VOOR ONZE ZIEKEN. DINSDAG 8 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN De Raad der gemeente Alphen aan den Rijn kwamen gisteravond bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. A. Co- lijn. Van de leden was afwezig met ken nisgeving de heer Ruyssenaars. Bij de ingekomen stukken en mededee- lingen ondersteunde de heer Ruting het adres van ingezetenen van Aarlanderveen, cm een ander tracé te krijgen voor den nieuw aan te leggen weg. De heer Bergs hoeff bepleitte, indien noodig, een iets rui mer bijdrage van gemeente-wege toe te staan. De voorzitter merkte op, dat als de Raad een ander en duurder tracé wil, B. en W. zich daarbij zullen neerleggen. De ge- wenschte verandering achtten B. en W. niet zoo belangrijk, om een hoogere bij drage te wettigen. Aanleg van rioleering. 5. Voorstel van B. en W. inzake uitvoe ring van het rioleeringsplan voor zooveel betreft de hooge zijde en het aangaan van een overeenkomst met het Rijk voor het aanvaarden van een voorschot uit het v.'erkfonds 1934 voor dat werk. De heer Groenendijk had graag gezien, dat het plan gefinancierd werd door het "Werkfonds, en niet in werkverschaffing werd uitgevoerd; spr. meende, dat uitvoe ring met medewerking van het Werkfonds Ce kosten niet veel zou verhoogen. Spr. stelde voor twee aanbestedingen te doen, één voor uitvoering in werkverschaffing en één voor uitvoering, gefinancierd door het Werkfonds. Als het plan in werkverschaf fing wordt uitgevoerd, verzoekt spr. te trachten het uurloon met eenige centen te verhoogen. De heer Veltman vroeg zich af, na lezing van het praeadvies, of B. en W. den Raad verantwoordelijk stelt voor de financieele consequenties. De heer Lam verheugde zich over dit plan, omdat vooral de polders overlast ondervinden van het vuile water. De heer Bergshoeff had een eigen rente berekening gemaakt, welke berekening niet klopte met die van B. en W. De heer Ruting opperde het denkbeeld het gezuiverde rioolwater te loozen in den polder. Weth. Spreij antwoordde, dat uitvoering in werkverschaffing de gemeente 1200. per jaar-meer zou kosten; op zulk een be drag wordt door den heer Groenendijk blijkbaar niet gekeken. De voorzitter voegde hieraan toe, dat, in dien niet in werkverschaffing wordt uit gevoerd, het algemeen Rijkssubsidie boven dien verlaagd wordt van 85% op 82,7%, wat voor de gemeente een vermindering van Rijkssubsidie beteekent van 5000. Spr. zette uiteen, dat voor de grondwer kers, werkend in de werkverschaffing, het géén verlies beteekent; bij het werkver- schaffingsloon dient men de gebruikelijke emolumenten te tellen. Met veel praten over deze loonen, zou men slechts ver slechtering uitlokken. Over den raadhuis-bouw .sprekend, zei- de spr., dat de werkverruiming niet zoo heel groot is geweest. Het aantal tewerk-gestel- de Alphenaren is niet talrijk geweest gevolg van het feit, dat de onder-aannemers van buiten te gemeente kwamen. Door de rioleering gedeeltelijk in werk verschaffing uit voeren, blijft de bevoegd heid behouden Alphensche ingezetenen aan het werk te stellen. Waar zal ik het halen? Wat de financieering betreft, zegt de voor zitter, dat het bij „Sijmen" gehaald zal moe ten worden, doch de zachtste manier, waar op dit kan geschieden, hebben B. en W. nog niet bepaald. Nagegaan zal worden, welke loozing van het gezuiverde water het voordeeligste zal zijn. De Lage Zijde moet nog 8 jaar wachten. Aan de rioleering van de Lage Zijde valt niet te denken voor 1946; het is daar ook riet zoo urgent als aan de Hooge Zijde. De heeren Den Ouden, Groenendijk en Bergshoeff voerden in tweede instantie het woord. De voorzitter antwoordde, dat men het uitvoeren van de rioleering wel als nor maal werk kan beschouwen, doch spr. zegt, dat, als geen medewerking was verkregen van Sociale Zaken en Werkfonds, B. en W. er toch niet over zouden denken dit voor stel te doen. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen; de heer Groenendijk vroeg aanteekening van tegenstemmen. Algemeene voorwaarden voor grondverkoop. 6. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van algemeene voorwaarden voor grondverkoop. De heer Van Kleef heeft bezwaar tegen de bepaling, dat de voortuintjes geen hoo gere beplanting mogen hebben dan 1 Meter. De eigenaren moeten echter wel gedoogen, dat de gemeente palen in de tuintjes op richt. Het perceel mag „niet voor reclame doeleinden gebezigd worden". Wat verstaat men onder reclame? Valt daar ook onder, als spr. in verkiezingstijd voor de ramen hangt een plaat met „Kiest Colijn"? Spr. zal dat weliswaar niet doen. De voorzitter: Misschien komt u er nog wel eens toe! De heer Lam sluit zich aan bij de be zwaren van den heer Van Kleef. 'Geen hooge boomen in de tuinen. Weth. Spreij merkte op, dat van de be voegdheid tot snoeien van struiken tot een bepaalde maat zelden gebruik wordt ge maakt. De voorzitter voegde eraan toe, dat de eenige bedoeling van dit artikel is: bescher ming van de koopers. Er wordt slechts spo radisch gebruik van deze bepaling gemaakt. De heer Van Kleef blijft tegenstander van deze bepaling. Als in de toekomst in den Raad een koopcontract wordt voorge legd met deze bepaling, zal spr in beroep gaan bij Ged. Staten en desnoods al krijgt men daar wel eens de kous op den kop bij de Kroon. Het voorstel van B. en W., de plantsoen hoogte te bepalen op 1 M., instemming ge bracht, werd aangenomen met 13 tegen 3 stemmen; tegen stemden de heeren Van Kleef, Lam en Koren. 7. Voorstel van B. en W. inzake aanvaar ding van een rijksvoorschot en -bijdrage, in de kosten van bouw en exploitatie van vier woningen voor sociaal-achterlijken. Z.h.st. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van de woningen voor sociaal-achter- lijken. Z.h.st. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van de woning Steekterweg no. 298. Z.h.st. goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer W. Brouwer q.q. Z.h.st. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. inzake ver- bopging crediet voor aanvulling leermid delen voor de openbare school aan den Gudshoornscheweg. Z.h.st. goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van de vergoeding ex. artikel 101 der L.O. wet 1920, aan de bijzondere scho len over 1935. Z.h.st. goedgekeurd.- 13. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen van subsidie aan de Chr. H.B.S. met 5-j. cursus alhiei, over 1938 en vol gende jaren. Z.h.st. goedgekeurd. Een dure zinker. 14. Voorstel van B. en W. inzake aan vaarding voor de gemeente van een op stalrecht voor het leggen en behouden van water- en gasleidingen in een steeg tus- schen den Rijn en de Julianastraat. De heer den Ouden vond dit veel te duur betaald; is er geen mogelijkheid de buizen door een aangrenzend perceel te leggen. De heer Groenendijk constateerde zeer weinig gemeenschapszin bij de eigenaren; het is een klein schandaaltje. Weth. Herngreen vond het ook meer dan erg. Er is echter niets meer aan te doen; de brief met het advies van de commissie is zoo lang onderweg ge weest, dat, toen B. en W dit advies ontvingen, de buizen reeds in den grond lagen. De directeur van de bedrijven zag geen anderen