[De Liturgie der Kerk R.K. VOLKSBOND ZATERDAG 26 NOVEMBER 1938 DE LEfDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN OP RETRAITE. Jongens, de tijd nadert en daarom.... Van de week ontving ik vanuit Noord- wijkerhout bericht van de paters van het Retraite-huis; zy waren begrijpelijk heel belangstellend naar het aantal Leidsche Ge zellen, dat dit jaar met Kerstmis op re traite gaat. Als ideaal hebben wij ons gesteld: dit jaar moet er een zeer groot aantal op re traite gaan. Mikken wij te hoog? Ik geloof het niet, ons aantal leden is zoo groot, dat het gemakkelijk kan. Denkt er aan, het allervoornaamste in onze ver- eeniging is de godsdienst. Godsdienst voor aan. God dienst het fundament van ons leven. Ons seven slaagt alleen, als wij gods dienstig zijn. Het is daarom voor iederen jongeman van zoo groot belang eens op retraite te gaan Wie heeft dat niet van tijd tot tijd noodig? Daar komen wij tot nadenken, daar lee- ren wij inzien, hoe wij ons leven moeten inrichten, wat er verkeerd is enz. In de komende week kan men zich op geven voor de retraite. Op verzoek van de paters zullen wy de inschrijving dit jaar bytijtds sluiten. Wij vragen daarom aan alle Gezellen mede te werken en zien zoo spoedig mogelijk op te geven bij den huismeester. De kosten be dragen 6.50. Wanneer er redelijke bezwaren aanwezig zyn, kan reductie worden verleend door onze retraiteclub. Geef je nog deze week op. ARBEIDERS JEUGD-ENQUETE. In de komende week zal er een aanvang worden genomen met deze actie. De com missarissen versterkt met leden van onze Gezellenvereeniging zullen zoowel Gezel len als niet-Gezellen bezoeken. Gy ontvangt een formulier, dat moet worden ingevuld. Het is een actie van niet te onderschat ten beteekenis. Over heel het land in alle plaatsen wordt deze actie ter hand genomen. Het initiatief werd genomen doar De Jonge Werkman, de jeugdstandsorganisatie in de andere bisdommen, de medewerking werd gevraagd van de St. Josephs-Gezel- len in ons bisdom en begrijpelijk heeft de St Josephs-Gezellenver., de jeugd-stands- organisatie van ons bisdom haar volle me dewerking toegezegd. Het onderzoek omvat alle katholieke jongemannen van 1725 jaar van den werknemenden stand. Wij moeten over een maand kunnen be schikken over nauwkeurige gegevens, over de feitelijke toestanden, de arbeids voorwaarden, de loonregeling enz. De voor mannen uit onze groote organisaties wil len bij de regeering en andere officieele instanties opkomen voor de belangen van onze katholieke jongeren, verbeteringen bepleiten voor bepaalde grnepeeringen. Daarom is het van belang de vragenlijs ten juist in te vullen. Wij weten, dat er door vele werkende jonge arbeiders zeer lage loonen worden verdiend, dat velen niet in staat zijn met dit loon in hun noodzakelijk levensonder houd te voorzien; wij weten, dat velen geen kans krijgen om na jarenlange verkeering te trouwen. Wy weten, dat duizenden jongemannen geen werk hebben en van dag tot dag el lendiger worden in hun gevoel van overbo digheid, in hun troostelooze toekomst; wij weten, dat duizenden geen cent steun krij gen. Wij willen precies weten, hoe de zaak zit, en daarom deze arbeidersjeugdenquête. Willen wij iets bereiken, dan moeten wij met juiste gegevens aankomen. Daarom doet mede met deze enquête. Vult uw formulier in en geeft het ter stond weer mede. JEUGDWERKLOOSHEID. Met onze zorg voor jeugdige werkloozen is reeds een aanvang gemaakt. Het is nog maar in beperkte mate. Alleen een ont spanning op enkele middagen in de St.-Jo- sephsgezellenver. Binnen heel kort gaan wij weer eens goed beginnen. De ontspanning blijft dit jaar beperkt tot enkele middagen. Er wordt uitgezien naar een passend ver blijf, een werkgelegenheid. Stappen zijn reeds gezet. Bij de gemeente hebben wij een poging gewaagd, maar tot heden zon der resultaat; bij particulieren hebben wij misschien meer succes; in alle geval er wordt aan gewerkt en wij hopen binnen zeer korten tijd jullie te kunnen mededee- len, waar wij zijn gehuivest. Wij zullen weer een huisvlijtafdeeling hebben, zooals verleden jaar; maar hoogst waarschijnlijk zullen wij ook een timmer werkplaats openen onder bekwame lei ding; iedere R.