U.V.S. - VELOX Het Schaaktournooi der grootmeesters ZATERDAG 26 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 A.s. Zondag 2 uur n.m. Terrein Wassenaarsche weg De belangrijke wedstrijd Tribune 75 cent, le rang (staanpl.) 40 cent, 2e rang ((staanpl.) 30 cent. Werkloozen 15 cent (oo vertoon van bcurskaart). Jongens 15 cent. Rijwielstalling h 4 cent. N.B. Bij doorgaan van de wedstrijd U.V.S.-vlaggen op Eltax bussen en taxi's, alsmede op de stadstram der N Z.H.T.M. 2867 KON. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND De Junioren-Competitie. Programma voor a.s. Zondag: A f d. A.: Teylingen aSJC a, 12 uur, J. G. Turk; Docos bDocos a, uitgesteld. A f d. B.: Lisse bLisse c, 12.30 uur, G. van Elburg; VVSB aLeimuiden a, 12.30 uur, Joh. Meyer; SMC aSJC b, 12.15 uur, P. R. van Leeuwen. Afd. C.: VVL a—St. Bernardus a, 12.15 uur, P. L. v. d. Zwet; VCH aMeerburg a, 12 15 uur, C. P. van Diemen. Afd. D.: Teylingen cDOS c, 1 uur. Joh. Nouens; Docos eLisse e, 2 uur G. v. Bouwmeester. Afd. E.: VVSB c—SJC c, 1.45 uur, G. van Dijk. A. V. V.: Het 2e elftal ontvangt Zondag om 2 uut op eige.n terrein Rava 2. Dit be looft voor de 2e elftallen eên zware wed strijd te worden en er zal heel wat beter gespeeld moeten worden dan in de laatste wedstrijden, wil men een behoorlijk resul taat behalen. Met een gelijk spel zijn we dan ook al tevreden of denken de heeren er anders over? Het 3e elftal ontvangt om 12 uur Quick Steps 5 en voor de 3e elftallers geldt het- eelfde. Wij vertrouwen, dat allen hun uiter sten best zullen doen. A. V. V. a speelt om 2 uur te Wassenaar tegen BL Zwart a en A. V. V. b om 2.30 uur tegen het Scheveningsche Quick Steps c. Nic. Boys: Morgen worden op het Nic. Boys-terrein twee wedstrijden gespeeld. Nic. Boys II zal te 12 uur in 't veld ko men tegen V. V. S. B. II uit Noordwijker- hout. Te 2 uur speelt Nic Boysc I tegen V. V. S B. n eveneens uit Noordwijkerhout. V.V.S.B.: V.V.S.B. I ontvangt Unio I. Unio dienst zich te weren tegen het nood lot van het fatale hoekje, waar de zwaar ste slagen vallen en St. Bavo dient te win- ren, willen ze den gulden middenweg blijven bewandelen. Er zal dus heftig wor den gestreden om de begeerde winstpunten in de wacht te sleepen. Op eigen terrein is V.V.S.B. nog ongeslagen en Zondag zullen zij die reputatie wel hooghouden. In de derde klas vraagt V V SB. IIILei muiden II onze groote aandacht. Want hier treden twee elftallen in het veld, die aan spraak maken op de leidende plaats. In elk geval Leimuiden zal Zondag wel ondervin den, dat het thuis kwaad kersen eten is met V.V.S.B. V.V.S.B. II en IV gaan Zondag samen op rtap om den strijd aan te binden, resp. tegen Nicolaas Boys I en III. V.V.S.B. II komt er steeds beter in, ze beschikken momen teel over een homogene ploeg en hoewel zij geen kans maken op de eerste plaats, ikunnen zij het den tegenstanders geducht lastig maken. Echter verwachten we, dat de winstpunten mee naar huis komen, even als voor het vierde, dat ernstige kampioens kans heeft en Zondag zich niet door Nic. Boys zal laten dwarsboomen. Van onze junioren komen slechts twee elftallen in het veld; V.V.S.B.a speelde reeds driemaal gelijk en nu wordt het stil letjes aan tijd, dat ze de volle buit eens hier houden, dan zijn ze voorloopig buiten let bereik van de hekkesluiters. V.V.S.B.c speelt tegen S.J.C.c, een zware opgave, doch met energiek spel kunnen ze mogelijk een verrassing brengen, alhiewel ze met een gelijkspel mogen tevreden zijn. D.O.S.R.: Morgen op het D.O.S.R.