OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 9 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 H1LLEGOM Gouden Bruiloft. Gisteren herdacht het echtpaar S. van der Hulst-Eskamp het heuglijke feit, dat het 50 jaar geleden in den echt werd verbonden. Des morgens werd in de St. Martinuskerk een Gezongen H. Mis van dankbaarheid opgedragen, voor afgedaan door het Veni Creator. Hierna werd het feest uitsluitend met de kindeven en Kleinkinderen als familiefeest voortge zet. Vei melden we nog, dat de Gouden Bruidegom voor 2 jaar zijn gouden feest vierde als verbonden aan de N V.A.C. van der Schoot's BloembollenzaaK. De nog krasse en sympathieke oude baas geniet volop van zijn pensioen. L1SSE Mid denstands vereeniging „De Hanze". In het cafe-ïestaurant „De Nachtegaal'1 hield de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" gisteravond een vergadering ter opening van haar winterprogram on der leiding van haar voorzitter, den heer C. W. Barnhoorn. Deze gaf in zijn openings woord zijn vreugde te kennen over de mooie opkomst. Hij deed vootts uitkomen, dat de voorzitter in samenwerking met den geestelijken adviseur een winterpro gram hadden samengesteld, hetgeen de lede nis toegezonden. Spreker hoopte, dat de leden hun huiselijke en zakelijke aan gelegenheden zóó zullen regelen, dat zij zoo min mogelijk de uitgeschreven verga deringen zullen verzuimen, gegrepen en op slag gedood. De politie Hierna had de installatie plaats van een nieuw lid, die door den voorzitter werd welkom geheeten; hij hoopte dat de Hanze hem zou geven wat hij er van verwacht te, terwijl hij in hem een trouw lid hoopte te vinden. Aan de orde is vervolgens de rede van den geestelijk adviseur, Kape laan J. H. M. van Ingen, die tot onder werp had gekozen: „De practijk van het Katholiek beginsel in ons zakenleven". Z.eerw. wees er op, dat de middenstan der ook in zijn zaken Katholiek moet zijn. Het voornaamste doel van den mensch is God dienen om daar door in den hemel te komen. Helaas zijn er velen, dien als voornaamste taak beschouwen het maken van geldelijke winst. Dit systeem is nog het oude liberale sy steem, wat spr. nader uit een zette. Ook vele Katholieken doen bewust of onbe wust aan de aanbidding van het gouden kalf. Vele Katholieke lijden een dubbel leven en wel aan de eene zijde een gods dienstig leven doch aan de andere zijde trachten zij een zoo groot mogelijke winst te maken waarbij vaak het geweten wordt uitgeschakeld. Van dien weg moeten wij terug. In ons zakenleven moet ons katholiek beginsel uitstralen. Wij moeten ons de vraag stel len hoe moet ik mijn zaken voeren om daardoor God te dienen. Wij moeten zijn gewetensvolle zakenmenschen! Ook het personeel, zei spreker, heeft recht op een menschwaardig bestaan en als het niet strikt noodig is mag men zich verbergen achter den slechten tijd. Het gebod van liefde moet in de practijk uitstralen. Het welzijn van zijn naasten moet men in al zijn doen en laten in practijk brengen. Spr. wees in verband hiermede op het verkeer den van het cadeaustelsel. Ook het afbe talingssysteem brengt wanverhoudingen teweeg en lijdt ongetwijfeld tot wanbeta ling. Als zakenman moet gij uw deel bij dragen in het welzijn van den gemeei- schap. Als net bij God door uw zakendoen in orde is, dan is het ook bij den gemeen schap in orde. Een dankbaar applaus volg de op deze duidelijke rede. De voorzitter bracht dan ook den Eerw. adviseur den dank der vergadering over. Na een korte pauze wijdde de voorzit ter eenige woorden van warme nagedach tenis aan het zoo plotseling overleden medelid wijlen de heer L. v. Schoten, voor wiens zielerust het sluitingsgebed zal wor den gestort. Voorts wees de voorzitter