DONDERDAG 10 NOVEMBER ATTENTIE. Zorgt, dat uit uw gebouw zoowel vóór als ACHTER, geen licht naar buiten uitstraalt. Controleert tijdig of zulks het ge val is. Let ook op uw dakramen, glazen dakpannen, raampjes van toiletten, enz., enz. en Dat geen licht naar buiten straalt bij het openen van uw voordeur. Gebruikt dien tijd zoo min mogelijk licht. Blijft gedurende de proef zooveel mogelijk thuis. Er is op straat NIETS te zien. R.K. WERKLOOZEN. Gistetavond vergaderde de R.K.W. in een der zalen van den R.K. Volksbond. De ver gadering werd circa 8 uur geopend door den voorzitter met den Christelijken groet. De voorzitter zeide tevreden te zijn over de goede opkomst. De secr. las de notulen, welke werden goedgekeurd. Hierna volgde de bespieking van de jaarfeest-vergade ring, waartoe besloten werd. De heeren G. Jansen, B. Bekkering en W. Verplanken werden benoemd tot lid der feestcommissie en zullen zorgen, dat deze ook zal slagen. Na rondvraag sloot de voorzitter de pretti ge vergadering met den Christelijken groet. NED. BLINDEN BOND. Het nieuwe dagelijksch bestuur van de afd. Leiden der Ned. Blinden Bond is als volgt samengesteld: L. Rombaut, voorzit ter. Javastraat 64a; P. v. d. Broek, secre taris, Pioenhof 8; J. A. Verzijllenburg, penningmeester, Langegracht 188. CONTROLE ACHTERLICHTEN. Gisteravond hebben 3 politie-agenten op den Morschweg bij den overweg Ned. Spoorwegen controle uitgeoefend op het branden der achterlichtjes der fietsers, waarbij bleek dat honderden wielrijders nog met onverlicht rood achterlicht reden, waar van heel wat processen verbalen werden opgemaakt. VORMPROBLEMEN IN DE GLAS SCHILDERKUNST. Chartres en Gouda. Voor de vereeniging Lucas van Leyden heeft de heer A. van der Boon, doctoran dus in de Kunstgeschiedenis te Haarlem, een lezing met lichtbeelden gehouden over bovengenoemd onderwerp in het Prenten kabinet der Rijks-Universiteit te Leiden. Spreker begon met te wijzen op de vele beperkingen, welke de titel van zijn on derwerp hem oplegde, wat echter het voor deel had, dat de antithese scherp kon wor den gesteld, zóó zelfs, dat men, de ramen- cyclus in Chartes uit de 13e eeuw en die van Gouda uit de 16de eeuw besprekend, welhaast kon gewagen van twee wereld beschouwingen: die van het collectivisme en die van het individualisme. Spreker werkte deze vergelijkingen met enkele na dere beschouwingen uit. Tegenovef de beelding der synthese van de natuur in Chartres toont Gouda de werkelijkheid in haar volle plastische verschijning. Vervolgens werden aan de hand van daartoe speciaal vervaardigde lichtbeelden de eigenschappen van de glas-in-lood techniek verklaard: het antiek-glas, het gruizen, de werking der brandveïf, het branden enz. Daarna kwam de kathedraal van Char tres op het projectiedoek. Bij tal van vraagstukken betreffende haar wonderlijke vensterpracht stond de spreker stil. In geen enkelen tijd, heeft men zóó in het groote architectonische verband weten te componeeren dan in deze voornamelijk tusschen 1215 en 1240 ontstane venster reeksen. Enkele technische vernieuwingen in de 14de en 15de eeuw, benevens een zeer mooi raam uit ongeveer 1460 te Rou- aan, maakte duidelijk hoe de evolutie der glasschilderkunst gelijken tred hield met de verandering in de kunstopvattingen in het algemeen Met de 16de eeuw komt het raam op nieuw op het plan van het grootmonumen- tale. Maar tegelijk wordt het tableau-vi- vant. Door de gedwongen concurrentie met de schilderijkunst, blijkt de gewone „glas- escriver" het raffinement te missen om aan de steeds verder in die richting gaande eischen te kunnen voldoen. In dezen tijd komen de groote veranderingen. Scheiding tusschen ontwerper en uitvoerder, de toe passing van den diamant voor het glas- snijlen en de uitvinding van de emails of smeltkleuren, waarmee men gekleurde doorschijnde verf op het glas kon branden en dus tal van picturale effecten in het raam kon brengen. In 1552 krijgt dan door de groote brand ook in Gouda de glasschilderkunst haar groote kans. Maar nu spreekt de macht van het individualisme. Het werk staat of valt met ode persoonlijke creatie. Uitvoerig werden nu de werkmethoden, de opvattin gen en de vj>/>-,problemen in de ramen van de Goudsche meesters Dirck en Wouter Cramer besproken. Tenslotte dfelde spr. nog net een en ar.