RIJNSTREEK DINSDAG 22 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN WEDEROM EEN GEVAL VAN KINDERVERLAMMING. Alhier heeft zich bij een kindje van acht maanden, in het gezin van M. een geval van kinderverlamming voorge daan. Het patiëntje is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Katholieke Kunstkring. Gisteren gaf de Katholieke Kunstkring alhier, onder leiding van den heer J. J. C. fcöckling, in de groote zaal van de Sint Josephvereeniging een van zijn jaarlijk- sche uitvoeringsavonden. De K.K.K., hoewel nog in de prille jeugd van zijn levensjaren, heeft reeds in den wijden omtrek een goeden naam weten te verwerven in de kringen vooral van hen, die waardeering weten te vinden voor goed amateur-toonealspel. Nadat de K.K.K. een dezer dagen een enthousiaste waardeering mocht ondervin den in Bodegraven met de opvoering van „Kinderen \an ons volk" voor tooneel be werkt door Kees Spierings en Cor Hermus, r.aar het gelijknamige boek van den beken den Brabantschen Katholieken schrijver Antoon Gooien en „De Schoone voleinding" van denzelfden literator, bracht hij dit prachtig werk onder leiding van zijn regis seur den heer Böckling, gisteravond voor eigen parochianen en plaatsgenooten ten tooneele. En het uitbundig succes is K.K.K. ook nu niet voorbijgegaan! Met een heel goede bezetting, waaronder oe nieuwe herder van de parochie, Deken Z. de Korte, en de beide kapelaans, opende c.e voorzitter, den heer N. J. Verkleij, met een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot den Deken. Spr. memoreerde het eere voorzitterschap van Deken J. M Hellegers z.g., wiens adviezen de K.K.K steeds hoo- gelijk waardeerde. Spr. bood ook den nieuwen Deken het eere-voorzitterschap aan. Voorts vestigde spr. de aandacht van de aanwezigen op de gelegenheid om kunst lievend lid van den Katholieken Kunstkring te worden tegen een jaarlijkscht contributie van 1.25 per lid en per jaar waarvoor de K K.K. den leden tevens 2 tooneelavonden per jaar aanbiedt. Spr. wenschte tenslotte allen een genoe- gelijken maar vooral een mooien avond. Het stuk houdt in een drama dat zich af speelt tusschen twee jongemannen van een Brabantsch dorpje in de Peelstreek, twee jongemannen, die beide dingen naar de hand van hetzelfde dorpsmeiske Marie Verbeme, de dochter van een boer. De bezetting van de diverse rollen, waar onder zeer moeilijke, bleek zonder uitzon dering in goede handen, al hadden we gaar ne hier en daar wat vlotter .spel gezien. Als wij nog iets te noemen hebben, dan is het zeer zeker de technische afdeeling van de K.K.K. welke door décor en ver lichting ontegenzeggelijk veel tot het wel slagen van dezen avond heeft bijgedragen. Mejuffrouw Jetty van Vliet zorgde tij dens tooneel ver wisseling en pauze voor een gezellig stukje pianomuziek. Ondanks de kleine tooneelruimte en de primitieve middelen die den K.K.K. in de Sint Josephzaalten dienste waren, mag iet gezelschap terugzien op een welge slaagden avond, welke hedenavond Dins dag herhaald wordt. Uitbeelding Liturgische Kerstkring. Naar wij vernemen heeft de K.J.C. het voornemen in de a.s. Kerstweek een pro- paganda-avond te organiseeren, welke toe gankelijk zal worden gesteld voor alle pa rochianen. Het eerste gedeelte van dien avond zal de Liturgische Kerstkring uit beelden docr zang, declamatie, muziek en spel. Aanvangende dus met den Advent wordt deze Liturgische Kerstkring staps gewijze gevolgd naar de daarin voorkomen de kerkelijke feesten, eindigende met Ma- ïia Lichtmis. Het hoogtepunt valt vanzelf sprekend op Kerstmis. Na de .pauze zal worden opgevoerd het Koningenspel „Epiphanie" van