WOENSDAG 2 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 8 NOVEMBER 193f> RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding van de hinderwet? Het zal wel niet dikwijls voorkomen, dat een burgemeester, vergezeld van twee zijner wethouders zich voor een kanton rechter heeft te verantwoorden. Het be trof hier geen ernstige misdaad, maar een doodgewone overtreding van de hinder wet met een principieelen grondslag. De zaak werd gevoegd en zoo stonden terecht P. P. G. burgemeester van Sas- senheim en de wethouders W. W. en H. B. eveneens te Sassenheim. Aan hen was ten laste gelegd overtre ding van de hinderwet. Zij hadden op een terrein aan de Zandsloot te Sassenheim onder de gemeente Warmond een stort plaats van huisvuil ingericht door het ter rein af te laten zetten met draad en er toegangswegen naar toe aan te brengen, opdat de vuilnisauto's er konden oprijden om het vuil te storten. De burgemeester begreep niet veel van de zaak en zag het strafbare er niet van in. In 1931 was bij raadsbesluit goedge keurd om over te gaan tot aankoop van het bedoelde terrein voor een bedrag van 30.000 en wel om er vuil neer te storten. Dit werd met een twee cdig doel gedaan. Ten eerste was men het vuil kwijt en tin tweede, als het terrein volgestort zou zijn, dan was het uitermate geschikt voor bouwterrein. Gedeputeerde Staten hadden dit raadsbesluit tot aankoop goedge*e.;rd, terwijl men wist, dat het als vuilstort plaats bestemd was. Een der wethouders voerde nog aan, dat men dan eiken dag wel procesverbaal op kan maken tegen de boeren, die mest op hun land gooien en daar ook geen toestemming voor heb ben. Het O.M. vond het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Er is des tijds een zelfde zaak voocgeweest in Bre da en ook daar is een veroordeeling uit gesproken. De zaak is toen doorgevoerd tot in hoogste instantie en het slot was, dat er een veroordeeling gevolgd was. Deze zaak is ongeveer gelijk aan die in Breda en spr. eischte tegen elk een geld boete van 6.subs. 10 dagen om hoo- ger beroep bij een eventueele veroordee ling mogelijk te maken. De kantonrechter bepaalde de uitspraak cp over acV dagen. In een vroolijke stemming. A. J. V. boekhouder te Haarlem had in Nijmegen een glaasje bier gedronken. Daarna was hij met nog eenige anderen naar een feestje te Leiden gegaan en had daar weer eenige glaasjes bier ge bruikt. Na de biertjes had hij bovendien nog een flesch champagne genuttigd, zoo dat hij wat men noemt in een vroolijke stemming geraakt was. Daar is natuurlijk niets op tegen, maar wel als men in zulk een vroolijke bui in een auto stapt en gaat rijden. Het moet dan verkeerd gaan en het is ook niet goed gegaan, want .op den Rijndijk tusschen de Haagsche Schouw en „de Vink'' te Voorschoten was ver dachte zig-zag gaan *rijden cn daarna doodgewoon op het uiterst linksche ge deelte van den 10 M. breeden weg. De gevolgen waren niet uitgebleven, want een tegenligger, welke geheel rechts hield, was onverwachts aangereden. Een andere automobilist kon nog net met zijn auto het rijwielpad op vluchten. De ambtenaar vond deze manier van rijden hoogst roe keloos en gevaarlijk en eischte een geld boete van 50.— subs. 25 dagen en vier maanden intrekking van het rijbewijs. De kantonrechter was het daar volko men mee eens en vonniste conform dezen eisch. Aardappelen geteeld zonder vergunning. L. K. landbouwer te K a t w ij k aan Zee had te Katwijk en te Noordwijk een groote hoeveelheid aardappelen geteeld zonder dat hij aangesloten was bij de des betreffende instantie en dus zonder ver gunning. Een ambtenaar-controleur kwam verklaren, dat hij bij verdachte ruim 2000 K.G. aardappelen in beslag had genomen, die pas gerooid waren. De ambtenaar eischte een geldboete van 10.subs. 4 dagen met verbeurd verklaring van de in beslag genomen aardappelen. De kantonrechter dadelijk vonnis wij zend veroordeelde verdachte tot een geld boete van 25.