Koningin van Noor wegen overleden BINNENLAND MAANDAG 21 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 EEN ONVERWACHT EINDE Koningin Maud van Noorwegen is Zondagmorgen te Londen overleden. Zij was Woensdag in een ziekenhuis aldaar geopereerd. De gezant van Noorwegen te Londen heeft in het volgende bulletin, ondertee kend door de geneesheeren, die koningin Maud hebben behandeld mededeeling van het overlijden gedaan. „Vannacht te 00.25 uur is Hare Majesteit de Koningin van Noorwegen plotseling ov^f!eden. Niets deed een zoo spoedig einde voorzien, eenige uren voor middernacht waren de symtomen, welke voortkwamen uit het chirurgisch ingrijpen, verminderd en na een onrustigen dag sliep Hare Ma jesteit vredig". Bij het overlijden van Koningin Maud was slechts een verpleegster aanwezig. De beide geneesheeren, die in allerijl geroepen werden, konden slechts den dood consta- teeren. Ook koning Haakon, die in Bucking ham Palace logeert, was niet bij het ster ven aanwezig. Zoodra koning George was medegedeeld, dat zijn tante was overleden, keerde hij met zijn gemalin naar Londen terug. De kroon prins van Noorwegen zal vanavond uit Oslo te Londen aankomen. In de Noorsche kerk te Londen werd gistermiddag een boodschap van koning Haakon voorgelezen, dat „God vannacht de koningin van mijn zijde heeft wegge nomen en dat het voor mij een groot ver lies is, hoewel ik begrijp, dat het Zijn wil was". De koning van Engeland heeft besloten, dat het Engelsche hof gedurende vier weken den rouw zal aannemen over het overlijden van Koningin Maud van Noor wegen. Koningin Maud zal in Noorwegen wor den begraven. Het is nog niet bekend, wan neer het stoffelijk overschot daarheen zal worden vervoerd. Een dichte menigte staat bedroefd in stilte voor het paleis, waar de vlag -half stok is uitgehangen. In een buitengewonen ministeiTaad heeft de eerste minister uitdrukking gegeven aan de gevoelens van medeleven van de regee ring met kroonprins Olaf, die als regent de vergadering presideerde. De premier verklaarde, dat het overlijden der Koningin een nationalen rouw beteekent en dat alle gevoelens van sympathie naar de Konink lijke familie gaan. De bladen wijden speciale edities aan de overleden Koningin, waarbij zy haar edel karakter in het licht stellen. eerste gedacKte geldt uoor de beste. JVtaar tote met over haasting of met trage schroom valligheid handelt, doet vaak verkeerd, ^an Is das de twééde gedachte de beste. £n als de eerste gedachte levertraan Is, zal 'Dralsma van ASalkenbarg's levertraan de beste zijn. PRINSELIJK GEZIN WEER THUIS. Onopgemerkt werd paleis Soestdijk bereikt. Prins Bernhard is in den loop van den Zaterdag avond, van zijn reis naar Duitsch- land op het paleis Soestdijk teruggekeerd. De Prins, die gezeten was irt zijn Alfa- Romeo, had zelf achter het stuur plaats ge- Met een treinvertraging van ongeveer drie kwartier is Zaterdagavond te circa half 10 H.K.H. Prinses Juliana met Prinses Beatrix uit Duitschland te Baarn aange komen, waar Z.K.H. Prins Bernhard haar op hartelijke wijze bij aankomst op het sta tion heeft begroet. Prinses Beatrix lag in het rieten reis- wiegje, dat van boven was afgedekt, zoo dat Zij voor de toeschouwers niet zichtbaar vas. De Prinses droeg een bruin mantelpak met bruinen hoed. In vier auto's werd naar het paleis Soest- aijk gereden. De Prinses nam in den auto an den Prins plaats. Prinses Beatrix kwam met een verpleegster in een der volgauto's. Daar de aankomst van de Prinses in het ciorp onbekend was gebleven en H. K. H. ir.et een trein reisde, welke gewoonlijk niet in Baarn stopt, waren er maar weinig rei zigers op