RIJNSTREEK VRIJDAG 4 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „De Zwaan" ver gaderde de af deeling Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond. Na de opening der vergadering volgde voorlezing der no tulen, waarna de voorzitter eenige be kendmakingen deed over het winterpro- gramma. De kerkelijke viering van het 25-jarig bestaan van de af deeling vangt aan 20 Nov. met een triduum welk geslo ten wordt op 23 Nov. De beide feestavon den zijn 23 en 24 Nov. Het St. Nicolaas- feest voor de kinderen van de leden zal op 8 en 9 Dec. worden gehouden. In den loop van het seizoen zullen 3 ontwikkelings avonden gegeven worden. De eerste door den districtsbestuurder Angenent, die spreken zal over de kinderbijslagr -geling. Den tweeden avond zal de geestelijk advi- ■eur spreken over „Katholieke Actie", en den derden avond wederom de heer Ange nent over een onderwerp, speciaal voor de vrouwen der leden. De voorz. deelde ver volgens mede, dat a.s. Zondag een H. Mis zal worden opgedragen voor de levende en overledende leden van den R.K. Volks bond. Hij verzocht de aanwezigen gewoon te getrouw, te naderen tot de H. Tafel. Hierna nam de geestelijk adviseur, ka pelaan van Egmond, het woord, om over de kerkelijke viering van het zilveren be- staansfeest van de afdeeling te spreken. Zijneerw. wekte allereerst de leden op Zon dag a.s. allemaal tegenwoordig te zijn in de H. Mis, welke tot intentie van de leden wordt opgedragen. Hij spoorden hen aan te naderen tot de H. af el, omdat juist hierin de eenheid van den Bond moet uitkomen, bij Hem, aldus zijneerw., waar de grootste eenheid is in de Communie. Spr. zeide het te betreuren, dat zoo weinig mannen naar de pas opgerichte Congrega tie voor mannen en vrouwen komen, wel ke congregatie is gekomen in de plaats van de H. Familie. De geestelijke adviseur zei- de dat velen het misschien met dezen nieu wen vorm niet eens zijn, doch we kunnen gerust aannemen, dat de directeur v. d. H. Famliie wel degelijk een geldige reden heeft gehad voor deze omzetting. De con-, gregatie voldoet in een bijzondere behoefte daar we in den huidigen tijd diep overtuig de katholieken noodig hebben. Het is de plicht van een Volksbonder, zoo vervolgde de kapelaan, lid van de Maria-Congregatie te zijn, daar in de statuten staat, dat de godsdienstige vorming het allereerste stre ven moet zijn. Op 't triduum komende, zei- de spreker, dat dit gehouden wordt om God te bedanken voor het 25-jarig bestaan van de afdeeling. Het begint Zondag 20 Nov. a.s. onder het Lof en des avonds en wordt voortgezet onder het Lof Maandagavond, dat ter eere van den H. Jozef wordt gehou den en gesloten Dinsdagavonds 22 Nov. on der het Lof, dat gehouden wordt ter eere van den H. Willibrordus, patroon van den bond. De oefeningen zullen geleid worden door den dioces. geestel. adviseur, dr. Olie rook. Alle leden werden aangespoord trouw op te komen. Dinsdagsmorgens zal onder de H. Mis van 6 uur een algemeene H. Commu nie door de leden plaats vinden. Na de rondvraag sprak de heer "J. P. v. d. Ploeg, voorz. van het jaarlijksche mee ting-comité nog eenige woorden over de be- teekenis van de meeting welke ieder jaar gehouden wordt, n.l. dat zij dienen