Henri Gheon. Volksbond. Vrijdagavond 8 uur houdt de afdeeling Alphen aan den Rijn van den Ned. R. K. Volksbond in de Sint Joseph zaal een bijeenkomst welke toegankelijk zal zijn in de eerste plaats voor de leden, in c.e tweede plaats voor diegenen, die voor het lidmaatschap van den Volksbond in aanmerking komen en voorzoover gelegen heid over zal blijven er zijn bij den secretaris, den heer P. J. Schipper, Rozen straat 26, nog enkele toegangsbewijzen ver krijgbaar voor andere belangstellenden. Op dezen avond zal de heei A. C. de Bruijn, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van bet R. K. Werkliedenverbond, voor het eerst voorzoover het nagegaan kan worden, in Alphen aan den Rijn een spreekbeurt ver- vullen. In duigen. Door een achteuit-rijden- de transportauto werd gisteren voor het nieuwe raadhuis het rijwiel van den heer W. in duigen gereden. De berijder kon zich nog juist in veiligheid stellen. Geboren: Gerardus, zoon van Gerar- dus de Jong en van Clasina Wansinck Wilhelmina Clazina Janna, dochter van Evert de Vries en van Eeltje Anna Doro thea Petersen Hendrik Jan, zoon van Hendrik Hogenes en van Alida Bloos Ai- bertus Jan zoon van Jan Cornelis van Dockum en van Helena Reumermann. Overleden: Jan Krijgsman, oud negen maanden (overleden te Leiden) Anna Helena Asseler, oud 77 jaar, ongehuwd. Gevestigd: Jan Bwiep van 's-Her- togenbosch Alida H. van Egmond van Amsterdam Nicolaas Doelman van Bode graven Johannes M. de Lorijn en gezin van Eist. Catharina E. Swaanenburg van Zoeterwoude Aaltje Zijlstra van Hilver sum Willem de Graaf en gezin van Woubrugge. Vertrokken: Johannes Penders naar Monster Petronella Verboom naar Leiden Anna Domburg naar Amsterdam. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Donderdag 24 November a.s., des namiddags om 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken; 2. Aangaan van een reke- ring-courant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor het jaar 1939; 3. Benoeming van 3 leden der Burgerlijke Armbesturen in deze gemeen te. wegens priodieke aftreding op 1 Janu ari 1939; 4. Benodeming van een contro leur voor steunverleening en werkverschaf- ling tevens controleur der vermakelijk heidsbelasting; 5. Voorstel tot verhuring van een aantal tuingronden; 6 Voorstel tot r.et verleenen van kwijtscholding van pacht aan huurderr van landerijen; 7. Reclames schoolgeld; 8. Reclame vermakelijkheids belasting; 9. Wijzigingen der begrooting 1938; 10. Voorstel tot het verstrekken van ten renteloos voorschot aan de Woning- bouwvereeniging „Alkemade" tot dekking van het ongedekte exploitatieverlies over 1936/1937; 11. Voorstel tot vaststelling van et bedrag van het voorschot bedoeld in artikel 101 der L.O.-wet voor 1939; 12. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting voor het belasting jaar 1939/1940; 13. Vaststelling gemeente- begrooting 1939. BODEGRA"F,N Oranje-avond. Op 30 November a.s. zal het 125 jaar geleden zijn, dat de Prins van Oranje, na een 18-jarige ballingschap, te Scheveningen landde en als Koning Willem I den troon der Nederlanden be steeg. Het spreekt vanzelf, dat het de moeite waard is, om dit feest te herdenken. Onze Chr. Oranjevereenieing zal de herinnering aan 1813 in onze plaats weer verlevendi gen Daar de eigenlijke dag niet beschik baar is, hcopt men op 8 December e.k. een feestavond te beleggen, waarbij men dan o.m zal opvoeren een historisch stuk, spe lende in de jaren 1798 en 1813. De repeti ties voor dit spel zijn inmiddels in vollen gang. Personalia. Te Utrecht slaagde onze plaatsgenoote mej. W. van der Boon voor het examen