rN Burgerlijke Stand DE P.T.T. RECHTZAKEN STADS NIEUWS DONDERDAG 10 NOVEMBER 1938 0E LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; f 2.5Ü per kwartaal Bij onze agenten ü0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? SIEER £ON, ZELFDE TEMPERATUUR. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk droog weer, kans op mist in den nanacht, in den morgen wellicht iets kouder, weinig ver andering in temperatuur overdag. Hoogste barometerst.: 773.6 te Warschau. Laagste barometerst.: 745.9 te Vestmanoer. Het gebied van hoogeluchtdruk, dat gis termorgen boven de Noorsche Zee lag, trok naar Midden-Zweden. Het continentale ge bied van hoogeluchtdruk breidde zich naar het Noord-Oosten uit, doch bedekt ook Zuid-Oost-Europa en reikt tevens over het geheele Middellandsche Zee gebied en de Noordkust van Afrika. Op den Oceaan ligt een uitgestrekt gebied van lageluchtdruk met verschillende minima, waarvan de voornaamsten zijn een ten Zuiden van IJs land en een op omstreeks 48 graden Noor derbreedte en 25 graden Westerlengte. Over het Westelijk deel van het waarne mingsgebied beweegt zich een strooming van warme lucht van Zuidelijke breedten naar het Noorden. De regens der depres sie reiken niet verder dan Ierland en het Oosten van Schotland. Op het vaste land zijn de winden allerwegen zwak en uit Zuidelijke richtingen. Boven het uitge strekte wolkendek, dat geheel Centraal Europa bedekt en dat zijn Westelijke be grenzing heeft in Midden-Frankrijk, heerscht groote droogte en is de tempera tuur der atmospheer die van warme zo merdagen. De Alpenstations melden nog steeds zomersche toestanden. Het is te verwachten, dat het wolkendek in onze omgeving gelei delijk minder dicht zal worden. De temperatuur zal in dat geval in den nacht iets lager worden, waarbij de kansen op ochtendmist toenemen. Overdag zal het weer wellicht iets zonniger zijn met de zelfde temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 12.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.47 uur tot Vrijdagmorgen 6.42 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 11 Nov. voorm. 4.25 en nam. 4.50 uur. Maan op 18.31 uur Donderdagavond. Maan onder 10.50 uur Vrijdagochtend. LEIDEN. Geboren: Janne Eva Susanna d. v, A. Th. Beurze en J. Mulder. Sara d. v. A. Segijn en E. Huter. Pieters z. v. J. Olivier en A. v. Es. Marretje d. v. A. A. Janssen en A. J. de Wolff. Willem z. v. K. J. Planje en J. Lith. Adrianus Fran- ciscus Alfonsius z. v. C. Kwakkenbos en A. v. Rossum. Petronella Diederika Leuna d v. W. Guit en J. v. Duijn. Martina d v. H. J. Barth en A. Vermeulen. Wil- helmina Jacoba d. v. A. A. Terbach en C. M. Vervaart. G e h u w d: L. Boot jm. en H. v. d. Zeeuw jd. N. Dool jm. en M. Wetselaar jd. C. W. Harmsen jm. en H. Trouwee jd. J M. Hurkmans jm. en P. C. v. Berge He negouwen jd. M. Hh. van Kins jm. en C. H. Bemalman jd. L. Noort jm. en J. Beijer jd. J. Pieete jm. en M. G. Kok jd. J. Rijsbergen jm. en A. J. Fransen jd. L. Ph. Schreinemackers jm en A. Poort man jd. A. Tegelaar jm. en Th. C. la Lau jd. Overleden: S. M. Slewe wed. van J. J. v. d. Linden. 80 j. C. v. Duin wed. 