RIJNSTREEK ZATERDAG 5 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 STATEN KIESKRING GOUDA. Bijeenkomst Kath. Gemeenteraadsleden. De Vereeniging van R.K. Gemeente raadsleden in den Statenkieskring Gouda houdt volgende week Vrijdag 11 Novem ber, in Hotel Ter Gouw te Gouda, een le denvergadering, waarop door den heer Ni- vard, oud-wethouder van Rotterdam, zal worden behandeld: de gemeentelijke auto nomie. Tot deze vergadering hebben alle katholieke Raadsleden uit dezen kring ALPHEN AAN DEN RIJN LOODGIETER OMLAAG GEVALLEN. Een zware hersenschudding opgeloopen. De loodgieter S. B., werkzaam bij den bouw eener boerderij in de Ridder- buurt, had gisterenmiddag het ongeluk van een steiger te vallen. Hij kwam met het hoofd op den grond terecht en heeft een zware hersenschudding be komen. De getroffene werd per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. Dr. P. verleende de eerste hulp. De laatste uren van het Gouwe-eiland. De kunstwerken van de beide oude brug gen aan Gouwsluis staan thans midden in de Gouwe en zullen, evenals het eiland weldra tot het verledene behooren. Het sloopen van deze zware muren blijkt een interessant werk, dat veel bekijks heeft. Door een duiker worden gaten in de steen massa geboord, vervolgens wordt door de gemaakte opening een zware staaldraad gewerkt, een lus om de muur gehaald, waarna door middel van een kraan, de zware brokstuken naar boven worden ge haald en van de plaats worden verwij derd. Geboren: Simon, z. van C. D. Blom en J. van 't Wout. Ondertrouwd: F. A. Donderbroek 33 j. en A. C. Lok 35 j. Getrouwd: J. Simmerman 27 j., wo nende te 's-Graveland en M. Cornelia Overes 26 j. J. J. van Dam 20 j., wo nende te Bodegraven en G. G. van Leeu wen- 19 j. Vertrokken: Trijntje van der"'Ster, dienstbode, Steekterweg 102, naar Wasse naar, Storm van 's-Gravenzandeweg 137 Maria C. Overes, zonder beroep, Steekter weg 102, naar 's-Graveland, Zuidereind 432 Marijtje de Graaf, dienstbode, Concor- diastr. 7, naar Noordwijk, Huis ter Duinstr. 26 Jozeps Kroon, veehandelaar, Hooft- straat 73, naar Appingedam, Heiliggraven- weg 18 Jannigje W. de Vries, dienstbo de, Oudshoornscheweg 110, naar Brakel, Hovent. BODEGRAVEN RECTOR G. HUIBERS. In verband met zijn ziekte eervol ontslag gevraagd. De zeereerw. heer G. Huibers, rec tor van het St. Joseph-Instituut al hier, is wegens ziekte in het ziekenhuis „St. Joannes de Oeo" te Haarlem op genomen. In verband hiermede heeft hij eervol ontslag aangevraagd en verkregen. Vrouwenbond. Vrijdagavond verga derde de Vrouwenbond in de bovenzaal van het Parochiehuis. De belangstelling was zeer groot, daar de zeereerw. heer Henri de Greeve zou spreken over: De mooie taak van de vrouw". Voor de pauze zette de gewijde spr. de geheimzinnige overeenkomst van de moe der met die van den Verlosser uiteen. Zoo als Maria haar goddelijk Kind met zorg heeft opgevoed, zoo brengt de moeder haar kind groot met de grootste zorgen. Zij is het, die het kind het eerste gebedje doet stamelen; die het kind rein moet houden; zij is het vooral, die het kind voorzichtig en behoedzaam leidt in de rijpere jeugd, in de verlovingsjaren om het te heiligen en daardoor de wereld te heiligen. Dit alles geschiedt met de grootst mogelijke liefde, die samenvalt met haar werkzaamheden. Zij werkt en arbeidt