OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 22 NOVEMBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 OEGSTGEEST EEN MIS-WEEK HILLEGOM Mgr. W. Bouter. Zondag zal Z. H. E. Mgr. W. Bouter, Bisschop van Nellore, in de St. Josephkerk preeken over zijn missie in Britsch Indië. Acht jaar geleden sprak deze Missie-Bisschop in dezelfde Kerk voor de eerste maal enoogstte een bijzonder gul onthaal. Moge a.s. Zondag voor Mgr. Bouten weer een goede dag zijn! Vluchtheuvelwee. De vluchtheuvel- paal bij Patrimonium is omver gereden. De politie tracht den bestuurder van den auto, die doorgereden is, op te sporen. Het stemt tot verheugenis. Vanaf het begin oer electrificatie der tram is gewaarschuwd tegen de te plaatsen vluchtheuvels. Oud- Eurgemeester Mr. D. F. Pont, heeft toen reeds op de groote gevaren gewezen, die vooort zouden vloeien uit het plaatsen van vluchtheuvels-tramhaltes, bijzonder zoo deze niet in het midden der straten waren gelegen. De ondervinding stelde Mr. Pont in 't gelijk. Thans wordt bijna overal de zaak zoo ingericht als deze toen als zijn visie gaf. Des ondanks sneuvelen af en toe r.og de op de vluchtheuvels aangebrachte palen. KATWIJK Viaduct verdwijnt. Het viaduct aan den Wassenaarschen weg, hetwelk daar enkele jaren geleden is gebouwd in ver hand met de aan te leggen baan voor zand- vervoer uit de duinen naar de haven aan den Valkenburgschen weg, zal thans, als voortaan overbodig zijnde, worden opge ruimd. Het is nu wel definitief, dat het zandvervoer langs deze spoorbaan niet meer zal plaats hebben, doch met zand- auto's vanaf Rijksdorp via Molentuinweg naar de haven der Ballastmaatschappij. Ook het viaduct is dus overbodig. Werkloozen. Eenige vergelijkende cij fers doen zien dat er verbetering merk baar is ten opzichte der werkloosheid. We noemen dan het cijfer der mannelijke werkloozen op 15 November gedurende de jaren 1933 tot en met 1938. In 1933 ston den ingeschreven 381 werkloozen, in 1934 590, November 1936 was dat 594, Nov». 1936: 391, Nov. 1937 waren er 269 en in 1938 was dit cijfed 201. Merkbaren achteruitgang dus. Geen animo. Wegens gebrek aan be langstelling is, volgens besluit van een ge houden vergadering, de Damclub „Steeds Hooger" opgeheven. LISSE Luchtbescherming. Gisteravond hield de afdeeling E.H.B.O. een buitengewone vergadering in samenwerking met de af deeling Luchtbescherming in de' veiling zaal van het H.B.G. alwaar Dr L. Algera een lezing hield over luchtbescherming en strijdgassen. De leiding dezei bijeenKomst berustte bij den heer P. C. Storm, voorzit ter van E.H.B.O De opkoriisi was goed. Onder de aanwezigen merkten we o.m. ook op burgemeester v. Rijckevorsel, wethou der Tromp en enkele leden van den Ge meenteraad, de chef van politie en vele notabelen. De voorzitter opende met een woord van welkom, in het bijzonder tot den burge meester. De heer Algera gaf daarna een uiteenzetting van de moderne oorlog-voe ring en van de bescherming tegen lucht aanvallen. Spr. ging vervolgens na welke de taak is van de plaatselijken luchtbescher mingsdienst bij een mogelijken gasaanval. Spr. wees er op, dat men de gevaren van gifgassen niet moet onder-, maar ook niet overschatten, dat verwekt onnoodige angst. De voorzitter dankte spreker voor zijn heldere uiteenzetting. Na korte pauze wer- cen naar aanleiding van het gesprokene en kele vragen gesteld" en door spreker af doende beantwoord. LEIDSCHEN DAM Onbewoonbaarverklaring woningen. Door B. en W. is een onderzoek ingesteld naar den toestand van éen drietal wonin gen Achterom 2 en Veenestraat nos. 78 en 80. De resultaten van dit onderzoek zijn van dien aard, dat naar het oordeel van B. en W. de genoemde woningen ongeschikt zijn ter bewoning en niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon- barenr taat kunnen worden gebracht. De gronden, waarop dit oordeel berust zijn nader omschreven in de concept-besluiten en de rapporten van den gemeente-archi