iaüD&tt, geneest en i'Ctfiaaiï de huid. Ernstige verkeers ongelukken MAANDAG 21 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 GEMENGDE BERICHTEN Ernstig auto-ongeluk op den Haarlemmerweg. Eén doode, drie gewonden. Gisternacht omstreeks drie uur is op den Haarlemmerweg bij Haarlemmerliede een uit de richting Amsterdam komende auto, waarin hij personen zaten, even voor de Liedebrug op onverklaarbare wijze in vol le vaart tegen een zware betonnen tram- mast gebotst. De auto drong met het voor stuk in de mast, welke ontzet werd en scheef over de trambaan kwam te staan. De motor schoof naar achteren, terwijl het stuurrad op een eigenaardige manier ont wricht werd, waardoor het op zij uit den vernielden wagen naar buiten stak. De ca- rosserie werd nagenoeg geheel verplinterd. De brokstukken lagen overal in den om trek verspreid. Tot de passeerende automo bilisten, die van verschillende kanten toe snelden, behoorde dokter R. J. P. Muller uit Haarlem, die onmiddellijk de noodige maatregelen nam. Dokter F. Kuipers uit halfweg was spoedig ter plaatse, evenals de ongevallendienst en brancards van Ma- thot's zielcenvervoer uit Haarlem. Het bleek, dat zich in den wagen een huur auto uit Amsterdam behalve den chauf feur twee heeren en twee dames bevonden. Het waren de families S. W. F. Hendrikse en mr. O. ter Haar, beiden uit Heemstede. Alle vijf personen hadden min of meer ernstige verwondingen gekregen. Het ergst was de heer Hendrikse er aan toe, die een schedelfarctuur had bekomen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. Zijn echtgenoote, die ver moedelijk een lichte hersenschudding had opgeloopen, is in het St. Elisabethzieken- huis te Haarlem opgenomen. Haar toestand liet zich Zondagavond vrij ernstig aanzien. Mr. ter Haar is met verschillende ver wondingen in het Diacoenssenhlis te Haar lem opgenomen, evenals de chauffeur, ze kere van der Klis uit Amsterdam, die een enkel had gebroken. Mevrouw ter Haar kon naar haar woning vervoerd worden. Omtrent de oorzaak van het ongeluk zijn nog geen bijzonderheden bekend. Er was geen mist, zoodat bij de voortreffelijke ver lichting het uitzicht normaal was. Het tramverkeer ondervond den gehee- len dag vertraging, aangezien de draden onklaar waren geraakt, zoodat men de plek op enkel spoor moest passeeren. Nader vernemen wij, dat de toestand van mr. O. Ter Haar zeer ernstig is. Hij heeft een schedelbasisfractuur en een zware hersenschudding opgeloopen. De chauffeur van der Klis heeft, behalve een enkelfractuur, nog een lichte hersenschud ding bekomen. Mevrouw Ter Haar heeft slechts verwondingen van geringe betee- kenis gekregen. Onvoorzichtige fietsrijdster te Utrecht doodelijk gewond bij aanrijding. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is ter hoogte van de administratiegebouwen der Nederlandsche Spoorwegen op den Cathe- rijnensingel te Utrecht een verkeersonge luk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan een 45-jarige vrouw. Het slachtoffer, een ongehuwde strijk ster, werkzaam aan de rijksklinieken, reed per rijwiel over den Catherijnensingel en stak zonder eenige richting aan te geven plotseling den rijweg over. Zij werd gegre pen door een haar achterop rijdende ge meentebus, welks bestuurder onmogelijk de aanrijding kon voorkomen. Met een zware hersenschudding en een gebroken enkel werd de vrouw overge bracht naar de rijksklinieken, waar zij Zondagmiddag is overleden. Botsing tusschen motorfiets en auto te St. Michiels-Gestel. Onder de gemeente St. Michielsgestel heeft zich nabij het landgoed de Pettelaar gisteravond omstreeks zeven uur een ern stige botsing voorgedaan tusschen een uit de richting 's Hertogenbosch komende auto en een van den anderen kant komenden motorfiets. Het ongeluk gebeurde, toen de motorrijder een voor hem rijdende auto wilde passeeren, en den tegenligger niet tijdig genoeg opmerkte. Het motorrijwiel sloeg met den berijder en de duopassagier tegen den grond. De laatste, een 30-jarige Italiaan, wonende te