ALBERT HEIJM5 KAAS RIJNSTREEK DONDERDAG 10 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK HET MILITAIRE VLIEGVELD. De boringen in de landerijen onder Kat wijk en Valkenburg worden weer voortge zet. Dit is voor de betrokken tuinders en landbouwers reden om aan te nemen, dat de verkoop of onteigening werkelijkheid zal worden en men zich hierop zal moeten gaan instellen. Begrooting 1939. De begrooting 1939 is aan de raadsleden toegezonden. Niet on belangrijke cijfers er uit zijn de volgenden: de begrooting 1938 begon met een batig slot van ruim 27.900.de nieuwe be grooting begint met een batig slot van 1200.Voor steun werd over 1938 uit getrokken 80.000.wat voor 1939 be groot is op 58.000.—. Dit lagere bedrag houdt verband met het uitzicht op den aan leg van rijwielpaden door de duinen, aan te leggen in werkverschaffing. RIJNSBURG Jubileum. De heer J v. d. Berg zal op 16 November a.s. den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar tot brievenbesteller alhier werd benoemd. De heer v d. B. staat be kend als een nauwgezet ambtenaar en wel willend tegenover het publiek. Vandaar dat 16 Nov. voor hem zeker veel aangename [herinneringen zal achterlaten. SASSENHEIM 30.000 opgelicht? Dat is geen Kleinig heid geachte lezer! Doch wees gerust, dit is sJechts het bedrag waarover veel wordt ge sproken in het door de Tooneelclub „De Kolpings Boys" op te voeren stuk „Het Kostbare Leven", een blijspel in 4 bedrij ven, waarover heel Sassenheim spreekt! De „Kolpings Boys", onderafd. der St. Jooephsgezellen, hebben met dit stuk een goede keus gedaan. De verwikkelingen, die zich er in voor doen, zijn allerkomiekst en zullen U een kostelijken avond verzekeren. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door „The Lucky Stars". Een vreemd klin kende naam? Het zal U echter niet vreemd zijn. Na afloop zorgen zij voor een gezel lig samenzijn. A.s. Zondagavond om 8 uur is het feest, voor een ieder toegankelijk. Maandag 8 uur verwachten wij onze do nateurs, ouders der Gezellen, en, voor zoo ver er nog kaarten zijn, voor anderen. Iedereen weet het: Gezellen-avonden zijn gezellige avonden! Wie thuis blijft zal er spijt van hebben. Geboren: Are, zoon van A. Lugtig- heid en J. van Loo Hendrikus Maria, zoon J. J. C. van Leeuwen en C. J. Goozen Ondertrouwd: P. G. Benschop, oud 26 jaren en G. Moolenaar oud 26 jaren. Getrouwd: H. H. J. Smits, oud 30 jaren en J. S. Berg, oud 24 jaren. Overleden: M. S. Vlasveld, oud 63 jaren. Gevestigd: A. Glasbergen van Lisse M. Huisman van Boxtel W. J. van der Meij van Haarlem C. 'J. Bergman van Oegstgeest. Vertrokken: J. C. Corsten naar 's-Hertogenbosch M. A. van der Voort naar Hillegom A. F. C. M. de Beer naar Noordwijkerhout F. J. P. H. M. de Beer naar Noord wij kerhout. NOORDWIJKERHOUT Staatspartij. In café „Het wapen van Noord wij kerhout" vergaderde de af dee ling Noordwijkerhout van de R.K. Staats partij. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan dat het komende jaar wederom belangrijk zal zijn vanwege de verkiezing voor den gemeenteraad en de provinciale staten. Hij spoorde de aanwezi gen aan zich op te geven voor de propa- ganda-club, waarvoor op het moment wei nig belangstelling is. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de federatie van bonden en centrales van R.K. gemeen teraadsleden waarin o.m. in overweging gegeven wordt om alleen personen in den gemeenteraad te kiezen die karakter en be kwaamheid alleszins geschikt zijn om het algemeen belang der gemeente te dienen. De voorzitter vroeg om hier goede nota van te nemen omdat persoonlijke ideeën wel eens in den Raad van Noordwijkerhout een rol gespeeld hebben. