J. A. Coenraads Nederveen, Emma weg 5, kosteloos te laten inenten en herin enten. Zie, die van deze gelegenheid gebruik willen msiken, gelieven daarvan vóór 9 De cember a.s. ter secretarie, afd. alg. zaken, kennis te geven, met medebrenging van het trouwboekje. voorschoten K.J.M.V.-nieuws. Hierbij deelen wy alle K.J.M.V.-ers mede, dat in plaats van het onderwerp van het gezagsprogram, te behandelen door den moderator, a.s. Woens dagavond het woord zal worden gevoerd c.uor den bekenden Pater Donitic uit Noord- wij kerhuut. Hij zal spreker over: „Kracht door concentratie"! Dit hoogst belangrijke onderwerp maakt jullie aller belangstellende komst vanzelf sprekend. Dus K.J.M.V.-ers, allen present! alphen aan den rijn AMBTENAAR ONTSLAGEN. Wegens verduistering. Door een ambtenaar, belast met de af gifte van groenten aan werkloozen, is ver duistering gepleegd. Tegen den betrokken ambtenaar is proces-verbaal opgemaakt, terwijl hy uit den dienst is ontslagen. Personalia. Benoemd tot opzichter bij de gemeentelijke gas- en electriciteitsbe- drijven A. den Hartog, thans reeds werk zaam als monteur bij deze bedrijven. Geboren Jacob z: van G. de Regt en A. Ruitenburg Willem z. van K. Hul- scher en N. de Ridder Francisca Marga- retha d. van F. C. van Oosten en G. Nag- tegaal. Gevestigd: van Amsterdam: B. F. J. van Zeijl. Vertrokken naar Leiden, J. Bizot en echtgenoote naar Reeuwijk: A. W. van der Werf naar Zoeterwoude W. de Leeuw en gezin. aarlanderveen „St. Deus Dedit. Maandagavond ver gaderde de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" in het lokaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, Kleijn opende deze ver gadering met den chr. groet, heette de aan wezige leden welkom, in het bijzonder den gei stel yk adviseur, pastoor Omtzigt. Door afwezigheid van den secr. werden de notulen voorgelezen door den penning meester, en zonder op- of aanmerkingen onder dank goedgekeurd. Mededeelingen werden gedaan voor de werkloozenkas aangaande de uitkeeringsperiode 1938'39. Voor de op 4 en 5 Januari 1939 te Haarlem te houden Bondsraad-vergadering wordt als afgevaardigde benoemd een bestuurslid. Bij de rondvraag werden een tweetal vragen door het bestuur beantwoord. Door den geestelijk adviseur werden de leden er op attent gemaakt, bij inlichtingen eerst by het bestuur te komen, daar deze ten allen tijde bereid is de leden te helpen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze vergadering met den chr. groet. bodegraven Leest u dit even? Ieder jaar zien voor al de kinderen van onze bewaarschool het St. Nicolaasfeest met spanning tegemoet. Het is een traditie geworden, dat vooral de kinderen met dit feest niet vergeten wor den. Doch zooals u weet, brengt dit kosten met zich mede en daarom doen wij langs dezen weg een beroep op uw milddadig heid. Denkt u eens aan uw eigen jeugd, hoe gretig u toen uw hand naar dien goeden Sint uitstak om van hem een kleinigheid in ontvangst te nemen. Welnu, de jeugd en vooral de kinderen van de bewaarschool zijn in spanning en vol verwachting klopt hun hart om de volgende week een kleinig heid te mogen ontvangen. Wilt u wat ge ven? Zuster Egbertine zal u dankbaar zyn en de kinderen niet het minst. noordfn Wit Gele Kruis. In de plaats van den overleden bode Marinus Hoogerwerf is tot bode benoemd, de heer G. van Dam. ter aar Tama weer in actie. Evenals vorig jaar is de Ter Aarsche Middenstandsactie weer in vollen gang, en zal de afdeeling Aardam op Vrijdag 2 December een vroo- lijke middag geven in hei Gymn lokaal. Het comité van de afdeeling Langeraar geeft op 6 December twee groote filmvoor stellingen, en wel des namiddags half twee m het Café Verhoef en om vier uur in het Café Hoogendijk. De kinderen, die hiervan willen genieten, kunnen tegen overgave van 200 tama-ze- gels, een toegangsbewijs in ontvangst ne men bij de comité-leden, welke genoegzaam bekend zijn. Hulpcomité opgericht. Op verzoek van het Ned. Jeugdleidersinstituut, dat optreedt r-amens het Protestantsch Christelijke, het Roomsch Katholieke en het Joodsche Co mité tot hulpverleening aan vervolgden wegens geloof of ras, belegde de Burge meester ten gemeentehuize een bijeenkomst van vertegenwoordigers der verschillende jeugdvereenigingen. Aanwezig