tect. In verband hiermede stellen B. en W. voor overeenkomstig art. 25 der woning wet over te gaan tot onbewoonbaarverkla ring van deze woningen. Geboren: Elizabeth, d. v. J. Lebbing en C. Schafer Jan, z. v. W. Otterloo en W. J. Vink Jansje Cornelia, d. v. J. M. ;e Ruijter en C. J. Hoogendam Johanna Cornelia Petronella, d. v. C. Remmerswaal en J. A. v Haastrecht. Ondertrouwd: W. H. v. d. Berg en M G. W. Hoogervorst. Gehuwd: G. Vermeulen en A. M. E. Grimmon. NOORDWIJKERHOUT D. Warmerdam, f In den ouderdom van 74 jaren is heden morgen overleden de heer Dirk Warmer dam, sedert 1923 lid van het kerkbestuur van de St. Josephparochie. De heer War merdam was tevens lid van het school-be- stuur. K.J.M.V. Maandagavond hield de heer Paul de Waart voor de K.J.M.V. een inleiding over Fascisme en Nationaal- Socialisme, ontstaan, groei, gevaar conclu sies voor ons land ,ook met betrekking tot de politiek, al valt daarop niet het accent. Toen de voorzitter opende bleek de zaal goed bezet te zijn. De heer de Waart be gon met te zeggen dat de kwestie niet nieuw meer is, doch dat wij er terdege rekening mee moeten houden en het Nationaal- Socialisme moeten bezien uit een oogpunt van godsdienst en dat het een propagandist is van een levens- en wereldbeschouwing. Spreker liet goed uitkomen dat, wat van het communisme gezegd is, niet minder geldt voor het Nationaal-Socialisme. Hij besprak het onstaan van het Nationaal- Socialisme waaraan een geestelijke ontred dering is voorafgegaan. De basis voor dit Socialisme was voornamelijk het anti- communisme en het gevoel van teleurstel ling aan den eenen kant, over het verliezen, en aan den anderen kant van het lezen in een overwinningsroes van den oorlog. De heer de Waart busprak eerst het Fascis me waarover we in 1915 voor het eerst hoor den. Dit Fascisme is zonder programma be gonnen, doch al gauw bleek, dat het streed tegen het Communisme en Socialisme, het was anti-parlementair en ar.ti-democratisch Een voornaam punt is dat het individu er voor den staat is, naar een uitspraak van Mussolini. Dit laatste is de grootste dwa ling. Spr. zeide nog in verband met het voorgaande, dat Mussolini het fundament is van het fascisme, doch hij prees hem, dat hfj de Kerk heeft gegeven, wat zij wilde hebben. Van het Fascisme kwam de heer de Waart op het Nationaal Socialisme dat afgekeken is hiervan. Hij besprak het ontstaan van het Nationaal-Socialisme. De voornaamste factor was wel dat iedereen in Duitscnland ontevreden was. Niet iedereen zal de pro- gramma-puntem van het Nat.-Socialisme geweten hebben, en zeker niet alle katho lieken. Het programma was voornamelijk gericht tegen het verdrag van Versailles, tegen de betaling gedurende 64 jaar van oorlogschulden en tegen het Jodendom. Het is waar, aldus spr., de Joden waren in Duitschiand sterk vertegenwoordigd en velen bekleedden voorname posten, waar op zich zelf niets inzit. Vele Joden waren echter ook rijk geworden van het smokkelen, m verband hiermede werd het volk tegen de Joden opgehitst en als uitzuigers voor gesteld. Spr. beschouwd het anti-Semietis- me als zeer gevaarlijk. Hij besprak voorts nog hoe het komt dat de Katholieken ook overgegaan zijn tot het Nationaal-Socialis me. Dit alles is gekomen door de mooie voorspiegelingen en de beloften dat de rechten van den Godsdienst zouden ge- eeroieaigd worden. De heer de Waart ein digde zijn boeiend betoog niet te zeggen, dat niet alles verkeerd is in het Fascisme en Nat.