OMGEVING WOENSDAG 2 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM Droeve plechtigheid. Onder buitenge wone deelneming had Maandag op de Al- gemeene Begraafplaats de bijzetting, in het familiegraf plaats van wijlen den heer J. W. Stassen, dir. der N.V. L. Stassen Jr. al hier, die op 42-jarigen leeftijd te Hilden in Duitschland overleed. Behalve de naaste familie merkten we op het voltallige per soneel der N.V., vele zakenvrienden e.a. Ook van over de landsgrenzen waren er gekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen. Een schat van kransen en bloemstukken uit binnen- en buitenland werden in den droeven stoet meegevoerd. Aan de geopende groeve spraken ds. Krab be, predikant der Ger. Gemeente, ds. Rie- mens van Leiden, schoonvader van den heer Stassen, een Duitsche relatie in de Duitsche taal, de heer Goede, procuratie houder der .N.V., de heer Schoen namens het personeel. Naast het getuigenis, dat een humaan chef en harde werker is heen gegaan, werd ook getuigd van het groote geloof van den heer Stassen. KATWIJK De rijwielpaden door de duinen. Met de werkzaamheden voor de rijwiel paden door de duinen vanaf Wassenaar via Katwijk naar Noordwijkerhout, welke werkzaamheden in werkverschaffing zul len worden verricht, zal binnenkori een aanvang worden gemaakt. Deze toezegging heeft hot gemeentebestuur ontvangen in een te Den Haag gehouden conferentie bij de Rijkscommissie voor werkverruiming, waar is aangedrongen op spoed met deze werkzaamheden. Aanbesteding. Door Gemeentewerken te namens B. en W. aanbesteed het bou wen van een gas- en scherf vrij ijkgebouw op het terrein van de Gemeente-gasfa briek. Ingeschreven was als volgt: A. Haasnoot Kz. f3850.Jac. v. Duyn f3696.—, Vooys Verdoes f3500.—, J. Houwaard f3475.Jac. v. d. Plas f3445, A. Haasnoot Gz. f3410.J. den Hollander f 3400.G. de Best Jz. f 3384.J. v. Iter- son f3350.Gebr. Verloop f3285. Gebr. Guyt f 3285.Jac. Parlevliet f3260.—, A. de Best f3255.—, Gebr. Guyt f3235.—, Firma v. d. Plas f3130.—, T. Meijvogel f3125.M. v. Duyn f3118. Wed. v. Duyvenbode f 3075.G. de Best Kz. f2984.Het werk is gegund aan de heer G. de Best Kz. Een troost. De gemeentebegrooting voor 1939 in concept gemaakt door B. en W. is sluitend gemaakt kunnen worden zonder belastingverhooging. KATWIJK AAN DEN RIJN Blinden-avond. Vanwege den Ned R.K. Blindenbond „St. Odilia" zal a.s. Don derdagavond in het Parochiehuis een pro- paganda-avond worden gehouden. Daar zal worden vertoond de film welkè een beeld geeft van hetgeen er bij de blinden alzoo gepresteerd wordt. Een blinde dame zal het machineschrijven en het braille-schrift de- monstreeren. Een andere blinde dame zal het blindenvraagstuk uiteenzetten. Pastoor Hesp zal het inleidingswoord spreken. Er wordt gerekend op de belangstelling van velen. Door een hond gebeten. De heer R. P. Tj. werd door een hond te pakken genomen. Behalve dat hij gedeelte zijner broèkspijp moest missen, nam de hand ook nog wat menschenvleesch mee. Tj. werd op het po litiebureau verbonden. Tijdens deze behan deling kwam de heer Haasnoot uit de Beu- kelszoon zich beklagen, dat een muilkorf- candidaat ook van zijn pantalon een gedeel te had „meegenomen". Op de Zeeweg moest de mantel van mej. N. het ontgelden. En vorige week had dezelfde hond de regenjas van den heer T. door een minder vriende lijken aanval gescheurd. De politie zoekt naar den eigenaar van dit snoode