om be kendheid te geven aan den inhoud van de encyclieken van den Paus. Besloten is, dat in het vervolg de St. Jo zefgezellen bij de meeting ingeschakeld zullen worden. Hierna sluiting. Geboren: Petronella Maria d. van Th. G. Smit en C. G. Beelen Johannes Lambertus Josephus z. van G. Koomen en Th. J. Venings Johanna Cornelia Maria d. van J. C. van Parera en A. J. Vrolijk Johannes Theodorus Jacobus Jozef z. van Th. C. Warmerdam en C. A. C. Da- men Theodorus Cornelis z. van W. van Wetten en C. van den Berg Johannes Maria z. van P. W. van Duin en A. C. Zonneveld Agatha Margaretha Maria d. van P. C. de Haas en M. M. Dieben Anna Maria Alida Petronella d. van J. A. Duivenvoorden en M. C. van Woerkom Gertruda Maria d. van L. Th. A. Arts en P. M. A. Smits Hendrikus Johan nes Pieter z. van P. van Leeuwen en P. Q. Pennings Cornelia Petronella d. van C. P. van den Berg en C. M. C. van der Voort Johannes Nicolaas Maria z. van C. van den Berg en M. W. van Gijlswijk Maria Anna Paulina d. van Th. H. Duivenvoorden en W. M. van Bohemen Dina Maria Adriana d. van J. Hoogkamer en M. J. van den Berg Johanna Chris tina en Anna Elizabeth 2 d. van C. G. Hulsebosch en G. J. Beelen Catharina Maria d. van A. C. van den Berg en H. Th. van der Meer Helena Antonia d. van A. P. van den Berg en J. M. Bijle- veld Maria Cornelia d. van C. N. Koo men en J. Koppert Johanna Cornelia d. van P. C. Th. Warmerdam en C. M. Duineveld Johannes Cornelis Johannes z. van J. Wijnands en J. Duivenvoorde Antonius Meindert Maria z. van H. Th. Turenhout en A. Burgmeijer Piet z. van G. Reuvekamp en A. C. van der voort Ida Wilhelmina d. van M. H. Luijten.en W. de Vlieg Huberta Maria Julia d. van J. Bon en M. H. van Rijn Johanna d. van N. J. van Gijlswijk en C. M. van Bohemen Elizabeth d. van A. Rietvink en N. Kardol Antonius Leo- nardus z. van L. A. van den Burg en A. M. Meiland Jacob Adriaan Hartrijk z. van W. A. Timmers en H. C. A. Plasmeijer Maria Anna Quirina d. van J. C. de Klerk en M. C. Zonneveld Nicolaas Leonardus Wilhelmus z. van W. C. J. van den Berg en G. van Denzen Johanna Maria Cornelia Helena d. van W. H. Broekhof en C. M. H. Koeman Gerda Johanna d. van H. Biemond en D. J. Struik. G e h u w*d: A. Schone veld 21 j. en G. Kok 19 j. P. G. Lemmers 30 j. en M. Rooijakkers 27 j. W. P. Augustinus 33 j. en H. C. Meijer 23 j. J. F. Duiven voorden 19 j. en C. M. Hogervorst 18 j. H. J. van Parera 27 j. en C. P. E. van Leeuwen 25 j. Overleden: H. Rademakers 62 j. B. Berrevoets 65 j., echtg. van A. Hanse G. B. Rijgersberg 58 j., echtg. van C. M. Peters Jac. van der Kooy 51 j. D. Karhof 72 j. H. J. M. Verkerk 63 j. Jan Waaning 72 j., echtg. van A. J. van der Schrier L. J. van Dam 75 j., wedr. van M. A. van der Stap. Gevestigd: M. van der Wereld van Leiden J. A. G. van der Hoogte van Warmond H. J. de Wintervan der Eist en gezin van Hillegom M. M. Hul sebosch van Bergen J. Verdegaal van Sassenheim 'J. C. Leotart van Hillegom H. W. M. van Vessum van Hillegom J. W. van der EndMors en gezin van Velsen J. Heemskerk van Noord wijk M. W. J. H Bos van Hillegom F. G. Vellekoop van Rockanje J. C. Meeldijk van Hillegom C. A. Lammers van Ben- nebroek R. van de Bor van Bloemen- daal L. ZuiderduinDiederiks