-terrein een uiterst spannend program. Vooral ons 2de zal de partij tegen Lisse II niet licht moeten opvatten. Willen jullie de kans be houden, dan van begin af tot het einde de volle 100%! Uit was het een nederlaag, dus nu een revanche? We zullen zien wat de reserves presteeren; aanvang 2 uur. 12 uur D.O.S.R. IV tegen Teylingen Hl, vermoedelijk een gelijke strijd. Het 3de gaat bij de buren op bezoek n.l. V.C.H. Dit zal zoo gemakkelijk niet gaan lui; vertrek 1 uur. Ook onze jongste aanwinst gaat naar Teylingen; vertrek 11.45 uur Noordhoek. V.V.L.: Het eerste elftal krijgt bezoek van V.V.P., de kampioen van het vorig seizoen. Wij kunnen het 1ste niet anders aanraden, <an niet te zelfzuchtig te spelen; dan kan het wel meevallen. Aanvang 2 uur. Het 2de gaat bij Wilhelmus op bezoek. J1. Zondag werd er van Velo verloren, •maar wat zal nu deze dag brengen? Vertrek per fiets 1 uur. Het 3e speelt tegen D.H.B. II; wij kunnen het 3de elftal niet anders wijzen dan naar het verslag van j.l. Maandag; aanvang 12 iuur. De Junioren krijgen bezoek van een ernstige kampioenscandidaat n.l. St. Ber nardus. Uit werd er met dikke cijfers ver loren maar nu? Aanvang 12.15 uur. Van Nispen: Te twee uur speelt van lis pen I thuis tegen BSM I een vriendschap- pelijken wedstrijd ten bate van Pater Poeswijk, die weer spoedig naar de Missie hoopt te vertrekken. Te 1 uur speelt oud- ZVV tegen oud-Van Nispen-spelers. Het tweede speelt om 2 uur uit tegen Alliance 2 De overige elftallen hebben vrij. Lisse: Het wedstrijdprogramma van mor gen luidt als volgt: Lisse I tegen ADO I 2 uur. Lisse III tegen HBC III, 12 uur. DES II tegen Lisse IV 2 uur. DOSR II tegen Lisse II 2 uur. Lisse I krijgt de leiders der afd. op be zoek. Dit is jullie laatste kans, om nog aanspraak te maken op een kampioenschap Slelt uw supporters niet teleur, het elftal is geheel compleet. Lisse II moet naar DOSR II, dus ook een zware opgaaf, maar speelt zooals thuis te gen DOSR II, dan is er niets verloren. Lisse III krijgt HBC III op bezoek. In dien allen flink aanpakken, zijn de punten nog niet verloren. Dus opgepast. Lisse IV moet naar Kudelstaart. Jongens, denken jullie om een overwinning? ADO-DWS in Atd I Moeilijke strijd van U V S tegen Velox Na een gedeeltelijke rustdag in de com petitie krijgen de voetballers morgen weer een volledig programma af te werken, het geen hier en daar verschillende interessan te wedstrijden bevat, 't Is te hopen, dat de najaarsstormen of regenvlagen niet als spelbreker optreden, opdat we morgen avond kunnen constateeren, dat de volle buit weer binnen is. Het Westen. In Afd. I trekt vooral het treffen tusschen ADO en DWS de aandacht. Beide clubs hebben met slechts één punt verschil in het nadeel der Amsterdammers den kop aezer afdeeling. 