MGEVING VRIJDAG 18 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. De algemeene toestand gaat er niet op verbeteren. Integendeel. Geen enkele der producten kan op een eenigszins bevredi gende opbrengst staat maken. Er komen nog eenige partijtjes bloemkool, doch min stens 70 procent van den aanvoer is twee de soort, waaruit ook is af te leiden, dat de eerste soort tevens niet prima kan zijn en soms zelf opd ien naam maar amper aanspraak kan maken. De prijs van eerste soort varieerde van 2.50 tot 4.80 en min stens 50 pet. komt niet hooger van ƒ3.50 per 100. Tweede soor-t blijft omstreeks der minimumprijs van 1.50 per 100 en een klein kwantum h'°rvan lean het tot ƒ2.40 per 100 brengen. Bospeen brengt niet wat men noemt een slechte prijs op, doch het kwantum is maar matig. Het lof leent zich niet meer om dit product te kunnen bos sen. De prijs beweegt zich tusschen ƒ3.50 en 6.doch ook hiervan is het maar een enkeling die de hoogste noteering krijgt. Met Waspeen gaat het al bijzonder slecht. En de aanvoer is vrij groot. Dit mede om reden er dit seizoen veel waspeen is, wel ke voor den aanstaanden winter niet houd baar blijkt te zijn. Dit heeft tot gevol°, c:"t het aanbod aanmerkelijk grooter is dan de vraag, met het noodlottig gevolg van ver laagde prijzen. En aangezien waspeen een product is, dat heel veel aan arbeidsloon kost, moet de prijs redelijk zijn, wil er van loonend sprake kunnen zijn. De noteering varieert den laatsten tijd van ƒ0.30 tot 0.60 per kist van 20 K.G., doch is niet mindere mate dan bij de andere produc ten is het hier zoo, dat de massa van 0.30 to 0.40 per kist opbrengt. Een ge heel onvoldoende opbrengst, bij sommigen zelfs verliesgevend. In tegenstelling met vorig seizoen is de teelt van waspeen toch wel teleurstellend. En het is gedurende eenige maanden, voornamelijk dan de win termaanden, een hoofdproduct. Met Kro ten gaat het nog goed. Voor dit grove pro duct, waaraan juist zoo wenig arbeidsloon gegeven wordt, wordt net zooveel betaald als voor het fijnere artikel, de waspeen, n.l. van 0.40 to 0.60 per kist van 20 K.G. Het is een malle verhouding. De re den zal wel te vinden zijn in de matig be- teelde oppervlakte. Met uien wil het nog maar steeds niet vlotten. De prijs blijft te laag, van 2.tot 3.per 100 K.G. Het kon nog slechter, doch dat is een schrale troost. Met Roode kool was het nog steeds niets gedaan. Matig tot slechte opbrengst en zeer slechte prijzen. Roode kool noteer de van 1.10 tot 2.80 per 100 K.G., Gele kool bracht van 1.30 tot 2.40 per 100 K.G. op. Het zachte weer is voor de be- waarbaarheid van dit product ook fnui kend. Wat droog winterweer zou het pro duct ten goede komen. Groene kool was wel iets beter gevraagd, dQch ook de prijs viel tegen. Van 2.tot 3.50 per 100 K.G. geeft ook een onvoldoend financieele uitkomst. Andijvie heeft niet veel waarde. Wel is er eenig verschil van den eenen dag met den anderen, doch gemiddeld is de noteering niet hooger dan 0.12 tot 0.22 per kist. Er kwamen ook Selderie- knollen, het winterprcduct bij uitnemend- heid. Ook hiervan viel de prijs niet mee, de soort A. ging voor ƒ1.90 tot ƒ2.90, B.