Een waarschuwing van de Anti-Rev. zijde. DONDERDAG 10 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 Tweede Kamer Meeningsverschil met sommige Katholieke uitingen. Personen, die volgens de wetten van Neu renberg als Joden gelden, is elk wapen bezit verboden. Overtreders worden naar concentratiekampen gebracht en geduren de twintig jaar in „Schutzhaft" genomen. Joodsche zaken in Weenen moeten kenbaar zijn. De staatssecretaris voor de veiligheid te Weenen heeft een verordening uitgevaar digd, waarin onder meer gezegd wordt, dat de camoufleering van Joodsche zaken te Weenen meermalen tot verstoring der or de heeft geleid. Om dit onmogelijk te ma ken heeft men bepaald, dat de Joodsche zaken duidelijk als zoodanig herkenbaar moeten zijn, zooals dat ook eldeïs in het Rijk het geval is. HERINNERINGSMARSCH VAN 9 NOVEMBER. De jaarlijksche herinneringsmarsch van 9 November is gisteren te Muenchen ge houden. Julius Streicher schreed voorop. Achter kwam de bloedvlag, waarop Hitier volgde, aan wiens rechterzijde Goering marcheerde, terwijl links van hem Ulrich Graf liep. Op hen volgden o.m. Rosenberg en dr. Frank, terwijl voor de menigte der oude partijstrijders o.a. Rudolf Hess mar cheerde. Voor de eerste maal liep dit jaar een afdeeling uit Oostenrijk en een uit het Sudetenland mede. Konrad Henlein liep aan het hoofd der Sudetenduitschers. Toen Hitler voorbij de zuilen met de namen der gevallen strijders schreed, weerklonken deze namen uit de luidspre kers. Voor het eerst waren er bij de namen van Planetta en Holzweber. ROEMENIË BETOOGENDE STUDENTEN. Opgeruid door de leiders van de vroege re IJzeren Garde hebben de studenten vandaag betoogd voor dev universiteit van Cluj. De politie en gendarmerie hebben ge- wapender hand de orde hersteld. In verband hiermede wordt opgemerkt, dat enkele dagen geleden een bom is ge worpen naar de electrische centrale der stad. In welingelichte kringen wordt gezegd, dat in beide gevallen sprake is van buiten- landsche ophitsing om het werk van paci ficatie, waarmede koning Carol thans on geveer acht maanden bezig is, te compro- mitteeren. PALESTINA NEGENTIEN ARABIEREN GESNEUVELD In een gevecht bij Irtah, in de nabijheid van Tulkarem, zijn negentien Arabieren gesneuveld, waaronder de bekende bende leider. Ibrahim Amoeri. Aan Britsche zijde werden een soldaat gedood en twee ge wond. Sabotage breidt zich uit tot- Noord- Trans jordanië. De activiteit der Palest ij nsche rebellen begint zich uit te breiden tot het Noorde lijk deel van Trans jordanië. Benden ter roristen molesteeren de arbeiders, die zij in hun werk belemmeren en wier mate riaal zij vernielen. Ook plunderen zij de winkels. De opsporing der schuldigen wordt bemoeilijkt doordat de telefonische en tele grafische verbindingen tusschen Trans jor danië en Palestina reeds sedert een week verbroken zijn. AMERIKA DE VERKIEZINGEN IN DE V.S. De democraten hebben nog een ruime meerderheid. Volgens de laatste berichten hebben de democraten 243 zetels in het Huis van Af gevaardigden verworven, de republikeinen 159 zetels en de vooruitstrevenden 2. Nog 31 uitslagen worden verwacht. In totaal zijn er thans dertig democrati sche en 18 republikeinsche gouverneurs. Hoewel men van meenig is, dat het re sultaat der verkiezingen een ernstigen slag voor de „New Deal" beteekent, zullen de aanhangers van President Roosevelt toch in beide Huizen een ruime meerder heid hebben. BE SPAANSCHE BURGEROORLOG Het rechtsche legerbericht. In het legerbericht van het groote hoofd kwartier te Salamanca wordt o.m. gezegd: Wij zijn in den sector van de Ebro ver der opgerukt en hebben de Sierra del Agui- la en 'de Sierra de las Perlas volledig be zet. Wij beheerschen het dorp Garcia en