Eindhoven, werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. Hij is naar het Grootziekengasthuis te 's Herto genbosch vervoerd. Hij had een zeer ern stige hersenschudding bekomen en beide been en gebroken. De motorijder, zekere Wetsel uit Eindhoven, kwam er met lich te kwetsuren af. Wielrijder te Rijperkerk na aanrijding overleden. Onder de gemeente Rijperkerk (Fr.) is de heer J. de Boer, die per fiets den weg wilde ovesteken, door een auto gegrepen. De man liep zware verwondingen op en is in het diaconessenhuis te Leeuwarden, waarheen hij werd overgebracht, overle den. Meisje te Haarlem onder vrachtauto geraakt en gedood. Zaterdagavond, omstreeks half zes, is op het Soendaplein, te Haarlem, het zes jarig meisje F. W., dat bij het spelen de straat overstak, zonder op het verkeer te letten, door een vrachtauto, welke uit de richting Velzen naderde, gegrepen. Het kind viel en kwam juist voor een der ach terwielen van de auto terecht. Zij werd overreden en was vrijwel op slag dood. Twee pedsonen opn één trans port-twee wieier op rijksweg bij Ermeloo doodgereden. Op den Rijksstraatweg tusschen Harder wijk en Ermelo is Zaterdagavcond een ern stig ongeluk voorgevallen, dat aan twee knechts van den melkboer D. het leven heeft gekost. Beide knechts de 15-jarige K. en de 16-jarige D., beiden uit Harderwijk, hadden plaats genomen op één transport- tweewieler en gingen in de richting Er melo. Zij werden ingehaald door een per sonenauto, bestuurd door den heer A., uit Nunspeet, die zijn groote lichten moest dempen voor een tegenligger, waarvoor hij ook moest uithalen. In het niet verlichte weggedeelte, waarin de heer A. toen kwam te rijden, heeft hij de fiets met de beide personen niet opgemerkt, met het noodlot tig gevolg, dat hij hen aanreed. Een der slachtoffers kwam links, de andere rechts van den weg terecht. Beiden waren op slag dood. DOODGEDRUKT IN EEN LIFT. Zestienjarige jongen onder een wagen. Zaterdagmorgen is in de fabriek der N.V. P. de Gruyter en Zonen, op het Indus trie-terrein te Den Bosch, een tragisch on geval gebeurd. Toen de 16-jarige H. van B. met een lift een lossen wagen vervoer de, kwam plotseling het voertuig in bewe ging, kipte om en drukte den jongen tegen den wand. Een zich eveneens in de lift bevindende arbeider slaagde er niet in Van B. te bevrijden. Hij zette de lift stop en riep om hulp. Door een luik boven in de lift kon men hulp bieden en slechts nadat de wagen was stuk geslagen, kon het slacht offer worden bevrijd. De jongen bleek reeds overleden te zijn. Het stoffelijk over schot is naar het Groot Ziekenhuis over gebracht. ONTPLOFFING IN EEN SCHOENEN WINKEL TE HAARLEM. Bij het vullen van een kinderballon. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over twaalf heeft zich te Haarlem in een schoen winkel aan de Groote Houtstraat een ont ploffing voorgedaan, welke groote schade veroorzaakte. Twee winkelbedienden, het 18-jarig meis je S. Smit en de 26-jarige A. Kraakman, waren achter inden winkel bezig kinder ballons te vullen met waterstofgas uit twee cylinders. De heer Kraakman vulde de bal lons met gas en het meisje, dat op een lad der stond, bond er touwtjes aan. Er waren ruim 150 ballons gevuld, toen een in aan raking kwam met een brandend electrisch lampje aan het plafond. Het lampje maakte los contact, er ontstond kortsluiting en met een donderenden slag kwamen de ballons tot explosie. Het meisje viel van de lad der en, hoewel gewond, vluchtte zij gil lend weg. Toen men haar gekalmeerd had, bleek, dat zij ernstige brandwonden had opgeloopen aan gelaat, handen en boven- lichaam. Nadat haar de eerste hulp was verleend werd zij anar de Mariastichting overgebracht, eveïials haar zusje, die niet gewond was, maar danig overstuur. De heer Kraakman werd wonder boven wonder niet gekwetst. De aangerichte schade in den winkel is zeer groot. Zoowel aan de voor- als aan de achterzijde sprongen alle ruiten en ook in den omtrek zijn zeer veel ruiten vernield. In den winkel is vooral op de eerste ver dieping en beneden achter een ware ver woesting aangericht. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse. SCHIPPER IN DE LEK VERDRONKEN. Hedenmorgen te kwart over zeven is te Culemborg, door tot nog toe onbekende oorzaak, de 44-jarige gehuwde schipper A. L. F., varende op het schip „De Onderne ming" komende van de richting Rotterdam, op de Lek over boord geslagen en verdron ken. De verongelukte laat een vrouw en kind na. De gemeente-politie begon in sa menwerking met den rijksbakenmeester, direct met dreggen, doch door den sterken stroom heeft men het lijk nog niet kunnen vinden. DE MOORDAANSLAG TE BRUNSSUM. Weer het mes in het geding. Omtrent den moordaanslag te Brunssum in verband waarmee de 28-jarige M. werd gearresteerd, vernemen wij nader, dat Zon dagmorgen de zuster en de zwager van M., die bij hem inwoonden, eveneens zijn ge arresteerd. Voordat eenige arrestatie was verricht, was de broeder van de vermoorde vrouw, een zekere S. uit Overhoven bij Sittard, overgekomen. Hij was woedend over het gebeurde en stak de zuster van M. met een mes in het achterhoofd. De man werd ge arresteerd, doch is later door de politie vrij gelaten. In het ziekenhuis te Heerlen is Zater dag sectie verricht op het stoffelijk over schot van het slachtoffer. DE MOORDAANSLAG TE DEN HAAG. Zooals bekend had de dader van den moordaanslag in de Zeestraat te 's-Gra- venhage ,de 30-jarige chauffeur C. B., zijn revolver in het water laten vallen op het oogenblik, dat hijzelf te water sprong om zich van het leven te berooven. De politie heeft naar het wapen laten dreggen om te kunnen constateeren hoeveel schoten B. heeft gelost. Men is er evenwel niet in ge slaagd den revolver in het water van de Kortenaerkade te vinden. Het dreggen is dan ook gestaakt. De chauffeur had tijdens de reddingspo gingen zooveel water naar binnen gekregen dat hij nog niet kon gehoord worden. Hij is nog steeds in het ziekenhuis aan den Zuidwal ter verpleging. BEMANNING VAN DE „WALBURG" TERUG. Het was geen vroolijke thuiskomst. „Het is een beestig avontuur geweest, al was de zee zoo glad als een spiegel, maar ja, het roer brak net op het oogenblik, dat we 't het meest noodig hadden en toen waren we voor de bijl, hè!" Het zijn de schipbreukelingen van de „Walburg" die vertellen. Donderdag heb ben ze hun schip verloren vlak voor de haven van Bayonne, nu is het Zaterdag avond en ze staan op het tweede perron van het Centraal Station te Amsterdam, waar ze zooeven met de Parijsche trein zijn gearriveerd. Handjes geven, zoentjes uit- ceelen, even poseeren voor de fotograaf en dan kunnen ze weer verder vertellen. De ware stemming van thuiskomen zit niet bij deze mannen. Hun schip ligt er gens in het Zuiden van Frankrijk op het strand en is reddeloos verloren. Bij de ramp is de kok verdronken. Zij zelf hun spullen allemaal kwijt. Zoo komen ze ver reisd en mistroostig in Amsterdam terug. „Het was prachtig weer" vertellen ze, „we maakten ons klaar om de haven van Bayon ne in te draaien, toen er plotseling geroe pen werd: het roer is kapot, het zit vast, het schip is onbestuurbaar". Er stond een branding van geweld. Dè groote golven dreven het schip naar het strand. Er was geen redden aan. Daar vlak in de buurt zit nog een wrak; een lastig vaarwater daar bij Bayonne. Ze hebben toen een boei overboord gegooid, waaraan een lijn vastzat. Die boei dreef naar het strand Daar heb ben de strandbewoners de lijn opgepikt en zoo hebben we een stevige kabel overge- kregen. De eerste, die er af wilde was de kok. „Dé lijn stond natuurlijk niet strak", ver telt een van hen. „Op een neer zwiepte de man, dan weer in dan weer boven water. 