uitweg; men kan toch niet ver langen, dat de commissieleden zelf een on derzoek insteken De heer Deerenberg achtte het toch geen bezwaar, dat ook de leden van de bedrij- ven-commissie zelf een onderzoek instellen. De heer Van Kleef maakte ernstig aanmerking op het feit, dat een brief, welke geschreven moest worden na mens de commissie van advies, van de gasfabriek naar het .raadhuis, drie maanden onderweg is geweest. Spr. keurde het af, dat de directeur van de gasfabriek tot het leggen van de buizen is overgegaan vóórdat het advies B. en W. had bereikt. De heer Den Ouden wilde een nader on derzoek, en, als een billijker regeling mo gelijk is, de buizen weer laten opbreken. Weth. Herngreen zeide, dat dit een zeer Kostbaar werk zou worden, omdat dan ook dt zinker in den Rijn verlegd zou moeten worden. De heer Ruting vond het gevraagde ook een reuzen-som. Blijkbaar is hét geweest: halen, dat er te halen is. Men zegt wel eens wat van een boer, maar dit is nu een bur ger. Het voorstel werd daarna z.h.st. aange nomen. 15. Voorstel van B. en W. inzake roye ment hypotheek op een perceeltje grond van de Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting. Z.h.st. goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. inzake aan vaarding van geschenken voor het nieuwe raadhuis. Z.h.st. goedgekeurd. 17. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der verordening gemeentepolitie. Z.h.st. goedgekeurd. 18. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging gemeentebegrooting, dienst 1938. Z.h.st. aangenomen. 19. Voorloopige vaststelling van de reke ningen, dienst 1937, van: a. de water- en lichtbedrijven; b. het grondbedrijf; c. de gemeente; en goedkeuring van de rekening van het bur gerlijk armbestuur, dienst 1937. Z.h.st. goedgekeurd. 20. Benoeming van drie leden van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren: H. S. van der Putte, E. H. van Rouwendal en A. D. van Vliet. De herkozenen werden herbenoemd. 21. Voorstel van B. en W. inzake wij ziging van de waterleidingtarieven en vaststelling van een nieuwe verordening op de waterlevering. Op voorstel van den voorzitter ging de Raad in geheime zitting. Bij heropening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat de behandeling van et waterleidingtarieven werd aangehouden tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag wees de heer Van Kleef op de onbevaarbaarheid van den Spoorha- ven; de toegang is ondiep. Weth. Herngreen zeide, dat dit een ge volg was van het feit, dat te groote sche pen brandstoffen brengen naar de gasfa briek. De voorzitter lichtte toe dat bij uitdie pen de fundeering der aanliggende huizen gevaar zou loopen. Spr. zeide toe, deze aan gelegenheid met den directeur van gemeen tewerken te zullen bespreken. De heer Van 't Riet wijst op den slech ten toestand van een gedeelte van de Kerk- vaart|cheweg. De voorzitter antwoordde, dat nog ver leden jaar de bijdrage aan den polder voor onderhoud van dezen weg is verhoogd. B. er. W. zullen zich van den toestand op de hoogte stellen. Hierna sluiting. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Philip zoon van Johannes Petrus Hunink en van Teuntje Dijs Ymkje Marijke dochter van Watte de Vries en van Berber de Jong. Overleden: Johannes Jacobus van dei* Klein, oud 9 jaar (overleden te Leiden). Gevestigd: Nicolaas Sohellingerhout. van Leiden Johannes J. Aarsen van Oud en Nieuw Gastel Alioe J. A. Golaz van Colombes (Fr.) Jcob H. Futselaar van Reeuwijk Antje Doornik van Bodegra ven Jan J. van Dam van Bodegraven. Vertrokken: Jacobus M. van Ber- kum naar Donge (N.B.) Berendina J. Lammers naar 's-Gravenhage Jacob Goedhart en gezin naar Schiedam Cor- nelis van der Pouw naar Waddinxveen. KOUDEKERK Burgerwacht. Gisterenavond had in de O.L. school alhier een vergadering plaats van de Vrijw. Burgerwacht, in welke bij eenkomst door burgemeester Kwint de nieuwe commandant de heer H. P. Didden met een toepasselijk, woord werd geïnstal leerd. Tevens werd door» den burgemees ter met een enkel woord een 4-tal nieuwe leden beëedigd, terwijl wegens het bedan ken van de heeren P. van Veen en H. Baars in hun plaats tot bestuursleden wer den gekozen, de heeren H. Guldemond en K. Vergunst, die beiden hun benoeming aannamen. Besloten werd bij de eerstvolgende ver gadering de bestuursfuncties te verdeelen. Na afloop der vergadering werd met de schietoefeningen een aanvang gemaakt, terwijl de burgemeester nog voorstelde om dit jaar weer een St. Nicolaas-wedstrijd te houden, hetwelk algemeen bijval oogstte. R1JNZATERWOUDE Luchtbescherming Op Woensdagavond zal alhier in het Nutsgebouw een lucht- beschermingspropaganda-avond met licht beelden gehouden worden. Men verzuime niet deze avond bij te wonen. Wilt U Iets weten? Vraag: Is het nog mogelijk een groen te- en fruitzaak te beginnen? of vallen deze al onder de Vestigingswet? Ant woord: Een groente- en fruit zaak valt nog niet onder de Vestigingswet. Wel is de erkenning noodig van de Groen te- en Fruitcentrale te Den Haag. WEEZENVERZORGING IN VROEGER TIJD In 1555 had schrijft G. v. R. in „Hulp voor Onbehuisden" Elisabeth, gravin van Culemborg, een kapitaal gelegateerd voor de stichting van een weeshuis, dat plaats zou bieden aan „24 jonge knegtkens ende 24 jonge maagdekens, gepriveert vah haere beyde olderen". In een uitvoerigen stichtingsbrief wer den allerlei huisregelen vastgesteld. Merkwaardig waren de bepalingen, die betrekking haaden op de reinheid en ge zondheid der verpleegden. Zoo lezen wij, dat de kinderen werden vermaand „bij 't opstaen uyt den bedde, dat zij alsdan de viooyen ende alle quade gewormte, zoe ken, vangen en dooden". Voorts moesten degenen, die het toezicht op de kinderen handen, „neerstelijk visiteeren de hemden en kleerkens, nemende de oudste en groot ste kinderen daarbij tot hulpe, opdat het vuyl gewormte daar niet in en groeye". Verschillende geneesmiddelen waren voorgeschreven, die in bepaalde omstan digheden moesten worden toegediend. Zoo werd bepaald, dat den kinderen „gebrek krijgende van swellingen, puysten ende s weer en aan haar lighaem moeten worden ingegeven wo'rmkruyt, seversaat, may- drank of anders dergelijcke om hun alzo te purgeeren". Bizondere zorg werd besteed aan de reinheid der hoofden. Dit blijkt o.a. uit de bepaling, dat wanneer blijken mocht, „dat eenige schorftig worden aan 't hoofd de- zeiven 't haar op de kam ware af te scheeren". Strenge bepalingen golden de vrouwe lijke beambten, die in het weeshuis werk zaam waren. Zij hadden te zorgen, dat de kinderen, die aan haar zorgen werden toe vertrouwd, „tot jonge plantkens tot Godes eere zouden opwassen". Allereerst gold de bepaling, dat het per soneel zich had te onthouden van „kijven, roepen ende vegten, ende ook geen mes zouden dragen om te verhoeden het snijen in tafelen, lakenen, bedsteeden, banken, beschotten, vensteren en deuren of dierge- lfjcke". In koude wintermaanden moest een der beambten op gerege. J tijden rondgaan op de slaapzalen „om te visiteeren enae te besien of de- kinderen wel gedekt zijn,- deuren en vensteren wel gesloten zijn, opdat de arme kinderen niet en bevriezen