STADS NIEUWS fN ■(ffl8 SAFE-LOKETTEN ^lc pi'etëuffrg Aspirin® WOENSDAG 9 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten 20 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? BETROKKEN EN ZACHT. De Bill seint: Verwachting: Meest matige, later wel licht toenemende wind uit Zuidelijke rich tingen, nevelig tot betrokken of zwaar be wolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur. Hoogste barometerst.: 767.4 te Zürich. Laagste barometerst.: 752.9 te Andanes. Ten Westen van Schotland kwam giste ren een bied van hoogen luchtdruk tot ont wikkeling, dat zich in den loop van het et maal naar het Oosten uitbreidde en zich thans over Scandinavië uitstrekt. Het ge bied van hoogen luchtdruk over het Zui delijk deel van Centraal Europa en de Alpen houdt stand. Op het Oostelijk deel van den Oceaan ligt een gebied van lagen luchtdruk, dat zich ver naar het Zuiden uitstrekt. Twee minima liggen op den 25sten lengtegraad, langs de Oostzijde waar van een krachtige strooming van warme lucht, van Zuidelijke breedten afkomstig, zich naar het Noorden beweegt. Ten Noor den van IJsland is de luchtdruk betrekke lijk hoog en de temperatuur zeer laag. In het binnenland van Scandinavië komt reeds matige en plaatselijk strenge vorst voor. Ir Centraal Europa is bet weer betrok ken, nevelig en over het algemeen zacht. Boven het uitgestrekte wolkendek, dat het geheele vaste land bedekt, komen overal zeer hooge atmospheertemperaturen voor. In de Alpen melden de hooggelegen stations zeer warm weer met groote droog te en onbeperkt vergezicht (Jungfraujoch 0 gr., Saentis plus 2 gr.). Het is te verwachten, dat het weer zacht zal blijven bij zwaar be wolkten of betrokken hemel en zonder neerslag van fceteekenis. De wind blijft matig en uit Zuidelijke richtingen. LUCHTTEMPERATUUR. 10.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.. Van Woensdagnamiddag 4.48 uur tot Donderdagmorgen 6.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 10 Nov. voorm. 3.45 en nam. 4.10 uur. Maan op 17.31 uur Woensdagmiddag. Maan onder 9.55 uur Donderdagochtend. 2239 Academienieuws LEIDEN Gesl a a gd; Doctoraal examen Theologie: de heer J. M. Gerritsen, Wichmond. FAILLISSEMENTEN (Opgeg. door v. d. Graaf Co.f afd. han- delsinf.) Uitgesproken: J. G. Koot, vee- en vrachtrijder, te Delft, Beestenmarkt 26, cur.: mr. A. B. van Hellemondt te Delft. J. G. Prins, weduwe D. A. Rodrigues, te 's-Gravenhage, de Mient 257. cur.: mr. L. D. Pels Rijcken, Den Haag. Opgheven: L. de Wekker, Leiden L. Th. de Vries, Den Haag; C. van Geme- ren, Alphen. De gemeentebegrooting van Noordwijk Sluitend gemaakt, maar hoe Gistermiddag hebben B. en W. in de raadsvergadering de gemeentebegrooting voor het jaar 1939 aangeboden. Al ge schiedt de behandeling daarvan eerst eeni- gen tijd later eerst wordt nu de commis sie voor het nazien dier begrooting aan het werk gezet toch zullen vele ingezetenen onzer gemeente min of meer benieuwd zijn, hoe deze begrooting er wel uitziet. Want al zijn wij zoo zoetjes aan gewend geraakt aan het geleidelijk bergafwaarts gaan on zer vroeger zoo rooskleurige gemeente- financiën, onwillekeurig herleeft toch tel ken jare weer de hoop, dat het wel eens heter zal worden! Helaas moeten wij ten aanzien van deze begrooting nog alle op timistische verwachtingen den grond in boren, al is er voor een paniekstemming allerminst reden! Wij meenen ons thans niet beter te kunnen uitdrukken dan met de woorden van B. en W. in hun memorie van toelichting onverbloemd neergeschre ven: „De gemeente-begrooting voor het komende jaar draagt nog het merkteeken van de tegenwoordige tijdsomstandig heden". Hoe zou