NIEUWS WAAINUAU 7 NU V CM KEK 19.50 DE LEIDSCHE tUUKAN I EERSTE BLAD PAG. Z Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaaL Bü onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïü Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? WIND EN MOTREGEN. De Bill seint: Verwachting: Matige, aan de kust tijde lijk krachtige Zuid-Westelijke tot Zuide lijke wind, nevelig tot oetrokken of ówaar gewolkt, eenige motregen, weinig veran dering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 768.7 te ZürkL en München. Laagste barometerst.: 741.6 te Nordöyan. Het hoogedrukgebied in Zuid-Europa neemt in beteekenis af en verplaatst zich Oostwaarts. De kern lag hedenmorgen over de Alpen. Aan zijn Westzijde worden war me vochtige luchtmassa's Noëord-Oost- warts getransporteerd. Op den Oceaan be vindt zich een tweede gebied van nt-oge luchtdruk ten Oosten van Amerika. Aan de Oostzijde hiervan worden koude iucht- massa's Zuidwaarts getransporteerd. De scheidingslijn tusschen deze warme en koude luchtmassa's liep hedenmorgen van de Azoren over Schotland naar Midden- Noorwegen. Langs deze scheidingslijn ont wikkelen zich steeds weer nieuwe storin gen, welke met veel regen snel Noord- Oostwaarts trekken, terwijl het geheele systeem zich langzaam in onze richting beweegt. Voor onze omgeving is nog som ber nevelig tot betrokken weer te venvachten met plaatselijk lichte motregen en matige, aan de kust tij delijk krachtige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. De tempera tuur zal weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. 11.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: ''Van Maandagnamiddag 4.51 uur tot Dinsdagmorgen 6.37 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdage 8 Nov. voorm. 2.20 en nam. 2.44 uur. Maan op 16.04 uur Maandagmiddag. Maan onder 7.39 uur Dinsdagmorgen. (Blaffende Konden bijten niet 'plas als ze voeer. stil zijn lean Ket 'gevaarlijk worden. <2Loo komen vaak ook onmerkbaar stil de gevaren. voor onze ge zondheid. ^e weerstand tegen deze stille aanslagen op ons lichamelijk welzijn kan door het geregeld gebruik van 'Dralsma van "Oalkenburg's levertraan voorden oerhoogcL LUCHTVAART VLIEGTUIG MET DRIE INZITTENDEN BOVEN PALESTINA VERDWENEN. Gisteren is in Palestina groote materieele schade aangericht door zware stormen en wolkbreuken. Een viermotorig verkeers vliegtuig van den dienst BagdadHaifa Cairo is met de drie leden de bemanning verdwenen. Wilt U iets weten Vraag: inzake de financieele verplich tingen tegenover een dienstbode voor dag en nacht. Antwoord: U is vooreerst verplicht wekelijks zegeltjes te plakken krachtens de Invaliditeitswet (Raad van Arbeid). Vervolgens is u verplicht bij eventueele ziekte of ongeval de kosten van dokters hulp en verpleging te betalen gedurende d«; eerste 6 weken. De wilde bus-diensten Minister Goseling persoonlijk gedagvaard De strijd van de justitie tegen de wilde autobusdiensten is in een nieuwe fase gekomen. Naar aanleiding van de aan schrijving van den minister van justitie, die Vrijdagmiddag omstreeks half vijf ter kennis werd gebracht van de firma Som mei ing in Den Haag, heeft de Haagsche politie vanmorgen het uit de garage rijden van zeventien autobussen van de firma Sommeling voor het gaan rijden tusschen Den Haag en Amsterdam belet, en beslag gelegd op de bussen, en e! echts onder poli- tiegeleide werd toegestaan, dat enkele auto bussen naar de keuring werden gereden. Slechts twee autobussen van de firma Sommeling, die in Arasterdam gebleven waren in den nacht van Vrijdag cp Zater dag, onderhouden den dienst tusschen Am sterdam en Wassenaar, daar de Amster- damsche politie hiertegen niet optreedt. Naar aanleiding van een en ander heeft