NIIDZ A-TELEGRAM MIDZA DEZE WEEK geen I50, doch 175 DULDEN AAN PRIJZEN Ifij De Midza gaat honderden waardebonnen EXTRA uitstrooien gfll^ Eke week nieuwe verrassingen -|ste Verrassing: Koop dus uitsluitend in Midza-zaken en ge krijgt zeker ook Uw deel van de Midza-prijzenregen. DE GELUKKIGE PRIJSWINNAARS VAN DEZE WEEK ZIJN: Prijzen Guldens-Bons Prijzen 50 cts.-Bons Prijzen 25 cts.-Bons MAANDAG 31 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP De raad der gemeente Leiderdorp ver gaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van burgemeester K. Brug. Alle leden zijn aanwezig. De gemeentebegrooting. Achtereenvolgens worden dan vastgesteld de begrooting van het burgerlijk Armbe stuur 1939 (deze sluit in ontvangsten en uit gaven op 4175, bij een gewoon subsidie van de gemeente groot 4000) de btgroo- ting van het grondbedrijf 1939 (de baten en lasten hiervan zijn geraabd op f 5357.33. De kapitaalsontvangsten en uitgaven op 130.729.41) en de GemeentebegTooting 1939. Deze sluit in inkomsten en uitgaven op een bedrag van 120.087.35 in den ge wonen dienst, en 17257.75 in den Kapi- taaldienst. Naar aanleiding van het rapport van de commissie tot nazien van deze laatste be grooting geeft de voorzitter over enkele in het rapport genoemde posten uitvoerige toelichtingen o.a. over rechten begrafenis, kosten eerste hulpdienst. Over de postrij- wieltoelage gemeente-werkman voeren ver schillende leden het woord. De heer Klaver vindt naar verhouding de rijwieltoelage van den gemeente-opzichter, de rijwieltoelage van den gemeente-werk man te laag en stelt voor, deze post met 10.te vtThoogen. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren de Haas en van der Wal( doch wordt na stemming met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De heer Klaver vraagt verder nog toe lichting over de post schrijfloonen en de heer Snel stelt vragen betreffende de post kleine tuinders, schrijfloonen Burgerl. Stand, subsidie burgerwacht en kosten abonnement telefoon voor den gem. veld wachter. De voorzitter geeft over deze posten een uitvoerige toelichting. Waarna de begroo ting op bovengenoemde bedragen wordt vastgesteld. Verder wordt vastgesteld het bedrag per leerling 1939 voor het open baar onderwijs zijnde 10.17. Opnieuw wordt vastgesteld, op voorstel, van B. en W. de heffingsverordening van 55 opcenten op de hoofdsom der gemeente-fondsbelas- ting, met handhaving van hetzelfde aantal opcenten. Voorts een rekening-courant-overeen komst met de Bank voor Ned. Gemeenten. De loopende overeenkomst vervalt 31 Dec. a.s., zoodat een nieuwe overeenkomst daar voor moet worden aangegaan. Zoo besloten. Dan komt aan de orde het agenda-punt: asch-ophalen. Het ophalen van asch en vuilnis moet op nieuw worden aanbesteed. De aanbeste ding is gesplitst in 2 onderdeeien n.L het ophalen van asch en vuilnis en het ver voer van asch en vuilnis van het centrale punt naar de stortplaats. De mogelijkheid is geopend om zoowel voor elk onderdeel afzonderlijk in te schrijven, als voor beide onderdeeien tegelijk. De heer Klaver stelt voor het ophalen van asch enz. onderhands aan te besteden, omdat de tegenwoordige aschophaier zoo voldoet. De voorzitter acht, alhoewel hij alle lof heelt, voor het werk van den tegen- woord igen aschophaier, een openbare aan- besteeaing gewenscht. De voorziuer stelt voor de aanbestedings voorwaarden vast te stellen overeenkomstig het ontwerp. De gunnmg is aan den raad voorbehou den. Zoo besloten. In behandeling komt het voorstel om per ceel Jaagpad 25 niet onbewoonbaar te ver klaren. De voorzitter geeft een toelichting. Bij het