't Is moeilijk te zeggen hoe 't resultaat dezer ontmoeting zal zijn. We gelooven, dat de Hagenaars ai blij mo gen zijn wanneer ze den stand gelijk weten te houden. Bij 'n dergelijk resultaat is vooral de wedstrijd Blauw WitKFC van belang. Slagen de Koog-bewoners erin beide pun ten op Blauw Wit te veroveren, dan hebben ze een kans op de eerste plaats. Ook CVV en Stormvogels hebben nog een goede kans op de eervolle eerste plaats, zoodat hieruit voldoende blijkt, dat de strijd nog lang niet ten einde is. Hetzelfde geldt trouwens voor Afd. II want wie de verrichtingen van de Feijen- corders dit seizoen gevolgd heeft, zal hebben ervaren, dat van een uitgesproken meerderheid der Overmaaschen geen spra ke is. En een plaatselijke wedstrijd als morgen tegen R. F. C. kon wel eens een verrassing inhouden, zoodat DOS, die VUC op bezoek krijgt en VSV dat van DHC kan winnen, mede nog evenveel kans behouden op de eereplaats, waarom de strijd ten slotte toch gaat. Ajax zal zich vermoedelijk wel handha ven op Haarlem en 't Gooi heeft nu ook een kansje tegen DFC. In de 2e klasse A heeft HW dus de haar toekomende leiding overgenomen en naar het zich laat aanzien zal de Groote Haagsche zich morgen tegen BEC, de hek- kesluiter der afdeeling, wel weten te handhaven. UVS krijgt Velox op bezoek, evenals UVV, dat morgen rust heeft, een sterke tegenstander. De Leidenaars hebben de zen wedstrijd nog lang niet gewonnen, maar slagen zy erin hem tot een goed eind te brengen, dan stijgen ze weer op de rang lijst. Gouda kan thuis winnen van Overmaas, terwijl ODS de punten wel uit Den Haag zal weten mee te nemen ten koste van Quick. In de 3e klasse A hebben de Leidsche clubs weer lastige uitwedstrijden. Lugdu- r.um gaat op bezoek bij Scheveningen en zal daar de handen vol hebben. De groen- witten slaagden er nog niet in hun eerste overwinning te behalen en morgen ver wachten we deze ook geenszins. Een gelijk spel is al een eervol resultaat. ASC trekt naar Hillegom, thans om Hil- linen te bekampen. De eerste wedstrijd in Hillegom leverde een Leidsche zege op, maar de Leidenaars zullen danig moeten aanpakken om het morgen zoover te bren gen. En er mag geen punt meer verloren worden om de kans tegen SVC te behouden, temeer wijl deze club morgen we] opnieuw zal winnen, wijl d.e Postduiven tot de zwakke zusjes in deze klasse behooren. Alphen krijgt bezoek van Terlaak, waardoor de Rijnbewoners in staat zijn zich twee punten te verrijken. VDSHillegom zal wel voor de Hille- gomm'ers zijn. Het Oosten. In Afd. in is Go AheadHeracles mor gen een der belangrijkste ontmoetingen, omdat we gelooven, dat een der twee nog de meeste kans heeft op de eereplaats, ook a1 zal de verliezer meer en meer achter op geraken bij de concurrenten, aangeno men althans, dat NEC en AGOVV morgen zullen winnen. Hetzelfde geldt trouwens nog voor Enschede, dat morgen bij Tu- bantia op bezoek gaat. Het Zuiden. EindhovenMW is hier de belangrijkste kamp voor morgen. De Eindhovenaren hebben een kans om te winnen, al zal MVV de punten niet zonder meer cadeau geven. En NAC zal den strijd met de lei ders voorloopig wel blijven volhouden, wijl de hekkesluiter Roermond tot heden al bijzonder weinig presteerde. De overige drie wedctrïjden hebben op het oogenblik niet geen bijzonder belang. Het Noorden. Heerenveen heeft morgen rust, zoodat de belangstelling voor Afd. V. voorname lijk getrokken wordt naar Velocitas—Achil les De