Academienieuws RATERDAG 5 NOfEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BINNENLAND KONING LEOPOLD NAAR DEN HAAG. Plannen tot versiering der stad. Tijdens Zijn verblijf hier te lande zal, zooals gemeld, Koning Leopold van België 23 November een bezoek aan Den Haag brengen. Ter eere van den vorstelijken be zoeker wenschen B. en W. de stad op en kele plaatsen, welke daarvoor het meest in aanmerking komen, een feestelijk aan zien te geven. Het koninklijk gezelschap zal de reis van Amsterdam per auto maken. Het voornemen is op het Korte Voorhout bij de Koningskade, waar de stad bereikt wordt, een eerepoort of zuilen op te richten. Daaraan zal een verdere versiering van het Kort voorhout aansluiten. Verder zal het Lange Voorhout met Belgische vlagden en bloemen worden versierd, de boom voor het paleis aan het Noordeinde wordt met lichtballons behangen, terwijl voor het ge zantschapsgebouw Jacob Catslaan 14 een illuminatie zal worden aangebracht. De kosten worden geraamd op 6000. B. en W. stellen den Raad voor dit be drag beschikbaar te stellen. BELGISCH-NEDERLANDSCH CONCERT TE AMSTERDAM. Naar aanleiding van het a.s. bezoek van Koning Leopold. Naar wij vernemen heeft, naar aan leiding van het aanstaand bezoek van koning Leopold aan de hoofdstad het comité Maneto het voornemen een Belgisch-Nederlandsch concert te ge ven in de groote zaal van het concert gebouw te Amsterdam op Woensdag 16 November a.s. De bedoeling van deze manifestatie is mede te werken aan de versterking der cultureele banden tusschen België en Ne derland, waarbij hedendaagsche muziek uit beide landen zal worden ten gehoore gebracht. Uitgevoerd zullen worden werken van de Belgische componisten Jean Absil, Guillaume Lekeu en Maurice Schoenma ker, terwijl de Nederlandsche toonkunst vertegenwoordigd wordt door Henk Ba- dings, Alphons Diepenbrock, Guillaume Landre en Willem Pijper. Medewerking zullen verleenen het Rot- terdamsch Philharmonisch Orkest onder leiding van Ed. Flipse, de Nederlandsche zangeres Annie Woud en de Belgische solisten Marix Loevensohn en André Du- mortier, de laatste is prijswinnaar van het concours Isaye 1938 en zal het voor dat concours geschreven pianoconcert van Absil, spelen. FORENSENGEMEENTEN IN HET GEWEER. Op initiatief van burgemeester A. J. v. Gerrevink van Oegstgeest zullen de burgemeesters van alle voornaamste foren sengemeenten Vrijdag 11 November op het gemeentehuis „Jachtlust" te Bilthoven bij eenkomen, ter bespreking van de plannen der regeering ten opzichte van de belasting heffing van forensen. NEDERLANDSCHE SIERTEELT CENTRALE. Het dagelijksch bestuur van de stichting Nederlandsche Sierteeltcentrale brengt ter kennis, dat het ter vergadering van 27 Oc tober heeft besloten het uitkeeringspercen- tage voor snijbloemen en potplanten met ingang van 31 October vast te stellen op 75. R.-K. STAATSPARTIJ. Provinciale Centrale in Zuid-Holland. Op Zaterdag 22 October heeft in het dr. Schaepmanhuis te 's-Gravenhage de op richtingsvergadering plaats gehad van de Provinciale Centrale der R.-K. Staatspar tij in Zuid-Holland. Na enkele technische wijzigingen werd het reglement, zookls dit door het R.-K. Partijbestuur werd goedgekeurd vastge steld. Het bestuur dezer centrale werd daarna gekozen als volgt, mr. E. J. 'M. H. Bolsius, Leiden, voorzitter, dr. A. M. Lucas, Rot terdam, ondervoorzitter, mr. J. J. Winter- mans, Den Haag, penningmeester, H. J. van Mil, Zoeterwoude, lid, en B. J. A. Boel rijk, Zwijndrecht, secretaris. Dr. Lucas zond later bericht, dat hij we gens drukke werkzaamheden zijn benoe ming niet kon aanvaarden. Als een aan de provinciale centrale op gedragen taak mag gerekend worden het doen van een aanbeveling, welke aan een goede samensteling van onze vertegenwoor diging in de Provinciale Staten nuttig kan zijn. De e.v. vergadering der centrale is vast gesteld op