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende leden G. War merdam en E. Hogervorst bij acclamatie herkozen. De heer E. Hogervorst bracht hierna verslag uit van de vorige Kamer centrale. Tot afgevaardigden naar de Ka mer-centrale werden gekozen de heeren J. R. Zonneveld en J. P. v. d. Ploeg en naar de Staten-centrale de heeren: G. Warmer dam en J. P. v. d. Ploeg. Vervolgens werd door het bestuur ingediend een concept regeling voor de voorbereiding der ge meenteraadsverkiezing in deze gemeente. Binnen 14 dagen na deze indiening moeten eventueele wijzigingen, welke voorgesteld worden door de leden schriftelijk bij het bestuur ingediend worden, 14 dagen na het verstrijken van dezen termijn worden op een algemeene vergadering de regelen vast gesteld. De verschillende bepalingen van de con cept-regeling werden hierna door den voor zitter voorgelezen. Eenige inlichtingen hier omtrent werden verstrekt.'Over 4 weken zal dus wederom een algemeene vergade ring worden gehouden waarin de regeling al dan niet gewijzigd wordt vast ge steld. Tegen betaling van 5 cent werd het concept verkrijgbaar gesteld. Medegedeeld werd nog dat over 4 weken de candidaat- stelling voor de provinciale staten zal plaats vinden. Bij de rondvraag wees een lid nog op de gelegenheid, welke er is, om bij vol macht te stemmen, waarna sluiting volgde met den chr. groet. De Stompwijksche weg Een nieuwe weg voor den ouden De plannen van den Provincialen Water staat zijn thans zoover gevorderd, dat be kend is geworden, dat het weggedeelte in de gemeenten Leidschendam en Zoeter- woude, gelegen tusschen de buurtschap Stompwijk en een punt ongeveer 200 meter ten Noorden van den voormaligen Zwet- molen in Zoeterwoude spoedig zal worden uitgevoerd. Het is thans bekend, dat de weg zal ge legd worden op een z.g. wegfundeering met rijzenbed. De overdracht van de gedeelten van lande rijen heeft voor het overgroot gedeelte reeds zijn beslag gekregen en de aanbeste ding zal binnenkort plaats hebben. De oude rijweg zal tot rijwielpad worden gemaakt en het nieuwe weg- jichaam, dat in den polder komt te lig gen krijgt een verharding ter breedte van 6.00 M. Tusschen de oude weg en het nieuwe weglichaam wordt een greppel gehouden, welke op peil wordt gehouden uit het bui tenwater om verrotting van het rijzenbed te voorkomen. Algemeen wordt de vrees uitgesproken, dat de veenlaag in den Grooten Blankaart- polder de weg op het rijzenbed niet zal kunnen dragen, maar de Provinciale Tech nische Dienst zal wel zorgen dat er geen mislukkingen van de plannen komen. Omtrent de verdere doortrekking o.a. bij den Schenkelweg en door het Dorp is nog niets officieel bekend. Het geheimzinnige van de metingen in alle windstreken cm en langs het Dorp wekte vele veronderstellingen en levert met de lange winteravond stof tot praten! lof zwaaide spr. hen toe, waarna nog door den heer L. van Zanten namens de too- neelvereeniging „Ons Genoegen" werd dank gebracht voor de sympathie en mede werking bij deze uitvoering ondervonden. Het was een prachtig geslaagden avond, welke door allen in vroolijkheid en opge wektheid werd vaarwel gezegd. Belangrijke vergadering. Op 11 No vember a.s. (Vrijdag) des avonds om half acht houdt de Ned. R, K. Volksbond alhier een vergadering in café „De Bonte Koe", welke voor iedereen toegankelijk is ge steld. In deze vergadering zal de weled. heer J. W. van den Akker het woord voe ren over het onderwerp, dat vooral heden ten dage zoo belangrijk is nl. „De Kinder bijslagregeling" Stel het bestuur niet te leur; laat 'ns één vrije avond bezet worden door deze bijeenkomst, ge zult rijker en dankbaar gestemd huiswaarts gaan. VOORSCHOTEN Geboren: Theodora Clazina Maria, dochter van A. J. Lindeman en Th. Voge laar. Overleden: M. A. Thompson, oud 76 jaar H. A. van Egmond, oud 61 jaar M. B. Goos, oud 45 jaar J. W. van den Berg oud 77 jaar. Ondertrouwd: P. J. Vink, oud 32 jaar en P. J. Goemans oud 31 jaar Vertrokken: O. W. Claus en gezin naar Utrecht J. H. Bredow naar Haar lem J. Bijleveld naar Den Haag H. v. d. Eijkel naar Ned. Indië. Gevestigd: A. M. Stoks van Den Haag H. C. Stoks van Den Haag J. M. A. Stoks van Den Haag A. Stoks van Den Haag A. Stoks van Den Haag J. G. Siemens van Den Haag C. Kup- pens van Den Haag A. van Buren van Dordrecht G. van der Bend van Apel doorn P. C. van Vliet van Velsen C. C. G. Weerdenburg van Leidschendam J. P. Pris van Utrecht J. A. Volkers van Leiden G. Moorrees van Ned. Indië. Biljartclub „Piet Gijzenbrug" Opge richt is alhier een biljartclub „Piet Gijzen brug". De nieuw opgerichte vereeniging telt reeds 15 leden. Het clublokaal is ge vestigd in het stations koffiehuis, alhier. STOMPWIJK B. V. L. De Commissie van de B. V. Lverzocht ons te willen melden, Vrijdag avond in het Blessepaard de schietoefenin gen beginnen. De B. V. L.'ers worden aan gespoord de oefeningen trouw te bezoeken voor het verkrijgen van de brevetten. VOORHOUT Volksbond. Voor een volle zaal open de de voorzitter van de afdeeling Voor hout van den Ned. R. K. Volksbond, de heer C. van de Burg, deze feestvergadering met den Chr. groet en heette alle aanwe zigen van harte welkom. Spr. verheugde er zich over, dat zoovelen aan de uitnoo- diging hadden gehoor gegeven, en wensch- te allen een gezelligen avond. Hierna werd staande het Bondslied ge zongen, waarvan de solo's aan den heer P M. Angevaare waren toebedeeld. Hier na werd het scherm „gehaald" voor de op voering van het tooneelspel: „Ik ben maar 'n Paria" van Will, van den Berg. Er werd in de zaal waarlijk medegeleefd met de spelers, waar ieder der spelers zich op een, voor dilettanten meesterlijke wijze van zijn taak heeft gekweten. Men heeft zich in zijn rol geheel ingeleefd.. Ook, misschien zelfs wel juist om den inhoud van zijn rol, ver diende de vertolker van de hoofdrol: Wout Schuier, alle bewondering. De tragie-co- medie van dit tooneelspel kwam zeer te recht tot uitdrukking, zoodat met eere aan de tooneelvereeniging „Ons Genoegen", dank zij de eminente leiding van den re gisseur de heer Van der Eist gezegd kan v/ordei dat „Ik ben maar een Paria" in hen zeer goede vertolkers heeft gevonden. Na het eerste bedrijf kreeg de voorzitter eerst de gelegenheid om het welkom toe te roepen tit den edelachtbaren heer Bur gemeester, den zeereerw. heer Pastoor, den weleerw. geeets. adviseuh, den weled. heer P L. v. d. Hulst, wethouder, den weled. heer M. P. A. Meissen, gemeente-secreta ris en het eere-lid den heer P. M. Angevaa re. Het deed spr. bijzonder genoegen ook den edelachtb. heer burgemeester voor den eersten maal bij den Volksbond te gast te mogen zien, terwijl spr. de hoop uitsprak, dat er voorzoover dat mogelijk is, 'n goede samenwerking mag blijven voortbestaan tuschen den Bond en het gemeentebestuur. Na dit eerste spel werd een oogenblik gepauzeerd, waarna dezelfde tooneelver eeniging met „Het Laatste Nieuws" van Piet Dieben voor het voetlicht trad. Het was een vroolijk stuk, dat ook opgewekt werd gespeeld, hierin heeft zeker de jeug dige piccolo een voornaam aandeel gehad. Ook de dames hebben zich danig geweerd ai konden zij het niet verhelen dat zij door de heeren werden „ingepalmd", figuurlijk natuurlijk. Zoo gezien was het zeker geen wonder, dat de voorzitter na afloop dank bracht aan de vergadering voor haar medeleven met het tooneel en den dank der vergade ring voorts vertolkte tegenover de onder- afdeeling tooneel met haar spelers. Alle WASSENAAR K.J.M.V. In het R.K. Verenigingsge bouw vergaderde gisteravond de afd. van de K.J.M.V. onder leiding van den voorzit ter, den heer A. Lommers, die, na opening met den groet der kath. actie, allen verwel komde. Hierna sprak