THERMOGENE RECHTZAKEN VRIJDAG 11 NOVEMBER 193S DE LEIDSCHE COURANT BODEGRAVEN St. Josephsgezellen en K. J. M. V. Gis teravond vergaderde dezs vereeniging om acht uur in het Patronaat. De opkomst was echter niet groot. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed had geopend, sprak hij een welkomstwoord uit, waarna de no tulen der vorige vergadering werden voor gelezen en goedgekeurd. De voorz. behandelde hierna het onder werp: „Principe en politiek". Spr. zette op heel duidelijke wijze uiteen, wat onder dit opschrift moet verstaan worden. Na af loop volgde nog een interessante discussie. Hierna werden nog twee bestuursleden gekozen, waarvoor de heeren G. de Wit en C. Huisman zich beschikbaar stelden en in den komenden tijd zullen trachten om al les op alles te zulen zetten wat betreft de belangen der vereeniging. Tot slot werden door den geest. adv. nog eenige mededeelingen gedaan over de lees tafel en de diverse pas opgerichte clubjes, waarna de vergadering met gebed werd ge sloten. jwarste lustrum van de „Vijfjaarlijksche". De feestavonden van genoemde Oranje- vereeniging stonden deze week in een bij zonder teeken, n.l. de herdenking van het 40-jarig bestaan der vereeniging. De feest- vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer A. H. van der Most. In zijn openingswoord sprak hij een harte lijk woord van welkom tot de zusterver» eenigingen. De aanvankelijke oprichtings datum was 25 April 1898, doch wegens de voorbereidingen voor het regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin, had het be stuur gemeend om het feest in het najaar tc vieren. Spr. is verheugd, dat de vereeni ging zich zeer heeft uitgebreid, zoodat zij thans door alle burgers van Bodegraven met eere gekend en genoemd wordt. Deze avonden zouden staan in het teeken van verknochtheid jegens het Huis van Oran je. Met groote instemming der feestgen oo- ten werd dan namens de jubileerende ver eeniging een telegram verzonden aan H. M. de Koningin. Spr. acht vervolgens een woord van lof op zijn plaats aan hen, die de vereeniging in het leven riepen, waarna hij de voorzitters en de secretarissen opsom de, die gedurende deze 40 jaren hun best voor de vereeniging hadden gedaan. Voorts verheugde spr. zich er over, dat de laat ste jaren bij nationale feestdagen is samen gewerkt met de Chr. Oranjevereeniging, want spr. acht bij dergelijke feesten niet- sam en werken uit den booze, waarna hij met een driewerf „Leve de Koningin" eindigde. Hierna werden koffie en sigaren gepresen teerd. Vervolgens amuseerden de feestge- nooten zich buitengewoon door het optre den van den bekenden goochelaar Larette. Ongelooflijke staaltjes van deze kunst wer den vertoond. Na afloop der uitstekend ge slaagde feestavond bleven velen nog eeni- gen tijd gezellig bij elkaar. Besmettelijke veziekten. Op een en kele uitzondering na zijn de getroffen maat regelen aenzien van de bedrijven, alwaar zich de besmettelijke veeziekten mond- en klauwzeer en varkenspest voordeden, opge heven. Thans is echter opnieuw een geval van varkenspest geconstateerd bij den vee houder V. in de Meye, alhier. Benoeming. Door B. en W. dezer ge meente is tot tijdelijk ambtenaar ter se cretarie benoemd de heer J. H. J. van Loo, volontair ter secretarie te Oudewater. Geboren: Teunis, zoon van A. H. van Oosterom en A. van Oosterom Antje dochter van H. Tuis en A. M. Bruijnie. Getrouwd: H. Helsloot, 20 jaar en M. Mulder, 20 jaar. Overleden: H. van der Laan, 3 