Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 4 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 „De Zwarte Zuster" Een prachtstuk Katholieke filmkunst Er is in den laatsten tijd onder den in vloed van de directieven van Z. H. den Paus een steeds krachtiger belangstelling ontwaakt onder de Katholieken ten op zichte van het film-probleem. Katholieke films zijn er weinige, en die tot nu toe gepresenteerd werden, konden den toets der kritiek maar matig door staan. Ofwel ze bedoelden religieus te zijn en werden dan door een verkeerd begrip van religieusiteit van zulk een sentimen- teelen inslag, dat ze den naam „kathpliek" niet verdienden, maar eerder een bespot ting waren van het katholiek beginsel. Of wel: ze waren èn in opzet èn in techniek zoo minderwaardig b.v. vele der z.g. missiefilms dat men terecht een afschrik kreeg van wat genoemd werd: katholieke film. Men begon zelfs te wanhopen of 'n katholieke film wel mogelijk was. Tot opeens Duitschland, en thans ook Nederland verrast werd met een film, die tegelijk katholiek maar ook een film was in den besten stijl, die maar denkbaar is: de groote Tobis-Klankfilm „Die Königs- tochter der Zulu", in Nederland uitge bracht onder den titel „De Zwarte Zuster". Op een buitengewoon artistieke wijze en echt „filmisch" wordt hier een hoogst-dra- matische episode uitgebeeld uit de eeuwi ge botsing: Christendomheidendom. De film vormt een prachtig document uit het heidensche Zoeloe-leven, zooals dat in som mige streken van Zuid-Afrika nog onver- valscht voortbesiaat. Alleen hierdoor, dat zij de eenige speelfilm is, die met echte inboorlingen werd opgenomen, verdient zij reeds een bijzondere belangstelling. Maar ook het Christendom treedt erin op, en wel jr t in zijn wereldveroverende kracht door de zwakte der naastenliefde. Door en door gezond is de dramatische ontwikke ling van het gegeven. Er zit zulk een machtige vaart door de heele film, dat de toeschouwer van het begin tot het einde beboeid wordt, zoo is deze film met span ning geladen. En zoo toont zij èn door haar gave dramatiek, maar ook door haar technische perfectie want zij behoeft in geen enkel opzicht achter te staan bij de wereldproducten der groote filmmaat schappijen dat een katholieke filmkunst zeer wel mogelijk is. Maar er is nog een andere factor, waar van welslagen af mislukking van deze film afhankelijk is, en dat is de belangstelling in katholieke kringen. Nu er iets geboden zal worden, wat echte filmkunst is, late niemand zich door vroegere ontgoochelin gen weerhouden, maar grijpe ieder de ge legenheid aan, om deze prachtige episo de uit het heidensche Zoeloeleven in zijn botsing met het Christendom mee te le ven in enkele uren van spanning en kunstgenot. De film komt Zondag 20 en Maandag 21 Nov. in de Gehoorzaal te Leiden. EEN OOGSTDIENST In de Marekerk werd gisteravond om 8.15 een bijzondere Oogstdienst gehouden ge leid door ds. Riemens predikant bij de Ned. Hevr. Gem. alhier. Voor dezen Oogstdienst iets nieuws in Leiden was veel be langstelling. Op een groote tafel, geplaatst midden in de kerk, waren vazen met bloe men, manden fruit, druiven, appelen en andere vruchten als een dankoffer van den Oogst samengebracht. Na den dienst wer den door een comité van jongeren deze bloemen en vruchten aan zieken en een zame oude menschen als een groet thuis bezorgd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7247. Druk kerij P. van Zijl N.V. i.o., Leiden, Nieuwe Rijn 78. Eig.: H. Boogaard, Leiden. Wijzigingen: 4129. N.Z. Zilverfabriek „Voorschoten", voorheen J. M. van Kem pen en Zonen, Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, Voorschoten, Leidscheweg 219. N. wnd. Dir.: C. J. A. Begeer, Voorschoten. 6468. N.V voorheen J. Dragt's Bakke rijen, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 7d. Het kantoor is verplaatst naar 's-Hertogen- bosch, Graafscheweg 288. 