mr. F. P. J. Perquin, voor zitter van de afd. Wassenaar der R.K. Staatspartij over het onderwerp: „Princi pe en Politiek". Het groote verschilpunt tusschen de kath. opvatting tegenover ex tremisme enz. is, dat de katholieke mensch en Staat gebonden acht aan de onveran derlijke natuurwet, terwijl men anderzijds de Staatsalmacht decreteert. Niet de rechts- maar de machtsverhouding is de geldende. De Staat moet hulpmiddel zijn voor den mensch ter bereiking van zijn eeuwig doel. Ook ten aanzien van het gezin heeft de Staat een aanvullende taak, want de ouders zijn de natuurlijke opvoeders. De Staat is noodzakelijk voor het stoffelijk leven en de Kerk voor het geestelijk leven. De Kerk heeft evenwel een bovennatuurlijk doel, hetgeen van hooger orde is dan het Staats doel, zoodat de Kerk mag eischen, dat het tijdelijke worde ingesteld op het eeuwige. Wat de verhouding van de Staten onderling betreft, i.e. het volkenrecht, zijn de be ginselen van de natuurwet van toepassing. Beziet men de staatkundige beginselen, dan houden wij katholieken het midden tus schen liberalisme en communisme. Wij er kennen de groote waarde van de gemeen schap, maar er blijft een persoonlijke ver antwoording tegenover God. Nadat gebruik was gemaakt van de gele genheid tot vragen stellen, sprak de voorzit ter een dankwoord, waarna sluiting volgde met den groet der kath. actie. Geboren: Marguerite Berendine d. van G. J. Eschauzier en J. N. H. Hovingh Theodora Helena d. van C. J. Schoorl en A. J. Knijnenburg. Ondertrouwd: A. M. Steen en G. A. S. J. -Vermaas. Getrouwd: T, J. C. Koster en H. Rüt- ter J. W. Cunes en P. R. v. Dijk. Overleden: Jan Strieker 50 j. echtg. van K. van Doorn Johannes Ernestus de Bakker 71 j. echtg. van E. Dekker Jan Hendrik Lourens 51 j. echtg. van M. v. d. Zwaan Theodora Wilhelmina van De venter 51 j. echtg. van J. J. v. Lochem. ZOETER MEFR Perhonalia. Het diploma van de eerste tuinbouw-practijk-school te Naaldwijk is behaald door de heeren A. Voskamp en W. Boonenkamp. Ondertrouwd: A. P. Hermus, oud 27 j. en J. J. Opdam, oud 20 j. Gevestigd: J. Smit en gezin van Dor drecht Ja. van der Kooy van Pijnacker Ja. van der Eist van Pijnacker. Vertrokken: K. War en gezin naar Delft. Koopt bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 14 Novm- ber, des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling van de begrootingen, dienst 1939, voor: a. het gasbedrijf; b. het electriciteitsbedrijf; c. het waterleidingbedrijf; d. het grondbedrijf. 3. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1939. 4. Vaststelling van de gemeente-begroo ting, dienst 1939 en van de besluiten, daar mede verband houdende. 5. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel grond, aan den heer G. W. Vis, q.q. Geboren: Gijsbert, z. v. M. L. Wal raven en F. M. Fokker Marijtje, d. v. K. A. Versloot en H. Vis Gerarda Chris tina, d. v. G. C. de Groot en A. van der Louw Alida Johanna, d. v. P. Koren en J. van den Hoek. Overleden: Magdalena Zoutman, oud 78 jaar, gehuwd met C. Zwaan. Ingekomen: Maria H. de Blieck, Sta tionsstraat 6, van Oegstgeest Frederike L. P. Kraemer, Schoolstraat 3, van Leiden Willem Uithol, Stekterweg 14, van Zwammerdam Catharina van Leeuwen, v. Mandersloostraat 44, van 'Leiden Adriana J. Bunnik, Gnephoek 55, van Bode graven Nico A. Hagen, Goeman Borge- siusstraat 10, van Utrecht. Vertrokken: Petronella Pols-Ver kade, naar Gouda, R. van Catsweg 216. BODEGRAVEN Personalia Te Delft slaagde dezer da gen de heer M. van Dobben de Bruyn voor het candidaatsexamen voor electrotech- nisch ingenieur. Aanrijding. Gistermiddag is een acht jarig dochtertje van den heer M. op den ■traatweg GoudaBodegraven aangere den door een passeerenden vrachtauto. Daar zij met andere kinderen aan den kant van den weg aan het