dier. LEIDSCHEN DAM „Herwonnen Levenskracht". Maan dagavond werd in het R.K. Verenigings gebouw aan de Damlaan door het plaat selijk comité van „Herwonnen Levens kracht" een propaganda-filmavond ge houden, welke avond ten volle aan het ge stelde doel heeft beantwoord. Toen de voorzitter van het comité den avond opende, was de groote zaal vrijwel geheel bezet. Onder de aanwezigen merk ten wij o.a op dr. Perquin, afgevaardig den van Volksbond, Hanze, L.T.B., enz. In zijn openingswoord zette de voorzitter het mooie doel van dezen avond uiteen en be veelt „Herwonnen Levenskracht" in aller belangstelling aan. Bijzonder wijst hij op de vrijwillige stuiversactie. Gedurende de pauze hield de heer Ha ver, secretaris en propagandist van „H. L.". een propagandarede. Staande deze bijeenkomst gaven zich 70 der aanwezigen voor de vrijwillige stuiver actie op, terwijl een collecte ƒ30.op bracht, zoodat het plaatselijk comité een mooi succes boeken mocht. De verschillende films, welke werden vertoond, hadden aller belangstelling, naast de mooie film „Zonnebloemen", wer den ook eenige komische films vertoond, welke de aanwezigen een vroolijk uurtje bezorgden, zoodat ook dit gedeelte ge slaagd mag heeten. Met een dankwoord en den Christel ijken groet werd deze propaganda-avond ge sloten. Biljartwedstrijd. In het café „Het Wapen van Veur" te Leidschendam werd een wedstrijd gespeeld tusschen K.D.O. I alhier en ..Monopool I" uit Ter Aar. Er werden 10 partijen gespeeld en na span- nenden strijd wist K.D.O. den wedstrijd met 33 caramboles te winnen. OEGSTGEEST DE POLDERS EN DE RIJKSWEGEN. Ook polder Kamphuizen in bizondere positie. De rijksweg no. 4 van het Rijkswegen plan 1938 (AmsterdamSassenheimHaag- sche Schouw's-Gravenhagel doorsnijdt den polder Kamphuizen, gelegen onder de gemeente Oegstgeest, van noord naar zuid. Het gedeelte van den weg, dat in dezen polder ligt, beslaat een oppervlakte van 9.27.50 H.A.. terwijl de totale belastbare oppervlakte van den polder rond 85 H.A. be draagt. De gemiddelde omslag per H.A. ever de jaren 1929 tot en met. 1938 was f 11.50. De weg staat thans nog niet op den leg ger der gemeente Oegstgeest, zoodat daar aan in dezen polder ook nog geen vrijdom van omslag ingevolge het bepaalde bij ar tikel 142, sub c van het A.gemeen Polder reglement verbonden is. Had deze vrijdom in genoemde jaren reeds bestaan, dan had, om eenzelfde totaal-oporengst te verkrij gen, de gemiddelde omslag per H.A. in plaats van f 11.50 geweest moeten zijn 12.91 of ruim 12% meer. In verband hier mede heeft het Bestuur van den polder zich tot Ged. Staten gewen-i met het verzoek, voor zijn polder op hei stuk var. vrijdom van omslag, verbonden aan wegen, een van het algemeen beginsel afwijkende regeling le bevorderen. Het wil Ged. Staten voorkomen, dat dit verzoek door vorenbedoelde cijfers vol komen gebillijkt wordt. Aangezien in den polder tot dusver geen wegen bestonden, welke op den legger voorkwamen, kan deze regeling eenvoudig hierin bestaan, dat het bepaalde bij artikel 142, sub c voornoemd cp dezen polder niet van toepassing ver klaard wordt. Jubileum. Gisteren herdacht de heer K. Wilbrink den dag, dat hij vóór 25 jaar als „aschgaarder" bij de gemeente in dienst kwam. Des morgens om 10 uur Werd de heer Wilbrink met zijn echtgenoote bij B. en W. ontvangen. Burgemeester van Gerrevink prees den jubilaris om zijn nauwgezette plichtsbetrachting. Al