RIJNSTREEK ZATERDAG 29 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OEGSTGEEST Een feest voor de Parochie! Een belangrijke vereeniging in onze Pa rochie viert haar tweede lustrum. Reeds tien jaren heeft de St. Jozefsgezellen ver eeniging haar nuttige en dikwijls moeilijke taak volbracht voor de jongemannen uit onze Parochie. Velen ervan hebben nu een goede positie in het maatschappelijk leven verworven; zij zijn godsdienstig, maat schappelijk en cultureel gevormd en voor een groot deel danken zij dit aan de lei ding en steun die hen in de St. Jozef s-ge- zellenvereeniging werd gegeven. De jaren tusschen de zeventien en vijf en twintig zijn niet gemakkelijk en toch zoo enorm be langrijk. De band met het huisgezin wordt wat losser, de invloed minder en de ge varen van het maatschappelijk leven groo- ter, de jongeman heeft dan een bijzondere steun en leiding hard noodig, die ham wordt gegeven door de Gezellenvereenigmg met een Priester als Praeses aan het hoofd. Het is niet de bedoeling hier de voor- deelen van deze mooie vereeniging uiteen te zetten; wij willen slechts aantoonen, dat met de bloei en de uitgroei van de St. Jozefsgezellen de geheele Parochie is ge baat. Niet alleen de ouders van de jonge mannen, maar allen geheel het maatschap pelijk leven, want dit vindt haar kracht in menschen die hun maatschappelijke taak begrijpen en aan kunnen. Vandaar dat ook het feest van deze Ver eeniging voor geheel de parochie beteeke- nis heeft en dat het billijk is dat allen dit fees in eenige mate mede vieren. Voor geheel de mannelijke jeugd werd deze week een Triduum gegeven hetgeen morgen gesloten wordt met een H. Mis in huize Duinzicht om kwart voor acht. In den avond komt de Centraal-Praeses spreken bij de Gezellen en vieren zij hun feest onder elkander. Maar op Zondag 6 November verwachten zij ook de andere Parochianen, vooreerst de Oud-leden, die- in een feestelijke middag bijeenkomst zul len worden benoemd tot eereleden; retds velen hebben op de uitnoodiging, die zij daarvoor ontvingen, bevestigend geant woord; vervolgens verwachten wij ook de ouders op deze feestelijke bijeenkomst des namiddags om 3 uur in het Gebouw. In den avond, om acht uur, echter zal het feest op grootsche wijze worden be- Cioten met de opvoering van het bekende en zeer mooie tooneelstuk „Amor in de Pastorie"; hiervoor verwachten zij een enorme belangstelling, niet alleen Van hen, die steeds trouw onze uitvoeringen bij wonen, maar nu ook van de helaas nog ve len, die er zich om een of andere reden niet thuis voelden. Wij hopen met deze uit voering zelfs aan de meest verwende toe schouwers te kunnen voldoen. Geheel de zaal moet uitverkocht! Reeds morgen zijn na alle H.H. Missen kaarten verkrijgbaar aan de zaal. In de week zullen zij verkrijgbaar Zijn bij den congierge van het Gebouw, op de Wijten- bachweg 27, in de Spaargarenstraat 2U, op de Hofdijk 1 en in de Oranjelaan 1. In den loop van deze week zullen ook kaarten aan huis worden verkocht. De prijzen zijn uiterst laag gehouden, voor de eerste rang 50 cent en voor de tweede rang 35 cent. De prijs kan dus onmogelijk een bezwaar zijn. Het is de wensch van deze jubileeren- de vereeniging, dat geheel de Parochie met haar feest zal meeleven, vooral door haar tooneeluitvoering bij te wonen. Want al leen door dit medeleven gesterkt zal zij in staat zijn nog veel voor de jongemannen in onze Parochie te beteekenen en gaat zij met nieuwe kracht haar derde lustrum te gemoet. Luchtbescherming. De Vereeniging voor de Luchtbescherming in Oegstgeest zit niet stil. Thans zet zij voor haar leden een tocht naar" de Luchtbeschermingsten- toonstellmg te Amsterdam (Lubeta) op touw. Zaterdagmiddag, 5 November a.s., vertrekt men om kwart over zes met tou ringcars vanaf de Leidsche Buurt. Kos ten, reis en entree tentoonstelling inbe grepen, slechts 1.15 per persoon. Ongetwijfeld zullen velen van deze ge legenheid gebruik maken. De leden heb ben het recht van introductie. Een