Vrijdag 11 November des avonds 7 uur in het Dr. Schaepmanshuis, Den Haag. INLEVERING VAN TULPEN, NIET VAN NARCISSEN EN HYACINTHEN Naar het weekbl. Bl.cultuur van bevoeg de verneemt, is aan Z. Exc. den Minister van Economische Zaken voorgesteld, de verplichting tot reserveering van hya cinthen en narcissen, als bedoeld in artikel 8, lid 2 van het Bloembollensaneeringsplan 1937 (Teeltbeschikking) op te heffen. Ten aanzien van tulpen kan worden me degedeeld, dat voorgesteld is, aan kweekers van Darwin-, Mendel-, late en alle andere dan vroege tulpen, de verplichting op te leggen om per met andere dan met vroege tulpen rechtmatig beteelde oppervlakte voor een waarde van 4.per are in te leveren. Het bovenstaande beteekent dus, dat dit jaar van hyacinthen, vroege tulpen en nar cissen geen verplichte inlevering zal plaats vinden, terwijl van late tulpen voor een waarde van 4.per are zal moeten wor den ingeleverd. Tenslotte zij er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat het in de bedoeling ligt om strengere maatregelen te nemen ten aan zien van telers, die niet of slechts ten deele voldoen aan de verplichting tot inlevering van bloembollen, welke maatregelen onder meer kunnen bestaan uit het intrekken van een gedeelte van het teeltrecht, het welk staat ten name van den, ten opzichte van de inleveringsverplichtingen, nalatigen teler. LEVENSMIDDELEN ALS GESCHENK. Boter behoort van rijksmerk te zijn voorzien. De rijkszuivelinspecteur te 's-Graven- hage vestigt er de aandacht van belang hebbenden op, dat voor zendingen boter, bestemd voor z.g. „Liebesgaben" dezelfde bepalingen gelden als voor alle andere boterzendingen naar het buitenland, zoo dat bij uitvoer, de waar behoort te zijn voorzien van een rijksbotermerk, dat te vens aLs kwaliteitsmerk geldt, ten blijke waarvan dat merk onder het daarop voor komende nummer is voorzien van een op druk, bestaande uit de hoofdletters Z.K.B. Aanbieding ten uitvoer van boter, niet van een zoodanig werk voorzien, vormt een overtreding van bestaande wettelijke voorschriften en kan tot gerechtelijke vervolging van den afzender aanleiding geven. HANDEL IN ZUIDVRUCHTEN. Enorme teruggang in den aanvoer van sinaasappelen. De heer R. Mol uit Rotterdam, voorzitter van den Nieuwen Zuidvruohtenbond, heeft Donderdag in de tiende algemeene verga dering van dien bond o.m. medegedeeld, dat de aanvoer van sinaasappelen en man darijnen, die het vorige jaar ondanks den toen reeds bestaanden oorlogstoestand nog bijna 800.000 kisten bedroeg, dit seizoen tot 20.000 kisten terugliep, hetgeen voor de leden een enorme schade beteekende. Het was spreker dan ook een genoegen namens een der importeurs de vergadering te kunnen medédeelen, dat voor het a.s. seizoen, behoudens onvoorziene omstandig heden, deze import weer zal plaats hebben, zij het dan ook van aanmerkelijk geringer hoeveelheid dan in normale omstandig heden. PROFESSOR G. BARGER IN ONS LAND. De Nederlandsche Studenten Persdienst schrijft ons: Prof. George Barger, Hon. Dr. Sc., Hon. M.D., L L.D., F.R.S., Hoogleeraar te Glas gow, zal in de week van 712 November een bezoek aan ons land brengen op uit- noodiging van de „Organisatie van T/'i- tuurphilosophische en Technologische Fa culteiten in Nederland". Hij zal lezingen houden voor de studenten der Natuurphi- losophische Faculteit te Amsterdam en Leiden over Indol-alkaloïden, terwijl hij in Groningen en Utrecht de alkaloïden van he moederkoren zal bespreken. Naar aanleiding van het bezoek van prof. Barger schrijft men ons: Hoewel voor velen de naam Barger niet onbekend zal zijn, zullen er slechts weinigen weten, dat deze geleerde van Hollandsche afkomst is. Na aan de Universiteit te Londen, Cam bridge en Brussel gestudeerd te hebben en diverse functies in het openbare leven te hebben bekleed, werd hij in 1913 tot hoog leeraar te Londen benoemd. Sinds 