- soort bracht slechts van 1.tot f 1.40 per 100 op. Van de derde steunuitkeering ad ƒ3.850.000.zal hier weinig kunnen wor den uitbetaald. De hier geteelde koude- grondproducten vallen er ditmaal bijna ge- tot 31 Juli, een tiental veilingdagen dus, heel buiten. De vroege aardappelen van 15 voor Snijboonen en Rijsdoperwten. Een wat bloemkoolsteun, een klein bedragje volgende maal zal men hier misschien aan de beurt komen, n.l. met de bloemkool Personalia. Tot waarnemend directeur der Coöp. Boerenleenbank is, in plaats van wijlen Jac. v. d. Marei, benoemd de heer G. v. Duyn Gz. Vondelavond. Gisterenavond werd door „Katholiek Katwijk" de eerste ont wikkelingsavond gegeven in dit seizoen en wel een „Vondelavond". Pastoor Hesp, die de vergadering opende met den Christelij- ken groet, zeide in zijn openingswoord de vergadering van dezen avond te willen on derhouden over den grooten Vaderland- schen dichter, Joost van den Vondel, die 351 jareng eleden werd geboren in Keulen uit Nederlandsche ouders en de eerste van zijn levensjaren aldaar heeft doorgebracht om later met zijn ouders naar Amsterdam te gaan. In zijn gedichten van later tijd komt hij hier telkens op terug. Katholiek Katwijk is niet van de gedachte uitgegaan van het gansche levenswerk van Vondel te kunnen genieten, doch om de vergade ring iets bij te brengen over het lange en rijke leven van een der Katholieke voor mannen, die in de dagen van strijd in het harnas heeft gestaan tot den dood. Spr. schilderde Joost van den Vondel als een rechtschapen, onberispelijk mensch. Nadat het leven van Vondel was geschetst, wer den na een pauze eenige fragmenten uit meerder werken van Vondel voorgedragen, fragmenten uit „Gijsbrecht van Aemstel", uit „Lucifer" en „Jozef in Dothan". De vice-voorzitter van „Katholiek Kat wijk, de heer L. v. Paridon, dankte Pas toor Hesp voor deze mooie en leerzame avond, welke er toe had bijgedragen om Vondel beter te leerén kennen. Pastoor Hesp dankte voor het aandachtig gehoor en sloot den avond op de gebruikelijke wijze. De boekhandel Hoogeveen had een stand ingericht van werken van Vondel, waarvoor veel belangstelling was. De tweede ontwikkelingsavond zal gegeven worden op 15 Dec., nadat eerst op 5 De cember voor de kinderen het St. Nicolaas- >jest gegeven is. HILLEGOM Staking geëindigd. De staking bij het aannemersbedrijf De Vries en Couzijn al hier is geëindigd. De vacantie-bonnen zul len worden verstrekt; er zulllen geen re presaille-maatregelen worden toegepast. LISSE Geboren: Jeroen z. van E. J. Vink en H. C. Leuven Gerardus Wilhelmus Jo annes z. van J. A. W. Floor en E. M. van Bree. Getrouwd: L. L. P. Vink, te Noord- wijk, en G. P. Snaar C. J. Groen in 't Woud, te Haarlemmermeer, en A. C. van Diemen. Gevestigd: G. J. Mijnders uit Rot terdam A. Vermeij uit Heemstede C. van Zijp uit Noordwijk A. E. Joos- ten uit Leiden P. Huis en gezin uit II- pendam. Vertrokken: M. van Egmond naar Hillegom E. C. van der Kwartel naar Doesburg M. A. Duymaer van Twist geb. Oorthuijs en zoon naar Voorburg R. Bissmann naar Haarlem. LEIDSCHEN DAM Personalia. Voor het Middenstands diploma is te den Haag geslaagd de heer A. L. Langeveld. Het gesmokkelde varkentje. Bij de gisteravond gehouden controle op de ach terlichten van rijwielen werd een jongen, v. B., alhier, aangehouden, welke een par tijtje ongekeurd vleesch in een mand op zijn fiets vervoerde, welk vleesch bestemd was voor eenige tuinders alhier en af komstig was van zekeren Van den A. aan den Middenweg. De jongen werd op het politie-bureau verhoord, waarna de politie met dè keurmeesters een inval de den bij Van der A., waar een bijna geheel varken, reeds geheel klaargemaakt, in be slag is genomen. Konijnendieven gevat. In samenwer king met de Delftsche recherche heeft de politie gisteravond aangehouden B. T. en