jaar C. van Duin, weduwe van J. Veenstra, 59 jaar (overleden te Leiden) Vertrokken: A. Doornik, naar Alphen aan den Rijn J. J. van Dam naar Alphen aan den Rijn A. J. Bunnik naar Alphen aan den Rijn M. van Donk naar Haar lemmermeer J. J. Griffioen naar Woer den. KOUDEKERK Een kaninefaat gearresteerd. Het is de rijksveldwachter Tempelman alhier ge lukt de konijnen op te sporen die door de fabr. arb. J. de W. in de Hoogewaard alhier, Maandagnacht werden vermist. Het eigenaardige van 't geval is echter dat de vrouw van de W. zonder zijn mede weten deze konijnen had verkocht aan een zekere W. de H. te Alphen aan den Rijn. Bij het verhoor van de H. werd dus de sluier opgetild en bleef er voor vrouw lief niets anders over dan het maar eerlijk op te biechten. Ze had met het op sporen van die konijnen blijkbaar buiten de waard gerekend. De konijnen waren echter al geslacht en deels verorberd. Of de W. over deze verkoop door zijn vrouw erg gesticht is, valt zeker te betwijfelen. DE KWAKEL BRUGWACHTER AANGEREDEN Met gebroken been opgenomen Toen brugwachter S. Maandag de brug stond aan te vegen, werd hij aangereden door een auto, bestuurd door B. Met een gebroken been en vele vleesch- wonden is S. naar het ziekenhuis te Ltrecht vervoerd. LEIDERDORP Geboren: Johannes zoon van D. Ver- steegen en J. Weers. Getrouwd: J. van Stigt en A. van Beelen J. F. Arends en T. v. d. Bijl Ondertrouwd: W. Borreman, 27 jaar en S. Beijer, 24 jaar. Gevestigd: J. Koopmans en gezin van der Valk Boumanweg 45 W. J. Ver- wer en gezin, Zullaan 9 A. Karstens en gezin, Lindelaan 16 mej. I. Ottevanger, cp d© pijnlijke plek. bestrijdt HOEST. KEELPUH GRIEP. RHEUMATIEK STEKER IH DE ZU.eni doozen h S5 en 55 ct. PIJNSTILLENDE WATTEN Hoofdstraat 119 D. Haijes, Munn.weg 3a A. Stigter en gezin, Acacialaan 12 H. J. Kok en gezin, Dwarswateringkade 4 K. Jongleen en gezin, Zijllaan 3 mej. S. M. v. Vliet, Hoofdstraat 99 G. Glasber gen en gezin, Zijllaan 7 F. Kapteijn en gezin Acacialaan 16 mw. J. de Jong, Rijnsburger, Patr. park 2 mej. G. R. Ss- kamp. Hoofdstraaa 40 mej. M. Alde- wereld, v. d. Valk Bouwmanweg 44 mej. A. Dobbe en mej. A. M. Romswinckel, Acacialaan 5 J. L. Borgdorff en gezin v. d. Doesstraat 35 Vertrokken: N. Ph. van den Ing naar Leiden J. T. Haan en gezin naar Arnhem W. H. v. Bekkum naar Den Helder J. M. Schoneveld en gezin naar Leiden J. van Til en gezin naar Utrecht H. P. Kooreman naar Leiden C. W. v. Doesburg naar Barwoutswaarder C. J. Spiering-Rison naar Leiden Th. A. v. d. Ster en gezin naar Leidon A. van Amsterdam en gezin naar België A. Viele en gezin naar Leiden wed. K. Lam mens-Spek naar Velsen mej. A. Verweij naar Alphen aan den Rijn. NIEUWKOOP Geboren Maria dochter van J. van den Berg en T. J. Hoogerbrugge. OUDE-WETERING 75-Jarig bestaan van de school met den Bijbel. Woensdag en Donderdagavond vond de herdenking plaats van het 75-ja rig bestaan van de school met den Bijbel alhier. Driekwart eeuw heeft deze school haar zegenrijken arbeid over de jeugd van en gezien de overgroote belangstelling van den kant van de ouders, oud-leerlingen, oud-schoolhoofden en autoriteiten kan ge zegd worden dat de arbeid op deze school vruchtbare resultaten heeft afgeworpen. Na een openingswoord van den voorzitter van de schoolvereeniging, den heer P. Meijer, die dankbaar herdacht, de groote zegen van God over deze school ontvan gen, werd de feestrede uitgesproken door Dr. G. P. Itterzon, oud-leerling der school In een gloedvolle rede