'van J. Veenstra 59 j. A. v. Duuren, wed. van F. K. Noordraven 79 j. W. de Graaf vr. 79 j. En de belangen van het personeel. TSW Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer in zake de Posbegrooting voor 1939, ontleenen wij het volgende: Verwacht mag worden, dat volgens de nieuwe gestelde normen in vele gevallen uitbreiding van de tweede postbestelling op het platteland zal kunnen plaats vinden. De gevraagde vervroeging van de bestel ling heeft de volle aandacht van de be drijfsleiding. Het ligt in de bedoeling de gedurende dit jaar bij wijze van proef geldende regeling, waardoor de bodekosten voor telegrammen en telefoonoproepberichten hier te lande werden afgeschaft, met ingang van 1 Ja nuari 1939 definitief in te voeren. Het is niet steeds mogelijk te voorkomen, dat bij onvoorziene grooten toeloop van het publiek of bij de tijdroovende loketbehan delingen nu en dan wat langer dan ge woonlijk op bediening moet worden ge wacht. Het is een onderwerp, dat de voort durende aandacht heeft en waarbij het openen van meer loketten mede in de overweging is betrokken. Personeelsbelangen Wat het personeelsbelang aangaat, naar behartiging daarvan zal moeten worden ge streefd. zoover de integriteit en de bloei van het bedrijf dat maar toelaten. De be drijfsleiding zal daarnaast evenwel aan dacht moetei schenken aan alle nieuwe mid- len en maatregelen, die de belangen van het publiek kunnen dienen, waartoe ook behooren die het arbeidsrendement kun nen verbeteren. Zoo deze financieel en organisatorisch verantwoord ziin, zal zij die middelen en maatregelen ook moeten toepassen, tenzij wezenlijke belangen van het personeel, de arbeidsmarkt of de volkshuishouding in haar geheel zich daartegen verzetten. Met de vervanging van vast door los per soneel zal binnen het kader van artikel 2 A.O.B. voor de gevallen, waarin daartoe aanleiding bestaat, nog op voorzichtige wij ze worden voortgegaan, totdat de toestand is bereikt, die uit een oogpunt van goede bedrijfsvoering moet worden verwerkelijkt. De belanden van in dienst zijnd personeel in ambtelijke verhouding zijn hierbij niet betrokken. In den kantoordienst is een aantal ambte naren als zoodanig overcompleet. Ook heeft de zoom van contractpersoneel nog niet den voor dien dienst vereischten omvang. Om deze redenen kan de vaste aanstelling van locale krachten nog niet worden hervat. Zoodra zulks mogeliik zal zijn, zal dit in beoerkte mate geschieden. In verband met de noodzakeliikheid om, ter bestrijding van de werkloosheid, voor- namelük onder de jeugdige mannen, waar mogelijk, vrouwelijk personeel door man- neliik te vervangen, zullen de vrouwelijke locale krachten van de mogelijkheid van vaste aanstelling geen gebruik kunnen ma ken. Ofschoon het aantal bestellers, dat als zoodanig nog overcompleet is, nog groot is, wordt in het belang van de betrokkenen jaarlijks een van jaar tot jaar geleidelijk verhoogd aantal adspirantbestellers en hulpbestellers met een volle dagtaak be noemd tot besteller, zulks boven de forma tie. Het bedrijfsbelang verbiedt te dezen verder te gaan. Het terugbrengen van den maxi mum-arbeidsduur voor de bestellers van gemiddeld 8li uur tot 8 uur per dag heeft geregeld voortgang. De maxi mum-arbeidsduur voor kantoorknechts is reeds van 81» tot 8 uur terugge bracht Hetzelfde is in overweging voor het lager en technisch personeel, dat werkzaamheden verricht buiten werk plaatsen en kantoren. In beginsel is ook reeds tot deze werktijdverkorting besloten. Voorzieningen zijn in voorbereiding, ten einde tegemoet te komen aan de bezwaren van veelvuldige en lange nachtdiensten. De invoering daarvan kan binnen niet te langen tijd worden verwacht. Geen meien met twee maten Wat den radio-omroep betreft, kan van een meten van twee maten naar de meening van den minister geen sprake zijn ten aanzien van de beslis sing van zijn ambtsvoorganger, waarbij de aan de Vrijdenkers-Radio-Omroep- vereeniging verleende voorloopige machtiging tot het doen van uitzendin gen werd ingetrokken. In dezen moge de minister zich aan sluiten bij de vele leden, die van mee ning zijn, dat in een overwegend Chris- telijken st: at als den onzen het niet meer dan vanzelfsprekend