spelen was, heeft zij waarschijnlijk geen acht op het verkeer ge slagen en is zoodoende spelenderwijs tegen een vrachtauto opgeloopen. Het meisje werd vrij ernstig aan het hoofd gewond er moest zich onder geneeskundige behan deling stellen, daar men een herenschud ding vreesde. De politie werd van een en ander op de hoogte gesteld en stelt een on derzoek in. HOOGMADE Staatspartij. Woensdagavond hield bo vengenoemde afdeeling van de R.K. Staats partij een ledenvergadering in de zaal van café Witteman welke zich in een tamelijke belangstelling mocht verheugen. De voorz., de heer Th. Bosman, besprak in zijn openingswoord het huidige politieke leven op de eerste plaats in het binnen land naar aanleiding van de begrooting, doch ook de invloed van den onrustigen in- ternatialen toestand op de gang van zaken in ons Vaderland. Na notulenlezing werd medegedeeld de uitslag van de actie tot vrijwillige contri butie-verhooging, welke niet geheel aan de verwachtingen heeft voldaan. De op brengst hiervan was n.l. slechts ong. 19. een bedrag dat de kaspositie van de ver eeniging niet zoo buitengewoon gunstig kan beinvloeden, temeer daar in 1939 weer ver kiezingen plaats vinden, waardoor dus ook de kas weer danig zal moeten worden aan gesproken. Op de tweede plaats wordt er nog eens de aandacht op gevestigd dat: Indien ka tholieke kiezers hun invloed willen doen gelden op de verkiezing zij zich vóór 1 Jan. 1939 moeten opgeven als lid der R.K. Kies- vereen., daar zij anders niet aan een stem ming binnen de vereeniging (voor de z.g. groslijst) kunnen deelnemen. Op de derde plaats werd de aandacht ge vestigd op „de Opmarsch". Als punt vier van de agenda was nu aan de orde: bestuursverkiezing. Periodiek af tredend waren de heeren J. J. Kapteyn en M. van Zaal. De heer van Zaal had in een schrijven aan het bestuur medegedeeld dat hij zich niet meer voor een plaats aan de bestuurstafel beschikbaar stelde, zoo dat hiervoor een ander moest worden ge kozen. Candidatenlijsten waren n.l. niet in gediend. Door een der leden werd met goed keuring van het bestuur de heer P. J. v. d. Eng, voorgedragen, welke voordracht de volledige instemming van de vergadering had. Het resultaat der stemming was dat mte 24 van de 32 uitgebrachte stemmen de heer P. J. v. d. Eng werd gekozen, welke verkiezing hij met een woord van dank voor het in hem gestelde vertrouwen aan nam, evenzoo de heer J. J. Kapteyn die bij acclamatie werd herkozen. Hierna werd door den voorzitter een harte lijk woord gesproken tot het scheidende bestuurslid, den heer M. v. Zaal. Hij bracht hartelijk dank voor het vele werk dat door den heer v. Zaal als bestuurslid van de ver eeniging en ook als lid van de Statenkring Gouda, in het belang der R.K. Staatspartij is verricht. En dat is veel! Met 'n kort dankwoord voor de gesproken woorden en de daarmee betoonde instem ming van de vergadering antwoordde de heer v. Zaal. Om er de „stemming" een be&tje in te houden werd direct overgegaan tot ver kiezing van afgevaardigden en plaatsver vangers voor Kamercentrale Leiden en Statenkring Gouda. Met den afgev. en den Jongetje verdronken tc Bodegraven Moeder sprong in 't water. Achter het woonhuis van den heer van der Laan aan de Zuidzijde alhier, is in een onbewaakt oogenblik het 3 1/2-jarig zoontje in den Rijn verdron ken. Toen de moeder van het knaap je het ongeluk bemerkte, bedacht zij zich geen oogenblik, maar sprong ter stond te water om het knaapje te red den. Het ongeluk was inmiddels ook door voorbijgangers opgemerkt, die moeder en kind terstond hulp verleen den. Het eerst werd de moeder uit het water gehaald, waarna men de red dingspogingen voortzette. Met behulp van een boot en een haak slaagde men er ten slotte in het kind uit het wa ter te halen. Ook de heer