schetste de redenaar de groote beteekenis van het christelijk on derwijs. Na gemeenschappeling zingen van psalm 103 werd door dokter van der Bijl in zijn kwaliteit van schoolarts een jubi leumfilm vertoont, door hem zelf vervaar digd, waarin zeer aardige momenten voor kwamen. Vooral de geneeskundige behan deling van de kinderen op deze school, de eenige in deze gemeente, waaraan een schoolarts is verbonden trok groote belang stelling. Na een korte pauze waarin door de firma van Nelle gratis koffie en thee werd geserveerd was het woord aan den eere voorzitter Ds Brouwer uit Alphen aan den Rijn, die eveneens zijn groote vreugde uit sprak over dit jubileum, daarbij in het kort nagaande de vele moeilijkheden waarmede ook deze school in den loop der jaren heeft te kampen gehad. Van de gelegenheid tot complimenteeren werd achtereenvolgens gebruik gemaakt door den inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden, de inspecteur van het Chr. Nat. schoolon derwijs, door het gemeentebestuur dat ver tegenwoordigd was in de personen van de heeren de Koning en van Harteveld, resp. wethouder en secretaris, door de oud schoolhoofden van Kalken, Meijer, v. d. Bie en Oostlander. Behalve deze toespraken waren nog tal van telegrafische en schrif telijke gelukwenschen ingekomen. Door de oud-leerlinge mej. Schoo alhier werden een tweetal liederen ten gehoore gebracht met pianobegeleiding van mej. Krispijn. Beide liederen werdén keurig voorgedragen. Na mens den oud-leerlingen voerde nog het woord de heèr H. Bonda uit Leiden. In een keurige declamatie voorgedragen en ver vaardigd door den heer A. van Kalken, oud schoolhoofd werd de geschiedenis van de school vertelt, welke declamatie om de ge kozen woorden en voordracht ons bizonder boeide. Na vertooning van het weef spel door een 8-tal meisjes allen oud-leerlingen werd het slotwoord uitgesproken door het tegenwoordige hoofd, den heer L. de Ja ger, die aan het eind van den avond niet kon nalaten zijn dank uit te spreken voor de ondervonden medewerking zoowel van de zijde van het bestuur, als van het per soneel en de ouders ontvangen. Hij spoorde de ouders vooral aan te bidden voor per soneel, bestuur en kinderen, opdat deze school rijke vruchten zal mogen afwerpen voor de toekomst. Met een dankgebed werden deze beide avonden gesloten. TER AAR Wel geslaagd. De netto opbrengst van de bazar, ten bate van Ter Aarsch Zwem bad, bedraagt ruim drie hond-d gulden. Dit is eenaardige versterking voor de kas. Geboren: Petrus Johannes zoon van J. Sander-van Kints Margaretha Gerar- da dochter van J. Kempers-v. d. Loo Tjeerd, zoon van D. Hiemstra-Pijper. Overleden: A. den Horn, 89 jaar Spoorwegen contra Sommeling Uitspraak van dc Rechtbank Woensdag j.l. is in kort geding voor den president van de Haagsche Rechtbank be handeld het proces, waarbij de N.V. Som meling van den Staat der Nederlanden en van den minister van justitie gevorderd heeft, dat de laatstgenoemde zal ophouden met het beletten van Sommelings autobus diensten. Naar men weet, was het optreden tegen Sommeling een gevolg van de mededee- ling van den minister van justitie, dat ook die autobusdiensten als verboden moesten worden beschouwd, welke reden op een tra ject, waarop een andere autobus-onderne ming wèl in kort geding veroordeeld is tot stopzetting van zijn dienst. Vandaag werden voor den president der Haagsche Rechtbank drie dergelijke zaken behandeld, n.l. van den autoverhuuronder* nemer A. Koch te