het perron en was e*- vrijwel geen belangstelling van de zijde van het pu bliek. Ook de aankomst op het paleis Soestdijk geschiedde onopgemerkt. MET KERSTMIS EN NIEUWJAAR VACANTIEKAARTEN. Naar wij vernemen, zullen de Ned. spoorwegen dit jaar met Kerstmis en Nieuwjaar, het publiek in de gelegenheid stellen te reizen met Vacantiekaarten en wel van Vrijdag 23 tot en met Woensdag 28 December en van Zaterdag 31 Decem ber tot en met Maandag 2 Januari. Dit is de eerste maal dat de N.S. een dergelijke maatregel op Kerstmis en Nieuwjaar neemt. HOOGER HEFFINGEN OP GRANAN. REGEÉRING BESTRIJDT DALENDE PRIJZEN IN DE LANDBOUW. Het A.N.P. meldt van bevoegde zijde de volgende mededeelingen te hebben gekre gen: In weerwil van de verschillende regee- ringsmaatregelen heeft de roggepi ijs nog niet het peil bereikt, hetwelk de regeering n uitzicht had gesteld Ook de ing. voerde cenaturatieregeling heeft niet dun ge- wenschten prijs opgeleverd. De prijs voor gerst is slechts bereikt, doordat de Neder- landsche akkerbouwcentrale een belang rijke hoeveelheid uit de markt heeft geno men, terwijl ook de prijs van haver nog te wenschen overlaat. De minister van oeconomische zaken heeft daarom besloten, met ingang van 20 November a.s., de heffing op granen, met uitzonde ring van die op gerst, dus op rogge, haver, maïs en 'arwe en de deri vaten van deze, met 0.50, of voor zoover de derivaten betreft, met een overeenkomstig bedrag te ver- 'hoogen. De zeer lage prijzen, waar voor voertarwe wordt aangeboden, doen het gevaar, dat dit graan, als voedergraan gebruikt, een optrek ken van de prijzen der overige gra nen zal beletten, toenemen. Als bezwaar van deze beslissing moet worden erkend, dat de prijs van mais in afwijking van dien van de andere granen betrekkelijk weinig is gedaald. Het resul taat van den geheelen maatregel zou even wel onvoldoende zijn, indien ook niet de heffing op mais werd verhoogd. BLOEM- EN MEELPRIJSVERHOOGING. Gevolg van verhoogde monopolie heffingen. De commissie-Gerbrandy, bedoelde in de algemeene verkoopsvoorwaarden voor tar- w ebloem en tarwemeel, roggebloem en rog gemeel, van de fabrikanten van deze pro ducten, is heden bijeengekomen. Naar aan leiding van de afkondiging van regee- ringswege van de verhooging met ingang van 20 November 1938 van de monopolie- prijsverschillen van tarwe en rogge en van de restitutiebedragen van tarwe- en rogge- afvallen met vijftig cent per 100 K.G. op grond van deze verhooging van monopolie prijsverschillen en restutiutiebedragen heeft de commisie beslist, dat de prijzen van alle tarwebloem en tarwemeel, rogge bloem en roggemeel, welke na 20 Novem ber 1938 nog te leveren is op grond van' oorvei koopcontracten, afgesloten voor de zen datum, verhoogd worden: a. voor zoover betreft tarwebloem A, inclusief Zeeuwsche bloem A met 27 cent per 100 K.G.; b. voor zoover betreft tarwebloem B., inclusief Zeeuwsche bloem B. met 50 cent per 100 K.G.; c. voor zoover betreft tarwemeel A met 32 1/2 cent per 100 K.G.; d voor zoover betreft tarwemeel B met 50 cent per 100 K.G.; e. voor zoover betreft roggebloem met 50 cent per 100 K.G.; f voor zoover betreft roggemeel met 50 cent per 100 K.G. De commissie voegt hieraan toe, dat de teoordeeling van den invloed, welke op de prijzen der loopende voorverkoopcon- tractc-n voor tarwebloem B. wordt uitge oefend, dat deze heffing met ingang van 20 November 1938 verlaagd wordt van ƒ2.31 tot ƒ2.08, dus met 23 cent per 100 K.G., merkt zij ter voorkoming van misverstan den op, dat de verhooging van den prijs van tarwebloem B, nog te leveren vóór 20 November 1938 afgesloten voorverkoop- contracten, als