1919 was hij hoogleeraar in de medische chemie te Edinburgh; sinds kort in de chemie te Het grootste deel zijner onderzoekingen betrof de alkaloïden; niet alleen helderde hij van zeer vele hiervan de structuur op, maar slaagde er ook in deze te syntheti- seeren. In de eerste plaats noemen wij de ontdekking en synthese van diverse alka loïden uit het moederkoren, in het bijzon der tyramine en hordenine. Verder zijn onderzoekingen over carpaïne, lauroteta- nine, canesine en tenslotte yohimbine. Sa men met Harrington synthetiseerde hij in 1927 het bekende thyroxine uit de schild klier. Dat zijn werk een voorname plaats in de organische chemie inneemt, bewijzen de talrijke eeredoctoraten, hem door de ver schillende Universiteiten o.a. te Heidelberg en Weenen verleend. Prof. Berger is eere lid van de Ned. Chem. Vereeniging en di verse publicaties van zijn hand verschenen o.a. ook in het „Recueil". E. F. J. JANETZKY. Inlichtingen over de tournee van prof. Barger verstrekt de ab-actis der Organi satie van Natuurphilosophische en Tech nologische Faculteiten in Nederland: C. J. H. van den Broek, v. d. Duynstraat 3, Utrecht. H. M. de Koningin in Groningen Tegen twee uur had zich wederom een groote menigte verzameld voor het gou vernementshuis in de Oude Boteringe- straat en langs de route, welke de Konin gin zou volgen nar het universiteitsge bouw. Voor de ambtswoning van den Commissaris der Koningin stond een eere- wacht opgesteld van het te Groningen garnizoen houdende twaalfde Regiment Infanterie. Te ruim twee uur weerklonk „geeft acht" en even later steeg een luid gejuich uit de menigte op, toen H. M. de Konjngin aan den uitgang van het gouver nementshuis verscheen. 'De trommels rof felden voor het saluut, de militaire kapel zette het Wilhelmus in en de geweren werden gepresenteerd, terwijl H. M. de Koningin langs de front der troepen schreed en de eerewacht inspecteerde. Na deze inspectie nam H. M. plaats in de gereedstaande hof-auto, terwijl de le den van Haar gevolg, alsmed d de Com missaris der Koningin in de provincie Groningen, mr. J. Linthorst Homan, en de burgemeester der stad Groningen, mr. P. W. J. M. Cort van der Linden, in de volg auto's plaats namen. Langs verschillende straten, over Noorderbuitensingel, Oran- jesingel, Nassaulaan, Westersingel, Ge dempte Zuiderdiep en Vischmarkt bereik te de stoet tegen half drie door de Oude Kijk in 't Jatstraat het Academieplein. Groot was de belangstelling ook voor het academiegebouw, waar te kwart voor drie de aanbieding zou geschieden van het gedenkraam, door H. M. de Koningin de rijksuniversiteit te Groningen geschonken. Het is begrijpelijk, dat de Groningsche universiteit het als een gulden dag in haar annalen beschouwt, nu de Koningin persoonlijk het geschenk komt aanbieden, dat Zij heeft toegedacht aan de universi teit, welke Haar in 1914 Haar eerste eere doctoraat, dat in de Nederlandsche Let teren, verleende. De keuze van H. M. de Koningin is ge vallen op een gedenkraam van glas in lood, dat is aangebracht in het middelste venster van de aula van het universiteits gebouw en dat is ontworpen door den Groningschen kunstschilder Joh. Dijkstra. Bij de plechtigheid in het academiege bouw te Groningen heeft H. M. de Konin gin vóór de onthulling van het gedenk raam op de toespraak van den president curator dr. E. van Weideren baron Ren- gers als volgt geantwoord: „Dat Mij in 1914 het eeredoctoraat werd verleend, heb ik hoogelijk gewaardeerd en daarom verheugt het Mij, dit raam te kunnen aanbieden en heden persoonlijk overdragen als eeti tastbaar bewijs daar van en een blijvend teeken van Mijn saamhoorigheid met de Groningsche uni versiteit. Moge het licht er immer doorvallen over mannen en vrouwen, die, zelf geroe pen en bereid om de fakkel der weten schap tot ver over de grenzen van stad en land uit te dragen, daarmede de