- der mede over de nieuwe vondsten betref fende glas 22, de uitdrijving van de Wisse laars uit den tempel, het geschenk van Prins Willem T en wekte ziju geho..- cp om zelf om een mooien, lichten dag naar Gouda te gaan om te oordeelen, of degenen, die de latere ramen tusschen 1594 en 1603 heb ben gemaakt, zich konden meten met de groote meesters van vóór de alteratic. LEIDSCHE BURGERWACHT De voorloopige uitslag van de schiet wedstrijden der Leidsche Burgerwacht ter gelegenheid van de opening der nieuwe schietbanen Utr. Veer 3, van 2 schietdagen is als volgt: 1 Korps Buks: Leidsche B.W. 169 (bui ten mededinging); 2 Oegstgeest B.W. 105. 1 Korps K.S.O.: Korporaals I-I-4 R.I. 316. Personeel Buks: 1 Veldhuis 46 Wasse naar; 2 Alphenaar 40 (6) Leiden; 3 de Wit 40 (5) Leiden; 4 H. P. v. Ek 38 Leiden. Personeel K.S.O. 1 Yperlaan 97 Voor schoten; 2 Hitzert 96 Wassenaar. Vrije Baan K.S.O.1 Yperlaan 288 Voor schoten; 2 Veldhuis 286 Wassenaar; 3 Hit zert 285 Wassenaar. Vrije Baan Buks: 1 de Wit 86 Leiden; 2 Ceelen 84 Den Haag; 3 H. van Ek 83 Lei den; 4 Veldhuis 80 (27) Wassenaar 5 Al phenaar 80 (26) Leiden. Dag prijs voor Zaterdag jj. Ceelen, Den Haag. Dag prijs voor Maandag j.l. Yper laan, Voorschoten. De wedstrijden worden Vrijdag en Zater dag (laatste dag) voortgezet. DE GEHEIMEN DER SKI-SPORT In de kleine Stadszaal hield de afd. Lei den der Ned. Reisver. gisteravond een win tersportavond, welke druk bezocht was. Nadat de vice-voorzitter der afd., de heer L. A. Mennes, een woorl namens de afd. had gesproken, was het woord aan den heer J. Passman, algemeen directeur der N. R. V., die in korte trekken de beteeke- nis van dezen avond uiteenzette. Vervolgens hield de hier Walter Ochs- ner uit Zürich, een der meest bekende ski- Ie eraren uit Zwitserland, een korte cause rie over de techniek en tactiek der ski- sport. Aan de hand daarvan werd vervolgens etn film vertoond, welke duidelijker nog dan het gesproken woord liet zien hoe het skiën beoefend moet worden. Alle tech nische bijzonderheden over lichaamshou ding en ski-techniek, voorgedaan door be kwame ski-ërs, werden op het witte doek gebracht. De toeschouwers maakten alzoo kennis met het Christianiafahren, het ge wone skiën, door den heer Ochsner het mo torbootvaren genoemd en het Telemark- fahren, door den spreker, net zeilen op de skiën genoemd. En dat alles was oogeno men in de heerlijke en onovertroffen "schoo- ne ski-velden van Zwitserland, aan den voet van Eiger en Mönch, van Jungfrau en Sil- berhorn, waardoor de schoonheid van de ski-sport nog interessanter en machtiger tot uitdrukking kwam. De heer Ochsner zeide in zijn slotwoord, dat Zwitserland gaarne talrijke Hollanders ontvangen zal om hen mede te doen genie ten van de schoonheid der Zwitsersche Al pen, in winterpracht en van het genot der ski-sport, een der schoonste wintersporten. De aanwezigen toonden zich zeer dank baar voor het gebodene. Tot slot werd een film vertoond van het schoone wintersportcord Engelberg. LEIDSCHE IJSCLUB. Onder voorzitterschap van den heer J W. Henny hield de Leidsche IJsclub gis teravond in een der bovenzalen van café- rest. „In den Vergulden Turk" haar jaar- lij ksche algemeene ledenvergadering. De notulen der vorige vergadering, door den w.n. secretaris gelezen, werden onver anderd vastgesteld. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat het afgeloopen jaar wederom weinig leden te weegbracht vanwege den ijsloozen winter," hetgeen temeer jammer is, wijl er grootsche plannen waren voor de viering van het vijftigjarig bestaan. Aan het jaarverslag van den penning meester, den heer H. W. Harmsen, ontlee nen we het volgende: Het ledental vermin derde van 340 tot 325. De inkomsten be droegen ƒ2377.50, de uitgaven ƒ4018.15, w.o. landhuur 1256.91 en onderhoudskos ten ƒ1203.72. De 340 ledenkaarten brachten op 1360, die der bijkaarten en entrée's ƒ568.65. De geringe opbrengst van den kaartenverkoop en de nadeelige gevolgen van het niet open stellen der baan hebben voor het eerst se dert het clubjaar 1922—1923 een nadeelig saldo veroorzaakt van ƒ1630.50. Voor een deel is dit nadeelig saldo het gevolg van de meerdere onderhoudskosten en arbeids- loonen ten gevolge van de vergrooting van de ijsbaan, welke respectievelijk 825 en ƒ100 bedroegen. Een en ander behoeft evenwel geen zorgen te geven, daar, zoo dra wederom strenge winters invallen, het ledenaantal, wel zal stijgen. De kascommissie had gunstig rapport uitgebracht, waarop de penningmeester werd gedechargeerd. De voorzitter deelde vervolgens mede en vroeg daafvoor de goedkeuring tier ver gadering, dat het dagelijksch bestuur de heeren benoemd had tot eereleden der ver eeniging.. De vergadering hechtte hieraan haar goedkeuring. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Sillevis en P. van Hoeken, werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter deed vervolgens eenige me- dedeelingen over de viering van het vijf tigjarig bestaan. Tenminste, indien er de zen winter ijs is. Verder deelde de voorzitter mede, dat dit jaar afgezien is van de Wernink-tennis- banen om daar de junior-leden te laten rij den, wijl de kosten daarvoor niet beloond worden. Wel zal er wederom gelegenheid zijn te rijden op de banen van de Krocht te Oegstgeest. Hierna volgde sluiting der vergadering. N.Z.H.T.M. Opbrengst over October 1938. De vervoeropbrengsten der Noord- en 2'uid'hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. bedroegen ongecontroleerd geduren de de maand October van dit jaar in totaal 249.292.—, in 1937: 244.253.—. DE LEIDSCHE COURANT LUCHTBESCHERMINGSOEFENING TE LEIDEN. Woensdag 16 November 1938, des avonds van 9.30 tot 11 uur. Komt des avonds niet op de straat, waarmede de veiligheid is gebaat. Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Indisch Recht: de heer F. R J. Jansen, Den Haag. Laatste berichten Binnenland DOOR EEN AUTOBUS AANGEREDEN. Wielrijder om het leven gekomen. Vanmiddag te ongeveer één uur is op den Arnhemschen Staatweg, nabij Bron beek, een doodelijk ongeval gebeurd. De 33-jarige S. Slemkes, zoon van een slager uit Arnhem, fietste in de richting Arnhem. Uit tegenovergestelde richting kwam een bus van de Geldersche tramweg Mij., Kort voordat S. de bus zou passeeren, zwenkte hij naar linies, waardoor hij vóór de bus kwam. Een aanrijding was onvermijdelijk. S werd op slag gedood. Zijn rijwiel werd totaalvernield, en de bus werd bescha digd. Het stoffelijk overschot en de bus zijn door de politie in beslag genomen. Uit het onderzoek is gebleken, dat den chauf feur van de bus geen schuld treft. Het slachtoffer leed aan toevallen. NOODLOTTIG ONGELUK BIJ EEN BRUILOFTSFEEST. Dinsdagnamiddag is te Nieuwkuyk, na de viering van een gouden bruiloft, een noodlottig ongeluk gebeurd. Na afloop van een optocht maakten de feestvierenden nog met de versierde wa gens een rondrit. Tijdens dezen rit had de 68-jarige heer W. van Wijk het ongeluk van een der wagens te vallen. Hij kwam hierbij zoo ongelukkig terecht, dat hij be wusteloos bleef liggen. Met een zware her senschudding is het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Kort na aankomst is de heer van W. aan de gevolgen van den val overleden. TWEE OPLICHTERS TE ARNHEM GEARRESTEERD. Oude dame voor 25.000.a 30.000. opgelicht. De Arnhemsche politie is een oplichters- affaire op het spoor gekomen, waarbij een aantal mannen er in geslaagd is een oude dame op te lichten voor een bedrag, dat tusschen de 25.000.a 