en voortdurend zijn haar gedachten bij haar kind, waar het zich ook mag bevinden. Zij leeft met dat kind mede, in vreugde, droefheid en gevaren. Zij dwingt ons aller respect af door haar vroomheid en geduld, in tegenstelling met de man, die in den regel gezien is, als hij het hoogste woord voert. Vandaar ook, zoo besloot spr. het eerste gedeelte, dat Chris tus verdwijnt daar waar de vrouw als speelbal gebruikt wordt, doordat zij het katholieke geloof nog blijft aanhangen, als de man het reeds lang den rug heeft toe gekeerd. Na de koffie werd het begrip van het inwendige leven besproken, dat in onze moderne tijd vaak verloren gaat. Nadat spr. op duidelijke wijze had uiteengezet, wat we onder het inwendige leven verstaan, vervolgde hij dat we de buitenwereld niet tegen het inwendige leven moeten ver kwanselen. Op den 18-jarigen leeftijd, gaat de wereld voor een meisje open, maar bo ven alle wereldlijke vermaken moet de „vroomheid en reinheid van hart" een der grootste vereischten zijn, die in alle stilte moeten worden aangekweekt, zooals in het stille en afgelegen huisje van Nazareth, waarna spr. besloot met de prachtige woor den: „Leef je leven in de stilte van een Moeder Gods-leven! Dan houd je de we reld op een afstand en dan alleen staat er een heerlijk leven voor je open". Mej. Koosje de Koning bedankte met eenige woorden en zeide, dat allen zich als lid opgeven van „De Bond zonder Naam". G e v e s t i gd: H. J. Spierenburg en echtg: van Beilen J. C. van Miert en gein van Woerden P. Codee van Wad- dinxveen W. Bongenaar van Utrecht A. Roest van Groot Ammers J. Ploeg van Amsterdam J. de Ruiter van Wad- dinxveen J. Doornik van Baarn J. Boll en gezin van Driebergen. Vertrokken: F. O. Brainich von Brainich-Felth en gezin naar Woerden J. Militie en gezin naar Rietveld C. Hoogendoorn naar Utrecht C. P. Kuipers naar Alphen aan den Rijn G. Kloeck en gezin, naar Oudenrijn A. Th. Weer denburg naar Zwammerdam H. J. Huis man en gezin naar Leiderdorp. HAZERSWOUDE Geboren: Gerrit zoon van C. Verkerk en M. de Witte. Geboren: Heiltje d. van B. den Bra ver en D. Wille. Marianne Beatrix d. van J. van Ommering en A. M. van der Loo. Ondertrouwd: J. van Jaarsveld, 26 jaar en J. M. Louwers, 27 jaar C. v. d. Zwaan, 24 jaar en G. Louwers, 24 jaar. Ondertrouwd: N. J. van Rijt 31 j. en M. K. Mensch 34 j. J. G. van Wet ten 23 j. en A. G. v. d. Poel 20 j. Gehuwd: J. C. P. Timmermans 29 j. en R. S. Vreeburg 25 j. Overleden: Arie Feyneveld 88 j. HOOGMADE Staatspartij. Hierbij maken wij de le den even attent op een kleine onjuistheid, welke in de convocaties van de te houden ledenvergadering is geslopen. Als datum is n.l. opgegeven: Woensdag 10 November, terwijl dit, zooals waarschijnlijk allen wel hebben bemerkt Woensdag 9 November moet zijn. Natuurlijk echter was de Woensdag avond al vrijgemaakt om deze belangrijke vergadering te gaan bijwonen en het w; ord, dat wij tot de leden hadden willen richten, ->us dan overbodig. Maar er nog even aan herinneren, kan geen kwaad. Woensdag 9 Nov. dus allen present! LEIDERDORP Oprichting buurtvereeniging. Bewo ners van Koningstraat en omgeving verga derden in café Ramaker om te komen tot oprichting van een buurtvereeniging. De voorz. van het voorloopig comité, de heer P. Ph. Deumer, hield een korte inlei