het anders kunnen, nu de werk loosheid in onze gemeente vergeleken bij verleden jaar weliswaar iets is verminderd, maar de armenzorg, eensdeels als gevolg van de langdurige werkloosheid, ander deels als gevolg van hare uitbreiding tot categoriën, die vroeger nimmer werden on dersteund, nog in grooteren omvang is toe genomen. Bedroeg het tekort voor 1938 f 84.000. welk tekort, gelijk men zich wellicht nog zal herinneren, toen gedekt is door de be schikking over een gedeelte van de alge- meene reserve groot f 89.000.de af schrijving bij de bedrijver, en de verlaging van den kostprijs per leerling van de o.l. school, het tekort voor 1939 bedraagt welis waar iets minder, maar toch nog bijna 72.000.—! Velen, in het bijzonder wellicht de be- lastingbetalenden, zullen benieuwd (of be vreesd?) zijn, op welke wijze B. en W. dit gat hebben gestopt. Want feit is, dat het het dagelijksch bestuur wederom is mogen gelukken den Raad een sluitende begroo ting aan te bieden. Doch voor wij op een en ander iets nader ingaan, eerst een paar cijfers. De inkomsten en uitgaven voor den gewonen dienst bedragen 782.358,47. Het behoeft geen betoog, dat het hoofd stuk ondersteuning aan behoeftigen en werkloozen bij deze cijfers nog steeds een zeer belangrijke rol speelt. De in komsten van dit hoofdstuk zijn n.l. ge raamd op rond 158.000.de uitgaven daarentegen op rond 255.000.zoo dat dit hoofdstuk een nadeelig saldo oplevert van rond 97.000.Dit na deelig saldo is nog 6000.hooger dan in 1938 en 3000.hooger dan in 1937. Is het daarom te verwonderen, dat het tekort voor 1939 nog belangrijk hoog is? Deze cijfers bewijzen immers ten duidelijkste de door B. en W. in hun inleiding geponeerde stelling, „dat het tekort geheel is terug te brengen tot en tot dusver veroorzaakt is door de gevolgen van de heerschende werkloos heid en de verarming, welke daarvan het gevolg is". De inkomsten van den kapitaaldienst be dragen 725.089,15 en de uitgaven 736.955,70; alzoo een nadeelig saldo op dezen dienst van 11.866,55. Hoe het tekort van 72.000. is ontstaan. De oorzaak hiervan hebben wij hierboven reeds aangegeven. Zij schuilt in de nadee- lige saldi van de onderdeel en werkloos heidsvoorzieningen en armenzorg. Maar er i« ook nog een andere oorzaak De reke ning 1937 sloot n.l. met een nadeelig saldo van bijna 40.000.En dit bedrag komt de begrooting 1939 te kwade. Deze factor dient men bij de beoordeeling van den dienst 1939 niet uit het oog te verliezen. Want daardoor wordt het tekort, eigen aan den dienst 1939, aanmerkelijk minder. En hoe het wordt gedekt. Op de eerste plaats moeten nog 10.000 binnenkomen van den zooeven genoemden dienst 1937, aangezien nog niet alle ont vangsten, tot dien dienst behoorende, vóór het sluiten van dat dienstiaar binnenkwa men en dus in den dienst 1938 zullen wor den verantwoord. Het nu nog resteerende tekort van 62.000.denken B. en W. te dekken door verlaging van enkele uitgaven en verhoo ging van enkele inkomsten. Ter verlaging van de uitgaven zijn een vijftal min of meer belangrijke bezuinigingen voorge steld. Geen koffie meer! Het minst belangrijke, maar in de laat ste maanden nogal in opsraak gebrachte, bezuinigingsobject is gevonden in de schrapping van den post koffie op de secretarie en de diverse andere gemeente lijke bureaux, dat bjj elkaar zegge en schrijve f 350.uitspaart. De kweekeling verdwijnt. Veel belangrijker is de voorgestelde schrapipng van de belooning voor de kwee keling met akte aan de openbare lagere school. Men kent. de gevolgen daarvan. De kostprijs per leerling der openbare school wordt daardoor niet onbelangrijk gedrukt HET PRODUCT VAN VERTROUWENI 32 en aangezien de vergoeding aan de bij zondere scholen berekend wordt naar de kostprijs per leerling van de openbare school, wordt met het verdwijnen van de kweekeling niet alleen een bedrag van 522.geschrapt, maar een bedrag van 522.plus een bedrag dat de bijzondere scholen tengevolge van deze schrapping minder aan vergoeding krijgen, te weten 6848.