L. van R., wonende alhier. Vier konijnen werden in beslag genomen. R. is in den loop van den avond vrijgelaten, doch T. bevindt zich nog in arrest. STOMPWIJK Harddraverij-vereeniging. De hard draverij-vereeniging „Nooit Gedacht" hield deze week haar jaarvergadering in „Het Blessepaard". De voorzitter, de heer Cor Waayer, heette in het bijzonder welkom de dames. Voorts verklaarde de voorz., dat de eere-voorz., Burgemeester Keyzer, we gens ongesteldheid de vergadering niet kon bijwonen. Door den secr., den heer G. Olst- hoorn, werden de notulen voorgelezen, welke werden goedgekeurd. De heer Belt werd door den voorzitter gelukgewenscht met zijn herstel; deze wenscht hem een blijvende gezondheid toe. De heer Stijnman bracht verslag uit van zijn financieel be leid; er is alle reden tot tevredenheid, daar de gehouden draverij een gunstig resultaat bracht. De heer Boogmans bracht namens de fin. comm. een rapport uit, over de be scheiden, welke in goede orde waren. Hierna werd de heer L. C. Stijnman ge huldigd, die dezen dag herdacht zijn 25- jarig jubilieum als penningmeester van de vereeniging. De voorzitter prees de trouwe plichtsbetrachting, waarmede de heer Stijnman gedurende 25 jaar zijn functie heeft volbracht, en bood hem namens de vereeniging een fauteuil aan, met den wensch den secretaris nog vele jaren voor de vereeniging te mogen behouden. Met welgekozen woorden dankte de heer Stijn man den voorzitter en de leden. Hierna brengt de secretaris een verslag uit van de gehouden feesten, welke als alleszins ge slaagd mogen heeten. De secr. ontving voor zijn keurig verslag een welgemeend dank woord, vergezeld van een hartelijk applaus van de leden. Vervolgens werden enkele ingezonden stukken voorgelezen, w.o. een dankbrief van Burgemeester en mevrouw Keyzer, voor de belangstelling en medeleven bij hun zilveren huwelijksfeest ondervonden. Ook een schrijven van den heer L. C. Stijnman en diens echtgenoote voor de be langstelling bij hun 40-jarige echtvereeni- ging ondervonden. Voor 1939 zijn de feestdagen vastgesteld op 2 en 3 Augustus. Wegens het feestelijk karakter, dat de vergadering draagt, wordt van de gelegenheid tot vragen stellen geen gebruik gemaakt. De voorzitter dankt de leden en hun dames voor hun tegenwoor digheid en memoreert nog, dat ook £en heer J. C. v. d. Bosch en S. v .d. Salm hun 25-jarig jubileum als bestuurslid her denken, en wenscht hen hiermede geluk. NOORDWIJKERHOUT Personalia. De heer P. Schreurs, com mies der invoerrechten en accijnzen te Fij naart is benoemd tot assistent der directe belastingen alhier. V. V. V. In hotel Gouwenberg had Donderdag een cabaretavond plaats ten bate van de vereeniging voor vreemde lingenverkeer, afdeeling Noordwijker- hout. Burgemeester en wethouders hebben aan deze vereeniging vergunning verleend tot het aanleggen en houden van een loterij. De hoofdprijs is een heeren- of damesrij- wiel. Z1LK Vergadering „Leo XIII". Gisteravond hield de werkliedenvereniging „Leo XIII" haar jaarvergadering in het Parochiehuis. Precies half acht opende de voorzitter, de heer Markman, de vergadering met den christelijken groet en heette allen van harte welkom inzonderheid den geestel. adv. den weleerw. heer kapelaan C. Schut telaar en den sprekeker van dezen avond, den heer Salman. .Secretaris van Tol las daarna de notu len, welke werden goedgekeurd. Ook op 't jaarverslag werden geen aanmerkingen ge maakt. De voorzitter dankte den secretaris en gaf het woord aan den penningmeester, den heer N. v. Gijlswijk, voor het finan cieel verslag, 't Slot was een batig saldo van ƒ95.86. Het saldo van het vorige jaar bedroeg 1007.25 Totaal in kas 1002.11. De controlecommissie verklaarde de boe ken in orde. In plaats van het aftredende lid, de heer Weyers werd voor de volgende twee jaar in de controle-commissie gekozen, de heer Vermunnnicht. 