gevolg hiervan uiteindelijk zêl bedragen 27 cent per 100 K.G. VEEHOUDERIJCENTRALE NEEMT VARKENS UIT DE MARKT. De minister van economische zaken besloten, naast den steun aan den prijs van 't rundvee door het uit de markt nemen van bepaalde catego rieën rundvee, ook over te gaan tot het uit de markt nemen van var kens, speciaal varkens in bacon- gewicht. Gehoopt wordt, dat aan de daling van de varkensprijzen op deze wijze een voldoende rem zal worden aangelegd en dat het mogelijk zal blijken een verdere prijsverlaging der baconvarkens te voorkomen. Aan de Nederlandsche veehou derijcentrale is dan ook opgedra gen, met ingang van de volgende week met deze afname tegen de prijzen, zooals die de vorige week bekenl zijn gemaakt, een aanvang te maken. VERPLICHTE ARBITRAGE IN LAND EN TUINBOUW. De minister van economische zaken heeft aan de landarbeidersbonden medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt om aan de werkgevers in de landbouw-, tuinbouw- en sierteeltbedrijven, aan wie dit jaar arbitra ge inzake de loonen en arbeidsvoorwaar den werd opgelegd, ook voor het volgend jan arbitrage verplichtend voor te schrij ven, indien op 1 April 1939 of desge- wenscht op een *oeger tijdstip geen o ver- et .stemming zal rijn bereikt omtrent de arbeidsvoorwaarden voor het seizoen 1939- 1940. Het betreft hier vele duizenden werkgevers in 90 districten gemeenten en dorpen. BEëlNDIGING AANVOER PEKEL- EN STEURHARING. Naar wordt gemeld, ligt het in het voor nemen, te bevorderen, dat de zoute haring- visscherij, ten einde overproductie te voor nomen, binnenkort wordt beëindigd. Even als het vorige jaar zal deze beëindiging, be houdens onvoorziene omstandigheden, in étappen geschieden en wel voor dat ge deelte der vloot, dat in de eerste drie uit vaarbeurten was ingedeeld, op 27 Novem ber en vervolgens voor de 4de en 5d,e beurt op 2 December, voor de 6de en 7de beurt tp 7 December en voor de 8ste beurt op ?2 December. Met ingang van laatstgenoemden datum is dus de zoute-haringvisscherij van de ge- heele vloot beëindigd. Het ligt evenwel in de bedoeling tevens de mogelijkheid open te laten, dat de vis- scherij voor de geheele vloot eerder kan worden gesloten, n.l. voor het geval het crediet, dat uit het Landbouwcrisisfonds voor het uit de markt nemen van haring Lf. beschikbaar gesteld, eerdei is verbruikt. De onzekerheid in de vangsten en de De onzekerheid in de vangsten en de markt positie der haring maakt het niet mogelijk thans reeds met zekerheid te bepalen, of ait crediet toelaat, de visscherij tot 12 De cember voort te zetten. Evenals in vorige jaren zal ook thans een uitzonderingsbepaling worden opgeno men voor haring, welke vóór den beëindi gingsdatum is gevangen, doch als ballast 3.an boord blijft. Het ligt voorts in de bedoeling, tevens ..e bevorderen, dat gezouten haring na 27 November ook niet meer aan den wal mag worden gemaakt, omdat anders het aan- voerverbod zijn uitwerking zou missen. R.-K. GEMEENTERAADSLEDEN BIJEEN. Ziekenhuispolitiek en verbetering der volkshuisvesting besproken. Onder presidium van den heer J. J. van IJsselmuiden werd Zaterdagmiddag te Utrecht een algemeene vergadering gehou den van de Federatie van Bonden en Cen trales van R.K. Gemeenteraadsleden in Ne derland. De zeereerw. pater A. J. Wessels S.J., se cretaris der Vereeniging van Katholieke Ziekenhuizen, besprak het onderwerp: „Overheid en Katholieke Ziekenhuizen". De volgende stellingen leidde hij in: Alleen het katholieke ziekenhuis mits goed georganiseerd en geoutilleerd kan aan katholieke patiënten een verzorging geven, die in vollen omvang beantwoordt