AAN ONZE ABONNE'S Laatste berichten MARKTBERICHTEN VRIJDAG 18 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHCIS". De Jaarvergadering:. Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond in het V.C.F. Huis haar alge- meene vergadering. De voorzitter, de heer F. H. So'oels, gaf in ziin openingswoord een kort overzicht van het afgeloopen jaar, waarna da notu len gelezer en ongewijzigd vastgesteld werden. Aan het jaarverslag 1937-1938 van de secretaresse, mevr. S. KoertBouman, is het vo'gende ontleend. Wanneer het bestuur den gang van za ken gedurende het afgeloopen boekjaar overzie!is er geen reden tot ontevreden heid. Dank zij den steun van vele mede werksters en werkers en, vooral niet te vergeten, den steun van de ingezetenen van Leiden en Oegstgeest, was het moge lijk 2759 personen te helpen. In de samen stelling van het bestuur kwam geen ver andering. De periodiek aftredende be stuursleden werden herkozen. Door ziekte van verschillende mede werksters heeft het werk nogal te lijden gehad. Gelukkig hebben zich weer een aantal nieuwe krachten aangemeld, waar door het werk wat meer verdeeld kan worden. De groote ophaaldienst werd weer ver zorgd door de padvinders voor wiens hulp het bestuur zeer dankbaar is. Jammer genoeg was over 't algemeen de toestand van de opgehaalde goeder-en van dien aard, dat de opbrengst, de door ons gemaakte onkosten niet heeft kunnen dekken. In het voorjaar werd daarom een proef genomen met het geregeld afwerken van de hiervoor in aanmerking komende wij ken. Over het resultaat is het bestuur niet ontevreden. Wel kwamen er minder goederen binnen dan met den grooten ophaaldienst, doch de kwaliteit was beter. Op initiatief van het Groninger Brok- kenhuis werd een landelijke federatie van Brokkenhuizen opgericht; 35 Brokkenhui- zen of vereeniging, die op gelijken basis werken, traden als lid toe. Hieronder be hoort ook het Leidsche Brokkenhuis. Het jaarverslag, dat onder dankzegging werd goedgekeurd, eindigt met een woord van dank aan allen, die hun tijd en kracht aan dit werk gaven en aan de verschil lende instellingen voor de goede samen werking. De verwachting wordt uitgesproken, dat het bestuur ook in het komende jaar zal mogen rekenen op aller steun en -sympa thie, opdat het mogelijk zal zijn, het doel der Stichting te bereiken. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer B. van Kleef, over het dienstjaar 1937-1938 wer den ongewijzigd goedgekeurd. De financieele administratie werd door de kascommissie, bestaande uit de heeren G. Crommelin en Mr. H. Goudsmit, nage zien en in orde bevonden, waarna de pen ningmeester decharge werd verleend. De begrooting 1938-1939 werd ongewij zigd vastgesteld nadat de penningmees ter nog enkele toelichtingen had gegeven. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen: mej. F. Riphaagen, mevr. H. Wichers RollandetTouw en de heer .Vreeburg. Nadat machtiging was verleend tot her ziening der Stichtingsbrief sloot de voor- zitlex-, onder dankzegging aan de aanwe zigen de vergadering. VAN EEN VRACHTAUTO GESPRONGEN Ernstig gewond. Gistermiddag te kwart over twaalf is de 9-jarige A. F. op de Boommarkt op een vrachtauto geklauterd. Toen hij er later af sprong kwam hij zoo ongelukkig terecht, dat de E. H. D. hem met een hersenschud ding naar het Acad. Ziekenhuis moest ver voeren. MILITARIA. De reserve-kapitein J. Broekhuijsen van het 6e Regiment Veld-artillerie komt 21 November voor herhalingsoefeningen on der de wapenen. DE NIEUWE WEG LAMMEBRUG— VOORSCHOTEN. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen aan Prov. Staten voor het Provinciaal wegen plan aldus te wijzigen, dat (gelijk wij reeds uitvoerig bericht hebben) een nieu we weg wordt aangelegd tusschen de Lammebrug te Leiden, evenwijdig aan de trambaan, naar de St. Nicolaas-brug te Voorschoten (bij de Zilverfabriek). Ged. Staten beklémtoonen het nut van dezen weg met erop te wijzen, dat de nieuwe weg door middel van een z. g. ,.half klaverblad" zal worden aangesloten aan den nieuwen Rijksweg Haagsche Schouw—Hofpolder, die de verbinding zal vormen tusschen de Rijkswegen bewesten en beoosten Leiden. Bij den Haagweg zul len althans voorloopig, geen op- en af ritten konten maar .deze verbindingsweg, zoodat de door Ged. Staten voorgestelde weg LammebrugVoorschoten in den eer sten tijd een der voornaamste „uitvalswe gen" zal zijn van de stad. Handelsregister K. v. K. Wijzig in gén: 5237. Firma wed. F. Wolff, Leiden, Haven 36. Handel in land- bouwartikelen, klompen, enz. Wijz. han- delsn. in: H. W. v. d. Steen voorheen fir ma Wed. F. Wolff. 