—, of in totaal f 7370.—. B. en W. zeggen „slechts na groote aarzeling met dit voorstel te komen, voornamelijk omdat ae belangen van het onderwijs aan de open bare school en de bijzondere scholen door schrapping xan de belooning voor de kwee keling zullen worden geschaad". Ook de Chr. u.I.o school moet een veer laten. De kostprijs per leerling van deze school zal, na gehouden overleg met het bestuur dier school, worden verlaagd van 25. tot 20.hetgeen een beparing geeft van 500.—. Vervolgens wordt de post onvoorziene uitgaven met f 1850.gedrukt en gaan B. en W. 663.bezuinigen door verlaging of intrekking van subsidies aan verschillende vereenigingen en instel lingen. Ter geruststelling zij medegedeeld, dat niet alle vereenigingen e.d. onder het snoeimes komen. Toch vallen er een 13-tal slachtoffers (een toevallig samentreffen met dit ongelukkig getal!), waarvan de voor naamste zijn: de Alg. Ver. voor Vreemde lingenverkeer, die haar subsidie voor re clame voor de Noordzeebadplaatsen van f 162.50 tot 100.ziet slinken; de reclame commissie, wier subsidie wordt gehalveerd en derhalve wordt gebracht op 250. de verleden jaar nog ingec telde post „Kos ten van het tuipenfeest", die hetzelfde lot deelt en derhalve wordt teruggebracht op 100.het Wit-Gele Kruis, wiens maxi mum subsidie in de kosten van zijn con sultatie-bureau met 50.wordt vermin derd; terwijl tenslotte de subsidie aan de plaatselijke burgerwacht (van wier be staan wij nimmer hebben geweten!) ad 50.geheel wordt geschrapt. Verhöoging rioolbelasting. En nu komen wij aan het punt, waarvoor de belastingbetalende gemeente gewoonlijk de meeste interesse heeft, n.l. de verhoo ging der inkomsten, met name der belas tingen. B. en W. hebben voor het komende jaar alleen op de rioolbelasting hun keuze laten vallen, om de eenvoudige reden, dat deze belasting, aldus het dagelij ksch be stuur, de eenige is, die nog voor verruiming vatbaar is. Tot dusver was de maatstaf der heffing van deze belasting de belastbare opbrengst van de betreffende perceelen, welke tot grondslag diende voor de heffing van de grondbelasting. Geheven werd 3% van de eerste 1600.dier opbrengst en 11/2% van het meerdere. Thans stellen B. en W. voor den grondslag der heffing uit te breiden en wel zoodanig, dat de hef fing beoogt een bijdrage te verkrijgen b.v. in de jaariijksche kosten van onderhoud, verlichting en rioleering der wegen. Als dan zullen niet alleen de bebouwde per ceelen, die op een gemeentelijk riool zijn cf kunnen, worden aangesloten, in de hef fing dienen te worden betrokken, maar alle bebouwde perceelen, die aan een openbaren weg gelegen zijn. Hierdoor zal een bedrag van f 6400. meer in het laadje komen, welk bedrag ge baseerd is op een heffing van 4% van de eerste f 1600.van de belastbare opbrengst en 2 1/2% van het meerdere. De algemeene reserve gaat op. Onze algemeene reserve, nog rond 32.500.zal ook moeten meehelpen het tekort te reduceer en In dit en ander ver band hebben B. en W. er nog een oogen- tlik aan gedacht een extra bijdrage te vra gen uit het werkloosheidssubsidiefonds. Maar zoolang de reserve nog niet is opge soupeerd, meenen B. en W., dat een der gelijke poging bij het Rijk geen succes zou hebben. Bovendien, met een eventueele toekenning van een extra bijdrage