aan hun geestelijke en lichamelijke behoef ten. Het is daarom gewenscht, dat katholie ke patiënten, die ziekenhuiverpleging be hoeven, zooveel mogelijk in katholieke in richtingen worden opgenomen. Hierin ligt de bestaansgrond van onze katholieke ziekenhuizen en om soortgelij ke redenen werden ook door andere gods dienstige gezindten particuliere ziekenhui zen op confessioneelen grondslag opge richt. De overheid dient hiermede rekening te houden en het recht te erkennen van vrije ziekenhuiskeuze voor alle patiënten, met name voor de armlastigen. De overheid zal daarom op ziekenhuis- gebied het particulier initiatief opwek ken, aanmoedigen, bevorderen en steunen; zij beperke er zich toe aanvullend op te tre den waar het particulier initiatief tekort schiet. De overheid mag bijgevolg het particu lier initiatief, i.e. de confessioneele zieken huizen, niet beconcurreeren. Het is ontoelaatbaar, wanneer de Over heid, zonder voldoende rekening te hou den met de bestaande confessioneele zie kenhuizen en hun uitbreidingsmogelijkhe den, eigen ziekenhuizen gaat bouwen of vergrooten en om de eigen inrichtingen rendabel te maken of pressie uitoefent op armlastige patiënten. Uit de taak der Overheid, het particu lier initiatief op ziekenhuisgebied te bevor deren, en uit het recht van vrije ziekenhuis keuze voor allen, dus ook armlastige pa tiënten volgt, dat deze laatsten, wanneer Zij een confessioneele inrichting kiezen, eenzelfde recht op overheidssteun hebben als die armlastigen, die zich in gemeente ziekenhuizen laten opnemen. Daar de gemeenten voor armlastige pa tiënten aan eigen ziekenhuizen uit den aard der zaak nooit minder betalen dan den kos- tenden prijs en deze betaling doen uit de gemeentelijke financiën, is het alleszins bil lijk, dat de gemeenten eveneens den kos- tenden prijs voor armlastigen betalen aan de confessioneele inrichtingen, té meer waar in deze ziekenhuizen die prijs bedui dend lager ligt. De houding der overheid ten aanzien der confessioneele ziekenhuizen, is in vele ge meenten van ons land geheel onjuist en schept een ernstig bezwaar voor het op peil houden en zelfs voor het voortbestaan on- zer katholieke inrichtingen. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd druk gebruik gemaakt. O.m. wees prof. dr. K. Noyons op het groote belang van een goede ziekenhuispolitiek. Het academisch ziekenhuis moet men an ders zien dan andere ziekenhuizen; in het academisch ziekenhuis worden de artsen opgeleid. De voorzitter wees op de vele moeilijkhe den, welke aan een radicale verbetering vastzitten; de gementet^esturen zijn niet altijd bereid volledig mede te werken. De heer M. de Kort, voorzitter van de Vereeniging van R.-K. Gemeenteraadsle den in het Gooi, sprak hierop over: „Ver betering der Volkshuisvesting." In de ministerieele circulaire van 23 Juni 1938, aldus spr., blijkt de premie-toeken- ring beperkt tot de arbeiderswoningen. Het gaat er ook alleen om de volkshuisvesting te verbeteren. Practisch kan men door deze regeling slechts komen tot goede kleinere Groep L.T.B. Bloem bollenkweekers Bijeenkomst te Lisse De R.K. Diocesane Land- en Tuinbouw- bond, groep bloembollenkweekers, hield Zaterdagmiddag in het café-restaurant „de Nachtegaal" te Lisse een ledenvergade ring onder leiding van den heer Th. F. van Rijn te Lisse. De voorzitter besprak in zijn openings woord de toestand van de belangen van het vak gedurende de periode, waarin niet vergaderd is. Spreker constateerde hierin een groot verschil. Waren aanvan kelijk de vooruitzichten aangaande de prij zen der bloembollen hoopgevend voor het jaar 1938, naderhand bleek een