Zaterdagmorgen de advocaat van de firma Sommeling, mr. C. de Groot, een uiteen zetting gegeven van den stand van zaken aan vertegenwoordigers van de pers in Den Haag, bij welke uiteenzetting ook aan wezig waren de heeren Sommeling en Stoop, directeur van Stoop's reisbureau, die een dienst onderhoudt tusschen Den Haag en Leiden, en de advocaat van Stoop, mr. G. F. J. Jongbloed. Mr. de Grooth deelde na een uiteenzet ting van de feiten, die geleid hebben tot deze zaak, mede, dat hij naar aanleiding van het optreden van minister Goseling den staat der Nederlanden en den minister persoonlijk in kort geding gedagvaard heeft tegen Dinsdag voor den president van de rechtbank te 's Gravenhage. Naar men ons voorts meldt, zal het kort geding van de N.V. Sommeling tegen den Staat en den Minister van Justitie Woensdag om elf uur worden behandeld. Ook de ondernemers zijn in een ver gadering bijeengekomen en wel heden middag drie uur in „Astoria" te 's-Gravenhage. De werknemers in het wilde-autobus- senbedrijf hebben vannacht in de hoofd stad vergaderd. Naar Amsterdam geko men in een lange, dubbele rij, stonden deze autobussen, die thans in het middel punt van veler belangstelling staan, nabij „De Harmonie" aan de Rozengracht, waar deze nachtelijke bijeenkomst werd ge houden. Namens het actiecomité der werknemers heette de heer J. Klamer de circa 200 be langstellenden welkom. In het vervolg van zijn openingswoord stelde hij de vraag: hoe zit het eigenlijk met de rechtspraaK in Nederland? Is er recht of geen recht of bestaat er een speciaal recht voor chauf feurs en autobus-exploitanten? Wij vra gen den minister van justitie de maatrege len tot stopzetting der wilde autobusdiens ten in te trekken tot de Tweede Kamer zich heeft uitgesproken over het wetsont werp tot vervanging van het reglement autovervoer personen. Doet de minister dat nietzoo ging hij verder dan zul len wij met alle krachten het groote machtswapen in werking stellen: de pu blieke opinie! We'zullen de regeering door de petitionnementen duidelijk maken, dat de Nederlandsche bevolking de busdiens ten tegen goedkoope tarieven absoluut wenscht. Hij wees tenslotte op de nood zakelijkheid eensgezind te blijven. De aanwezigen onderstreepten het be toog van den heer Klamer met een krach tig applaus. Uit de vergadering werden vervol gens een groot aantal stemmen ge hoord. Er werden veelsoortige voor stellen gedaan. Men wilde ojn. al het beschikbare materiaal aan bussen naar den Haag dirigeeren op Woens dag aanstaande, wanneer voor den president van de rechtbank aldaar in kort geding zullen worden behandeld de zaak van de firma Sommelingh contra den Staat der Nederlanden en de zaak Sommelingh tegen den Minis ter van Justitie persoonlijk. Dit voorstel werd krachtig ondersteund en het bestuur deed de toezegging dat het den werkgevers medewerking tot het ver wezenlijken van deze groote demonstratie zal vragen. Ook wilde men openbare demonstratie vergaderingen in de voornaamste steden van ons land, waar het publiek gelegen heid zal worden gegeven, zich uit te spre ken. Ook dit voorstel werd hartelijk toe gejuicht. Werd eenerzijds aangedrongen op sa menwerking met de bonden, anderzijds werd deze samenwerking van de hand ge wezen, omdat zoo meende men van deze zijde geen medewerking bij de actie is te verwachten. Voorts werd gevraagd of het niet wenschelijk is medewerking van den bond van bedrijfsautohouders en van de K.N.A.C. te vragen. Een massale de monstratie van werknemers op het Bin nenhof in het geval, dat de firma Som melingh de tegen den Staat der Neder landen en tegen den Minister van Justi tie aanhangig gemaakte processen zal ver liezen, werd eveneens te berde gebracht. Anderhalf uur