zou de vrijheid in het gemeentelijk beheer tegelijk aan banden worden gelegd Zeer gunstige bedrijfsuitkomsten. Het spreekwoord: „Een slecht land waar in het geen mensch goed gaat", wordt in N.Z.H.T.M. Driemaandelijksche conferentie Dinsdagmiddag had in het hoofdkantoor van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij aan de Leidschevaart te Haar lem de gebruikelijke driemaandelijksche samenspreking plaats tusschen de directie en de drie vakorganisaties. De directeur zette uitvoerig uiteen, welke bezwaren er verbonden zijn aan de inwilli ging van het verzoek om ten opzichte van sommige personeellieden den aanvangsda tum van het vaste dienstverband te her zien in verband met de toekenning van loonsverhooging wegens 12 J4-, resp. 25-ja- rigen vasten dienst Ten aanzien hiervan kan geen algemeene regel worden toege past en moet elk individueel geval afzon derlijk bekeken worden. Toegezegd wordt, dat voortaan de hand gehouden zal worden aan de bestaande re geling omtrent de korting wegens het dienst doen als conducteur. Geen wijziging zal worden gebracht in het afrekensysteem, tenzij alsnog mocht blijken, dat er werkelijk regelmatig stag natie te dezer zake bestaat. De geldelijke vergoeding, welke wordt verleend voor het waarnemen van halte- dienst, wordt voldoende geacht; elk be trokken personeellid kan evenwel verzoe ken, om voor een zoodanige waarneming niet in aanmerking te komen; alsdan zal worden nagegaan, of aan zoodanig verzoek zonder bezwaar voor den dienst kan worden voldaan. Nu de dienstroosters van de conducteurs en van de wagen voerders te Voorburg ten gevolge van een wetswijziging met ingang van 1 Januari 1939 vernieuwd moeten wor den, zal aan eenige bezwaren, die ter zake bestaan, tegemoet gekomen worden. Uitsluitend voor het jaar 1938 zal in de maand Januari 1939 een uitkeering gegeven worden aan het z.g. reorganisatie-personeel Aangezien tijdens de besprekingen zich een tot nu toe onbekend gezichtspunt opent, ten opzichte van het verzoek, om de werk dagvergoeding van de hulppersoneellieden in bepaalde omstandigheden te verhoogen, zegde de directie toe, het desbetreffende verzoek in nadere overweging te nemen. Personen uit Leiden vertrokken. C. Bakker, Delft, Oude Delft 211 G. van BeekBeij, Nijmegen, Distelstraat 79 C. F. Biermann, Den Helder, Kaz. Wil lemsoord A. Binnendijk, Gennep, Heien - scheweg 85 D. de Boer, Den Helder, Ruyghweg 166 E. M. BoksBonnet, Den Kaag, Kritzingerstraat 122 L. M. Fasel- Boot, Amsterdam, Pretoriusstraat 6 M. H. Bouwman, Noordwijk, Langeveld 29 D. W. Brandse, Katwijk, Zuid Boulevard A. RoosBroere, Zuilen, Wattlaan 13bis P. J. v. d. Berg, Deventer, Bergpoort- straat 2 J. M. Cannegieter, Alphen aan den Rijn, Oudshoornscheweg 78 W. A. Cox, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstraat 25 W. F. Cramer er. Fam., Santpoort, Bur gemeester Enschedélaan 21 J. Dolieslager Haarlem, Oranjeboomstraat 33rood J. L Durkstra, Hoogland, Lienderscheweg 79 J. van Duijvenbode, Sassenheim, Rust hoflaan 45 J. Engwirda, Hengelo, Wool- derbeekweg 6 M. E. van Geelen, Am sterdam, le C. Huijgensstraat 31 Ph. A D. M. Gloudemans, 's Bosch, v. IJssel- steinstraat 3 E. B. Corner, Amsterdam, Linnaeusstraat 89 J. Griekspoor en Familie, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanw. 33 S. P. J. de Groot, Amsterdam, Pre toriusstraat 6hs. F. F. Hederik, Heems kerk, Maquettelaan 20 J. C. H. Hen driks, Ede, Buurtlaan 12 A. Heijneman, Cegstgeest, Oranjelaan 21 F. L. J. Hof- steenge, Utrecht, Schoolstraat 21 P. Th. Holman en Fam., N. O. Indië W. Hoo- gendoorn, Zwammerdam B 112 J. Hors- de troonreden der laatste jaren bewaarheid