VRIJDAG 4 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN TER AAR ALPHEN AAN DEN RIJN NAT. BOND „HET MOBILISATIE- KRUIS'. Deken Hellegers herdacht. Door den Nat. Bond „Het Mobilisatie- kruis" werd haar algemeene ledenvergade ring gehouden in gebouw „Concordia". De voorzitter opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze, terwijl hij memoreer de het overlijden van den Witte Kruis drager, pastoor J. M. Hellegers. In welge kozen woorden herdacht hij dit zeer mede levende lid. De secretaris, de heer van Schaik, gaf hierop het jaarverslag waarin tot uiting kwam, dat het ledental vrijwel stabiel was gebleven, doèh dat het aantal donateurs was achteruitgegaan. Hij sprak den wensch uit, dat velen zich als dona teur zullen opgeven, gezien de finarcieele efceun, welke door den bond aan arbeiders soowel als middenstanders wordt ver leend. Ten slotte werd vastgesteld, dat in Januari a.s. de propaganda-vergadering zal worden gehouden, waarin als spreker zal worden gevraagd de vloot-aalmoezenier majoor Bangert. INVOERING METERTARIEF VOOR DE WATERLEVERING. Verplicht-minimum-verbruik blijft gehandhaafd. dat deze mogelijkheid, in het redelijke al thans, moet bestendigd blijven. Wij zijn overtuigd, dat bij het nieuw op gestelde metertarief, in dezen aan zeer redelijke eischen wordt voldaan en het hui dig peil der volksgezondheid er hygiène, ook van de minder gesitueerden, daarbij niet in het minst in het gedrang zal komen. Zooals uit het thans ontworpen water tarief zal blijken, komt voor de laagste klasse het minimum-verbruik op 0.12 1/2 per M3 of de helft van het normaal tarief- bedrag. Voor de tweede klasse komt dit verbruik op 0.15 per M3; voor de derde klasse op 0.20 per M3, terwijl eerst voor de vierde en volgende klassen het tarief van 0.25 per M3 wordt berekend. Door deze opzet van het tariet is het mo gelijk, ook de minst draagkrachtigen de beschikking te geven over zeer behoorlijke hoeveelheden water tegen bedragen per drie maanden, welke, met inbegrip van meterhuur, vrijwel gelyk zijn aan de abon nementsbedragen voor dezelfde klassen. Voor de laagste klasse is dit totaal-bedrag zelfs nog iets lager dan het abonnements bedrag. Als overgangsmaatregel voor de periode, gedurende welke het metertarief nog niet algemeen is doorgevoerd, behoort in de verordening het huidig abonnementstarief te worden gehandhaafd voor de nog in stand blijvende abonnementsaansluitingen. LEIMUIDEN R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING OPGERICHT l Een goed begin met 18 leden j I Woensdagavond jJ. had in de voormalige jongensschool de opnieuw uitgeschreven vergadering plaats voor de R.K. Midden- s standers van LeimuidenRynzaterwoude 1 om te komen tot de definitieve oprichting I van een afdeeling van de R.K. Midden- j standsvereeniging. De leider van deze bij eenkomst de heer J. Mol uit Leiden opende met den Chr. groet. Hij heette allen in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor Speet, hartelijk welkom op deze tweede vergade- ring en verheugde zich, dat zoovelen aan de uitnoodiging hadden gevolgd gegeven. Was op de vorige vergadering, waar zich 10 leden hadden opgegeven, in beginsel besloten tot de oprichting van een afdeeling van de Middenstandsvereeniging, thans nu nog acht nieuwe leden toetraden, was het aantal groot genoeg om definitief de afdee- ling op te richten, waartoe dan ook beslo ten werd. Er zou nog meer propaganda ge maakt worden, om nog meer leden te wer ven, wat best kon daar er nog veel midden standers waren achtergebleven. Op de centrale jaarvergadering was gebleken, dat het hoofdbestuur bijzonder actueel was. Het 10.000ste lid had zich toen opge geven en nu was het aantal gestegen tot 10.500. Thans zal LeimuidenRijnzater- woude deel uitmaken van