gemeentebestuur is door een drietal in gezetenen een verzoek ingediend tot onDe- verklaring van de perceelen 25 en55. Met onbewoonoaarver- klaring van Jaagpad 25 kunnen B. en W. zich niet vereenigen. De gebreken zijn niet van dien aard, dat zij door verbetering niet zouden kunnen worden verholpen, B. en W. zijn de meening toegedaan, dat bij grondige veroetering de woning alsnog in bewoonbaren staat kan worden gebracht. De kosten van deze verbetering zijn begroot op 200, B. en W. stellen voor, om perceel 25 niet onbewoonbaar te verklaren, en af wijzend te beslissen op het advies van den Inspecteur der Volkshuisvesting. De heer van der Wal vraagt het woord en na een aantal bezwaren té hebben inge bracht tegen de beslissing van B. en W. stelt spr. voor Jaagpad 25 onbewoonbaar te verklaren. De heer Klaver vindt ook dat de toestand der woning zoodanig is, dat ze door ver betering niet meer in bewoonbaren staat is te brengen. Wethouder Slinter zegt, dat volgens het advies van een deskundige de woning heel goed verbeterd kan worden. De heer Rijns burger heeft den indruk gekregen, dat de woning heel slecht is en dat 200 wel te weinig zal zijn, haar op te knappen. De voorzitter vraagt waarom tegen verkla ring van verschillende deskundigen in, de woning onbewoonbaar te verklaren, ter wijl ze goed hersteld kan worden? Het voorstel van B. en W. tot niet onbewoon baar verklaring komt in stemming en wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. De heer van der Wal stelt verder voor, een termijn van 6 maanden te stellen om de woningen Jaagpad 53, 54, 55 en 57 niet meer voor bewoning beschikbaar te stel len, zijnden ongeschikt ter bewoning, en niet door verbetering in bewoonbare staat te brengen. Dit voorstel wordt in handen van B. en K. gesteld tot het uitbrengen van prae-advies. Vervolgens worden behandeld verschil lende reclames tegen plaatselijke belasting en een wijziging in de begrooting 1938 en 1939 worden vastgesteld. Na de rondvraag, gaat de raad over in geheime zitting. LEIMUIDEN Middenstand. Woensdag na het Lof zal in de voormalige jongensschool opnieuw een vergadering worden gehouden, waarop alle R.K. Middenstanders zijn uitgenoodigd, om te komen tot een middenstandsvereeni- ging. Niemand verzuime dus deze ring by te wonen. NIEUWVEEN T.B.C. bestrijding. De bazar voor enkele weken gehouden door de plaatselijke afd. der T.B.C.-vereeniging mocht een netto opbrengst boeken van 451.Een hartelijk woord van dank mag niet onthou den worden aan de wakkere leiders met hun staf van medewerkenden, die allen zoo belangloos hebben medegewerkt, om tot het gewenschte en bereikte succes te komen. Sport. Voor de sportvereeniging V.V.N. was het eveneens een ongeluksdag. Nieuw- veen I speelden tegen O.N.A. uit Gouda. De rust kwam zonder doelpunten gemaakt te hebben. Na de rust wist O.NA. eenmaal te scoren 0—1. Het einde kwam met de overwinning voor O.N.A. Nieuwveen H verloor van Woerden II met 23. ROELOF ARENDSVEEN Volksbond. De R. K. Volksbond al hier hield in Hotel „de Vier Heemskinde ren" haar jaarvergadering. Aanwezig wa ren 44 leden. De voorzitter, de heer W. van Ruiten, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna punt 1 der agenda ter sprake kwam: het telen van eigen aardappelen. Na toelichting door den voorzitter werd met algemeene stemmen besloten, dat het bestuur de noodige stap pen in deze zal doen om te komen tot huur van daartoe benoodigd land. Verder v/c d als voornaamste medegedeeld, dat 25 Nov. a.s. een hoofdbestuurder van den transp'r1 arbeidersbond „St. Bonifacius" zal trachten hier een afdeeling op te