MAANDAG 7 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 NOORD NEDERLAND—NOORD DUITSCHLAND 4—2. Lenstra scoort vier doelpunten. Een vrij matig gespeelde eerste helft heeft het Noord Nederlandsche elftal la ten volgen door een uitstekend gespeelde tweede drie kwartier, waarin een by de rust verkregen 01 achterstand geleid- lij k en zeer regelmatig in een 42 voor sprong werd omgezet. Leek het Duitsche overwicht, door het meermalen verdeelde veldspel, niet zoo groot, toch kregen de gasten de beste kansen door de kapitale blunders, die de gastheeren in de verdediging maakten. Kort voor de rust namen zij hierdoor dan ook de leiding, toen Top te lang aarzelde met wegwerken en midvoor Mahlstedt den Groninger het leer ontnam en een korte ren met een harden schuiver besloot, die Kolthof te machtig bleek (01). Hierna volgden de fouten in de Noord Nederlandsche verdediging- elkaar nog sneller op. Eerst was het Pots, die Heide veld een kans gaf, maar de Duitscher schoot naast en daarna was het Pienter, die een kopbal verkeerd beoordeelde, het geen een hevige doelworsteling tengevol ge had. Met kunst en vliegwerk werd een tweede Duitsch doelpunt echter voorko men. De tweede helft begon direct met enkele Noord Nederlandsche aanvallen. Het over volle Be Quick-stadion er waren zeker meer dan 10 000 bezoekers moedigde het Noord Nederlandsch elftal krachtig aan en nadat de heer Boeree, die den strijd overigens uitstekend leidde, aan de gastheeren een strafschop, toen van Sta veren vlak voor Ehlers doel in den rug werd geloopen, had onthouden, werd Bonsema in het middenveld op ongeoor loofde wijze van het leer gewerkt. De G.V.A.V.'er nam den vrijen schop en zeer oordeelkundige wijze, plaatste hoog naar Lenstra, die op zeer fraaie wijze inkopte (1—1). Er waren toen juist twintig minuten van de tweede helft gespeeld. Steeds kwa men de Noord Nederlanders terug en meer en meer bleek, dat een uiteindelijke zege allerminst tot de onmogelijkheden zou behooren. Een voorsprong werd spoe dig verkregen. Een verre voorzet van Meulema kwam bij van Staveren terecht, die het leer op zijn beurt in het Noord- Duitsche doelgebied zette en Lenstra schoot prachtig scherp langs de paal (21). Deze verdiende voorsprong duurde ech ter niet lang. De Duitschers gaven den moed allerminst op en het was Ziolkewitz, die een slechten uittrap van Kolthof be machtigde, zijn midvoor Mahlstedt een afgemeten pass gaf en de Duitsche aan valsleider faalde niet (22). Bonsema stelde zijn clubgenoot Haze- veld tot een goed schot in staat, doch van den bovenlat ketste het leer naar bene den, waar Lenstra snel op reageerde en het leder langs den verbluften Ehlers schoot (32). Daarna namen de Noord Nederlanders het spel geheel in handen en terwijl de Noord Duitsche verdediging, o.i. niet ge heel ten onrechte, voor buitenspel .appe leerde, liep Lenstra door en voor den vierden keer scoorde hij (42). De stand: N. Duitschland 24 17 1 6 82—36 35 N. Nederland 24 6 1 17 36—82 13 WEST DUITSCHLAND—OOST NEDERLAND 4—1. Nagels redde de eer. In het Borussia-stadion te München- Gladbach is gisteren voor 15.000 toeschou wers voor de 28ste maal een voetbalwed strijd tusschen West Duitschland en Oost- Nederland gespeeld. De West Duitschers wonnen ditmaal met 41. nadat zij de rust met een gelukkig verkregen 10 voor sprong ingingen. Reeds vier minuten, nadat dr. Bauwens