6884. Electrische Brood- en Banketbak kerij „De Munnik", Leiderdorp, Dr. de Bruijnestraat 1. Uittr. gevoim J. H. J. van de Laar. 1402. Wed. J. Kooreman, Leiden, Nieuwe Rijn 107, nmpenbedrijf. Overl. eig.: Wed. M. Kooreman-van Rijn. Uittr. gevoim.: J. Kooreman. N. Eig.: J. Kooreman. Wijz. handelsn. in: J. Kooreman. Van onze Adverteerders GRAMOPHOON- EN RADIOHANDEL L. VAN GEELEN. De bekende zaak van den heer L. van Geelen, Haarlemmerstraat 55, heeft een al- geheele gedaanteverandering ondergaan. Nadat reeds negen jaar geleden de ouder- wetsche zaak in zooverre gemoderniseerd was, dat het exterieur een beter aanzien had gekregen, is nu èn het interieur èn het exterieur opnieuw geheel verbouwd. Het pand heeft nu een flinkén voorgevel met twee groote etalageramen en het in terieur werd geheel uitgebroken zoodat er van een ouderwetsch boeltje eer. moderne zaak is gekomen. Onder leiding van den architect, den heer J. Vermeulen, kwam deze radicale verandering door den hoofd aannemer Leo Zitman tot stand De inrich ting valt daarbij wei zeer sterk op, omdat zij zoo geheel verschilt van andere zaken. In den winkel, zelf n.l. waant men zich als in een hoorzaal, een belangrijke factor voor deze zaak. De Donna cona-wane bedekking zorgt daarbij voor een accoustische klank- weergave, waardoor men ten volle kan ge nieten van de groote verscheidenheid van instrumenten en platen, welke hier in den toch eenvoudig gehouden winkel te kust en te keur voorhanden zijn. Tal van merken zijn bij den heer v. Gee len voorhanden, doch hij bezit de alleen vertegenwoordiging van de Radio Bell, die in dit seizoen vier nieuwe type toestellen heeft gebracht. Deze toestellen zijn een product van de laboratoria en fabrieken van de Bell Telephone Manufacturing Com pany, welke reeds van 1882 af uitsluitend toestellen en systemen voor electrische overbrenging van spraak en klank heeft ontworpen en vervaardigd Zeer strenge eischen zijn gesteld aan de afwerking, en, zooals ieder jaar, munten de Radiobell toe stellen uit door uiterst .solide constructie en buitengewone klankweergave, alsmede een bijzonder verzorgd, sierlijk uiterlijk. Behalve deze toestellen heeft Radio Bell nog tal van nieuwigheden, maar we kun nen hier niet alles opnoemen. Een bezoek, een halfuurtje verpoozing bij den heer v. Geelen zegt meer dan wij hier kunnen weergeven. Daarvoor bevelen we een be zoek van harte aan. VOLK EN LEVEN IN CHINA. Onder veel belangstelling heeft gister avond in het Leidsche Volkshuis prof. dr J J. L. Duyvendat alhier, van het Volk en leven in China verteld, verduidelijkt met een groot aantal lichtbeelden. Spreker, die zelf China bezocht heeft, vond het een voor recht nu over land en volk van C'hina te mogen vertellen, een land, dat helaas door de dagelijksche persberichten meer bekend- heid heeft gekregen, een land, zoo groot als een werelddeel, een land van woestijnen en bergen met allerlei klimaat, een land w-aar meer en meer de moderne beschaving doordringt. In de groote steden vindt men handel en industrie, hoewel 80% nog tot de plattelandsche bevolking behoort, dat eenvoudig en sober leeft. Weiland is er weinig, wel landbouw welke ook al in zor- gelijken toestand verkeert, want spr. trof er pachters aan die evenals hier met moeite de pacht konden opbrengen. Een spoorwegnet is in China onbekend, men vindt er alleen maar een paar hoofdlijnen. Op een kaart van China toonde spr. de bekende Chineesche muur aan, een af stand van. Amsterdam tot Gonstantinopel met een rijweg waar 3 auto's kunnen rij den. Het vervoer is echter nog primitief. Men heeft er draagstoelen of kruiwagen, want spr. werd met een kruiwagen in Kan ton naar zijn hotel gebracht. Met lichtbeel den liet spr. ons steden