nog verstijven, daarvan dat puysten ende sweeringen komen ende voorts te besien, dat elk op zijn bedde blijft zonder d'een bij de anderen op den bedde zoude kruypen". Aan de huismeesters was opgedragen streng toezicht te houden op de vrouwelijke beamoten. Niet alleen wat het optreden in het huis betrof, maar ook betreffende het gedrag buitenshuis. Daarop hadden de vol gende voorschriften betrekking: „de mee steres zal moeten toezien, dat zij, die toe zien op de kinderen, niet dikmaals buyten den huyse zijn ofte buyten de stadt ver- keeren in tavernen of in plaatse suspect van ketterije ofte «neerbaarheid sodat zij dronken ende ongeschikt t'fyuys komen tot schandelisatie harer ondersaten". MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Nov. Groentenveüing. Per 100 kg.: roodekool 1.502.60, savoyekool 1 201.80, groenekool 1.404.20, boe renkool 0.704.30, rapen 1.502.40, prei 1.502.70, kroten 0.502.20, kroten gekookt ,f 3—7, uien *0.603.50, peen 1.504.80, spruiten 215, andijvie f 2 —6, sla 7—12, nero 0.900.95, druiven 1632, snijboonen 2643. witloof 5 23, spinazie 1424, tomaten A 2 13 80. idem B 2.00—17.80, idem C 2.00— 10.60, idem CC 2.008.20, per 100 stuks: andijvie 0.601 70, bloemkool 1.50— 11.60, salade 0.302.70, knolselderie 1 2.80, per 100 bos: kroten 50 cent, pieter selie f /0.90-1.20, selderie 0.30—1.80, bleekselderie 38, peen 2.107.00, raapstelen 4090 cent. •ROTTERDAM, 8 Nov. Vee. Aanvoer: Wij weten, dat .De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne ook, moet missen Wij bedoelen hei geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden veroleead, iederen daq een e -iplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van den patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij vrachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant 5038 totaal, 140 paarden, 6 veulens, 2046 magere runderen, 805 vette runderen, 18 vette kalveren, 575 graskalveren, 852 nuch tere kalveren, 523 schapen en lammeren, 73 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 68, 58 en 3848 cent, vette ossen 66, 56 en 3848 cent, stieren 62, 55 en 48 cent, vette kalveren 1.20, 1.10 en 7585 cent, schapen 45, 36 en 30 cent, lammeren 49, 45 en 42 ceqt, graskalveren 46 en 36 cent, nuchtere kalveren 42, 37 en 32 cent, slachtpaarden 46, 40 en 30 cent, prijzen per stuk: schapen 232017, lammeren 16 1412, nuchtere slachtkalveren 11 85, nuchtere fokkalveren 252118, slachtpaarden 20016090, werkpaarden 310—250—100. hitten 225—180—100; Stieren 280210150, kalfkoeien 305 250—170; melkkoeien 300—240—175; va rekoeien 200160150; vaarzen 180 160—120; pinken 150—120—100; graskal veren 453525; bokken of geiten 12 85. Overzicht: vette koeien en ossen: aanvoer groot, handel kalm, prijzen als gisteren, prima kwaliteit koe 72 cent en prima os 68 cent; stieren aanvoer iets rui mer, handel matig, prijzen goed prijshou dend; vette kalveren aanvoer gering, han del vlug, prijzen hoog, prima 1.30; scha pen en lammeren aanvoer iets grooter, han del traag, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer iets korter, handel stroef, prijzen lager; paarden aan voer gelijk vorige week, handel lui, prij zen onverand'~d; kalf- en melkkoeien aan voer zeer groot, handel kalm prijzen prijs houdend; varekoeien aanvoer flink, han del stroef, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer gelijk vorige week, handel traag, prijzen iets lager; graskalve ren aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen iets lager; bokkevn of geiten aan voer korter, handel vlot, prijzen onveran derd. TER AAR, 7 Nov. Centrale Veiling. Andijvie 922 cent, sla 1.101.70, sla- vellen 11 cent, druiven 15 cent, boeren kool 1319 cent, roodekool 1.002.20, savoye 1.302.40, groene savoye kool 3.10, spruitkool 12.uien 3.30, waschpeen 1.70, selderie 90 cent, bloem kool 1.50—10.00, kroten l.?0. ROTTERDAM, 7 Nov. Buitenl. Granen. Stemming kalm. Rogge 76-77 kg. Zuid-Russische disp. 8.20, 73-74 kg. idem stoomend 8.05, No. 2' Amerik. disp. 8.No. 3 Canada disp. 8 20. Gerst: 66-67 kg. Russische disp. 153. 