belang rijke zakking van deze prijzen. Hierbij kwam nog het uitstekend gewas, waaruit voortvloeide een overvloed van bollen, zoodat de handel en de markt overvoerd werden. Deze en andere factoren hebben er toe bijgedragen, dat de resultaten niet beantwoordden aan de gestelde verwach tingen. Spreker hoopte evenwel, vooral voor het artikel narcissen, nu de openstel ling voor narcissen naar Amerika, werke lijkheid belooft te worden, dat de toe komst betere vooruitzichten zou bieden. Misschien zullen de perspectieven vcor an dere landen, door de vrije invoer van nar cissen naar Amerika, beter worden? Na dit openingswoord werd overgegaan tot een bespreking aangaande het collectief arbeidscontract. Besloten werd, na discus sie, om het contract niet op te zeggen en wederom voor een jaar te verlengen en wel op denzelfden voet als verleden jaar. De wensch van do werknemersorganisa ties, n.l. verkorting van arbeidstijd, werd niet ingewilligd. Overeenkomstig het voorstel van het be stuur werd besloten aan prof. E. van Slog- teren een dankbetuiging te zen den voor zyn bemoeiingen ten aanzien van de openstel ling van Amerika voor nar cissen. Reorganisatie. De voorzitter deelde vervolgens mede. dat binnen afzienbaren tijd tegemoet zal worden gekomen aan den algemeenen wensch van de L.T.B.-leden-bloembollen kweekers, om een andere formatie te krij gen in den L.T.B. en dat hard gewerkt wordt om een afzonderlijke groep te vor men voor de bloembollenkweekers. De heer van den Berg-Verdegaal, Noord- wijkerhout, drong op spoedige afwikkeling van deze aangelegenheid aan. Prof Cleophas, geestelijk adviseur, ver klaarde, dat hiervoor een statutenwijziging moet plaats hebben. Deze wijziging kan men evenwel spoedig na de a.s. jaarverga dering verwachten. Begrijpelijk is het, dat de betrokken leden ongeduldig worden, doch zij moeten niet vergeten, dat hieraan veel arbeid verbonden is, welke eerst na Juni 1938 kon worden aangevangen in ver band met de vervulling van het secreta riaat van den L.T.B. De principieele be zwaren zijn inmiddels opgelost Het ver krijgen van een eigen kweekersgroep in den L.T.B. verxeert in zeer vergevorderd stadium. De heer Freriks uit Hillegom constateer de, dat de L.T.B. aan de verschillende in stanties haar adviezen uitbracht, terwijl de eigenlijke vakmenschen hieromtrent niet werden gehoord .Daarom acht spre ker een aparte vakgroep van groote betee- kenis, omdat hierin de technische aangele genheden kunnen worden behandeld. Ver volgens wijst spreker erop, dat op 15 Augustus j.l. de beursdag is doorgegaan, terwijl dit toch een Zondag voor de Katho lieken was. De heer Lefeber en de voorzitter ver klaarden, dat de termijn om dezen beurs dag nog te verzetten, te kort bleek te zijn. In den vervolge zal hieraan de aandacht bijtijds worden gewijd. Prof. Cleophas wees hierna op enkele aangelegenheden. Te Noordwijkerhout zul len op 7—10 en 13—16 December voor de L.T.B.-leden retraites worden gehouden. Hij spoorde de leden der bloembollenstreek aan hieraan deel te nemen. De landbouw- cursus te Lisse zal in Maart 1939 eindigen. woningen, doch men wil ook goede groote- re woningen trachten te verkrijgen. Tal van in ouden staat verkeerende we ningen kunnen ook door dit premie-stel sel worden opgeknapt. Geen premie wordt toegekend voor onderhoudswerk. Een aanvrage tot toekenning der pre mie moet tot het gemeentebestuur worden gericht; deze aanvrage gaat naar den hoofdinspecteur der Volkshuisvesting, en de kwitantie moet later aan het Departe ment worden aangeboden. Volgens spre ker is deze circulaire te omslachtig. Vele particulieren zullen den langen