is het ambt van asch gaarder eenvoudig, toch moet men een ze kere tact bezitten om met publiek om te gaan en zulks is den heer Wilbrink wel toe vertrouwd. Namens de gemeente werd den heer Wilbrink een enveloppe met inhoud aangeboden, waarvoor de jubilaris hartelijk dankte. Te half elf kwamen de gemeente-ambte naren in de raadszaal samen, waar ook de jubilaris aanwezig was. De gemeente-archi tect, de heer Rietveld, verwelkomde den jubilaris met zijn echtgenoote en zeide, dat de bedoeling dezer samenkomst was de heer Wilbrink geluk te wenschen en te huldigen met zijn 25-jarig jubileum. Spreker ging na wat voor veranderingen in den dienst in deze afgeloopen jaren zijn tot stand geko men. De heer Wilbrink heeft in die jaren tot tevredenheid van spreker's ambts voorgangers en de laatste jaren ook tot spreker's tevredenheid met toewijding zijn functie vervuld. De gemeente-ambtenaren hebben- ge meend, dat dit jubileum niet zonder meer mocht voorbij gaan. Namens allen biedt spreker den jubilaris een rookstel aan en hoopte, dat hij na gedane dagtaak er veel gebruik van zal maken. De heer Wilbrink dankte voor de ge brachte lof. Geitenfokkerij. In het het zaaltje bij de Willem de Zwijgerkerk, kwam de geitenfok- vereeniging O.G.V. in vergadering bijeen. Ir verband met de ongesteldheid van den voorzitter, den heer J. Slootweg, werd de vergadering geopend met een hartelijk welkom en een kort inleiden< woord door C w.n. voorzitter, den heer F. de Jager. ve notulen van den secretaris, den heer 'I. v. d. Hoeven, werden goedgekeurd. Als afgevaardigden naar de eerstvolgen de algemeene vergadering werden gekozen de heeren H. v. d. Meij en W. v. d. Steel. Na eenige mededeelingen van interne aange legenheden volgde een korte bespreking over de door den Prov. Bond van Geiten- fokvereenigingen in Z.H. in .te dienen voor stellen. Naar aanleiding van een voorgekomen wijziging in de keuze-stelling van dekbok- ken voor de afdeelingen, werd door den heer v. d. Meij de vraag gesteld: waarom de a Oegstgeest bij de laatste gelegenheid is achtergesteld in volgnummer. De secretaris deelde mede, dat hij van uezen toestand kennis heeft gekiegen en c'over heeft gecorrespondeerd. Hij gaf daarvan nadere toelichtingen. VeroChillende leden achttèn dezen toestand zeer onge- wenscht en gaven over deze houding hun afkeuring te kennen. Na breedvoerige be sprekingen over deze zaak werd besloten oir. over dit punt bij de rondvraag op de alg. vergadering voor te stellen zoodanige regeling te treffen, dat in den vervolge door het bokkenstation geen andere uit voering wordt gegeven dan uitsluitend die, welke van het hoofdbestuur zijn afgekomen. Na een korte rondvraag sloot de voorzit ter de vergadering. VOORSCHOTEN Jubileum. Gisteren herdacht de heer C. Overdevest den dag, dat hij 25 jaar in dienst was bij de firma M. Romein, hooi en stroohandel De jubilaris wero met zijn gezin 's morgens afgehaald en in de zaak tcegesproken door den heer Romein, die den wensch uitsprak, dat de jubilaris nog vele jaren in zijn bedrijf zou werkzaam zijn en hem een geschenk onder couvert aan- GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEESj Maandagavond te 7 uur kwam de Raad der gemeente Oegstgeest in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter: Burgemeester A. J. v. Gerrevink. Afwezig weth. v. Eg- mond (wegens ziekte), dr. Simon Thomas en de heer J. Uitenboogaard. Ingekomen