-K. jongeman kan zich daar in dat vak bekwamen. Ook dit jaar moeten wij onze eigen uit voering verzorgen, de tooneelclub van de werkloozen is weer aan het repeteeren, de zangclub moet zoo spoedig mogelijk weer beginnen. Een arbeidersbeurs zal worden opgericht voor de Katholieke werkloozen, en.... wij zullen trachten dit jaar een re traite te houden in Noordwykerhout, de werkloozen, die bij ons zijn aangesloten, gaan gratis op retraite. Of wij zullen slagen, hangt vooral af van de financiën. Maar als wij de steun krijgen van de Katholieken van Leiden, zooals verleden jaar, dan slagen wij. Alle werklooze Gezellen en niet-Gezel- NEDERLA NDSCHE AFDEELI NG LEIDEN PLAATSELIJKS CENTR R.K. ARBEIDERS BEWEGING NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP. EEN GROOTSCH OPGEZET PLAN OP INITIATIEF VAN HET R K. WERKLIEDENVERBOND. Plechtige H. Mis op Zondag 4 December. Een keerpunt in het maat schappelijk leven. Allerwegen openbaart zich een steeds toenemende drang naar iets nieuws, iets beters, vooral ook op maatschappelijk ter rein. Wij beleven inderdaad een zeer belang rijke periode in de wereldgeschiedenis, waarin zal worden beslist over de begin selen. welke straks het maatschappelijke leven in zyn nieuwe vormen zullen be- heerschen. Het is duidelijk, dat hier groote belangen op het spel staan. Het is echter eveneens duidelijk, dat al leen een massale, geconcentreerde actie van allen, die reeds met de nieuwe ge meenschapsidealen bezield zijn, ertoe kan leiden, dat de christelijke beginselen van sociale rechtvaardigheid en naastenliefde de basis zullen vormen voor maatschappe lijke hernieuwing. Het initiatief van het R. K. Werkliedenverbond. Het R.K. Werkliedenverbond heeft daar om besloten een grootsch opgezette actie te gaan voeren tot het propageeren van de gemeenschaps solidariteits-ged achte, ge baseerd op de rechtvaardigheid en de naas tenliefde in geheel het maatschappelijke leven en in overeenstemming met de richt lijnen, welke daartoe door Z. H. den Paus in „Quadragesimo Anno" gegeven zijn. Het Verbond stelde voor deze actie, welke naar een plan van drie jaren gevoerd zal worden, een bedrag van f 150.000.be schikbaar. Deze actie zal echter in samenwerking met geheel georganiseerd katholiek Ne derland worden gevoerd, dat daartoe dan ook werd uitgenoodigd. Plechtige H. H. Missen tot in tentie van deze actie. Om Gods Zegen af te smeeken over het welslagen van deze grootsche indrukwek kende actie voor de Nieuwe Gemeenschap, zal op een nader te bepalen Zondag in alle parochiekerken te Leiden een plechtige H. Mis worden opgedragen. Samenwerking met en inscha keling van andere instan ties. Uit het voor deze actie opgezette drie- jarig-propaganda-plan blijkt, dat het in de bedoeling ligt tal van instanties, organisa ties en individueele personen in te schake len. Zoo zullen dezen winter voor de K.R. 'O. een 20-tal radio-uitzendingen worden gehouden, waarin bekehde sprekers zich tot het Nederlandsche volk zullen rich ten om het op te wekken tot actieve medewerking aan den opbouw van de nieuwe gemeenschap. Bovendien zal de actie krachtig worden ondersteund door affiches, brochures, ma nifesten enz., terwijl tevens een insigne, naar het symbool van de actie is ontwor pen. Het betreft hier een grootsch opgezet plan, waarvan de draagwijdte moeilijk kan worden overschat. Het gaat hier om een krachtige poging tot christelijke vernieu wing van de maatschappij. En waar, evenals op ieder menschen- werk, Gods Zegen daarop onmisbaar is, mogen alle katholieken van Nederland zich in gebed vereenigen om Gods hulp en ze gen te vragen voor het welslagen van deze actie. CENTRALE RAADSVERGADERING. Maandag 28 November a.s., aanvangende des morgens om half elf precies, wordt in Café-Restaurant „Tivoli", Coolsingel 53a, te Rotterdam een buitengewone vergade ring gehouden van den Centralen Raad van den Ned. R.K. Volksbond. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening door den voorz .en even- tueele mededeelingen. 2. Vaststelling van de notulen der vorige Centrale Raadsvergadering. 3. Behandeling en goedkeuring van het rapport en de daarbij gevoegde statuten en reglementen, uitgebracht door de com missie, welke van de Centrale Raadsverga dering d.d 11 Mei 1936 opdracht ontving om de statuten en reglementen van den Bond en die der afdeelingen te onderzoe ken en eventueele voorstellen tot wijzigin gen den Centralen Raad voor te leggen. 4. De Centrale Raad machtigt het Cen traal Bestuur de Kerkelijke en Konink lijke goedkeuring op de vastgestelde sta tuten aan te vragen; verleent tevens machtiging, die veranderingen aan te bren gen, welke tengevolge van opmerkingen, komende van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem of van het Departement van Ju stitie, noodig mochten blijken. Daarna volgt rondvraag en sluiting. Voorts kunnen wij nog mededeelen, dat len worden Donderdagmiddag In de zaal verwacht. Wij kunnen dan eens met elkander pra ten. Men kan zich tevens laten onschryven. Het is van belang niet te wachten met inschrijven tot later maar dit Donderdag a.s. te doen of uiterlijk Vrydag; liefst Don derdagmiddag. Dien middag houdt ondergeteekende zit ting in de St. Josephsgezellenver. H. SCHRAMA, Pr. het lijvige rapport voor Reglementsherzie ning bestaat uit 116 artikelen, waarover een lawine van 92 amendementen en wij zigingen is uitgestort! Dat belooft wat!? EEN DRINGEND BEROEP wordt door het Katholiek Vluchtelingen- Comité gedaan op Katholiek Nederland, in verband met hetgeen zich aan onze Oos- ter-grenzen afspeeld. Tallooze vluchtelin gen, ook vele katholiek-gedoopte Joden, melden zich aan bij het bovengenoemde Comité, dat, gezien het ontoereikend zijn van de finantiën, zich richt tot alle Ka tholieken van Nederland, om de behulpzame hand te bieden, ieder naar vermogen en kunnen. Wie onzer is niet vol afschuw en verontwaardiging over het geen den Joden te beurt valt! Maar daarom is het ook onze taak, ieder voor zich, een daad te stellen, de daad van Katho lieke naastenliefde! De nood is hoog gestegen, een reden waarom uit stel niet wel mogelijk is. Daarom luidt het paiool van het Katholiek Vluchtelingen- Comité: „Wie spoedig helpt, helpt dubbel!" Wij hopen, dat er ook onder onze Volks- bonders velen gevonden zullen worden om daadwerkelijk hun bijstand te verleenen! Het gironummer van den penningmeester van het Vluchtelingen-Comité is: Giro 3 2 0 3 7 2 Wenscht men, dat over een bij drage gedisponeerd wordt, dan geve men daarvan kennis aan: Drift 8, te Utrecht. AAN DE KATHOLIEKEN VAN LEIDEN. is of wordt het volgende verzoek gericht namens het R.K. Comité voor Werkloozen- zorg, hetgeen geheel voor zich zelf spreekt en dat wij hier laten volgen: „Met zekeren schroom wenden wij ons wederom tot onze Katholieke stadgenoo- ten. Het zal u bekend zijn, dat ons Comité vanaf Januari 1931 werkzaam is om het leed van onze R.K. werkloozen te ver zachten en hen te behoeden voor moreele en financieele inzinking. Wy trachten dit te bereiken door voor hen een lees- en ontspanningslokaal in tact te houden, ontwikkelings- en ontspan ningsavonden te organiseeren, jaarlijks de mannen een triduum te doen houden, een bedevaart, excursies, cursussen enz. Door onze .RK. werkloozen wordt dit al les op zeer hoogen prijs gesteld, en ook de periodieke gaven van een pakket le vensmiddelen brengt in die gezinnen vreugde, waar zooveel van het goede der aarde vaak gemist wordt. Voor dit alles is geld, zeer veel geld noo dig, vooral daar het aantal bij ons Comité ingeschreven R.K. werkloozen reeds de 400 ruim is overschreden. Van vele zijden mochten wij reeds steun ontvangen en doen daarom ook op u weder een beroep. Iedere gave, hoe klein ook, zal door ons zoo