en ge zin van Sassenheim A. Noppe van Am-, sterdam P. Liebregt van Venray G. C. van den Berg van Noordwijk A. Maas van Venray. Vertrokken: J. F. Galama naar Apeldoorn G. J. A. Scheltinga naar Tilburg C. C. van Velzen naar Voor hout F. H. Coenen naar Nijmegen J. Kleverlaan naar Hillegom J. B. Stee kers naar Noordwijk J. C. Duijndam naar Noordwijk A. van Tilburgvan Donk en gezin naar Noordwijk W. M. VersluisSanders en gezin naar Hille gom C. M. Warmerdam naar Maas tricht J. S. Geerlings naar Rueil Mal- maison (Frankrijk) A. Westrik naar 's-Gravenhage P. A. Antonisse en J. H. Antonisse naar Amsterdam J. J. A. M. PijnakerBrinkhorst en gezin naar Noord wijk J. C. Geerlings—Heemskerk en gezin naar Noordwijk J. M. Bosman naar Leimuiden L. A. van den Burg naar 's-Gravenhage R. J. Roosenburg naar 's-Gravenhage A. C. Zijlmans naar Venray W. H. A. Vliegenberg naar Venray S. J. Opdam naar Bloemen- daal. WASSENAAR Ingekomen: L. E. W. van Albada, geen, zonder beroep, uit Bloemendaal, Pr. Hendriklaan 7. A. H. v. d. Dool, geb. Blankespoor, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Oostdorperweg 24. H. W. v. d. Bosch, geen, verpleegster, uit Oegstgeest, v. d. Oudermeulenlaan 5. K. Bredius, N.-H., dienstbode, uit Roterdam, Meijenl delscheweg 5. M. C. Broekman, Ev.L., dienstbode, uit Duitschland, Prins F rede- riklaan 10. W. K. F. Busser, N.-H., koop man, uit Antwerpen, Gr. Haesebroeksche- weg 68. S. C. W. J. Bijl de Vroe en ge zin, geen, luit.-kol. der Art. in N. I. b. d., uit Rijswijk Z.-H., Storm van 's-Gravesan- deweg 80. N. H. Conijn, A.-K., zonder beroep, uit Bingen Did., v. d. Doetlaan 1. J. F. v. Diermen en vr., geen, mijninge nieur, uit Venezuela, Stogplaan 25. A. v. Dongen, N.-H., adj.-Rijks-accountant, uit Leidschendam, v. Z. v. Nijeveldtstraat 292. C. A. v. Dusseldorp, geen, zonder beroep, uit Amsterdam, v. Calcarlaan 24. B. Fehr, vreemd, dienstbode, R.-K., uit Voorburg, Gr. Hoefijzerlaan 85. M. E. Filtmann, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Gt. Haesebroekschweg 22. J. T. v. Houwelingen en vr., N.-H., chauf feur, uit Den Haag, Schouwweg 33. J. C. Klein, N.-H., dienstbode, uit Voorschoten, Schouwweg 42. G. A. L, de Jong, geen, off. waarn. b. d. non-interventie-comm., uit Den Haag, Burchtpleir 20. M. F. W. Kluijskens, R.-K., zonder beroep, uit Heijt- huizen, Wittenburgerweg 178. M. E. Knaap, R.-K., dienstbode, uit Leiden, Schouweg 74. G. Knops, G.-G., huishoud ster, uit Dirksland, Wittenburgerweg 12. A. W. M. Koel, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Hcflaan 32. A. J. A. Knu- vers, R.-K., huishoudster, uit Den Haag, Rijksstraatweg 590. M. Leeuwenburgh en vr., geen, leeraar teekenen M.O., uit Den Haag, K. Persijnlaan 4. C. v. Loon, N.-H., zonder beroep, uit Schiebroek, Prin- senweg 88 (en vrouw). A. W. Roelofsen, N H., dienstbode, uit Utrecht, Hertelaan 3. J. J. v. Roon, zonder beroep, N.-H., uit Amersfoort, Beukenlaan 4. E. J. Rotte, N.-H., dienstbode, uit Den Haag, v. Bronck- horstlaan 13. A. Schiebel, vreemd, R.-K., kokkin, uit Den Haag Jonkerlaan 70. A. H. Smith, N.