werd op deze wijze van gedachten gewisseld. Toen werd gepau zeerd en daarna werden opnieuw maat regelen besproken, welke eventueel tot het welslagen van een actie kunnen bij- drageh. De debatten waren dikwijls fel en verward. Verbittering oVer het als onrechtmatig beschouwde optreden van den Minister van Justitie lag er aan ten grondslag. Namens de werkgevers werd nog mede- KONM'N WITTE FRONTJE UIT, DAN NAM IK DAAD'LIJK 'T BESLUIT: IK BEL VEREENI6DE-WASSCHERIJEN WITTE SINGEL-13-LEIDEN TELEFOON 1106 gedeeld, dat in de nu komende week in Rotterdam, Amsterdam, den Haag, Arn hem en Haarlem groote protestvergaderin gen zijn georganiseerd. Deze mededeeling oogstte luiden bijval. Even voor vier werd de bijeenkomst ge sloten. In bussen zijn de aanwezigen weer naar hun haardsteden teruggekeerd. DE „WILDE" BUSSEN ZIJN TAAI. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: In volkomen rust en orde gaan de diensten van Sommeling van den Haag op Am sterdam door. Aanvankelijk reden drie bussen van het viaduct op den Leidschen straatweg af naar Amsterdam, zoodat Sommeling een uur-dienst kon blijven onderhouden! Thans zijn vier autocars bij het vjaduCt gestationneerd. De passagiers nemen op den Gedempten Burgwal reisbiljetten naar Amsterdam, krijgen ten kantore van de firma Sommeling tramgeld en begeven zich naar de grens van de gemeente 's-Gravenhage, om daar de bus te nemen, welke hen naar Amsterdam vervoett. De firma kan met deze vier bussen aan alle aanvragen om vervoer voldoen, zoo dat zij geen pogingen in het werk stelt om meer rijdend materiaal naar Wassenaar te brengen. Trouwens voor de garages op den Gedempten Burgwal susveilleeren voortdurend agenten van de Haagsche politie. Zoo wacht de ondernemer op het kort geding, dat Woensdag voor den president van de Haagsche rechtbank zal dienen. Voor den Hoogen Raad. Zooals men weet werd bij uitspraak van den Haagschen kantonrechter de heer N. Sommeling ontslagen van rechtsvervol ging in een zijne^ autobuszaken. Tegen deze uitspraak teekende de ambtenaaf bij het Openbaar Ministerie cassatie aan en heden heeft mr. G. de Grooth voor den Hoogen Raad dit cassa tieberoep bestreden. De procureur-generaal zal 14 November conclusie nemen. ZELFS GEEN GRATIS RITJES. Oude heer en dame kwamen toch gratis in Hilversum! De Gooi-express had aangekondigd, dat zij vandaag en ook de volgende dagen pasagiers van Amsterdam naar Bussum en Hilversum gratis zou vetvoeren. De directie was van meening, dat dan geen wetsartikel werd overtreden en zij onge stoord, zij het dan ook met weinig profijt haar dienst zou kunnen uitoefenen. De bus was „versierd" met een gedicht van Clinge Doorenbos, een plakkaat waar- pp bij het publiek werd aangedrongen om in te teekenen op lijsten tot behoud van de bussen. In duidelijke gele letters was op de ruiten van de bus de mededeeling geplaatst, dat men gratis vervoerd kon worden naar het Gooi. De politie deelde den heer Wijnberge echter mede, dat de commissaris besloten had ook het gratis vervoer te verbieden. Na lang heen- en weergepraat reed de bus, waarin behalve een oude dame ook vele chauffeurs van de Gooi-express had den plaats genomen, toch weg, voorafge gaan en gevolgd door een politiemotor. Ver zou de stoet echter niet komen. Bij de Hartveldschebrug aan de grens van de gemeente Amsterdam gaf de politie het signaal om te stoppen. De bus werd aan den kant van den weg gezet en de passa giers moesten uitstappen. De oude dame, de eenige „echte" passagier had er weinig lust in: „Mijn kleinkinderen rekenen op mijn. komstEr was niets aan te doen, ook zij moest uitstappen. Tijdens de parlementaire onderhande lingen met de onvermurwbare politie had een oude heer, die daar in de buurt