RIJNSTREEK MAANDAG 7 NOVEMBER 1938 DE LEIECCI.E COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 L1SSE Personalia. Te 's Gravenhage slaag den voor het examen vakbekwaamheid in warenkennis en handelskennis voor krui deniers, de heeren J. Baltes, alhier en F. Zwetsloot aan den Lisserdijk. B. en W. hebben aan den heer M. J. Ur- lings, hulpkeurmeester van den vleeschkeu- ringsdienst kring „Lisse", overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingangf van 1 December 1938, wegens zijn benoeming als zoodanig te 's Gravenhage. Bazar Groene Kruis. Aan den penning meester van het Groene Kruis kon een be drag van 650 worden afgedragen als op brengst van den j.l. gehouden bazar. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer C. v. d. Aart, alhier, vergunning verleend tot het bou wen van een schilderswerkplaats, op het perceel plaatselijk gemerkt Heereweg 203. Tooneelwedstrijd „Nut en Genoegen". Gisteravond had de tweede wedstrijd plaats van het door de R.K. Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" uitgeschreven tooneel- concours plaats. Het was thans de R.K. Ge mengde tooneelvereeniging „D.E.S." uit Heemstede, welke in dit tournooi op de planken verscheen en wel met het tooneel- spel in drie bedrijven „Wantrouwen", on der regie van den heer J. J. Schelvis. De opkomst was heel wat grooter dan bij den vorigen wedstrijd. Wegens ontstentenis van den voorzitter opende de heer W. Sprengers de bijeen komst en heette allen, in het bijzonder „D. E.S." van harte welkom. Dank bracht hij voorts aan deze vereeniging voor de schit terende bloemenmand, welke zij „Nut en Genoegen" heeft geschonken bij haar 40- jarig bestaan. Na deze vereeniging een goed succes te hebben toegewenscht en de aanwezigen een aangenamen avond, werd het woord gegeven aan „D.E.S.". De in houd van het stuk mocht ons wel bekoren en kwam tamelijk goed tot haar recht. Wel bleek ons, dat de spelers in het tweede be drijf beter ingespeeld waren dan in het eerste. Uit het gegeven spel bleek ons, dat D.E.S. over verschillende goede krachten beschikt en van de dames muntten vooral uit Paula, Stijntje en Gretha er. van de hee ren: ter Hout, Heelen, v. Dingen. voorschoten Vrijwillige Burgerwacht. In het gym nastieklokaal achter het raadhuis, heeft de Vrijw. Burgerwacht een ledenvergadering gehouden, onder leiding van haar voorzit ter, den heer A. J. Turion. In zijn openings woord sprak de voorzitter een speciaal wel kom tot den eerevoorzitter, burgemeester M. F. Berkhout, en de nieuwe leden, waar van hij hoopte, dat zij flink zullen oefenen. Aangezien de secretaris, de heer N. de Boer, verhinderd was deze vergadering bij te wo nen, werd het lezen der notulen uitgesteld. Binnenkort zal het nieuwe schietlokaal aan de Molenlaan officieel in gebruik wor den genomen en van de zijde van de Bijz. Vrijw. Landstorm was hiervoor een concept programma ingezonden. Met algemeene stemmen werd besloten aan deze officieele ingebruikneming deel te nemen, waarvoor het programma nog nader zal worden be kend gemaakt. Hierna werd het woord ver leend aan commandant J. Schrama, voor het uiteenzetten van zijn winterprogram- ma. In afwijzing met vorige jaren zullen de oefeningen in het schieten om de 14 dagen plaats vinden, terwijl de andere Vrijdag avonden zullen besteed worden aan theo rie, excertitie enz. Juist deze oefeningen achtte de commandant van het grootste be lang. Voorts deelde hij mede, dat binnenkort een alarmoefening zal worden