6*4-65 kg. idem stoomend 153.no. 1 Amerik. stoomend 148.50, 62-63 kg. Donau disp. 151.60-61 kg. idem stoomend 151,68-69 kg. Bahia Blsnca stoomend 157.70171 kg. Poolsche ladend 158. Mais 2000 kg.: gvele La Plata loco 140, iaem stoomend 140.no. 1 gele Amerik. stoomend 140, no. 1 Amerik. Mixed stoo mend 139. ROTTERDAM, 7 Nov. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst chevalier 7.40 7.75, gerst winter 7.257.50, haver 5.75 6.25, rogge 7.157.40, erwten kleine groene 910, schokker erwten 11.00 12.25, bruine boonen 2024, alles per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH, 8 Nov. Boter. Aanvoer 10.524 kg. Prijzen Hoogste 1.52, laagste 1.47 en middel 1.51 per kg. ALPHEN a. d. RIJN, 7 Nov. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 14.10, spruit kool I 13—13.40, idem II 6.90—8.00, kioten 1.803.50, uien 2.403.70, per 100 bos: peen 2.403.80, andijvie per 100 stuks 1.20—1.50 per 100 kg. 3.10—4.10; per 100 stuks: savoyekool 2.503.20, roo dekool 1.40, wittekool 1.20—2.00. BODEGRAVEN, 8 Nov. Kaas. Aange voerd 242 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 10.890 stuks, wegen de 98.010 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2728.50, 2e soort 2426, zwaardere tot 31.50. Handel matig. HAZERSWOUDE, 7 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 2069 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.506.35, eendeneieren 3.25 per 100 stuks. Hanen 85 cent per stuk. LOOSDUINEN, 7 Nov. Groentenveiling. stokprincessen 45, snijboonen 2829, schoreseneren le soort 8.3011.90, idem 2e soort 3.203.80, jonge tomaten A 11.60—22.20, idem B 15—21.80, idem C 13.00—18.60, idem CC 4.60—11.—, idem Bonken 5.2017.60, druiven blauwe le soort 2936, idem 2e soort 2125, idem witte 40 per 100 kg., spinazie 4780 cent per 4 kg., salade 2.104.30 per 100 krop, peen 2.606.00, radijs 60 cent, selderie 0.801.10, pieterselie 0.701.90 per 100 bos; bleekselderie 1.per 100 stuks, prei 1.702.70 en andijvie 3.005.70 rer 100 kg., andijvie 1.20 per 100 struik, stoofsla 0.180.41 per 6 kg., boerenkool 0.100.23 per 7 kg., wittekool f 1.50 1.80, per 100 kg., groenekool 1.502.80 per 100 stuks, roodekool 1.701.80 en aardappelen 2.10 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Nov. Groenten- veiling. Per 100 stuks: bloemkool I 3.50 —8.80, idem II 2.003.20, bospeen 3.80 6.00, per kist van 20 kg.: waspeen 40 65 cent, per 100 kg.: roodekool 2.202.80, gele,kool 24, groenekool 2.003.50, uien 2.003.50, per kist van 6 kg.: andij- vies 1217 cent. VINKE VEEN, 7 Nov. Groentenveneiling. Kasspercieboonen f 30, kassnijboonen 32, idem (stek) 1920, witlof 616, wasch peen 1.80, andijvie 2.20 per 100 kg., andijvie 1.50, en bleekselderie 3.per 100 stuks, tomaten 1.007.70 per 100 pond, peen 1.504.00, pieterselie 2.70 3.10, en selderie 2.703.10 per 100 bos. ZOETERWOUDE, 8 Nov. VeUing „Ik jeer nog". Prijzen: kippeneieren 5.10 5.90, kuikeneieren 4.805.00 per 100 stps, kaas 29 cent, Leidsche kaas 20 cent per pond, konijnen 0.401.45, hanen o.651.00, kippen 35—65 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12