op den groei van het ledental van den R.K. Middenstandsbond, welke volgens de me- dedeeling op de jongste Centrale Raad, waaruit bleek, dat het aantal afdeelingen de 140 heeft bereikt met te zamen 10.117 leden. Dat stemt tot groote vreugde, welke dan ook op de Centrale Raadsvergadering tot uiting kwam. Voorts deelde hij mede, dat de schrifte lijk gestelde vragen door het hoofdbe stuur schriftelijk aan den afdeelingen wor den beantwoord. Na rondvraag volgde sluiting. SASSENHEIM Biljarten. Gisteravond had de voortzet ting plaats om het persoonlijk kampioen schap van Sassenheim. De beste partij sueelde dezen avond de heer P. Duivenvoor de, die een gem. behaalde van 11.36 en te vens de hoogste serie van 44 car. behaalde. De stand der partijen van gisteravond is als volgt: G .v. Diest 125 43 11 2.90 H. Schoo 88 43 7 2.03 G. Zandbergen 125 36 15 3.47 Chr. Homan 122 36 17 3.30 J. Diederiks 125 30 16 4.18 A. Guldemond 54 30 8 1.80 A. J. v. d. Wiel 152 51 13 2.45 A. Hoogervorst 82 51 5 1.60 P. Duivenvoorde 125 33 17 3.78 N. v. Diest 81 33 7 2.45 P. C. Duivenvoorde 125 11 44 11.36 Chr. Zandbergen 34 11 6 3.09 WASSENAAR Hanze. In het R.K. Verenigings gebouw vergaderde gisteravond de Hanze onder leiding van den voorzitter, den heer H. C. J. v. Os, die, na opening met gebed, allen verwelkomde. Notulen werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Terzake een ingekomen verzoek van eeni ge banketbakkers voor meerdere verkoop uren op Zondag 4 December zal aan B. en W. een verzoek worden gedaan. Het bestuursvoorstel om de afdeeling te stellen onder patronaat van den H. Fran- ciscus van Assisië vond algemeene instem ming. De heer J. N. Beuk bracht een keurig verslag uit van den laatst gehouden cen- tralen Raad. Applaus der aanwezigen en dankwoord van den voorzitter, waren wel verdiend. De bespreking terzake wijziging huishoudelijk reglement ter bevordering van het vergaderbezoek leidde ertoe, dat aangenomen werd een voorstel van den heer Th. L. v. d. IJssel om het bezoeken van 2 der 4 verplichte vergaderingen zoo bindend te stellen, dat indien daaraan zon der geldige reden niet wordt voldaan, royement als lid daarvan het gevolg is. Besloten werd om het 20-jarig bestaan der afdeeling te gedenken met een H. Mis waaronder algemeene H. Communie, waar na gemeenschappelijk ontbijt. De geestelijk adviseur hield hierna, aan de hand van lichtbeelden een lezing over de encycliek: „Quadragesimo Anno". Hier na sluiting. Tuinbouwvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwver- eeniging Wassenaar en Omstreken haar maandelijksche ledenvergadering onder voorzittershap van den heer P. Zegwaard. Deze heette de aanwezigen hartelijk we1- kom op deze welhaast mooiste vergader avond van het geheele jaar, staande in het teeken van de Chrysanthemums. Spreker oordeelde voorts dat de jury, bestaande uit de heeren J. van der Berg, W. D. Schnitzler en A. Bergman, bij zooveel in zendingen van zulk hoog gehalte een moei lijke doch aangename taak heeft gehad Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven over de bestrijding van de Witte Vlieg, voorts een schrijven van den Bur gemeester dat hij het beschermheerscnap der vereeniging gaarne aanvaardt en ten slotte een schrijven van de afdeeling Was senaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, houdende een uitnoodiging om te confereeren over moge lijke samensmelting der vereenigingen. De voorzitter sprak zijn groote voldoe ning uit over het aanvaarden door den Bur gemeester van het beschermheerschap. Ver der deelde hij- mede dat het Bestuur naar de conferentie van de afdeeling van de Maatschappij is gegaan uitsluitend om te luisteren; wel zou hij gaarne in het ver