7/ij dachten: hij wordt natuurlijk kletsnat, maar ja, als ie straks aan het strand is, dan drogen ze hem. Maar plotseling liet de kok de lijn los.meteen kwam er een groote roller aan en daar ging de mar., zee in. Er was geen redden aan. We hebben hem voor onze oogen zien verdrinken. Verschrikke lijk was dat". De redding van de anderen ging zonder ongelukken". Toen stond de lijn trouwens strakker en toen had men inmiddels ook de reddingsbroek aan de lijn kunnen be vestigen, waarmee ze allemaal van boord zijn gehaald. In Bayonne had men hen prima verzorgd. „Als de kok rustig op zijn beurt had ge wacht, zouden we nou allemaal hier op het Centraal Station staan", zegt een van hen. Het klinkt triest. Neen, een vroolijke thuiskomst was dat r.iet. „Vooruit". Een comedie die toch doorzien werd. Op zeldzame wijze zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag twee inbrekers te Am sterdam in de val geloopen. Even voordat zij nog meenden een goeden slag te kunnen slaan in het filiaal der firma Jamin aan den Admiraal de Ruyterweg, stortte een hun ner, die met behulp van zijn broer door het bovenlicht van de deur probeerde te klau teren, met raam en al in den winkel. Met ongekende brutaliteit waren de jtugdige gebroeders T., in het holst van den r.acht bezig. Op 30 a 40 m. afstand veeg den arbeiders van de Gemeentereiniging de straat schoon, doch de aanwezigheid van deze mannen was voor de inbrekers geen bezwaar. Eén der gebroeders zette zich tegen de deur schrap, waarna de ander op de schou ders van zijn broer klom om het vrij hoog gelegen bovenlicht te bereiken Het raam stond op een flinken kier. Daardoor meen de hij gemakkelijk binnen te kunnen komen. De dieven hadden echter niet ge keken, hoe het bovenraam bevestigd was. Het hing wel is waar in goede scharnieren, doch het werd open en dicht getrokken met een koord en had verder geen steunpunten waarop het in geopenden stand rustte. De kwiekste van de twee klauterde langs het lichaam van zijn broer, trok zich op de deurposten, dook met zijn hoofd door het bovenraam kreeg vervolgens nog een zetje van zijn broer enstortte toen met het bovenlicht nog in zijn hand, in den win kel. Een donderend geraas verbrak de stil te van den nacht. De straatvegers en en kele wandelaars schrokken. Zij allen liepen naar de plaats, waar het lawaai vandaan kwam, doch voordat de menschen nog bij den winkel waren, hoorden zij nieuw ru moer. Weer stortte er blijkbaar een groote ruit in. „Houdt den dief". Het was een wonderlijk schouwspel. Men zag een man, die dwars door een groote, kalf verbrijzelde ruit van een winkeldeur stapte en vervolgens op een jongeman toe ging, die vóór den winkel stond. De heeren gaven elkaar joviaal de hand alsof zij elkaar hier na deze wonderlijke si tuatie voor het eerst ontmoetten. „Hallo Kees, wat doe jij hier?" informeerde de man, die blijkbaar buiten had gestaan. Hij riep dit zoo overluid, dat de weinige hulp vaardigen, die waren toegesneld, het kon den hooren. „Hebben ze je er weer uitgesmeten, jon gen?" ging de woordvoerder gewoon. Ga RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 22 NOVEMBER 1938 HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO- Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gramo foonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gramofoonmuziek) 2.003.00 Vrouwenuurtje 3.05 Modecursus 4.05 KRO-Kamerorkest 4.45 Gramofoonmu ziek 5.00 KRO-Kamerorkest 4.45 Gra mofoonmuziek 5.00 KRO-orkest 5.45 Felicitatiebezoek 6.05 KRO-Melodisten en solist 7.00 Berichten 7.15 Causerie over Felix Timmermans 7.35 Sportpraat- je 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste 9.00 Declamatie met muziek 9.20 Vervolg concert 10.00 Reportage- flitsen Koninklijk bezoek 10.30 Berich ten ANP 10.40 KRO-Boys en solist (11.00 11.10 Gramofoonmuziek) 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H. 301.5 M. AVRO-Uitzen- ding 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmu ziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgen wijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.25 Voor de Vrouw 10.30 Reportage ont vangst Koning Leopold III ten stadhuize te Amsterdam 11.30 Omroeporkest 12.15 Berichten, hierna: De Twilight Serenaders 1.00 Solistenconcert 1.45 Gramofoon muziek 2.15 Viool en piano 2.45 Knip- les 3.45 Het „Philharmonic"-Trio 4.30 Kinderkoor 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Omroeporkest 