apothekers-assistente. HOOGMADE Diefstal. In de nacht van Zaterdag 19 cp Zondag 20 November 1938, werd ten na- deele van den veehoudersknecht J. H. al hier, diens rijwiel ontvreemd. Door de politie werd dienaangaande een onderzoek ingesteld en in den loop van den dag werd uit de watering ter plaatse een oud heerenrijwiel opgevischt, dat blijkbaar door dengene, die het nog zoo goed als nieuwe heerenrijwiel van J. H had mede genomen, aldaar was gedeponeerd. Het opgevischte rijwiel bleek het eigen dom te zijn van der. veehoudersknecht H. S., die sinds eenige dagen het geregelde leven had vaarwel gezegd en zwervende was. Terzake diefstal van bovengenoemd rij wiel, dat inmiddels weer aan den recht- rr.atigen eigenaar is teruggegeven, alsmede wgens verduistering van eenig geld, is tegen H. S. proces-verbaal opgemaakt en zal <ieze zich ter zijner tijd moet verantwoor den. LFO'UIDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Donderdag 24 November a.s. des voormiddags te 10 upur in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den heer J. van Dam, loco-burge meester dezer gemeente. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk- Ken; 3. Behandeling reclames straatbelas- Img; 4. Wijziging der begrooting dienst 1938; 5. Bespreking plannen werkverschaf fing; 6. Behandeling verzoek van de Wed. C Oudshoorn tot verlenging van de ter mijn van de aan haar toebehoorende on bewoonbaar verklaarde woning plaatselijk gemerkt no. 170, met den tijd van 6 maan den ;7. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het bedrag per leerling voor de Eijzondere scholen voor het jaar 1939; 8. Rapport van de commissie belast met het onderzoek der begrouting dienst 1939; 9. Behandeling der begrooting dienst 1939 en hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. OUD-ADE Hanze. Maandag 21 dezer hield de R. K. Middenstandsvereeniging „St. Tho mas Morus", afd. Hoogmade, Rijpwetering en Oud-Ade, een ledenvergadering in café v. d. Hulst te Oud-Ade, welke vergade ring zich werkelijk in een voor de Hanze flinke belangstelling mocht verheugen. Na een kort inleidingswoord van den voorzitter, dat een bemoedigende indruk wekte, en aantoonde hoe vele kleintjes een groote maakten, daar ook onze afdeeling twee nieuwe leden had aangebracht voor de „10.000" (waardoor haar ledental nu is gestegen tot 48), las de secr. de notulen. Mededeelingen en Ingekomen Stukken bracht als eenig stuk van belang: Het reeds door de Centrale Raadsvergadering goed gekeurde voorstel van het Hoofdbestuur tot het houden van triduüms in elke ver- eeniging afzonderlijk. Bij de toelichting door den Voorzitter bracht deze ook naar ■oren dat een dergelijk triduum zeer ze er een heel goede kans van slagen heeft, f.el meer dan bijv. een retraite, daar het momenteel voor de meeste zakenmenschen niet mogelijk is er eenige dagen tusschen uit te gaan. De meest geschikte tijd was, naar de meening van den Geestelijk Advi seur, eind December, daar dit dan samen zou vallen met het feest van den H. Tho mas Morus op 29 September, terwijl Rijp wetering als centraal punt van deze afdee ling, zeer zeker voor het houden van een triduum in aanmerking zou komen. Spr. hoopte, dat alle leden zich hiermede kon den vereenigen, hetgeen wat betreft de aanwezige leden eenstemmig het geval was. Hierna volgde weer een verslag van den Secretaris, nu als afgevaardigde voor de Centrale Raadsvergadering. Uit hetgeen hier door hem werd ten gehoore gebracht bleek, dat ondanks de weinige keus op de vorige vergadering toch de juiste man was gekozen. Na afhandeling van dit punt kwam de Geestelijk Adviseur binnen die met