loop van den avond daarover eventueele meeningen uit de vergadering vernemen, cm dan zoo mogelijk in een volgende ver gadering een beslissing te kunnen nemen. Hierop werd bij monde van den heer van den Berg de uitslag van de gehouden keu ring bekend gemaakt als volgt: Voor prijsvraag I 3 var. Tros Chrysan themums van ieder 5 takken: 1. P. Zeg waard; 2. W. van Tol. Prijsvraag H 3 var. afgesneden groofbloe- mige Chrys. van ieder 3 stuks: 1. H. Ver boog. Prijsvraag III 1 Chrys. Blanche Poitavine, in pot gekweekt: 1. P. Zegwaard; 2. J. Week hout; 3. H. Noort. Prijsvraag TV 1 Kleinbl. Chrys. in pot gekweekt, zonder grondscheuten: 1. P. Zeg- waard. Prijsvraag VII1 Chrys. Blanche Poitavine in pot gekweekt zonder grondscheuten; met loodje: 1. P. Zegweerd; 2. C. van der Salm; 3. J. Hermsen. Prijsvraag VIII 6 Cyclamen: 1. P. Zeg waard; 1. J. Weekhout; 2. C. van der Salm; 3. W. van Tol; 4. H. Verboog. Prijsvraag IX 3 Varens: 1. J. R. Laar man; 2. J. Weekhout; 3. G. Verlind; 4. P. Zegwaard. Prijsvraag X 6 Primula's: 1. W. van Tol; 2 C. van der Salm. Door den heer C. van der Salm was bui tendien nog een prachtige inzending aan wezig ingezonden voor het puntenstelsel waarvoor punten varieerende van 8 tot 10 werden toegekend; door den heer Week hout was ingezonden een Begonia Mensing, waarvoor deze l0 punten verkreeg. Hierop werd het woord verleend aan de heeren van Zetten en Jansse voor het hou den eener lezing over Conifeeren. Aan de hand van een geweldig sortiment medegebracht materiaal liet de heer van Zetten een prachtige uiteenzetting hooren van deze conifeeren, hun oorsprong en groeiwijzen, terwijl verder de heer Jansse zich hoofdzakelijk bepaalde tot het houden eener causerie over het gebruik ervan. Beide sprekers werden met hartelijke be woordingen door den voorzitter bedankt voor het naar voren gebrachte. Bij de rondvraag werd den voorzitter na der inlichtingen gevraagd over de even tueele fusie met de afd. van de Maatschap pij. Langdurig werd er van gedachten ge wisseld en veler meening over dit punt werd naar voren gebracht, zoodat het be stuur hieruit zijn verdere houding wel zal weten te bepalen. Hierop volgde sluiting. Tegen stilstaande auto gebotst. Op den Rijksstraatweg, nabij de Rust en Vreugd laan, kwam een door K. uit Voorschoten bestuurde auto tot stilstand, doordat de motor afsloeg. Tengevolge van onoplettend heid reed een door mevr. B. uit Bussum bestuurde auto tegen voornoemde auto op. Van de inzittende dames W. uit Amster- dami bekwam de eene een hoofdwonde en een hersenschudding, terwijl de andere aan de slaap werd gekneusd. Na eerste hulp verleening door dr. Baart de la Faille is de ernstig gewonde dame overgebracht naar het ziekenhuis Bronovo te Den Haag. VOORHOUT „DE HANZE" VIERDE HAAR VIERDE LUSTRUM. In de door den bloemist H. C. van Wie- ringen alhier smaakvol en feestelijk ver sierde zaal van café „Boerhaave" kwam „De Hanze" in feestvergadering bijeen ter herdenking van haar 4e lustrum. Zeer vele leden hadden aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg gegeven terviijl ook het vrouwelijk element in deze bijeenkomst niet ontbrak. Bloemen waren er overal en op alle tafels afgewisseld met palmen, met kwistige hand geënsceneerd, terwijl spreu ken van diverse pluimage het ontbrekende aanvulde. Aan de bestuurstafel hadden naast het bestuur plaats genomen de edelachtb. heer burgemeester en de weled. heer Bakker, directeur van het Hanzebureau, terwijl tegenover hen het voltallige federatieve be stuur met hun dames met den heer Braun aan het hoofd waren gezeten, geflankeerd door vertegenwoordigers der afdeelingén Sassenheim, Noordwijk en Noordwijker- bout. De voorzitter, de heer M. Jansen, open