de groote organi satie met de goede bedoeling van onder- lingen steun. De statuten voor de nieuwe afueeling, zooals die zijn in 139 afdeelingen, werden zonder hoofdelijke stemming ge accepteerd. Het huishoudelijk reglement zal in de volgende vergadering worden vastgesteld. Als patroon heilige voor de afdeeling werd de heilige Josef gekozen. Thans werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur, dat uit vijf leden zal be staan. Na verschillende stemmingen en herstemmingen bleken te zijn gekozen de heeren W. Compeer, C. Buiks, C. v. Berkel, J. van Haaster en Cor Beuk. De verschil lende functies zouden onderling verdeeld worden. Tevens zal een geestelijk adviseur worden aangevraagd. De heer Mol wenschte de nieuwe afdeeling en haar leiders een grooten bloei en een aangename samen werking met het hoofdbestuur. Na nog eenige belangrijke mededeelingen, betref fende de vestigingswet en uiteenzetting van eenige voorname punten hiervfln door den voorzitter, sloot deze, deze belangrijke vergadering met den Chr. groet. Staatspartij. Woensdagavond hield de afd. LeimuidenRijnzaterwoude van de R.K. Staatspartij een ledenvergadering. De voorzitter besprak in zijn openingswoord dan politieken toestand, Wij als katholieken kiezers, aldus spr., moeten er van over tuigd zijn, dat op ons de plicht rust de een heid in onze gelederen te bevestigen en er om denken, dat eendracht niet slechts macht, maar ook vooral 's lands kracht maakt. Nu volgde de bespreking over de a.s. verkiezingen. Over die van de Provinciale Staten valt niet veel te zeggen. Er wordt echter in het algemeen te weinig over ge dacht. Bij de meesten komt het er weinig op aan. Men vergeet, dat uit de Provinciale Staten, de Gedeputerde Saten, en de leden van de Eerste Kamer voortkomen, dat vele subsidies door de Provinciale Staten moe ten worden goedgekeurd. Het komt er der halve wel degelijk op aan, wie in de Pro vinciale Staten wordt gekozen. Voor de verkiezing voor de Gemeenteraad wordt meer actie gevoerd. Men moet daarbij niet al te gemoedelijk optreden, niet te slome- rig zyn met het stellen van candidaten. Te voren worden hier nooit candidaten ge steld, zelfs op de vergadering is het soms by na onmogelijk het benoodigde aantal can didaten bijeen te krijgen. Kiezers, zorgt dus voor de a.s. verkie- zigen op tijd te zijn. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. De voorzitter wees er nog eens nadrukkelijk op, dat nieuwe leden, die zich voor 1 Januari 1939 opgeven, deel kunnen nemen aan de stemming voor de groslijst. Hij dankte de aanwezigen voor de opkomst en sprak de hoop uit, dat een volgende vergadering nog drukker zou oe- zocht zijn, waarna hy deze bijeenkomst sloot met den Chr. groet. K.J.M.V. en Kruisvaart. Zondagavond vierden de K.J.M.V. met de ouders der leden het Criristus-Koningfeest in de zaal van he.t Wapen van Leimuiden. Na de plechtigheid in de kerk trokken allen naar de zaal. De moderator verwelkomde in het bijzonder den Pastoor, die dezen avond weer blijk gaf van zijn belangstelling in het jeugdwerk, verder kapelaan von Fisen- ne uit Roelofarendsveen en twee paters Carmelieten uit Aalsmeer. Vervolgens werd begonnen met de op voering van het eerste stuk, „De Do oden- dans". De strekking van dit stuk was, allen zonder uitzondering, rijk of arm, groot of klein, geleerd of ongeletterd, voornaam of gering, moeten sterven en dus steeds be reid moeten zijn. Het tooneel-décor was in overeenstemming met deze strekking. Al lereerst trad op de proloogzegger, hierna hoorden we de stem van God en daarop kwam de dood, door God opgeroepen, die achtereenvolgens een boer een bedelaar, een koopman, een soldaat, een keizer en een Kruisvaarder uit het leven wegrukte. Het was een mooi stuk, dat goed werd ver tolkt en