stukken. Verzoek van de Oegstgeester Geitenfok- vereeniging om toekenning van subsidie voor 1939. Op de begrooting 1939 is een subsidie van ƒ22.50 uitgetrokken. Te veel boomen. Verzoek van het grootste deel der be woners van het Wilhelminapark om de boomen in dit park te snoeien en enkele groote boomen door kleinere te vervan gen. Burg. en Weth. stellen voor dit ver zoek in hun handen om praeadvies te stel len. Aldus besloten. Verzoek van J. van der Luit, gemeente bode, om hem met ingang van 1 Januari 1938 in het genot van kindertoeslag te stellen. Burg. en Weth. stellen voor met ingang van 1 Januari 1939 een gelijke kin dertoeslag te verleenen als de gemeente arbeiders hebben. Goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders stellen voorts voor om in de Prins Hendriklaan de boomen om de andere te verwijderen, daar de stand te dicht wordt en zoodoen de de straatverlichting wordt onderschept, terwijl bovendien de bewoners van de te dichte stand hinder ondervinden. De afstand der boomen bedraagt nu 7 meter hart op hart en wordt na dunning 14 meter. De kosten kunnen uit volgnummer 273 (onderhoud wegen en voetpaden bestre den worden Voorts herinneren Burgemeester en Wet houders er aan, dat de Raad in 1937 0.70 heeft toegestaan om de boomen in de Oranjelaan en de Louise de Colignylaan naar den rand van het trottoir te ver plaatsen. Naar aanleiding van de discussie in de Raadsvergadering van 3 December 1937 hebben B. en W. daarop besloten met de verplaatsing nog te wachten. Daar nu de tijd, waarop verplaatsing van boomen kan geschieden, is aangebro ken. verzoeken zij de Raad zich over de al of niet verplaatsing thans definitief uit te spreken. Wijziging verordening speel-automaten en verordening op logementen en koffie huizen. B. en W. deelen mede, dat deze verorde ning, in verband met klachten, noodig is gebleken. B. en W. willen ook bépalen, dat het ten gehoore brengen van muziek langs mechaniseren weg zonder toestem ming verboden is. De heer Smit vindt, dat door deze bepa ling de belanghebbenden worden gedu peerd. Er is toch niets op tegen, dat in een café behoorlijke mechanische muziek wordt ten gehoore gebracht. Spreker dringt aan op soepele toepassing, hetgeen door den voorzitter wordt toegezegd. De verordening wordt goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verkoop drie perceelen bouwterrein in Poelgeest, groot 873 M2. Aldus besloten. Behandeling van het beroepschrift, inge diend door Wed. de Haan, tegen het be sluit van B. en W., om geen vergunning te verleenen tot het gebruiken van de onbe woonbaar verklaarde perceelen Oegstgees- terweg 14 en 19 als werkplaats. B. en W. ste^n voor afwijzend te beschikken. De heer Paardekooper vindt bedoelde eigenares toch al zwaar getroffen. De heer Bakker zegt, dat er wel onder slechter oms' ndigheden wordt gewerkt. De voor zitter ontraadt ten sterkste toestemming te geven. Het afwijzend voorstel wordt aan genomen. Begrooting 1939. De begrootings-commissie, bestaande uit de heeren Bakker, v. d. Post, Sanders en Smit, meent, dat het tot voldoening stemt, dat B en W erin geslaagd zijn de begroo ting zonder belasting-verhooging sluitend te maken. Zonder in ongewettigd optimis me te vervallen, meent de commissie, dat, indien de economische toestand geen te rugslag meer vertoont en uit anderen hoofde geen nieuwe belastingdruk op de gemeente wordt gelegd, de economische depressie