beginnen had gefloten, leidden de gast heeren met 10, maar zij kregen dit doel punt cadeau. Want was linkshalf Roelofs. die in eigen doel schoot, iets wat wel heel jammer was, want de Oost Nederlanders waren iets in de meerderheid. Een twee tal hoekschoppen op het Duitsche doel leverde ook al niets op, zoodat de rust met een 10 voorsprong voor West Duitschland aanbrak, een stand, welke de verhouding in het geheel niet goed weer ga!. Ook na de hervatting bleven onze land- genooten aanvankelijk in de meerderheid. Weer kregen zij twee hoekschoppen toe gewezen, de druk op het Duitsche doel werd groot, maar de Duitsche achterhoe de was heel hecht, er was geen doorko men aan. De Duitschers kwamen er toen beter in en na elf minuten gaf rechtsbui ten Biallas een keurigen voorzet, welke Günther fraai inschoot (20). Het com bineeren vlotte bij de Duitschers meer en meer, maar in de Nederlandsche achter hoede weerde vooral Ten Cate zich ge rucht, terwijl doelman Dekker eveneens uitstekend werk verrichtte. Hij kon ech ter niet verhinderen, dat midvoor Stobba na 18 minuten uit een warwinkel van spe lers den bal opnieuw in het net schoot (30). De Nederlandsche uitvallen bleven zeer gevaarlijk, beide vleugelspelers, zoo wel Nagels als Gerritsen waren snel en stichtten meermalen verwarring, maar op de rechtsbinnenplaats was Engelsman er hopeloos uit. Toch wist Nagels tien minu ten voor het einde op keurige wijze doel man Buchloh te passeeren, maar nog in de laatste minuut besloot Stobba zijn keu rig samenspel met linksbuiten Kobierski met een doelpunt, zoodat het einde met een 41 overwinning voor de gastheeren kwam. De stand: W. Duitschland 28 16 4 8 69—43 36 O. Nederland 28 8 4 16 43—69 29 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS SpartaBlauw Wit 02. Na verloop van 20 minuten slaagde van Pol er in een voorzet van Bergman fraai te benutten (01). Voor de rust veroorloofde de Kor- ver zich de weelde een strafschop voor Sparta te missen, gegeven tegen Slot, die tegen de Vries wat al te .hardhandig op trad. Na de rust ging over het algemeen het spel gelijk op, doch Pil kreeg het in het Spartadoel niet al te moeilijk. Eerst 7 mi nuten voor het einde slaagde Sluyk er in uit een voorzet van Bergman met een hard schot den stand op 02 te brengen. Feyenoord—V. U. C. 21. Een klein half uur na den aanvang kwam Feyenoord's eerste doelpunt, toen Linssen den bal van de middenlinie toegespeeld kreeg. Na een korten ren zette hij in het doelgebied voor er. Kuppen, ver opgedrongen, gaf Dom- mers met zijn kopbal geen schijn van kans (10). Had Linssen bij dit doelpunt een groot aandeel, zelf scoorde hij in de laatste speel helft het tweede. Hij kreeg den bal goed aangegeven van Kantebeen en wist het juist bijtijds onder den uitgeloopen Dommers, die zich over het algemeen een zeer betrouwbaar doelman toonde, door te schieten (20). V. U. C. gaf bij dezen achterstand in het geheel niet op, bleef goed partij geven en haar aanvallen waren snel en verrasend. Dit bleef niet zonder resultaat, want zij slaagde er in na twintig minuten spelen ir de tweede helft den achterstand gedeel telijk in te loopen. Bonder kreeg den bal toegespeeld, even maakte hij zich vrij en passeerde toen van Male (21). A. D. O.K. F. C. 11. De wedstrijd begon sensationeel, want reeds na zeven minuten glipte de Boer door de Haagsche verdediging en