aan den wandel was, de bus van de Gooi-ex press in het oog gekregen en aangelokt door de mededeelingen dat hij gratis naar Hilversum kon, stapte hij maar in. „Zie zoo dat tref ik, ik zit goed en ik kom gra tis in Hilversum" verzekerde deze nieuwe „echte" passagier ons, die op een twee persoonsbank breeduit en rustig was gaan zitten om af te wachten tot het geharre war tusschen politie en busdirectie zou zijn afgeloopen, om zich dan gratis naar Hilversum te laten vervoeren. Met juri dische kwesties liet deze nieuwe passagier zich niet in, hij zou daar was hij vast van overtuigd gratis in Hilversum ko men. Enhij zou gelijk krijgen. De heer Wijnberge zag het nuttelooze van zijn argumentatie in, maar hij wilde noch de oude dame, die reeds om half acht present was geweest, noch de nieuwe pas sagier, die zoo blij was geweest met zijn gratis plaats, teleurstellen. De heer Wijn berge hield een personenauto aan, waar in nog plaatsen leeg waren en verzocht of zijn beide passagiers mochten overstap pen. Het verzoek werd ingewilligd en vriendelijk lachend namen de beide gra tis passagiers plaats in de auto, die toe vallig op weg was naar Hilversum. WEER EEN GEVAL VAN KINDER VERLAMMING. In Leiden is wederom een geval van kinderverlamming geconstateerd. Het betreft een 15-jarige jongen uit de Genestetstraat. Hij is naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De toestand der overige patiënten, die door deze ziekte werden aangetast, is bevredigend. R.K. COMITé VOOR WERKLOOZEN- ZORG. De werkloozen worden verzocht zich in te laten schrijven voor het a.s. winter seizoen. Daarvoor is gelegenheid Woensdag 9, Donderdag 10 en Vrijdag 11 Nov. in Zaal 2, (ingang Steenschuur) des morgens van tien to elf uur. Bovendien nog Donderdag 10 November des avonds van zeven tot negen uur. Voorts kunnen wii ^ededeelen, dat het winter-scizoen zal worden geopend Woens dag 16 November. Dien avond zal er een ontspanningsavond worden gegeven, al waar belangrijke mededeelingen zullen worden gedaan. Het Comité roept ten slotte de hulp in van diegenen, welke bereid zijn, te hel pen bij de winterinzameling. Zij. die hiertoe willen medewerken wor den verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven op het kantoor. Het Comité. R.-K. TEXTIELARBEIDERSBOND „ST. LAMBERTUS". Herdenking van het 28-jarig bestaan. Gisteren heeft de afdeeling Leiden van den R.-K. Textielarbeidersbond „St. Lam- bertus" op waardige wijze haar 28-jarig be staan herdacht. De dag werd begonnen met een H. Mis in de Parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, waaronder alle leden ter H. Tafel naderden om Gods ze gen over de afdeeling Leiden af te smee- ken. Na deze plechtige aanvang volgde des avonds de feestelijke herdenking in het St. Antonius Clubhuis, alwaar de groote zaal nagenoeg te klein bleek orn.de vele le den en genoodigden te ontvangen maar waarbij tevens naar voren-kwarr dat de af deeling bloeit. Te acht uur sprak de voor zitter, de heer A. de Kruif, het openings woord waarna spr. een bijzonder wel komstwoord sprak tot de geestelijke advi seur de weleerw. heer P. Hofstede, het hoofdbesturslid, den heer Alb. Mos, de afgevaardigden der R.