de de bijeenkomst met den Chr. groet en woorden van welkom tot de genoodigden en de leden met hun dames. Het was spr een vreugde zoovelen het welkom te mogen toeroepen, daarbij den wensch uitspre kend dat een genotvolle avond eenieder te wachten zou staan. Alvorens het wuord te verleenen aan den spreker van dezen avond, den weled. heer Bakker, was het woord aan den edelachtb. heer burgemees ter, mr. G. F. W. van Berckel, die het eon groot genoegen noemde in dit feesTelijk milieu te mogen tegenwoordig zijn De naam uwer organisatie heeft, aldus spr., een mooie klank. Dit woord „Hanze" ver tegenwoordigt een groot geestelijk kapi taal. Behalve dat dit woord wijst op zen eeuwenoude traditie, vertegenwoordigt het toch ook een geest van vooruitstrevendheid, een geest welke zijn voortzetting vond in de gouden eeuw. Het verheugt spr. vervol gens, dat hier feest wordt gevierd, ondanks alle moeilijkheden, welke zijn te overwin nen, omdat feestvieren een uiting is van gezond optimisme, en juist een gez«'.rd op timise is het dat een ieder van ens de moeilijkheden van het leven doet overwin nen. Met een „Lang leve de Hanze" be sloot spr. zijn toespraak, onder aanbieding van zijn felicitatie mede namens heï ge meentebestuur, vergezeld van den wensch van een nog langdurig bestaan in het be lang van de middenstanders zelf, in dit van de ingezetenen en last not least in het belang van de gemeente. Hierna deed de voorzitter voorlezing van bericht van verhindering vergezeld van gelukwenschen van den weled. heer P. L. v. d. Hulst, wethouder, van den weled. heer M, P. A. Meissen, gemeente-secretaris en het bestuur van het Comité „Voorhout Vooruit", waarna het woord werd verleend aan den heer Bakker. Spr. gaf een uiteenzetting van het ur gentie-program getiteld: „Een nieuwe tijd tegemoet", om hierbij aan te sluiten de •beste wenschen van het Hoofdbestuur en het Centraal .Hanzebureau. Spr. zegt voorts dat 't Hoofdbestuur trotsch gaat vooral op de kleine afdeelingen. Waren het juist niet de kleine afdeelingen die zorgden voor een toename van het ledental met 800 nieuwe lingen? Is dat niet een groot bewijs van activiteit der kleine afdeelingen? Spr. kon zich niet weerhouden om aan te toonen, welke groote belangen er gelegen zijn in de organisatie en greep hiervoor terug naar het verleden, naar het: Ordenings program van eenige jaren geleden, het z.g. O S.B.-•program. Mede als gevolg hiervan kwam de wet op de uitverkoopen, de wet op de vestigingseischen, over welke laatste spr. in verband met de belangrijkheid even langer bleef stilstaan. Een nadere preci seering gaf spr. dan van het urgentie-pro gram 1938 en noemde hierna als 'n groot gevaar voor den middenstand de expan- siezucht van het z.g. grootwinkelbedrijf. Spr. spoorde de dames der leden vooral aan om toch met verstand inkoopen te doen bij den middenstand en niet zelf te loopen naar die bedrijven die eens de ramp voor onzen stand zouden kunnen beteeke- nen. Spr. besloot zijn interessante rede met een vriendelijk verzoek aan de dames, dat zij hunne echtgenooten zouden opjagen om de vergaderingen bij te wonen in het be lang van den middenstand in het algemeen, maar niet minder in het belang van ieder lid afzonderlijk. Na een stukje muziek van den heer Corel uit Noordwijkerhout aan den vleugel, be geleid door den accordeonist den heer Westgeest uit Noordwijk, werd 'n kopje koffie met gebak aangeboden, waarna het woord was aan den veteraan der vereeni ging, den oud-secretaris-oprichter der af deeling Frans Angevaare. Op origineelte wijze gaf deze de vergadering een overzicht van het wel en weer dezer afdeeling. Voor al de oud-bestuurderen A. Heerings, C. v. elzen en W. v. d. Laan vergat