zijn schuiver trof doel, doordat Koek den bal juist onder zich door liet glippen, toen hij zich liet vallen om het leder te stoppen. Ofschoon A. D. O. van dat oogenblik af het meeste in den aanval was, bleven de uitvallen van K. F. C steeds gevaarlijk. Kort voor rust had A D. O. geen geluk toen een vliegend schot van Westhoven buiten bereik van den Haagschen doelman via den binnenkant van den paal in het veld terugkaatste. Een kwartier na de hervatting kwam den ge lijkmaker van den voet van de Heer, maar alle verdere pogingen der Hagenaars om de overwinning te behalen, bleven vruchte loos. AjaxV. S. V. 31. Na negentien mi nuten had Balvers succes, toen hij na een fout in de Ajax-achterhoede met verwoede (01). Ajax antwoordde met verwoede aanvallen en van Wijngaarden kon, nadat er een half uur gespeeld was, een door van Reenen tegen den lat geschoten bal opvangen en inzetten (11). Eerst na 28 minuten in de tweede helft kopte Anderiessen uit een hoekschop op fraaie wijze den bal in, waarmede hij Ajax de leiding gaf (21). De Amsterdammers bleven in de meer derheid; zij hielden het spel nu voortdu rend open en daaraan was het te danken, dat van Reenen op een voorzet van Van Wijngaarden het derde doelpunt kon sco ren (31). StormvogelsXerxes 32. Midden voor Woudenberg leidde onmiddellijk na den aftrap de eerste IJmuider aanvallen in, waarbij hij zich een uitstekend spel- verdeeler toonde. Het gelukte hem zelfs bij een van de vele aanvallen een mooien voorzet van rechts in een doelpunt om te zetten (10). Bij een Rotterdamschen aanval werd keeper Hollenberg een mo ment wat al te enthousiast. Hij liet zich languit vallen. Instede van den bal te grij pen, greep hij een paar beenen uit de daarop volgende penalty werd de gelijk maker gescoord (11). Na de rust nam Xerxes de leiding, het geen voor Stormvogels het sein was voor een hevig offensief, waarbij de Rotterdam- sche keeper Damme volop gelegenheid kreeg zich te onderscheiden. Toch kon hij niet verhinderen, dat linksbinnen Prins den stand spoedig op 22 bracht. Even later werd Woudenberg binnen het doel gebied gehaakt. Ook deze penalty leverde een doelpunt op (32). ZUID NEDERLAND—LUXEMBURG 2—2. Alle doelpunten in de tweede helft. De 18e wedstrijd tusschen Zuid Neder land en Luxemburg, welke gisterenmid dag op het Longaterrein tè Tilburg werd gespeeld, werd begunstigd door uitzonder lijk fraai voetbalweer en had dan ook voor een uitverkocht huis plaats. Het is een aantrekkelijke wedstrijd ge weest met vrij veel spannende momen ten. Vooral de laatste twintig minuten waren bijzonder opwindend. De 22 uit slag geeft niet geheel de juiste spelver- houding weer, want de aanvallen op het Luxemburgsche doel zijn veel talrijker geweest dan die op het Zuid Nederland sche doel en het is wel voornamelijk te danken aan de sterke Luxemburgsche verdediging en in de eerste plaats aan doelman Hoscheid, dat de score niet hoo- ger in het voordeel van Zuid Nederland is uitgevallen. Het feit trouwens, dat pas in de laatste twintig minuten van den wedstrijd doelpunten vielen, wijst wel op een krachtige verdediging, maar tevens op de zwakheid van de beide voorhoeden. Drie doelpunten van den wedstrijd kun nen ook aangemerkt worden als min of meer gelukkige treffers. Het eenige mooie doelpunt, maar dat was dan ook schitte rend, was het tweede Nederlandsche doel punt, hetwelk