een hartelijk woord van welkom werd begroet en na zich even van de behandelde zaken op de hoogte te hebben gesteld direct het v/oord verkreeg en een woordje sprak over: De practijk van het Katholiek begin sel in het zakenleven. Het is, aldus begon spr. niet alleen aan de kloosterlingen om de volmaaktheid te beoefenen, doch ook de minder begenadig den moeten niet alleen met het woord doch ook met de daad Katholiek zijn e dus le ven om God te dienen. Dit Katholiek zijn mag niet alleen bestaan in het bijwonen van een H. Mis en het ontvangen der Sa cramenten, doch ook in de practijk moet al les in overeenstemming zijn met het chris telijk geloof. Het godsdienstig leven moet de bevruchting zijn van het zakelijk leven. Op de vraag: waartoe zijn wij op aarde, wordt door velen geantwoord: Om God te dienen maar hun practijk is er geheel op ingecteld: om winst te maken, hoe dat geeft niet. Spr. schetste de droevige gevolgen van de liberale economie. Vooral de wapen industrie en ook de olieindusfrie kenmerk te zich door leiders met weinig of in het geheel geen geweten, doch in meerdere of mindere mate is tegenwoordig iedere mensch met de kaoitalistische geest be hept, dus ook de Middenstanders. Dit be hoeft zich no>? niet te uiten in een openlij ke zwendelaffaire maar ook op een andere manier wordt er wel eens van den rech ter weg afgeweken. Snr. zette duidelijk uiteen de verschil lende manieren, waarop tegen het zevende gebod kan worden gezondigd, ook al komt men niet in aanraking met den rechter. Spr. veroordeelde nog bet cadeau-stel sel en het afbetalin«ssvsteem. als ziinde in vele geva'len de r.n-'ofMng o* minstens te ruggang van de stoffelijke welvaart in een gezin, daar meerendeels door dit systeem meer wordt gekocht dan absoluut noo- dig is. Laten wij. aldus spr. in zijn slotwoord, bii ons zelf beginnen. Laten wij onze eigen fouten opsporen, verbeteren en goedma ken, laten wij als goed zakenman de samen leving dienen door kwaiit°;t en kwantiteit in verhouding tot den prijs. Met groote aandacht wae deze zeer in teressante rede door de aanwezigen ge volgd en het dankwoord van den Voorzit ter was namens aPen, hetgeen duidelijk was gebleken uit het applaus. Bij de nu volgende rondvraag werder de verschillende vragen, o.a. over het Bonds blad, over de spe^'esdag te Riiowetering welke volgens den Voorz. door omstandig heden was uitgesteld doch waarschijnlijk op 2en Kerstdag zou worden gehouden, over de in Hoogmade komende kooplui over een event, feestavond, waarover nog niets kon worden medegedeeld en over een te organiseeren reclameweek, welk punt nog al eenige stof tto spreken ople verde. naar algeheel genoegen beantwoord. Hiermede was deze zeer prettig en zake lijk verloopen vergadering weer ten einde. De Santos-collecte bracht op 2.87. TPR AAP PROTESTBIJEENKOMST TEGEN GERINGE TUINBOUWSTEUN. Op initiatief van den L.T.B. is tegen Vrijdagavond een protestvergadering uitgeschreven over de geringe toeslag op de uit deze streek geteelde hoofd producten. Naast de leden zijn ook de Burgemeesters en verschillende Tweede Kamerleden uitgeroodie-' Derde steunuitkeering. Volgende week Dinsdag zal de uitbetaling plaats hebben van de derde voorschotuitkeering voor de leden uit deze omgeving, terwijl Donder dag 1 December de uitkeering zal geschie den aan den Vrouwenakker. WOERDFN Patronaats-feestavond. - Gisteravond had in 't Patronaatsgeboueen feestavond plaats voor donateurs en belangstellenden. Er bestond groote animo voor dezen avond zoodat de groote zaal tot de uiterste hoeken bezet was. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de beide kapelaans, de pater Postma, missionaris in Indië en broeder Martinus. Pater Trienekens, patronaatsdirecteur sprak een kort en vurig openingswoord, waarin hij vooral welkom heette de tal rijke donateurs, de steuners v. h. Patro naat. Veel steun bluft er noodig, aldui spr., in financieel opzicht, maar vooral ook in moreel opzicht. Zich richtend tot de ouders zeide spr., zich dezen avond ook voor te stellen zijn eerste kennismaking met de aanwezigen aan te knoopen. Dank bracht spr. tenslotte aan de velen, die hun krachten gewijd hebben aan de organisatie van dezen avond. Na deze toespraak werd begonnen met het eerste bedrijf v. h. blijspel „Bij Heer- ZOETERWOUDE 35-jaren Jeugdwerk Terug nnar de oude school! Na goed overleg tusschen de Patronaats- commissie en de Jeugdleiders van de Kruisvaart, is besloten de oude Jongens school in te richten tot een Burcht, die de huisvesting zal zijn voor de schoolvrije mannelijke jeugd. Bij de thans geldende techniek van de Kruisvaart was het niet wel mogelijk het doel te bereiken in het Patronaatsgebouw; de vele andere bestemmingen die dit huis heeft maakte het vrijwel onmogelijk de vele bans op de daartoe bepaalde uren een eigen lokaal te geven. Bovendien moesten de ban-lokalen steeds ontruimd en meestal geheel opgeruimd worden, waardoor er niets eigens meer in kon blijven. De samenkomsten van vereenigingen enz ondervonden' ook vaak veel last en hinder van de Kruisvaart; het gebouw had veel te lijden, enz. enz. Er moest gezocht worden naar een eigen huis en zoo was de oude school de meest beschikte gelegenheid en bij wijze van proef zal de Kruisvaart deze nu gaan be wonen. Wat al evoluties heeft het jeugdwerk on dergaan! Het is in deze maand 35 jaar geleden, dat de eerste vorm van jeugd werk tot stand kwam en het lijkt ons bij deze groote verandering telangwekkend een terugblik te slaan op het wisselvallige leven van dit stuk Katholiek Actie. Toen de eerste begrippen van het ver eenigen van jongelingen van de seminaria uit de theorie praktijk gingen worden en het jaar 1901 Kapelaan J. C. van der Loos tot de stichting van een jongelings- vereeniging zooals dat toen heette wilde overgaan, achtte Deken Mosmans voor Zoeterwoude de tijd daartoe nog niet gekomen en moest de ijverige Kapelaan zijn plannen nog bewaren totdat hij een iaar later in Ouderkerk aan den Amstel zoo'n groot succes en zulk een algemee- ne navolging zou behalen. En toch bleek al spoedig, dat er cok op de dorpen behoefte bestond tot vereeni gen, ook in Zoeterwoude. In bet jaar 1902 werd er een neutrale Rederijkers-vereeni- ging opgericht. De eerste repetities werden gehouden op de groote stalzolder van de boerderij van W. Los in het Westeinde. Er waren ook al plannen tot oprichting van een muziekvereeniging, ook cp neu trale voet het dorp stond er van te kij ken, maar Deken Mosmans moest zich la ten gelden en verbood zijn parochianen van deze vereenigingen lid te blijven of te worden en strenge straffen werden toege past op de weinigen, die niet onmiddellijk gehoorzaamden o.a. nog een opzegging van zijn lidmaatschap van het zangkoor van de kerk. Gelukkig stond zijn Kapelaan M. J. Zijm met positieve middelen klaar om alles in goede banen te leiden. Met groote instem ming van den Deken richtte hij nu de jon- geli: gsvereeniging op, met een onderafdee- ling fanfare. In dienzelfden tijd was op het Dorp, in het huis thans bewoond door den veld wachter D.'oxterman, een bierhuis ge opend, bekend onder den naam: de Kneijp van Leen van Leeuwen en voor 100 per jaar huurde de kapelaan deze gelegenheid voor zijn bijeenkomsten op Zondag met