-Socialisme, doch achtte ons veiliger onder de Christelijke Nederlandsche regee ring met aan het hoofd onze Koningin, wiens devies is: „Christus vóór alles". Een Nederlander waagt geen experiment. Spr. spoorde aan in eendracht samen te werken in het belang van ons geloof. Een luid ap plaus beioonde Spr. voor zijn boeiende causerie. Van het stellen van vragen werd door eenige personen gebruik gemaakt. Allen werden naar genoegen beantwoord. Slui ting met den K.J.M.V. groet. NOOTDORP Lustrumviering „Vogel". De feest avond ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum van de R. K. Voetbal- vereeniging „Vogel", welke Zondagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw is gehou- den, kan zeei geslaagd worden genoemd. De belangstelling, vooral van den kant dei jeugd, was zeer groot. Namens het Bestuur heette de geestelijk adviseur, kapelaan H. Groeneveld. alle aan wezigen en in het bijzonder den oprichter van „Vogel", kapelaan Duinisveld, van harte welkom Spreker zeide vervolgens, dat er in elke vereeniging wel eens ups en downs zijn, maar het laatste was mo menteel met „Vogel" zeker niet het geval. Wel was het bij den aanvang der competitie niet zoo best, maar nu telt de vereeniging weer een veertigtal leden. Vervolgens werd kapelaan Duinisveld nog toegesproken en uitgenoodigd het eere lidmaatschap der vereeniging te aanvaar den voor de vele verdiensten in de oprich tingsjaren. Deze aanvaardde het eerelid maatschap. Tenslotte wenschte spreker al len een plezierigen avond toe. Kapelaan Duinisveld heeft later in een pittigen speech het wel en wee van „Vo gel" in de eerste jaren van haar bestaan geschilderd. Het eerelidmaatschap zou hij gaarne aanvaarden, maar dan moest hem ook verzekerd worden, dat er alles in het werk zou worden gesteld om „Vogel" een bloeiende vereeniging te laten zijn. Met belangstelling leefde hij altijd en ook nu nog mee met de gebeurtenissen in de ver eeniging en hij hoopte, dat het steeds goed zou gaan, want van een zinkend schip zou hij geen kapitein willen zijn. Vervolgens heeft spreker nog in overweging gegeven een supportersclub op te richten, omdat di* zoo'n goede steun voor de voetballers is. Het fonds voor voetballers, die door de een of andere omstandigheid de contribu tie niet regelmatig kunnen betalen, werd nog eens bijzonder aanbevolen. Voor het humoristische gedeelte van den avond zorgde de heer de Bruijn uit Schie dam, die door zijn voordrachten en liedjes zich in aller belangstelling mocht verheu gen. Het applaus was dan ook telkens zeer verdiend. Het trio Visser verhoogde de gezellig heid door afwisselend muziek ten gehoore te brengen. Het heeft zich van deze taak or een uitmuntende wijze gekweten. Niet vergeten mag worden het optreden van den heer L. Groenewegen te vermel den, die in den vorm van een liedje de vijf jaren van het uitvliegen der „Vogels" bezongen heeft. Het refreintje werd door ■H'»n krachtig meegezongen. Het succes 't Is geen gewone oefening zooals we die kennen van een hernieuwing der Missie, maar 't zijn 7 dagen, die geheel en al besteed worden aan de uitleg, verklaring en vooral verdieping van het H. Misoffer; en 't is geen oefening voor een bepaalde groep of klasse, al leen voor ouderen of jongeren, of kin deren, of congreganisten of weet ik wat; neen, deze werkdagen want dat zijn het) zijn voor allen, voor de ge- heele parochie, jong en oud, rijk en arm. We beginnen met een plechtig ope ningslof in de parochiekerk en Veni Crea tor; daaronder zal Pater Gilbertus Lohuis, Minderbroeder, zijn eerste instructie hou den over de H Mis. In een reeks conferen ties over dit onderwerp zal de spieker de eigenlijke beteekenis van het H. Misoffer en zijn verschillende ceremoniën verkla ren, hij zal leeren, wat „Mis-hcoren" eigen lijk is, hoe wij dat moeten doen. Des morgens zullen we in de kerk de H. Mis bijwonen, terwijl de Pater vanaf de preekstoel biddend, en met den pries ter gelijkelijk opgaande, de verschillende ceremonies verklaart. Na elke conferentie 's avonds zal Ons Heer worden uitgesteld en de zegen ge geven worden, waarbij het heele volk Ado- ro Te en Tantum Ergo zal zingen. Na af loop zal do<ar allen nog eenigen tijd ge oefend werden voor de gezamenlijk te zin gen Hoogmis op Zondag. Op dien dag zal een algemeene H. Com munie van heel de parochie Gods zegen voor de bestendiging van dit heerlijke werk afsmeeken. Maar waarom al die drukte? Eenvoudig, omdat