bestrijken een deel van den weg van Ven- ta de Camposinas naar Asco. Wij hebben ook nog andere belangrijke stellingen be zet, na overal den tegenstand van den vij- ar.d gebroken te hebben. Vandaag hebben wij tijdens een luchtgevecht veertien link- sche vliegtuigen neergehaald. Het Iinksche legerbericht. In het legerbericht van de regeering wordt medegedeeld, dat de regeeringstroe- pen de tegenaanvallen van de rechtschen op de stellingen aan de Segre, welke de regeeringstroepen onlangs hebben ver overd, hebben afgeslagen. Zij zijn verder In de gistermiddag gehouden, vergade ring der Tweede Kamer zijn voortgezet de algemeene beschouwingen over de Rijks- begrooting voor 1939. De heer DE VISSER (Comm.) critiseert de gevoerde zelfstandigheidspolitiek. Spr. en zijn geestverwanten willen geen oorlog, ook niet tegen de fascistische sta ten, maar de noodzakelijkheid kan komen, tegen de fascistische expansie op te ko men, ook in Ned.-Indië. Spr. houdt een pl.idooi vcor vrede en welvaart, waar voor men zich z.i. richten moet tegen het fascisme. De heer JOEKES (V.D.) vraagt zich af, waardoor het beleid van het kabinet zich tot nu toe kenmerkt. Het standpunt der regeering inzake den arbeid der gehuwde vrouw heeft spr.'s instemming niet; in elk geval moet dienaangaande een rustig onderzoek worden ingesteld, opdat een volgend kabinet deze zaak rustig kan be oordelen. Ten aanzien van politieke vluchtelin gen komt te weinig mededoogen naar vo ren. Men wil een gematigd beschermend ta rief voor verschillende producten. Wordt de wijzigin; - +^riefmachi;''ingswet ook door de Eerste Kamer aangenomen, dan is er een weg gevolgd, waartegen spr. ern stig bezwaar heeft. Zooveel mogelijk moet met exportbelrrger rekening worden ge houden. Wat het financieel betreft, erkent spr. niet de waaiheid der uitspraak van den minister van Financiën, dat de financieele pcsitie van ons land geschokt zou zijn, al is ze zorgelijk. Tal van verschijnselen wijzen in andere richting. De missive der negen-mannen acht spr. niet juist. De president der Nederlandsche Bank had zich van medewerking moeten onthouden. De belastingplannen zijn ten deele een zoet omhulsel van een bittere cascara-pil. Voorts sluit spr. zich aan bij de protes ten tegen anti-semietisch optreden. De heer SCHOUTEN (A.R.) zegt, dat een gematigd beschermend tarief princi pieel geen bezwaar ontmoet. Het gaat om de concrete toepassing, welke nader zal moeten blijken Steun van den export is noodig voor op luchting der industrie. Wat de uitbreiding van de werkgelegenheid betreft, inzake haar beteekenis, waarschuwt spr. tegen optimisme. Inmiddels heeft spr. waardee ring voor alle pogingen. De regeering heeft den arbeid in werk verschaffing van 50.000 tot 75.000 personen willen uitbreiden, doch dit bleek niet te gaan. Daarom waarschuwt spr. ook thans tegen het noemen van groote getallen. De regeering heeft tegenwoordig groote bevoegdheden noodig, maar deze moeten gepaard gaan met volledig behoud van het budgetrecht der Staten-Generaal. De financieele en economische toestand van ons land is in de Memorie van Ant woord niet somberder geschilderd dan die is. A. R. waarschuwen. Veler wenschen moeten achterge steld worden: eerst het gat dichten, zij aller parool. De regeering wil niet de lasten op het komend geslacht leggen. Dit is juist. Wie het anders doet, be geeft zich cp het terrein der specula tie. Wie kent echter de toekomst? Zoo doen ook Roomsch-Katholieken spr. zegt niet: de Katholieken Gaan dezen daarmede door, dan zullen spr. en de zijnen hen niet kunnen blijven steunen. Spr. had gaarne gezien, dat voor 1939 tot verdere inperking der uitgaven was be sloten. Spr. becijfert, dat de stijging der staatsuitgaven vcor 