-H., hulp i. d. huish., uit Arn hem, v. Bommellaan 2. N. P. Sprong, N -H., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 165. H. Standfest, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, P Oud-Wassenaar 1. W. N. Theelen, R. K., bakkersnecht, uit Oegstgeest, Lang straat 109. C. Uijtenbroek, Advent., dienstbode, uit Den Haag, Buurtweg 155. M. M. v. d. Valk, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Tulpweg 14. M. Verhorst, G. K., dienstbode, uit Alphen aan den Rijn, v Z. v. Nijeveltstraat 66. T. F. Walma v. d. Molen en gezin, N.-H., luit- ter zee le kl., uit Den Helder, Prinsenweg 18. G. Houwer, geen, dienstbode, uit Den Helder, Prinsenweg 18. Vertrokken: C. M. Beker naar Bix- beer, Gasthuis van het H. Hart. T. A. Pa- protny, naar Den Haag, J. v. Nassaustraat 121. J. v. d. Oever, naar Den Haag, Mes dagstraat 7. C. v. Diggelen, naar Schie dam, Guustostraat 16a. W. H. Bot. naar Hellendoorn, Daarlerveen, j.a. O. K. Tel gerhof. A. A. Brinkhoff, naar Dinslaken- Hiesfeld. D. Westrik naar Noordwij kerhout, Heerenweg 88. A. K. Kauws, naar Bottrop, Did. J. M. Th. Cieremans, naar Rotterdam, Bergweg 182b. C. A. M. v Doornen, naar Den Haag, Ant. de Haen- straat 87. D. de Groot, naar Hillegers- berg, Ommenscheweg 187. J. J. Rotte veel, naar Sassenheim, Teylloosstraat 28. M. Voordouw, naar Den Haag. Badhuis weg 139. J. A. C. M. G. Schaepman, naar Venlo, Straelscheweg 41. H. J. E. Peelen Kan, naar Batavia. P. M. v. Wouw, naar Voorschoten, Donklaan 14. De Raad van Zoetermeer vergaderde Woensdagavond ten Raadhuize. Voorzitter Burgemeester L. R. Middelberg. Secretaris de heer C. P. Blaauwhof. Afwezig de hee- ren: J. W. Groenewegen en J. Lamers, wegens ziekte en G. van Straalen met knenisgeving. De opening geschiedde, als gebruikelijk, met voorgeschreven ambtsgebed. Daarna lezing der notulen, die met dank aan den samensteller, werden goedgekeurd en vastgesteld. Medegedeeld werden de goedkeurings besluiten van Ged. Staten, betreffende verkoop grond aan de Molenstraat aan de heeren Groen en Bregsman te Benthuizen en C Noordanus, alhier; missive Minister van Sociale Zaken, omtrent brandstoffen- toeslag aan werkloozen; van de R.K. Meisjesschool en de R.K. bewaarschool was bericht ingekomen, dat de schooltijd des v.m. 11.45 uur eindigde; van de andere hoofden van scholen, dat zij bezwaren hebben op dat tijdstip den schooltijd te doen eindigen, weshalve Bugr. en Weth. geen vrijhedi hadden in dien zin een voor stel te doen. Een en ander hield verband met een door den heer P. Smits gedaan voorstel in een der laatst gehouden raads vergaderingen. De betrekkelijke adviezen van de hoofden der scholen, betreffende melkverstrekking aan schoolkinderen, wer den voorgeleze. Door B. en W. was beslo ten hekwerk aan te brengen op het trot toir bij den tochtsloot in de Molenstraat. Deze mededeelingen werden voor kennis geving aangenomen. Aan de orde werd gesteld voorloopige vaststelling gemeenterekening 1937 en goedkeuring rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1937. Het door de com missie van onderzoek uitgebracht verslag werd voorgelezen. Bij monde van den heer G. P. Roos werd verklaard, dat de commissie bezwaren had, tegen de betaling van huishuur van onder steunden, waardoor dus niet de armlasti gen, doch de huiseigenaren werden ge steund. De heer J. Duinisveld onderschreef