-K. Volksbond en de talrijke genoodigden en leden en den eerevoorzitter, den heer Gordijn. Nadat het duo, Joe en Nelly, hun entrée gemaakt had en met wat ernst en luim alras de juiste stemming had teweeg ge bracht kwam wel het hoogtepunt van de zen feestavond de Huldiging der jubilarissen. Vijf en twintig jaar, 'een kwart eeuw, is een reuzen tijd in een menschenleven en dan kan men prachtige woorden spreken, woorden van dank, woorden van waardee ring, maar het blijven ten slotte woorden die niet vermogen deze vijf en twintig jaren ten volle te doen uitkomen. Hoeveel opoffering en volharding er toe noodig is geweest om vol te houden weet er slechts Een en Deze zal deze 25 jaar wel mee laten wegen als Hij oordeelen zal. Niettemin probeerde de secretaris van het hoofdbestuur, de heer Alb. Mos, het onder woorden te brengen toen hij op het po dium de vier jubilarissen, te weten de hée- ren H. J. Koevoet, H. Buis, H. Otgaar en L. M. Catin fêteerde met hun jubileum Spr. noemde hen werkers van voorheen en thans. De oude garde waaraan de jonge ren een voorbeeld moeten nemen. Vier werkers die de belangen van hun R.-K. organisatie hebben gediend en nog dienen. God zal hun werkkracht en volharding ze ker beloonen. Deze oude vier zijn een voorbeeld geweest en hebben de R.-K. ar beidersbeweging helpen bevorderen en pro- pageeren om te komen tot een eenheid, een eenheid die men in onzen tenijd zoo noodig heeft opdat het niet gaan zal zooasl in Duitschland en Oostenrijk waar men te laat tot het besef is gekomen dat men een heid miste maar toen was het te laat. Met de woorden dat men offers moet brengen voor dezen eenheid die tot heil zal strek ken van huisgezin, maatschappij en Kerk besloot spr. deze toespraak. Hierna wer den onder woorden van gelukwensch na mens het Verbondsbestuur en het hoofd bestuur de Verbondsdiploma's aan de jubi larissen uitgereikt. De afdeeling had niet achter willen blij ven en overhandigde, bij monde van den penningmeester, de heer A. Bakker, een enveloppe met inhoud. Ook nog twee andere verdienstelijke le den de heeren Bos en Faas, mochten zulk een geschenk in ontvangst nemen. Nadat de voorzitter en de eerevoorzitter nog eenige hartelijke woorden hadden ge sproken, dankte de heer H. J. Koevoet me de namens de andere jubilarissen voor de hun gebrachte hulde, erop wijzende dat zij niet anders dan hun plicht gedaan hadden, terwijl spr. tevens dank bracht aan de vrouwen die hun mannen in die 25 jaar zoo dikwijls des avonds moesten missen, maar bovenal aan God die hun werk. het werk van de oude garde, zoo gezegend had. Na deze officieele gedeelten was de verdete avond voor het artistenpaar Joe en Nelly die op de hun bekende wijze de aanwezigen hebben bezig gehouden en dan ook na af loop in de bloemen werden gezet voor hun prestaties. „St. Dambertus" kan met trots terugzien op dezen dag. GOUDEN DOCTORATEN. Zondag 13 November a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. A. F. C. Hup- kens van der Eist, oud-Rechter bij de Ar- rondissements-rechtbank te Zutphen, thans wonende te Eefde. aan de Leidsche Aca demie promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Maandag 14 November a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn dat- jhr. mr. P. J. A. A. M. van Nispen to Sevenaer, wonende te Arnhem, aan deze universiteit promo veerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Woensdag 16 November a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn dat mr. F. Foekens, vroeger directeur, thans commissaris van de Incassobank, wonende te 's Gravenha ge, aan de Leidsche universiteit promo veerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREEN. De zelateurs van St. Petrus Liefdewerk worden er aan herinnerd, dat hedenavond om half negen de maandelijksche afreke ning plaats heeft. Wij vertrouwen dat allen komen. R.