BINNENLAND OMGEVING DINSDAG 8 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 K. J. M. V. IN HET AARTSBISDOM. Zondagmiddag zijn de bestuurders van de Katholieke Jonge Middenstandsver- eeniging uit het Aartsbisdom, in hotel „De Wereld" te Deventer bijeen geweest voor het houden van hun jaarvergadering. De meeste af deelingen waren vertegenwoor digd. Na de gebruikelijke opening deed de voorzitter, de heer Ton Voorvelt, ver schillende mededeelingen. Nu de K.J.M.V. is ingeschakeld in het Santoswerk, zullen de bestuurders goed doen te bevorderen, dat iedere afdeeling haar vertegenwoor diger heeft in de plaatselijke Santos-com missie van De Hanze. Dan wees de voor zitter nog op het volgende. Op initiatief van de Onderwijscentrale van den Kath. Middenstandsbond te Den Haag, worden thans besprekingen gevoerd om te komen tot een vervolgcursus op de vakcursussen voor de Vestigingswet. Door dezen ver volgcursus wil men aan de jonge midden standers de gelegenheid bieden, zich na de vakcursussen speciaal te oriënteeren op sociaal-economisch terrein. Voorloopig zal in ieder bisdom slechts één cursus ge geven worden. Voor het Aartsbisdom zal begonnen worden te Utrecht. Diverse verslagen en rekeningen werden ongewijzigd vastgesteld. De zeereerw. pater Heydeman C.ss.R., directeur van het Retraitehuis te Amers foort, hield hierna een toespraak over het belang van een goede retraite. Aan het einde van de vergadering heeft de Ver- bondsmoderator, Rector L. Beune, het to tale program van de beweging nog eens nader onder de loupe genomen. „Er zijn tal van redenen om te erkennen dat de K.J.M.V. nog lang niet daar is waar zij eigenlijk zijn moest. De ontplooiing van de beweging wordt door verschillende oorzaken tegengehouden o.a. door den moeilijken leeftijd van de te organiseeren jongens, den materialistischen inslag van de Middenstandsmentaliteit ontstaan uit den vopïtdurenden concurrentiestrijd; door dat bovendien de K.J.M.V. nog te ouder- wetsch georiënteerd is en vooral door de ontoereikende scholing van de leiders en de bestuurders. Omdat wij de ondervinding missen, al dus spreker, staan wij nog maar aan het begin van onze jeugdbeweging". Volgens sprekets inzicht moet de K. J. M. V. zich meer oriënteeren op het paro- chieele leven, zich zien als hulpkracht van den priester. Voorts wordt het tijd dat de beweging zich afvraagt:" hoe staat het met de tastbare werken van de K. J. M. V. voor de vakbelangen van haar le den. Laten de bestuurders overtuigd zijn dat zij nog te weinig voorbereid zijn om de afdeelingen te leiden". De sluiting werd verricht door den Bondsmoderator. Bij acclamatie is de voor zitter, de heer Ton Voorvelt, in deze func tie herkozen. GRAANPRIJS EN KOSTEN DER PRODUCTIE. Vragen over de monopolie-heffingen. De heer Krol, lid der Tweede Kamer, heeft de volgende vragen gesteld aan den Minister van Economische Zaken: Is het den minister bekend, dat de ver hooging der monopolieheffingen en de in gevoerde denaturatieregelying den rogge- prijs niet hebben kunnen .stimuleeren, ten gevolge waarvan practisch de toestand is ontstaan, dat momenteel de roggeverbou- wende boeren hun product niet kunnen af zetten dan tegen uiterst lage prijzen? Is, bij bevestigende beantwoording van de voorgaande vraag, de minister bereid, ten behoeve van de hierbij betrokken wei nig financieel draagkrachtige boeren spoe dig te bevorderen hetzij door een ver hooging van de heffing op de mais, hetzij, wanneer deze maatregel om de daaraan verbonden consequenties voor andere tak ken van landbouw niet aanbevelenswaar dig is, door het tijdelijk uit de markt ne men der rogge, hetzij op nog andere wijze dat den betrokken landbouwers de waarborg wordt gegeven, dat zij voor hun graan een prijs kunnen bedingen, overeen komende met de productiekosten? BURGEMEESTERS. Met ingang van 15 November 1938 is be noemd tot burgemeester der gemeente Oostvoorne H. A. van Voorst van Beest. De nieuwe burgemeester van Oostvoor ne is in 