gehouden, waaruit moet blijken, of de Burgerwacht paraat is. Vóór de Kerstdagen zal een schietwed strijd worden gehouden, waarvoor als prij zen, Kerstbouten zullen worden uitgeloofd. Tijdens de vergadering bracht de com mandant het dragen van uniformen ter sprake en werd na verschillende op- en aanmerkingen besloten tot het gemeente bestuur een verzoek te richten om mede werking en steun. Alvorens de vergadering werd gesloten, betuigde burgemeester Berk hout zijn erkentelijkheid voor de medewer king bij de verduisteringsproef. Uniformen dragen is alleen mogelijk, wanneer men zich waardig toont, deze te kunnen dragen trouw de oefeningen bijwoont. Niet alleen gaan schieten, maar trouw aan de oefenin gen deelnemen dezen winter. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst der leden deze vergadering. warmond Feestavond Volksbond. Voor een uit verkochte zaal gaf de Volksbond haar eerste winteruitvoering van dit seizoen. Om 7 opende de voorzitter, de heer M. J. Hoge- boom, de feestelijke bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwe zigen. Speciaal heette spreker welkom pastoor Oudejans en kapelaan Jongkind en de ver tegenwoordigers van de afdeelingen uit den omtrek. Hierna kreeg de heer G. G. v. El- burg het woord, die in korte trekken een overzicht gaf van het tooneelspel, dat heden zou worden opgevoerd. Het stuk was geti teld: „Kinderen van ons volk", naar den bekenden roman van Antoon Coolen, in welk stuk tevens verwerkt was diens ro man „De schoone voleinding". Zij, die deze werken van Antoon Coolen gelezen hebben, zullen zeer zeker de overtuiging hebben ge had dat hier iets opgevoerd werd wat meer in het kader van de beroepsspelers past. Ge woonlijk moeten dergelijke stukken gere censeerd worden: „Ze hebben er van ge maakt wat er van te maken was". In dit geval echter gaat zulks niet op, want om het met een paar woorden te zeg gen: Er is genoten van goed, degelijk en ooi spel. Een pastoorsrol in een dilettantenclub wordt meestal eenigszins zonderling uitge beeld, maar hier werd deze rol vervuld op een ongekunstelde eenvoudige en mensche- lijke wijze. Zonder de andere spelers ook maar eenigszins tekort te doen willen wij een woord van lof en hulde brengen aan deze keurige vertolking. In de hulde, die dezen avond aan de spe lers en speelsters gebracht is, willen wij ook betrekken den regisseur, den heer G. G. v. Elburg, die zeer zeker met dankbaar heid kan terugzien op de zeer zware taak die hij op zich genomen had en de mooiste belooning voor hem zal zijn, dat het stuk is uitgevoerd op een wijze, die ieders bewon dering afdwong. Ook de heer Hoppezak uit Leiden die zorg droeg voor de grimeering, heeft zich op uitstekende wijze van zijn taak gekwe ten. Geen wonder dat de voorzitter hulde bracht aan spelers en speelsters voor dezen genotvollen avond. Dat de „werkelijke pas toor" de „gefingeerde pastoor" lof toe zwaaide voor zijn mooi en prachtig spel. Laten wij hopen, dat de wensch, die de pastoor uitte, in vervulling zal gaan. Medegedeeld zij nog, dat de collecte ten bate van „Hulp in Nood" opbracht 8.36 en de gehouden verloting 31.50, Het was niet alleen een genotvolle, doch ook een zeer leerzame avond en wij hopen dat deze energieke vereeniging weer spoe dig voor het voetlicht zal treden. wassenaar ZILVEREN JUBILEUM VAN ST. DEUS DEDIT Gisteren vierde de plaatselijke afdeeling van den R.K. Land-, Tuin- en Veenarbei- dersbond „St. Deus Dedit" haar 25-jarig be staan. Des morgens te 7 uur