hooge traditie ongerept 'voortzetten eener uni versiteit, die terecht de trots is van het Groninger land''. H. M. besloot met den ontwerper van het raam, den heer Dijkstra te verzoeken zelf het gordijn daarvoor weg te nemen. Na de onthulling begaf de Koningin zich, wederom toegejuicht door een groote me nigte, naar het provinciehuis, waar aan Haar werden voorgesteld de ïeden van Gedeputeerde Staten van Groningen en van het college van B. en W. van de ge meente Groningen. In deze kring heeft Zij zich doen voorlichten over verschil lende economische onderwerpen het belang der provincie rakende. Na een algemeene inleiding van den Commissaris der Koningin, zijn korte uit eenzettingen gegeven door den hoofdin genieur van den provincialen waterstaat over de kanalenplannen in de provincie, door den voorzitter der Groninger maat schappij van landbouw over den land bouw, door den voorzitter van de Kamer van Koophandel, over industrie en han del en door den rijksinspecteur van de werkverschaffing over het werkverschaf- fingsvraagstuk en de toekomstige werk- objecten. Na deze uiteenzettingen heeft H. M. zich met de aanwezigen over de behandelde onderwerpen onderhouden en over nog andere aangelegenheden gesproken. De burgemeester van Groningen deed o.a. mededeeling over den stand* der res tauratiewerkzaamheden aan den Martini toren. Te vijf uur keerde H. M. naar het gou verneurshuis terug, waar zij den verde ren avond doorbracht. Zij had er echter in toegestemd, dat de verschillende Gronin ger zangvereenigingen te negen uur vóór het Gouverneurshuis een zanghulde zou den brengen, waarvoor ook van de zijde van het publiek groote belangstelling be stond. Het was een herhaling van de op 6 September j.l. gegeven uitvoering van een cantate geschreven door M. H. van 't Kruys, ter gelegenheid van het regee- ringsjubileum door ongeveer 1000 zan gers, onder leiding van den d.'rigent R. W. Kuiper. Onder daverend gejuich verscheen de Koningin op het bordes en vriendelijk dankte zij, zoowel het publiek voor de hartelijke begroeting als de zangers en in het bijzonder den dirigent voor de Haar gebrachte hulde. Heden, den tweeden dag van Haar be zoek aan Groningen, is H. M. de Konin gin te 10 uur van het gouvernementshuis, waar Zij als gast van den Commissaris der Koningin vertoeft, uitgereden om door de onthulling van een gedenksteen bij de Oos- tersluis in het nieuwe Van Starkenborch- kanaal, tevens de doopplechtigheid te ver richten en het kanaal, dat voor de binnen- scheepvaartverbindingen der Noordelijke provinciën een zoo groote verbetering be teekent, den naam te geven van het ge slacht, waaruit na elkaar twee commissa bender Gebruikte instrumenten Het koopen van een occasion piano of vleugel is bij uitstek een zaak van vertrouwen, 'n Vertrouwd adres sinds 1850: rissen der Koningin de provincie Gronin gen hebben bestuurd. Op de brug voor de Oostersluis geschied de de plechtigheid der onthulling van den gedenksteen, die was aangebracht in den muur van het bovenhoofd van de sluis. Tegenover de plaats, waar de nog door een zwart doek verborgen steen is inge metseld, was een tribune opgeslagen in het midden waarvan zich een loge bevond, met zetels voor H. M. de Koningin en Haar gevolg en voor verschillende andere ge- noodigden. stoet gearriveerd was en de Koningin de Tóen te kwart over tien de koninklijke voor Haar bestemde loge had betreden, werden verscheidene aanwezigen aan Haar voorgesteld. Met sommigen hunner wis selde Zij eenige vriendelijke woorden. De commissaris der Koningin in de pro vincie Groningen, mr. J. Linthorst Homan, nam, toen allen hun plaatsen hadden inge nomen, het woord voor hït uitspreken van een begroetingsrede. Het was een verrassend en voor velen zelfs een ontroerend moment toen uit de bij de tribune aangebrachte luidsprekers plotseling de stem klonk van den vorigen