5350. Naamlooze Vennootschap Algemeen Technisch Handels- en Ingenieursbureau „A. T. H. I. B. U.", Leiden, Nieuwstraat 35. Opji. fil. Rotterdam, Nieuwe 'Haven 156. Het kolenpark der Ned. Spoorwegen aan de Witte Poort zal opgeheven worden. Met ingang van 1 Januari 1939 zal het kolenpark der Nederlandsche Spoorwegen, gelegen op het emplacement Staatsspoor aan de Witte Poort, geheel worden opgehe- Met ingang van dien zelfden datum zal de heer T. Prevoo, die ongeveer 40 jaar op dit kolenpark heeft dienst gedaan, we gens pensioengerechtigden leeftijd den dienst der Ned. Spoorwegen verlaten. Aanbesteding. Aan cle aannemersfirma Bik Breede- veld alhier is opgedragen, de grond-, rio- leering-, gewapendbeton- en bijkomende v/erken voor het nieuw te bouwen fa briekscomplex met kantoren en tankinstal- latiee voor de Olieraffinaderijen te Maas sluis. Binnenland DE RAMP MET DE „IJSVOGEL". De teraardebestelling van gezagvoerder J. Duimelaar. Op dezen namiddag is op de algemeene begraafplaats te Heemstede de gezagvoer der van het verongelukte K.L.M.-toestel „Ijsvogel"J. Duimelaar naar zijn laatste rustplaats gedragen, omringd door vrien den en bekenden, door zijn collega's in de de eerste plaats, die in den ervaren en be kwamen piloot een trouwen en altijd even opgewekten makker verloren hebben, uit geleide gedaan ook door de directie zijner maatschappij, die een der betrouwbaarste vliegers van haar oude garde zal moeten missen. Alle diensten en afdeelingen van het groote K.L.M.-bedrijf waren vertegenwoor digd en voor zoover het vliegend personeel niet door dienst was verhinderd aanwezig te zijn, waren er vliegtuigbestuurders, me- cano's en marconisten. Bij het hek hadden zich vier gezagvoer- ders, collega's van den overledene, opge steld. Het waren de heeren te Roller, Ab- spoel, Steinbeck en van Balkom. Om ruim vijf minuten over twfee na- MOORDAANSLAG OP MEISJE TE 'S-GRAVENHAGE. MAN LOST NA WORSTELING EENIGE SCHOTEN. Na korte vlucht dader gearresteerd. Op den hoek van de Kortenaerkade en de Zeestraat te 's-Gravenbage heeft vanmiddag ongeveer 3 uur een jonge man bij een worsteling een jong meisje met een schot in het achterhoofd ge troffen, waardoor zij levensgevaarlijk werd gewond. De jongeman, die zag, dat de om standers onmiddellijk toeschoten, trachtte te vluchten, waarbij hij nog op zijn achtervolger, den heer G. Doets, trachtte te schieten. Zijn revolver ging echter niet af. Daarna sprong hij in het water van de Kortenaerkade tegen over de koninklijke stallen. Een chauf feur sprong hem na en haalde hem uit het wtfter, waarna hij door de politie werd gearresteerd. Het meisje is naar het Roode Kruis ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. Nader vernemen we omtrent dezen aan slag het volgende: Omstreeks 3 uur zagen voorbijgangers, dat een jongeman in een donkerblauwe regenjas, die bij een auto stond te wach ten, plotseling naar een meisje, dat op de fiets door de Zeestraat reed, afkwam, haar beetgreep, en tegen den grond sleurde. Er ontstond een worsteling, waarbij de jongeman blijkbaar het meisje trachtte te wurgen. Plotseling klonk een schot en toen de jongeman zag, dat de omstanders toescho ten, nam hij ijlings de vlucht. Het meisje bleef hevig bloedend liggen. Ook nadat de jongeman naar het hoofd bureau van politie was weggevoerd en het meisje naar het ziekenhuis was gebracht, bleef de belangstelling van het publiek het is hier een zeer druk verkeerspunt buitengewoon groot. De hoofdcommissaris van politie, de heer N G. van der Meij, was spoedig op de plaats van het misdrijf aanwezig. derde de stoet de begraafplaats. Hierin kwamen o.a. mede de heeren A. Plesman, directeur van de K.L.M. en A. Aler, chef van den vliegdienst van de K.L.M. In de aula was nauwelijks plaats voor alle belangstellenden, toen de familieleden binnentraden en op de voorste rij stoelen plaats namen. Toen de orgelmuziek was verklonken trad de heer A. Plesman naar voren, om woorden van deelneming te wijden aan de nagedachtenis van den trouwen piloot Jan Duimelaar. Wie kon voorspellen, dat Duimelaar, die zooveel jongeren heeft opgeleid