werd in de parochie kerk „St. Willibrordus" een H. Mis opge- drogen voor de levende en overleden le den der afdeeling, waaronder algemeene H. Communie der leden. Des middags van 121 uur was er gele genheid om het afdeelingsbestuur geluk- wenschen aan te bieden. Des avonds te 7.30 uur werd, wederom in het R.K. Vereenigingsgebouw een feest avond gehouden, toegankelijk voor de le- drn met hun vrouwen of verloofden. Op diet podium prijkte het vaandel der afdee ling temidden van bloemen en palmen, ter wijl voorts nog bloemstukken waren ont vangen van de Hanze en den R.K. Volks bond. x adat „The Accordeon Three" uit Leiden, die het muzikale gedeelte van den avond verzorgden, zich met het uitvoeren van eenige muzieknummers hadden doen hoo- ren, opende de voorzitter der afdeeling, de heer L. Hoogweg, de bijeenkomst met den chr. groet, waarna hij allen verwelkomde, bijzonder den geestel. adv., kapelaan Tijs- sen. Spr. wees voorts op de toestanden van 25 jaar geleden en op den moed, die toen noodig was om een organisatie te stichten. In dit verband brengt hij hulde aan de pio niers, de heeren C. Schoorl, Th. de Klerk en J. v. d. Meer. Spr. wekt voorts op om te bewerken, dat met het oog op de toekomst, vooral de jongeren als lid toetreden. Na dan nog gewezen te hebben op de toestanden in het buitenland, spoort spr. aan om in een dracht verder te gaan onder de leuze: „Voor God en Kerk, Vorstin en Land". Spr. dankt tenslotte de Graalwacht, de Hanze, de R.K. Volksbond en de R.K. Gar de voor de ontvangen bloemen en geluk- wenschen, terwijl ook van Pastoor Thole- naar nog een gelukwensch was ontvangen. Ook werd nog dank gebracht aan den heer v. Veen voor de versiering van de zaal en aan den penningmeester en diens echtge- noote voor hun arbeid voor de vereeniging. Kapelaan Tijssen, geestel. adviseur der afd., ontleent aan hetgeen in het verleden is verricht geworden, een hoopvol vertrou wen voor de toekomst. Meer dan ooit is organisatie thans hard noodig. Ook de jeugd heeft ten plicht zich te organiseeren en middels vakorganisatie te bouwen aan de toekomst. Door de organisatie is bereikt dat men meetelt en de arbeider evenwaar dig staat aan den patroon. Voor een geor dend'maatschappelijk leven zal rechtvaar digheid en naastenliefde noodzakelijk zijn. Maar dan moet ook allereerst in eigen leven worden gebouwd de naastenliefde, gaaf en goed. Alleen door de naastenliefde is de weerld te redden. Spr. stelt St. Deus Dedit ten voorbeeld, die nimmer zichzelve zocht, maar die steeds de naastenliefde beoefende. Doet men dit en in eigen leven en ook mid dels de organisatie, dan zal ook van deze or ganisatie invloed uitgaan op de wereld. Voor die meerdere naastenliefde moet ook dit zilveren jubileum een spoorslag zijn. Spr. dankt het bestuur voor het verrichte werk en feliciteert het, alsook de leden, mede namens de Kruisvaart en de vereeni- gingen, waarvan spr. geestel. adviseur is. De voorzitter dankte den geestel. adv. voor het gesprokene en spoorde de leden tot medewerking aan, ook door beter vergade ring-bezoek. Nadat dan aan de aanwezigen een gratis, consumptie was aangeboden, hetgeen zich in den loop van den avond nog herhaalde, trad de heer Nard Boer uit Leiden op als humorist en declamator. Vooral ook door diens zeer geslaagd optreden groeide meer en meer de feestelijke stemming, die hoog tepunten vond in meezingen en het uitvoe ren van een polonaise en een bal, mede door hem geleid. Al met al is het een zeer