1892 in Arnhem geboren en is thans werkzaam op de gemeentesecretarie van Naaldwijk als chef van de afdeeling sociale zaken. Met ingang van 15 November 1938 is be noemd tot burgemeester der gemeente Escharen mr. L. J. H. Ch. A. de Bourbon. De heer De Bourbon is in 1908 geboren en heeft zich eenige jaren op journalistiek terrein bewogen. Hij was o.m. redacteur van „De Gelderlander" en van het „Soera- bajasch Handelsblad". Aan J. C. A. M. van Kluyve is, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1939 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Nijkerk, met dankbetuiging voor de door hem als burgemeester bewe zen diensten, DIENSTEN VAN SOMMELING STOPGEZET. Wassenaarsche politie liet passagiers uitstappen. Naar vernomen wordt zijn Maandagmid dag de busdiensten, welke de firma Som- meling onderhield van Wassenaar naar Amsterdam, door de Wassenaarsche politie stopgezet. De passagiers, die van plan waren naar Amsterdam te vertrekken, moesten de bus sen verlaten. DE „WILDE BUSSEN". Ondernemers gaan zich organiseeren. De ondernemers van wilde autobus diensten geven den strijd niet op. Integen deel, ze zetten hem met hernieuwde kracht voort. Al treedt de politie overal tegen hen op en zijn de meesten gedwongen hun diensten stop te zetten en hun wagens in de garages te houden, zij leggen zich niet neer bij de maatregelen, die naar hün mee ning onrechtmatig tegen hen getroffen wotden. De ondernemers hadden gisterenmiddag in hotel Astoria te den Haag een vergade ring belegd, waarop velen uit allerlei plaatsen van ons land aanwezig waren. Op het verzoek om een audiëntie bij den Minister van Justitie was een weige rend antwoord van den procureur-gene raal binnen gekomen met de mededeeling, dat protesten tegen de genomen maatre gelen mondeling of schriftelijk bij hem ingediend konden worden. Daarop heeft men in een uitvoerigen brief uiteengezet, dat de maatregel van den Minister onbil lijk was, daar niet veroordeelden onder nemers toch belet werd te rijden. Van de zijde der overheid diende één lijn getrokken te worden. Dat is dan ook later geschied, maar juist op de tegen overgestelde wijze dan het comité be doeld had. Vervolgens deed de voorzitter het voor stel contact te zoeken met den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland (B. B. N), wiens vertegenwoordiger, de heer Harms Tiepen, eveneens ter vergadering was. Een der aanwezigen maakte de opmer king, dat er steeds gesproken wordt van wilde autobusdiensten. Deze benaming is geheel verkeerd. Het zijn ongeconcessio- neerde diensten. „Van wilde zijn het langzamerhand ge wilde autobusdiensten geworden", werd onder groote hilariteit geroepen. Trou wens, de vergadering stak haar meening over het algemeen niet onder stoelen of banken. Herhaaldelijk meenden onderne mers hun stem te moeten laten hooren, waardoor nogal eens een ietwat verwar de discussie ontstond. Het comité wenscht een snelle uitspraak Nadat een voorstel, om de ondernemers wekelijks een vaste bijdrage te doen be talen aan het comité, varieerende van 10 tot 25 gulden voor hen, die rijden en van 2.50 gulden voor hen, die gedwongen zijn te stoppen, was aangenomen, werd lang durig gepraat over de mogelijkheid een proces in kort geding voor de Amsterdam- ,sche rechtbank te financieren. Dit voor stel werd aangenomen. Daarna stelde de voorzitter voor, het comité in een organisatie te veranderen om prijsregelend op te treden en orde in het zgn. wilde autobusdienstenbedrijf te brengen. Dat zal het aanzien bij de over heid ten goede komen. Er moeten statu ten en een Huishoudelijk reglement sa mengesteld worden. KATH. GEMEENSCHAPSOORD CULTUURCENTRUM. In Casa Nova op de H. Landstichting werd Zaterdag en Zondag onder vrij groote belangstelling het derde weekend gehou den van het gemeenschapsoord. In den namiddag werd na eenige dis cussie besloten tot oprichting van een werkgemeenschap van regisseurs, spelers, dansleeraren en aanverwante kunstbeoefe naren, welke zal