we zoo bedroevend weinig van de H. Mis afweten. De meesten onzer weten uit preek, in structie of catechismus nog wel zooiets, dat het H. Misoffer een onbloedige herhaling is van het Kruisoffer; maar voor zoo ont stellend velen zijn dat zinledige woorden. Zoo vaak hoorden we het: de H. Mis is de herhaling of vernieuwing van het Kruis offer, maar de diepste zin daarvan ontgaat ons. Wij weten, dat dit offer het voornaamste is van onzen H. Godsdienst, maar hoevelen draaien er hun hand niet voor om. Wij weten, dat er niets hoogers en ver- heveners bestaat op aarde, maar om er 's morgens een half uur vroeger voor op te staan Wij weten, dat er niets kostbaarders is, maar durven het soms tijdverlies te noe men, 's morgens een half uur te nemen voor de H. Mis. Wij weten ach neen, wij weten eigen lijk niets van dit Allerhoogste Geheim, wij beseffen niet, wat Gods Almacht en Gods ongemeten Liefde ons in handen gaf. Wij beseffen niet, dat de H. Mis voor ons kan zijn de spil van heel ons geestelijk leven. Men late zich toch niet van de wijs bren gen door dit woord: geestelijk leven; als of dit een uitsluitend vcorrec1-' ware van priesters, paters of zusters; of van enkele brave zie.en of nó° pr«er: van enkeTs kwe zels neen, een geestelijk leven moet eenigermate elk mensch leiden, om de een voudige reden, dat eiken mensch een ziel heeft, die ook haar voeding noodig heeft, die wel een tijd lang op honger-diëet kan gesteld worden, maar die per slot van za ken altijd weer smacht naar de haar eigen voeding: geestelijke kost. Duizenden en millioenen mceten zich te vreden stellen met een surrogaat van eigen vindsel, zoeken het in een sentimenteel ge doe, in bijgeloovige praktijken van de kin derachtigste onbenulligheden zij weten niet beter; omdat zij niets beters hebben. Maar wij, die rijk zijn, onnoemelijk rijx, die schatten ter onzer dispositie hebben, wij, die alles hebben. wij zijn arm, omdat wij 't niet weten. Als wij toch eens iets van Gods Goedheid en Liefde konden beseffen, als wij eens één oogenblik kon den doorvoelen, wat het H. Misoffer eigen lijk is, wij zouden duizelen van geluk. Ach neen, wij beseffen niet wat we heb ben. En dit, maar ook dit alleen is de oorzaak van onze min of meer practische onverschilligheid voor het H. Misoffer: wij weten niet, wij doorvoelen niet, het leeft niet in ons, wat de H. Mis is. Enkel en al leen hierom is er betrekkelijk zoo weinig belangstelling. Zeker, er zijn onder onze brave men- schen nog zeer velen, die dagelijks de H. Mis trouw bijwonen, maar hoevelen meer konden dat zijn; en vooral hoevelen meer van onze jongeren konden dat zijn. En ook van de velen, die komen, hoevelen zijn er niet, die een absoluut verkeerd begrip heb ben van wat wij gewoonlijk verstaan door ,.het bijwonen der H. Mis". Ik zeg niets van degenen, die onder de H. Mis in hun kerkboek bidden, die god vruchtig hun rozenkrans bidden, maar.... „Mis-hooren" is toch iets anders als 25 tot 30 minuten in de kerk zijn. en wachten tot dat „het" aan 't altaar is afgeloopen. Wat de H Mis is, en vooral hoe wij daar aan moeten deelnemen, ziedaar wat we eigenlijk zullen leeren in de Mis-week. De zer dagen nog iets meer daarover. Ondertuschen zou ik al degenen, die het bovenstaande hebben gélezen, één zaak willen vragen: dat zij n 1. van nu af tot aan onze Mis-week, dagelijks een kort gebed storten, dat zij vooral bij hun H. Commu nie vurig smeeken, dat den Heiligen Geest en Levendmaker dit heerlijke werk moge zegenen. E. B. van den heer Groenewegen was zeer groot. In de pauze had de verloting plaats. De hoofdprijs, een rijwiel, werd gewonnen door den Heer Sliedrecht. Een door Mej. Toos de Bruijn geschonken kussen werd gewonnen door den heer Toon van der Helm. VOORSCHOTEN EEN PAKJE VOOR DE DEUR. Geschenk van een boetvaardigen dief. Zondagmorgen kwam mej. M. uit de kerk en zag voor het woonhuis van den heer T. in de Voorstraat een pakje liggen. Zij raapte dit