geslaagde feest dag en feestavond geworden, die nog lang de herinnering zal bewaren aan het zjlveren feest van St. Deus Dedit. alphen aan den rijn Ged. Staten op de vingers getikt B. en W. deelen mede met betrekking tot het raadsbesluit d.d.4 April j.l. betreffende verzekering van gemeentegelden: dat tusschen het college van gedeputeerde staten en ons verschil van gevoelen bleek over de vraag van welken omvang de ver plichting is, omschreven in en opgelegd door artikel 170, lid 2, der gemeentewet. B. en W. achtten de kwestie echter niet van zoodanig gewicht, dat zij op korten termijn hieromtrent een beslissing van de Raad moesten uitlokken. De termijn, aan gedeputeerde staten voor het nemen van een beslissing op het raadsbesluit gesteid, v/as inmiddels bijna verstreken en voordat B. en W. hun voorstel hadden gedaan, ont vingen zij het besluit van gedeputeerde statene waarbij goedkeuring aan uw be sluit werd onthouden. Bij nadere beschouwing van dit besluit kwamen zij tot de ontdekking, dat gedepu teerde staten zich niet hadden genouden aan het voorschrift van artikel 231 der ge meentewet, zoodat op grond van deze be paling het besluit moest worden geacht te zijn goedgekeurd. De nieuwe weg naar Aarlanderveen. Onder de ingekomen stukken voor de Ge meenteraad is een adres van P. M. van Egmond en andere ingezetenen van Aar landerveen, houdende het verzoek, de aan te leggen provincialen weg via Aarlander veen, aan den Oostkanaalweg te doen aan sluiten ter hoogte van de Scheevejaagbrug. Met betrekking tot dit adres deeleii B. en W. mede, dat zij bereids, met toezending van een afschrift van het adres, aan den provincialen waterstaat hebben te kennen gegeven, dat een wijziging in het tracé van den geprojecteerden weg, als daarin ge vraagd, hun instemming heeft, mits daar van niet het gevolg zou zijn een verhooging der van de gemeente gevraagde bijdrage. Zoodra het standpunt van de provincie bekend is zal de raad nader worden inge licht. bodegraven Feestavond Volksbond. Ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de af deeling werd gisterenavond een revue ge geven. Reeds om acht uur is de zaal geheel met leden en donateurs gevuld. De voor zitter, de heer N. van Leeuwen sprak aller eerst een welkoms woord uit in het bijzon der aan den kapelaan, geestelijk adviseur der vereeniging, (de pastoor was wegens omstandigheden niet aanwezig). Ook wer den de afgevaardigden uit Alphen, Woer den en Aarlanderveen alsmede de afge vaardigden uit onze parochieele vereeni- gingen in het bijzonder een welkomswoord toegeroepen. Tot de leden en donateurs richtte spr. zich thans in het bijzonder. Hij zeide, dat allen bedankt werden voor de uitnemende hulp, die zij gedurende de twintig jaren getoond hadden, en hoopte dat zij ook in de komende jaren den Volks bond niet in den steek zullen laten. Hierna ging men over tot de opvoering van de Knal revue: „Hallo Hierheen" in een keurige uitvoering door de Tooneelvereeni ging „Eendracht". Om alles te vermelden, wat we te zien krijgen, zou te veel gevraagd zijn. Vooral Loutje en Loetje vallen bij het publiek zeer in den smaak en weten de aanwezigen door hun humoristische uit drukkingen de vroolijke stemming al spoe dig op een hoog pijl te brengen. Ook de dames wisten hun rollen uitstekend te ver tolken. Na deze geslaagde uitvoering sprak de voorz. een woord van dank ann den regis seur, de balletmeester en de pianist, die zich zooveel moeite hadden gegeven om dezen avond tot een avond