Bussum, de N.V. Neder- lundsche Unie te Amsterdam en de N.V. Sitters Autobusonderneming te Utrecht. Allen hebben alleen den Staat gedag vaard en gevorderd, dat zij weer vrijelijk hun bedrijf kunnen uitoefenen, met een awangsom van 250.voor elke belem mering. De drie gedingen werden gezamenlijk behandeld. Er was dit maal geen bijzonder groote belangstelling van het publiek. Mr. D. J. Veegens trad, evenals Woens dag, voor den staat op. Pleiter las de circulaire van den minis ter van justitie aan de procureurs-generaal voor, waarin wordt medegedeeld, dat het optreden van de wilde-busondernemers den laatsten tijd onduldbaar wordt. Het is een c-penlijke tarting van de overheid. Zoo kreeg de minister via couranten-berichten er kennis van, dat onlangs een vereeniging is opgericht van autobusondernemers zon der concessie. De minister verzoekt den procureurs generaal een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van strafvervolging wegens deelnem neaan verboden vereenigingen, n.l. tot ontduiking van dé wetten. De autobus- ondersnemers, aldus gaat de circulaire voort, probeeren aan de acties wegens on- rechtsmatige daad te ontsnappen. Het is een krijgertje spelen met de justitie. Wordt een dienst verboden, dan wordt deze irt een nog „vrije" N.V. ondergebracht en men tracht op deze wijze de justitie steeds één N.V. voor te blijven. Daarom moet de politie alle autobus diensten op een verboden traject beletten. Politiedwang mag slechts in het alleruiter ste geval worden uitgeoefend, doch de mi nister acht dit geval thans aanwezig. Bij dupliek zeide mr. Veegêns nog, dat de Staat zich op het standpunt stelt, dat art. 2 R.A.P. wel geldig is en hij wachtte de J. v. d. Hoorn, 82 jaar J. v. d. Leeuw, 29 jaar Gevestigd M. C. v. d. Pijl van Lei- muiden J. Kapteyn van Alphen H. J. den Hartog van Alphen J. M. C. Knop- perts van Zevenhoven M. M. de Blieck van Oegstgeest H. Bos van Leiden A. M. Velis van Alphen J. Vink van Uit hoorn. Vertrokken: J. M. v. d. Vlugt naar Haarlemmermeer M. E. v. d. Meer naar Nieuwveen J. Verlaan naar Warmond B. A. Romeyn naar Woubrugge A. Veerman naar Bodegraven C. J. Meyer naar Haarlem. UITHOORN Ondertrouwd: A. J. Melker en A. Rietveld. WOERDEN Schaakclub R.K. Schaakclub ,.Het Kasteel van Woerden".. De uitslagen v. d. afgebroken partijen v. d. vorige competitie-avond waren: J. v. d. HorstL. v. Kesteren 1 0 N. VerheulG. IJselbrands y3y3 terwijl de uitslagen van de Woensdagavond gespeelde partijen van deze bekercompe titie luiden: A. H. OkkermanJ. v. d. Horst 10 A. v. LeeuwenA. Peerdeman afgör. N. RietveldL. v. Kesteren 10 G. SmitN. v. d. Horst 01 J. VerlaatM. Kooyman 10 J. J. M. v. BreukelenN. Verheul 10 J. H. N. PeerdemanP. Borst afgebr. l. Rooyen—G. IJselbrands afgebr. De wedstrijdleiding van bovengenoemde schaakclub verzoekt ons mede te deelen, dat in deze bekercompetitie nog enkele liefhebbers kunnen worden geplaatst. Men kan zich nog opgeven tot Woensdag 23 Nov. ZOETERWOUDE IH. R.) Universiteits-commissïe Als leden van het R.K. Universiteits-comité hebben be dankt de heeren J. C. Stadhouder en C. Captein, welke laatste tevens gedurende 15 jaren als secretaris-penningmeester zijn beste krachten heeft gegeven. In deze vacatures zijn thans benoemd de heeren P. J. Tyssen en P. d, Vriend. De overige leden van het comité zijn de heeren H. v. d. Poel, W. Hoogzaad, H. Blom, H. de Gunst, Joh. Tyssen en H. J. van Mil, de laatste als secretaris-penningmeester. In de komende weken