ding, waarin hij opmerkte, dat de onderlin ge saamhoorigheld, zooals die bij de feesten ter gelegenheid van het jubileum van H.M. de Koningin aan dqn dag was getreden, kon blijven voortbestaan en hij gaf daarvoor het oprichten van een buurtvereeniging in overweging. Na een geanimeerde bespreking, welke hierop volgde, werd tot oprichting besloten. Als voorzitter werd gekozen de heer P. Ph. Deumer. Het geheele bestuur bestaat uit 9 leden. Ie Secr. is de heer A. J. Bekker, le penningm. de heer L. Krijgsman. OUDE-WETERING 75-JARIG BESTAAN BIJZ. CHR. SCHOOL. De aanstaande week zal het ju/bilé der Bijzondere Christelijke School voor Natio naal Onderwijs feestelijk worden gevierd. De herdenking zal plaats hebben op Woensdag 9 November voor de ouders van de tegenwoordige leerlingen en de leden van de schoolvereeniging en op Don derdag 10 November uitsluitend voor oud- leerlingén. Er is voor beide dagen een uit gebreid programma samengesteld, waar aan wij het volgende ontleen en: Woensdag 9 Nov. Feestrede door dr. G. P. Itterzon, Ned. Herv. Predikant te 's Gravenhage (oud-leerling); Korte toe spraak door den eere-voorzitter ds. J. Brouwer te Alphen aan den Ryn; decla matie door den weled. heer A. van Kalken, oud-hoofd der school. Donderdag 10 Nov. Aanbieding van het huldeblijk der oud-leerlingen door ir. J. W. Roeloffs te Batavia; Feest-cantate, aan geboden door den weled. heer A. van Kal ken. Voorts zal dezen avond opgeluisterd worden, Zangnummers, Voordracht, enz. Op beide avonden zal de Schoolarts dr. A. van der Bijl spreken over „75 jaar Chr. Schoolonderwijs te Oudewetering". Behalve de bovenvermelde bevat het programma nog tal van bijzonderheden, waarvan wij tot slot nog willen overne men de lijst va nde namen der hoofden der school, welke in den loop der verstre ken 75 jaar werkzaam waren of »mg zijn. 1. A. Jaisz., 2. F. van Kalsbeek, 3. G. J. van Zanten, 4. G. J. G. Bontje, 5. J. A. J. van Ginhoven, 6. A. van Kalken, 7. D. Meyer, 8. C. P. van der Bie, 9. P. M. Oost- lander en 10 L. de Jager. Bazar. Naar wij (vernemen zal de ba zar, welke ten bate van de R.K. Tooneel- vereeniging alhier zal worden gehouden plaats hebben op Dinsdag 15 en Woensdag 16 November a.s. De vo bereidende werkzaamheden zijn in vollen gang en indien de animo tot bezoek evengroot zal zijn als de animo onder de verschillende dames en heeren, die met deze voorberei ding zijn belast, dan zal het ongetwijfeld een succes worden. Een Chrysanthemum tentoonstelling te Ter Aar Dat Ter Aar met haar ruim 4000 zielen een belangrijke "plaats inneemt op het tuin bouwgebied, mag eenieder dié het dorp doorkruiste, zeker opgevallen zijn. Immers, ir den zomer kan men langs' alle wegen en paden de weelderige groentegewassen bewonderenen ook zijn de laatste tiental jaren een gróót aantal kassen en waren huizen gebouwd, benevens duizenden ramen •platglas. Van welke beteekenis de tuinbouw is in deze omgeving moge blijken uit het feit, dat de Ter Aarsche veiling het grootste kwantum snijboonen aanvoert van geheel Nederland, voorts behoort zij met de Dop erwten, Tuinboonen en Peulen bij de drie grootste en met de Augurken de vierde. Neemt de gemeente alzoo op het groen- tengebied een vooraanstaande plaats in, nu ook zijn de nijvere tuinders op een an der terrein begonnen hun bedrijven