voor Oegstgeest haar diepte punt heeft bereikt. De commissie had gaarne gezien, dat B. en W. thans reeds, al was het dan ook slechts een geringe, be lastingverlaging in uitzicht hadden kun nen stellen In dit verband vestigt men de aandacht on het bestaan van een reserve fonds k 12.000 dat volgens B en W. thans niet voor belastingverlaging mag worden aangewend, dcch slechts wanneer de be lasting in de gemeente tot het maximum is opgevoerd. Men vraagt zich af, hoe het college van Ged. Staten tot het vaststellen v^n een dergelijk standpunt is gekomen. Het is terecht naar de meening der commissie in allen opzichte logisch en re delijk, dat een bedrag, hetwelk uit een belasting-overschot is gevormd, als een be lasting-opbrengst in de begrooting mag worden verwerkt, hetzij door tot belasting verlaging over te gaan, hetzij, indien on verhoopt belastingverhooging noodig zou zijn, inplaats daarvan de 12.000 aan te spreken, ongeacht de vraag of Oegstgeest de belastingen al dan niet tot het uiterste maximum heeft opgevoerd. De commissie neemt het standpunt in, dat het geen zin heeft, de f 12.000 steeds maar als een on aantastbare reserve op de begrooting te doen prijken. Voorts maakt de commissie een opmer king inzake de kosten voor den luchtbe schermingsdienst. De uitgaaf van ƒ300 voor beschermende kleeding acht men on- noodig; zij motiveert dit nader. Men herinnert er voorts aan, hetgeen door B. en W een vorige maal is toege zegd, dat zal bevorderd worden, dat de chef-veldwachter een goedkoopere woning betrekt. De kosten voor luchtbescherming te hoog geacht. De heer v. d. Post (lid der commissie) neemt ten opzichte der andere leden in zake de luchtbeschermingsdienst een an der standpunt in. In de vergadering van 4 Mei 1937 is door den Raad toegestaan een crediet van ƒ2000 als begin-bijdrage. Met inbegrip van de begrooting 1939 is nu reeds totaal 6670 daarvoor beschik baar gesteld. Wordt in dezen vorm door gegaan, dan zal in begrooting 1940 de 10.000 worden bereikt. Waar nu blijkt, dat het Rijk zelf en andere omliggende ge meenten nog zeer weinig uitgaven hebben 'uitgetrokken, stelt spreker voor de post met 1300 te verminderen. Tevens stelt de heer v. d. Post voor den post onvoorzien zoodanig te verminderen, dat de opcenten van 163 worden vermin derd tot 153, waarbij de post onvoorzien dan nog altijd ruim 4 pet. bedraagt van de gewone uitgaven. Spreker licht dit met cijfers toe. B. en W. antwoorden, dat het hun zeer begrijpelijk voorkomt, dat de commissie gaarne over de 12.000 voor belasting verlaging zou willen beschikken. B. en W. hadden ook gaarne verlaging van belasting voorgesteld. De reserve mag daarvoor echter niet worden aangewend en het is de vraag of zij, indien thans de begrooting zonder belastingverhooging niet sluitende ware te maken, ook zou morgen worden gebruikt om belastingverhooging bood. Aan de echtgenoote van den feeste ling werden bloemen aangeboden. De heer Overdevest ontving in den loop van den dag vele blijken van belangstel ling, zoowel van de zijde van buren en vrienden als van de klanten der firma. K.J.M.V. Zondag 30 October hield de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" haar aangekon- digden dansavond. De organisatie van dezen avond had intensieve voorbereidingen ge- eischt van den meest uiteenloopenden aard. Maar ondanks de groote moeilijkheden, die te overwinnen waren, hebben wij niet ge aarzeld ons alle moeiten te getroosten om den avond te doen slagen. Aan het inte rieur van de groote zaal van het Kath. Ver- eenigingsgebouw was de uiterste zorg be steed, en de K.J.M.VV.