is, dat elke actie tegen God of godsdienst door mid del van de radio wordt verhinderd. Uit het geringe aantal plaatsen, waar de Nozema de neventaak der radio-distributie op zich neemt of zal nemen, alsmede uit de gepubliceerde cijfers omtrent de ver lenging der aan particulieren en gemeenten verleende machtigingen voor distributie, blijkt, dat voor de vrees, dat deze vennoot schap aan het particuliere initiatief afbreuk zou doen, niet de minste reden bestaat. Hieruit blijkt overtuigend, dat de vraag of de regeering thans door middel van de N.O.Z.E.M.A. tot overheidsexploitatie tracht te geraken afgescheiden hiervan dat de N.O.Z.E.M.A. geen overheidsorgaan is beslist ontkennend moet worden beant woord. HAAGSCHE RECHTBANK Recalcitrante schoenmaker De schoenmaker M. N. J. uit den Haag had per rijwiel te Wassenaar gereden en had toen een kleine overtreding be gaan. Door de Wassenaarsche politie daar op gewezen had verdachte in stede het lankmoedig te aanvaarden een grooten mond opgezet tegen de dienaren van het wettig gezag. Het slot van het liedje was geweest dat, de op zijn poot spelende schoenmaker op het politie-bureau te Was senaar terecht was gekomen. De kantonrechter te Den Haag had ver dachte veroordeeld tot een boete van 8. subs. 4 dagen. Onze schoenmaker was daar niet tevre den mee geweest en stond heden in hooger beroep terecht voor de Haagsche rechtbank omdat hij de boete te hoog vond. De Officier vond zulks echter niet, zoo dat hij bevestiging vroeg. Waarna de uit spraak werd bepaald op over 14 dagen. Kalf geslacht of alleen maar gevild? De koopman C. v. d. H. koopman te Alphen aan den Rijn had terecht moeten staan omdat hij een kalf had ge slacht zonder toestemming. Verdacht had aangevoerd dat het kalf even na de geboorte gestorven was, maar hield vol het zelf niet gedood te hebben. De kantonrechter te Alphen aan den R ij n had het verhaal van verdachte niet geloofd en hem veroordeeld tot een geldboete van f 60.subs. 30 dagen. In hooger beroep voor de Haagsche recht bank bleef verdachte zoo pertinent ont kennen dat de president de zaak acht da gen aanhield om alsnog eenige getuigen te hooren. Overtreding van de Loterijwet. De Haagsche kantonrechter heeft B. B., destijds directeur van de Onderlinge Ver zekeringsbank „Aïona" veroordeeld tot een hechtenisstraf van 3 maanden en een geld boete van 3000.B. junior, den zoon van B. B. werd eveneens tot 3 maanden hechte nisstraf en 3000,— veroordeeld. Beiden zouden de Loterijwet hebben overtreden. De officier van justitie bij de Haagsche Rechtbank vroeg bevestiging van de von nissen van den kantonrechter. De Rechtbank heeft B. senior tot een maand hechtenis veroordeeld en B. junior tot tweemaal 14 dagen. De ernstige autobotsing te Oegstgeest De Officier van Justitie had tegen den di recteur eener N.V. te Amsterdam een geld boete geëischt van 750 subs. 100 dagen, omdat hij op den Nieuwen Rijksweg te Oegstgeest een ernstige botsing had veroorzaakt, doordat hij zijn aandacht er gens anders op had gevestigd dan op het verkeer voor hem, waardoor hij tegen een stilstaande vrachtauto was opgebotst. Een mede-passagier was ernstig verwond ge worden en in het Diaconessenhuis te Lei den opgenomen. De uitspraak werd hedenmorgen een geldboete van 100 subs. 50 dagen. Dronken autobestuurder. De Haagsche kantonrechter had een be drijfsleider Th. B. uit Winschoten vrijge sproken van het hem ten laste gelegde, n.l. het in staat van dronokenschap bestu ren van een auto te Wassenaar. De ambtenaar bij het O. M. was in hoo ger beroep gekomen en de Officier had na getuigenverhoor verdachte schuldig bevon den en een geldboete geëischt van 100 subs. 