de jongelingen, voor de repetities van de Fanfare enz. (vuur en licht inbegrepen). De opening en inwijding van „de ver- eeniging" had plaats in de maand Novem ber 1903, nadat op 19 October de 14 mu ziekinstrumenten uit Parijs waren aange komen. De zeer beminde Kapelaan Zijm, die den titel van moderator kreeg, wist zijn jongelingsvereeniging terstond tot bloei te brengen, hoezeer ook het conservatisme nog veel tegenhield. Al aanstonds moesten de jongens op de planken en werd de eer ste uitvoering gegeven op Vastenavond 14 Februari 1904 in de jongensschool. Jarenlang is op het Dorp in de Kneypp de eerste vorm van jeugdwerk voortgezet, totdat in 1917 het huis werd verkocht aan de gemeente tot veldwachterswoning. In den oorlogstijd was de Fanfare ter ruste gegaan en het „patronaatswerk" werd Zon dagsmiddags in de jongensschool onderge bracht. Eiken Zaterdagmiddag werden de schoolbanken uit een lokaal gehaald, om 's Maandagsmorgens weder op him plaats gezet te worden. Vier jaren lang heeft Kapelaan Niekel zijn patronaat op deze primitieve wijze voortgezet, en veel geld bijeengebracht tot de stichting van een Patronaatsgebouw. Zijn opvolger, Kapelaan van Bemmelen, mocht daartoe, kraentig geholpen door De ken Jansen, in het jaar 1923 tot de stich ting van het gebouw aan den Schenkelweg overgaan. In hetzelfde jaar kwam ook de nieuwe school tot stand en verlieten de schooljongens en patronaatsjongens gelijk tijdig het oude schoolgebouw. De oude school stond eenige jaren leeg en werd in 1928 tot gymnastiek-lokaal in gericht voor de Spcrtvereeniging A.S.C. en in 1931 werd een gedeelte daarvan omge bouwd tot Gezellenhuis. Na de opheffing van de gymnastiek-club werd er een lokaal tot ontspanning van werkloozen ingericht en de laatste jaren is het weer ongebruikt. Vijftien jaren na het vertrek van de jon gens, zal nu de oude school weer daveren van hun spel en vermaak, zal de oude school, die door de onnavolgbare offervaar digheid van de katholieken in 1869 werd gebouwd, hare bestemming voortzetten in dienst van de opvoeding van de jeugd. Wij wenschen den Directeur, den baljuw en herauten van de Kruisvaart veel suc ces in de nieuwe Burcht, waar de muren nog spreken van een geslacht, dat vele of fers wist te brengen voor het behoud van het geloof door een echt godsdienstige op voeding van de jeugd. nonkel", opgevoerd door het Haagsche Bernardus Tooneel. Dit gezelschap is in Woerden niet onbekend. Reeds meerdere malen gaf het succesvolle opvoeringen van eenige blijspelen. En het moet gezegd: er is aan opbouwende kracht nog niets bij deze vereeniging verloren. Na 22 jaren bestaan zint zij nog steeds op grootere prestaties. En dezen avond is gebleken, dat „Bernar dus" zeer goede krachten blijft bezitten. In dit Vlaamsche blijspel toch, dat tintelt van de allerbeste humor en dat ook een geest ademt van diepen ernst, waren too- neeltjes, die zeker niet tot de gemakkelijk ste behooren om te spelen. Op kostelijke wijze werden zij weerge geven! En de zaal bleef tusschen den ernst door allervroolijkst gestemd. Een tweetaluitblinkers waren wel de heeren: Jacques Oldenkirchen en Jan Jorritsma, die resp. de rollen vervulden van Heernonkel en Baas Blom (herbergier). Hoewel eenigen niet het spelpeil ver mochten te bereiken van dezen hoogte er waren zelfs sommige zwakke plekken (Matthias in 't eerste bedrijf Man Mar kenen de heereboer) bleek er toch een goed geheel te bestaan. Men was op elkaar ingespeeld en het succes was daarom des te grooter. Het publiek gaf telkens „enthousiast applaus" en toonde hierdoor wel gaarne dit gezelschap nog eens terug te zien. Wat