— subs. 14 dagen met te ruggave van de aardappelen. Overtreding bevracbtingswet. J. G. v. d. V. schipper te Oude-Wete- r i n g had zonder toestemming van ce bevrachtingscommissie te Leiden een vracht steenen vervoerd. De eisch en de uitspraak werden 15.— subs. 5 dagen. Verkeersovertredingen. Uit de> meer dan 100 zaken die door den kantonrechter behandeld werden zul len we de meest ernstige vermelden. J. J. C. B. die verstek liet gaan had te Voorschoten in de Papenlaan een ernstige aanrijding veroorzaakt. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen. A. M. uit Amsterdam had nabij het Haagsche Schouw te Oegstgeest ten andere auto ingehaald met een snelheid van ruim 100 K.M. en daarbij de inge haalde auto nagenoeg gekraakt omdat hij niet gezien had dat den rijweg plotseling van vier rijbanen in drie rijbanen over ging en er juist tegenliggend verkeer aankwam. Eisch 25.subs. 14 dagen. Uitspraak 20.subs. 8 dagen. W. G., verstek, had in de Treubstraat te Voorschoten een bakfiets inge haald en bij dit inhalen niet voldoende uitgehaald met als gevolg een botsing met de bakfiets. Eisch en uitspraak 10 subs. 5 dagen. P. K. uit Bovenkarspel had op den Veurschen weg te Voorschoten ook al een bakfiets omver gereden doordat bij achteruit was gaan rijden zonder ^erst uit te kijken. Eisch en uitspraak 10.subs. 4 dagen. J. C. U. Sr. te Noord wijkerhout had aan zijn zoon P. C. U. Jr. opdracht ge geven om een vrachtauto te besturen, ter wijl zyn zoon pas zestien jaar was en geen rijbewijs had. De gevolgen waren niet uitgebleven want de jongen was te gen een andere auto opgetornd. Een en ander was gebeurd op den Duin- landschen weg te Noordwijkerhout en een reiziger uit Haarlem was de dupe gewor den. Eisch tegen U Sr. 20.subs. 10 dagen en tegen U. Jr. f 10.subs. 4 dagen. Uit spraak tegen elk resp. 15.J subs. 10 dagen en 10.subs. 4 dagen. S. v. d. M., koopman te Oegstgeest had op de Prinsessekade te Leiden een militaire colonne verstoord door er dwars doorheen te rijden. Eisch 5.subs. 2 dagen. Uitspraak 4.subs. 2 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK Een jaar gevangenisstraf wegens meineed geëischt Een dienstbode uit Leiden afkomstig was in Maart van dit jaar in betrekking bij een leerares in de Spaansche taal in den Haag. Op 5 Maart was de patrones van de dienstbode lastig gevallen door een man, die bij haar thuis was komen bellen en zonder uitnoodiging het huis had betreden tot in de keuken, waarmede hij huisvrede breuk had gepleegd en deswege door den politierechter reeds is veroordeeld. Op die zitting van den politierechter was ook de dienstbode als getuige gehoord, die ver klaard had, zulks in tegenstelling met de andere getuigen, dat zij niets van de zaak wist te vertellen, omdat zij niet in de keu ken was geweest, zooals de andere getuigen eenparig verteld hadden, maar op de plaats achter de keuken, zoodat zij niets gehoord had van de ruzie. Deze verklaring onder eede was was door den politierechter in twijfel getrokken, met het gevolg, dat zij nu voor de Haagsche Rechtbank moest ver schijnen verdacht van meineed. Na eenige getuigen gehoord te hebben, die verklaar den, dat het meisje wel degelijk in de keu ken was geweest, ja, dat de man die huis vredebreuk pleegde, zelfs eenige woonden tot haar had gezegd, kreeg de verdachte het woord, die ten stelligste volhield, dat zij niet in de keuken was geweest, tjen de man binnengedrongen was, maar wel dege lijk de plaats aan het schrobben was ge weest. Haar verklaring stond echter alieen, want alle getuigen hielden vol, dat zij on waarheid sprak. De officier achtte de ten laste gelegde meineed dan ook bewe<on en vond dat een strenge straf op haar plaats was. Alhoewel spr. aan den eenen kant mede lijden heeft met het meisje, omdat zij zoo halsstarrig blijft, terwijl zelfs haar eigen zuster tegen de politie gezegd heeft, dat haar zuster, op denzelfden dag, dat zij als getuige door den politierechter gehoord was, tegen haar had verklaard, dat zij zoo bang was, want dat zij onwaarheid had ge sproken onder eede, staat daar tegenover, dat meineed zeer streng gestraft benoort te