weg niet willen maken om tot een verbetering te ko men. Bij de colleges van B. en W. bestaat nog geen al te groote belangstelling voor de circulaire. Men zal de gemeenten moe ten dwingen om maatregelen te nemen, an ders is het gevaar niet denkbeeldig, dat de circulaire in vergetelheid zou geraken. Naar aanleiding van deze inleiding wer den voorstelen ingediend en aangenomen betreffende activiteit voor verbetering der Volkshuisvesting ten plattelande en tegen het kwaad, dat zou kunnen voortvloeien uit den bouw van flatwoningen. Een korte toelichting op de ministeriee le circulaire gaf nog ir. Van Beusekom, ver bonden aan de inspectie der Volksgezond heid. Wethouder H. A. Bekker, uit Utrecht, sprak over den flatbouw, waarbij men de verbetering niet in verbreeding maar in verhooging tracht aan te brengen. Volgens spreker is dit niet de besten, die in Neder land gewenscht is. Ook uit Christelijk oog punt bezien is de flatbouw uit den booze: de gezinsbeperking zal er ongetwijfeld door bevorderd worden. «Tijd" Reeds thans spoort hij de afdeelingsbestu- ren aan om hun dochters naar dezen cur sus te zenden, omdat dit zeer goed is voor hun toekomstig leven. In dit verband wees hij op voorlichtingscursussen op huishou delijk terrein, op het nuttige om de m_eis- jes te laten studeeren voor de nijverheids- acte N. 19 enz. Vervolgens sneed spreker het onderwerp aan: de steun aan kleine boeren, tuinders en kweekers. Als organisatie heeft de L.T. B. veel voldoening ondervonden van haar streven om hulp te verleenen aan deze kleine boeren, tuinders en kweekers. Be sloten is er van overheidswege, dat ook kleine kweekers steun kunnen verkrijgen. Hoe staat het hiermede in de bloembollen streek? Wordt in dit gebied wel voldoende gezorgd voor de kleine kweekers? Aan de hand van enkele cijfers meent spreker te kunnen constateeren, dat de mogelijkheid van steun aan kleine kweekers in de gemeenten derbloem bollenstreek niet voldoende bekend is gemaakt en daarom vestigt spreker hierop de bijzondere aan dacht der afdeelingsbesturen, terwijl het Hoofdbestuur altijd genegen is de ge- wenschte inlichtingen te verschaffen. Betreffende dit punt ontspon zich een zeer uitgebreide discussie, waaruit gecon stateerd kon worden, dat deze aangelegen heid bekendheid heeft en dat de aanvra gen grooter worden in de streek. Bij den rondvraag kwam de vraag naar voren, of de narcissenteelt zou worden uit gebreid nu Amerika open is en hoe dit ge regeld zal worden. De voorzitter en enkele leden meenden, dat hiermede, wanneer uitbreiding nood zakelijk is, uiterst voorzichtig te werk moest worden gegaan en in ieder geval étappes-ge wij ze, omdat de toestand zich hieraan moet aanpassen en niet verwacht mag worden, dat ineens een groot kwan tum meer weggaat. Het afzetgebied moet bewerkt worden en dit gaat ook z.i. in étappes. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 1ste l{jst Trekking van Maandag 21 November 1938 Hooge Prezen 1500.— B473 16394 1000.— 1305 4744 7876 400.— 19688 200.— 11689 100.— 7542 7597 8846 14679 Prijzen van 20.— 1012 1013 1032 1054 1093 1098 1158 1171 1206 1217 1299 1337 1377 1400 1409 1417 1422 1520 1633 1688 1733 1741 1757 1771 1783 1813 1825 1841 1858 1890 1911 1931 1933 1949 1999 2029 2034 2053 2103 2133 2135 2157 2158 2184 2206 2253 2268 2288 2334 2397 2416 2460 2490 2546 2550 2572 2588 2648 2661 2724 2792 2819 2820 2927 2947 2991 3043 3075 3151 3169 3172 3184 3194 3231 3236 3248 3295 3322 3389 3392 3421 3438 3450 3465 3503 3515 3529 3533 3585 3591 3622 3651 3676 3091 3711 3763 3782 3787 3804 3813 3829 3842 3054 3866 3831 3886 3894 3956 3958 3976 3983 