6.30 Psychologische cau serie 7.00 Voor de kinderen 7.05 Pi anovoordracht 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal, mededee lingen 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.00 Concertgebouw-orkest 10.45 Schaaknieuws 11.00 Berichten ANP. Hierna: Causerie „Twintig jaar dansmu ziek en nog wat" (met gram. pl.) 11.40 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.40—11.45 Gra mofoonmuziek 12.20 Duetten 12.35 Radiotooneel 1.00 Jack Wilson en zijn kwintet 1.352.20 Gramofoonmuziek 3.203.50 BBC-Schots-orkest 4.15 Popu lair concert 4.35 Causerie over olifanten 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Charles Brill en zijn orkest, en soliste 6.20 Be richten 6.45 Zang 7.05 Gramofoon muziek met toelichting 7.50 „Class", dis cussie 8.20 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.45 Uit Canada: „Canade speaks" 10.00 Orgel en solisten 10.35 De geschiedenis van de drukpers 11.20 Het Grosvenor House-Dansorkest en so listen 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00, 10.00 en 10.25 Gramofoonmuziek 11.20 Orkest, koor en solisten 12.30 Zang 1.10 Mili tair orkest 2.35 Zang 2.50 Gramofoon muziek 3.35 Zang 4.20 Concert 5.25 Giardino-orkost 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Zang 7.30 Ellis-orkest 8.35 Het Cbtambert-kwartet en solisten 9.50 11.50 Radiotooneel. KEULEN. 456 M.: 5.50 Gramofoonmu ziek 6.30 Omroepkleinorkest 7.50 Om- roepschrammelensemble en solisten 1?.20 Het Rheinische Landesorkest 1.30 Popu lair concert 3.20 Otto Fricke's orkest en pianoduo 6.20 Het Wolfgang Berger strijkkwartet en solisten 7.5011.20 Om- roepdansorkest en solisten. BRUSSEL. 32£ en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep orkest en gramofoonmuziek 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepsalon- orkest en gramofoonmuziek 5.50 Om- roepsalonorkest 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek 8.20 Omroeporkest en solisten 9.05 Gramofoonmuziek met toelichting Vervolg concert 10.3011.20 Gramo foonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Zang 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Omroepklein orkest 7.35 Literair-muzikaal programma 8.20—11.20 Uit Amsterdam: het Concert- egbouw-orkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M.: 7.30 Piano, balalaika en trautonium 8.05 Politiek dagbladoverzicht 8.20 Radio tooneel 9.20 Berichten 9.50 Berlijnsche Viola- en Gamba-Vereeniging 10.05 Be richten 10.20 Het Berner Omroeporkest en solist (opn.) 11.05—11.20 Gramofoon muziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio Parijs 9.30 Radio PTT-Nord of diversen 9.50 Keulen 10.25 Radio PTT- Nord of diversen 11.20 Rodio Parijs 12.30 Brussel VI. 14.20 R. Danmark of diversen 14.40 Radio PTT-Nord of di versen 15.20 Droitwich 15.50 Keulen 16.20 Radio Parijs 17.20 Brussel VI. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Brussel VI. 19.50 Keulen 20.30 Straatsburg of di versen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg 13.00 Droitwich 14.20 Londen Reg 16.15 Droiwich 16.35 Londen Reg 17.20 Droitwich 19.50 Londen 20.20 Droit wich 21.45 Londen Reg 22.00 Droit wich 22.35 Keulen 22.45 Londen Reg 23.20 Droitwich. maar mee, we zullen ze wel krijgen De menschen, die om het tweetal ston den, begrepen er niets meer van. Zou er in den winkel ruzie zijn geweest waarbij één der jonge kerels wat onzacht dwars door het raam was gesmeten? Ze stonden nog stom verbaasd te kijken toen de twee koel bloedige inbrekers langzaam wegliepen en quasi boos waren over „zoo'n behandeling". Maar de menschen kregen, toen zij het bovenlicht in den winkel zagen liggen, arg waan. Een nam een kloek besluit en liep Let tweetal achterna onder den uitroep: „Houdt den dief! Houd{ den dief". De an dere burgers en de straatvegers deden het zelfde en holden achter de inbrekers aan, die het nu ook op een loopen zetten en.