buiten kansje voor de niet-leden! SASSENHEIM Vrouwenbond. Gisteravond hield de Vrouwenbond een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw. De presidente, mevr. v. ReisenVreeburg opende deze bijeenkomst en wees op de actie van den komenden win ter, vooral wat betreft de fancy-fair. Het bestuur vertrouwt op de medewerking van de burgerij voor het welslagen daarvan, want de kassen der onderafdeelingen zijn uitgeput. Een hartelijk woord van welkom richtte de presidente tot den geest, advi seur, die steeds bereid is op de vergaderin- ken met lezingen de dames te boeien Me degedeeld werd, dat op 13 December a.s. een gas-demonstratie-avond zal worden ge houden. De geest, adviseur hield hierna zijn derde lezing over „het huwelijk geheiligd in de literatuur". Spreker behandelde achtereen volgens het H. Doopsel, de beteekenis van pel er en meter en de kerkgang. De presidente bracht dank voor de leer rijke onderrichting, die een aandachtig ge hoor had. Het winterprogram werd vervolgens be kend gemaakt. Van het Wit-Gele Kruis was een schrijven ingekomen, dat voor den Vrouwenbond een moedercursus zal gehou den worden in samenwerking tusschen deze twee instellingen. Daar deze cursus in Fe bruari of Maart gehouden zal worden, spoort het bestuur de leden aan, geen anderen cursus te volgen. Langdurig werd besproken de Kerst- uitdeeling; moeilijkheden werden overwo gen en tenslotte besloten, dat zij die voor de Kersttentoonstelling in aanmerking wen- schen te komen, zich tevoren bij het bestuur moeten melden, met opgave van leeftijd der kinderen en ouderen. Ook kan worden op gegeven in welken vorm de Kerstgave wordt gewenscht. Op de te houden jaarvergadering zal het parochiale jongenskoor zijn medewerking verleenen, waarbij ook de tooneeilclub van den Naaikrans haar medewerking zal ge ven. Ook op den jaarlijkschen feestavond zal een tooneeluitvoering gegeven worden en zal een koor, onder leiding van mej. G. Rotteveel, den avond opluisteren. Hiehrna de rondvraag, welke niets ople verde, waarna sluiting. Alle Kruisvaarders, die morgen deel moeten nemen aan het feest van Christus- Koningschap, moeten morgenavond tien minuten vóór zes aan den burcht zijn. Jon gens, maak dat je er bent! VOORSCHOTEN K. J. M. V.-nieuws. Woensdagavond om 8.30 uur openre de vice-voorzitter de bijeenkomst met den K. J. M. V.-groet. Hierna volgde een Delangrijke mededee- ling n.l.: om op a.s. Zondag, op het feest van Christus Koningschap een alg. H. Communie te houden tot intentie van be terschap van ofizen zeereerw. heer pastoor. Vrienden, jullie aller deelname wordt verwacht! Vervolgens kreeg de moderator het woord. Mooi belichtte deze ons het onder werp: „Is dictatuur menschwaardig?" Dui delijk liet hij ons het verschil zien tus schen de macht van bven, van God, verkre gen en de macht, die van onderop komt. Een mooi voorbeeld van de laatste is het Nat. Sociailsme met Hitier als dictator. Zij moet ten slotte indruischen tegen de be langen van de H. Kerk. Ten slotte vrien den, zoo sprak zijneerw., hoedt jullie voor de N. S. B. en diens z.g. heillooze zegenin gen. Na deze lezing bedankte de vice-voorzit ter spreker voor diens mooie uiteenzetting er sloot de bijeenkomst met de mededee- ling dat het a.s. Woensdag geen bijeen komst is vanwege Allerzielen. En tot slot vrienden en kennissen ons bal belooft een succes te worden. Het bestuur heeft zich alle moeite getroost, de bal avond, onze eerste officieeele feestavond, zoo goed mogelijk te doen slagen. Ze zal echter eerst dan tot een volledig succes worden, als jullie allen zonder uitzonde ring, met je beste krachten meewerken. Dus.... maakt propaganda! Zorgt voor een echte K. J. M. V.-sfeer! Tot Zondag. Vertrokken: Mej. J. M. van der Zij den naar Zoeterwoude H. I. Borgman naar Oosterbeek P. L. F. Stennekes naar Den Haag Mej. J. C. Klein naar Wassenaar Mej. M. Schoffer naar Duitschland Mej. M. Kolleck naar naar Duitschland Mej. T. Stuurman naar Den Haag J. A. Schouten naar Wateringen Mej. R. T. H. Maas naar Den Haag J. P. A. Hetem naar België K. E. Boersema naar Rotterdam A. Muller naar Amsterdam Mej. J. M. Kooijman naar Amsterdam Mej. C. M. van Wissen naar Rijswijk Z.