te brengen, die nog lang zal- heugen. De volgende opvoe ring zullen plaats vinden op Zondag 13 en op Dinsdag 15 November. We hopen, dat velen zich op een der avonden naar het patronaat zullen begeven om van dezen echt gezeligen avond te genieten. koudekerk Voetbal. Koudekerk II speelde Zater dagmiddag op eigen terrein tegen Rijnsburg sche Boys III. Beide ploegen zijn volledig en om 3 uur floot de scheidsrechter den aanvang. Al spoedig neemt Koudekerk II de leiding 10. Hierdoor aangemoedigd volgde spoedig nog 3 doelpunten, waarna de gasten de eer redden, zoodat de stand voor de rust 41 is. Na de rust werd door Koudekerk n nog 3 maal gescoord, terwijl de gasten er nog 2 doelpunten bij scoorden en deze wedstrijd gewonnen is met 73 voor Koudekerk II. Koudekerk I verloor te Leiden tegen A.J.C. II met 1—2. leimuiden Uitvoering „St. Genesius". De R.K. Tooneelvereeniging „St. Genesius" is voor nemens haar eerste seizoen uitvoering te geven op Dinsdag 22 November in de zaal van Wed. J. Sneeboer. Opgevoerd zal wor den het tooneelstuk „De geheimzinnige Boedha". Daar „St. Genesius" een goeden roep heeft, zal 't dezen avond weer niet aan belangstelling ontbreken. K.J.M.V.-avond Dinsdagavond 7.30 uur zal weer een belangrijke samenkomst zijn van de K.J.M.V. in de zaal. Als spreker zal optreden notaris Loliman over het onder werp „Huwelijksvoorwaarden en erfrecht". Jongens verzuimt niet om dit zeer interes sante onderwerp te komen beluisteren. Tevens wordt U meegedeeld, dat er weer begonnen wordt met 'n competitie in biljart-, dam- en tafeltennis om schoone prijzen. Cursus voor kraamverzorging. Bij ge noegzame delneming, minstens 25, van dames van 21 jaar en ouder, zal weer een R.K. cursus gegeven worden in kraam- verpleging, ziekenverpleging, verband leg gen, enz. Wie het nut van zoo'n cursus inziet, zal niet aarzelen zich hiervoor Dinsdagavond in de Zusterschool op te geven. nieuwkoop Feestfilm. In café „Sportlust" alhier werd voor een flink bezette zaal een film gedraaid van de Oranje-feesten op 6 en 7 September alhier gehouden, vervaardigd en belangloos gedraaid door den heer Y. P. van Egmond te Noorden. Tevens .werd nog vertoond een natuur- en een comische film, een en ander zeer in den smaak van de aanwezigen. Gedurende de pauze werd nog een ver loting gehouden. De avond was georgani seerd door het Oranje-comité tot dekking van een kas-tekort, hetgeen met succes be kroond is. Boerderij-bouw. De wederopbouw van de boerderij van den heer J. J. van Benten, welke onlangs afbrandde, is voor wat het metselwerk betreft gegund aan Ant. Kwak- kenbos alhier en voor wat het timmerwerk aangaat aan Fr. Pieterse te Noorden. nieuwveen PASTOORSBENOEMING. In plaats van den zeereerw. heer C. M. Mol, benoemd tot pastoor te Hillegersberg, is door Z. H. Exc. den Bisschop aangesteld tot pastoor der St. Nicolaas-parochie alhier de zeereerw. heer H. H. Snel, sedert 1935 kapelaan te Hem en Venhuizen. Bazar van „Crescendo". De muziekver eniging „Crescendo", welks oprichting se dert enkele maanden een feit geworden is, heeft ten einde de kosten daaraan verbom: den voor een gedeelte te kunnen dekken een bazar georganiseerd. Door den heer M. Karsemeijer is deze bazar, welke in hotel Schreuder wordt ge houden, gisteravond geopend. Sinds mijn inkomste in Nieuwveen, aldus de heer Kar semeijer, na ongeveer 18 jaar geleden, is geen muziekvereeniging tot stand kunnen komen. Spr. juicht het dan ook toe. dat men de hoofden bij elkaar heeft