50 dagen. Het vonnis werd heden vrijspraak. Gevaarlijk voor anderen De expediteur J. C. D. B. uit Leid- schendam had met een auto gereden zonder achterlicht, zonder nummerbewijs, zoodat tevens het nummer der auto onzicht baar was geweest. Hem was een geldboete opgelegd van 15 subs. 15 dagen. Verdachte was van dit vonnis in hooger beroep gekomen, maar de Officier had be vestiging gevraagd. De uitspraak werd een geldboete van 15 subs. 10 dagen. Verkeersfout J. P. B.. directeur te Leidschendam, had te Zoeterwoude een verkeers overtreding begaan en was daarvoor door den Leidschen kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 8 dagen. Niet tevreden met dit vonnis was hij in hooger beroep gegaan bij de Haagsche rechtbank, maar de Officier had na getui genverhoor bevestiging van dit vonnis ge vraagd. De rechtbank uitspraak doende bevestig de het vonnis van den Leidschen kanton rechter. WERKLOOZE BEZAT TWEE STEMPELBOEKJES. Tot 1 maand gevangenis veroordeeld. Een werklooze te Rotterdam heeft gedu rende onderhalf jaar maatschappelijk hulp betoon om den tuin geleid en een bedrag groot 1128.50 te veel aan steun ontvangen. Een administratieve fout ten kantore van M. H. was oorzaak, dat de man inplaats van één twee stempelboekjes had ontvan gen, die hij eiken dag trouw liet afstempe len. Gistermorgen heeft de man terecht ge staan wegens valschheid in geschrifte. De politierechter heeft hem tot 1 maand ge vangenisstraf veroordeeld, rekening hou dend met het feit, dat een fout ten kan tore van Maatschappelijk Hulpbetoon den stoot tot de knoeierijen heeft gegeven. „DE ZWARTE ZUSTER". De prachtige geluidsfilm, die boven staande titel draagt komt Zondag 20 en Maandag 21 November in de Stadsge hoorzaal te Leiden. Hierover eenige mededeelingen!!! Kaarten hiervoor zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de fa. Huibers, Haarlstraat, alwaar men zijn plaats kan bespreken a 10 cent per plaats. De prijzen der plaatsen zijn 75, 50 en 25 cent, sted.belasting inbegrepen. Voorziet u tijdig van een plaatsbewijs voordat u telaat is. Er zij n maar twee voorstellingen. Dat het een prachtig filmwerk is, be wijst de uitverkochte zalen in den Haag, zelfs 5 maal. Zegt u dit iets!!! Voor de jeugd wordt Zondagmiddag 20 November een middag gegeven. (Leeftijd tot met 17 jaar). Toegang 15 cent, kaar ten reeds verkrijgbaar. VEREENIGING DER EEUWIGDURENDE AANBIDDING EN HET LIEFDE WERK VOOR ARME KERKEN. Deze vereeniging heeft een tweevoudig doel: aanbidding v. h. Allerh. Sacrament en het Liefdewerk voor arme Kerken, dat voorziet in het gebrek om het tekort aan priestergewaden. Het steunt dus ook de hoogeerw. bisschoppen der verschillende diocesen en hun priesters en missionaris sen in de verscheidene missielanden. De hoofdzetel is te Rotterdam opgericht in 1859, de afdeeling Leiden is opgericht 'in 1876. Het is dus één van de oudste vereeni- gingen in onze stad. In Huize „Maria", Pieterskerkk.st. 15, zal wederom de jaar lij ksche tentoonstelling gehouden worden, vrije toegang voor iedereen, op Zondag 13 Nov., Maandag 14 Nov. en Dinsdag 15 Nov. van half drie tot zes uur, van de misgewa den enz. vervaardigd door de werkende dames der ver., gesteund door de bijdragen der contribueerende leden. De hoeveelheid arbeid in die ruim zestig jaren verricht is buitengewoon groot, talrijke meters linnen en zijde zijn verwerkt en daardoor een groot aantal wereldgeestelijken en 'missio narissen van het hoognoodige voorzien. Toon dus uwe belangstelling in dit schoone liefdewerk. De eerw. directeur, pastoor R. Smitz O.F.M., en het bestuur re kent op druk bezoek, vooral op Zondag heeft iedereen gelegenheid. Na de bezichti