richten. Verdere punten van bespreking vormde de wachttijdregeling en werkverschaffing en de in aanleg zijnde Provincialen weg. Ge klaagd werd, dat de arbeiders daar min der goed worden behandeld en bij het ge ringste worden uitgevloekt. (Dat is wel heel erg! Wij zijn er zeker van, dat het Volksbondsbestuur naar aanleiding van deze klacht een onderzoek zal instellen, om daarna eventueel krachtige maatrege len te treffen. Red. L. Crt.). Na de gebrui kelijke rondvraag volgde sluiting. Tafeltennis „De Treffers". Het één-ja rig bestaan van deze Gezellenclub is afge sloten met een vriendschappelijken wed strijd tegen sportgenooten uit Warmond. Speelden de Veenders aanvankelijk een primitief spel met korte tikjes over het net, door de wedstrijden met technisch gerou- tineerder spelers werden de kunstgrepen spoedig afgekeken en in practijk gebracht. Op het oogenblik beschikken „De Tref fers" over een aantal tennissers, die het met succes kunnen opnemen tegen hun vroegere leermeesters. Hoewel de spelkwa- liteiten met sprongen vooruit gingen, is een zelfde groei van ledenaantal in gebre ke gebleven. Daarom zien de clubleden gaarne het toetreden van enkele jongere spelers, aan wie ze gedurende deze win ter de beginselen van het spel kunnen lee- ren. Het zeer snelle voetenwerk, de meest plotselinge beslissingen in een seconde fractie. gevarieerde standen en handbewe gingen, hebben reeds zeer vele sports-men naar tafeltennis gedreven. Is tafeltennis op zichzelf reeds een ideale sport, als grond slag voor vele andere sporten biedt ze te vens onberekenbare mcgelijkheden: snelle gedachten-concentratie, volledige fitheid en souplesse. R'Veen Warmond N HeemskerkJ. v. Tongeren 20 C. HeemskerkB. v. Winsen 20 W v KlinkDuinhoven 20 J. de BruynKerkhof 20 P. Verdel A.zn.G. v. Willigen 20 M. Rietbroek—H. v. Willigen 0—2 Dubbelspel: v. Winsen en v. Willigen Rietbroek en v. Klink -xèrk Riet broek en v Klink 02. Totaal 122 voor R'Veen. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag 2 November a.s. des v.m. 9% uur ten gemeentehuize. Aan de orde wordt gesteld: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Suppletoir-kohier hondenbelasting 1938; 4. Reclame school geld 1938/39; 5. Verlenging huur voor een stukje grond; 6. Verpachting gemeenteland; 7. Wijziging van de begrooting voor 1938; 8. Benoeming hoofd o.l. school; 9. Behande ling begrooting 1939; 10. Rondvraag. ZOETERWOUDE (H. R.) OPENING VAN HET NIEUWE SPORTTERREIN. Aan de sportvereeniging „Meerburg" is het, na de overwinning van tal van moei lijkheden, eindelijk gelukt op een nieuw spe'elterrein beslag te leggen. In tegenstelling met het oude terrein is nu een zeer gunstige plaats gevonden, di rect te bereiken vanaf den Hoogen Rijn dijk en gelëgen in de bebouwde kom. Alle hout is geen timmerhout, zoo was het ook met dit weiland. Alle grasveld is geen voetbalveld. Bergen en dalen moes ten verdwijnen en eenige draineering was zeker noodig. Met vereende krachten is men aan het werk getrokken, en men is er in geslaagd om er een behoorlijk ter rein van te maken. Jammer, dat het ter rein geen tiental meters breeder is, want de ruimte voor de supporters is zeer be perkt, ja zelfs op enkele plaatsen gevaar lijk, wil men ten minste niet in de sloot terecht komen. Voor kleedkamer en bestuurstent is de gewezen commissie-tent van de Wilhel- mina-vereeniging behoorlijk ingericht, ter wijl ook aan een verschansing voor het niet tot offeren bereid zijnde publiek reeds volle aandacht geschonken is. In het kort gezegd, „Meerburg" heeft nu een behoorlijk gunstig gelegen terrein, waardoor de belangstelling, ook van de zijde van het publiek zeker zal groeien, ten gunste van de R. K. Sportvereeniging „Meerburg". De belangstelling voor dezen eersten wedstrijd was groot.