Assenaren zullen in Groningen ver- rrr^delijk de handen vol hebben en als zij winnen, zal Velocitas de punten niet zon der meer cadeau doen. Naast Heerenveen en Achilles heeft HSC nog de minste ver- llespunten, zoodat de strijd tegen GVAV n.'et van belang ontbloot is. Hetzelfde geldt ook voor Sneek, zoodat deze Friezen zich in Leeuwarden danig zullen roeren. DE PARTIJ RESHEVSKY—EUWE. De party ReshevskyEuwe had het volgende verloop: Wit Reshevsky; zwas-t Euwe. 1. d2d4 Pg8—f6; 2. c2—c4 e7—e6; 3. Pblc3 d7d5: 4. Lel— g5 Lf8—e7; 5. e2e3 0—0; 6. Tal—cl h7—h6; 7. Lg5— h4 Pf6e4; 8. Lh4xe7 Dd8xe7; 9. c4xd5 Pe4xc3; 10. Tclxc3 e6xd5; 11. Lfl—d3 c7c6; 12. Pgl—e2 Pb8—d7; 13. 0—0 Pd7—f6; 14. Pe2—f4 Lc8—g4; 15. Ddl—c2 Pf6h5; 16. Pf5xh5 Lg4xh5; 17. Tc3—c5 Lh5—g4; 18. Tfl— bl Ta8—e8; 19. b2—b4 De7g5; 20. Kgl—hl a7—a6: 21. a2—a4 f7—f5; 22. f2—f4 Dg5—e7: 23. Tbl—el Tf8—f6; 24. h2—h3 Tf6—e6; 25. Dc2—f2 Te6xe3; 26. Telxe3 De7xe3; 27. Df2xe3 Te8xe3; 28. Ld3xa6 b7xa6; 29. h3xg4 f5xg4; 30. Khl— h2 Te3d3: 31. Tc5xc6 Td3xd4; 32. Tc6xa6 Td3xd4; 33. Kh2g3 remise. FINE STAAT OP WINST TEGEN ALJECHIN. Eindstrijd tusschen Keres en Fine. De partijen, gespeeld in de dertiende ronde van het A.V.R.O.-tournooi, welke ronde gisteravond in de Stadsgehoorzaal te Leiden onder groote belangsteling plaats vond, hadden alle een zeer inte ressant karakter. Euwe deed bijzonder zijn best om den hattrick te kunnen verrichten, drie par tijen achter elkaar te winnen. Met zwart stond hij beter dan Reshevsky, doch er bleek ten slotte niet meer dan remise in te zitten. Botwinnik stond in den beginne veel beter dan Flohr, doch de laatste wist zich ten slotte uitstekend te bevrijden en ook hier was remise het slot. Capablanca vocht tegen Keres en men kreeg eerder den indruk, dat de Cubaan de jongere was dan zijn tegenstander. Bij het afbreken na 41 zetten staat Capablan ca iets beter. Ook de partij tusschen Fine en Aljechin werd afgebroken, maar de Amerikaan heeft drie pionnen meer en staat volkomen op winst. De stand luidt: 1. Keres 7 punten en twee afgebroken partijen. 2. Fine 7 pun ten en een afgebroken partij. 3. Botwin nik 7 punten. 4. Aljechin 6 punten en twee afgebroken partijen. 5. Reshevsky 6 pun ten en een afgebroken partij. 6. Euwe 6 punten. 7. Capablanca 5 punten en twee afgebroken partijen. 8. Flohr 4 punten. Hedenmiddag twee uur worden in „Krasnapolsky" te Amsterdam de afgebro ken partijen voortgezet. ReshevskyEuwe. Het behoort tot de zeldzaamheden, dat de Nederlandsche kampioen een dame gambiet op orthodoxe wijze verdedigt. Reshevsky, om eventueele verrassingen in de opening te voorkomen, behandelde het klassieke damegambiet onregelmatig en speelde Tel nog voor hij het konings- paard had ontwikkeld. Euwe beantwoord de deze speelwijze met den Laskerzet Pe4, zooals in de partij PircLandau te Noord- wijk geschiedde. De Amerikaan volgde een bekende stra tegie en speelde op den minoriteitsaanval op den damevleugel. Daar de paarden ontbraken kon Euwe geen tegenaanval op den anderen vleugel ondernemen en daar om besloot hij op verdediging te gaan spe len. Nadat Reshevsky een toren naar c5 had gebracht, rukte hij met zijn pionnen op den damevleugel op, ten einde dezen vleu gel op te rollen. Nu pas ging Euwe