30.000.ligt. De affaire begon met een bezoek van een z.g. kunstschilder aan de dame. Door aller lei verhalen slaagde hij erin de dame groote bedragen afhandig te maken. Zijn komst werd gevolgd door die van iemand, die zich voorstelde als een zwager v^p den kunst schilder. Edelmoedig verklaarde deze zich bereid de schuld over te nemen. Hij was daartoe in staat, doordat hij zaken deed met een assistent-resident, die helaas volgens zijn zeggen eenige dagen ge leden in Duitschland was overleden. Om het stoffelijk overschot van dezen armen assistent-resident en het kapitaal van den overledene over den grens te kunnen krij gen, bleek er opnieuw geld noodig te zijn. Ai spoedig was het totaal der door de dame aigestane bedragen opgeloopen tot 20.000. Nu verscheen een „rechtskundig advi seur", die haar adviseerde om schandaal te voorkomen een crediteur van een der mannen, die geld van haar hadden opge nomen, tevreden te stellen, aangezien deze anders failliet zouden gaar, waardoor haar naam publiek zou worden. De oude dame tastte opnieuw in de beurs. Na den „rechtskundig adviseur" ver scheen een man van den internationalen in lichtingendienst, die de oude dame eens kwam polsen of het met al het geld, dat zij uitgeleend had, wel in den haak was. Voor het noodig geachte onderzoek was natuur lijk opnieuw geld noodig. Thans kreeg de politie lucht van wat er gaande was. De oude dame geloofde niet, dat zij opgelicht was, maar stelde wel de politie in staat een gesprek af te luisteren, dat gisteren werd gehouden in een café te Arnhem. De man van den internationalen inlich tingendienst verscheen, even later gevolgd door twee heeren. De politie zet het onderzoek met kracht bleken te zijn een lid van een internatio nale misdadigersbende, te Haarlem woon achtig, en een man van den Zeedijk uit Amsterdam. De politiezet het onderzoek met kracht voort, in de hoop nog meer arrestaties te kunnen verrichten. DIRECTEUR VAN ARBEIDSBEURS GEARRESTEERD. Te Beverwijk. In verband met aan het licht getreden onregelmatigheden heeft de Beverwijksche politie gearresteerd den directeur van den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling en di- recteifr van de gemeentelijke arbeidsbeurs. Deze onregelmatigheden zouden o.m. be staan in verduistering van gelden, welke de aangehoudene ambtshalve onder zijn be heer had. Het onderzoek duurt nog voort. BERUCHT INBREKER AANGEHOUDEN Zaterdagavond heeft bij een vechtpartij op de Ammunitiehaven te Den Haag, de 53 jarige chauffeur A. J. D. van de Stille Veer kade zijn tegenstander met een mes ge stoken. De dader verdween echter. Dinsdagavond hielden rechercheurs den chauffeur op de Loosduinscheweg aan. Het was de politie bekend, dat D. ook als inbreker Den Haag en omstreken onveilig maakte. Op het bureau werd hij gefouil leerd: de man bleek twee lange broeken over elkaar te dragen. In de tweede ont dekte de politie een compleet stel inbrekers- werktuigen. Eveneens vond men in een zijner zakken een bril met hoornen montuur. Een derge lijke bril was vermist bij een inbraak in Monster. De inbreker brak daar een lesse naar open en ontvreemdde een spaarpot met 20.00. De aangehoudene heeft inderdaad deze inbraak in Monster gepleegd en wordt er van verdacht in dezelfde plaats een schuur te hebben opengebroken, waaruit hij rij- wielonderdeelen zou hebben ontvreemd. Het onderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd, want de politie meent met hem den dader van verschillende opensluitingen en kleine inbraken te Den Haag te hebben gearresteerd. BRUTALE INBRAAK TE OOSTZAAN In den nacht van Woensdag op Donder dag is ingebroken in de woning van den fouragehandelaar K. Taams in de Stations straat te Oostzaan. Door openschuiving van een raam dron gen de daders de woonkamer waar T. en zijn eohtgenoote slapen, binnen. Zij open den een kast en namen daaruit een kistje, waarin zich een belangrijk geldbedrag, als mede rekeningboeken bevonden. Het echtpaar heeft niets van den inbraak gemerkt. Juist gisteren had de heer Taams een groot bedrag van zijn klanten voor geleverde fourage ontvangen. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 0.76 per K.G. Buitenland DE ANTI-JOODSCHE UITSPATTINGEN DUREN VOORT. BERLIJN, 10 Nov. (A. N. P.). Het in slaan van vensterruiten van Joodsche on dernemingen duurde vanmiddag nog voort in Unter den Linden en in de Friedrich- strasse. De politie is in de nabijheid, doch houdt zich bezig met het verkeer. De te Eerlijn aan ruiten aangerichte schade be draagt meer dan een kwart millioen Rijks- mark, waarbij geen rekening is gehouden met den inhoud van winkels en etalages, die tijdens de uitspattingen verdwenen is. Onder de beschadigde winkels in Unter den Linden bevinden zich ook de toonzalen van Ford. BERLIJN, 10 Nov. (A. N. P.). Te Neuren berg is veel geplunderd. Bruinhemden drongen verschillende woningen van Jo den binnen, waar zij de ruiten en de meu belen kort en klein sloegen en de tapijten en gordijnen stuksneden. De bewoners werden mishandeld. Te Muenchen zijn ook verwoestingen aangericht in verscheidene „arische" zaken, die voor Joodsche win kels werden aangezien. Behalve de reeds genoemde synagogen is ook de groote synagoge te Treuchtlingen verwoest. Te Frankfurt a. d. Main zijn vanochtend vroeg de ruiten van alle Jood sche winkels ingeslagen en drie synago gen in brand gestoken. Een Joodsoh hotel werd verwoest. Ook in particuliere huizen en in een Joodsch restaurant werden groo te verwoestingen aangericht. De Joden worden door de politie be schermd, en velen hunner loopen vrij door de stad. Het schijnt, dat de betoogers het niet op personen, doch alleen op eigendom men gemunt, hebben. Uit Aken en andere steden in het Rijn land komen berichten over soortgelijke uitwassen binnen. METZ, 10 Nov. (A. N. P.). Naar hier wordt, dat nabij Kaiserslautern -in den Palz tionaal socialistische betoogingen ter her denking van den putsch van 9 November 1923 op het vernemen van den dood van von Rath zich te buiten gegaan aan felle anti-semitische betoogingen, vooral in de dorpen Nalbach en Diesffeln, waar „dood aan de Joden" geschreeuwd werd, terwijl men de Joodsche huizeu wilde plunderen. De politie heeft in beide plaatsjes alle Jo den gearresteerd teneinde ze voor de me nigte te beschermen. MAATREGELEN TEGEN DE „VOORLOOPIGE LEIDING DER EVANGELISCHE KERK." BERLIJN, 10 Nov. (A. N. P.). De Rijks minister voor Kerkelijke Aangelegenheden heeft met inhouding van het geheele sa laris een. disciplinair optreden bevolen te gen de leden der „voorloopige leiding der Duitsche Evangelische Kerk" met het doel te komen tot hun ontslag. Deze maatregel is later uitgebreid tot de personen, die als verantwoordelijk voor de z.g.n. Broederra den van verschillende Landskerken hun handteekening plaatsen en die zich in de aangelegenheid van zekere circulaires ach ter de voorloopige kerkleiding hebben ge plaatst. Het Duitsche Nieuwsbureau voegt hier aan toe: Zekere religieus fanatieke krin gen in de Evangelische Kerk hebben ge bruik gemaakt van de dagen der hoogste spanning in de buitenlandsche politiek om om, onder voorwendsel van bidstonden, uitdrukking te geven aan hun staatsvij- ardige gezindheid en te trachten de aan- EERSTE BLAD - PAG. 3 AGENDA LEIDEN. Donderdag. 8.30 uur Hartebrugskerk Con ferentie voor niet-Katholieken door P. Wijnand Sluys O.F.M. Vrijdag, 2e Abonnementsconcert Residen tie-orkest, dirigent Frits Schuur man, soliste Henriette Bosmans, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Zondag, Maandag, Dinsdag Tentoonstelling Misgewaden enz. van de Ver. der Eeuwigdurende Aanbidding en het Liefdewerk voor arme kerken, „Huize Maria", Pieterkerkkoor- steeg 15, 2.306 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 5 tot en met V r ij d a g 11 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek M. Boek- wyt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. eengeslotenheid van de Duitsche volksge meenschap te verstoren. De z.g. „voorloo pige leiding der Duitsche Evangelische Kerk", een organisatie, die volgens kerk recht en staatsrecht volkomen illegaal is, had voor den dertigsten September het houden van bidstonden aanbevolen voor alle kerkbesturen en „broederraden", wel ke bidstonden echter geen zin hadden, aangezien op dien dag de overeenstemming van Muenchen reeds bereikt was. Alle Evangelische kerkregeeringen van Duitsch land, van de Duitsche Christenen tot de landsbisschoppen Mahrarens, Me.iser, Wurm, Kuehlewein hebben den Rijkskerk minister met hun handteekening de verze kering gvegeven, dat zij „de circulaire om religieuze en vaderlandslievende redenen" afkeuren, de daarin tot uitdrukking geko men houding veroordeelen en dat zij zich losmaken van de voor deze demonstratie verantwoordelijke personen. VIJF KINDEREN BIJ AUTO-éONGELUK OMGEKOMEN. METZ, 10 Nov. (A. N. P.). Vernomen wordt, dat nabij Kaiserlautern in den Palz een autobus in botsing is gekomen met een auto, waarin zich zeven kinderen bevon den. Vijf kinderen werden gedood. NA HET OVERLIJDEN VAN ATATURK. ISTANBOEL, 10 Nov. (A. N. P.). Offi cieel wordt medegedeeld, dat de dood van Ataturk hedenochtend om 9.25 (Ned. tijd)) is ingetreden. Daarvoor was hij volkomen buiten bewustzijn. Krachtens de grondwet is de voorzitter van de nationale vergadering Abdoel Ha- lik Renda, automatisch belast met de waar neming van het presidentschap van de re publiek tot het nieuwe staatshoofd geko zen is. De nationale vergadering is met den grootsten spoed bijeengeroepen om terstond tot de verkiezingen van een nieu wen president over te gaan. De meeste kans om opvolger van Ata turk te worden heeft generaal Ismet Ir.eunu, de 58-jarige oud-premier, die se dert hij in October j.l. als minister-presi dent aftrad, geen actieve rol meer in het openbare leven gespeeld heeft. Hij heeft dertien jaar lang nauw met Ataturk sa mengewerkt. Twe andere mogelijke candi- daten zijn Fewzi Chazmak, de chef van den generalen staf, en Fethiokya, de Turk- sche ambassadeur te Londen, doch naar men meent te weten, voelt geen van bei den ervoor, zich voor het presidentschap candidaat te stellen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Nov. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 1.502.40, roodekool 1.502.40, savoyekool 1.501.90, groe- nekool 1.403.70, boerenkool 1.003.30, rapen 1.50, prei 1.502 40, kroten 0.70 1.70, kroten, gekookt 36, uien 0.70 2.70, peen 1.503.40, spruiten 214, andijvie 2—5, sla 28, nero 6.60 9.60, druiven f 2230, snijboonen 2039, witlof 521, spinazie f 420, tomaten A 2.00—11.60, idem B 2.00—19.20, idem C 2.00—8.60, idem CC 2.00—4.20, per 100 stuks: andijvie 0.601.50, bloemkopl 1 50100, saiade 0.802.20, knolselde- rie 1.003.10, per 100 bos: kroten 50 cent, pieterselie 0.901.20, selderie f 0.301.10 bleek^elderie 39 en peen 1.001.50. GOUDA, 10 Nov. Vee. Aangevoerd in totaal 1215 stuks, waarvan 50 slachtvar- kens: vette 25 5 tot 26.5 cent per pond, le vend met 2 pet. korting; 350 magere var kens 2535, 709 biggen 813, Gelder sche biggen 1317. 34 runderen 140 220, 39 nuchtere kalveren 59, 2 gras kalveren en 31 boken of geiten 26 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 316 partijen. Prijzen: le kwal. met riiksmerk 2729. idem 2de kwaliteit 2526, zware tot 31.Han del matig. Boter. Aanvoer 103 ponden. Goeboter van 8085 cent en Weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. VOORRSCHOTEN, 9 Nov. Eierenveiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 6.006.20, kuikeneieren 4.00—4.70 en eendeneieren 4.004.20 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.741/s Berlijn 73.77 Parijs 4.883/., Brussel 31.14 Zwitserland 41.72 Kopenhagen 39 02' Stockholm 45.(5 Oslo 43 92«/2 New York 1.843/10 Praag 6.35

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3