commissaris dezer provincie, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh, die Gro ningen verliet, om als gezant Harer Ma- jesteits regeering te vertegenwoordigen in Brussel en die thans als gouverneur-ge neraal van Nederlandsch-Indië in het pa leis te Buitenzorg zetelt. De rede van den landvoogd was opgeno men op gramofoonplaten en was overge bracht door de Nirom. Na deze rede uit den luidspreker sprak H.M. de Koningin als volgt: Rede i i H.M. de Koningin. Nu het groote werk voltooid en in ge bruik genomen is en Groningen daarmede een nieuwen uitweg verkregen heeft naar het IJselmeer en het Westen van ons land, voldoe ik gaarne aan het verzoek van u, mijnheer de Commissaris, om aan dit ka naal tot in lengte van dagen den verkregen naam te verbinden door den steen te ont hullen, die het nageslacht daarvan blijvend kond zal doen. De naam van Starkenborgh is den Gro ningers niet alleen vertrouwd, maar ook te recht bij hen geëerd. De stem van den tegenwoordigen drager daarvan, die thans in ons Nederland van overzee de meest vertrouwelijke post be kleedt, heeft daareven slechts gezegd, dat zijn voorvaderen en hij dit gewest gediend en mede bestuurd hebben. Op deze plaats behoef ik daar zeker wel niet aan toe te voegen, dat zijn vader en hij, in de eerste plaats, dat deden op een wijze, die hun recht geeft op duurzame erkentelijkheid van stad en provincie. Moge daarom het van Starkenborgh-ka- naal zijn naam eer aan doen en niet alleen bijdragen tot een voorspoed van de provin cie, die het doorkruist, maar tevens voor haar nijvere en ondernemende bewoners een nieuwe schakel vormen met het overige vaderland. Toen H.M. had uitgesproken drukte zij op een knop, die in haar loge was aange bracht, en het doek, dat den gedenksteen verborgen hield, schoof weg. Hiermee was de plechtigheid ten einde. Nadat de Koningin van verschillende aan wezigen afscheid had genomen, vertrok zij in gezelschap van den Commissaris der Ko ningin en van haar gevolg, terwijl de ge- noodigden naar de stad terugkeerden. Over Plantsoenbrug en Friesche Straat weg reed de koninklijke stoet over Dok- werd naar Zuidhorn, om een deel van het nieuwe kanaal in oogenschouw te nemen. Te Zuidhorn werd halt gehouden voor de boerderij van den heer E. J. Aukema, die H.M. verwelkomde en haar de boerderij toonde. Tevens was hier aanwezig de in specteur van den veeartsenijkundigen dienst, die de Koningin op haar verzoek uit voerige inlichtingen gaf over het heer- schende mond- en klauwzeer en zijn gevol gen voor de veehouderij. Vanzelfsprekend was ook in Zuidhorn en langs den weg erheen de belangstelling van het publiek zeer groot. Herhaaldelijk werd de Koningin hartelijk toegejuicht, evenals trouwens in de straten van de stad Gro ningen, toen zij tegen half één voor het gouvernementshuis terugkeerde om daar de lunch te gebruiken. Tegen 2 uur reed de Koningin voor de laatste maal tijdens dit bezoek uit voor een bezoek aan de Friesch-Groningsche beet wortelsuikerfabriek. Tengevolge van den vrij-en Zaterdagmid dag van velen was de belangstelling langs den geheelen weg zoo mogelijk nog groo- ter dan tijdens de vorige ritten. ONVEILIG STRAND Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Donderdag 10 November, van 10.30 tot 16 uur wegens schieten met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is, na dat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. Wilde bussen en wilde maatregelen INGRIJPEN VAN DEN MINISTER. Naar wij uit nie't-officieele bron ver nemen, heeft de minister van Justitie een telegram gezonden aan de betrokken amb tenaren, waarbij dezen bevel wordt ge geven, om ook die wilde autobusdiensten stop te zetten, welke op Den Haag rijden op een traject, waaromtrent in kort geding tegen een andere onderneming de stopzet ting is gelast door den president der recht bank te Amsterdam. Volgens dit