pakje op en nam het mede naar huis. Toen zij dit pakje uitpakte, bleek het een verrekijker te zijn, waarbij een briefje gericht aan den heer T., hem vriendelijk bedankende voor het gebruik. Dit briefje was natuurlijk niet ondertee kend, doch het was mogelijk dit pakje te doen bezorgen bij den heer T., maar wat bleek nu! In 1937 was in den nacht van 25 op 26 Juli ingebroken in den boot van den heer T. en had men twee verrekijkers ge stolen, een grootere en een kleinere en de gevonden verrekijker was één dezer. Nu hoopt de rechtmatige eigenaar, dat de „eerlijke" dief zooveel wroeging krijgt over het plegen van zijn daad, dat hij ook den grooteren verrekijker zal terug bezorgen. Graalwacht. Vrijdagavond j.l. hield kapelaan Perquin een lezing met lichtbeel den over de eerste Christeneeuwen. De De lichtbeelden waren duidelijk en spre kend. Ze gaven ons een juiste kijk op de groote liefde en moed der eerste Christe nen. Zij hebben 't klaargespeeld na drie eeuwen van verdrukking, verachting en marteling, zonder verzet of strijd te ver krijgen „vrijheid van Godsdienst" en nog wel van 'n keizer die zelf nog heiden was. Zij hebben daarvoor groote offers moeten brengen, maar deze hebben rijke vruchten voortgebracht. Graalleden, we hebben weer eens ge zien, dat we voor liefde en offermoed machtig veel kunnen doen voor de uit breiding van Gods Rijk dus voor de Katho lieke Actie. Laten we dit dan ook door daden toonen. VOORHOUT UITBREIDING WERKLOOSHEIDSZORG. In 't bijzonder voor de jeugd. Naast hetgeen reeds in vorige jaren ge durende de wintermaanden ten behoeve van de werkloozen in het algemeen door het particulier initiatief werd tot stand gebracht, verdient echter de werkloosheid onder de jongeren in het bijzonder onzen aandacht. Onder leiding van den Burgemeester werd door verschillende particulieren in gezamelijk overleg een voorloopig plan van actie samengesteld, dat door de volgende richtlijnen wordt bepaald: 1. Er wordt aan jeugdige werkloozen van onverschillig welke kerkelijke of politieke belijdenis bezigheid verschaft, welke ten doel heeft hen te helpen over den moreelen terugslag der werkloosheid heen te komen. 2. Die bezigheden zullen worden verdeeld in werk, dat hun algemeene ontwikkeling ten goede komt en in handwerk in de bui tenlucht, waarbij eventueel aanvullende lassen in de avonduren zullen aansluiten. Het is de bedoeling dit winterwerk met een prijsuitdelieng te beëindigen. Binnenkort zullen, zoonoodig door middel van de dagbladen, nadere inlichtingen wor den verstrekt omtrent de practische uit werking van dit plan, de samenstelling van het Comité en de bijeenzameling der be- noodigde gelden. Tenslotte kan worden medegedeeld, dat d? Bisschoppelijke Nijverheidsschool bij dit alles in ruime mate hare belangelooze medewerking verleent. Geboren: Maria Cunera Quirina doch ter van L. F. Zonneveld en van A. P. de Klerk. Getrouwd: Gerardus Mattheus Theo- dorus van der Klaauw, oud 26 jaar en Mar- garetha Johanna Hilgersom, oud 24 jaar wonende te Leiden. WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer ge- meeente vergadert morgenavond te half acht uur ten Raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Vast stelling schadevergoedingsregelen tot het cntwerp-uitbreidingsplan der Gemeente; 3 Verbreeding Heerenweg t.w aankoop gronden daarvoor, aanvaarden voorwaar den van het Werkfonds, goedkeuring be stek; 4. Herbenoeming functionarissen; 5. A angaan rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge- n eenten; 6. Voorloopige vaststelling Ge meenterekening 1937, zoomede die van het waterleidingbedrijf over dat jaar; 7. Comp tabiliteit: 8. Wat verder ter tafel zal wor den gebracht; 9. Rondvraag. ZOETERMEER KINDERVERLAMMING In deze gemeente heeft zich een ge val van kinderverlamming voorgedaan bij een zesjarig meisje, met doodelijken afloop. Dit is het eerste geval met der- gelijken afloop in onze gemeenten. SASSENHE1M Een 45-jarig