-H. Mej. M. H. Wansink naar Den Haag Wed. J. Ne lemans-Mol naar Ede Mej. N. C. van Velde naar Ede C. H. G. Noë naar Den Haag Mej. C. de Barbanson naar Wehl Mej. A. Bunck naar Rotterdam Mej. P. M. H. Schouten naar Amsterdam Mej J. H. L. van Gerven naar Schiedam Mej. M. A. Witeman naar Wassenaar. Gevestigd: Mej. G. Veenstra van Den Haag W. van Herpen en echtg. van Driebergen-Rijsenburg A. van den Broek van Zutphen Mevr. G. J. M Bruin-Scholl van Menaldumadeel M. H. Kamerbeek van Amsterdam G. Bruin van Wassenaar C. Rinard van Monni kendam Mej. A. Koe van Woerden D. Overbeek en echtg. van Haarlemmer meer C. G. Onderwater var o'/orhout Mevr. J. D. P. Veen-Broekhuizen van Wassenaar W. R. A. Jost van Den Haag Mej. J. M. W. Kuhn van Wasse naar Mej. E. T. M. Ecury van Curasao Mej. G. E. J. M. Knaapen van België Wed. C. C. van Meurs-Westerveld van Leiden H. J. Krouwers en gez. van Den Haag Mej. E. C. Overvliet van Leiden Mevr. D. W. Willemsen-Dekkers van Den Haag. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag 31 Oc tober verplichte bijeenkomst der Gezellen, welke precies 8 uur aanvangt. De senior zal een lezing houden over: „Praeses van Nispen". Zondagavond na het Lof aspiran tencursus; men wordt verzocht tijdig aan wezig te zijn. ZOETERMEER Gemeenteraad. Vergadering van den Ftaad dezer gemeente op Woensdag 2 No vember a.s. des avonds 7.15 uur ten Raad- huize. Agenda: 1. Mededeelingen: 2. Voor- ioopige vaststelling gemeente-rekening dienstjaar 1937 en goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur dienstpaar 1937 3. Vaststelling gemeente-begrooting, dienst jaar 1939 en goedkeuring begrooting Bur gerlijk Armbestuur, dienstjaar 1939; 4. Vaststelling vergoeding art. 101 L.O.-wet 1920 over 1939. 5. Benoeming leden com missie tot wering van schoolverzuim. 6. Verhuren huis aan E. W. Ooms. 7. Wijzi ging begrooting, dienstjaar 1938. Postauto aangereden. In den schemer en in de mist had Vrijdagmorgen 6 uur op ae Stationsstraat ter hoogte van den wa tertoren, een botsing plaats tusschen twee elkaar tegemoet rijdende auto's. De post auto, die uit de richting Zoetermeer kwam, werd door een uit de richting Pijnacker ko mende vermoedelijk veevrachtauto, aange reden en beschadigd, De bestuurder van de aanrijdende auto was zoo „hoffelijk" om de lichten te dooven en door te rij den. Van het voorgevallene werd bij de poiitie aangifte gedaan, die tot taak heeft kiaarheid in deze aangelegenheid te bren gen. ALPHEN AAN DEN RIJN Opbrengst collecte S.A.N.T.O.S. Zon dag 1.1. werden bij de R. K. Kerk oranje- bioempjes tekoop aangeboden ten bate van d: R. K. Vereeniging tot bestrijding van de tubelculose S.A.N.T.OS., onderaf deeling van de R. K. Miduerstandsvereeniging „De Hanze". Woensdag daar,p werd er voor dit doel gecollecteerd aan de huizen. De totale opbrengst bedraagt 176.23 waarin be grepen 18.19, zijnde het resultaat van de te Aarlanderveen gehouden inzameling. Geboren: Roelof, z. v. W. Binken en D. W. Kruit. Ondertrouwd: Leendert Hofland, oud 28 jaar met Magcheltje van Elswijk, oud 35 jaar Nico den Hollander, oud 24 jaar met Trijntje van Rijn, oud 25 jaar Adrianus Catrinur van der Louw, oud 29 jaar met Anthonia Dongelmans, oud 20 jaar Coenraad van Veenhuizen, oud 28 jaar met Klaasje Bijleveld, oud 27 jaar Dirk Rijswijk, oud 28 jaar met Christina Wil- heimina van Heusden, oud 25 jaar. Gehuwd: Nicolaas Hermanus Hul- scher, oud 30 jaar met Jaantje Wilhelmina Vermeij, oud 25 jaar Johannes Vink, oud 26 jaar met Ale'ta Maria Velis, oud *21 jaar Gerrit Pieter de Bruijn, oud 35 jaar met Gertrud Helena Emma Klinger, oud 28 jaar Johannes Cornelis Spies, oud 29 jaar met Hilletje de Vos, oud 29 jaar Jan Verhagen, oud 27 jaar met Maagje Sprui- tenburg, oud 30 jaar. Overleden: Geertje