ontstond uit prachtig sa menspel van de geheele voorhoede. In het Zuid Nederlandsche elftal waren Vondenhoff, van Beek en Wagenmakers 't GooiR. F. C. 40. Het eerste suc ces, dat de Hilversummers oogstten, was niet geheel vrij van geluk te noemen, om dat bij een voorzet van den linksbuiten N. Cohen de back W. Apon den Rotterdam schen doelman het uitzicht benam en den bal over zijn hoofd voor de voeten van een toestormenden Gooier, Willemse, kopte, die niet aarzelde en van de simpele kans dankbaar profiteerde (10). Gesteund door dil succes trad de thuisclub zoo mogelijk nog agressiever op en het duurde niet lang of Kok smaakte het genoegen num mer twee achter doelman Bouts te plaat sen. Nog voor het vertsrijken van de eer ste helft wisten de gebrs. Cohen geza menlijk een juweel van een doelpunt aan de score toe te voegen. Rust 30. In de tweede helft heeft R. F. C. langen tijd een groot overwicht gehad. De Hilver- sumsohe aanvallen hadden over het alge meen niet veel om het lijf en gingen eenige malen, door den handig opengezetten val door buitenspel teloor. Toch wist 't Gooi haar voorsprong nog op te voeren, toen Winthorst van goeden afstand een hard, onhoudbaar, laag schot inzond, dat doel man Bouts verrastte. (40). H. D. V. S.—D. W. S. 3—2. In de laatste minuut voor de rust profiteerde Drager van een fout van T. Janse, zette scherp voor en v. Stokken gaf zijn club de leiding. In de eerste minuten na de rust kopte Stolk na een hoekschop den gelijk maker in het D. W. S.-doel en direct er op brak L. Janse door om met een vliegend schot er 21 van te maken. Het was an dermaal T. Janse, die niet vrij uitging bij het tweede doelpunt van D. W. S., ook dit maal door v. Stokken gemaakt uit een voorzet van rechts. In de volgende minuut hernam H. D. V. S. de leiding toen een voorzet van rechts bij Borrani belandde, die vrij stond. Een zeer hard. onhoudbaar schot volgde en trof doel (3—2). D. H. C.—D. O S. 3—2. De Utrech tenaren legden een groot enthousiasme aan den dag, doch de Delftenaren lieten zich evenmin onbetuigd, met het gevolg, dat de beide gevaarlijke voorhoedespelers van DOS., Dumortier en van Leur, geen schijn van kans kregen. Nadat ongeveer zes minuten was gespeeld nam DHC de leiding (10) en, ofschoon DOS haar uiterste best deed, slaagde van der Engel er toch in vrij kort achter elkaar op fraaie wijze te doelpunten (30) Een doelpunt, door van Zinnen gemaakt, werd door den scheidsrechter geannuleerd. Dumortier slaagde er voor de rust nog in een tegen- punt te maken zoodat de pauze inging met den stand 31. Na de hervatting bleek DHC het spel volkomen te beheerschen. Maar na onge veer 22 minuten spelen kwam DOS op ge lukkige wijze aan een doelpunt, doordat Dorjee keeper Boot den bal uit de han den liep. HaarlemD. F. C. 22. Het eerste doelpunt scoorde J. van Polanen, de links binnen van Haarlem uit een scrimmage, nadat eerste twee keurig opgezette aan vallen door van der Hulst om zeep waren gebracht. (10). Niet lang hierna zag Mijnders zijn kans schoon. De bal werd hem goed toegespeeld, een snelle rush volde en onhoudbaar voor keeper de Vries vrdween de bal in het doel. Nogmaals pakte Haarlem stevig aan en zoowaar mocht het Ninaber gelukken de leiding voor ziju club te heroveren (21). Na de thee zette Haarlem een langdu rig offensief in, dat niet met succes werd bekroond. Integendeel, een moment van inzinking werd Haarlem noodlottig, want uit een van de snelle aanvallen van DFC scoorde de rechtsbinnen Vos het tweede doelpunt (22). H. B. S.