hopen de leden weer hun jaarlijksche rondgang te maken, ten behoeve van de R.K. Universiteit. Dat ieder naar vermogen medewerke door het storten van het jaarlijksche offertje ten behoeve van deze schoone instelling. uitspraak van den Hoogen Raad dienaan gaande vol vertrouwen af. De president bepaalde de uitspraak op Woensdag 16 November, of zpoveel eerder als hem mogelijk zal blijken. DE SPOORWEGEN TEGEN SOMMELING De civiele kamer van de Haagsche Recht bank heeft hedenochtend uitspraak gedaan in het geding van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen tegen de N.V. Sommeling's Automobielbedrijf, waajbij de spoorwegen stopzetting van Sommeling's busdiensten hebben gevraagd, met veroordeeling tot dwangsom en schadevergoeding. Naar men zich zal herinneren, zijn de spoorwegen dezen zomer door den presi dent van de Haagsche Rechtbank in het on gelijk gesteld in een kort geding, dat zij tegen Sommeling aanhangig hadden ge maakt. Daarna zijn de spoorwegen gaan pro* oedeeren over de hoofdzaak. De rechtbank, heden vonnis "wijzend, achtte het artikel 2 van het R.A.P, in zijn tegenwoordige redactie onverbindend en verklaarde de spoorwegen, voor zoover zij uit deze tegenwoordige redactie ageeren, Liet ontvankelijk in hun vordering. Ook verklaart de rechtbank de spoor- niet ontvankelijk in hun eisch tot stop zetting van de diensten der N.V. Somme ling. Wel ontvankelijk zijn de spoorwegen, al dus het vonnis, voor zoover zij ageeren uit de voorlaatste redactie van art. 2 R.A.P. en de rechtbank wijst voor het tijdvak van 1 Januari 1938 tot 13 Juni 1938 schadever goeding toe. Wat de aansprakelijkheid van den heer Sommeling persoonlijk betreft, hem heeft de rechtbank getuigenbewijs opgelegd, dat ir het tydvak van 1 Januari tot 13 Juni 1938 het bedrijf in werkelijkheid door een bedrijfsleider en niet door den heer Som meling persoonlijk is geleid. VOORZITTER DER S.D.A.P. BEBOET. Wegens beleetUging van een volksgroep. De Haarlemsche Rechtbank behan delde gistermiddag de zaak tegen den voorzitter van de S.D.A.P., den heer J. J. Vorrink, wien ten laste was gelegd, dat hij in een op 1 Mei j.l. te Zaandam in het openbaar gehouden rede een groep van de bevolking i.e. de N.S.B., had beleedigd. Yerd. nóch zijn raadsman, mt. M. Men- dels uit Amsterdam, waren verschenen. Als eerste getuige werd een hoofdagent- rechereur uit Zaandam gehoord, die bedoel de uitlating had gehoord en proces verbaal had opgemaakt. Voorts werd gehoord een achttienjarige monteur uit Zaandam, die eveneens beves- stgde, dat de heer V. bedoelde uitlating had gebezigd. De officier van justitie, mr. Sikkel, acht te het ten laste gelegde bewezen. Er was volgens hem geen twijfel aan, dat de uit lating beleedigend geacht moest worden voor een groep van de bevolking. Dergelij ke uitlatingen en ophltserijen, aldus de of ficier, zijn onnoodig en nutteloos en heb ben een weinig vredelievende en ordelie vende bedoeling. Zij hebben niet ten doel het welzijn van het Nederlandsche volk te bevorderen. Uitlatingen als deze, ongeacht van welken kant zij komen, zijn in een ge- ordenden staat ontoelaatbaar. De officier eischte ten slotte honderd gulden boete, subs, dertig dagen hechtenis. Uitspraak over veertien dagen. DE MOORDAANSLAG OP DEN SCHIEDAMSCHEN SINGEL. Het O. M. van de Rotterdamsche Recht bank heeft tien jaar gevangenisstraf ge- eischt tegen den veertigjarigen varensgezel L. K., thans gedetineerd, die op 28 Juli van verleden jaar een moordaanslag