ging zal een kopje thee worden aangebo den. Ten slotte nog een opmerking voor de genen die dit liefdewerk willen gedenken bij hun overlijden. Zelfs een kleine som is welkom, denk er dan vooral aan de naam der vereeniging voluit te schrijven „De Vereeniging der Eeuwigdurende Aan bidding en het Liefdewerk der Arme Ker ken". ZILVEREN JUBILEUM, ^-RBIED IN GOD's HUIS. Dinsdag 15 November zal het 25 jaar ge leden zijn, dat op verzoek van Pastoor J. A. M. Hafkenscheid z.g. door het bestuur van den R.K. Volkdbond Afd. Leiden, voor de ,St. Petruskerk" werd opgericht de vereeniging „Eerbied in Gods Huis". De heer N. Steins, die vanaf de op richting der vereeniging trouw bleef, her denkt dan ook dien dag zijn 25-jarig lid maatschap. Door den ongunst der tijden is van elke feestelijke herdenking van deze jubilea af gezien. Alleen zal Zondag 20 November om half elf in de St. Petruskerk een H. Mis tot in tentie van dankbaarheid aan God worden opgedragen. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. HUTER. Heden was het 25 jaar geleden dat de heer D. Huter, timmerman bij de Ned. Spoorwegen en werkzaam op het station alhier, in dienst trad bij de Ned. Spoorwe gen. Om 4 uur gistermidoag was hij op het Bureau van Wegen werken te Rotterdam (waaronder Leiden ressorteert) ontboden, waar de Ingenieur der Ned. Spoorwegen, de heer H. R. C. W. v. d. Veen hem in zeer hartelijke bewoordingen namens de Direc tie der N.S. met zijn jubileum gelukwensch- te en hem het gebruikelijke geschenk on der couvert aanbood, Denevens een oor konde voor 25-jarige trouwe dienstvervul ling. Aangedaan dankte de jubilaris en verzocht de dank aan de Directie over te brengen. Ongeveer 10 uur hedenmorgen vervoegde zich de heer W. G. de l'Ecluse ten zijnen huize om den jubilaris namens het perso neel van de sectie Leiden een mooie sche merlamp en scheergarnituur aan te bieden, terwijl aan de vrouw van den jubilaris een mooi bloemstuk wera aangeboden. De heer Wijnnobel, ass.-opzichter van weg en werken alhier, bracht de schrifte lijke gelukwenschen van den heer W. van Duyn, opzichter weg en werken, over, die persoonlijk verhinderd was. De heer Wijn- nobel wenschte den jubilaris namens het personeel van Leiden hartelijk geluk en prees de goede verstandhouding, waardoor de werkzaamheden op goede wijze verricht worden. Ten zijnen huize, Rijnsburgersingel 16, ontving de jubilaris vele blijken van belang- slelling o.a. van hei Hoofdbestuur der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel vele in den vorm van bloem stukken. DE KAMER VAN KOOPHANDEL ADRESSEERT AAN DEN MINISTER VAN WATERSTAAT. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland is aan den Minister van Waterstaat een adres gezonden betref fende de openstelling van de brug over de Ringvaart in de Haarlemmermeer bij Sas- senheim. In dit adres betoogt de Kamer dat de sinds eenige maanden bestaande re geling bezwaren heeft. Het aantal kustvaartuigen in de binnen wateren is zeer toegenomen, op de eenige behoorlijke vaart wordt hier 23 van de 24 uur per dag de vaart inmogelijk gemaakt. De noodzakelijkheid om met de kust vaartuigen slechts overdag onze kanalen en vaarten te bevoren, geeft in verband met de reeds bestaande bruggen en slui zen een zeer groot extra oponthoud, wat, o.a. blijkend uit de hooge liggelden voor deze schepen, zeer schadelijk is. Indien de tegenwoordige openstellingstijd zou wor den gehandhaafd, zou derhalve geheel Zuid-Holland, voorzoover het kustvaartui gen betreft, nagenoeg geheel van Amster dam en IJmuiden worden afgesneden. Ge zien de zeer sterke toeneming van het aan tal kustvaartuigen, is dit niet alleen thans, maar vooral