worden. De eisch werd dan ook een gevangenis straf voor den tijd van een jaar. Nadat ver dachte nogmaals had verklaard, dat zij niet in de keuken was geweest, werd de uit spraak bepaald op over 14 dagen. Valsche kwartjes gemaakt om goede dubbeltjes te krijgen Een werklooze timmerman C. W., afkom stig uit V e u r, en een metselaar H. A. K. uit Den Haag, beiden het laatst wonende ie Voorburg en thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, te Den Haag, moes-en te recht staan wegens het maken van valsch geld. Verdachten hadden kwartjes van lood gemaakt en hadden deze nagemaakte kwartjes in sigaretten-automaten gegooid, alwaar zij steeds pakjes sigaretten „koch ten" van vijftien cent, zoodat er steeds een dubbeltje in het kapje zat, hetwelk te voor schijn kwam. Zij waren betrapt geworden, doordat de dochter van een sigarenwinke lier het verdacht vond, dat steeds dezelfde persoon terug kwam om steeds drie of vier pakjes sigaretten uit de automaat te halen. Zij had haar vader daarop gewezen en die had vlug de automaat opengemaakt en toen gezien, dat er een massa „valsche" kwartjes in lagen. Even later kwam dezelf de man weer terug en weer haalde hij pak jes sigaretten uit de automaat. De winkelier liet hem zijn gang gaan en toen de man weg ging was hij hem gevolgd en had hem aan een politie-agent aangewezen, waarna ar restatie was gevolgd. Bij het onderzoek dat de politie in het huis van een der verdach ten had ingesteld was veel bezwarend ma teriaal gevonden, zooals een matrijs voor het maken van kwartjes, lood, een lepel met nog gedeeltelijk gesmolten dood, een spiri tusbrander en vele andere ingrediënten. Verder nog een aantal pakjes sigaretten van 15 cent en een groot aantal goede dub beltjes, die in de pakjes met sigaretten ge weest waren. De verdachten hadden een volledige bekentenis afgelegd, zoo lat de zaak geen moeilijkheden opleverde. De officier vond het namaken van munt specie en het uitgeven daarvan buitenge woon ernstig. Het staat niet vast, hoeveel kwartjes de verdachten alzoo in omloop hebben gebracht, maar het moeten er zeer veel geweest zijn. Aan den eenen kant rekening houdende met het blanco strafregister van de vord dachten en aan den anderen kant den ernst van het feit in oogenschouw nemende, eischte spr. tegen elk der verdachten een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. Utspraak over 14 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Als grooten zich met kinderruzie bemoeien. Een L e i d s c h e dame was haar wet tigen echtgenoot gevolgd toen deze ging wonen in de omstreken van Leiden. Het echtpaar had ook nog een dochtertje en dat kind had wel eens ruzie met eenige nieuwbakken buurjongetjes, te weten drie broertjes. En hoe gaat het dan? De broer tjes plaagden het nieuwe buurmeisje wel eens, zeer tot het ongenoegen van de moe der van het meisje. Op een mooien dag was het meisje met twee vriendinnetjes aan het spelen op den openbaren weg toen de broertjes, vergezeld van eenige kornuiten, de meisjes gingen plagen, sar ren noemde de moëder het. Heel wijs ge handeld en goed gezien van de moeder was het toen, dat zij de meisjes binnen haalde om de pret binnenshuis voort te zetten. Maar dat was weer niet naar den zin van de jongens en zij begonnen met stokjes op de ruiten te tikken. Dit nog niet genoeg zijnde gingen zij met hun ge zicht vlak voor het raam staan met het gevolg, dat hun neusjes een substantie op het raam achterlieten, welke heel moei lijk met koud water te verwijderen is. De vrouw des huizes was zoo boos geworden, dat zij ijlings naar buiten was gestormd en een der jongens te pakken had gekre gen. Het was echter juist het jongste ventje, dat zij te pakken kreeg, want hij kon het minst hard loopen. En toen had zij het kereltje wel geteld acht meppen toegediend, te weten vier op zijn hoofd en vier op dat gedeelte van het lichaam waar de rug in naam veranderd. En de jongen aan het brullen zooals alleen jongens dat kunnen, die geslagen worden. Hevig ver ontwaardigd had de vader van