de meening van vorigen spr. en verzet er zich tegen, op deze wijze voort te gaan, daar hij vreesde er in de toekomst meer dere huiseigenaren zullen komen om de verzette spr. zich tegen de betali- huishuur te laten betalen. In 't bijzonder achterstallige huishuur. De voorzitter antwoordde, dat het Burg. Armbestuur meent, dat deze methode ge handhaafd moet blijven, met welke B. en W het eens zijn. Herhaaldelijk is het voorgekomen, dat de huiseigenaren be reid bleken te zijn de huren te verlagen. Achterstallige huren werden nimmer be taald. Spr. stelde voor, de rekening van het Burg. Armbestuur voorloopig vast te stellen en het nog eens een jaar, desnoods een half jaar aan te zien. Besloten werd echter deze aangelegen heid aan te houden tot een volgende ver gadering, om den heer Lamens gelegen heid te geven, in zijn kwaliteit als lid van het Burg. Armbestuur, dit punt toe te lichten Tot voorloopige vaststelling der gemeen terekening 1937 werd besloten; ontvang sten ƒ150.101.21; uitgaven 155.529.42, na- deelig saldo ƒ5428.21. De uitgaven van het Burg. Armbestuur over 1-937 bedroegen 6406.43. Hierna werd overgegaan tot de behan deling en vaststelling gemeentebegrooting 1939 en goedkeuring begrooting Burger lijk Armbestuur 1939. De voorzitter gaf allereerst een toelich ting op het verhoogde eindbedrag der be grooting, hetwelk zijn oorzaak vond in de hoogere uitgaven aan werkloozen. Burg. Armbestuur, teruggave aan het Rijk we gens te veel ontvangen belastingen en te laag geraamde posten; daartegenover stond echter een meerdere ontvangst uit de gemeentefondisbelasting. Echter bleef er een tekort van ruim 5000. Bij de sa menstelling der begrooting voor 1939 wa ren de posten gebaseerd op bedragen, waardoor zonder onvoorziene omstandig heden geen tekorten waren te vreezen. Vervolgens gafspr. gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen, hierbij opmerkende, dat de raadsleden 14 dagen de begrooting in hun bezit hadden gehad: de cijfers hadden bestudeerd en met de daarbij zijnde memorie van toe lichting vergelijkingen hebben kunnen maken. Geen der leden had behoefte algemeene beschouwingen te houden en werd aange vangen met hoofdstuk- en artikelsgewijze behandeling der begrooting. De post kleeding en uitrusting veld wachter werd aangevallen door den heer Duinisveld, die het uitgetrokken bedrag te hoog vond. De heer Scheer vond de post niet te hoog, want hij is een voorstander dat de politie er tip-top uitziet. De voorzitter zeide, dat uit deze post GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER handhaving en lichte zijn pleidooi met verschillende voorbeelden toe. De heer Van Well wees er op, dat de exploitatie-rekeningen van de bewaar scholen voor een tekort staan en wees op het nut van het bewaarschoolonderwijs. De heer Scheer zeide, dat de Chr. Be waarschool was opgericht, toen er zeker heid was verkregen, dat de gemeente zou subsidieeren. Van dien kant had hij zulks niet verwacht. De heer Van der Tas bestreed dit. De voorzitter was het met den heer Scheer eens. Het voorstel om de subsidie te halveeren in stemming gebracht werd verworpen met 2 tegen 6 stemmen. Vóór halveering de heeren Scheer en Roos. Behandeld werd het adres