en dorpen zien, ook begrafenissen, duiveldansers, begeleid door eigenaardige orkesten. De staartmode, ongeveer van 1644, is zoo goed als afge schaft eventls de bekende kleine voetjes. De ouderliefde is er echter groot In China trouwt men reeds op 14 en 15 jarigen leef tijd en zij beschouwen kinderen als een grooten zegen. In het godsdienstige leven speelt Gonfusius een groote rol. hoewel de Missie ook voorname zeggenschap heeft. Merkwaardig is, dat de exameneischen zeer zwaar zijn, zoodat slechts 5% slaagt en dat 70-jarigen nog examen doen is geen zeld zaamheid, maar dit heeft ook tot gevolg, dat eenvoudige lieden met veel talent tot hooge posten benoemd worden. Met groote aandacht werd spreker aan gehoord en aan het einde met een dank baar applaus beloond. Gemeenteraad. De eerstvolgende vergadering van den Raad zal plaats hebben op Maandag 14 Nov. a.s. INTERPAR. ST. JOS. GEZ. VER. A.s. Zondag des morgens te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis'voor de ziele- rust van W. Varkevisser. Alle gezellen wor den verzocht deze H. Mis bij te wonen en te communiceeren. Een ieder kenne zijn plicht. ST. BARBARA-VEREENIGING De leden van de St. Babara-vereeniging onderafd. Ned. R.K. Volksbond, afd. Lei den worden beleefd uitgenoodigd tot het bijwonen der H. Mis voor de leden en overleden leden a.s. Zondag' 6 November in de Parochiekerk O.L.Vr. Onbevlekt Ontvangenis te 10.30. Aller opkomst ge- wenscht. Het bestuur. Kath. Actie Par. O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph. A.s. Zondagmorgen om half zeven heeft de geheele mannelijke jeugd Alg. H. Communie. Jongens,toont u mannen van de daad, waarop gerekend kan worden; toont dit door uw aller opkomst. Na afloop zingen wij lid No. 14 van het pax-ochieele zangboekje: „Koning der Ko ningen". Zingt allen mede, komt op tijd. Voor Christus onze Koning. God wil het. NEDERLANDSCHE BOND VAN TECHNICI. Men schrijft ons: De Nederiandsche Bond van Technici heeft met haar leden een excursie gehou den naar de Maastunnelwerken te Rotter dam. Na door de directie te zijn ontvangen werd door de aan het gezelschap toege- voegden leider aan de hand van een groot aantal teekeningen een verklaring gegeven van de situatie van het geheele werkter rein, van een dwarsdoorsnede van de tun nelelementen voor het riviergedeelte met twee autorijbanen van 6 M. en een voet gangers- en wielrijderstunnel boven elkaar. De riviertunnel wordt uitgevoerd volgens de z.g. zinkmethode waarbij 9 doosvormige gewapende betonnen tunnelelementen, lang 61, breed 25 M. en hoog 8.50 M. drij vend worden aangevoerd, om ter plaatse in een vooraf gegraven geul te worden neer gelaten. Uitvoerig werd stil gestaan bij de onderlinge bevestiging van deze tunnel elementen. Hierna werd een overzicht ge geven van de luchtverversching, welke ge schiedt door 16 schroefventilatoren en een centrifugaalventilator, ondergebracht in de op beide oevers op te richten ventilatie gebouwen. In deze gebouwen worden te vens de beide roltrappen voor de voetgan gers en wielrijders ondergebracht. Na deze zeer duidelijke uiteenzetting werd het eigenlijke werk in oogenschouw genomen, waarbij de leider in een logische volgorde de gang van het geheele impo sante werk aan de oogen der excursisten liet voorbij gaan. Geweldige hoeveelheden bewapeningsijzer in dikten van 6 tot 50 m.M. worden daar verwerkt, honderden M.3 hout voor de bekistingen en de enor me hoeveelheid stampbeton. Aan het ge heele werk wordt 16.000.000 K.G. ijzer ver- w erkt. Daarna werd een bezoek gebracht aan de Heysche haven, waar de tunnelelemen ten in het Gemeentelijke bouwdok ge reed gemaakt en de drijvende verdere af bouw plaats vindt in de Waalhaven, om vervolgens naar het werk te worden ver voerd. Nadat door den voorzitter dank was ge bracht aan den leider