1939, vergeleken met 1937, uitgaven voor defensie en bijzon dere omstandigheden buiten beschouwing gelaten, 43 millioen bedraagt. In aanmer king genomen de werkloosheidsuitgaven, moet dit toch in aanmerking genomen tegenover de belastingvoorstellen. Ernstig moet worden gepoogd, de uitgaven omlaag te brengen. De leiding bij de beperking der uitgaven moet aan de regeering zijn. Spr.'s fractie is bereid, den minister van Financiën te ver dedigen en hem te bemoedigen. Spr. waar schuwt tegen een advies van den heer K. in „De Katholieke Werkgever". De heer DE GEER (C.H.) merkt op, dat er twijfel is geuit over de homoge niteit van het kabinet. Gelukkig is dit in de Memorie van Antwoord vol doende weersproken. Spr. hcopt, even als vorig jaar, dat het kabinet de vraagstukken der echtscheiding, Zon dagsrust en Begrafeniswet tot een goed einde zal brengen. Er is in deze materie veel struisvogelpolitiek en een gemis aan oprechtheid. opgerukt en hbeben een aantal gevange nen gemaakt. Aan den Ebro hebben de regeeringstroe pen twee hoogten heroverd. De vijand slaagde er ten koste van zware verliezen ir> zijn linie bij Sierra Aguila te verbete ren. Tijdens luchtgevechten zijn vijf rechtsche vliegtuigen en drie toestellen der regee ring omlaag geschoten. Het offensief bij de kust van Nules la Perillana en Fuente de la Salud werd voort gezet. Wat de financieele positie betreft, wordt er veelal te weinig gelet op het perspec tief. Ook in de toekomst zullen groote uit gaven noodig zijn. Er is geen verschil tus schen de eischen van de volkswelvaart en die van een goed financieel beheer. Spr. veronderstelt, dat de „negen man nen" den minister hebben willen steunen. Toch betreurt spr. de publicatie reeds al leen, om de betwistbaarheid der cijfers, en omdat de mogelijkheid van verlaging van het budget er niet in is aangewezen. Omtrent de belastingontwerpen behoudt spr. zich zijn oordeel voor, totdat die zijn ingediend. Reeds het vorig jaar had de re geering krachtiger moeten gaan bezuini gen. Spr. vraagt zich af, of de ouderdoms voorziening niet vooraf behoort te gaan aan de tegemoetkoming jegens de groote gezinnen. Spr. acht arbeidsspreiding nut tig, cok voor de jeugdige onderwijzers door wijziging der leerlingenschaal. De heer TEULINGS (R.K.) betoogt, dat de budgetaire politiek identiek is aan de algemeene politiek voor het algemeen wel zijn. Bij vergelijking van den tegenwoordi- gen toestand en dien van vóór 1937 blijkt, hoeveel moeilijker nu de financieele taak der regeering is, die nog zooveel te sanee- ren heeft. Reeds zijn we uit een doolhof gekomen, en staan we er heel wat beter voor dan toen Doch het gaat nu om het heden en de toekomst. Het eigen richtsnoer voor een budgetair evenwicht wordt ech ter ernstig beïnvloed door de defensie en de werkloosheid. Spr. vraagt een opgave van de productieve en de improductieve uitgaven op den gewonen en den kapi taal-dienst. Credietwaardigheid niet geschokt. De credietwaardigheid van ons land is niet geschokt. Het is onjuist, dat we naar den afgrond glijden. Dit wil niet zeggen, dat geen beperking der uitgaven geboden is. Doch de staatsschuld vertcont een ze:r gunstig beeld, vergeleken met die in an dere landen. De financieele positie van ons land heeft ondanks de toeneming der staatsschuld geenerlei schade ondergaan en niet aan vertrouwen ingeboet. Spr. citeert het stuk der „n?