gestoken, hetwelk tot een goed resultaat geleid heeft. Spr. deelt vervolgens mede, dat burgemees ter J. A. Bakhuizen door ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. De vereeniging kan ech ter naar zijn meening wel op medewerking van dien kant rekenen. Met den wensch, dat het Crescendo niet aan steun en mede werking moge ontbreken, verklaar ik deze bazar geopend. Ook hedenavond verwacht men veel bezoek. Alles ziet er ordelijk uit en een keur van allerlei artikelen noodigt den beboeker tot koopen. R.K. Ver. V. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. ter aar OPENING CHRYSANTHEMUM- TENTOONSTELLING Zooals wij reeds in het kort hebben ge meld is Zatermiddag de eerste Chrysanthe mum-tentoonstelling in tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden, o.w. pastoor, burgemeester Hogenboom, kape laan Groen, weth. v. d. Hoorn, Rijkstuin- bouw-consulent ir. Koeman, dr. Post-Uiter- weert R.K. Kerkbestuur, L.T.B., Bloemen- lust, centrale veiling, Arti, Graal, Gezellen, K.J.C., geopend, welke tot Dinsdagavond zal worden gehouden in het Parochiehuis. De aanwezigen werden welkom gehee- ten door den voorz. kapelaan Groen. Na in het kort een overzicht te hebben gegeven van de vele werkzaamheden, die verbon den zijn aan een dergelijke expositie, werd door den voorzitter het woord verleend aan den pastoor, met het verzoek deze eer ste tentoonstelling te openèn. Na het op de eerste plaats 'n eer genoemd te hebben dit openingswerk te mogen ver richten, vond pastoor het tevens een wel kome gelegenheid namens allen een har telijk dankwoord te richten tot den Rijks- tuinbouwconsulent ir. Koeman, die steeds met zijn raad en adviezen de kweekers uit deze omgeving te hulp komt. Moge hij dit nog vele jaren doen. Op het eigenlijke doel en streven neer komend van deze expositie, prees spr. de .durf van de vele inzenders en noemde het een bijzonder verheugend verschijnsel, dat het juist de jongeren geweest zijn, die het initiatief hiertoe hebben genomen. Er vaart een andere geest. Nu helaas door het autarkisch streven van de omliggende lan den, de export van groenten belangrijk is teruggeloopen, trachten de kweekers op een andere wijze hun bedrijf rendabel te maken. Dit is toe te juichen, want hieruit blijkt immers de ondernemingsgeest, het mee gaan met den tijd, het willen verhoogen van de bedrijfsinkomsten. De tentoonge- gestelde producten moeten zeker aller ver wachtingen hebben overtroffen, aldus pas toor. Zelfs de jury is uiterst voldaan over de manier waarop de inzenders hun pro duct hebben ingeleverd. Na dank gebracht te hebben aan de orga nisatoren, bijzonder de heeren: C. van Zaal en C. Egberts, voor hun gewaardeer de medewerking, besloot spr. met den wensch, dat deze show naast aansporing op den ingeslagen weg voort te blijven gaan zich ook in een groot bezoek zal mogen verheugen. De burgemeester het woord verkrijgen de, noemde het een gelukkig teeken, dat de tuinders het product, hetwelk de laatste jaren in belangrijke mate is toe- momen met de meeste zorg willen kweeken, immers de cursussen worden in flinke ge tale bezocht en zoodoende met de theorie en de practijk, kan het beste naar voren komen. Het meer ontwikkelen van de be drijven stemt spr. tot'vreugde, na de com missie succes te hebben toegewenscht met haar veel-omvattende arbeid, hoopt de burgemeester, dat zoowel het een als het ander moge bijdragen tot een verhooging van het welvaartspeil van de gemeente. Hierna wordt de thee