en zooveel tochten heeft gemaakt, in het zicht van de haven zou vallen? Wij zijn er van overtuigd, dat zich iets zeer bizonders moet hebben voorgedaan, een volkomen verrassing, die plotseling een zeer zware taak op de schou ders legde van dezen gezagvoerder, die één was met zijn vliegtuig en misschien is het wel aan zijn bekwaamheid te danken, dat de gevolgen van het ongeluk niet ernstiger waren, en dat twaalf passagiers en de ste ward gespaard zijn gebleven De oudste vriend van den overledene, de gezagvoerder G. te Roller, sprak door aan doening overmand slechts de woorden: „Jan, namens alle eollega's en vrienden rust in vrede". Terwijl 't orgel Schuberts „Allerseelen" speelde werd de kist tusschen een haag van belangstellenden en gevolgd door een groote menigte vrienden naar het graf gedragen waar de bijzetting volgde en een familielid voor de belangstelling dankte. ERNSTIGE ONTPLOFFING TE ROTTERDAM. Twee zwaar gewonden. Vanmiddag omstreeks één uur heeft zich in de koperslagerij van de gebroeders Sa- ris aan de Bleekersteeg te Rotterdam een ernstige ontploffing voorgedaan. Hierbij werden twee arbeiders ernstig gewond. Z« liepen o.a. een beenbreuk op en zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. Omtrent de oorzaak der ontploffing kon den geen inlichtingen worden verstrekt. HET VLUCHTELINGEN-VRAAGSTUK Een adres aan dr. Colijn De Eindhovensche afdeelingen van den R.K. Vredesbond en de vereeniging Vol kenbond en Vrede hielden gisteravond een gemeenschappelijke vergadering. Tijdens deze vergadering werd een adres aan Zijne Excellentie minister dr. H. Co- lyn gezonden, waarin de vergadering er bij de regeering op aan dringt, om aan de door haar genomen en nog te nemen maat regelen tot toelating van vervolgde Duit- sche Joden den grootst mogelijken spoed te geven en het door haar opgezette initia tief tot internationale regeling van het vraagstuk der Joodsche vluchtelingen bij de regeeringen van andere landen zoo krachtig mogelijk door te zetten. PROF. DR. BERGER NAAR GENèVE De secretaris-generaal van den Volken bond heeft prof. dr. H. C. L. E. Berger, hoofdinspecteur van de volksgezondheid, tevens directeur van het veeartsenij kun dig staatstoezicht uitgenoodigd als deskun dige deel te nemen aan een bespreking die kan leiden tot internationale uniformiteit van keuring van vleesch en toebereid vleesch en wat daarmede samenhangt. Prof. Berger heeft in overleg met den Volkenbond een schema van werkzaamhe den ontworpen, hetgeen aanvaard is en als leidraad zal dienen bij de besprekingen. VOOR DRIEDUIZEND GULDEN OPGELICHT De twee en dertig-jarige Walter Lüdeke uit Stettin had te Amsterdam kennis ge maakt met een vrouw en haar a.s. echt genoot. Het vertrouwen, dat hij de eerste inboezemde, bracht hem drieduizend gul den van den laatste op. L. had de beste bedoelingen voor de toekomst, hij zou met dit geld een zaak in Zuid-Amerika begin nen. Deze vrouw reisde inmiddels naar Zuid-Amerika, doch L. volgde haar niet om daar zijn zaak op te richten. Kennismaking met een andere vrouw bracht blijkbaar verandering in zijn goede voornemens. Hij ging er tenminste met de drie duizend gulden in gezelschap van de 24-jarige A .M. H. H. per auto van door. De commissaris van politie van het Bu reau Singel heeft zijn opsporing verzocht. DE OPLICHTINGSAFFAIRE TE ARNHEM. Aantal arrestanten thans tot acht gestegen. De Arnhemsche politie heeft thans in verband met de affaire, waarbij een Arn hemsche dame voor 30.000 werd opge licht, in totaal acht personen gearresteerd, waarbij eenigen in het buitenland zijn aangehouden. Het onderzoek strekte zich onmiddellijk na de ontdekking van de zaak uit tot Am sterdam, waar de bende in een café aan den Nieuwendijk haar „hoofdkwartier" had. Zooals bekend, arresteerde de politie toen een Haarlemmer en een Amsterdam mer, die echter bleken geen hoofddaders, doch helers te zijn geweest. De hoofdda ders waren naar het buitenland uitgewe ken. Een van hen werd te Brussel gesigna leerd, doch niet in arrest gesteld. Gisteren heeft hij zich evenwel bij de Arnhemsche politie vrijwillig aangemeld. De andere hoofddaders hadden de plaat gepoetst naar het Zuiden van Frankrijk. De politie ontdekte dit, daar zij te Brussel hadden verzocht hün post op te zenden „poste restante Nice". De Arnhemsche inspecteur Magendans, vergezeld van een