spr. hier- hij niet. Hun nagedachtenis zal tot in lengte van dagen in herinnering blijven voortleven van hen die met hen samen werkten. Een collecte voor het Santos fonds bracht op de som van 13.65 1/2. De Geestel. Adv. kapelaan Ten Have, feliciteerde de afdeeling en wekte de leden op om even trouw als thans het geval was in de toekomst de vergadering te blijven bezoeken. Hierna was het de voorzitter der K.J. M V. die zijn moeder-organisatie feliciteer de met haar jubileum en al hetgeen in die 20 jaren was bereikt geworden. Gaarne had spr. de Hanze een cadeau aangeboden, niet een van stoffelijke waarde maar van gees telijke waarde door aanbieding van een liist van in de K.J.M.V. geschoolde jonge ren, die gereed zouden staan om in de moeder-organisatie te worden opgenomen. Met weemoed zegt spr; bezield te zijn als hij met leege handen staat bij de viering van dit 4e Lustrum, omdat niet één der Hanze-leden een zoon heeft die bij de K.J. M.V. is aangesloten. De K.J.M.V., zegt spr., is een organisatie, die niet in het leven is geroepen ter behartiging ook van mate- rieele belangen, zooals de Hanze, doch het is een ideëele organisatie. Een tijd als de onze eischt van ieder van ons ontwikkeling, welke den toekomstigen Hanzeman wordt bijgebracht in de K.J.M.V. Spr. besluit met een beroep te doen op de ouders, opdat zij bewerken mogen dat ook kinderen van Han- zeleden in de K.J.M.V. spoedig een onder dak moge vinden, opdat bij de viering van het zilveren jubilé van „De Hanze" een keurcorps K.J.M.V.-ers aan de hoede van ae moeder-organisatie kan worden over gegeven als schoonste cadeau hetwelk de Hanze zal kunnen worden aangeboden". De voorzitter dankte daarop den afge vaardigde van de K.J.M.V. en zegde hem toe dat het bestuur zal inedehelpen aan de uitbreiding van de'K.J.M.V. Ook de voorzitter van het federatief be stuur, de heer Braun van Noordwijk, en de voorzitter van den plaatselijken R. K. Volksbond, feliciteerde de Hanze, waarna de heer Leo Peelen uit Beverwijk de zor gen op zijn schouders zag gelegd om een zoo groot gezelschap als dit aangenaam bezig te houden. Op een passende en uit nemende wijze heeft deze humorist zijn gehoor weten te boeien en amuseeren. Het is een welgeslaagde feestavond geweest welke den aanwezigen nog lang zal heugen. ALPHEN AAN DEN RIJN Feestelijke viering. De werkelijk smaakvol versierde Sint- Josephzaal was tot in de hoeken toe reeds gevuld toen de voorzitter, de heer A. F. Ruijssenaars, de hamer liet vallen en alle aanwezigen opriep voor de opening van de feestelijke bijeenkomst. Deze feestviering, welke voorafgegaan werd door een triduum, geleid door den zeereerw. heer dr. Olierook, en een kerke lijke viering op Zondag, werd bijgewoond door het dagelij ksch bestuur van de beide andere standsorganisaties, de Hanze en den L. T. B. en deputaties van de af deelingen Boskoop, Bodegraven, Aarlan- derveen c.a. In zijn kort openingswoord herdacht de voorzitter, de heer Ruijssenaars het over lijden van deken J. M. Hellegers z.g. en schetste met enkele kernachtige woorden het vele dat deze voor den Volksbond ge weest is, waarna voor diens zielerust werd gebeden. Rede voorzitter Ruijssenaars. Hierna hield de heer Ruijssenaars een rede, waarin hij dank bracht aan de pio niers, voor de groote offers, door hen ge bracht, offers, waarvan wij thans de vruchten plukken. Het lidmaatschap van on ze katholieke organisatie moet beschouwd worden als een sociaal apostolaat, waar aan iedere katholiek werkman moet deel nemen. Wij willen tegen den geest van Godshaat en modern heidendom, waarmee men ook wil besmetten, met alle kracht ingaan, door onze Volksbonden en Werkliedenvereni ging nog meer te doen