van het fan farekorps alhier om subsidie van ƒ100. B. en W. stelden voor dit toe te staan. De heer Scheer wilde deze aanvrage in de volgende vergadering behandelen. An dere leden pleitten voor en tegen subsidie. In stemming gebracht, staakte de stem men, 44. In de volgende vergadering wordt dit punt wederom behandeld. Op de te behandelen begrooting was een post gebracht voor een ambtenaar belast met de uitvoering der gemeentelijke steun- verleening van werkloozen en kosten voor controle. De voorzitter lichtte toe, dat in verband met subsidie uit het Rijkswerk- loosheidsfonds tot aanstelling moet worden overgegaan. De verschillende gevraagde inlichtingen werden beantwoord en over eenkomstig het voorstel besloten. Bij de ontvangsten maakte de heer heer Scheer de opmerking dat de Metaling van huur voor den tuin achter het Raad huis, aan den heer Steur, diene geschrapt te worden in verband met het onderhoud. Dit voorstel werd niet ondersteund. Vervolgens werd de begrooting vastge steld in ontvang en uitgaaf tot een be drag van 155.201.19 wat den gewonen dienst betreft; voor den kapitaaldienst, ontvangsten ƒ5879.12, uitgaven ƒ7027.07. De begrooting Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd voor een bedrag van 6000. Na toelichting van den voorzitter werd de vergoeding artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1939 vastgesteld op ƒ9.84 per leerling. Besloten werd tot verhuur van de ge meen te woning voor ten tijdvak van 3 jaar aan den heer E. W. Ooms. M Steinkellner, naar Den Haag, Emma- straat 27. B. M. Stipdonk, naar Leiden, Nieuwe Rijn 96. C. H. Hilken, naar Den Haag, 2e Schuitstraat 135. J. H. P. Stolk, r.aar Den Haag, Hildebrandtstraat 268. A. A. Meijers, naar Parijs. H. Krouwel, naar Zeist, 't Kerkebosch 31. D. A. G. Bruggeman, naar Voorschoten, Leidsche- weg 246. Wed. A. H. Sanders geb. Bir- nie, naar Den Haag, Wassenaarscheweg 103 Wed. J. H. van Straten geb. de Zeeuw, naar Den Haag, L. v. Meerdervoort 402. J. W. Proost, naar Heerlen, Knatstraat 37. J. Wilschuit, naar Den Haag, Wesse- naarscheweg 103. H. Schinkel, naar Den Kaag, Marconistraat 38. E. G. Hanstein, naar Bochum, Did. Oa Westphal, naar Hamburg, Did. A. E. K. Bruy'n, naar Rotterdam, Aleidisstraat 63a. A. Stejny, naar Den Haag, Stephensonstraat 38. A. Janke, naar Homberg, D'd. M. Schoff naar Den Haag, Scheveningscheweg 120. A v. Zij 11, naar Middelharnis, Hobbema- straat 116cL ook de bewapening wordt betaald en ver dere voorwerpen, als lantaarns voor de al gemeene veiligheid, in 't bijzonder op den Rijksweg. Door spr. wordt gestreefd naar niet-overschrijding van den post. Bij de post kosten burgerwacht en B.V. L. lichtte de voorzitter toe, dat de burger wacht is ingeschakeld bij de luchtbescher ming en wees hierbij op de diensten, be wezen bij de laatst gehouden luchtbescher mingsoefening. De heer Smits vroeg inlichtingen om trent de kosten luchtbeschermingsdienst. De voorzitter antwoordde, dat dit be trof aanschaffing materialen voor perso neel. De kosten hiervoor zijn begroot op 1800, te verdeelen over 4 jaren. Het aan te schaffen materieel geschiedt op advies van bevoegde instanties. Bij de post uitzending van kinderen naar vacantie- en gezondheidskolonies, werd