tot een tegenaanval over. Met dame, toren en looper bereidde hij een koningsattaque voor. De door Euwe ingeleide tegenaan val bleek sterker te zijn dan aanvanke lijk verwacht werd. Reshevsky moest door f2f4 zijn koningsvleugel verzwak ken, hetgeen een aanval op zijn achter- stalligen e-pion tot gevolg had. Een onnauwkeurige zet van wit werd op schitterende wijze door den ex-wereld kampioen weerlegd, die 'een stuk en prise liet. De slagvaardige tacticus Reshevsky vond echter een redding door tijdelijk een pion prijs te geven. Dit leidde tenslotte tot een toreneindspel, waarbij Euwe met een pion meer iets betere kansen had. Toen echter de Amerikaan de juiste me thode gevonden had, gaf. Euwe zijn po ging op winst te spelen op, zoodat op den 33en zet tot remise besloten werd. CapablancaKeres. Een onregelmatig begin leidde spoedig tot Nimzo-Indisch. Capablanca koos de solide Rubinsteinvariant en vergenoegde zich met een zeer klein voordeel, welke deze variant biedt. De centrumpionnen werden geruild, zoodat beide spelers met een geisoleerden pion overbleven, Capablanca met d4, Ke res met d5. De strijd concentreerde zich thans op deze zwakke pionnen. De Cu baan, die een tempo voor was, kwam het eerst met zijn aanval op den vijandelijken pion. Keres, die niet van passief spel houdt, pareerde de dreigingen van zijn tegen stander combinatorisch, zich weinig om zijn pion bekommerende. De voorzichtige Cubaan zag echter van pionwinst af en speelde positioneel verder. WIELRENNEN „NIEUWSWIFT" Morgen zal verreden worden een peleton- race, voor A en B klasse over 30 K.M. en voor de C klasse over 20 K.M. Samenkomst 9 uur v.m. in het Clubhuis, bij ongunstig weer rijden op de hometrainers. Capablanca stuurde vervolgens op het eindspel aan. Hij ruilde de dames waarna hij met zijn h-pion den koningsvleugel vastzette. Keres, die op dit oogenblik ze ker niet slechter stond, bezette met zijn toren de c-lijn gevolgd door een opmarsch met zijn damevleugelpionnen. Dit expe riment was niet vrij van risico en spoedig bleek dit een verkeerde tactiek geweest te zijn, de Cubaan zag zijn kansen stij gen, hij drong via de a-lijn met zijn toren op de achtste lijn en bracht den vijande lijk en koning in gevaar. Keres die zich in dit tournooi als een zeer slagvaardigen speler ontpopt heeft, vond nog net de red dende ressource, en kon het evenwicht volkomen herstellen. De partij werd in een gelijke stelling afgebroken. Volgens Capablanca heeft hij' de winst gemist. FineAljechin. Een Spaansche opening, waarin zwart de platgetreden paden vermeed en zijn koningslooper naar den vleugel ontwik kelde, welke verdediging slechts zelden toepassing vindt. Het was duidelijk, dat de wereldkampioen zoo spoedig mogelijk in minder bekend vaarwater wilde komen om daar zijn stuurmanskunst te toonen. Aljechin offerde tijdelijk een pion om zijn tegenstander een geiéoleerden e-pion te bezorgen. Hij moest zich vroegtijdig ruil der dames laten welgevallen en de daar na ontstane stelling bood hem althans voorloopig geen gelegenheid tot een van zijn grootsche concepties. Aljechin begaf zich op glad ijs toen hü met zijn koning naar het midden van het bord wandelde. Ten einde den zwakken e-pion onder vuur te nemen. Dientengevolge