noodig, wekelijks bij u aan huis wor den afgehaald. Mogen wij eindigen met de woorden van Rector Brink, n.l.: „De Katholieken herkent men niet aan een kruisje, maar aan de charitas of naastenliefde". Commentaar achten wij hier geheel overbodig, alleen willen wij den wensch uitspreken, dat velen het aangehechte in- teekenbiljet van de circulaire niet voor kennisgeving aannemen, doch het ingevuld aan de personen, die om antwoord komen, zullen ter hand stellen. Het Comité zal er u dankbaar voor zijn, de R.K. Werkloozen daarmee gebaat! DE R.K. WERKLOOZEN. De ontspanningszaal, in het Bondsge- bouw, is dezer dagen opengesteld voor de R.K. Werkloozen, waarvan haar wij mee- nen weer velen een dankbaar gebruik zul len maken om verpoozing te zoeken. Voorts kunnen wij mededeelen, dat tevens een leestafel is ingericht, waartoe het Co mité in staat is gesteld door de toezending van verschillende dagbladen en geschrif ten Een woord van dank aan hen, die zich daartoe bereid verklaarden, is hier zeer ze ker op zijn plaats. We vertrouwen, dat ve len van deze gelegenheid gebruik zullen maken. HET ST. NICOLAASFEEST. Er bestaat zeer groote belangstelling voor het St. Nicolaasfeest, dat gegeven zal worden op Woensdag 14 Dec. a.s., des nam. te 2 uur in de groote zaal van de Stadsge hoorzaal. Het bestuur van den R.K. Volks bond in samenwerking met de Propaganda- club „St. Petrus", met de regeling en lei ding van dit feest belast, mocht 750 kin deren als deelnemers noteeren, een aantal, dat aantoont, dat een dergelijk feest niet alleen de instemming van onze leden weg draagt, maar vooral in den smaak van al de kinderen zal vallen. Inderdaad, hoevele kinderharten zullen kloppen in afwachting van hetgeen hen dien middag zal worden geboden Natuurlijk zijn alle kinderen, in he bezit van deelnemerskaarten, precies op tijd, dus om 2 uur in de zaal aanwezig. De ouders verleenen daarvoor zeer zeker hun volle medewerking! Hier zij bij opge merkt, dat geleiders van kinderen niet worden toegelaten. Nu zal men ons vragen, hoe dien middag zal worden door gebracht? We willen daarvan een klein overzicht geven. Precies om 2 uur, denk daar vooral aan, zal een aanvang ge maakt worden met een poppenkastvertoo- ning, met als onderwerp: „De avonturen van den vroolijken schoenmaker Elsen- draad". onderverdeeld in drie tafreelen. Oom Bart heeft de verzorging daarvan in handen, wat hem ten volle is toever trouwd. Daarna een klein pauze met....?? Vervolgens zal de aandacht der kinderen gevraagd worden voor: „Een half uurtje in het land der wonderen". En tot slot zal de goede Sint met zijn knecht een bezoek komen brengen. Door den hoofdingang zal de grijze Bisschop en zyn gevolg de zaal betreden, waar de verzamelde kinderen hem het welkom zullen toezingen. Nadat de voorz. hem zal hebben toegesproken, EERSTE ZONDAG VAN DEN ADVENT Als niet anders wordt aangegeven da gelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 27 Nov. Eersten Zondag van den Advent. Begin van het Kerkelijk Jaar. Mis: Ad te levavi. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Albericus, Bisschop en Belijder (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom); 3e ter eere van Maria (Deus, qui, zooals aange geven bij den eersten Zondag v. d. Ad vent). Credo: Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Paars. De tijd van voorbereiding op de komst van Christus is weer daar. Daarom gebro ken nu met de werken van de duisternis (de zonden) in ons leven den Christus na geleefd. (Epistel). Uit ons zelf daartoe on machtig, moeten wij ons vertrouwen ver levendigen en i idden: „Hter, leer Gij ons Uw wegen, wek Gij in óns op Uw macht" (Inroïtus, Gebed, Graduale). Zóo hopen wij met de hulp van God ons waardig voor te bereiden op de komst van Christus bij he» heilig Kerstfeest, maar ook op Zijn tweede komst ten oordeei. (Evangelie). Vertrouwvol brengen wij tot dat doel ons Offer, door welks kracht wij gezuiverd mogen gaan tot de kribbe en den rechter stoel van Hem, van Wien wij ons Offer hebben ontvangen. (Stilgebed). MAANDAG 28 Nov. Mis v. d. len Zon dag v. d. Advent: Ad te levavi. Geen Glo ria. 2e gebed te reere van Maria; 3e voor alle overledenen (gebed uit het eerste re- quiemformuher); 4e voor Kerk of Paus. Na het Graduale wordt het Alleluja-vers niet gebeden. Kleur: Paars. DINSDAG 29 Nov. Vigilie voor het feest van den H. Andreas, Apostel. Mis v. d. H. Radboud, Bisschop en Belijder: Sacerdo- tes. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom) 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e v. d. Vi gilie; 4e v. d. H. Saturninus, Martelaar. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. Vigilie: Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Radboud; 3e v. d. vorigen Zondag; 4e v. d. H. Saturninus. Kleur: Paars: Het zesjarig bestuur v. d. H. Radboud over het Bisdom Utrecht was zeer moei lijk wegens de invallen van de Noorman nen. De Heilige zag zich genoodzaakt Utrecht te verlaten en verbleef te Deven ter van waaruit hij vele en gevaarvolle tochten ondernam naar zijn geteisterd bis dom. Onder zijn oescherming staat de Vereeniging tot bevordering van het Ne- derlandsch Katholiek Hooger Onderwijs, do „St. Radboud -stichting". Moge door de voorspraak van den H. Radboud onze Katholieke Universiteit haar algeheele voltooiing krijgen en Gods onmis- ba en zegen blijven rusten op het Katho liek Hooger Onderwijs in ons vaderland. WOENSDAG 30 Nov. Feestdag v. d. H, Ar.dreas, Apostel. Mis: Mihi autem. 2e ge bod v. d. vorigen Zondag. Credo. Prefatie v d. Apostelen. Kleur: Rood. - broeder v. d. H. Petrus, is te Pataras, waar hij veel bekeeringen gemaakt had, gekruisigd, omdat hij de landvoogd Aegea vrijmoedig te woord had gestaan, den Christus beleden en gewei gerd had aan de afgoden te offeren. Zijn kruis had een bij zonderen vorm, n.L twee schuin geplaatste balken, dat sindsdien „Andreaskruis" genoemd wordt Alvorens aan het kruis vastgebonden te worden, aanbad de Heilige het kruis als geheiligd door den kruisdood van den Goddelijken Meester en riep uit: „Moge door u mij op nemen, Die door u mij verlost heeft". Nog twee dagen leefde de apostel gebonden aan het kruis, gedurende welken tijd hij voort durend ^eef vermanen standvastig te blij ven in het geloof. DONDERDAG 1 Dec. Mis v. d. H. Eligius, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom) 2e gebed v. d. vorigen Zondag. Kleur: Wit. Eerst goudsmid, later muntmeester van den koning van de Franken, werd Eligius vereven tot de bisschoppelijke waardig heid. Hij ^yerd bisschop van Noyon en Doornik. Zeer veel heeft de heilige gear beid aan het welzijn van de geloovigen en aan de bekeering van de heidensche vol ken. VRIJDAG 2 Dec. Mis v. d. H. Bibiana, Maagd en Martelares: Me exspectaverunt. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e ter eere van Maia. Kleur: Rood. Onder de regeering van keizer Juliaan de afvallige onderging de Romeinsche maagd Bibiana de marteldood met haar vader en zuster. Nadat zij eerst bijna dood gegeeseld was, werd haar een dolk in het hart gesto ken. Wegens de eerste Vrijdag is geoorloofd een gezongen Votiefmis van het H. Hart van Jesusu. Mis: Co^itationes. Gloria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag. Credo. Prefa tie van het H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 3 Dec. Mis v. d. H. Francis- cu. Xaverius, Belijder: Loquebar. 2e gebed v d. vorigen Zondag; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. Franciscus Xaverius, Jezuïet, een van de eerste metgezellen van den H. Ignatius, de geestelijke vader van de Jezuieten, verkon digde het geloof in Indië en Japan, waar hij door zijn prediking en wonderen duizenden en duizenden heidenen bekeerde. Op weg naar China, om daar ook den- Christus te gaan prediken, stierf hij op het eiland San- cian, nabij China, in een hut. Zijn lichaam werd begraven op het strand, doch later overgebracht naar Goa, naar de kerk, daar te1- zijner eere gebouwd. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Birdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. Z.Z. Bernardi- «us van Fossa en Humilis van Besignano, Belijders. MAANDAG. Mis v. d. H. Jacobus van Picrno, Belijder: Ego autem. Gloria. 2e ge- bc-3 v. d. vorigen Zondag Kleur: Wit. LiNSDAG. Feest van Alle Heiligen van erafijnsche Orde. Mis: Gaudeamus. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e v. d. Vigilie v. d. H. Andreas; 4e v. d. H. Saturninus. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Antonius Bonfadini, Belijder: Justus. 2e gebed v. d. Zendag! 3e ter eere van Maria. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. zingen ziin knechts eenige liederen in het Spaansch, waarna de Bisschop zich met de kinderen zal onderhouden en bij het naar huis gaan hun een kleine surprise zal schén- ken, die zij uit de handen van St. Nicolaas zullen ontvangen. Deze 'middag wordt door muziek opgeluisterd. Te ongeveer 5 uur worden de ouders verzocht op de Aalmarkt aanwezig te zijn om hun kinderen af te ha len. Het belooft voor de kinderen een ge notvolle middag te worden! AAN DE PENNINGMEESTERS. De penningmeesters der resp. vakafdee- lingen, belast met de steunuitkeeringen aan hun werklcoze leden, worden Dins dagavond, 29 Nov. a.s., des avonds te 9 uur in het Bundsgebouw verwacht. Aan hen zullen dan eenige mededeelingen ge daan worden over de B-steun-uitkeeringen door het commissielid van de B-steun, waarbij tevens het Dag. Bestuur van den Volksbond tegenwoordig zal zijn. Na deze mededeelingen zal van gedachten worden gewisseld. Gezien he belangrijke van deze mater* wordt verwacht, dat alle bij den steun betrokken penningmeesters, aanwe zig zullen zijn. We merken hier tevens nog op, dat geen individueele uitnoodigingen zijn verzonden, omdat we meenen met de zen oproep te kunnen volstaan. Daarom zeg het voort! DE BIDSTONDEN OP HET R.K. KERKHOF. Zondag 27 Nov. wordt de laatste bid stond in de Novembermaand van dit jaar, gehouden op het R.K. Kerkhof aan de Zijl poort. In de kapel op het kerkhof zal een kleine sluitingsplechtigheid plaats vinden, waarna de gezamenlijke gebeden voor de dierbare overledenen. Het bestuur van ue „St. Barbara"-Vereenig: vertrouwt, dat, evenals op de voorgaande Zondagen we derom velen aanwezig zullen zijn. Een woord van dank aan de „St. Barbara"- Vereeniging, voor het organiseeren van deze bidstonden en de verzorging daar van is hier zeker op zijn plaats. HET ST. WILLIBRORD US-RELIEF. Onze aansporing aan de vakafdeelingen om zich het relief aan te schaffen voor ge legenheden, in de vorige rubriek beschre ven, is niet zonder invloed gebleven. Naar aanleiding daarvan kregen we een een be stelling binnen van 3 stuks. Dit is verheu gend. „Nu er één schaap over de dam is, volgen er toch zeker wel meer!" Waar ze te bekomen zijn? Wel aan het secretariaat: Verlengde Bloemistenlaan 45. En de prijs? Deze bedraagt 70 cent per stuk. We wach ten af!! RECHTSKUNDIG ADVIES-BUREAU. Door de Centrale Raadsvergadering. Maandag a.s. te houden, kan geen zitting worden gehouden. Lag het aanvankelijk in de bedoeling Dinsdag 29 Nov. zitting te houden, zooals reeds gemeld, ook dit kan door bijzondere omstandigheden geen doorgang vinden. De eerstvolgende zitting heeft nu plaats op Dinsdag 6 Dec. a.s., daarna weer iedere Maandag. Zijn er spoedzaken, men wende zich schriftelijk tot hei Centraal Advies-bureau: Berkenstraat 57, Haarlem (N.). BESTUURSVERGADERING. Donderdag, 1 Dec. a.s., des avonds te 8 uur, zal in het Bondsgebouw, Steenschuur 15, een bestuursvergadering worden ge houden. De begrooting voor 1939 zal als agendapunt worden behandeld. VAN DE REDACTIE. De eerstvolgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Alle correspondentie, deze ru briek betreffende, moet worden gezonden aan he redactie-adres: Verlengde Bloemis tenlaan 45. Leest met aandacht de advertenties in Uw Dagblad!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10