voorbereiden het groote werk van cultureele verheffing der volks kunst. In dit comité namen o. m. zitting de heeren Jos. Polmann, K. Spierings, H. Sweers, H. Reifendal, A. Leenaerts. GASDICHTE KLEEDING. Binnenkort aanmaak op groote schaal. Op de stand van het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen Hembrug, op de Luchtbeschermingstentoonstelling (Lube- ta) te Amsterdam, is een pak tentoongesteld dat gemaakt wordt om bescherming te bie den aan strijdgassen, in het bijzonder aan het zoo gevaarlijke mosterdgas. Deze pakken, die biynenkort op groote schaal zullen worden aangemaakt, zijn ver vaardigd uit een speciale stof door een fa briek te Veenendaal, in samenwerking met den Rijksrubberdienst te Delft en het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen. Binnenkort wordt een wijziging van een desbetreffend Koninklijk Besluit verwacht, waardoor gasdichte kleeding geheel vol doet aan de voorschriften voor gebruik door gemeenten en particulieren. De stof kan ten minste vijf malen wor den gebruikt. Het ontsmetten geschiedt door uitkoken in water. Zoo beteekent deze kleeding zeer zeker een belangrijke aanwinst voor den luchtbeschermingsdienst hier te lande. NIEUW MODEL VELDJAS Opstaande, omliggende kraag maakt beste kans Het is zeer onwaarschijnlijk, dat de bij het leger in beproeving zijnde veldjas met revers, waaronder een shirt met das moet worden gedragen, zal worden ingevoerd. Uit ae rapporten der troepencommandanten is gebleken, dat shirt en das spoedig on toonbaar worden. In dat geval, aldus de N.R.Crt., krijgt deze uniform een derge lijk onooglijk aanzien, dat het beter lijkt haar niet in te voeren. De meeste kans op invoering heeft de veldjas, ongeveer ingericht als de tegen woordige, doch voorzien van een lagen, iets opstaanden omliggenden kraag en opge naaide zakken. Wordt de veldjas met lagen, iets op staanden omliggenden kraag ingevoerd, hetgeen waarschijnlijk is, dan komen de DE SPOORWEG-PENSIOENEN Wetsontwerp Ingetrokken De Minister van Waterstaat heeft aan de Tweede Kamer mede namens zijn amgtegenooten van Binnenland- sche Zaken en van Financiën mede gedeeld, dat het bij Koninklijke Boodschap op 13 April 1938 aange boden wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet voor de spoorweg ambtenaren 1925 is ingetrokken. ingenaaide biezen van verschillende kleur als onderscheidingsteeken voor de wapens en dienstvakken te vervallen. Het ligt in de bedoeling de bies door een patje op de kraagpunt in de kleur van het betreffende wapen of dienstvak te vervangen. Op dit patje wordt dan het distinctief aangebracht WERKLOOSHEID IN HET RESTAURANTBEDRIJF. Adres van Katholieke geëmployeerden aan de Tweede Kamer. In verband met het in de Memorie van Antwoord inzake de rijksbegrooting voor 1939 door de regeering aangekondigde voornemen om tot verlaging van lasten te geraken, heeft het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Bond van hotel-, café- en res taurant-geëmployeerden „St. Antonius" zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend. Adressant zegt, dat bij doorvoering der thans voorgestelde verlagingen onomstoo- lelijk vaststaat de economische mogelijk- hed om te komen tot opheffing der werk loosheid in dit bedrijf door toepassing van sociale maatregelen als: a. Verkorting van den werktijd tot het aantal uren als bepaald in de Arbeidswet 1919; b. Invoering van den wekelijkschen vrijen dag, welke thans nog slechts 75 pet. dér bedrijven wordt gegeven; c. Toepassing der Arbeidswet ook voor pensions; d. Invoering van vacantieregelingen. Daarnaast acht adr. het mogelijk, dat het tot op heden nog ongeregeld fooienstelsel als „loonstelsel" wordt geordend; a. Door wettelijke bepalingen van een grondloon; b. Garantiebepalingen voor het mini mum-inkomen. Adressant .verzoekt de Kamer ertoe te willen medewerken, dat de door de re geering voorgestelde lastenverlaging voor dit bedrijf doorgevoerd kan worden en dat ook de zoo broodnoodige sociale