waren af gevaardigden van de Graal, de Chr. Meis- jesvereen., de Geref. Meisjesvereen., de Geref. Jongem. Vereen., de Chr. Jonge Man- r.envereen., de Ned. Herv Jongel. Vereen., de Ned. Herv. Knapenvereen. en de St. Jo- sephsgezellen vereen. Na uiteenzetting van den Burgemeester besloot men tot oprichting van een plaat selijk comité van actie, waarin zitting heb ben: J. Zw:rs, voorz. D. Goedhart, secr. en Mej. Esveld, penningmeesterese. Voorts stelde men vast op Zaterdag 3 December a.s. een collecte langs de huizen te zullen houden, waartoe de gemeente in 8 wijken is verdeeld. Leden der jeugdvereenigingen zullen door de geheele gemeente een gave vragen voor- zwaarbeproefde medemen- schen, vervolgd terwille van geloof en ras. Laat het resultaat mogen spreken van een ouderwetschen offerzin. roe' ofarendswen Sportver. D.O.S.R. In het clublokaal café ,,'t Noorden" vergaderde gisterenavond deze sportvereeniging ter bespreking o.a. van het organiseeren van een gezelligen avond voor leden en donateurs in de komende winter. Hoewel dit agendapunt voor een sportvereeniging uiteraard van minder belang blijkt dan alles wat recht streeks de sport raakt, meende het bestuur tuch goed -te doen om de leden te raadple gen over deze aangelegenheid Verder her innerde de voorzitter, de heer C. Böckers eraan, dat het in tijden van tegenspoed wel eens goed is om de leden te verzamelen, opdat nieuwe moed kan aangekweekt wor den. Over het houden van de jaarlijksche ont spanningsavond waren alle leden het vol komen eens; eenige verdeeldheid was er echter over de vraag, wat er op dien avond zou moeten geboden worden: een humoris ten-gezelschap ofwel tooneel. Nadat beide ideeën van weerszijden zyn besproken, blijkt by stemming, dal de vergadering voor de eene helft het eerste bepleit en voor de andere he4ft het tweede. De vergadering gehoord hebbende over haar uitgesproken meening vóór een gezelligen avond, acht het bestuur dit meeningsverschii over de keuze der ontspanning van minder belang. Het bestuur hoopt daar jin. dat zy het zelfde vertrouwen der ieden moge hebben voor ntt oplossen van dit vraagstuk als zij steeds heeft bij het ten uitvoer brengen van in wezen veel belangrijker vereenigings-aan- geelgenheden. De vergadering kan zich tenslotte hiermede veieenigen. Medegedeeld wordt, dat de fietsenstal ling bij de terrein-toegang vereenigings- bezit is geworden. Na een beroep op de leden te hebben gedaan om daar (gratis) hun fietsen te plaatsen, hoopt het bestuur, dat verder ieder trouw supporter van L'OSR zal willen medewerken om ook dit olub-belang te doen floreeren opdat in de toekomst deze stalling zelfs geheel gratis zal kunnen worden ook voor niet-leden. Bijzondere aandacht vraagt de voorzitter voor de indocr-training Het eerste elftal' loont gelukkig steeos groote belangstelling. Zy doen ai 't mogelijke om er in deze om standigheden het beste van te maken. Maar laten vooral ook de andert elftallen zich meer bewust zijn van hun groote toe komstige waarde ook voor de bloei der ver eeniging en de sport m Roelofarendsveen. Voert daarom de lichamelijke bekwaam heid zoo hoog mogelijk op Bovendien zyn deze trainingsavonden bij uitstek geschikt tot instandhouding en bevordering van de goede prettige er, sportieve onderlinge geest. Blijkens een ingekomen schrijven van ue Belgische club „Ik Dien' is de speler L. Mastboom weer geheel hersteld van de op- geloopen polsfractuur iu den wedstrijd al hier dezen zomer. De Antwerpenaren dan ken nogmaals voor de uitstekende medi sche behandeling bij het ongeval en hopen, c'at de aangeknoopte vriendschappelijke be trekkingen duurzaam mogen zijn. De penningmeester, de heer C. v. Die- men, brengt vervolgens dank voor de aan werving van de vele zoogenaamde 10 cent leden. De heer H. v. Ruitei, deelt mede, dat in he toekomst een andere regeling zal gezocht worden voor het behartigen der athletiek- Lelangen van enkele leden: getracht zal worden om via Docos in contact te blijven met de D H.A.K. Aan het einde sprak do voorzitter met be geesterende woorden tot de leden om hen op te wekken het verdere verloop der com petitie met sportieve ij vei en vurigheid ten einde te brengen Propaganua-ciub „Si. Willibrordus". Donderdag a.s. des avonds