-... eveneens „houdt den dief!" begonnen te schreeuwen. Een nachtwaker der A. G. P. N V. deed op dit geschreeuw eveneens mee aan de jacht. Hij begreep, dat het geroep van de inbrekers nergens anders voor was dan de achtervolgers op een dwaalspoor te brengen. De klopjacht ging door verschil lende straten doch ten slotte slaagde de nachtwaker er in één der mannen, die in de Reinier Claessenstraat in den kelder van een rijwielstalling was gekropen, te achterhalen en te overmeesteren. Den bur gers gelukte het met behulp van een agent den anderen inbreker in de Reinier Claes senstraat te grijpen. Binnen weinig minuten zaten de inbre kers nu achter slot en grendel. Bij foul- ieering vond de politie in de zakken der dieven een aantal loopers en inbrekers werktuigen. Vermoedelijk heeft men in dit tweetal de daders te pakken van verschillende an dere inbraken, die den laatsten tijd in plan West zijn gepleegd. Dit zal het verdere on derzoek moeten uitwijzen. „Maandagmorgen". TWEE JONGEMANNEN VERZINNEN OVERVAL MET ROOF. Beiden door politie gearresteerd. De gemeentepolitie van Sittard heeft den 17-jarigen L. S. en den 24-jarigen T. B., beiden aldaar woonachtig, in arrest gesteld in verband met verduistering en heling van een som geld, groot ongeveer honderd gulden, ten nadeele van den slager V. te Sittard. De 17-jarige S., die bij V. als loopjon gen in dienst is, kwam Zaterdagavond op het gehucht Stadbroek een woning bin- nenstrompelen met de mededeeling, dat hij op een afgelegen voetpad aldaar was over vallen en dat men hem toen van het geld had beroofd. Zijn kleeren waren vol mod der, doordat hij naar hij beweerde van de fiets was geslagen en zijn handen en hoofd waren vol bloed. Het onmiddellijk door de politie inge steld onderzoek heeft er echter toe geleid, dat er van roofoverval geen sprake was en het opgedischte verhaal geheel en al verzonnen was. S. had zich met behulp van een scheermesje verwondingen aan een der handen toegebrachten het bloed door zijn haar gewreven. Aan het hoofd werden geen verwondingen geconstateerd. Door de politie aan den tand gevoeld, kwam ten slotte de bekentenis, waarbij S. ook mededeelde, dat de 24-jarige B. zijn medeplichtige was en deze het geld in be waring had. Dienzelfden nacht nog is B. door de politie van het bed gelicht. Hij bekende het geld in een keet van een berg plaats te hebben verborgen, waar het ook is gevonden. Tegen hem is proces verbaal terzake van heling opgemaakt. Beide ver dachten zullen ter beschikking van de justitie' worden gesteld. ONREGELMATIGHEDEN TE GOUDERAK. Twee arrestaties. Als verdacht van een onzuiver beheer van de kas van het Burgerlijk Armbestuur te Gouderak heeft de justitie gearresteerd den haast 50-jarigen voorzitter en den 65- jarigen penningmeester van het armbe stuur. De voorzitter is tevens wethouder van Gouderak. Na eln eenigen tijd gele den door den Rijksaccountant ingesteld on derzoek, is het parket uit Rotterdam onver wacht op het raadhuis verschenen. Na een verhoor zijn de betrokkenen in arrest ge steld en naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. Tegen hen be staat de verdenking van onregelmatighe den in de boekhouding en aanwending van gelden ten eigen bate. De zaak betreft al leen de kas van het Burgerlijk Armbestuur. De groote van het ontbrekende bedrag moet nog worden vastgesteld. „Hbld." VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De 44-jarige D. te Delft is door de politie geverbaliseerd, omdat hij sedert 1936 ruim twaalfhonderd gulden aan steun had ge trokken, terwijl hij in deze periode zijn in komsten, een totaal bedrag van omstreeks tweeduizend gulden, had verzwegen. De man heeft het steungeld terugbetaald doch zal niettemin wegens valschheid in ge schrifte worden vervolgd. CLANDESTIENE ZENDER ONTDEKT. De politie te Nijmegen heeft, in samen werking met de recherche en radio-tech- nischen dienst een clandestienen zender ontdekt, welke ook dikwijls buiten Nijme gen werd gehoord. Tegen den man, K, die den zender bediende, is proces-verbaal op gemaakt. De zender is in beslag genomen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8