't Volgende punt betreft verkiezing van enkele bestuursleden wegens periodiek af treden. Allen werden herkozen, behalve de heer v. Tol, die zich niet meer beschik baar stelde. Voor deze vacature werden candidaat gesteld de heeren C. de Winter en A, Lans. Na gehouden stemming, waarbij 61 stem men werden uitgebracht, vielen er 37 op C. de Winter en 24 op A. Lans. Met een woord van dank voor het gestelde vertrouwen aanvaardde de heer de Winter de nieuwe functie. Hierna kreeg de spreker van deze avond, de heer Salman, het woord, waarna er ge legenheid werd gegeven tot het stellen van vragen. Punt zes van de agenda was een voorstel van het bestuur om ook dezen winter een ontspanningslokaal voor de werkloozen te openen. Na eenige opmerkingen werd dit voorstel aangenomen. Hierna volgde een aardige attractie, in den vorm van een verloting. Er waren veel prijzen. Velen zagen zich dan ook een pak tabak, een pijp of een doos sigaretten toe geworpen. De bestuursmededelingen vormden het achtste punt. De penningmeester besprak de contributieverlaging voor vaste arbei ders. Met Dec. a.s. wordf voor deze arbei ders de contributie verlaagd met 5 cent. Verder werd medegedeeld, dat ook de zen winter door een Amsterdamsch too- neelgezelschap op 'n Zondag in de tweede helft van Januari een uitvoering zal wor den gegeven. Een klucht in drie bedrijven zal er waarschijnlijk worden opgevoerd. Na deze mededeelingen volgde de rond vraag. Tot slot sprak de geest. adv. eeni ge pittige woorden, waarna de voorzitter de vergadering sloot met den chr. groet. NOORDWIJK Hanze. Donderdagavond vergaderde de Hanze in Hotel „Royal" onder voorzitter schap van den heer V. Ph. Braun. Na opening en lezing der notulen werd het woord verleend aan de G. Adv. Kap. Sluis, welke het onderwerp behandelde yZakenman en geweten". In verband met dit onderwerp moest Z.Eerw. er de nadruk op leggen dat ook het zakenleven ingesteld n-oet worden op het eenige doel, waarvoor de mensch op aarde is gekomen, n.l. om God te dienen en daardoor in den Hemel te komen. Het leven van een zakenman rr.oet alzoo staan in dienst van God, want Hij zal bij het oordeel niet vragen „wat hebt U bereikt", doch „hoe hebt U het be reikt". Teveel is het zakenleven gericht al leen op winst hetwelk ontstaan is uit het verderfelijke liberalisme, dat als parool had de vrije concurrentie, waaraan des noods het geheele menschdom moest opge offerd worden. Deze immoreele winstzucht zullen wij van ons moeten afschudden en allerwege zal men het zakenleven moeten instellen op de Christelijke Zedenwetten, maar nog meer op de Christelijke vervol making, op rechtvaardigheid en naasten liefde en daarom mogen wij van onze Ka tholieke zakenmenschen verwachten, dat zij in de toekomst daden stellen den Katho liek waardig, in het belang van de geheele gemeenschap. Met een hartelijk applaus en een dankwoord van den voorzitter, werd deze zeer leerzame en bevattelijke rede be loond. Ingekomen waren de antwoorden op de vragen gesteld op de Centrale Raadsver gadering, welke geen verdere besprekingen met zich meebrachten, waarna de heer S. W. Langelaan