*en mannen", aan de pers gezonden. Aan de Kamer vond men 't blijkbaar niet noodig De sociaal-politieke strekking ligt er trouwens dik op. Spr. vraagt of het toelaatbaar is, dat de president der Ned. Bank, een der negen mannen, het beleid der regeering mede criti seert en zoo meehelpt aan het gevaar, onze financieele positie in het buiten land te schaden. Men mag niet twijfelen, of voor de toe komst van ons volk is een opgaande lijn weggelegd, mede dank zij de actieve poli tiek der regeering. Die opgang kan gesti muleerd worden, en dat doet de regeering. Daarbij is de volkshuishouding primair. De budgetaire posite alleen in het oog te h'/den. ware eenzij T. Uit®ven met een groot economisch rendement mogen niet achterwege blijven om budgetaire bezwa ren. Al wijkt zijn inzicht in enkele op zichten af van de hare, spr. blijft de regeering velgen. Ook in haar belas tingplannen. Reorganisatie bij stukken en '^rokken heeft haar bezwaren. Met de belangen der groote gezinnen wordt rekening gehouden, inmiddels. Spr. is dankbaar, dat de repsering cp meer dan één punt de gezinspolitiek cp dc voorgrond brengt. Spr. resoectecrt dat aandacht wordt besteed aan het vraagstuk d'T oudT-4'^!"'—voorzien. De vergadering wordt te 5.20 uur- ver daagd tot heden een uur. KERKNIEUWS EM.-PASTOOR J. TERWINDT t In het Groot-ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch, waar hij verleden week ter verple ging was opgenomen, is, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, overleden de zeereerw heer J. M. Terwindt, emeritus pastoor van Macharen, in den ouderdom van 81 jaren. St. Clemcnsretraitehuis te Noordwijkerhout. November: Zaterdag 1215 Nov. jon ge mannen 6.50; Dinsdag 1518 Nov. gehuwde vrouwen 6.50; Zaterdag 1922 Nov. mannen 6.50; Zaterdag 2629 Nov. heeren zangers 6.50; Dinsdag 29 Nov.2 Dec. meisjes boven 17 jaar 6.50. December: Vrijdag 25 Dec. jonge mannen 6.50; Woensdag 710 Dec. L. T. B 8.50; Zaterdag 1013 Dec. mannen ƒ6.50; Dinsdag 13—16 Dec. L. T. B. ƒ8.50; Zaterdag 1720 Dec. jonge mannen 6.50; Donderdag 2225 Dec. jonge mannen (Kerstretraite) 6.50; Zondag 2528 Dec. jonge mannen (Kerstretraite) 6.50; Woensdag 2831 Dec. heeren onderwijzers 8.50; Zaterdag 31 Dec.2 Jan. mannen 6.50. BINNENLAND DE HEER P. A. M. SPEET DIRECTEUR VAN DEN K. R. O. In de Woensdag te Hilversum gehouden bestuursvergadering van den K. R. O. is de heer P. A. M. Speet, tot dusverre bedrijfs leider, met algemeene stemmen benoemd tot directeur van den K. R. O. WEDEROM WILDE BUSDIENSTEN GEDAGVAARD. Korte gedingen voor den president. Voor den president der arr. rechtbank mr. A. J. v. Royen, zijn vanmorgen plei dooien gehouden in niet minder dan acht korte gedingen, aanhangig gemaakt door de Nederlandsche Spoorwegen tegen wilde autobusdiensten, waarvan de stopzetting werd geëischt. Gedaagden waren de Nederlandsche Unie N.V. (Pool), die wilde busdiensten onder houdt tusschen AmsterdamAntwerpen, Schoutens Centrale (Zilvermeeuw), rij dende tusschen Amsterdam en Antwerpen, Meergarage (P. G. van Nie), die van Am sterdam op Dusseldorf rijdt, Pelikaan Tours (J. C. van Soelen), een dienst onder houdende van Amsterdam naar Maastricht, Unah Meys Touringscars, rijdende van Am sterdam op Rotterdam, Reisbureau voor heen A. J. Holthuisen (Amsterdam-Den Haag). De president zal Dinsdag 15 November vonnis in deze zaken wijzen. HET PRIJSPEIL VAN RUNDVEE. Een bepaalde kwaliteit uit de markt genomen. Naar wordt meegedeeld heeft de minis ter van oeconomische zaken met het oog op den grooten aanvoer van koeien, welke als gevolg van het mond- en klauwzeer wordt verwacht, de Nederlandsche veehou derijcentrale gemachtigd over te gaan tot het uit de markt nemen van een bepaalde kwaliteit rundvee. Deze maatregel heeft uitsluitend tot doel, ae rundveemarkt te ondersteunen en naar verwacht wordt, zal het uit de markt nemen van een beperkte hoeveelheid vol doende zijn om den prijs op peil te hou den. Reeds in den loop van de vorige week is bij wijze van proefneming een klein aan tal dezer runderen opgekocht. Hst vleesch der aangekochte dieren