gepleegd heeft op zijn vrouw, mejuffrouw J, G. M. Deze was bij hem weggeloopen, omdat hy zeer harteloos was en haar mishandelde. Voor de rechtbank antwoordde K. K. op geen van de vragen van den president. Ook in het vooronderzoek heeft hij niets gezegd. Dé psychiaters zijn van meening, dat hij wel een weinig simuleert, doch dat bij ook verminderd toerekeningsvatbaar is Uit het getuigenverhoor kwam het ge beurde duidelijk vast te staan. Daarbij bleek ook, dat de man al lang met het plan rondliep zijn vrouw uit den weg te ruimen. Het O. M., waargenomen door mr. F. M. Wilbrennick, achtte den voorbedachten raad aanwezig en eischte daarom voor poging to* moord tien jaar gevangenisstraf, mede daarna ter beschikking stelling van de re geering. De verdediger, Mr. Brouwers, legde den nadruk op de ontoerekenbaar heid van zyn vliënt en bepleitte alleen ter beschikking stelling van de regeering. Uitspraak 24 November. OPERETTE SLOEG NIET IN. „Scala" ïn het ongelijk gesteld. De directie van de N.V. Schouwburg maatschappij „Scala" te 's-Gravenhage had met het „Nederlandsch operettetooneel" te Amsterdam in 1934 gecontracteerd voor de opvoering van een operette, getiteld „Pax". De overeenkomst was aangegaan voor het tijdvak van 115 Januari 1935. Do première van bedoelde operette te Amsterdam had evenwel zoo weinig suc ces, dat „Scala" er weinig voor voelde het stuk ook in Den Haag op te voeren. Zij deelde aan het gezelschap mede, dat zij het contract zou annuleeren, wanneer het „Ne derlandsch Operette Tooneel" niet met een ander stuk kwam. Het „Nederlandsch Operette Tooneel" diende daarop bij de rechtbank een eisch tot schadevergoeding in. In haar vonnis ge lastte de rechtbank vernietiging der over eenkomst en betaling der schade door de directie van „Scala" nader bij proces te re gelen. „Scala" teekende van dit vonnis hooger beroep aan, doch het Haagsche gerechts hof, gisteren arrest wijzend, bevestigde het vonnis van de rechtbank. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Tien jaar geëischt tegen zeeman. Tegen den veertigjarigen varensgezel L. K., die op 28 Juli j.l. op den Schiedamsche Dijk een moordaanslag pleegde op zijn 32- jarige vrouw, welke met haar vijf kinderen gescheiden van hem leefde, heeft het O.M. bij monde van mr. F. M. Willbrenninck gistermiddag na een openbare behandeling voor de rechtbank, wegens poging tot moord, een gevangenisstraf geëischt van tien jaar en daarna terbeschikkingstelling van de regeering. De ondememersovereenkomst in het Bakkersbedrijf te Amsterdam. Bij vonnis van den kantonrechter te Am sterdam van 7 Juni 1938 weid een eisch af gewezen van de „Algemeene Bakkerij Commissie" tegen de N.V. Joh. Janus, brood- koek- en banketbakkerij te Amster dam. De bakkerij was aangesproken tot beta ling van de de voor haar vastgestelde bij drage in de kosten van uitvoering der on dernemers-overeenkomst in het bakkersbe drijf te Amsterdam, welke 1 Februari 1938 bij ministerieele beschikking verbindend is verklaard. De kantonrechter, mr. I. van Creveld, wees den eisch af. De ptocureur-generaal bij den Hoogen Raad was het met dit vonnis niet eens, weshalve hij cassatie heeft aangevraagd in het belang der wet wegens schending al thans verkeerde toepassing van artikel 38 der wet op de rechterlijke organisatie en van de wet op het verbindend verklaren van ondernemersovereenkomsten. De hooge raad heeft vanmorgen het von nis van den kantonrechter vernietigd op grond van de