luiden bijval vond. In de pauze was er een kleine attractie. Na deze werd het tooneelstuk „De Scha mele straatzanger en 't mirakuleuze Lieve Vrouwke" opgevoerd. Het tooneel stelde nu voor een Kerkplein met het mirakuleuze beeld van O.L. Vrouw in een hoek, rechts de winkel van een goudsmid. De strekking van het stuk was: Het vertrouwen op O.L. Vrouw wordt nooit beschaamd. De personen, die in het stuk voorkwa- Donderdagmorgen om half tien kwam de gemeenteraad in plenaire zitting bijeen ten gemeentehuize, onder praesidium van Bur gemeester B. J. Hogenboom. Bij de ingekomen stukken is bericht ont vangen van Ged. Staten, dat de Raadsbe sluiten in betrekking tot overname woning bouw, voorloopig twee maanden moeten blijven rusten vooraleer dit college zijn goedkeuring erover zal geven. De electriciteits-tarieven. Van de Plaatselijke Middenstandsorgani saties is een verzoek gekomen om de ta rieven van de electriciteit, geheven bij de zakenlieden, goedkooper te maken, want volgens adressanten schijnen er groote on evenredigheden te bestaan, bizonder met het vastrechttarief. De voorzitter geeft toe dat in sommige gevallen een eigenaardige verhouding is ontstaan en wil dan ook in overleg met de' lichtcommissie, iedere klacht op zich be handelen. Blijkt een correctie billijkheids halve toegepast te moeten worden, dan zal deze niet achterwege blijven. De heeren v. d. Weyden en P. Hooger- vorst zijn van meening, dat niet alleen de middenstanders hierover hebben te klagen, maar dat ook andere aangeslotenen voor een zelfde scheeve tariefsheffing staan. Grijpt men bij de een in, dan mag een vol gende niet achter worden gesteld. De heer Volgering vindt het idee van den voorzitter nog niet zoo kwaad en waar schuwt tegen de niet-inwilliging van het verzoek, want dan kunnen enkele groot verbruikers wel eens op een goedkoopere manier trachten verlichting te verkrijgen. Er moet van gemeentezijde juist bewerkt worden, dat meer stroom wordt afgenomen en dit zal zeker geschieden, zoodra de uit wassen in de heffing zijn weggesneden. Zonder hoofdelijke stemming wordt het advies van den voorzitter aangenomen. Een tweetal gemeentenaren, de heeren Jac. Hoogervorst en J. Kouwenhoven, wa ren van meening, dat men, wanneer men niet valt onder inkomstenbelasting, ook geen straatbelasting behoeft te offeren. Nee, nee, zegt de verordenmg: „Wie eige naar is moet betalen! Alzoo geen onthef fing. Uit het politierapport bleek dat de hond van H. Schreuder voor Juni was vertrok ken, ergo een half jaar kwijtschelding van belasting. Het voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing van hondenbelasting, mocht niet inhouden vermindering dier be- lasting" welke eigenaar zou dit nu wil len doch artikel 2 werd aangevuld met de bepaling, dat voor een hond, na 30 Juni in het bezit gekomen van een gemeentenaar, slechts een half jaar belasting verschuldigd is. Voorheen een vol jaar. Gaat een hond over van den eenen bezitter naar den ander, dan behoeft laatstgenoemde geen belasting te betalen, vermits de eerste aangeslagen is, en komt iemand uit een andere plaats hier wonen, en heeft reeds de cijns betaald voor een hond, dan is onze gemeente zoo goedertieren voor dat jaar geen belasting te vergen. Roestige lantaarns. Na deze aanvullingen, welke geen debat ontketenden, kwam het voorstel in behan deling om de straatlantaarns op het Kerk- pad, te verstaan bij. van Tol vandaan tot Touw, het poeleind dus, te vernieuwen. Deze oude lantaarns, nog dienst gedaan hebbende in den goeien ouden tijd van petroleum-verlichting, schijnen behoorlijk verroest te zijn, met als gevolg dikwijls averij en lichtstoring. Tusschen deze plas sen moet dit vroeg of laat ongelukken ver oorzaken, weshalve B. en W. zoo actief zijn den Raad voor te