door de welvaart van Curasao, in tegen stelling tot de overige gebiedsdeelen in on zen Staat. In onze gemeente zien we Even wel hetzelfde gebeuren met de bedrijfs- inkomstdn, in tegenstelling tot die der ge meente! Want daar onze bedrijfsuitkoms ten telken jare zeer gunstig zijn (ondanks de in verhouding tot naburige gemeenten niet 'hooge tarieven voor gas, water en electriciteit), stellen B. en W. ten laatste voor, het nu nog resteerende tekort ad 12.000.te dekken, door aan de reser ves van elk der drie bedrijven 4000.te onttrekken. Alsdan zal tenslotte een sluitende be grooting zijn verkregen. Na het bovenstaande zal het duidelijk zijn, dat deze begrooting wel zeer in het bijzonder „het merkteeken van de tegen woordige tijdsomstandigheden draagt". Na deze beschouwing vrage men zich wellicht af: Hoe zal het met de öegrooting van het daaropvolgend jaar gaan, nu uit alle be lastingen gehaald is, wat er te halen is, nu de algemeene reservq straks opgesoupeerd wordt? Zullen Gedeputeerde Staten straks met een en ander accoord gaan? Laten wij ons niet aan bespiegelingen wa gen. Want al gelooven wij niet aan een plotselinge ommekeer in de nabij toekomst in de geweldige lasten, die de werkloos heidsvoorzieningen en vooral de armen zorg met zich brengen, althans niet den zoodanige, die oogenblikkelijk zijn afspie geling op het gemeentelijk budget zal vin den, Noordwijk is altijd een gemeente ge weest, die met zijn twee hoofdbronnen van bestaan, het bioembollenbedrijf en badbe- drijf, de noodige levensvatbaarheid bezit. Dat heeft de geschiedenis bewezen en dat zal ook de toekomst bewijzen. „In het ver leden ligt het heden, in het nü wat worden zal". man, Alkemade, Oude Wetering 49 K. J Horsman, idem, alsvoor L. Beijer Jankowitz, Rotterdam, Mathenesserlaan 196a H. C. Jansen, Den Haag, v. Alke- madelaan 452 N. J. de Jong, Amster dam, P. C. Hooftstraat 56 II T. J. de Jong, Oegstgeest, Emmalaan 27 A. J. M. Jongmans, Velsen, Wij kerstraat weg 274 H. D. Klinkhamer en Fam., Wassenaar, Tulpstraat 3 A. H. Koster, Voorburg, v. Hale wijnlaan 131 F. L. P. Kramer, Den Haag, Bentinckstraat 42 L. Th. Kurpers- hoek, Qouda, Wijdstraat 43 P. M. Lange- zaal, Den Haag, Zijdelaan 27 C. van Leeuwen, Alphen aan den Rijn, v. Man- derloostraat 44 R. Lefebre, Montreal H Leferink, Den Haag, Banaanstraat 26 J. Lugters, Wormerveer, Krommenieër- weg 39 M. M. E. J. L. Manceau, Den Haag, Koninginnegracht 119 E. Janko-, witzMaurüber, Rotterdam, Mathenesser laan 196a H. Mieremet, Hillegom, Looster v/eg II 54 J. P. van Omme, Utrecht, Nic. Eeetsstraat 24 L. J. v. d. Poel en Fam., Ede Gld., Kreelscheweg 2 H. Pol, Kam pen. Lemkerstraat 7 G. G. KruijtPot en Fam., Oldebroek, Cultuurweg 65 M. E H. Regeer, Den Haag, Frankenslag 153 M. W. Rotteveel, Bloemendaal, Bloe- mend.weg 126 F J. A. Rump, Roosen daal c.a., Molenberg 11a C. P. van Rijen Oosterhout, Rulstraat H 38 J. W. Schou ten, Wageningen, Heerenstraat 4 M. J. E. Schrijnemakers, Geleen, Dorpsstraat 18 D. C. Schut, Zeist, Anna v. Solmslaan 21 C. Serrurier, Den Haag, Oostduinlaan 66 C. W. Starrenburg, Oegstgeest, Rhijn- geesterstraatweg 11 A. J. Staverman, Wassenaar, Santhorstlaan 66 L. A. Tho mas, Alkemade, Oude Wetering A 151 G Uitenbogaart, Leiderdorp, Dr. v. Rhijn- straat 3 J. M. v. d. Veer, Alkemade, B 280 C. Verheij v. Wijk, den Haag, v. Al- kemadelaan 488 A. Verhoeven en Fam., Utrecht, Adelaarstraat 56 J. Verhoog en Fam., Leiderdorp, v. d. Valk Bouman- weg 17 J. A. Volkers en Fam., Voor schoten, Nieuw Voordorpstraat 12 J. v. Weizen, Amsterdam, Hëerengr. 