een keurig gesteld verslag van deze Centrale Raadsvergadering uitbracht. Ir.tusschen was met het oog op de bespre king over het houden van een gesloten re traite een pater van het Retraitehuis uit Noordwijkerhout ter vergadering gekomen, die met een begeesterend woord het nut der Retraite ontvouwde en niet zonder succes, want een flink aantal leden gaven zich voor een retraite op, terwijl de afwezige leden nog bewerkt zullen worden. De bespreking Winter program" had tot uitslag, dat de afdeeling zich tot het gemeentebestuur zal wenden om een avond te organiseeren, waarop de luchtbescherming zal worden besproken. Verder zal getracht worden nog een cursus onder leiding van den heer van Loom te organiseeren, welke alsdan 6 avon den zal bezetten. Met het oog op het 25-jarig bestaan in Maart a.s. zal het bestuur plannen voor een waardige viering ontwerpen en deze op de e.v. vergadering in bespreking brengen. Hierna sluiting. UITVAART C. VERWET. Onder zeer groote belangstelling is he denmorgen het stoffelijk overschot van den heer C. Verwey op het R.K. Kerkhof ter aarde besteld. Te 9 uur had in de parochiekerk van St. Jeroen de plechtige H. Mis van Re quiem plaats, welke opgedragen werd door den hoogeerw. Deken J. H. W. Borsboom. Het zangkoor voerde de drie-stemmige Mis van Perosi uit. Bij de H. Uitvaartplechtigheden waren tegenwoordig het hoofd der R.K. Jongens school, de heer H. G. de Boer, de onder wijzers en onderwijzeressen met alle leer lingen, terwijl ook heel veel oud-leerlin gen dezer school hun oprecht en k&tholiek medeleven toonden. Voorts waren aanwezig Rector S. Braakman, afgevaardigden van de R.K. Onderwijzersorganisatie, Vereen, van Bloembollencultuur en van vele an dere corporaties. De baar was met vele kransen bedekt. De beaarding op het kerkhof werd ver richt door den Deken. De nagedachtenis van dezen ijvervollen, voorbeeldigen, oprecht-eenvoudigen ka tholieken werker zal in Noordwijk en ook daarbuiten in eere blijven. OEGSTGEEST AFSCHEID VAN KAPELAAN MARTENS. De parochianen hebben den vertrekken- den kapelaan A. Martens willen huldigen en hem ook een stoffelijk blijk van dank bare erkentelijkheid willen aanbieden. Gisterenavond was de groote zaal van St. Willibrord" geheel met belangstellen- oen gevuld. Vooral de jeugd en Congrega tieleden, waaronder kap. Martens in de ruim vijf jaar van zijn verblijf te Oegst- geest hard heeft gearbeid, waren goed ver tegenwoordigd. Ook ontbraken de „groote" menschen niet; ook zij wilden getuigen zijn van het afscheid, in dankbare stem ming voor hetgeen hij aan hun kinderen deed. Achter de groene tafel hadden plaats ge nomen Pastoor J. J. C. M. Looyaard, Kap. F. Bernefeld en de leden van het Kerk bestuur Mr. E. Bolsius en J. Homan, ter-, wijl nog aanwezig waren Rector Sondaal en Kap. A. Sanders. Voorts bestuurders van verschillende sociale en godsdienstige or ganisaties. Toen Kap. Martens, vergezeld van Kap. Bernefeld, de zaal binnentrad, speelde de Harmonie „Triumph", onder leiding van den heer C. de Haan, een vroolijke marsch. Pastoor Looyaard opende den avond en verwelkomde de aanwezige autoriteiten en parochianen, die van hun Kapelaan af scheid wilden komen nemen. Spr. zeide dit te doen met gemengde gevoelens met een lach en een traan. Met een lach, omdat op zoo'n avond van afscheid de fantasie, de verbeelding din gen voor den geest roept, die in de jaren werden meegemaakt. Op zoo'n avond over stelpen ons vele gevoelens, die een lach waard zijn