werd de terugreis aanvaard. De deelnemers bleken zeer vol daan te zijn over wat het machtige bouw werk te zien had gegeven. Alle deelnemers zijn vast besloten dit bezoek nog eens te herhalen. Door de politie is procesverbaal opge maakt tegen H. J. V. alhier, die zich uit geeft voor tandtechnicus, doch daarvoor niet de bevoegdheid bezit. Bij een door de politie ingesteld onderzoek zijn eenige in grediënten in beslag genomen. Muziek MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Het Rotterdamsch Philharmonisch orkest. Het winterprogramma van de Maat schappij voor Toonkunst geeft ons de be lofte van twee symphonieconcerten en twee kamermuziekavonden, zooals in den voor-oorlogschen tijd. Mogen dan ook ve len, over dit keurig aanbod in hun schik, deze concerten bezoeken. Zoover wij weten, heeft het Rotter damsch orkest onder leiding van Eduard Flipse, nog nooit eerder in Leiden ge speeld en de kennismaking was een heel aangename gebeurtenis. Een niet alle- daagsch interessant Fransch programma werd uitgevoerd. De dirigent is hier bij zonder op zijn plaats. De partituur volko men beheerschend heeft hij een verfijn den, verantwoorden en normalen kijk er op. Als aanvangsnummer stond bovenaan Claude Debussy's „Marche éccossaise", een jeugdwerk oorspronkelijk voor vierhandig klavier geschreven, door hemzelf later geïnstrumenteerd. Het programma wijst op enkele bijzonderheden o.a. van dit werk en noemt het een kleurrijk, bril- lant stuk. Inderdaad, de geïnspireerde di rigent en het slagvaardig orkest hebben het de volle maat toegemeten. Van Albert Roussel „Le Festin de l'Araignée", naar een ongeveer als volgt chorographisch- pantomimisch gegeven van Gilbert de Voisins. In een tuin spant een spin haar web. Een dansende vlinder wordt slacht offer, de spin wórdt op haar beurt gedood in een hevig gevecht. De eendagsvlinder danst in de heerlijke zon, de mieren komen in ordelijken stoet ter -begrafenis. Alle uitingen van woede en passie zijn gestild, zwoele avondstemming keert terug en een glimworm steekt een nachtkaarsje aan onder een rozelaar. Roussel behandelde dit gegeven met sterk impressionistische ge luidssfeer en de interpretatie werd door den dirigent voortreffelijk in de mat gouden tinten van orkestcoloriet waar aan de partituur zoo rijk is gehouden. Van Ravel waren het de „Valses No- bles et Sentimentales'' origineel voor pia- na en later door den componist zelf ge- instrumenteerd. Krachtig mooie muziek sterk beïnvloed door de Wiener Wal- zer kleurrijk en prachtig van instru mentatie. Welk een goede sier vermocht 't orkest hier te maken met een inter pretatie, die boven allen lof is. Zoo naderen wij tot het „Concertino pour piano et orchestre" van Honegger. Nog nooit hadden wij gehoord van de pianiste Lelia Gousseau, en naar wat wij hoorden en zagen, behoort zij onder de grootste pianisten, die wij in den laat sten tijd hoorden. Jong en veerkrachtig speelt zij met den echt Fransche helderen aanslag, veel intelligentie en schitterende techniek. Alles is even sierlijk, in haar spel, houding en optreden. Alles is even evenwichtig en ras-muzikaal. Rust en be- heersching kenmerken haar visie en 't kan niet anders of Honegger's „Con certino'' moet wel voor iedereen aanne melijk zijn geweest. Het orkest stond op alleszins voorname wijze naast haar. Na de pauze waren de drie orkestinlei dingen van César Francks „Psyche" aan de beurt en dit geheel andere werk deed begrijpen, hoe goed de dirigent den geest der werken verstaat, hoe hij zich reserves weet op te leggen en zich heel en al kan geven. De diepe in zich zelf verzonken en toch zoo bewogen, weelderige muziek heeft Flipse uitgevoerd in persoonlijke visie, verstild en op het innerlijke gericht en dan weer opgevoerd tot enorme klank uitstorting. Tot besluit het „4e Concerto