stellen, een zeven tal nieuwe granietlantaarns te plaatsen, waarvoor de kosten geraamd worden op vijf honderd gulden, af te lossen in tien jaar. De vroedschap begreep de harde nood zakelijkheid en gaf terstond haar zegel, met een opmerking van den heer L. Hooger vorst, om goed toe te zien op het nette af werken van de gaten. Bij de huur van drie noodslachtplaatsen voor den tijd van een jaar, tegen vijftig gulden per perceel, informeert de heer de Leeuw naar de mogelijkheid om de huur per drie maanden te laten geschieden, zulks in verband met de reorganisatieplannen van de vleeschkeuringsdienst, of anders een noodslachtplaats maken. De heer Hoogenboom wil niet knibbelen aan het bedrag, vraagt zich alleen maar af of het niet wenschelyk is in aansluiting op genoemde plannen reeds een plaats aan te wijzen voor de noodslachtingen. Dat tie reorganisatie zoo vlug zal gaan, ver moedt de voorzitter niet en wil dan ook het voorstel blijven handhaven n,l. één jaar; betreffende de bezorgdheia over de nieuwe plannen, brengt spr. naar voren, dat de Raad zeker zeggingschap zal krijgen over de ingrijpende veranderingen. Wan neer de verhuur met algemeene stemmen is aangenomen, gaat het voorste] tot het aangaan van een geldleening ten bedrage van 8500.vlot onder de hamer door. Deze leening was noodig voor verbetering Noord-einde en verharding Korteraarsche weg, wat beide reeds is geschied. Zij wordt aangegaan bij de Ned. Bank van Gemeen ten tegen een rente van 3 en een kwart procent, aflossen in tien jaar. Namens de commissie tot het nazien der gemeenterekening, rapporteert de heer van Apeldoorn gunstig. De boeken en beschei den werden haar op een keurige en duide lijke manier voorgelegd en niets gaf aan leiding tot op- of aanmerkingen. Na dit eindverslag werd de rekening plus die van het electrisch bedrijf, vastgesteld. Met de aanbieding van de gemeentebe- grooting 1939, deed de voorzitter de mede- deeling, dat zij sluitend is gebracht echter met berekening van extra bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds en belasting fonds. Over het algemeen maakt zij toch een ietwat gunstiger indruk als vorig jaar. De geraamde ontvangsten zijn f 165.074. Kapitaaldienst 18.444. Over de begrooting van het electrisch be drijf ontvingen wij geen cijfers, dus waar schijnlijk geen bezorgdheid om de zaak sluitend te krijgen, maar helaas nog geen verlaging der tarieven. Beide begrootingen zullen bij de raadsleden circuleeren; ter vergemakkelijking is er een memorie van toelichting bijgevoegd. Nadat eenige posten in de begrooting 1938 zijn gewijzigd, ten koste van onvoor ziene uitgaven, vraagt de heer Apeldoorn of dezelfde voorwaarden gesteld worden bij het ingaan van het trekken uit de werk lozenkassen. Voor het bevestigend ant woord is Apeldoorn dankbaar. Onrustbarend stroomverlies. De heer v. d. Weyden is het opgevallen, dat ondanks er dit jaar minder stroom is afgenomen van Leiden, het stroomverlies met 1000 K.W. is toegenomen of ongeveer 10 procent. Wat is hiervan de oorzaak? Niemand kon er een direct antwoord 'op geven, veronderstellingen deden de ronde van ondeugdelijke meters, frauduleus stroom betrekken, de illuminatie met fees ten enz. Toch vond de voorzitter het wen schelyk dit geval te onderzoeken bij de be heerscommissie, waar tevens in voorberei ding is het ijken van de meters Als de heer v. d. Weyden z'n ontevreden heid heeft geuit over een bouwvergunning, waar de hooiberg 25 meter van de stal af moet blijven, antwoordt de voorzitter dat deze kwestie opnieuw zal worden behan deld en zeker tot een goede oplossing zal komen. Tot slot informeert de heer de Leeuw naar de mogelijkheid tot het plaatsen van een tweetal lichtpunten achter de huizen der bouwvereeniging. Hierna sluiting. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten tot invoering van een algemeen metertarief voor de waterlevering, met be houd van zooveel mogelijk het geldend mi nimum-verbruik, met dien verstande, dat bij wijze van overgandsmaatregel daarnaast nog het huidig abonnementstarief wordt behouden, door vaststelling van een ont- werp-verordening betreffende de levering van water door de hoogdruk-bron water leiding dezer gemeente. Voorts stellen B. en W. den Raad voor te bepalen, dat de invoering van het alge meen metertarief moet tot stand zijn ge komen uiterlijk binnen vijf jaren na den datum van inwerkingtreding van de be doelde verordening. Na nauwkeurige overweging van de voor- en nadeelen, verbonden aan de invoering (zij het dan geleidelijk) van een algemeen metertarief en het tegen elkaar afwegen van de belangen zoowel van de verbrui kers als van het bedrijf, welke hierbij toch- wel terdege in het oog moeten worden ge houden, zijn B. en W. en de commissie voor water- ey lichtbedrijven tot de con clusie gekomen, dat invoering van een al gemeen metertarief aanbeveling verdient. Zulks echter met behoud van een verplicht minimum-verbruik als tot nu toe geldt, waar bij afschaffing hiervan de rentabili teit van het bedrijf niet langer zou zijn ver zekerd. Voorts heeft men hierdoor het mid del en een zeer billijk middel in de hand, om alle watergebruikers naar draag kracht te doen bijdragen in de kosten van instandhouding van een voor de volksge zondheid zoo bij uitstek belangrijke voor ziening. Aangenomen, dat de financieeie resultaten aanvankelijk minder gunstig zouden blij ken te zijn, dan nog achten B. en W. alge meene invoering van het metertarief in het belang van het bedrijf. Want, of water- besparing door de huidige abonnements verbruikers heeft niet in beteekende mate plaats en dan zullen meerderé ontvangsten aaarvan gevolg zijn, óf zij heeft wel in be- teekenende mate plaats, maar dan is dat mindere waterverbruik voor ons buizen net van zoo groote beteekenis en vormt een zoo groote reserve, dat men die om meerdere redenen niet mag verwaarloozen door handhaving van het huidige steld. Omdat het uitsloten moet worden ge acht, om verschillende redenen, de alge meene plaatsing van meters in een korter tijdsbestek door te voeren, meenen wij, a!dus B. en W., dat zulks geleidelijk dient plaats te vinden over een tijdsverloop van ten hoogste vijf jaren. Deze uitvoering stellen B. en W. zich aldus voor: le. alle nieuwe perceelen, waarvoor aan sluiting wordt gevraagd, worden van een meter voorzien; 2e. een schema wordt opgesteld, volgens hetwelk in een periode van ten hoogste 5 jaren, in de perceelen voor welke het wa- ter_thans bij abonnement wordt afgenomen, een meter zal worden geplaatst. B. en W. meenen voorts, dat, althans voorloopig, hiervan behooren te worden uitgeschakeld die perceelen, welke op één leiding zijn aangesloten; dit met het oog op de vrij hooge kosten, welke met plaat sing van een meter in die perceelen en de caarmede dan noodwendig gepaard gaande aanleg van afzonderlijke leidingen, voor de eigenaren of verbruikers zouden zijn ge moeid. In verband met het invoeren van een al gemeen metertarief is mede bezien, welke wijzigingen, als gevolg daarvan, noodzake lijk of gewenscht zijn in de verordening op de levering van water. Teneinde te komen tot een billijk meter tarief ook voor de lagere klassen van de abonnementsverbruikers van thans, is het in de eerste plaats gewenscht gebleken, het nieuw ontworpen metertarief te verdeelen in dezelfde trappen, waarin het huidig abonnementstarief is verdeeld. Derhalve zijn aanmerkelijk meerdere trap pen geschapen dan in het huidig meter tarief. Heeft men thans voor de abonnements bedragen feitelijk de beschikking over een ongelimiteerde hoeveelheid water in verband waarmede het dan ook niet te verwonderen is, dat het verbruik per aan gesloten abonnementsverbruiker vrijwel het dubbele bedraagt van dat van den meterverbruiker en een ruime beschik king over water, vooral met het oog op de eischen der volksgezondheid en volkshy- giène in het algemeen, in de eerste plaats wel in de woningen met lagere huurwaar den, zeer gewenscht is, daar meenen wij, HOOGMADE R.