zijn, echte centra van godsrienstig zedelijke verheffing en niet minder van sociale activiteit. Wü vragen arbeid voor ons volk. Wij zijn ons daarbij er van bewust, dat geen regee ring in staat is op korte termijn de werk loosheid in ons land geheel te doen verdwij nen, maar wij meenen wel de uiterste mo gelijkheden te mogen en te moeten vra gen. Speciaal drong spr. aan op spoedige be handeling van het wetsontwerp inzake de kindertoeslag. Een groot applaus dankte den voorzit ter voor zijn met geest en enthousiasme ge houden rede. Hierna zongen de aanwezigen spontaan het Bondslied, met muzikale begeleiding en solozang van het lid, den heer Matth. van Gils. Vervolgens hield de geest. adv. C. M. Klaver een toespraak waarin hij een dui delijke vergelijking weergaf van den tijd vóór de komst in Holland van den H. Wil- librordus en thans na zooveel jaren, dat Willibrord hier heeft gearbeid in dienst van God en ten dienste van den naaste. Spr. bracht vervolgens een eere-saluut aan de pioniers op organisatiegebied, die deze afd. hebben gesticht. Zij hebben door hun geloof en taai volharden de moeilijk heden van die eerste levensjaren met vrucht overwonnen. Een goede organisa tiegeest bezielde hen. Hoewel voldaan verheelde spr. niet te ge wagen van den grooten afstand, welke ons nog van het groote einddoel scheidt. Wij zijn er nog lang niet, riep spr. uit. Wij moe ten aldoor en steeds maar vooruit. Geen ar beider of hij zal lid moeten zijn van de stands- en vakorganisatie. Wij willen al len een betere maatschappij, maar dan ook allen zonder uitzondering daaraan daad werkelijk medewerken. Onder de leuze van onzen dr. Schaepman den onvergetelijken strijder, de man van moed en beleving, willen de voortgaan met arbeiden in de volgende jaren. Hierna werd aan afdeelingen, deputa ties, zusterorganisaties gelegenheid gebo den voor aanbieding van gelukwenschen. De heer C. Y. Ponsioen wees op de aan gename en prettige samenwerking tusschen de standsorganisaties, welke samenwerking vooral de laatste jaren zoo duidelijk is mo gen blijken te zijn een zeer vruchtbare. Spreker wees vervolgens nog op het vruchtbaar arbeiden van den heer Ruijsse naars in zijn kwaliteit als raadslid. Dan ook is hij, volgens spr., een man van bree- de opvatting en bepaalt zich niet uitslui tend tot de behartiging van de belangen van de arbeidersklasse, maar springt als hij het nuttig oordeelt ook op de bres van den middenstand. Zulks blijkt herhaaldelijk ook in zijn functie van lid van de commis sie van de B-steun! Vervolgens complimenteerde de heer S. van Leeuwen, als voorzitter van den L. T. Bde jubileerende standsorganisatie met het twintigjarig bestaan. Het woord werd nog gevoerd door den heer v. d. Staak uit Boskoop, door den heer Steinmetz, lid van de Tweede Kamer en van het hoofdbe stuur van den Volksbond en door kapelaan C. M. Broers. De werkelijk naar wensch geslaagde feestavond, welke tevens omvatte de jaar- lijksche viering van het Sint-Willibrordus- feest, werd opgeluisterd door het optre den van het tooneelgezelschap „Josso" uit Amsterdam, met medewerking van The Jungle melodians (muzikaal trio) en door muziek van het Duo Eijs uit Nieuwkoop. Deze medewerking bleek naar volle te vredenheid van de aanwezigen. De heer Ruijssenaars dankte na afloop alle medewerkenden, in het bijzonder de heeren Van der Louw en Janmaat voor de tooneelaankleeding, alsmede de firma Maseland voor de beschikbaarstelling van de benoodigdheden voor het tooneel; de avond werd te ruim middernacht beslo ten. GOUDEN JUBILEUM W. NOORDENBOS. Onze plaatsgenoot, de heer W. Noorden bos herdacht gisteren onder zeer groote belangstelling zijn 50 jarig jubileum als druker bij de bekende