zal worden ingeblikt ten behoeve van den afzet onder werkloozen. NIEUWE ITALIAANSCHE GEZANT. Naar wij vernemen heeft de Italiaansche regeering tot .buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister in Nederland be noemd markies P. Diana, thans Italiaansch gezant in Luxemburg. DE KATHOLIEKE ONDERWIJZERS EN HET ONDERWIJS Het Katholieke Onderwijzers verbond, federatie van Algemeene diocesane Ver- eenigingen van R.K. onderwijzers in Ne derland, deelt mede: De heeren Willem Wiltschuit en H. Wij nen, resp. voorzitter en secretaris van net Katholieke Onderwijzers Verbond in Ne derland, hadden Dinsdag 8 dezer een on derhoud met een delegatie van de R.K. Kamerfractie ter bespreking van de ver betering der leerlingenschaalbij het lager onderwijs. Bij dit onderhoud werd nogmaals uit voerig de noodzakelijkheid betoogd van deze verbetering,, omdat ze is een volksbe lang en een schoolbelang en mede omdat ze de z-oo dringend noodige werkverruiming inhoudt. De gedachtenwisseling gaf aan de ver tegenwoordigers van het K.O.V. de over tuiging, dat bij de R.K. Kamerfractie de ernstige wil bestaat te bewerken, dat on verwijld een begin wordt gemaakt met de verlaging der leerlingenschaal, waarbij met de wenschen der organisatie ernstig rexe- ning zal worden gehouden. KLEERMAKERS EXAMEN-CORPORATIE OPGERICHT Vakbekwaamheid in den uitgebreidsten zin van het woord is voor den tegenwoor- digen, doch nog meer voor den toekomsti- gen maatkleermaker, gebiedende eisch. Om dit te bevorderen is opgericht de kleermakers examen corporatie (K.E.C.) waarin vertegenwordigd zijn vier lande lijke organisaties van kleermakers-patroons en de vier samenwerkende werknemers bonden in de kleeding-industrie. De K.E.C. heeft tot doel, het bevorderen van de vakbekwaamheid, door het arne- men van examens voor gezel en meester in het kleermaken, het geven van cursus sen en wat daarmede verband houdt. Deze examens, die in de maanden Juli en eventueel Augustus worden afgenomen in die plaatsen tot heden Utrecht en Groningen waar zich voldoende cursis ten heben opgegeven en localiteiten be schikbaar zijn, staan onder toezicht van een examen-commissie, terwijl ook ee.n rijksgedelegeerde aanwezig is. De cursussen, welke worden gehouden onder auspiën van de K.E.C.-cursuscommis- sie zijn zooveel mogelijk begonnen in de tweede helft van October. WATERONTTREKKING AAN DEN BODEM Door de waterleidingen Op de vragen van het Tweede Kamerlid met betreffende de toepassing van de Hin derwet ten aanzien van waterleidingbedrij ven heeft de Minister van Sociale Zaken nog het volgende geantwoord: De Hinderwet beoogt niet het veelzijdige en moeilijke vraagstuk van de wateront trekking aan den bodem in zijn beheel te regelen. Deze wet bedoelt de omwonenden te beschermen tegen gevaar, schade ein hinder, welke van het oprichten van be paalde inrichtingen zijn te duchten. De toepassing der hinderwet kan uiter aard in bepaalde gevallen voor een water leidingbedrijf moeilijkheden opleveren. De Minister kan echter niet bevorderen, dat de hinderwet zoodanig wordt toegepast, dat bezwaren, welke zijn terug te brengen tot vrees voor schade worden ondervangen door het opleggen, bij wijze van voorwaar de bij het verieenen van een vergunning, van een verplichting tot schadevergoeding Aangenomen moet worden, dat de wet het opleggen van eenn dergelijke voorwaarde met toelaat. De practische toepassing van het denkbeeld zou bovendien op ernstige moeilijkheden stuiten. Of met betrekking tot het vraagstuk van de wateronttrekking aan den bodem andere maatregelen gc- wenscht zijn, vormt een punt van nader on derzoek. RECHTZAKEN TROUWLUSTIGE „PUZZLEK0NING7 Verdacht van oplichting. Het Amsterdamsche Hof zette gisteren de