de Ruyter, die vanaf de Noordzijde het ongeval opmrekte, begaf zich gedeeltelijk ont kleed te water om naar den overkant te zwemmen, doch bij eenkomst had men het kind reeds op het droge. Voor dat de artsen Beye en Kerpel ter plaat se arriveerden, was door de leden van de E. H. B. O. reeds kunstmatige adem haling toegepast. Men heeft nog gerui- men tijd daarna met behulp van een zuurstofapparaat getracht de levensgees ten op te Avekken, doch het heeft niet mogen baten plaatsverv. van de Kamercentrale Leiden was men spoedig klaar. De hiervoor tot nu toe aangewezen per sonen de heeren H. E. M. Scbaminée en L. Lieverse stelden zich n.l. na eenige bespre king weer herkiesbaar en werden dan ook bij acclamatie herkozen. Met de- verkiezing voor de Statenkring Gouda ging het echter niet zoo gauw, aan gezien hiervoor nog slechts de plaatsver vangend afgevaardigde over was, en hier dus een stemming most plaats vinden. De uitslag hiervan was dat de heer P. van Zaal met 25 van de 32 uitgebrachte stem men tot afgevaardigde werd gekozen* ter wijl de stemming om den plaatsvervanger tot resultaat had dat de heer J. Hooge- veen 7, de heer J. J. Kapteyn 6, en de heer N. Lieverse eveneens 6 stemmen verkre gen. Doordat echter zoowel de heer Hooge- veen als de heer N. Lieverse voor een even tueele benoeming bedankte werd met goed vinden van de vergadering de heer J. J. Kapteyn aangewezen als plaatsvervanger, welke benoeming hij aanvaardde. Hierna gaf de heer P. v. Zaal een keurig en duidelijk verslag van de op 1 October j.l. gehouden vergadering van de Statenkies- kring Gouda te Gouda. In aansluiting met het in bovenstaand verslag medege deelde betreffende de politieke school beval het bestuur het bezoek aan de politieke school te Alphen aan den Rijn aan. Bij dé rondvraag werden verschillende vragen gesteld, betreffende de verhouding van de Kies vereeniging ©n de Zuidhoek, over de Ver. van R.K. Gemeenteraadsleden, over de actie voor vrij willige contributie- verhooging, over de „Opmarsch" en tot slot over de mogelijkheid tot inkorting of indien mogelijk ontheffing van het intrek ken van steunuitkeering gedurende de zo mermaanden. Al deze vragen werden be sproken en naar algeheel genoegen beant woord, waarna de voorzitter deze verga dering met een woord van dank voor de aangename en zakelijke besprekingen op de gebruikelijke wijze sloot. TER AAR De tentoonstelling. De eerste Chry santhemum-expositie is gisteravond om half tien door den pastoor, met een toe passelijk woord gesloten. Vooraleer de winnaars hun prijzen in ontvangst mochten nemen, bracht zijn eerw. dank aan de orga nisatoren voor hun moeizaam werk en be treurde het, dat de tentoonstelling slechts in geringe mate door onze plaatsgenooten is bezocht, door spr. hoopte, dat dit geen rem moge zijn voor de bloemkweekers, om op den ingeslagen weg te blijven voort gaan. WOUBRUGGE Weigering bouwvergunning. Op een tweetal verzoeken om vergunning tot bou wen hebben B. en W. afwijzend moeten be schikken. Het eerste geval geldt de aan vrage van zekeren J. W. B. tot verbouw van een woonhuis annex verlofslokaliteit. Aangezien dit pand onbewoonbaar was ver klaard en de verbeteringen niet beant woorden aan de bouwverordening, kon van een gunstige beslissing geen sprake zijn. Het tweede geval betreft het bouwen van een houten schuur door P. B. te Hoogmade nabij een kerkgebouw. Niet alleen verzet de verordening zich tegen dit verwijderd verband met de woning van adressant doch ook de welstandsbepaling achtte het Col lege van belang in deze zaak. Het gaat h.i. niet aan een der mooiste plekjes van de Does in Hoogmade en nog wel in de or middellijke nabijheid van een kerkgebo' te ontsieren door een aantal berghokk-

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6