Visser, oud 55 jaar, gehuwd met Willem Bol. Ingekomen: Frans Blankman, Raad huisstraat 247, van Alkmaar Jacoba Kas, van Mandersloosstraat 12, van Nieuw.co vp Wilhelmina Möller, Stationsstraat 46, van Renkum. Vertrokken. Alelta M. Velis naar Ter Aar, D 194c Hilletje de Vos naar Woerden, Leidschestraatweg 193 Maag je Spruitenburg r.aar Uirecht. Ferd Bol straat 10 Cornelis W. van der Wel, naar Warendorf (Dl.), Vohren 17. RODEGRAVEN Afscheid Burgemeester. Voor den aan vang van den afscheidsavond, welke eeni ge ingezetenen van onze gemeente in meer intiemeren kring aan den Burgemeester en diens familie aanbieden, zal op Don derdag 3 November, des avonds van half acht tot half negen in het Beursgebouw aan ieder de gelegenheid werden gegeven om van den Burgemeester afschedi te ne men. Handelskennis. De heer N. J. Gründ- man alhier slaagde te Den Haag voor het diploma Handelskennis en het vakdiploma van de kruideniersbranche. BOSKOOP Personalia. Onze plaatsgenooten, de heeren L. van Bergen en M. Schrijver Jr., slaagden dezer dagen te Rotterdam voor het diploma vakbekwaamheid (Ned. Insti- cuut van Vakopleiding voor Kruideniers) en algemeene handelskennis. De heer G. J. van Noordt, voorzitter van de afd. Boskoop van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, is in de 84e vergadering van de Mij, Woensdag 26 Oc tober, in hotel „Cecil" te Doorn gehouden, met groote meerderheid van stemmen tot lid van het hoofdbestuur gekozen. De heer C. J. Toebes, adjunct-commies ter gemeente-secretarie alhier, die als no. 2 op de voordracht stond, is benoemd tot directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken te Hoogeveen. Het Groene Kruis. In een gehouden vergadering van het Groene Kruis, welke dezer dagen plaats had, deelde de voorzit ter mede, dat voor het bouwfonds voor een nieuw wijkgebouw ongeveer 1000 gld. is in gekomen. Tevens is het aantal leden dermate ver-^ groot, dat de contributies ongeveer 45') meer op zullen brengen dan voorheen. Deze vooruitgang mag alleszins een verheugende tijding zijn en vooruitgang het Groene Kruis waard. Alleen is het jammer, dat op het consultatiebureau de „bus" voor de weke- lijksche giften niet al te mild wordt be dacht, en het is voor de vele moeders welke op dit bureau voor consultatie van zuige lingen, vele goede wenken krijgen, wel eens het overwegen waard, om ook deze mooie instelling financieel te steunen. Dit consultatiebureau heeft terdege reden van bestaan, daar gemiddeld 30 a 40 zuige lingen per zitting komen. Naar wij vernemen, is ook de inventaris met verschillende nieuwe materialen uit gebreid en Boskoop kan zich verheugen in het bezit van een Groene Kruis vereeni ging, die er mag zijn. Wit ze echter blijven bestaan en vooruit kunnen gaan, dan is ook een klein offertje van Boskoop's inge zetenen niet te veel gevraagd. Moge ieder de waarde van zoo'n vereeniging begrijpen. Geen drijf-zand, maar toch.... Toen een inwoner uit deze gemeente dezer dagen in den avond het Jaagpad naar Alphen a. d. Rijn passeerde, moest hij een minder aan gename ervaring opdoen, welke hem bijna het leven zou hebben kunnen kosten. Langs genoemd Jaagpad zal de nieuwe Provinc. Rijksweg komen, waarvoor men derhalve met bagger langs de glooiing en de belendende sloot het wegvlak verbreedt en ophoogt. Deze bagger, die uit een meng sel van klei en zand bestaat en in verschen toestand wordt aangevoerd en verwerkt, ligt nu op gelijke hoogte van het Jaagpad en heeft geruimen tijd noodig een stevigen vorm aan te nemen. Toen derhalve ge noemde inwoner, die In. den avond passeer de per fiets, het ongeluk had van den rech- teg weg af te rijden, kwam hij in de bag ger terecht en zat er weldra tot het middel in. Ondanks de vele pogingen er uit te ko men, zakte hij er steeds dieper in, doch ge lukkig kon hij zich tenslotte zoodanig aan zijn rijwiel vastgrijpen, dat hij na een kwar- taier lang worstelen het genoegen smaakte van dit bagger-drijf-zand verlost te worden. Voor