huwelijksfeest. Morgen hopen onze plaatsgenooten E. Franken en Adriana Dekker den dag te herdenken, dat zij voor 45 jaar in het hu welijksbootje stapten. Welke burger van Sassenheim kent niet den ouden Engel, die nog dagelijks zijn gewone gangetje gaat, al is het met een stok. Ook in het vereenigingsleven heeft Franken nog zijn werkzaam aandeel. Wie aan tooneel doet of heeft gedaan spreekt nog steeds van Franken als regisseur. Van „Ziekenzorg" een vereeniging van 1700 leden is nog steeds de voorzitter de heer Franken. Ruim 20 jaar is hij de penningmeester van „Hulp in Nood" en de Volksbond laat hem nog niet los. Ook bekleed hij een be stuursfunctie in de Elisabeth-penning. Ver volgens heeft hij diverse bestuursfuncties bekleed in andere organisatie's. De bruid is den laatsten tijd veel bedle gerig, doch thans blij, dit jubileum te mo gen meemaken. Mogen zij beiden nog vele jaren in ge zondheid doorbrengen. Feestvergadering Volksbond. Heden en morgenavond houdt de Volksbond zijn feestvergaderingen in de zaal van het K.S.A.-gebouw. Deze avonden worden op geluisterd door de tooneelvereeniging „St. Pancratius", die tevens zijn 12jarig be staan herdenkt. De tooneelvereeniging zal opvoeren het tooneelstuk „Het Verleden spreekt", in vier bedrijven van Jos Smits. „St. Deus Dedit". Voor 'n goed bezette zaal van het K. S. A.-gebouw hield boven genoemde bond een ledenvergadering. De 2de voorzitter, de heer G. v. Dijk, heette allen welkom, inzonder den heer v. d. Ploeg hoofdbestuurder). Voorts wijst hij op de belangrijkheid van dezen avond, waarna hij een korte inleiding hield, waar in hij wees op verschillende voordeelen die zijn bereikt in het belang der arbei ders. Ten slotte vroeg hij meer vertrou wen in de leiding gevende lichamen, en vroeg aan hen, die gegronde klachten heb ben omtrent de werkverschaffing, deze kenbaar te maken niet tijdens doch na de vergadering. Nadat de notulen werden ge lezen, werd meegedeeld, dat a.s. Vrijdag van 5.30 tot 6.30 uur zitting wordt gehou den voor uitbetaling van kindertoeslag fonds. Vervolgens werd gewaarschuwd om de boekjes te controleeren, daar anders geen kasuitkeering kan plaats hebben bij eventueele schuld. Hierna verkreeg de heer v. d. Ploeg het woord over het colletief contract. Beslo ten werd, het hoofdbestuur een vrij man daat te geven. De geestelijk adviseur sprak nog een aanmoedigend woordje waarin hij het kerkbezoek der werkloozen aanmoedigde. Na een rondvraag, welke niet zonder stof bleek te zijn, volgde sluiting. Fancy-fair. Evenals vorig jaar orga niseert de R.K. Vrouwenbond een fancy- fair, ditmaal op 27 en 28 Nov. a.s. De of- ficieele opening zal plaats hebben op Zon dag 27 November na de Hoogmis door den Geestelijk Adviseur, Pastoor de Haan. Voor deze fancy-fair zijn de voorberei dingswerkzaamheden reeds in volle gang. Door velen is toezegging gedaan van fraaie handwerken. De inzendingen worden a.s. Zatermiddag verwacht. De prijzen van ver schillende tombola's zijn legio. Moge de op brengst, welke ten goede komt aan de di verse onderafdeelingen, ver de verwach tingen overtreffen. Komt allen even kij ken THEATER J HOOKJF1LMS j INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Het eiland des doods (Grant Wither, Adrian Morris). Avonturen lederen avond 8 uur Zondag ook van 47 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd Lido: Tarantella (Jean- nette MacDonald, Allan Jones). Spionnage lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 .uur Zaterdag en Woens dag half drie mati née. Goedgekeurd v volwassenen I.uxor: Mademoiselle Doc- teur (Dita Parlo, John Loder). De groote schaduw (Rainia, Pierre Blanchar). Spionnage Dramatisch lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Rex: De model-echtgenoot (Heinz Rühmann). Achter gevangenis muren (Dick Foran, Jane Travis). Komisch Dramatisch lederen avond 8 uur. Zondag var. 27 uur Eiken werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11