—C. V. V. 0—2. Na 23 minu ten nam C. V. V. de leiding, door te ver op dringen der H. B. S-achterhoede. Hier door kreeg de Graaf den bal vrij, Boas trachtte nog door uitloopen te redden, doch kreeg op het harde schot geen kans (01). Zeven minuten later stopte Boas op keu rige wijze een hard schot van Verhoef, doch hij kon den bal niet wegwerken, zoodat de toegesnelde van Bokkum slechts voor het inschieten had, hetgeen hij dan ook prompt deed (02). de uitblinkers. De middenlinie was be paald zwak. Pellikaan en Wallaart kon den niet op dreef komen. Na de rust heeft Pellekaan nog wel af en toe laten zien, dat hij tot beter in staat is. Keeper van Wij meren deed zijn werk behoorlijk, maar de verwachting, dat de verdediging safe zou zijn door de heele NAC-verdediging op te stellen is niet ver vuld. De beide doelpunten tegen Zuid Ne derland gescoord werden veroorzaakt door niet tijdig ingrijpen van de achterhoede. De stand is nu: Z.-Nederland 18 10 4 4 5434 24 Luxemburg 18 4 4 10 3454 12 HILLINEN—ALPHEN 4—1. Ondanks een bijna voortdurend overwicht van de bezoekers slaagde de thuisclub er in de beide puntjes thuis te houden. De wedstrijd had over het geheel een min of meer onsportief verloop, dank zij de zwak ke leiding van scheidsrechter T de Roos. Het spel droeg meermalen, voornamelijk van de zyde der thuisclub een veel te forsch karakter, waartegen de scheidsrech ter zeer onvoldoende optrad. Het spel der Alphenaren was tcehnisch beter. Hillinen had het meer op den man dan op den bal gemunt. Vandaar dat de strijd een onpret- tigen indruk maakte. Alphen moet intus- schen uit een ander vaatje gaan tappen, wil zij niet naar de onderste plaats verhuizen. Na den aftrap nemen de bezoekers het spel aanstonds in handen. De Hillegomsche verdediging moet reeds dadelijk handelend optreden. Er zijn plm. 15 min. gespeeld, waarna Bezemer keurig voorzet naar den toeloopenden van Leeuwen, die onhoud baar scoort (01). Alphen blijft daarna nog eenigen tijd overwicht uitoefenen, doch 10 min. voor rust weet Hillinen uit een door braak den gelijkmaker te scoren (11). De tweede helft toont vrijwel hetzelfde spelbeeld, een technisch beter spelend Al phen, dat zich meet met een forschen tegen stander. Met verre trappen zuivert de thuisclub telkens haar terrein om daarna aan de overzijde haar geluk te beproeven. De thuisclub krijgt inderdaad al spoedig een penalty te nemen en hieruit weet zij de leiding te nemen (2—1). De bezoekers blijken niet ontmoedigd, het gelijk is hen bij de aanvallen die zij ondernemen niet gunstig gezind. Daarbij zijn ook de soms zonderlinge beslissingen der scheidsrechter oorzaak dat doelpunt uitblijven. Uit eenige tegenaanvallen der thuisclub brengen rechtsbuiten en midvoor den stand achter eenvolgens op 41, waarmede het einde komt. LUGDUNUM—POSTDUIVEN 1—l' (gest.) Een goed begin en een slecht einde zouden we over dezen wedstrijd kunnen zeggen. Voor de rust.toonden de Lugd.