-emblemen langs de wanden gaven het geheel een f eestelij ken aanblik. Om 8.15 uur nam de voorzitter het woord om een korten welkomstgroet te richten tot den medorator, kapelaan Perquin, de aan wezige afdeelingsbesturen der K.J.M.V. uit den omtrek, de besturen der plaatselijke vereenigingen, de K.J.M.V.-ers en verder tot alle aanwezigen. Verder wekte hij o.a. alle daarvoor in aanmerking komende heeren op, zich aan te sluiten bij de K.J.M.V. Aan het slot van zijn toespraak droeg hij de lei ding van het verdere gedeelte van den avond over aan den heer Castelein. (Ap plaus). Onder de leiding van Evert Castelein, in samenwerking met Hofenk's Melody Ma kers, werd daarna gelegenheid gegeven tot dansen, waar alleen een druk gebruik van maakten. De dagbladen-attractie vormde een der hooptepunten van het bal, terwijl de daarop volgende polonaise een enthou siast verloop had. De balleider zorgde voor een prima stemming, waartoe de sublieme band van Hofenk het zijne toe bijdroeg. De voorzitter sloot de avond met dank te brengen aan den heer Castelein voor diens voortreffelijke leiding en aan den heer Gé Hofenk en zijn band voor de uitstekende verzorging van het muzikale gedeelte. Erkentelijk was hij voor de groote be langstelling en vroeg aller medeleven en waardeering voor het werk der K.J.M.V. Met klem bracht hij nog naar voren, dat zoovelen die lid van deze vereeniging moes ten zijn, zich afzijdig houden en niet toe treden tot deze mooie vereeniging. Nog maals deed hij een dringend beroep op die genen om zich aan te sluiten bij de K.J.M.V. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag, 29 October 1938, als werkzeokenden ingeschreven voor diverse beroepen in totaal 101 personen. Door den agent der tarbeidsbemiddeling wordt zit ting gehouden: voor werkgevers, des voor middags van 9—12 uur ten gemeentehuize; en voor werknemers, des v.m. van 99.15 uur in het Ambachtshuis. SASSENHEIM Biljarten. In café „De Oude Post" had gisteravond de voortzetting plaats van het biljartconcours om het persoonlijk kam pioenschap. De uitslag luidt als volgt: gesp.gev/.verl.pnt.h.s. J Diederiks 2 2 4 27 G. Zandbergen 2 2 4 C Guldemond 3 2 14 G. v. Diest 3 2 14 J. v. Reizen 2 112 Chr. Homan 11 2 R Haver 2 112 A Guldemond 11 2 A. J. v. d. Wiel 2 0 2 0 Chr. Zandbergen 2 0 2 0 A. Hoogervorst 10 10 H. Schoo 10 10 Nic. v. Diest 0 0 0 0 De hoogste serie op dezen avond behaal de de heer G. Zandbergen n.L 26. te voorkomen. De reserve is op aandrang van Ged. Staten 1935 gevormd. Evenmin is het geoorloofd het bedrag, uit te trekken aan „onvoorzien", lager te stellen dan 5 pet. van het totaal der ge raamde gewone ontvangsten. Dit is vastgelegd in provinciaal blad No. 79 van 1932. De commissie wil blijkbaar de post voor luchtbescherming dus met ƒ300 verlagen en de heer v. d. Post, als minderheid, zou de geheele post willen schrappen. Hierte gen meen en B. en W. zich te moeten ver zetten. Wie het wereldgebeuren van den laatsten tijd gadeslaat, zal dit met B. en W. eens zijn. B. en W. is het voorts nog niet mogen gelukken een woning te vinden, die, wat plaats en grootte betreft, voor den chef veldwachter geschikt is. De heer v. d. Post zeide nogmaals niet tegen de uitgaven voor luchtbescherming