-K. HANDELSREIZIGERS VER. „St. CHRISTOFFEL". Gisteren had de jaarlijksche feestdag plaats van bovengenoemde vereeniging die als steeds begonnen werd met een plech tig gez. H. Mis in de devote kapel van het St. Liduina-gesticht aan den Zoeterwoud- schen Singel. Vele leden waren bij dit plechtig dankoffer aanwezig. De H. Mis werd opgedragen door den weleerw. pater Benschop, terwijl een acht tal kerkzangers onder leiding van den heer C. Zandbergen op keurige wijze de Missa Sanctae Trinitatis van Hubert Cuypers en de liturgische gezangen uitvoerden. Na de H. Mis hield de weleerw. pater Benschop een korte toespraak tot de feestvierende leden waarin hij deed uitkomen, dat dezen feestdag een reden is om God te dank te zeggen voor de vele genaden en weldaden, die allen in het afgeloopen jaar mochten ontvangen, alsook dankbaar op te zien naar den patroonheilige St. Christoffel voor al de weldaden die hij ons heeft gegeven. Wat wij St. Christoffel kunnen aanbieden is zijn voorbeeld trachten na te volgen door aan de velen die hulp noodig hebben te hel pen en te trachten hun nooden te lenigen. "Hierna had een gemeenschappelijk ont bijt plaats dat gezien het reeds late uur allen zich uitstekend lieten smaken. Na dezen maaltijd hield de voorzitter, de heer Bierlaagh, een enthousiaste toespraak tot. de aanwezigen. Allereerst heette hij den voorzitter van Katholiek Leiden, de heer Kriek van harte welkom, die steeds de jaarlijksche feestdag komt meevieren. Ver volgens bracht spr. dank aan pater Ben schop, Rector Beune, heeren zangers en de eerw. Zusters voor de medewerking aan dezen ochtendfeestviering, waardoor deze zoo bijzonder is geslaagd. Vele dames wa ren aanwezig, zoodat de voorzitter deze ge legenheid aangreep om enkele woorden te zeggen over het vergaderingbezoek, dat wel niet slecht is doch nog grooter kan worden. Het beroep van reiziger brengt veel uithuizigheid, doch de medewerking der dames wordt verzocht om mede te werken aan het vergaderingbezoek. Daar worden de belangen van het beroep besproken en diverse belangrijke kwesties. Het pro gram van actie bevat een 15-tal punten met als belangrijkste punt de pensioenregeling. Spr. wijdt een beschouwing aan dit be langrijke vraagstuk en wijst op de andere organisaties die door volhouden en eensge zindheid een dergelijk fonds hebben ver kregen. Ook voor de vakontwikkeling vragt spr. de noodige aandacht en deelt mede dat een plan aan de leden zal wor den voorgelegd om een fonds te stichten ter bestrijding van de onkosten. Spreker heeft een groot vertrouwen in de vruchten van deze morgenviering en besluit met het parool: „met Gods hulp en St. Christoffel vooruit". Hiermede was de geslaagde och tendviering ten einde. Des middags had de trekking plaats der verloting. De hoofdprijs viel op het lot No. 370. Des avonds was in de foyer der Stadsgehoorzaal een groote dantavond ge organiseerd. De voorz., de heer Bierlaagh, heette in zijn openingswoord op de eerste plaats wei- komt de heer v. d. Meer, algem. voorz., en den heer Petit, secr. met hun dames. Het deed spr. een groot genoegen hen op deze avond te mogen begroeten, wat zijn rede vond in het vele wat zij in 't belang van Si. Christoffel reeds gedaan hebben. Hierna ging men over tot de polonaise, en spoedig was er een vroolijke stemming bij de velen die naar dezen avond gekomen waren. Na een opwekkend woord, gesproken door den heer v. d. Meer, waarin hij de collecte die gehouden werd voor het T. B. C. F. en tevens uitstippelde wat „St. Chris toffel" reeds voor zijn leden heeft gedaan, werd gecollecteerd waarvan de opbrengst ruim 18.bedroeg. De corsageshow om fraaie prijzen was een groot succes,. De prijzen die hieraan verbonden waren werden na de pauze aan de gelukkige uitgerijkt. Het optreden van Barthy en Ina Smit was voor de aanwezigen een aangename verpoozing. Terwijl „The musicmakers" mogen terug zien op wat deze verzorgen op een goed geslaagden avond. Na een hartelijk dankwoord van den voorzitter aan allen die hun medewerking hadden ver leend werd deze avond, die zeer goed ge slaagd mag heeten, gesloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2