kreeg de Amerikaan gelgenheid zijn stukken goed te posteeren en een actie op den dame vleugel in te leiden. Toen Aljechin aan deze zijde wits pogingen verijdelde, werd de strijd aan den Snderen vleugel begon nen. En hier moest de wereldkampioen die bovendien in nijpenden tijdnood was geraakt, materiaal prijs geven. Nadat de critieke 40e zet onder hevige spanning was gedaan en men het slagveld kon over zien, bleek, dat de wereldkampioen drie pionnen was achter geraakt. Fine forceer de nog ruil van den laatsten toren en het paard-eindspel, waarin Fine vijf pionnen heeft en Aljechin twee, ziet et* voor laatst genoemde weinig hoopvol uit. Niettemin bleek Aljechin niet geneigd zich gewon nen te geven. BotwinnikFlohr. Wederom koos Flohr ge Gruenfeld-ver- dediging. Botwinnik, die in de twaalfde ronde deze opening met zwart verloor, behandelde de partij zeer agressief. Daar de Tsjech te vroeg e6 speelde, waardoor de zwarte velden in zijn stelling werden verzwakt, kwam hij reeds in het aanvang- stadium in moeilijkheden. Om grooter na deel te voorkomen, moest hij de rochade opgeven. Flohr moest om zijn koning in veiligheid te brengen, eenige tempi verliezen. De Rus maakte van deze omstandigheid zeer goed gebruik door langs de c-lijn een inval te doen, na eerst de pionnen van zwart op dezen vleugel ernstig verzwakt te hebben. De Tsjech had groote moeite zijn stukken in het spel te brengen. Hij verrichtte ech ter in de verdediging zulk voortreffelijk werk, dat met iederen zet zijn stelling be ter werd en toen de aanval van Botwinnik afgeslagen kon worden, was Flohr zelfs in het voordeel. Bij dit beperkt materiaal was echter winst niet mogelijk, zoodat Flohr ook ditmaal er niet in slaagde zijn eerste punt te boeken. De partij werd op den 33en zet remise gegeven. De partij Capablanca—Keres had het volgende verloop: Wit: Capablanca; zwart: Keres. Keres- verdediging: 1. d2d4 e7e6 Een uitnoodiging tot Fransch. 2. c2c4 Lf8b4f Dit is een vinding van Keres. Hij laat nu de keuze der opening aan wit over. Speelt wit b.v. 3. Ld2 dan kan zwart tot de Hollandsche verdediging overgaan, ter wijl na Pc3 een West-Indische verdediging kan ontstaan. 3. Pbl—c3 c7—c5 Normaler is Pf6, maar Keres wil den Cubaan op minder bekend terrein lokken, zoo worden de oudere practici door de jonge garde behandeld. 4. e2e3 Pg8—f6 Nu pas heeft de opening een bekenden vorm aangenomen. De stelling is bekend uit de Nimzowitsch verdediging. 5. Pgl—e2 Zoo speelde Rubinstein altijd. Het paard wordt alleen naar f3 ontwikkeld, wan neer zwart d5 in plaats van c5 gespeeld heeft. 5 c5xd4 0. e3xd4 0—0 Op d7d5 volgt 7. c4c5 zooals in de partij RubinsteinMaroczy Hamburg 1930. 7. a2a3 Lb4—e7 Er is geen reden voor wit door ruil op c3 afstand te doen van zijn twee loooers. 8. Pe2—f4 In veel partijen is Pg3 geprobeerd o.a. door Flohr. De tekstzet behoort in het door Rubinstein uitgedacht systeem. 8d7—d5 9. c4xd5 Pf6xd5 10. Pf4xd5 e6xd5 Het evenwicht is hersteld. En de stel ling is bijna symetrisch. Het is begrijpe lijk, dat Keres met zwart niets ririteeren wil, daar hij met twee remises zeker van den eersten prijs is, mits hij zijn afgebro ken paitij tegen Aljechin wint. 11. Ddl—b3 Deze zet bezorgt zwart nog eenige moei lijkheden, daar pion d5 niet gemakkelijk te dekken is. 11Pb8c6 Geeft pion d5 in ruil voor pion d4. 