den ge slagene aangifte gedaan en zoo moest de moeder die het „op haar senuwe" had ge kregen, volgens haar zeggen, verschijnen voor den Haagschen Politierechter. Zij had berouw en toch weer niet, want zij ging van het standpunt uit, dat zij dat gene gedaan had wat de vader van het jongetje had moeten doen. De officier vond, dat zij van andermans kinderen af moet blijven en maar niet dadelijk er op moet timmeren als kinde ren ruzie hebben. En om dat duidelijk te maken eischte spr. een geldboete van 15.subs. 15 dagen. De Politierechter vond ook dat zulke opvoedingsmethoden van andermans kin deren niet te pas komen en veroordeelde de juffrouw tot een geldboete van 10. subs. 10 dagen. Hij wilde de vechtenden scheiden. In stillen eenvoud lag er een mes op een tafeltje. Tenminste de dagvaardig noemde het een mes, maar het geleek meer op een middeleeuwsch zwaard, waar roofridders eikaars harnassen mee pro beerden te openen a la sardine. De eige naar van dit instrument was de jeugdige W. J. te Uithoorn. Was, want nu is het van den Staat der Nederlanden. Maar om dat mes ontspon zich een heele dis cussie, die als volgt in elkaar zat. De kweeker J. H. uit Uithoorn bewoog zich op een tandem voort in de richting Nieuwveen. Toen hij en de tweede van de tandem tei hoogte waren van de woning van Wijfjes zagen zij twee andere mans personen aan komen. Blijkbaar bestond er nog een oude veete tusschen de beide paren, want de voetgangers hadden de peddelaars uitgenoodigd om af te stappen en het maar eventjes uit te knokken. En zij waren afgestapt en waren gaan knok ken. En toen was de verdachte op het tooneel van den strijd verschenen en hij zou de vechtenden wel eventjes van elkaar halen. „Goeden morgen'' zal hij wel niet gezegd hebben, eerder het tegen deel, gezien zijn bemiddelingspoging. Waar een ieder het met kalmte geprobeerd zou hebben, deed onze scheidsrechter het op zijn manier, dat wil zeggen: hij trok het reeds genoemde roofridderszwaard en stormde op het kluwen af. Deze zagen het gevaar aankomen en plots waren, op het zien van zulk een gevaar, alle veeten vergeten en koos ieder het hazenpad. De verdachte niets meer te scheidsrechteren ziende en het bijzonder jammer vinden de, was begonnen met zekeren van Tol achterna te gaan zitten met het zwaard. Hij had hem niet kunnen krijgen, want deze vechtersbaas dacht: beter blóó Jan dan dóó Jan. De scheidsrechter had het toen maar bij een ander geprobeerd maar ten lange laatste was hij toch gekalmeerd kunnen worden. De oficier hield niet van zulke scheids- rechtersmanieren en eischte 30.subs. 30 dagen. De Politierechter veroordeelde den messenzwaaier tot een geldboete van 20.subs. 20 dagen met verbeurdver klaring van het in beslag genomen mes en de deurwaarder brulde het den ver dachte toe, want deze was bovendien nog vreeselijk doof, en knikte overal ja en amen op zelfs toen hij de uitspraak hoorde. Hij die langs den weg timmert De gemeentewerkman A. G. Borsboom te Wassenaar vond, dat de schutting, die zijn tuin afsloot wel eenige verbete ringen mocht ondergaan en dus was hij aan het werk getogen om het gat te dich ten. Maar dat was niet naar den zin van G. W. K. transportarbeider te Wassenaar geweest, want toen B. er nog een plank aan timmerde had K. plotseling een schep HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. 8.00— 9.15 KRO. 10.00 NCRV. 1100 KRO. 2.00— 12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoon muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gra mofoonmuziek 11.30 Godsdienstige cau serie 12.00 Berichten 12.15 Gramo foonmuziek 12.30 KRO-orkest (1.15 1.30 Gramofoonmuziek) 2.00—2.55 Hand- werkuurtje 3.00 Voor de vrouw 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 Berichten, hier na: Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30 Orgelspel 6.40 Causerie „Wat doet het Leger des Heils in Nederlands- Indië?" 7.00 Berichten 7.15 Journa listiek weekoverzicht 7.45 Gramofoon muziek 8.00 Berichten ANP, Herhaling S O.S.-berichten 8.15 Dankstond voor het Gewas. 