zij van ganscher harte onderschrijven. De muziek (Do-re-mi) bracht eenige mooie nummers ten gehoore. Auto over den kop geslagen. Gister morgen had op de Utrechtsche Straatweg bij de firma de Zeeuw een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, die achteruit wil de rijden en een luxe auto, komende uit Woerden. De luxe wagen sloeg over den kop, daar de bestuurder de macht over het stuur verloor. De man werd bloedend verwond en brak een pols. De inzittende dame bekwam geen letsel. De auto be kwam zware schade. ZOETERWOUDE fH R.) Jaarfeest R.K. Volksbond. Zondag werd het jaarfeest van den R.K. Volks bond afdeeling ZoeterwoudeLeiderdorp feestelijk gevierd, 's Morgens te h8lf acht werd dcor den Gekste1 ijk adviseur. Kape laan P. Krom, de H. Mis opgedragen voor de levende en overledene leden van de afdeeling, waarna algcmeene H. Commu nie. Des avonds te half acht werd een uit voering gegeven door de tooneelvereeni- ging „Liefde voor tooneel". in het Patro naatsgebouw. De voorzitter, den heer J. Giezen, open de deze feestavond met een woord van welkom tot de leden met hunne dames. Hoewel de zaal geheel gevuld was, tcch had het bestuur voor dezen feestavond, meer belangstelling verwacht van de le den. Na een flink stukje muziek volgde de opvoering van het tooneelspel in 4 be drijven „Offerande', door Jan Grosveld. Dit zware tooneelstuk, geheel passend voor onzen tijd, werd zeer goed gespeeld. De zware offers, welke hier werden gebracht door een beproefde vader en zijn priester zoon, voor de bekeering van hun ver-afge- dwaalden zoon en broeder werden zeer gced gespeeld. De gepensioneerde zee-ka pitein. Oom Theen, zorgde voor de noodige humor. De tooneelvereeniging L.V.T. heeft haar ouden roem gehandhaafd, en met dit mooie tooneelstuk en het zeer goed spel een ge notvolle avond gegeven. De voorzitter was dan ook zeker de tolk van allen, toen hij na afloop de spelers en hun ijverigen regiseur, den heer de Boer, dankte vcor hun spel. Een daverend applaus volgde op dit dankwoord van den voorzitter. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de reeds eerder aangekondigde vergade ring van 22 November was uitgesteld tot 29 November. Deze welgeslaagde uitvoering mag voor L.V.T. een aansporing zijn om op den in geslagen weg te blijven voortgaan, dan zal er meer belangstelling komen, ook van andere, wat ook dezen avond ten volle verdiend was. Afsluitng waterleiding. Wegens werk zaamheden aan het buizennet, zal de wa terleiding op Woensdag 23 November van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 5 uur worden afgesloten. Deze afsluiting zal alleen geschieden voor het gedeelte H.R. vanaf de Meerburgerbrug tot aan Grenshoek, het Utrechtsche Jaag pad en de Bruggestraat. ZEVENHOVEN Feestavond. Zondagavond gaf de R. K. Volksbond een feestavond in het Bondsge- bouw. De voorzitter, de heer A. J. de Groot H P.z. heette allen welkom, in het bijzon der den zeereerw. heer Pastoor, wenschte den aanwezigen een pleizierigen avond en de Tooneel %-ereeniging „St Jansclub", die dezer avond zou opireden, veel succes. Hierna het woord aan het tooneel. Allereerst kwam „Gott mit uns", tooneel spel in 2 bedrijver, uit de Fransch-Duitsche oorlog. Het stuk werd best weergegeven, waarop applaus volgde. Na de pauze „Tom Mix de Tweede", vroolijk spel in drie be drijven, waarin 13 personen optreden. De pauzen werd opgeluisterd door piano en accordeon. Na afloop dankte de zeer eerw. heer pastoor de SI. Jansclub voor het gepresteerde; zijneerw. hoopte, dat de leden nog vele malen zullen optreden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12