3995 4029 4042 4049 4095 4115 4117 4121 4179 4203 4231 4239 4274 4300 4309 4311 4328 4348 4403 4411 4502 4525 4536 4543 4548 4565 4591 4742 4767 4796 4798 4808 4235 4341 4855 4857 4364 4S87 4933 5004 5014 5018 5099 5120 5158 5162 5163 5191 5356 5389 5429 5550 5558 5603 5625 5692 5700 5714 5728 5730 5733 5361 5897 59U8 5339 5960 6002 6023 6088 6093 6094 6096 6122 6132 6174 6198 6211 6242 6262 6270 62G5 62.2 6304 63.4 63.5 6403 6155 6439 6476 6481 6513 6580 6582 6587 6630 6646 6635 6666 6675 6677 6678 6755 6758 6782 6794 6805 6807 6846 6961 6972 7038 7058 7039 7121 7128 7170 7172 7242 7250 7408 7423 7433 7J1Ö 7529 7620 7334 7GG1 7759 7379 7905 7924 7927 7929 7990 7994 8031 8048 81.09 8o97 8122 8125 8157 81G5 8294 8301 8336 8401 8422 8436 8473 8503 8533 8547 8550 8588 8598 8605 8619 8630 8646 8693 8694 8704 8711 8739 8758 8808 8834 8853 8873 8937 8973 8987 9034 9070 9124 9141 9163 9164 9177 9201 9225 9244 9262 9275 9391 9406 9526 9583 9614 9636 9649 96S7 9695 9742 9746 9791 9S07 9852 9875 9886 9398 9912 9918 9938 9973 9993 10156 10182 10192 10248 10249 10264 10265 10275 1U395 10107 10429 10481 10484 10495 10591 10S34 10661 10711 10728 10789 10802 10923 10930 10981 11006 11003 11024 11031 11044 11061 11097 11125 11148 11214 11275 11382 11386 114.0 11473 11495 11547 11589 11616 11619 11628 11643 11673 11701 11715 11758 11769 11773 11851 11880 11898 11909 11916 11980 12044 12051 12061 12082 12085 12102 12Ï24 12128 12157 12160 12164 12177 12186 12310 12373 12401 12423 12445 12529 12563 12578 12590 12595 12301 12638 12693 12694 12871 12875 12879 12886 12891 12895 12900 12910 12941 12950 12964 12909 18002 13007 13014 13036 13063 13089 13131 13134 13150 13161 13175 13221 13227 13234 13265 132G8 132S9 13273 13289 13295 13313 13328 13338 13241 13248 13383 13412 13465 13495 13496 13519 13524 13533 13551 1?" 13553 13641 13656 13658 136P8 13729 13742 1. 13775 13783 13834 13844 13864 13366 13910 1 13936 13964 13966 13975 14023 14035 14036 1-037 14118 14122 14124 14147 14259 14327 14332 14348 14388 14393 14397 14402 14525 14533 147CO 14300 143-17 14G63 14G84 14695 14707 14758 14784 14807 14867 14888 14910 14915 14349 14951 15044*15039 15116 15138 15147 15148 15152 15194 15223 15258 15313 15334 15369 15379 15408 15413 15494 15510 15528 15530 15582 15692 15708 15739 15751 15752 15759 15799 15839 159S7 16033 16055 16071 16106 16112 16151 16275 16332 16353 16398 16513 16556 16569 16584 16601 16726 16746 16765 16766 16778 16823 16861 16863 169C6 16981 16987 16995 17033 17095 17123 17139 17201 17209 17216 17327 17359 17409 17411 17443 17549 17625 17637 17643 17683 17695 17722 17732 17757 17806 17811 17841 17846 17852 17379 17912 17996 18036 18093 18095 18122 18162 18170 18178 18202 18217 18228 18239 18256 18288 18327 18403 18424 18455 18591 18629 18652 18668 18675 18682 18699 13704 18710 18714 18802 18808 18858 18364 18926 13983 18988 19007 19024 19053 19058 19098 19193 19206 19223 19235 19248 1.9324 19379 19408 19414 19422 19447 19457 19485 19513 19517 19521 19533 19555 19591 19599 19650 19676 19684 19689 19726 19820 19829 19833 19838 19885 19911 19942 19937 20010 20041 20059 20067 20141 20144 20171 20187 20206 20250 20235 20341 20348 20385 20386 20396 20460 20477 20484 20494 20538 20578 20579 20593 20599 20652 20758 20304 20827 20872 20879 20917 20938 20985 21Ó08 21013 21096 21102 21106 21117 21119 21129 21174 21181 21226 21250 21276 21314 21331 21334 21363 21409 21506 21576 21582 21593 21601 21614 21647 21655 21661 21667 21685 21699 21708 21713 21719 21779 21805 21849 21909 21939 21950 21973 21975 21979 21990

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7