- Op het terrein waren ook aanwezig kapelaan P. Krom, en de heeren Schrama en Hogervorst, respectie velijk voorzitter en secretaris van den Dioc. Haarl. Voetbalbond en het bestuur van „Meerburg". De voorzitter van den D.H.V.B. sprak het openingswoord, feliciteerde de sport vereeniging „Meerburg" met dit nieuwe terrein, dankte allen die hieraan zooveel zorgen hadden besteed, spoorde de leden aan steeds mede te werken en de lei ding van het bestuur te volgen en sprak tenslotte de beste wenschen uit voor de sport in Katholiek verband. De heer Stikkelman dankte den heer Schrama voor zijn openingswoord, vooral voor de korte lessen welke hierin waren gegeven. Hij hoopte dat de leden dit ter harte zullen nemen. Ook de voorzitter van A.V.V. te Leidschendam sprak onder aanbieding van bloemen de beste wen schen uit voor Meerburg op dit nieuwe ter rein. De eerste wedstrijd werd gespeeld tus- schen Meerburg I en A.V.V. I uit Leid schendam, waarbij Meerburg zich een nederlaag met 51 moest laten welgeval len. (Zie verder Sportnieuws). 1e Prijs f. 25. Mevr. R. E., Nonnensteeg 20, Leiden 2e Prijst. 15.» Mevr. M. C. v. D., Lockhorstlaan 6a, Warmond 3e Prijs I. IO>- Mevr. N., P. de la Courtstraat 95, Leiden 4e Prijs f. 7.50 Mevr. C. D. de R., Rijnegommerstr. 18, Zoeterwoude Mej. H. de W., Cobetstraat 31, Leiden Mej. C. B., Dorpsstraat 52, Zoeterwoude Mevr. J. den H., Janvossensteeg 56a, Leiden Mej. C. S., Rijnsburgerweg 187, Leiden Mevr. H., Terweepark 4, Leiden leder een premie van f. 5.— Mej. A. H„ Bakhuis Rozenboomstraat 31, Leiden Mevr. J. H., Joubertstraat 35, Leiden Mej. C. J. P., Kaasmarkt 5, Leiden Mevr. J. v. M., Hooge Rijndijk 70, Leiden Mevr. J. D., Balistraat 1, Oegstgeest Mej. v. E., p.a. Breestraat 12, Leiden Mevr. B., H. de Vriesstraat 77, Leiden Mevr. M. J. R., Heerensteeg 26, Leiden Mevr. M. v. d. B., Kerkstr. 7, Noordwijkerhout Mej. A. v. R., Hoogewoerd 146a, Leiden Mevr. H., Balistraat 16, Oegstgeest ieder een premie van E. 2.59 1e Prijs f. 5>- Mevr. A. C., Oude Rijn 30, Leiden Mevr. A. F., Levendaal 26, Leiden Mevr. A. S., Langegracht lila, Leiden Mevr. D. H., Hooigracht 52, Leiden Mevr. A. S., Joubertstraat 22a, Leiden Mevr. A. R., Oude Vest 69, Leiden ieder een premie van I 2.50 Mevr. H., terweepark 4, Leiden Mej. A., Os- en Paardenlaan 7, Leiden VXevr. A. O., Bilitonstraat la, Leiden Mevr. B., Haven 8, Leiden Mevr. L. P., Janvossensteeg 31, Leiden de Heer Joh. v. d. L., 2e Gortestraat 40, Leiden Mevr. N. v. D., Oosterdw-straat 32, Leiden Mevr. v. d. L., P. J. Blokstraat 2, Leiden Mevr. G. H. J. B., Papenstraat 6, Leiden de Heer KI. E., Koningstraat 13, Leiderdorp Mevr. T., Oosterdw.straat 3a, Leiden ieder een premie van I. I. 1e Prijs I. 5.- Mevr. M. S., Aalmarkt 20, Leiden 2e Prijs f. 2.50 Mevr. P. R., Beschuit steeg 3, Leiden Mevr. A. S„ Langegracht lila, Leiden Mevr. C. K., Havenkade 2, Leiden Mevr. C. F. H., Zoeterw. Singel 29, Leiden Mevr. J. H., Plantsoen 99, Leiden Mevr. A. K.R., Aalmarkt 16, Leiden Mevr. G. B., Papengracht 6, Leiden Mevr. G. A., Zijlsingel 42, Leiden Mevr. K., Oude Singel 210, Leiden Mevr. S., Haarlemmerstraat 315, Leiden Mevr. O., Bilitonstraat la, Leiden Mej. H. E. S., Oude Singel 234a, Leiden ieder een premie van f. I» EXTRA PRIJZEN: Mevr. L. P., Janvossensteeg 31, Leiden p f 4 flfl Mevr. A. K.—R., Aalmarkt 16, Leiden. r r1'5 Met de waardebonnen kunt U in alle Midza-zaken CONTANT kopen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8