telegram, dat een explicatie behelst van een voorafgaande circulaire zouden naar wij vernemen ook dit autobusdiensten moeten worden stopgezet, waaromtrent door den president der recht- bang te Den Haag in kort geding de eisch tot stopzetting, ingediend door de Ned. Spoorwegen, is afgewezen. „Maasbode" Nader meldt men ons: Het telegram van den minister, volgens hetwelk op die trajecten, ten aanzien waarvan de president der Amsterdamsche Rechtbank een veroordeelende uitspraak heeft geveld, ook die busdiensten zouden moeten worden stop gezet, tegen welke geen veroördeeling is uitgesproken, heeft vanochtend te 's-Gravenhage reeds effect gehad. Blijkbaar heeft de Amsterdamsche politie-leiding aan het ministerieele tele gram een andere uitlegging, althans een andere toepassing gegeven, want in de hoofdstad bleven de bedoelde autobus diensten ongemoeid. In den Haag echter verschenen vroeg in den ochtend tien po- litie-agenten voor de Garage Sommeling, voor de garage van der Weyden en voor die van de onderneming Holthuyzen, wel ke „wilde" busdiensten op Amsterdam onderhouden. Een politiewacht voor de deur verhinderde, dat de bussen de gara ges verlieten. Een en ander geschiedde in volkomen rust. Een poging van de zijde van Sommeling om zijn pasagiers met een anderen busdienst naar Rijswijk te laten brengen en vandaar verder, werd door de politie verijdeld. De ondernemingen heb ben nadien lijdelijk toegezien. Twee van de wagens van Sommeling, die vanochtend niet in de garage waren, hebben echter de vrijheid behouden en rijden nu op en neer tusschen Amsterdam en het Wasenaarsche viaduct, op de grens van de gemeente den Haag. De in Amsterdam gevestigde onderne mingen van der Weyden en Avanti rijden niet meer hun traject Amsterdamden Haag krachtens het vonnis van den Am- sterdamschen president. Het is echter niet zoo, dat nu alle diensten op dit traject gestopt zijn. Want er doet zich de omstan digheid voor, dat wel het traject Amster damden Haag „besmet" wordt geacht, doch niet het traject Amsterdamden HaagRotterdam. De garage van Zetten te Rotterdam neemt nu aan het Spui in den Haag geregeld passagiers voor Am sterdam op en onderhoudt een druk ge bruikten uurdienst. De andere in den Haag gevestigde on dernemingen, die op Rotterdam, Leiden, Utrecht, Antwerpen enz. enz. rijden, zijn door de politie eveneens ongemoeid ge laten. Wij spraken vanochtend den heer Som meling, die teleurgesteld was over de stopzetting. „Wat baat mij nu", zeide hij, „de uitspraak van den president van de Haagsche Rechtbank?" Zooals men weet is onlangs een eisch van de Spoorwegen en van de H.T.M. tot stopzetting van Som- melings diensten door den Haagschen pre sident afgewezen. De heer Sommeling deelde mede, dat zijn advocaat, mr. de Grooth uit Rotterdam, vanochtend een kort geding aanhangig zal maken ten ein de opheffing van den politioneelen maat regel te bewerken. De onderneming Sommeling, waarbij 40 man personeel in dienst is, pleegt op Zaterdagen 1200 tot 1400 personen op het thans „besmette" traject te vervoeren, zoodat men zich denken kan, dat er van ochtend ook onder de cliëntèle eenige op schudding is gewekt. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Onderzoekingen over de veranderlijkheid van de biochemische eigenschappen van de Vibrio cholerae in verband mset het El Tor-vraagstuk", de heer H. Beeuwkes, geboren te Fort de Koek (Sum.). Geslaagd: Propaedeutisch examen Theologie: mej. J. L. Klink, Hilversum; Candidaatsexamen Rechten: mej. J. M. Visser, Voorburg en de heeren N. W. de Grooth, Den Haag, H. E. van Duyl Schultz, Den Haag, C. Diederiks, Den Haag; Doctoraal examen Rechten: de heer Th. Peek, Oegstgeest. Voor het examen van apothekers assistent zijn geslaagd: mej. \ran der Zij den, Den Haag, mej. de Roos, Den Haag, mej. Spoor, Voorburg.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6