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten ANP. Hierna: Actueele uit zending 10.30 Gramofoonmuziek 10.45 Gymnastiekles 11.00 Pianovoordracht li.25 Gramofoonmuziek 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM I. 301.5 M. AVRO-Uitzcil- ding. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Be richten) 10.00 Morgenwijding 10 15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest en soliste. (In de pauze: Declamatie. (Om ca. 12.15 Be richten) 12.30 AVRO-Amusementsorkest 1.15 Bert van Dinteren's ensemble 2.00 Voor de vrouw 2.30 Vervolg con cert 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 Berichten, Gramofoonmuziek 4.00 Zickenhalfuur 4.30 Pianospel 5.00 AVRO-Weekkaleidoscoop 5.20 Geluk- wenschen 5.30 AVRO-Aeolian-orkest -- 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05 De Staalmeesters 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP. Radiotooneel en mededeelingen 8.20 AVRO-Vaudeville- orkest en solist 9.00 Radiotooneel 9 30 Concertgebouw-orkest en solist 10.30 Ensemble Goulesco 11.00 Berichten ANP 11.10 Canaro-Tango-orkest 11.30 12.00 Eddy Oliver's orkest. DROÏTWICH. 1500 M.: 12.05 Het BBC- Wels orkest en solist 12.55 Gramofoon muziek 1.20 Een sectie van het BBC- Northern Ireland-orkest 1.502.20 Om- roepkleinorkest 3.15 Declamatie 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth en solist 5.05 Voor de vrouw 5.20 Zang met citherbegeleiding 5.40 Het Clarilyn- sextet 6.20 Berichten 6.40 Lanobouw- praatje 7.00 Radiotooneel 7.'i'.) Ken Johnson en zijn West-Indisch dansorkest. tegen de plank gegeven met het gevolg, dat het ding los sprong en juist tegen den neus van B. terecht kwam. Verdachte zelf ondervraagd wist niet hoe hij tot deze daad gekomen was en zeide zenuwachtig, zeer zenuwachtig ge weest te zijn. Overigens bekende mj vol mondig ruzie gehad te hebben met B. over de schutting, er nog aan toevoegend, dat zulks in de toekomst niet meer zal geschieden want dat hij gaat verhuizen. Politierechter: „Gelukkig, dan is het af- geloopen". De officier nam terdege nota van de verhuizing van verdachte en eischte in dit verband een boete van 8.subs. 8 dagen. Het vonnis werd een geldboete van 5.subs. 5 dagen. Hij ging naar den brand kijken. In den Haag was brand en dat wilde een koopman, zekere L. uit Leiden wel eens zien, dus toog hij naar de plaats van den brand. Hij stond echter danig in den weg, reden voor een politie-agent >m hein tot doorloopen aan te manen. Maar onze koopman stond prachtig en voelde niets voor het opgeven van zijn „loge"-plaats. De politie-agent was onverstoorbaar ge weest en.had verdachte verplicht door te loopen. Er waren nog andere personen geweest, die niet weg wilden gaan en de gummistok was getrokken. Verdachte zou toen volgens den agent gezegd hebben „stuk vullus", maar verdachte zelf zeide, dat hij gezegd had „dat is een vullus- streek". Maar zulke draaierijen worden nu een maal niet geloofd temeer niet daar de agent bij zijn lezing bleef. De officier meende, dat verdachte niet zoo hoog van den toren moet blazen, want zijn strafblad is nu bepaald niet fraai te noemen. Hoogst ongepast vond spr. het onparlementaire woord en eischte een geldboete van f 40.subs. 40 dagen. De Politierechter veroordeelde verdach te tenslotte tot een geldboete van 25. subs. 25 dagen. ZIJN VROUW VERMOORD Vijftien jaar gevangenisstraf geëischt De Alkmaarsche rechtbank heeft de strafzaak tegen den kapper D. uit Obdam behandeld. Na het verhoor van den verdachte en de getuigen eischte de officier tegen D. we gens doodslag den maximum straf: vijftien jaar. Nadat de verdachte veertien dagen gele den aanvankelijk ontkend had, dat hij zijn vrouw opzettelijk van het leven had be roofd, bekende hij toen tijdens de rechtzit ting, na een scherpe ondervraging van den president, dat hij zijn vrouw tot een stoei partij had uitgelokt. Hij gaf toe, da. hij haar daarbij de keel had dichtgedrukt. Gisteren werd de zaak hervat met het verhoor van de dienstbode. Zij gaf toe, een 7.50 Het BBC-orkest 