aangeboden en brengt de voorz. tot slot nog een extra woord van dank aan de gevers der ver schillende prijzen en de leden der jury, die met de arrangeurs, de heeren van Zaal, (Kwakel) en C. Egberts, alles belangloos hebben gedaan. Thans werden de deuren geopend en de gelegenheid opengesteld het fraaie werk te bezichtigen. Om alles nauw keurig op te nemen, kan men er heusch wel een uurtje vertoeven. Meer zullen wij over deze tentoonstelling niet schrijven, eerstens omdat er Zaterdagavond al lof is toege zwaaid, voorts is er niets interessanter dan al de keurige bloemen met eigen oogen te bezichtigen. Wie niet gaat kijken, laat veel schoons voorbijgaan. Een rustig wandelen is ver zekerd, want attracties of lootjes-verkoop zijn geweerd. Moedercursusw Bij voldoende deel name zal dezen winter wederom 'n Moeder cursus worden gegeven, onder leiding van name zal dezen winter wederom 'n Moeder- Bond van het Wit Gele Kruis. De meisjes, die den leeftijd van achttien jaar hebben bereikt, worden aangeraden dezen cursus, die uit zeven lessen zal be staan, te volgen. Nu a.s. Dinsdag heeft de eerste les plaats in het Parochiehuis, des na middags twee uur. zevenhoven Staatspartij. Vrijdagavond vergader de de R.K. Staatspartij afd. Zevenhoven in het Bondsgebouw. De vcorz., de heer A. P. v. d. Weijden, sprak een openings woord. Het verslag, dat de afgev. van de Ka mer-Centrale Leiden gaf, was keurig weergegeven. Het gewichtigste punt van dezen avond was: Vaststelling Reglement. In de vorige vergadering was besloten een ander stern- systeem ¥e volgen en tevens werd toen besloten een stembiljet te maken met 2 kolommen. Groep A en Groep B en om de beurt op de definitieve lijst te plaatsen. Na eenig over- en weerpraten werd goedge vonden op de eene kulom 6 en op de an dere kolom 4 hokjes zwart te maken, om •zoodoende de Middenstand gelegenheid te bieden een candidaat geplaatst te krijgen. Het adviescomité werd uitgebreid van 4 op 6 personen. Ten slotte werd goedge vonden na de groslijst een advies uit te brengen en dat 10 namen op de definitie ve lijst zullen voorkomen. Van de rond vraag maakt het lid der propagandaclub, J Lcuwers, gebruik. De voorz. dankte den heer Kerkhoven, die de reglements-wijzi- ging had toegediend, voor zijn moeilijk werk. Over den kop geslagen. Waarschijni- lijk doordat de bestuurder de macht over het stuur verloor, geraakte de heer L. uit Alphen met zijn luxe-bestelauto in den Ze- venhovenschen polder te water. De auto sloeg tweemaal over den kop en stond op den kop in de sloot. De bestuurder (eenige inzittende) wist zichzelf te redden. Een kraanwagen haalde de auto er uit. Wit-Gele Kruis. Het voorloopig be stuur van de vorige week opgerichte afdee ling van het Wit-Gele Kruis is als volgt sa mengesteld: Voorzitter de heer G. van Ros senberg, secretaresse mevr. Bocxe, pen ningmeester mej. W. Blom en bestuursleden de heeren Piet de Groot en Gijsb. Nieuwen- huijzen. Getrouwd: W. de Hollander en H. van 't Wout. Vertrokken: J. Broeke en gezin naar Amsterdam. zwammerdam Ondertrouwd: Bartholomeus van Velsen 28 j., boerenarbeider te Bodegra ven en Catharina Judith Stolwijk 26 j. Dii*k Zaal 21 j. leerling-machinist en Jan na Johanna Verboom 17 j. te Alphen aan den Rijn. Gevestigd: Adr. Th. Weerdenburg B133 van Bodegraven. D. Kaptein en gezin B82 van Gouda. Vertrokken: A. A. G. v. d. Nagel en gezin, C33, naar Utrecht. Mej. Cath. Joh. Linschoten C6, naar 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7