wenschen van het personeel tot stand mogen komen. LAGERE LANDBOUWSCHOOL TE 's HEERENHOEK. Instelling van den L.T.B. Gisterenmorgen is te 's Heerenhoek de R.K. Lagere Landbouwschool geopend, welke staat onder leiding van de R.K. Vereeniging tot bevordering van Land- Tuinbouw- en Landbouwhuishoudonder- wijs in het Bisdom Haarlem, welke ver eeniging een instelling is van den L. T. B. Voor deze gelegenheid was de commis saris der Koningin in de provincie Zee land, jhr. mr. Quarles van Ufford, naar 's Heerenhoek gekomen. Voorts waren nog aanwezig de voorzitter der vereeniging prof. A. Cleophas, de hoogeerw. heer de ken L. Dolle uit Goes, de zeereerw. heer pastoor Kramer en burgemeester C. van Horsich van 's Heerenhoek, benevens een aantal pastoors en burgemeesters uit de omgeving en personen uit landbouw- en onderwijskringen. SPAARBANKEN IN 1937. Belangrijke vermeerdering der inlagen. Het Centraal Bureau voor de statistiek heeft wederom de jaarlijksche statistiek der spaar- en leenbanken bewerkt, een materie waarover in 1879 voor de eerste maal gegevens werden gepubliceerd. Dat de Nederlanders een spaarzaam volk zijn, blijkt wel uit de enorme bedragen, welke aan de spaarbanken worden toevertrouwd. Het saldo-tegoed by de Rijkspostspaarbank en 281 bijzondere spaarbanken bedroeg in 1937 1.157.429.000.Het saldo-tegoed bij de 1900 boerenleenbanken beliep boven dien nog rond ƒ475.208.000. Het gemiddelde saldo-tegoed per boek je bedroeg einde 1937 ƒ319.tegen 295.einde 1936. De belangrijke vermeerdering der spaargelden kan niet uitsluitend worden toegeschreven aan toenemenden spaarzin en spaarmogelijkheid, maar komt gedeel telijk voor rekening van deposanten. De daling van den algemeenen rentestand toch doet velen kapitaal-verlies vreezen bij toekomstige realisatie van de door hen gekochte obligaties en pandbrieven. De spaarbanken bieden voor deze gelden een veiliger onderkomen. Ook wat de beleggingen betreft, hebben de spaarbanken de gevolgen ondervonden van de algemeene rente-daling. De van de beleggingen gekweekte ren ten vertoonde een dalend percentage en wel bij de Rijkspostspaarbank in de jaren 1935, 1936 en 1937, resp. 3.8, 3,6 en 3.5, voor de particuliere spaarbanken bedragen deze percentages in dezelfde jaren 4.2, 4.1 en 3.7. Bovenstaande percentages verklaren duidelijk het verschijnsel dat in 1937 was waar te nemen en dat zich in 1938 heeft voortgezet, n.l. het verlagen van de rente aan inleggers vergoed door de particuliere spaarbanken, een verschijnsel, dat zich vooral bij de grootere spaarbanken heeft voorgedaan. HAARLEM'S BURGEMEESTER CANDIDAAT VOOR DE PROV. STATEN. Na overleg tusschen de besturen van de Provinciale Kiesvereenigingen van de Li berale Staatspartij in de kieskringen Haar lem en Velzen, is besloten uit te komen met een gemeenschappelijke voorloopige lijsten van candidaten voor het lidmaat schap van de Provinciale Staten. Als no. 1 staat op deze lijst de burgemeester van Haarlem, dr. J. E. baron de Vos van Steen- wijk. KLEINE BEDRIJVEN IN DE WIERINGERMEER Ongeveer vijftig voor de arbeiders-pioniers Naar vernomen wordt, zal de directie van de Wieringermeer te Alkmaar in de komen de twee jaren in totaal ongeveer vijftig kleine gemengde landbouwbedrijven van acht tot twaalf hectare uitgeven aan land arbeiders, die oan net in cultuur brengen van den polder hebben meegewerkt en aan de te stellen eisen en voldoen, o.a. een be drijfskapitaal van 300 per heel are. Zij behoeven echter over deze som niet uit eigen middelen of met hulp van naaste familie te kunnen geschikken; financieele hulp van buitenstaanders in dit geval zal óók worden toegestaan. Over een jaar 1 November 1939 zullen waarschijnlijk twintig bedrijfjes, niet ver van de dorpen, worden verpacht. NIEUWE JAPANSCHE GEZANT BIJ HET NEDERLANDSCHE HOF. De Japansche regeering heeft Tadashi Koerihara benoemd tot gezant bij het Nederlandsche Hof. HILLEGOM Hillegom weldra niet meer noodlijdend. De gemeentebegrooting 1939 wijst aan, dat voor het volgend jaar geen bijdrage van het Rijk in de kosten der gemeentelijke huis houding zal behoeven te worden geraamd. Hierdoor zal de officieele noodlijdendheid ophouden. 