pour piano et orchestre" van Saint Saëns en de pia niste deed groote dingen, bracht de meest artistieke visie en toonkleurverscheiden- heid. Zij gaf prachtige pianistiek te be luisteren, die een atmosfeer van blijde muzikaliteit om de voordracht weeft, of schoon zij over een enorme kracht be schikt, vonden wij af en toe het orkest wel wat sterk, maar zij wist zich t.e hand haven, zoodat. de verhouding tot 't orkest voortdurend zóó bleef, dat een bijzonder hoogstaande creatie gegeven werd. Relia Gousseau heeft de harten en zielen ge raakt en wij hebben haar gevolgd in al haar fantaseerende gewaarwordingen, grenzelooze vitaliteit, 't Applaus was da verend en de bloemenhulde aan haar was meer dan verdiend, 't Was een bijzonder •mooi concert, waarvoor aan dirigent Flipse en zijn orkest de grootste eer toekomt. J. K. Binnenland INSPECTEUR VAN DE VOLKS GEZONDHEID. Dr. A. in 't Veld te Voorschoten. Bij K. B. van 24 October 1938 is met in gang van den dag, waarop hij zijn betrek king zei aanvaarden, benoemd tot genees kundig inspecteur van de volksgezondheid A. In 't Veld, arts te Voorschoten, aan wien als ambtsgebied is aangewezen de provincie Zuid-Holland. Bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken is aangewezen als standplaats voor dr. A. In 't Veld de gemeente 's-Gra- venhage. VROUW AANGERAND AAN DEN OVERKANT VAN 'T IJ. Op den Zonneweg, aan den overkant van het IJ te Amsterdam, is gisteravond om streeks negen uur een jonge vrouw, die alleen thuis was, door een onbekenden man aangerand. De man belde aan en drong, nadat de vrouw de deur geopend had, het huis bin nen, waarop hij de vrouw lastig viel. Zij verweerde zich echter en begon luidkeels te schreeuwen. De man gaf de vrouw een stomp in het gelaat en rende weg. De vrouw heeft van dit voorval aangifte gedaan aan het bureau van politie, doch zij is tot nu toe nog te veel overstuur om ver hoord te worden Zij kon slechts een vaag signalement van den aanrander opgeven. De politie heeft aanwijzingen, waaruit blijkt, dat men hier waarschijnlijk te doen heeft met denzelfden man, die ook op de Prinsengracht en in de Kazernestraat in den loop van deze week vrouwen heeft aan gerand. MEISJE VERDRONKEN. Gistermiddag is het zesjarig dochtertje van den heer Hulleman, machinist van de turfstrooiselfabriek van de N.V Veenderij erven mr. I. A. van Royen te Bergentheim, ir de gemeente Ambt-Hardenberg, in een onbewaakt oogenblik bij de ouderlijke wo ning te water geraakt en verdronken. MONTEUR VERDRONKEN. Gisteravond is een doodelijk ongeluk ge beurd op het terrein van de Amsterdam- sche Droogdok Maatschappij. Een ongeveer 20-jarig monteur, die werkzaamheden had verricht aan boord van het voor den wal gelegen schip „New Texas", is', toen hij het schip verliet, waarschijnlijk misgestapt en terecht gekomen in het watèr tusschen den wal en het schip. Toen hij later op den avond vermist werd is men gaan dreggen en werd het stoffelijk overschot opgehaald. LEIDEN. Geboren: Susanna, d. van M. Tuinhof de Moed en S. Vermond Ondertrouwd: L. Erades wedn. 45 j. en A. v. d. Kraan jd. 31 j. Overleden: A. H. Gans m. 79 j. W. G. Hogenboom hsvr. van A. Langeveld 60 j. J. Holswilder m. 38 j. R. A. Vink m. 52 j. AANGEREDEN EN GEDOOD. Toen gistermiddag het zevenjarig zoon tje van den heer G. Horsting te Meppen, gemeente Zweeloo uit de lagere school naar huis fietste, passeerde hem te Aalden een truck met aanhangwagen van een ex pediteur uit Groningen. Toen de truck den jongen reeds voorbij was, is hij op onver klaarbare wijze in aanraking gekomen met den aanhangwagen. De jongen werd met zijn fiets op straat geworpen en bleef zwaar gewond liggen. Naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd, overleed het knaapje daar gisteravond. MOTORSCHIP ONKLAAR GERAAKT. Benoorden IJmuiden, op