te zijn; alleen moet het z.i. in langzamer tempo geschieden. De heer Kruizinga (S.D.A.P.) vindt de toelichting op de begrooting onvoldoende en mist bij B. en W. voldoende activiteit. Uit de begrooting spreekt alleen dit feit: „Zorg dat de belasting niet verhoogd wordt, zoo mogelijk verlaagd". De voorzitter: Zeer juist, want die zijn al hoog genoeg! De heer Kruizinga wijst er op, dat daar door andere zaken worden verwaarloosd en noemt als voorbeeld de wegen, het rio- leeringsplan, enz. Voorts laakt spreker het laten arbeiden van werkloozen in contra-prestatie, waar door deze vallen buiten de sociale wetten. Meer geld leenen niet ver antwoord geacht. De voorzitter acht uitgebreider toelich ting niet noodig. Het gebrek aan spirit, hetgeen de heer Kruizinga B. en W. ver wijt, wijst spreker van zich af. B. en W. zullen ernaar blijven streven de belastingen niet te verhoogen, en zoo mogelijk te verlagen. Toen de tijden daarvoor gunstig waren, hebben B. en W. niet geschroomd groote werken te doen uitvoeren. Thans is uitvoe ring van het rioleeringsplan niet moge lijk. Nog meer geld leenen zou voor de gemeente funest zijn. Spreker wijst erop, dat de gemeente voor zijn werkloozen en armenzorg niets van het Rijk terug ont vangt. Het uitvoeren van werk in contra- praestatie wordt door het departement van sociale zaken gewenscht. Tegenover de werkloozen heeft de gemeente zich nooit schriel getoond. De heer Paardekooper (R.K.) meent te weten, dat we eerst belastingverlaging noodig hebben, wil men zich wederom op groote schaal hier gaan vestigen. De laat ste jaren is achteruitgang zeer merkbaar. De heer Bakker (Gem.belang) prijst in B. en W. het hebben van minder spirit, zulks in tegenstelling met de opmerking door den heer Kruizinga. Voorts kan spre ker zich met het beleid van B. en W. goed vereenigen. Het uitvoeren van groote wer ken is nu niet mogelijk, zonder dat de ge meente onder Rijks-controle zou komen. Spreker brengt B. en W. dank voor het samenstellen der begrooting. De heer Smit (R.K.) wijst er op, dat de gemeente zich veel moeite en kosten ge troost om elders werkobjecten voor de werkeloozen te vinden. De heer Kruizinga repliceert en dankt den voorzitter voor zijn mededeelingen en toelichting, al is spreker nog niet geheel tevreden. Hiermede worden de alg. beschouwin gen gesloten. Maandag a.s. heeft de verdere behande ling van de begrooting plaats. ZOETERMEER Een slag op het hoofd gekregen. Dinsdagmorgen waren in de Molenstraat eenige werklieden van den bloemist S. al hier, bezig met het slaan van palen naast de aldaar staande boomen. Doordat de door een der knechts gehanteerde sly, een grooten houten hamer, afgleed op een nat ten tak, kwam de klap niet terecht op de paal, waarvoor deze bestemd was, doch op het hoofd van den '"en knecht. Deze bekwam een ernstige hoofdwonde, welke door dokter Palte werd gehecht. Getrof fene kon zijn werkzaamheden niet voort zetten. Gemeenteraad. De op Woensdag 2 November uitgeschreven raadsvergade ring, waarvan den aanvang aanvankelijk was bepaald op 7.15 uur n.m., zal aanvan gen des avonds 8.30 uur. *LX> K (#1 Gast u maar na: 43500 onge lukken per jaar, dat is er gemid deld één ongeveer per 13 minu ten! En als iedereen blijft denken, dat de schuld bij anderen ligt, dan beleven we misschien nog een gemiddelde van 13 onge vallen per minuutl

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6