en ook een traan. Iedereen zal wel overwogen hebben wat Kap. Martens voor de parochie en pa rochianen is geweest in die 5 1/2 jaar. Men heeft genoten van zijn jeugdig enthousias me, als kindervriend en leider der Con gregaties. Men heeft hem gekend bij den grooten arbeid in het Acad. Ziekenhuis. Die zieken kunnen hun dankbaarheid niet zoo uiten, daar velen van elders kwamen. Spreker schetste vervolgens de voldoening welke de arbeid in een ziekenhuis geeft, om vervolgens te wijzen op de enorme ar beid daar verricht. Zijn leven was immers gericht op het Ziekenhuis, daar ging hij geheel in op, gelijk spreker vele malen heeft kunnen constateeren. Ook in de parochie werkt kap. Martens harder dan velen wel zouden vermoeden. Voor spreker is kap. Martens bij het aan vaarden van zijn pastoraat geweest een raadsman. Kauelaan Martens kende de pa rochie door en door. Nu moeten wij afscheid nemen. In blij- •de gehoorzaamheid, op bevel van den Bis schop, vertrekt hij naar Amsterdam. De pastorie zal niet meer kunnen genieten van zijn humor en we zullen hem niet meer ontmoeten op den weg naar het ziekenhuis, door hem meermalen per dag afgelegd. Een priester moet offers brengen en spr. brengt dat en ook kapelaan Martens zelf. Vervolgens wees spr. er op, hoe de pa rochie en de vereenigingen zijn werk heb ben weten te waardeeren en bood als er kentelijkheid een stoffelijk bewijs onder enveloppe daarvoor aan. Mr. Bolsius zeide, dat wanneer het kerk bestuur in de materie van benoemingen iets had te zeggen, zij de benoeming van ka pelaan Martens tot kapelaan te Amster dam zeker zou hebben ongedaan gemaakt. We moeten daarin echter berusten. Spreker schetste vervolgens de opge wektheid van karakter van den kapelaan, waaraan het kerkbestuur de aangenaam ste herinneringen zal bewaren. Het moet zoo vervolgde mr, Bolsius kap. Martens zeker aangenaam zijn, dat de parochianen zijn werk hebben weten te waardeeren. Deze waardeering en toege rust met de ervaring in de vijf jaren te Oegstgeest opgedaan, zullen hem moed en kracht geven het werk te Amsterdam voort te zetten. In een geestig speech je bracht kap. San ders dank aan zijn collega. Het bangkoor voerde daarna onder lei ding van kapelaan Sanders enkele gezan gen uit, waarna door de jongste leden der Maria-Congregatie reidansen werden uit gevoerd. Kapelaan Martens sprak daarna zichtbaar bewogen de aanwezigen toe. Spr. vond, dat men het afscheid mooi had gemaakt, maar daardoor des te moeilijker. Het ver trek uit Oegstgeest, zijn eerste standplaats, valt spreker zwaar. Wat gedaan is naast den arbeid in het ziekenhuis, heeft spreker met pleizier verricht en hij beschouwt zich als werk tuig in Gods hand. Dank bracht spreker aan de vereenigingen en de parochianen voor den ondervonden steun in de vijf jaar. Ook voor hetgeen onder couvert is aangeboden dankte kap. Martens hartelijk. Spreker besloot .met te vragen hem in het gebed niet te zullen vergeten, en be loofde van zijn kant de parochie Oegst geest steeds te blijven gedenken. Pastoor Looyaard sloot den avond met den chr. groet, waarna gelegenheid werd gegeven den kapelaan de hand te druk ken. RIJNSBURG Tuinbouw. Het is allemaal misère wat de klok slaat. Voor de Rijnsburgsche pro ducten is momenteel weinig vraag. De voornaamste oorzaak moet gelegen zijn in de onvoldoende vraag voor export. Wes peen brengt van 1.60 tot 2.90 per 100 K.G. op. Uien noteerde van 1.70 tot 2.90 per 100 K.G. Kroten deden van 1.80 tot 2.80 per 100 K.G. Andijvie