-K. Harmonievereeniging „De Heer lijkheid Hoogmade". Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging in de zaal van café Witteman haar eerste leden vergadering van dit seizoen, die zich in een tamelijke belangstelling mocht verheugen, 2/3 van de leden had n.l. aan den oproep van het bestuur gevolg gegeven. Om ongeveer half acht opende de heer P. Borst, daar de voorzitter door ziekte verhinderd was, de vergadering te leiden, waarna de secretaris de keurig verzorgde notulen voorlas. De nu volgende ingekomen stukken en mededeelingen brachten, na enkele min der belangrijke drukwerkjes, een schrij ven van den voorzitter, waarin hy ontslag nam als zoodanig. De motieven die tot deze ontslagname hadden geleid zou hij later neder uiteen zetten, daar dit momenteel voor hem door zijn ziekte niet mogelijk was. Door het bestuur wordt geadviseerd de voorzitter eerst over deze motieven te spreken, om alsnog te trachten hem als voorzitter te behouden, waarmede de meeste leden zich accoord verklaren. Als vierde punt kwam nu aan de orde: Bespreking directeur. De heer F. Otte Jr., die zich tot nu toe geheel belangloos be schikbaar had gesteld om de repetities te leiden, heeft voor deze functie moeten be danken. Hiervoor moest dus een ander in de plaats komen, en men had besloten om, nu de vereeniging weer heelemaal op poot jes stond, de oude directeur aan te zoeken om zich met de verdere bekwaming van de leden te belasten, waartoe hij gaarne be reid was. Uit de vergadering werden ook nog andere personen genoemd, waarna men het voor en tegen dezer verschillende per sonen naar voren bracht. Het uiteindelijk resultaat was dat zich de overgroote meer derheid voor den heer v. d. Berg verklaar de, hetgeen duidelijk bleek uit de uitslag van de stemming n.l., 13 voor v. d. Berg en een stem blanco. Na dit vlot afgewerkte punt van de agenda, werd overgegaan tot: Bespreking over het geven van een uitvoering. Met algemeene stemmen was men voor het ge ven van een uitvoering, en na uitvoerige bespreking werd besloten deze eerste uit voering van de vereeniging omstreeks Kerstmis te doen plaats vinden. Daar de tijd tekort was om nu nog tot de oprich ting van een tooneelafdeeling te komen, werd besloten voor dien avond een gezel schap te laten komen, om de avond met zang en voordrachten te helpen vullen. Hierna werd ter kennis van de vergade ring gebracht, dat de heer Th. Pouw als lid van de controlecommissie heeft be dankt. Op de desbetreffende vraag van den v/aarn. voorzitter stelden zich eenige per sonen beschikbaar, waarna dus bij de stemming eenige richtlijn was. Uitslag hiervan was: Th. v. Goozen 11 stemmen, M. J v. Goozen 3 stemmen, J. v. Goozen 1 stem. Door het feit dat nu moest worden over gegaan tot het benoemen van een nieuwen directeur, waardoor natuurlijk de kosten voor de vereeniging belangrijk grooter wer den, werd nog even besproken de wen- schelijkheid om de contributie te verhoo- gen. De meeste leden waren hierop nog te gen, daar dit voor velen, vooral de leer lingen, een groot bezwaar is, en men van meening was, dat alvorens tot deze maat regel te moeten overgaan, eerst het resul taat van de uitvoering en enkeel andere actiles moest worden afgewacht. Er werd dus besloten dit althans voorloopig nog uit te stellen tot na de uitvoering. Na rond vraag sluiting. TER AAR