- spelers zien al een klasse sterker dan de Postduiven, die ditmaal zeer mak waren, maar zich toch door energiek werken de Leidenaars van het lijf hielden. In alle opzichten gaf Lugd. echter den toon aan. Bij een goeden opzet der aanvallen viel vaal een goede technische vaardigheid op. Maar de groenwitte schutter ontbreekt, waardoor het vaak goede veldwerk niet beloond wordt. In de eerste helft werden de Postduiven vaak over speeld, maar ver dedigen konden de heeren uitstekend, geen seconde kregen de groenwitte aan vallers gelegenheid om te schieten, en op de rneest critieke momenten was de ge luksfactor met de Postduiven. Zoo bleef de verdiende voorsprong voor Lugd. uit, met dubbel blank werd het rusten. In de tweede helft herstelden de gast heeren zich wit. Lugd. kwam niet zoo gauw op toeren, en er kwamen diverse Postd. aanvallen, maar langzaam maar zeker verzette de Lugd. halflinie de ba kens. En juist toen er weer van een groen witte meerderheid sprake was, namen de Postduiven geheel onverwacht, na een wat rommeligen aanval de leiding. Dat was den gasten wat erg, met volle ener gie zette de Lugd. ploeg een offensief in, waarbij de Postduiven overspeeld wer den. Weerlee kopte fraai een voorzet van Dool in, buitenspel. Geen bezwaar voor Dool, hij snelt langs de lijn, schiet zelf hard in, de doelman gepasseerd, het schot beukt de lat, maar v. d. Heyden vangt den terugspringende bal op, schiet nu tegen den onderkant der lat aan, waarna Ver mond zich met het geval bemoeit en rus tig den gelijkmaker scoort (11). De Postduifj es probeerden door zwaar verde digen het gelijke spel te houden. Totdat de fair spelende rechtsback der Hagenaars zes minuten voor tijd in den grond trapte en zijn been brak. De wedstrijd die een goed sportief verloop had, werd gestaakt en kreeg zoodoende een onprettig einde. De leiding van den heer Aarse was zeer goed. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten der Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse. ArsenalLeeds United 23; Aston Villa Manchester United 02; Blackpool Charlton Atheletic 00; BrentfordBol ton Wanderers 22: Derby CountyPres ton North End 20; EvertonMiddles brough 40; Grimsby TownChelsea 2 1; Huddersfield TownLeicester City 2 0; PortsmouthLiverpool 11; Sunder landStoke City 30; Wolverhampton WanderersBirmingham 21. EERSTE KLAS. gesp.gew.gel,vrl.doelp.pnt. Derby County 14 10 2 2 27—13 22 Everton 13 10 0 3 39—14 20 Bolton Wanderers 13 6 4 3 24—17 16 Liverpool 13 6 4 3 23—16 16 Leeds United 13 7 2 4 23—20 16 Sunderland 13 6 3 4 17—12 15 Charlton Athletic 13 6 3 4 19—20 15 Middlesbrough 13 6 2 5 22—23 14 Blackpool 13 4 5 4 20—16 13 Grimsby Town 13 5 3 5 16—18 13 Portsmouth 13 5 3 5 17—20 13 Arsenal 13 4 4 5 14—14 12 Leicester City 14 4 4 6 16—25 12 Wolverhampton 13 3 5 5 12—12 11 Prest. North End 13 4 3 6 17—19 11 Huddersf. Town 14 4 3 7 17—20 11 Aston Villa 13 4 3 6 16—19 11 Chelsea 13 4 3 6 17—24 11 Stoke City 13 3 5 5 18—27 11 Manchester United 13 3 4 6 17—19 10 Brentford 13 3 3 7 14—25 9 Birmingham 14 3 2 9 20—27 8 Tweede klasse. Blackburn RoversCoventry City 02; BradfordBurnley 22; BuryWest Bron.wich Albion 33; ChesterfieldPly mouth Argyle 31; FulhamNottingham Forest 22; Mnchester CityTottenham Hotspur 20; MillwallSouthampton 0 1: Sheffield WednesdayNewcastle United 02: Sanwsea TownSheffield United 1 2; Tranmere RoversLuton Town 23: West Ham UnitedNorwich City 20. HOCKEY NEDERLAND—IERLAND (Dames). Het Nederlandsche elftal. Het Nederlandsche dames-hockey-elftal, dat Zondag 13 dezer te Den Haag tegen Ierland zal spelen, is als volgt samenge steld: Doel: Andreas (BDHC). Achter: Roos (BDHC) en Richter (Be Fair). Midden: De Vletter (BDHC), Offerhaus (HDM) en T. Broese van Groenou (Kie viten). Voor: S. Broese van Groenou (HHYC), Mulder (BDHC), Van Bueren (BDHC), Teilegen (HHYC) en Nagel (Leiden). NED. DAMES HOCKEYBOND. De uitslagen. West. eerste klase: AmsterdamDBHC 2—1; Hilversum—HDM 3—0; HHYC—Gooi 5—0; Rood Wit—HOC 5—2. Overgangsklasse: BHV—Kieviten 3—3; Leiden BDHC 2 34; TogoAmsterdam 2 5—1. Vierde klasse A: HDM 4—HLC 1—7; VC LRijswijk 2—1; HHYC 4Leiden 3 11. KON. NED. HOCKEYBOND. De uitslagen. West. Ie klasse: HilversumBMHC 1 1; AmsterdamHHYC 23; GooiTogo 5—2; HOC—HDM 0—0. Promotieklasse A: Delftsche Studenten Zandvoort 2—1; SOSAlkmaar 1—2; StrawberriesHDM 2 11^ VictoriaLei den 41. Tweede klasse B: Groen GeelHHYC 3 34: BMHC 3Alliance 02; Leiden 2 HHYC 2 2—3; HBS—HOC 2 6—2. Derde klasse C: SOS 2—BMHC 5 1—1; Leiden 3BMHC 4 32; Clubhuis te Wer- veLeiden 4 101; Zandvoort 2VCL 1—4 Vierde klasse A: Togo 5Togo 4 39; HOC 6—Victoria 4 1—2; HOC 5—Delftsche Stud. 4 83; Victoria 3Leiden 5 91. Vief da klasse D: HDM 7Clubhuis te Werve 2 7—1; Groen Geel 2—BMHC 7 130; Groen Geel 3—Alliance 3 41; Lei den 6—HDM 8 3—2. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. N. O. A. D.ZUIDWIJCK (Dames) 1—1. In een snellen wedstrijd waarin beide doelen beurtelings in gevaar verkeerden (getuige de vele strafcorners) zijn de punt jes gedeeld, wat ook een juiste weergave der krachtsverhouding was. Voor de rust, die met blanken stand werd bereikt, kroop N. O. A. D. door het oog van een naald, toen een door mej. Perquin ingeschoten bal juist voor de doellijn Dleef liggen. Na de rust gaf mej. Perquin Zuidwijck uit een strafcorner de leiding, doch kort daarop maakte N. O. A. D. bij een scrim mage voor het doel gelijk. De Leidsche dames speelden een goeden wedstrijd, waarin eenige nieuwe leden zelfs niet uit den toon vielen en mej. Louwerse in het doel haar goeden indruk uit vorige wedstrijden versterkte. P. T. T.—ZUIDWIJCK (Heeren) 4—2. Na het goede spel, dat Zuidwijck verle den week vertoond heeft, was de uitslag van gisteren een teleurstelling. Te meer, waar drie der Haagsche doelpunten meer een gevolg waren van fouten en misver standen in de Leidsche verdediging, dan van eoed spel van P. T. T. P. T. T. nam tweemaal de leiding (stand met de rust 21), doch beide malen maak te Versteeg gelijk. Daarna scheen de Leid sche voorhoede, die vele strafcorniers toe gekend kreeg, haar kruit verschoten te hebben. WANO^l ^PORT LEIDSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING Op de jaarlijksche vergadering van de L.W.S.V. is het bestuur als volgt samen gesteld: le voorzitter, J. C. Kryger; 2e voor zitter, mej. N. Ouwerkerk; le secretaris, A. J. Brouwer, Zoeterwoude H. R. F 120; pen ningmeester, W. C. de Wekker; 2e secre taris, N. Slootjes. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT De pelotonrace, die gisteren plaats zou hebben, is niet verraden geworden door controle der racerijwielen en rijwielbelas- tingplaatjes. Dinsdagavond 8 uur indoor- training in het clubhuis onder leiding van den heer L. Didier uit Den Haag. SWIFT De gisteren gereden peleton wedstrijd had het resultaat: A. klasse: A. N. de Romijn. B. klasse: J. Laven; C. van Leeuwen; N. Rijsbergen; H. Holswilder; J. de Boer. C. klasse: C. Wissendorf; T. Slerreur; M Slijser; F. Boshe; C. Kepaan; T. Rombo

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 16