uitgeverszaak der firma N. Somson. Bij deze gelegenheid werd de heer Noordenbos door de directie en personeel op hartelijke wijze gehuldigd, 's Morgens kwam de directie en het plm. 200 man tellende personeel in de drukke rij bijeen alwaar de huldiging van den jubilaris, die met zijn echtgenoote was binnen geleid, plaats vond. Onder de ver dere aanwezigen behoorden o.m. de bur gemeester, de heer P. A. Colijn, de heer Ds. Meyer, directeur der Martha-Stichting waarvan de jubilaris oud-verpleegde is, benevens andere belangstellenden. Namens de directie, werd allereerst ge sproken door den oudsten firmant, de heer J. B. Samson. Deze schetste in welgekozen woorden van waardeering de langdurige en verdienstelijke arbeid van den heer Noordenbos en liet zijn toespraak verge zeld gaan van de gebruikelijke enveloppe met inhoud, benevens 4 stoelen en 2 arm stoelen als een stoffelijk aandenken. Daarna kwam de burgemeester aan het woord om van zijn waardeering blijk te geven en den jubilaris mede te deelen, dat het H. M. de Koningin behaagd had, hem de bronzen medaille te verleenen, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Chef van Tuijl sprak namens het gansche personeel onder aanbieding van een haard kachel, de echtgenoote van de jubilaris werden bloemen aangeboden. f Ds. Meyer, directeur der Martha-Stich ting, huldigde namens het bestuur der Stichting, de heer Noordenbos en uitte op hartelijke wijze zijn voldoening over dezen oud-verpleegde der Stichting. Nadat nog door enkele aanwezigen was gesproken, werd deze huldiging door den directeur met gebed besloten. Daarna weid ieder persoonlijk in de gelegenheid gesteld den jubilaris te complimenteeren. Ook van andere zijden bereikte de heer Noorden bos nog zeer vele schriftelijke en persoon lijke blijken van belangstelling. De Mij. van Handel en Nijverheid verleende den jubilaris het diploma voor 50 jarigen trou wen dienst. Aanrijding. In de Emmalaan reed een onhandige auto-bestuurder tegen de bak fiets van den heer J., welke met inhoud geheel werd vernield. Mej. R., die in de on middellijke nabijheid was, wist zich nog tijdig in veiligheid te stellen. De schade die door verzekering wordt gedekt, zal wor- den vergoed.. DRIEVOUDIGE PROFESSIEFEESTEN IN HET SINT JOSEPHGESTICHT. Drie Zusters, allen van de Congregatie van den H. Joseph, herdachten gisteren in het Sint Josephgesticht hun Professiefeest. Twee van hen, n.l. de eerwaarde Zusters Ma. Waltrudis in de wereld Johanna Eysink de bekende „portierster" van dit huis en de eerwaarde Zuster Ma. Nor- berta in de wereld Johanna v. d. Bedem waren heden in het Zilver. Van deze Jubilaressen hadden wij reeds in onze ko lommen van 11 October een korte levens schets gegeven. Oorspronkelijk zou dit feest plaats gehad hebben op 25 October, doch, in verband met het overlijden van Deken J. M. Hellegers z.g., werd het tot heden uitgesteld. De derde feestelinge, die het getal der twee intusschen kwam vermeer deren en zich tenslotte „noodgedwongen" scharen in de rij der feestelingen, is Zus ter Ma. Helena. Na achtereenvolgens in verschillende Huizen van deze Orde haar verdienstelijke v/erken te hebben verricht, ontving Zuster Ma. Helena overplaatsing naar Alphen aan den Rijn, waar zij nu vele jaartjes ver scheidene functies in het Sint Josephge sticht bekleedt. De viering van dit drievoudige jubileum heeft onder zeer groote belangstelling en medeleven van de bewoners van het Ge sticht, alsmede van vele parochianen, plaats gevonden. Er werden reeds vroeg in den morgen vele prachtige bloemstukken aan de groote deur afgegeven. Zooveel zelfs, dat de mooie Kapel, waarheen deze atten

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7