overweging, dat artikel 2 van de wet op het verbindend en onver bindend verklaren van ondernemers-over eenkomsten blijkens den tekst en de wets geschiedenis alleen antwoord geeft op de vraag, voor wien de verbindend verklaarde ondernemetsovereenkomst geldt en niet op de vraag, die de kantonrechter verbindend kunnen gelden. Hieruit volgt, dat voor de beantwoording der vraag, of de betreffen de ondernemersovereenkomst daaron der begrepen de op die overeenkomst steunende betalingsplicht verbindend was voor de gedaagde vennootschap, be- slissend was of deze vennootschap hande lingen verrichte welke naar haar aard on der die overeenkomst vielen, hier dus, of zij bakkershandelingen verrichtte, waar omtrent geen twijfel bestond. HAAGSCHE RECHTBANK Varken laten dooden zonder het eerst te bedwelmen. De slager C, H. R. uit Z warmerdam was door den Alphenschen kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van 75.— subs, 25 dagen omdat hij een varken had laten dooden zonder het beest eerst te laten bedwelmen. Het beest was aldus doodge bloed. Verdachte zeide te hebben gedacht, dat bij huisslachtingen niet bedwelmd behoefde te worden, doch de keurmeester B. Ver meulen uit Bodegraven vertelde voor de Haagsche rechtbank, alwaar verdachte in hooger beroep terecht stond, dat R. een slagerscursus heeft gevolgd en dus wel beter kan weten. De Officier eischte bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. Dronken wielrijder. P. A. H. te Roelofarendsveen zou te Nieuwveen dronken op een rijwiel rond getoerd hebben, tenminste de veldwachter kwam vertellen, dat H. slingerend reed. Aanhouding was gevolgd met de gebruike lijke informaties van naam en adres. Een kennis van H. was er bij gekomen en had aangeboden hem mee naar huis te nemen. Dat was goed gevonden door den veldwachter. Maar later was gebleken, dat H. vlug eventjes een valschen naam had opgegeven. Nog meer misère, want de Al- phensche kantonrechter had hem voor het dronken besturen van het vehikel een geldboete opgelegd van 8.subs. 4 dagen, maar voor den valschen naam 10.subs 5 dagen. Ontevredenheid, dus hooger be roep en daarna complicaties want de aan houding van verdacht was gebeurd des avonds half elf, terwijl een kelner uit Lel den eventjes kwam verklaren, dat H. om dien tijd te Leiden bij hem in het café was. Nieuwe ondervragingen en nieuwe ver halen. De Officier vond het niet erg aan nemelijk, gehoord de pertinente verklarin gen van den veldwachter en vroeg bevesti ging. De verdediger achtte absoluut geen bewijs aanwezig en meende dat de veldwachter zich vergist hadden en vroeg dus vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. Vrijspraak in hooger beroep? W. G. chauffeur te Noordwijk stond voor de brug bij den West-Vlietweg te Voorburg, welke was gesloten. Na opening kon G. met zijn auto zijn draai niet krijgen en reed achteruit. Precies tegen de auto van een student uit Leiden. Gevolg ravage. G. zette tegen den student een grooten mond op, en reed vlug weg. De student nam het nummer op en de kantonrechter veroor deelde G. tot 25.subs 10 dagen. Hooger beroep volgde. Daarbij kwam vast te staan, dat de student onbehoorlijk had gereden door te probeeren tusschen de auto van verdachte en de brugleuning door te glijp- pen, zoodat hy zelf de oorzaak was van de aanrijding. De Officier laakte het rijden van den student en vroeg vrijspraak voor ver dachte G. Uitspraak over 14 dagen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14