omstreeks drie mijl uit de kust, is hedenmorgen een motor schip, waarvan de nationaliteit nog onbe kend is, onklaar geraakt. Te elf uur is de sleepboot „Utrecht" uitgevaren om, zoo noodig, assistentie te verleenen. Er woedt een Zuidwesterstorm. RIJNZATERWOUDE IN HET OOG GESTOKEN. LANDBOUWER OVERLEDEN. De 28-jariee landbouwer Verhaeen. wonende Dorpsweg No. 71, die eenige dagen geleden ongelukkigerwijze met een mestvork in het oog werd gestoken, is hedenmiddag in het Acad. Zieken huis te Leiden overleden. Buitenland NA DE UITSPRAAK TE WEENEN. Poolsche perscampagne wordt voortgezet. WARSCHAU, 4 Nov. (A.N.F.). Ook van daag houden de Poolsche bladen zich bezig met den toestand in Midden-Europa, waar bij opnieuw de verwachting wordt uitge sproken, dat de geheele Karpathische Oekraine met Hongarije zal worden ver- eenigd. De „Express Poranny" schrijft, dat over acht dagen de Hongaarsche troepen de be zetting van het Hongarije toegewezen ge bied voltooid zullen hebben en dan nog slechts 40 K.M. van de Poolsche grens af zullen zijn. De volgende slotetappe zal dan niet lang meer op zich laten wachten. De „Czas" schrijft, dat de Hongaarsche eischen ingewilligd zijn voor zoover ze ethnographisch gemotiveerd waren. Tege lijkertijd wordt Hongarije opgeroepen tot een energieke tactiek. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN DUITSCHLAND. BRANDENBURG, 4 Nov. (A.N.P.). Gis teravond heeft zich een ernstig auto-onge luk voorgedaan op den rijksauloweg Ber lijnHannover. Een personenauto reed n.l. in op een stilstaanden, niet verlichten vrachtwagen, tengevolge waarvan de Oberreichssanwalt bij het volksgerechtshof, Parey, en de advocaat-generaal Geibel om het leven kwamen. De rijksadvocaat Pa- risius en eerf chauffeur werden zwaar ge wond. Ten slotte reed op de overblijfselen der beide auto's een derde naderende auto in. De inzittende hiervan, een vrouw, werd eveneens zwaar gewond. LEIDEN, 4 Nov. Vee. Aanvoer: 12 stie ren 210260, schoon gewicht 5458 cent handel matig; 134 kalf- en melkkoeien 200320, 660 varekoeien e. a. 130225 handel tamelijk vlot; 158 vette koeien 170295, schoon gewicht 5470 cent, hardel matig; 278 graskalveren 18—50, handel stroef; 14 vette kalveren 70110 schoon gewicht 70—105 cent, nuchtere kal veren 410, 387 weideschapen 12—20, handel matig; 258 mestvarkens 20—37, 439 biggen 812 handel zeer matig; 2 paarden; 1 veulen; 26 bokken of geiten 26 handel matig; 23 zeugen 5075 handel zeer matig. Kaas. Aanvoer 63 partijen waarvan 48 partijen Goudsche kas 2628, 2e soort f 2425 en 15 partijen Leidsche kaas 23 —24 en 2e soort 21—22 pesr 50 kg. Han del matig. LEEUWARDEN, 4 Nov. Vee. Aanvoer: 46 Enterstieren 100—210, 72 Twenter- stieren 210350, 412 vette koeien 135 275 per stuk, 4064 cent per kg., 610 melk- en kalfkoeien 125295, 90 pinken 80170, 850 gvraskalveren 2290, 453 nuchtere kalveren 47, 210 vette schapen 1223, 164 weideschapen 1017, 201 lammeren 816, 250 vette varkens 40 145 per stuk, 4252 cent per kg. 30 ma gere varkens 2245, 165 kleine biggen 612, per stuk, 26 bokken of geiten en 31 paarden. Totaal aanvoer 3610 stuks. Kaas. Nagelkaas 1229, Goudakaas 38, Edammerkaas f 43. Aanvoer 1244 kg. Boter. Prijzen: Veilingboter f 1.44 uer kg. Aanvoer 1 zesde vaten. Commissie 0.78. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Malle Gevallen. (Kaart, Koopman, de Bree). Gevecht op de ranch (Wayne). Komisch Wild West lederen avond 8 uur Zondag ook van 47 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Lid Peter de Groote. (Petros). De zoon van Tarzan. (Beatty King). Historisch Avontuurlijk (ederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 urn- Zaterdag en Woens dag half drie mati née. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Aigekeurd. Rex: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3