55 jaar getrouwd. Onder groote be langstelling herdacht het echtpaar Schrier- Zonderwijk, wonende aan de Meerdorp- straat alhier het feit, dat het 55 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. n Gouden jubileum. In Februari zal de tooneelvereeniging „l'Amitie" haar 50 jarig bestaan vieren. We vertrouwen, dat dit feest zeer luisterrijk zal worden gevierd. Hillegomsche Harmonie-kapel. Tot voorzitter deze muziekvereeniging is in de vacature W. v. d. Werff benoemd de heer A. Vastenouw. KATWIJK Aanbesteding. In opdracht van B. en W. dezer gemeente zijn voor rekening der Katwijksche Bouwvereeniging door de ar chitecten D. Verloop alhier en P. M. v. d. Klauw te Wassenaar aanbesteed het bou wen van 26 arbeiderswoningen aan de Remisestraat en van der Vegtstraat. Er waren niet minder dan 52 inschrijvers. Hoogste inschrijver was de firma J. Stege- man te Dokkum voor 68.182.Laagste inschrijver de firma D. en P. Verdoorn te Schiebroek. Charitas. Den 19en November zal de St. Elisabethvereeniging alhier haar 1ste lus trum vieren. „Weldoen is plicht" heeft deze mooie, van naastenliefde getuigende ver eeniging steeds tot devies gehad. LISSE DE NIEUWE BURGEMEESTER. Naar wij vernemen zal de nieuwbe noemde burgemeester, de edelachtbare heer Jhr. mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel, Woensdagmiddag een bezoek aan deze ge meente brengen, in den namiddag. Inhoud armenbus. De armenbus, wel ke bij gelegenheid van het sluiten van hu welijken, in het raadhuis \frordt gedepo neerd en geledigd en bevatte de mooie som van ƒ115.03. Bond Groote Gezinnen. De afdeeling Lisse van den R.K. Bond voor Groote Ge zinnen hield een ledenvergadering in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond, on der presidium van den heer H. J. van der Berk. Op 11 December zal hier komen spreken Pater Columbanus en wel in de St. Agatha-parochie. Hierna werd overgegaan to de bespre king van het Kerstfeest. De vergadering kon zich na ampele bespreking er mede vereenigen, dat de heeren L. B. Jonkman, L. van Rooijen en K. Zwetsloot als com missieleden dit zullen regelen. Bij de bespreking van contributie deelde de penningmeester mede, dat de uitgaven van dien aard-waren, dat de contributie verhoogd zal moeten worden op ƒ0.15 per maand. De heer Augustinus vroeg het bestuur om een flinke propaganda te voeren, het geen de voorzitter, namens het bestuur, toezegde. Deze propaganda zal in Januari 1939 werden ingezet. Besloten werd de contributie te bepalen op 0.15 per maand; alzoo een verhooging van ƒ0.05 per maand. De heer van der Zwet wees op de wo ningbouw. Spreker vroeg, of het niet mo gelijk was, dat ook voor de groote gezin nen woningen worden gebouwd of verbe terd. De voorzitter zal hieraan aandacht schenken en zeer zeker bespreken in het bestuur. KALVERTEELTBEPERKING. Actie tot opheffing der crisisregeling. In een dato 5 November j.l. verzonden toelichting op een telegram door de sa menwerkende bonden ter bevordering van de opheffing der kalverteeltregeling aan den minister van Economische Zaken wordt er op gewezen, dat directe ophef fing van de kalverteeltregeling dwingend noodzakelijk moet worden geacht. Men wijst o.a. op de omstandigheden, dat de gevolgen van de teeltregeling door een bezoek aan de veemarkten, waar men thans nagenoeg geen enkel gezond ge- bruiksdier meer kan aankoopen om da aan te vullen plaatsen in de veestapels der gedupeerde veehouders te kunnen inne men. Verder, dat een eventueel onderzoek naar de gevolgen der teeltregeling dient te worden ingesteld bij de nu reeds 5 jaren lang getroffen bedrijven en niet zooals vaak gebruikelijk is bij de bevoorrech te bedrijven. Tenslotte, dat de huidige mond- en klauwzeer epidemie een dergelijken om vang heeft aangenomen en in haar gevol ge dermate noodlottig