8.50 Causerie over Spanje 9.20 Berichten 9.45 Re portage 9.55 Orgelspel 10.20 Korte Avondwijding 10.30 Causerie „Mainly about Manhattan" (Uit 'Amerika) 10.55 Het BBC-Theater-orkest 11.35 Billy Cot ton en zijn Band 11.5012.20 Dansmu ziek (gr. pl.). RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00, 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Zang 1.05 Fred Adison's orkest 2.35 Gramo foonmuziek 2.45 Zang 3.00 Gramofoon muziek 3.30 Zang 3.45 Gramofoon muziek 4.05 Radiotooneel 5.25 Kamer muziek 6.35 Zang 6.50 Gramofoonmu ziek 7.20 Locatelli-orkest 8.35 Zang 8.5012.05 Uitzending uit het Thèatre National de l'Opéra-Comique. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest 1.502.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek 7.23 Orgelconcert 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 en 10.30 Het Omroepsymphonie-orkest en het Omroep- gemengd koor 10.50—11.20 Gramofoon muziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 1.00 en 1.30 Omroepsalonorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Muzikale cau serie 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Omroepdansorkest en -salonorkest 8.35 Cabaretprogramma 9.05 Vervolg van 8.20 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M.: 7.30 Interview 8.00 Omroeporkest en solist 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten 10.2011.20 Omroep orkest, -koor en solisten (opn.). GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.50 Di versen 10.00 Radio Parijs 10.50 Di versen 11.20 Radio Parijs 12.50 Brus sel VI. 14.20 R. Danmark of diversen 15.20 Keulen 16.20 Radio PTT-Nord of diversen 16.50 Londen Reg. 17.20 Brussel VL 18.35 Brussel Fr. 19.20 Keulen 20.50 Radio Parijs. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich 14.20 Londen Reg. 15.35 Droitwich 18.40 Londen Reg. 19.29 Droitwich 19.30 Sportpraatje J. G. A. Janssen 20.00 Gramofoonmuziek GRD of diversen 20.20 Droitwich. Eerste Leidsclte Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 GpH. klebnhans Pi eter de ia Couristraat 22 TRANSPORT TELEFOON 1455 verhouding met den verdachte te hebben gehad. Dokter Hulst verklaarde vervolgens, dat de vrouw van D. door geweldpleging om het leven was gekomen, vermoedelijk door dat verdachte zijn hand in de keel van de vrouw heeft gestoken en bovendien de luchtpijp heeft dichtgeknepen. Nadat de verdachte nog verklaard had, met de dienstbode over een mogelijk huwe lijk te hebben gesproken, hetgeen deze ge tuige pertinent ontkende, nam de officier, mr. van der Feen de Lille, het woord. Hij concludeerde, dat hier positief opzet in het spel is geweest en hij achtte doodslag be wezen. Hij vroeg, mede omdat de man zoo lang mogelijk was blijven ontkennen, de maximum-straf, namelijk vijftien jaar. De verdediger, mr. Schuurman, sloot zich aan bij het requisitoir van den officier. Slechts één lichtpunt zag hij voor den ver dachte: de houding van de dienstbode, die z.i. voor veertig procent verantwoordelijk voor het gebeurde kan worden gesteld. T"-.slotte refereerde pleiter zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak 8 November a.s. OP HAAR TROUWDAG DOOD GEREDEN Zes maanden gevangenis voor automobilist De Almelosche rechtbank heeft gisteren den kellner W. V. uit Losser, die met een auto een wielrijdster op haar trouwdag had doodgereden, terwijl hij sterken drank had gebruikt en niet in het bezit was van een rijbewijs, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs. De eisch was de maximum straf: één jaar gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs. AUTOBESTUURDER ONDER INVLOED VAN ALCOHOL De Amsterdamsche Rechtbank veroor deelde een Larenschen ingenieur, die te Amsterdam op 16 Mei in de Sarphatistraat c auto had bestuurd, terwijl hij onder invloed van sterken drank was, tot zeven dagen hechtenis en een jaar intrekking van zijn rijbewijs. De officier had een maand geëischt, benevens intrekking van het rij bewijs voor den tijd van één jaar.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10