rechercheur, vertrok Dinsdag j.l. naar Nice, waar hij zich met den rechercheur in het postkantoor heeft opgesteld. Zijn geduldig wachten werd gisteren beloond. Twee mannen en een viouw verschenen in het v Postkantoor en vroegen naar bericht. Onmiddellijk werden zij in arr.est ge steld. Telegrafisch is hun uitlevering reeds aar de Fransche regeering verzocht. De politie onderzoekt thans of het niet nog meer Arnhemmers het slachtoffer van de bende zijn geworden. De bende beschikt over zoo ruime geld middelen, dat zulks niet onwaarschijnlijk moet worden geacht. Buitenland WEGENS PLUNDERING VAN EEN JOODSCHEN WINKEL VEROORDEELD MüNCHEN, 18 Nov. (ANP.) De recht bank te Neurenberg heeft een Arischen jongeman wegens het plunderen van een joodschen winkel veroordeeld tot twintig maanden gevangenisstraf. De openbare aanklager noemde den veroordeelde een hyena van het slagveld, die den nationalen strijd tegen de Joden onteerde. LEIDEN, 18 Nov. Vee. Aanvoer: 10 stie ren 210260, schoon gewicht 5458 cent handel matig; 158 kalf- en melkkoeien 200320, handel tamelijk vlot; 336 vare koeien e. a. 110215, handel tamelijk; 152 vette koeien 190300, schoon ge wicht 3874 cent, handel goed; 152 gras kalveren 2060, handel matig; 14 vette kalveren 80110, schoon gewicht 80115 cent handel stroef; 144 nuchtere kalveren 612, handel tamelijk vlot; 350 vette schapen 1224, 201 weideschapen 14 19, 207 mestvarkens 2035„ 419 biggen 816, 3 paarden, 13 bokken of geiten 26, 19 zeugen 4065, handel matig. Kaas. Aanvoer 65 partijen. Goudsche kaas le soort 53 partijen 2628 en 2de soort 2425 en 12 partijen Leidsche kaas 2224 per 50 kg. Handel matig. 's HERTOGENBOSCH, 18 Nov Boter. Aanvoer 11.350 kg.: hoogste prijs 1.50, laagste prijs 1.45 en middelprijs f 1.48 per kg. LEEUWARDEN, 18 Nov. Vee. Aanvoer: 32 Enterstieren 110220, 59 Twenterstie- len 220355. 447 vette koeien 135275 per stuk 4065 cent per kg.; 670 melk- en kalfkoeien 125300, 85 pinken 90 180, 886 graskalveren 2290. 505 nuch tere kalveren 47, 290 vette schapen 1223, 132 yveideschapen 1017, 315 lammeren 816, 405 vette varke.ns 40 145 per stuk, 32 magere varkens 22 45 en 151 kleine biggen 613 per stuk, 21 bokken of geiten, 44 paarden. Totaal aanvoer 4074 stuks. Kaas. Sleutelkaas 2829. nagelkaas f 1231, Goudakaas d3842, Edammer kaas 2331. Aanvoer 1864. Boter. Prijzen veilingboter 1.301.25 per kg. Aanvoer 4 zesde vaten. Commissie 74 cent. AARLANDERVEEN. 17 Nov. Eieren vei ling. Prijzen: kippeneieren 5.906.00 en kuikeneieren 3.804.20 per 100 stuks, kaas 25 cent per pond. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.66% Berlijn 73.70 Parijs 4.851/,, Brussel 31.081 /2 Zwitserland -41.55 Kopenhagen 38.70 Stockholm 44.65 Oslo 43.60 New Vork 1.8B7/8 Praag 6.33 Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke aoonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van f 300.tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrceksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné. hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn* le. de echtgenoot (e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste ien derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitJ de(n) persoon of personen, die hij ij het levensonderhoud te hulp komi Onder verzekerde abonné wordt ver daan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder :ian vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- cf ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen. Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevaliep door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege- 1 leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zpo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen. *n het laatste geval zal de gewonde verpiicht zijn zich geheel naar de voorschriften v.v. den geneesheer te gedragen en zich, indien I dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen #oor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van ,De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening ,aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had (den) be- hooren te doen, daartoe niet -in de moge-' iijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is nar. d2(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht I uitbetalingen te doen, wanneer haar nies wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3