ging voor 1.10 tot 1.30 per 100 struik in de goede kwali teit, Roode kool 1.20 tot 2.80, Gele kool 1.30 tot 2.60, Groene kool van .40 tot ƒ3.50 per 100 K.G. Selderieknollen van ƒ1 tot 2.90 per 100 stuks. Jubileum. Gisteren herdacht de heer J. v. d. Berg den dag, dat hij vóór 25 jaar zijn vaste aanstelling kreeg als brievenbe steller bij de P. T. T. De jubilaris mocht van verschillende zijden belangstelling onder vinden, o.m. van zijn superieuren, colle ga's, vrienden en bekenden. Het was voor van den Berg een mooie dag. WASSENAAR R. K. Vrouwenbond. In het R. K. Vereenigingsgebouw verga derde gisteravond te ongeveer 7.45 uur de afd. van den R. K. Vrouwenbond onder leiding van de voorzitster Mej. E. Fein, die, na opening met den chr. groet, o. a. herinnerde aan de op 11 Dec. a.s. te houden tentoonstelling der Liduina Naaivereeni- gmg, waarvoor de inzending van vervaar digde goederen kan geschieden tot en met 5 Dec. a.s. op iederen Maandag en Vrijdag van 7—9 uur in het R. K. Vereenigingsge- bcuw. Aangezien de hoe bescheiden ook opge zette herdenking van het 20-jarig bestaan der afdeeling toch geld kost, zullen de da mes van het bestuur, te beginnen in Januari a.s. bij de leden rondgaan voor een weke- lijksch of maandelijksch offertje, of een biidrage ineens. Ingekomen was een schrijven van de Federatie van R. K. Vrouwenbonden hou dende mededeelingen terzake de verschij ning van het orgaan „Marijke" en opwek kend tot het lezen daarvan. Door een vertegenwoordiger van de N.V. Melkerij „Hofstede Oud-Bussum", te Naar- den werd hierna een lezing gehouden over dit bedrijf met een populair wetenschap pelijke inleiding over de voedingswaarde van melk, melk als ziekte-verwekker enz. Middels lichtbeelden werd voorts een kijkje gegeven van deze model-boerderij, tei wijl het slot van de lezing, na de pauze, een aansporing bevatte tot het gebruik van dï producten van „Hofstede Oud-Bussum". Gedurende de pauze werden de aanwe zigen onthaald op yoghurt met frambozen- sap, hangop en beschuitjes met zachte roomkaas. Bovendien werd een envelop verstrekt, inhoudende eenige.recepten, ter wijl voorts iedere bezoekster het thuis zen den van een monster boter werd toege zegd. Mej. Fein sprak een dankwoord tot den vertegenwoordiger van „Oud-Bussum" en verzocht dit ook over te brengen aan de Directie. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna te ongeveer 9.30 uur slui ting volgde met den Chr. groet. Een gehouden verloting voor het Baby fonds bracht 11.75 op. R. K. Damclub St. Willibrordus. Uitslagen borden wedstrijd 4de ronde: lste tiental. J. ZandvlietA. de Greef 20 A. NoordoverF. v. d. Meer xx P. v. HelmondN. Knijnenburg 02 J. BellekomP. Zandvliet xx Th. ZonneveldC. Knijnenburg 20 2de tiental. A. v. GentW. de Groot xx A. v. SteenJ. Ruijgrok 0—2 P. VogelsJ. Schiferli 20 C. v. Wissen—A. Knijnenburg xx W. de GrootP. Vogels 1—1 Volgende week is de clubavond bij uit zondering op Dinsdag. Dan wordt gespeeld de competitiewedstrijd St. Willibrordus II—O. D. B. II. Het lste tiental zet de bordenwedstrijd voort. R. K. Haagsche Dambond. De uitslag der competitiewedstrijd 2de klas B luidt: O.D.I. Ill—St. Willibrodus II P. v. d. HelmA. v. Gent 1—1 J. PalstraJ. Ruijgrok 02 C. DonkersJ. Schiferli 02 N. ThoenA. Knijnenburg 20 Th. AllardW. de Groot 1—1 J. de BruinP. V9gels 02 J. DonkersA. v. Steen 11 J. GeritsC. v. Wissen 02 G. Wubben—2—0 P. Epskamp20 Totaal uitslag 911

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10