meer rendabel te maken deels door de terug gang van de financieele resultaten der groententeelt, maar ze wilden tevens een verlenging der inkomsten zien. Was men anders afhankelijk van de drie zomermaan den, thans wordt gepoogd deze nog wel doorslaggevend te maken, doch in het voor- en-najaar staat men verbaasd, wat de kwee kers aanvoeren in vergelijking met een tien jaren terug. Werd anders drie maanden geveild, nu bet geheele jaar door. In het voorjaar wor den verder duizenden bloembollen gefor ceerd, verschillende rozenkassen zijn er ge komen en een machtige uitbreiding van de Chrysanthenteelt. Zeker, dit alles gaat niet van een leien dak, want als men den ar beid nagaat zelfs de nachtrust moet het menigmaal ontgelden is het somtijds niet algeheel loonend. maar er is tenminste in komen. Het willen aanpakken, het stoere door zettingsvermogen, het niet laten zinken van den moed, dit zijn belangrijke fac toren, welke blijk geven van een optimis- tischen geest der jongeren. De groote deel name aan de tuinbouwwintercursussen, dat zij hun vak „met theorie en praktijk" wil len beoefenen en vandaag is het wederom ce Katholieke Jeugd, onder leiding van Vice Praeses A. Groen,- die een tentoon stelling heeft georganiseerd. Een kamp, onderling de mooiste bloemen te kweeken. Scheen er eerst nog eenige vrees te zijn voor het welslagen, vanwege het vernielen der gewassen door den hevigen storm met daarover een paar strenge nachtvorsten, de ingezonden variëteiten hebben daar geen hinder van gehad, althans het is niet te ■bespeuren in afwijkende mate. Zoodra men de groote zalen van het Pa rochiehuis betreedt, is het een lust voor de oogen de prachtige bloemen, eenbloemi- gen, tros- en pot-chrysanthen te zien staan prijken. Een schat van bloeiende planten, ja het zou te ver voeren een volledig ver slag hiervan te geven. Slechts door een per soonlijk bezoek zal men zich een denkbeeld kunnen vormen van de geweldige rijkdom aan kleuren en den waarlijk feëerieken aan blik van dit bloemenparadijs. dat heel net jes opgebouwd uit de mooiste soorten, bij elkaar, die het voorrecht heeft ei te mogen vertoeven,een onuitwischbaren indruk zal achterlaten. Deze expositie laat zien, hoe in eendrach tige samenwerking tusschen practijk en wetenschap de opbrengst van den bodem wordt opgevoerd, tot welke prestaties de Ter Aarsche kweekers, ondanks den zwa ren druk der tijden, in staat zijn. Wij hopen van harte, dat de vele zorgen en moeiten, welke de organisatoren zich hebben getroost, door een druk bezoek zul len worden beloond. Voor slechts twintig cent ziet men een keur van bloemen, kan iets schoons beschouwd worden. De tentoonstelling is Zaterdag, Zondag, Maandag en Dinsdag geopend. Komt zien. De opening. Hedenmiddag om vier uur is de eerste groote Chrysanthemum-tentoonstelling ge opend door Pastoor Bilars, waarbij vele vereenigingen en voortaanstaande personen blijken gaven van belangstelling. Na een hartelijk openingswoord werd de uitslag der inzendingen bekend gemaakt, bekroond door de Jury, welke bestond uit ae heeren J. Spaargaren, D. Tas en A. Eve- leens, allen Aalsmeersche kweekers. Over de inzendingen, bizonder die van de jeugd, had de Jury niets anders dan lof. De bekroningen. Eenbloemige Chrysanthen: le pr. G. J. v. d. Hoorn Azn. Met lof van de