63 Wed. E. ScherzingerWenninger, Amsterdam, Nieuwe Keizersgracht 26 I B. van Wijk, Voorschoten, Nieuw Voordorpstraat 25 M L. v. Wijngaarden, Haarlem, Julianalaan no. 322. Personen te Leiden gevestigd: Tenkoe Adnin, Rijnsburgerweg 144' A J. Barnard en Fam., telefoon monteur, Kagerétraat 8 C. Barton, zendeling, Ma- rislaan la E. Th. Basch, handelsreiziger, Korevaarstraat 11a A. D. den Hollander v. d. Berg, Paul Krugerstraat 18 C. M. Blonk, winkeljuffrouw, Narmstraat 20 M N. Blonk en Fam., vulcaniseur, Narm straat 20 Wed. M. de Grootden Boef, huishoudster, St. Anna'shof 9 F. A. C. Broekmans, Marislaan 39 A. S. H. Brus- sen en Fam., v. d. Brandelerkade 15 G. D. Cohen Tervaert, Vliet 19 J. Cupido en Fam., Oosterstraat 59 A. W. van Dongen, sigarenmaker, Julianastraat 3 M Th. G. Droogleever Fortuijn, Boerhaa- velaan 24 H. van Elburg en Fam., siga renmaker, Oranjestraat 9 M. E. Franzie, Groenhovenstraat 10 A. Gesink, 1.1. ver pleegster, Rijnsb. weg 10 T. G. Go, Zee manlaan 28 Chr. Goedbloed, Lorentz- kade 36 M. M. van Gorkum, dienstbode, Vestestraat 25 C. W. Gottenbos, v. d. Werfstraat 33 H. de Graaf, 1.1. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10 Wed. H. M DauveHamilton of Silvertonhill, Rijnsb. weg 60 J. v. d. Hoeven, Merel- straat 15 H. M. A. Hoogenstraaten, Noordeinde 49 N. Ph. v. d. Ing, los- werkman, Janvossensteeg 44 A. J. S. Jens, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 L. Jongboer en Fam., musicus, Plant soen 9a B. L. Khoe, Hugo de Grootstraat 3 C. A. v. d. Kloot, Hooge Rijndijk 34 W. Koning, bakkersknecht, St. Aagten- straat 28a P. J. de Koning, dienstbode, Gasstraat 19 C. Kooi, verpleegster, Rijnsburgerweg 10 W. M. Krijger, dienstbode, Nieuwsteeg 2 D. J. v. d. Linden en Fam., sigarenmaker, Kanaalstr. 48 B. W. Logtenberg, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 J. B. Mader en Fam., Morschweg 150a C. J. Marcelis, dienst bode, Oude Rijn 50 E. K. Mathews, zen deling, Marislaan la C. J. Müller, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 E. v. d. Nagel, Rijnsburgerweg 10 W. D. Ni- colaij, Heerenstraat 87b J. F. Nier- strasz, Doezastraat 20a W. E. Alder- liestenv. Noort, Ger. Brandtstraat 11 L Ollesch, dienstbode, Heerengr. 35 Chr. de Regt, hulp in de huishouding, Rijnsburgerweg 42 R. Roolvink, de Sit- terlaan 102 J. de Roos, Bilderdijkstraat 2 H. A. Rijnbeek, organist, H. de Groot straat 17 H. J. Schaap, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 L. Schipper en Fam., reiziger, Jan van Houtkade 24a M. de Schipper, dienstbode, Rijnsburgerweg 10 J. R. Smits, Kloksteeg 12 H. G. J. Spen- kelink, schoenmaker, Hooigracht 4 J. S. van Staden, dienstbode, Soembastraat 58 D. v. d. Steeg, Rijnsburgerweg 10 M. Sterk, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 w. M. van Straalen, Rijnsburgerweg 10 J. C. Tuns, huishoudster,. Noordeinde 49 J. G. Ubbink en Fam., predikant, Burggravenlaan 10 M. Verhoef, dienst bode. Witte Singel 72 J. P. C. Vervaart, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 G. Visser, drukker. Jan van Goyenkade 1 J A. M. de Voigt en Fam., sigarenmaker, Maresingel 26 E. Th. P. Voskens, kin derjuffrouw, Nieuwe Rijn 59 T. de Vries en Fam., hulp keurm., Pasteurstraal 15 W. C. Westerdijk en Fam., fabrieksar beider, Formossastraat 14a B. W. J. Vouterlood, Zeemanlaan 6a Th. v. Wijk, kantoorbediende, Plantsoen 3 M. J. H Zimmerman, dienstbode, Papengracht 5 P Zwanenburg, dienstbode, Langebrug 33 Neen, ik ben alleen maar nauwkeurig. En dal Is niet overdreven, neen, het is dikwijls zelfs noodzakelijk I Bijvoorbeeld bij het koopen van Aspirin. Daarbij moet men terdege toezien, dat de verpakking en de tabletjes het vifóay&l «-kruis drogen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2