ook voor de toekomst hoogst bedenkelijk. Het stuk betoogt voorts uitvoerig, dat deze openstelling voor de Katwijksche vis- schers van het grootste belang is. JOSEPHINE BUTLER VEREENIGING. Lezing van mej. A. M. Hoekendijk. Voor de leden der Josephine Butler-Ver- eeniging en belangstellenden hield mej. Hoekendijk uit Den Haag gisteravond een lezing in het Federatiehuis, Gerecht 10 over de bestrijding der prostitutie. Mejuffrouw Hoekendijk, die reeds bijna zes jaar lang zich wijdt aan dit werk, ver telde op boeiende en vaak humoristische wijze, hoe zij geheel op eigen initiatief dit opheffingswerk begonnen is. „Ieder, die den vasten wil heeft, tot een geregeld leven terug te keeren, moet daar voor de kans krijgen". Dit was het telkens wederkeerend thema. De vele voorbeelden uit 'de praktijk, die door de spreekster werden aangehaald, toonden wel duidelijk aan, dat dit reclasseeringswerk moeilijk is en geduld vergt, doch ook vaak met suc ces bekroond wordt. Wij kunnen uit den aard der zaak niet verder in bijzonderheden op dit mooie en hoognoodige werk ingaan. Wie zich daar voor interesseert, wende zich tot het be stuur der Josephine Butler-Vereeniging, dat. gaarne bereid is inlichtingen te geven en zoo noodig met raad en daad te helpen. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". De vermaarde 18-jarige Roemeensche violiste Lola Bobesco, die zoo juist van een zeer succesvolle tournee uit Ned.-In- dië teruggekeerd is en haar concertreis in Holland begonnen is met het Concertge bouw-Orkest o. 1. v. prof. Mengelberg in den Haag, zal Maandag a.s. voor bovenge noemde vereeniging een enkelen viool avond geven, waaraan de pianist van dei- Pas zijn medewerking zal verleenen. Lola Bobesco, die 't vorig jaar met haar eerste concerten stormenderwijze de har ten van het publiek en pers wist te win nen, werd in 1920 te Graiova (Roemenië) geboren en stamt uit een zeer muzikale familie. Zij zelf begon haar vioolstudie op 6-jarigen leeftijd en werd spoedig opge merkt door een grooten müziekpaedagoog, die haar liet studeeren in Parijs bij Marcel Crailly. In 1937 wist zij jongste winnares te wor den van den jaarlijkschen Prix Ysaye. Lola Bofbesco, die een Guadagnini-viool, dateerend uit het jaar 1735 bespeelt, zal werken van Mozart, Bach, Beethoven, Lul- ly-Spalding en Francoeur-Kreisler ten ge- hoore brengen. LEZINGEN DER MIJ. VOOR TOONKUNST. Aangemoedigd door het groote succes der lezing, welke Willem Andïiessen in Mei j.l. heeft gehouden over „Debussy", hebben Bestuur en Directie der Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst besloten, in het komend seizoen een serie van drie der gelijke lezingen te organiseeeren. Deze zijn thans vastgesteld als volgt: Vrijdag 18 November a.s.: Herman Rut- ters, Muziek-redacteur van het Algemeen Handelsblad, over: „Mozart's scheppend genie"; Vrijdag 3 Februari 1939: Drs. Eduard Reeser, Muziek-redacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, over: „De ontwik keling van de Nederlandsche muziek na 1880". Zaterdag 29 April 1939: Willem Andries- sen, Directeur van het Amsterdamsch Con servatorium, over „Chopin". Deze lezingen zullen wederom gehouden worden in de groote zaal van de Muziek school. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 4149. Naamlooze Ven nootschap Kleiwarenfabriek „Nieuw- Werklust", Hazerswoude, Rijksstraatweg A. 24, vervaardigen van en handeldrijven in steden, dakpannen, tegels, draineerbui- zen, bloempotten enz. Overl. Comm.: D. T. Blanken, Rotterdam, d.d. 6 Nov. 1S38. P. J. Nieuwesteeg, Leiden, Maarsmans- steeg 15, tapijten- en beddenzaak. ^RANDERli/A-

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2