te 7 uur spreekt voor de propagandaclub in de St. Pancra- tiuszaal de heer van Breukelen uit Woer den over het onderwerp: „Jongeren en Staatsparty Deze bijeenkomst is ook toe gankelijk voor niet-leden der club, mits c.eze lid zijn der Staatspartij. Een kleine vergoeding van 10 cent wordt echter van oezen gevraagd als tegemoetkoming in de kosten, aan dezen avond verbonden. Het bestuur der afdeeling van de Staatspartij hoopt dat vele leden bij de behandeling van dit belangrijke onderwerp tegenwoordig zullen zijn. zoeterwoude Moderne Weidebouw. De Bedryfsver- eeniging „Rijnstreek West" houdt Woens dagavond a.s. in het Patronaatsgebouw een zeer belangrijke bijeenkomst. Op deze ver gadering zal Dr. Ir. H. J. Frankema over het meest belangrijke onderdeel van de meerderheid van de bedrijven in het ver- eenigingsgebied, de moderne weidebouw spreken. Behandeld zullen worden: onderhoud, verpleging, opheffen van kwalen, wijze van beweiding, tijd van maaien, hooiberei- ding, inkuiling, bemesting en manieren van tcemaken met het daarbij gebruik maken van bagger. Speciale autodiensten zullen dien avond loopen van Hazerswoude-Dorp, Rijndijk- Zwaantje en Rijndijk-Groenendijk, alsook van Hoogmade. Beschoeiing Broekweg. Het maken van een beschoeiing lang 1550 M. langs den Broekweg in het Gelderswoude is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer L. J. Bosman, aannemer alhier. Geboren: Adriana Antonia Theresia, d van B. Berk en A. H. Bon. Hubertua Willebrordus, z. van H. van Mill en J. v. d. Zon. Mathilda Cornelia Maria, d. van J. N. v. d. Salm en K. J. J. Lansbergen. Marina Wilmina, d. van A. N. Bazen en A. A Poortvliet. Maria Johanna, d. van W. L. v. d. Krogt en A. v. Rijn. Willy, d. van B. v. d. Horst en L. Koorevaar. Adrianus Willebrordus Antonius, z. van H. A. Koot en J. E. Zuijdwijk. Franciscus Petrus Bernardus, z. van J. v. d. Krogt en F M. Pieterse. Andries Cornelis, z. van P. Rijnsburger en M. Groen. Overleden: Nicolaas Gelok, 75 j.f wedr. van C. van Baaien. Theodorus Lambertus v. Schaik 61 j. Johanna Hockz, 85 j., wed. van P. Zandbergen. Ondertrouwd: Andries Hoogendoorn 21 jaar wonende te Tjimahi (Java), en Eli zabeth Emerentia Antonia Kriek, 23 j., van Zoeterwoude. Getrouwd: S. H. Busscher en S. P. Ammon. H. Stol en M. L. Lorsch. W. A v. Rijn en W. P. v. Veen. Ingekomen: A. A. Kok en gez., van Papendrecht. C. H. v. Haastrecht, van Leidschendam. D. Faber en gez., van Leiden. A. C. Onderwater, van Wasse naar. A. J. v. d. Valk, van Leiden. M. C van Velzen, van Noordwijk. H. F. Rutgers en gez., van Leiden. M. N. Mensch, van Hazerswoude. J. M. Straat hof, van Leidschendam. J. G. v. Wetten en gez., van Hazerswoude. W. de Leeuw en gez., van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: F. de Roode en gez., naar 's-Gravenhage. G. v. Beveren, naar Amsterdam. L. A. v. Noort en gez., naar Leiden. F. W. H. Nieuwenhuis, naar Lei derdorp. J. F. A. Boks, naar 's-Graven hage. K. A. Hövig en gez., naar Amster dam. C. A. H. Turk, naar Alphen aan den Rijn. M. v. Deventer-Hoogenwerf, naar Vlaardingen. S. H. Busscher, naar Leiden. J. A. N. Kieft, naar Leiden. J. H. Rijsbergen en gez., naar Leiden. G. A. v. d. Ploeg, naar Woubrugge. W. A. v. Rijn en gez., naar Leiden. zwammerdam Onderwijs. Met ingang van 1 Decem ber is benoemd tot onderwijzeres aan de R K. ULO-school voor meisjes alhier mej. C. W. Bals, thans als zoodanig werkzaam te Wervershoof. Werkverschaffing. Aangevangen is met het verbeteren van het oostelijk deel van den Ringdijk om den polder Broekvel- den en Vettenbroek, in werkverschaffing. Voor de gemeente Zwammerdam zijn bij dit werk, dat wordt uitgevoerd onder toezicht van de Heidemaatschappij, voor- loopig 5 personen geplaatst. De normale beleefdheid; j irdvflt^'u Geldt zeker ook voor het EN PAPA GEEFT MAMA natuurlijk een Gasfornuis. Dat weet Mama te waardeeren. omdat zij als iedere goede huisvrouw gaarne pret tig en goed kookt Zij weet ook. dat zij op een Gasfornuis vlugger klaar is. Mocht zij al een Gasfornuis hebben, dan zijn er nog vele andere practische en nuttige Gastoestellen. die zich buiten gewoon goed als geschenk leenen. Komt U ze eens bekijken. Het verplicht U tot niets.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12