Rectificatie. Burgemeester W. J. Bocxe te Zevenhoven verzoekt ons opna me van het volgende: „In uw blad van 2 dezer is een verslagje opgenomen van de vergadering van In gelanden van den Noordeind- en Geer- polder. Mij worden daarin zooveel bewe ringen, die op onjuistheden berusten, in den mond gelegd, dat ik mij schamen zou mijn positie als secretaris van dien pol der langer te handhaven, als ik er hier niet even op wees. Ik zal ze niet noemen; dat heeft geen doel. Uw blad heeft indertijd uitvoerig over het tertiair wegenplan geschreven. Belangstellenden kunnen daaruit hun licht opsteken. Ik verwijs hen daarnaar". men waren: een Lieve Vrouwke, Fredje, een jonge zanger, Tiste, de goudsmid, Griete, zijn vrouw, een graaf, een man van de politie, een rechter, een beul en een monnik. Het was een aardig tooneelstuk, vol leuke zetten en humor, waarom harte lijk gelachen kon worden, maar ook met dieper ernst. Aan het einde hebben velen de waterlanders moeten onderdrukken. Het stuk werd keurig gespeeld en de rollen waren in goede handen. Pastoor dankte den moderator en de spelers, die maandenlang gewerkt hadden om van dezen avond te maken, wat er van gemaakt is, een avond van genot. Hij hoop te, dat deze avond nog meer bloei zou bren gen in deze jeugdorganisaties en nog meer samenwerking tusschen ouders, jeugd en leiders. Daar lang niet allen in de gelegen heid waren, dien avond bij te wonen, werd bekend gemaakt, dat er nog waarschijnlijk een opvoering zou plaats hebben, men mocht daarom thuis niet vertellen hoe mooi 't was geweest, daar men zelf maar moest komen zien. KOUDEKERK Concierge gemeentehuis. Met ingang van 1 Nov. j.l. is tot concierge op het ge meentehuis alhier benoemd de heer H. P. Didden te Leiden. Geboren: Henricus Cornelius Michael z. van C. J. Kraan en M. J. W. de Heij Josina a, van J. J. van Doorn en C. Bin- nenkaae (geb. te Leiden). Overleden: Gerardus van Harskamp 74 j., wedr. van C. C. Ververs. Gevestigd: Dinke Duiker van Lisse Anna G. Popeijus van Barendrecht Maarten Cok en gezin van Hazerswoude Theodora J. Teunissen van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: Jacobus J. Schellin gerhout naar Zoeterwoude Hendrika van Klaveren naar Alphen a. d. Rijn Gerrit Schouten en gezin naar Hazers woude Trijntje van Dam naar Leiden. NIEUWVEEN Waarneming burgemeesterschap. Bur gemeester J. A. Bakhuyzen heeft wegens ongesteldheid 'een maand verlof aange vraagd. Als waarnemend Burgemeester treedt op Wethouder D. T. Joha. E.H.B.O. Gisteren is in het Vereeni- gingsgebouw een vergadering gehouden van Eerste hulp bij ongelukken Dr Nout, die de bijeenkomst opende, sprak een hartelijk welkom, bovenal aan de oud-cursisten, waarvan er tot zijn ge noegen zoovelen aanwezig zijn. Vervolgens deelde spr. mede, dat zij, die vorig jaar het diploma behaalden, een vervolgcursus moe ten volgen om het diploma te behouden. 12 cursisten zijn bereid dezen cursus te vol gen, welke zal gegeven worden in 6 lessen; 2 maal per week op Maandag en Donder dagavond. De voorzitter deelt mede, dat in verband met de Luchtbescherming, opdat de cursisten daar iets van zullen weten, ook in dien geest de lessen gegeven wor den. Op een vraag, of ook nieuwelingen zich bij deze cursus kunnen aansluiten, volgt een ontkennend antwoord. Wel ligt het in de plannen na dezen een nieuwen cursus op te zetten. Na een dankwoord voor de getoonde be langstelling en medewerking wordt de bij eenkomst gesloten. Ondertrouwd: D. v. d. Leden en G. Staghouwer J. G. de Jong en J. M. Hij- koop. Overleden: Hub. Joh. Schijf, 10 jaar. Vertrokken: C. J. Akkerman naar Oosterhout G. Scholten naar Amster dam H. Heereman naar Klurderi M. Arnouts naar Noord wijkerhout E. C. M. Uenven naar Leiden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15