ter sprake gebracht het adres van de R.K. vereeniging op dit gebied. Een be drag van 50 was hiervoor op de begroo ting gebracht. Hieruit zullen worden be taald gevallen, welke aangevraagd wor den door vereenigingen op dit gebied en aan doktoren, welke gevallen door B. en W. op zich zelf zullen worden beoordeeld. De heer Duinisveld vroeg of het nog wel noodig is, een bijdrage aan den Palen- steinschen Polder te geven De voorzitter antwoordde, dat het con tract eerst over 2 jaar is afgeloopen en door den Polder is opgezegd. De bijdrage geldt nu alleen voor loozing afvalwater fabriek „Zélandia", doch ook voor berging van vuilnis van de gemeente. Het geheele jaar werden geen klachten ontvangen over de loozing van het afval water door „Zélandia". De maatregelen door de fabriek genomen, zijn wel vol doende. De heer Smits brak een lans voor de hulp van de gemeentewerkman, wat be treft de berekening van zijn loon, als hij meer dan 3 dagen in de week in dienst der gemeente werkt. De voorzitter zegt onderzoek toe. Op de begrooting was nog een post ge bracht voor vergoeding voor een kweeke- ling met akte groot 150. De voorzitter re leveerde het verloop der aanstelling van een boventallige leerkracht aan de Open bare School. In het belang van het onder wijs aan de school is uitbreiding van per soneel noodig. Door de oudercommissie zal dit zeer op prijs worden gesteld en zal door voorstanders van het openbaar on derwijs een bedrag worden bijeengebracht, om uitbreiding van onderwijzend perso neel mogelijk te maken. De heer Scheer juichte het voorstel toe en kan zich hiermede vereenigen. De heer Duinisveld maakte de opmer king, dat het verontrustend is, welke groote sommen in 't algemeen worden be- steeds aan het onderwijs. Bij de post subsidie bewaarscholen hield de heer Van der Tas zijn bekende princi- pieele bezwaren. Hij stelde geheele schrapping van de post voor. Het voorstel werd niet ondersteund. De heer Scheer had gaarne gezien, dat uit een oogpunt van bezuiniging de post werd gehalveerd, welk voorstel door den heer Roos werd ondersteund. De heer van Duyvenbode pleitte voor Na de behandeling van de agenda, deel de de voorzitter mede, bericht te hebben ontvangen, dat werkloozen van deze ge meente te werk gesteld kunnen worden in de werkverschaffing te Benthuizen. B. en W. vragen machtiging, hiervoor gelden uit te trekken, eventueel de post uitkee- ring wekloozen. Na toelichting werd hier toe besloten. De heer Roos informeerde naar de plan nen van de nieuwe begraafplaats. De voorzitter zeide, dat die thans nog niet kunnen worden medegedeeld. De heer Smits verzocht opneming van een bepaling in de politieverordening, waarbij het verboden wordt, voorwerpen enz. op de openbare straat te plaatsen. De voorzitter meende te weten, waarop den heer Smits doelde en dat deze zaak zijn aandacht had. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. ALKEMADE Werkloosheid. Op Zaterdag 29 Octo ber 1938 stonden in deze gemeente inge schreven bij de arbeidsbemiddeling 87 werkloozen waarvan 3 fabrieksarbeiders, 10 bouwvakarbeiders, 3 metaalbewerkers, 62 landarbeiders, 6 transport-arbeiders en 3 dienstboden. Geboren: Gerardus Maria, zoon van C. Th. Koek en M. A. Wesselman Adri ana Martha dochter van H. van Diemen en A. C. Turk Apolonia Johanna dochter van C. J. Hoogenboom en van H. J. Peper kamp Antonia Anna Maria dochter van J. Dobbe en A. Blokker Adriana Maria Antonia dochter van L. Dobbe en A. J. A. van der Hoorn. Overleden: Johanna van der Tang, wed. van P. v. d. Wereld, oud 92 jaar P. Los, oud 67 jaar. Ondertrouwd: Johannes Nicolaas Klein, jm, oud 27 jaar en Catharina Agnes van Rijn, jd, oud 28 jaar. Gevestigd: H, Hoogenboom van Keu len (D.) H. Oude Veldhuis van Olden- zaal J. C. Kroon van Katwijk A. M. Kiijn van Aalsmeer D. van Staveren en gezin van Leimuiden A. J. van Veen van Amsterdam H. J. Kras van Edam C. M. A. Kuijten van Waspik A, Borst van Haarlemmermeer J. W. van Emmerik van Heemstede J. F. Scholte van Lisse A. Hoekstra en gezin van Sassenheim J. P. N. van den Ing /ar Woubrugge H. C. van Veen van Amsterdam. Vertrokken: G. Nasveld naar Rijns burg A. Verwaal en gezin naar Den Haag A. Chattelain naar Haarlemmer meer A. G. Nijhuis naar Leiden M. van Klink naar Leiden C. Zwagerman naar Leiden J. W. Mollers naar Lei muiden M. A. Otten naar Lisse S. de Boer en gezin naar Haarlemmermeer J. van Benten naar Leiden P. C. van der Meer naar Leiden G. H. Versluis naar Haarlem A. E. M. Vesseur naar Poeldijk J. G. Bakker naar Heemstede S. H. van Breukelen naar Zoeterwoude Tj. de Vries en gezin naar Leiden G. M. Zit- wing naar Eindhoven M. W. Pietersen en gezin naar Sassenheim M. Remmers waal naar Voorhout. BODEGRAVEN BURGEMEESTER VAN DOBBEN DE BRUYN NEEMT AFSCHEID Gisteravond heeft onze burgemeester in het Beursgebouw aan de nieuwe Markt af scheid genomen van de bevolking van Bode graven. Op het uur, waarop anders het marktplein en het beursgebouw gehe»el verlaten liggen, kwamen verschillende auto riteiten, afgevaardigden van vereenigingen en talrijke Bodegravers hier samenge stroomd om afscheid te nemen van hem, die gedurende ruim veertien jaren de gemeente Bodegraven met groot beleid en humani teit heeft bestuurr. Aan allen werd een kop koffie met versnapering aangeboden, ter wijl de heeren bovendien met een sigaar werden vereerd. Op verzoek van den bur gervader verliep alles zoo intiem mogelijk, doch niettemin werd door de bewoners hiervan een dankbaar en zeer gewaardeerd gebruik gemaakt. Muziekvereeniging „Crescendo" Om de muziekvereeniging „Crescendo" op een. hooger peil te brengen vond een algeheele reorganisatie plaats. Voor het slagen hier van worden door het bestuur nette en actie ve leden gevraagd, om te komen tot een goed bezet corps. Wij twijfelen er dan ook niet aan of onder leiding van haar direc teur, den heer Herstworm, zal deze ver- peniging haar naam spoedig alle eer aan doen, mits men voldoende medewerking krijgt, waarvoor een goede bezetting een eerste vereischte is. Geboren: Cornelia Johanna dochter van Jac. de Koning en G. Goedhart Jo hanna dochter van A. Noordhoek en G. M. Jongenburger. Ondertrouwd: H. Helsloot, 20 jaar en M. Mulder, 20 jaar. Overleden: A. Domburg, 81 jaar M. de Vlieg, 5 maanden J. Oonk, 64 jaar (Overleden te Utrecht). NIEUWKOOP Geboren: Dirk Aart zoon van Th. van der Kraan en N. van Wageningen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14