Jury. (beker); 2e pr. Gebr, v. Zaal (zilveren me daille); 3e pr. Gebr. v. Zaal (zilveren ver gulden medaille); Eervolle vermelding Gebr. G. Koeleman en Gebr. van Zaal. Chrysanthen (Drie op één): le pr. C. J. A. Koeleman. Met lof van de Jury. (Pla- quet); 2e pr. C. J. A. Koeleman (lauwer tak); 3e pr. Ant. v. d. Jagt (bronzen me daille); Eervolle vermelding: C. J. A. Koe leman. Chrysanthen (Vertakt): le pr. Gebr. van Zaal (plaquet); 2e pr. Gebr. van Zaal (zil veren medaille); 3e pr. J. Bosland (bronzen medaille); Eervolle vermelding: C. J. A. Koeleman, J. Bosland, Gebr. Touw en Gebr. v. Zaal. Chrysant-hen (Pot): le pr. Versluys-Was- senburg (beker); 2e pr. Versluys-Wassen- burg (bronzen medaille); 3e. pr. C. Fran sen (bronzen medaille). Chrysanthen. (Kleinbloemigèn-tros): le pr. Joh. v. d. Jagt (beker); 2e pr. Gebr. van Zaal (plaquet van den Burgemeester); 3e pr. J. Valentijn (zilveren medaille); 4e pr. A. v. d. Jagt; 5e pr. H. Sassen; 6e pr. A. v. d. Jagt; 7e pr. C. Fransen. Eervolle De Raad dezer gemeente vergaderde gisteravond ten Stadhuize. Afwezig met kennisgeving de heer Zon. Een groot aantal ingekomen stukken gin gen onmiddellijk na de opening onder den hamer van „kennisgeving" door. Een dezer bevatte de mededeeling van de goedkeuring door Ged. Staten, dat de commissieleden 1.50 per avond als „be looning zullen ontvangen. Over een kwestie van aansluiting aan de waterleiding bij den heer Bos ontston den uitvoerige discussies over het al cf niet bijdragen in de kosten van aanleg, waaruit bleek, dat de betrokken verorde ning niet geheel aan den zin der raads leden voldeed. Besloten werd deze kwes tie aan de commissie voor Publieke W-erken wederom voor te leggen. Over de benoeming van een ambtenaar werd gestemd. Resultaat: wethouder Son- nevelt zal de paartjes in den echt verbin den. De verbouwing van het raadhuis. Hierna werden de discussies over de ver bouwing van het raadhuis geopend, waar bij de voorzitter maar afzag van voorlezing van het groot aantal rapporten, dat de hiervoor ingestelde commissie deed ver schijnen. De heer Snel vroeg waarom er geen ad vies van B. en W. in deze kwestie was. De voorzitter antwoordde, dat de com missie is ingesteld en dat deze haar rap porten aan den Raad indient. Wethouder de Wit zou geen advies in deze zaak aandurven. De heer v. Beek kwam heftig tegen een onnauwkeurigheid van belang in deze rapporten, betreffende de ruimte, waarin de cijfers verkeerd zijn. Over deze kwes tie werd een minderheidsrapport inge diend, hetgeen de voorzitter een verkeerde wijze van handelen vond. Men had dit in de commissie moeten mededeelen. De heer v. Beek vond, dat in deze be sprekingen een lak gelegd werd op den architect, hetgeen niet recht is, volgens spr. Hoe zijn de cijfers dan in het rapport gekomen, vroegen meerderen zich af. De voorzitter zeide, dat de secretaris van de commissie heeft gemeten en blijkbaar fouten heeft gemaakt. De hoofdkwestie, waar men nu over ging spreker, is: zal men het raadhuis verbouwen, of:/zal men het perceel Westdam 4 aankoopen? (bedrag: f 20.000). Is het groote plan te duur? De heer v. Beek vond, dat we dit niet konden betalen. De voorzitter: „Ja, dan kan ik er ook niets aan doen". De heer v. d. Heyden, als deskundige, deed uitvoerige mededeelingen. Deze han delen ook over de vraag, of het raadhuis door verbouwing ontsierd zal worden of niet. Wethouder de Wit vond, dat in een der teekeningen een soort „veestal" aangebouwd schijnt te zijn. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN De aankoop van het bewuste pand op perde ook de vraag: centralisatie öf de centralisatie/ Een bekend architectenbu reau heeft haar advies gegeven, ook over het vijfde plan (uitbreiding stadhuis). Vol gens haar meening is dit plan zeer goed uit voerbaar. De kosten van dit plan 2ijn 40.000.terwijl de verbouwing van het bedoelde pand met de aankoop op f 30.000 komt. Uitvoerig schetste wethouder Sonnevelt de voordeelen van het z.g. „centralisatie"- plan. Voorzien wordt, dat plan vijf voor 25 jaren dienst kan doen. De heer Lunenburg kreeg de indruk, dat de minderheid krampachtig blijft vast houden aan de aankoop van het bewuste pand. Zij wil dit met alle geweld aan de gemeente laten overdoen, aldus spr. Het speet spr. dit te moeten zeggen. Besloten werd te stemmen over het al of niet aankoopen van pand 4. Met 4 tegen 8 stemmen werd de aankoop verworpen. (Vóór: de heeren v. d. Heyden, de Vries, de Wit en v. Beek). Hoewel hiermee in principe besloten werd tot de groote verbouwing, schorste men een definitief besluit nog op, om het architectenbureau om advies te vragen. Punt 6 werd goedgekeurd. Punt 7: Aanvragen om een crediet van 7000 tot bouw van een kantoorgebouw bedrijven. In verband met den aanleg van kabels voor de automatiseering, adviseerde de directeur van bedrijven zoo spoedig mo gelijk te handelen. De heer de Vries: „Is de bouw noodzake- kelijk?" De voorzitter antwoordde bevestigend. Nu wordt tijdelijk een magazijn gehuurd ten bedrage van 4.50 per week. De com missie voor bedrijven was er over het ge heel mee eens. Zonder stemming goedge keurd. Punt 8: Verleening van de subsidie van 10 voor aankoop medaille kanariefok- vereeniging-tentoonstelling, wordt goedge keurd met 8 tegen 4 stemmen. Tevens werd goedgekeurd een bedrag van 25 te verleenen tot aankoop van mobili- satiekruisen, op verzoek van de betreffen de vereeniging. Eveneens een bedrag van 50 voor 'het houden van een tuinbouwwintercursus, uit gaande van de Veilingvereeniging „W. en O". Een leening van 50.000 zal tenslotte worden aangegaan tegen een rentevoet van S 3/8% bij de Rotterdamsche Bankvereeni- ging, met een looptijd van 25 jaar. Een en ander om de kosten te dekken van ver schillende gevoteerde bedragen. Bij de rondvraag vestigde de heer Cnosse de aandacht op de Egyptische duis ternis die 's morgens in Woerden heerscht Om vijf uur zouden de lantaarns volgens genomen besluit aan zijn. De voorzitter zal hierover met de direc teur der bedrijven overleggen. Hierna sluiting. vermelding: C. J. A. Koeleman, J. Bosland, M. v. d. Jagt, Gebr. G. Koeleman, Gebr. Touw, G. J. v. d. Hoorn Azn en Gebr. van Zaal. Verplichte inzending van de St. Josephs Gezellen. Chrysanthen (Kleinbloemige): le pr. G. Otto Gzn; 2e pr. A. v. d. Jagt; 3e pr. J. van Zaal; 4e pr. B. Touw. Eervolle vermelding: A. v. d. Jagt, B. Touw, J. v. d'. Pijl, J. Bosland en W. v. Tol. Verplichte inzending der K.J.C.: Chry santhen (Kleinbloemige): le pr. A. v. d. Hoorn Gzn; 2e pr. Th. v. d. Jagt; 3e pr. Th. v. d. Jagt; 4e pr. M. v. d. Jagt; 5e pr. A. v. d. Hoorn Gzn; 6e pr. S. v. d. Jagt; 