behandeling voort van de strafzaak te gen een man, die zich „puizzlekoning" neemt, doch die tegelijkertijd expert is in het aanknoopen van relaties met dames. Hij maakt zijn slachtoffer wijs, dat hij trouwplannen heeft, weet haar geld af te troggelen en van trouwen komt niets. Dit maal was een dienstbode de dupe gewor den. Zij haalde reeds kort na de kennis making haar spaarduiten van de bank, verd. nam dankbaar de contanten in ontvangst. Enkele weken later ontdekte de mevrouw, bij wie het meisje in dienst was, dat de „puzzlekoning" op het punt stond om in het huwelijk te tredenmaar met een andere vrouw dan het dienstmeisje. De man werd gearresteerd en de rechtbank ver oordeelde hem wegens oplichting tot twee en een half jaar gevangenisstraf met af trek van de voorloopige hechtenis. In hooger beroep zijn eenige weken een aantal getuigen gehoord. Het Hof schorste echter de zitting to+ vandaag om nog twee vrouwen te hooren, die vroeger het slacht offer van verd. waren geworden. De man hield vol, dat hij het geld nooit van de dienstbode had ontvangen. De procureur-generaal, Mr. J. Versteeg, besprak eerst het verleden van den ver dachte: U ziet hier een man voor u, die niet minder dan zestien maal veroordeeld is Hij heeft verstand van het recht gekre gen, maar toch staat hij voor de zeventien de keer terecht. Ditmaal is hem tenlaste gelegd, dat hij onder trouwbeloften een juffrouw geld heeft afhandig gemaakt. Het meisje was overtuigd, dat verd. haar zou trouwen en zij vertrouwde hem haar spaar duitjes toe. Verdachte ontkent, doch uit de vele ge tuigenverklaringen blijkt het tegendeel. Verd. heeft onder vrouwen veel slachtof fers gemaakt, deels waren zijn slachtoffers lichtzinnig, deels goedgeloovig. De vrouw die thans de dupe is geworden, hoort tot de laatste categorie. Ik beschouw aldus het O. M. deze verdachte als een gevaar voor zijn mede- ir.enschen, die ten koste van anderen leeft er tegen wien krachtig moet worden op getreden. Daarom ben ik van meening, dat aan dezen puzzletkoning de maximumstraf moet worden opgelegd n.l. drie jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. Dr. A. Sternheim be streed de argumenten van den procureur- generaal. PI. achtte de feiten niet bewe zen, zoodat hij op vrijspraak aandrong. Arrest 23 November. HOE EEN BAL GEHAKT ROLLEN KAN. Alphensche slager beboet. Een kantonrechter plaatsvervanger in Alphen a. d. Rijn veroordeelde eens een slager tot 100.boete omdat hij be dorven gehakt in voorraad zou hebben ge had en nog eens tot 100,boete omdat de man ook bedorven vet voorradig zou hebben gehad. De Haagsche Rechtbank ontdekte een vormfout in des kantonrech ters vonnis en verwees de zaak naar dien kantonrechter terug. De kantonrechter, voor de tweede maal in deze zaak vonnis wijzende, meent thans dat het gehakt niet bedorven was, maar het vet wel en hij veroordeelde den slager thans tot 200, boete, hem vrijsprekende van het eerste ten laste gelegde feit, in casu den bal ge hakt. Mr. van Heyst, die voor den slager op trad, voor de Haagsche Rechtbank, meen de, dat een bal gehakt toch wel vreemd kan rollen door de verschillende rechtsza len. Het kwam hem voor, dat hier nog al gegoocheld was met de boeten. Het bewijs, dat het vet bedorven was, is naar zijn meening niet geleverd. Dat het vet een groene kleur had en een kwalijk riekende lucht verspreidde is niet voldoende om de bedorvenheid vast te stellen, heeft, naar pleiter zeide, de Hooge Raad uitgemaakt. Hij vroeg een nieuwe behandeling van de ze zaak. De officier van justitie persisteerde bij zijn eisch tot bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Over 14 dagen za1 de rechtbank vo"";s

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12