12. Lel—e3 Le7—f6 13. Tal—dl Lc8—g4 Op Pc6—-e7 zou zwart iets gedrukt staan, Ke.es geeft daarom den voorkeur com binatorisch te werk te gaan, op 14. f3 zou nu le8 volgen. 14. Lfl—e2 Lg4xe2 15 Kelxe2 Tf8—e8 Valt induect pion d4 aan. 16. Xe2—fl Pc6—e7 17. g2-rg3 Na lar.g nadenken, zag wit van pion- nenroof at. Het zou inderdaad gevaarlijk geweest zijr- hierop te spelen, b.v. Db7: Tb8 De7: Tb2: en zwart verkrijgt goede aanvalskansen. 17Db8d7 18. Kflg2 Ta8—d8 Bevrijdt de dame van de dekking oo d5. 19. Db3b5 Pe7—f5 20. DbExd7 Td8xd7 21 Tdld3 h7—h6 Het slaan op e3 zou alleen de witte piunneniormatie verbeteren. 22. h2h4 Te8c8 23. h4hf> b7—b5 Een schijnpionoffer op Pb5: wint Tfc8 den b-pion bij beter spel. Eveneens sterk zou zijn Pb5 Tc2! 24. g3—g4 Pg5xe3f 25. f2xe3 a7a5 26. b2b4 a5xb4 27. a3xb4 Lf6e7 28. Thl—bl Tc8c4 29. Pc3xb5 Tc4xb4 30. Tblxb4 Le7xb4 31. Kg2—f3 g7—g6 32. Td3—b3 Lb4a5 33. Tb3a3 La5d2 34. Kf3e2 Td7b7 35. Pb5—d6 Tb7—b2 36. Ta3—a8f Kg8h7 37. Pd6xf7 g6xh5 38. Pf7e5 Ld 2elf 39. Ke2—d3 Tb2d2f 40. Kd3c3 Td2—g2 41. g4xh5 Lclxe3 Afgebroken. Het is nu wel gebleken, dat de strijd voor de eerste plaats uitsluitend tusschen Keres en Fine gaat. Keres zal zijn party tegen Aljechin winnen en die tegen Ca pablanca remise maken, zoodat hij dus 8 pnt. heeft. Fine zal zijn afgebroken partij tegen den wereldkampioen eveneens kunnen winnen, zoodat de Amerikaan 8 punten in totaal verkrijgt. De andere spe lers zullen maximaal 8 punten kunnen be halen, zooals Botwinnik en Reshevsky. De laatste ronde zal dus de beslissing moeten brengen tusschen Keres en Fine, die, zeer toevallig overigens, dan tegen elkaar spe len. Keres speelt met wit, aan remise zal hij voldoende hebben om de eerste plaats definitief te bezetten. In de middaguren hebben de schaak journalisten uit het buitenland en uit eigen land een bezoek gebracht aan de AVRO-studio te Hilversum, HET TOURNOOI TE HASTINGS Naar wij vernemen zullen de volgende meesters deelnemen aan het jaar lij ksch tournooi, dat eind December te Hastings aanvangt: Dr. M. Euwe (Nederland), S. Landau (Nederland) H. Szabo (Hongarije), E. Klein (Weenen), J. Pirc (Jougo-Slavië), sir G. Thomas, T. H. Tylor, P. S. Millner Barry, H. Goeombek en E. G. Sergeant (allen Engeland). SKISPORT DE F.I.S.-WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ZAKOPANE Bij de F.I.S.-Wt ldkampioenschappen, welke van 11 t/m 18 Februari a.s. te Zakopane zullen worden gehouden, staan niet minder dan aoht wereldtitels op het spel. Het wereldkampioenschap kan be haald worden voor den 18 K.M. afstands wedstrijd, voor den 50 K.M. afstandswed strijd, voor het springen, voor den ge-com bineerden afstands- en springwedstryd, voor de afdaling, voor de slalom voor de gecombineerde afdaling en slalom en voor den estafettewedstrijd. BELGIë UIT DE FXS. De F.I.S. heeft medegedeeld, dat de Bel gische Skibond wegens het niet betalen van zijn contributie als lid van de F.I.S. is afgevoerd. Ter gelegenheid van de Wereld kampioenschappen te Zakopane zal op 13 Februari a.s. een bestuursvergadering van de F.I.S. worden belegd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14