7e pr. J. Pieterse. WOERDEN Verduistering van gelden. Een geval van verduistering is bij de politie aanhangig gemaakt door een der bedeelden v. h. Burgerlijk Armbestuur. Door een der leden v. h. B. A. waTen aan een zekere H. P., alhier, bonnen ver strekt ter waarde van 1.Later bleek, dat vier van deze bonnen eigenmachtig verhoogd waren tot een bedrag van 1.50. Door de secretaris v. h. B. A. werd deze vervalsching bij de afrekening met de leverancier ontdekt. Bij het verhoor door de politie bleek, dat de vrouw van P. de vervalsching had bedreven, terwijl haar man erbij was. Tegen beiden is proces verbaal opgemaakt wegens valschheid in geschrifte en medeplichtigheid daaraan. De 9000 gepasseerd. Het aantal in woners dezer gemeente is gisteren 3 Nov. de 9000 gepasseerd. Het juiste aantal is nu 9003. ZWAMMERDAM Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven 36 mannen, 1 vrouw. Verdeeld naar de beroe pen: steenfabr.arb. 4, bouwbedr. 6, hout- bew. enz. 3, kleeding 1, leder, wasdoek, enz. 1, metaalnijverh. 4, voed.-genotmid- delen 1, landbouwbedr. 11, losse arb. 5. Will U iets weten? Vraag: Is een dienstbode verplicht als zij op de week is verhuurd om nog een maand in die betrekking te blijven? Antwoord: Neen, indien zij bij de week is verhuurd, kan zij ook met een week haar betrekking opzeggen. ST. CLEMENSRETRAITEHUIS TE NOORDWIJKERHOUT. Zaterdag 12-15 Nov. Jonge mannen ƒ6.50 Dinsd. 15-18 Nov. Gehuwde vrouwen ƒ6.50 Zaterdag 19-22 Nov. Mannen ƒ6.50 Zaterdag 26-29 Nov. Heeren zangers 6.50 Dinsdag 29 Nov.-2 Dec. Meisjes boven 17 jaar 6.50 December: Vrijdag 2-5 Dec. Jonge mannen ƒ6.50 Woensdag 7-10 Dec. L.T.B. 8.50 Zaterdag 10-13 Dec. Mannen ƒ6.50 Dinsdag 13-16 Dec. L.T.B. ƒ8.50 Zaterdag 17-20 Dec. Jonge mannen 6.50 Donderdag 22-25 Dec. Jonge mannen (Kerstretraite) 6.50 Zondag 25-28 Dec. Jonge mannen (Kerstretraite) ƒ6.50 Woensdag 28-31 Dec. Heeren onderwijzers ƒ8.50 Zaterdag 31 Dec.-3 Jan. Mannen ƒ6.50 Januari: Dinsdag 3-6 Jan. Jonge mannen 6.50 Zaterdag 7-10 Jan. Mannen ƒ6.50 Dinsdag 10-13 Jan. Jonge mannen ƒ6.50 Zaterdag 14-17 Jan. Mannen ƒ6.50 Dinsdag 17-20 Jan. Mannen ƒ6.50 Zaterdag 21-24 Jan. Mannen 6.50 Dinsdag 24-27 Jan. Mannen ƒ6.50 Saterdag 28-31 Jan. Mannen 6.50 Dinsdag 31 Jan.-3 Febr. Meisjes boven 17 jaar ƒ6.50 Èebruari: Zaterdag 4-7 Febr. Militieplichtigen ƒ6.50 Zaterdag 11-14 Febr. Jonge mannen (Militieplichtigen) ƒ6.50 Dinsd. 14-17 Febr. Gehuwde Vrouwen ƒ6.50 Zaterdag 18-21 Febr. Jonge Middenst. K.J.M.V. ƒ7.50 Dinsd. 21-24 Febr. Meisjes boven 17 j. 6.50 RECHTZAKEN POGING TOT MOORD. De Rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van de 40-jarige J S., huisvrouw van J. J., die terecht heeft gestaan wegens poging tot moord op den 28-jarigen kantoorbediende M. H. Ver dachte had een verhouding met H., welke deze wilde doen ophouden. De vrouw wist toen niet anders te doen, dan den man op den Kanaalweg te Overschite in den avond van 16 Juni j.l. op te wachten en een re volver op hem af te schieten. Hij werd ech ter slechts licht gewond, terwijl een po ging van de vrouw om zelfmoord te plegen mislukte. De Rechtbank achtte poging tot moord bewezen en veroordeelde de vrouw tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van de preventieve hechtenis.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11