is, dat een alge- heele ontwrichting der veehouderij het ge volg zal zijn, indien niet op korten ter mijn tot opheffing van deze teeltfoeper- king zal kunnen worden besloten. NIEUWE DIRECTEUR VAN „DE GELDERLANDER." In de gisteravond gehouden buitengewo ne algemeene vergadering van de N.V. Maatschappij „De Gelderlander" te Nijme gen is benoemd tot directeur de heer G. H. J. B. Bodewes te 's Gravenhage. De geestelijk adviserir, kap. J. H. M. van fingen, beval de leden aan om toch vooral hun godsdienstige kennis te vexibetejren. Spreker wees er op, dat wij bij de opvoe ding der kinderen steeds de hulp van on zen Schepper moeten inroepen in de zware taak der opvoeding. Hierna sluiting. IJsclub. Gisteravond hield de Lisse- sche IJsclub een algemeene ledenvergade ring op de groote bovenzaal van „De Witte Zwaan" onder presidium van den heer Mathijs. De opkomst was best. De voor zitter deed een beroep op de huidige kern om mede te werken tot uitbreiding van het ledental. Daarom heeft- het bestuur beslo ten om de kaarten nog ter beschikking ta houden tegen een contributie van 1.per persoon met by kaarten van 0.25. Moch ten er dan nog onwillige leden blijven, dan zullen zij zij eventueele ijsgelegenheid de contributie van de laatste jaren geheel moe ten bijbetalen om als lid te worden toege laten en van de banen der IJsclub gebruik te kunnen maken. Op dezen voet kan men niet worden voortgegaan; contributie ver hooging zou groote bezwaren geven. De voorzitter deelde mede dat per 1 Nov. 1938 de stand der kas is 518.57. De kassen van ijsbaan en vereeniging zijn een geworden, zoodat de indertijd gesloten leening is afgelost. Bij monde van den heer A. P. J. Geerdes verklaarde de commissie van rapporteurs de boeken en bescheiden in de beste orde, zoodat den penningmees ter, den heer O. v. d. Tang, décharge werd verleend. In het bestuur waren vervolgens aftre dend de heeren G. Vreeburg, L. Prins en P. van Dijk, die herkozen werden. In de vacature C. v. d. Zaal Jr werd gekozen de heer B. v. d. Zaal. Na de gebruikelijke rondvraag werd over gegaan tot de traditioneele verloting van een groot aantal prijzen, waaronder vele mooie kamerplanten. De voorzitter bracht een woord van dank aan de schenkers van een groot aantal dezer prijzen. Nadat ieder een vrij lot had gehad wer den de overigen bij opbod verkocht en brachten 46.20 op! Alzoo nog een mooi doceurtje voor de kas! LEIDSCHEN DAM K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K.J.M.V, „St. Albertus Magnus" een geslaagde bij eenkomst, waarop de heer Hans Hermans behandelde het onderwerp „Principe en Politiek". Een korte gedachtenwisseling besloot deze interessante en geestdriftig? lezing. St. Nicolaas-winkelweek. Onder lei ding van den heer J. Schuit hielden gis terenavond de winkeliers, alhier een bij eenkomst in het café van den heer M. v d. Togt. De heef Schuit deelt mede, dat het vorige jaar het comité van de St. Ni colaas-winkelweek is ontbonden en dat wil men weer een winkelweek organisee ren, een nieuw comité moet gekozen wor den. De heer Schuit, die candidaat word gesteld als voorzitter, merkt op, dat hj wel de leiding van het. comité wil hebben als het comité niet zooals vorige jaren ui 7 leden zal bestaan, omdat dit eenigi moeilijkheden heeft veroorzaakt. Beslotei wordt dan, dat 4 leden zitting zullen heb ben in het nieuwe comité voor de te hou den winkelweek. Benoemd werden d heeren J. Schuit, C. v. d. Togt, A. Schfami en C. Zwennes, waarvan de heer Schui werd aangewezen als voorzitter. Na uitvoerige discussies werd beslota om de pryzen met 10 pet. korting bij d aangesloten winkeliers aan te schaffei De voorzitter achtte, het nog een gro< belang, dat ook de bakkers worden aar gespoord aan de winkelweek deel te n< men. Voor alle winkeliers bestaat geleger heid zich als deelnemer op te geven t( Zaterdag 12 dezer. De winkelweek zal worden gehoude van 25 Nov. tot en met 6 Dec. a.s.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7