hen, die eveneens dezen weg moeten berijden, is dus voorzichtigheid geboden. Mysterieus geval. De familie de F. al hier deed gistermorgen aangifte bij de po litie, dat de heer des huizes, de 47-jarige G. de F., spoorloos was verdwenen sedert den vorigen avond. Namens de echtgenoote werd door de radio opsporing van genoemd persoon verzocht, terwijl inmiddels de om geving waar voor de laatste maal gezien was werd afgezocht en gedregd, daar voor een ongeluk werd gevreesd. In den loop van Vrijdag werd niets van genoemd persoon vernomen en geen enkel spoor wees er op, waar hij kon zijn. Algemeen was men van oordeel, dat F. door de duisternis misleid te water zou zijn geraakt en verdronken, toen 's avonds om 7 uur de dood-gewaande voor de deur stond. Het raadsel scheen nu opge lost te worden, doch naar wij vernemen heeft de heer F. nog geen woord gezegd en neemt hij nauwelijks notitie van zijn omge ving. Hij heeft nog nooit aan geestesstoor nissen geleden, zoodat men alsnog voorloo- pig voor een raadsel staat. Melkboer veroordeeld. Vermeldden we eenige dagen geleden de incidenten betref fende de melkverkooper M., thans is deze persoon door het Kantongerecht te Alphen a. d. Rijn bij verstek veroordeeld tot 2.50 boete, subs. 2 dagen. Ofschoon in den be ginne dit incident wees op een wetsovertre ding, blijkt achteraf, dat de heer M. in geen enkel opzicht, behalve dan beleediging Van ambtenaren in functie, de wet heeft overtre den. Genoemde melkboer is aan geen enke len bond aangesloten en verkoopt de melk, welke hij van zijn eigen boerderij betrekt, voor den prijs, welken hij zelf vast kan stel len. Voor het nadeel, dat hij heeft ondervon den, is hem een vergoeding aangeboden. Speldjcsverkoop. Morgen zal vóór de kerk een speldjes verkoop worden gehouden welker opbrengst ten bate zal komen aan de liefdadigheids-instellingen van de R.K. vereenigingen. HAZERSWOUDE Geboren: Gerrit, zoon van C. Ver kerk en M. de Witte. Ondertrouwd: J. E. van Ooijen, 49 jaai en C. W. Pont, 23 jaar J. C. P. Tiiti- mermans, 29 jaar en R. S. Vreeburg, 25 jaar, Getrouwd: G. den Hollander, 26 jaar en A. D. v. d. Berg, 25 jaar. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 31 October as., des namiddags half acht ten Raad- huize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notu len; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling begrooting Waterleidingsbedrijf dienst 1939; 4. Alsvoren gemeentebegrocting dienst 1939; 5 Goedkeuring begruoting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1939" 6. Wijziging Beheersverordening van het Waterleiding bedrijf; 7. Vaststelling nieuwe Beheers verordening van het Waterleidingbedrijf ingaande 1 Januari 1939; 8. Beschikbaar stelling bedrag pei leerling voor het open baar lager onderwijs over 1939; 9. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1938. Nog een fiets opgespoord. De politie alhier heeft neg een heerenrijwiel inbeslag genomen en wel bij den arbeider Z. in den Hondsdijk, hetwelk h:j te goeder trouw heeft gekocht van P. de H in de La gewaard doch vermoedelijk ook van misdrijf afkom stig is. Het verdei e onderzoek zal dit wel uitmaken. Landstorm. In de plaats van den heer 1 Molenaar, die als zoodanig heeft bedankt, i> tot Instructeur van de Afd. v. d. Bijz. Vrijw. Landstorm alhier benoemd de heer W. Wille Fzn. De eierenveiling. In verband met Aller heiligen op Dinsdag a.s. zal de wekelijksche eierenveiling genouden worden op Maan dagavond a.s. Geboren: Margaretha, d. v. Gerrit Duiker en Catharina Hoek. NIEUWKOOP Film Jubileumfeesten. Vrijdagavond a.s. zal in de zaal van Café Biersma alhier een film worden vertoond, welke in beeld geeft de gebeurtenissen van de laatst al hier gehouden jubileumfeèsten. Deze film is opgenomen door den heer van Egmond te Noorden, die deze belangloos voor het Oranje-comité zal vertconen. De opbrengst van dezen avond komt ten bate van het Orrnje-comité, die nog met een kastekort zit te kampen. Er zullen mede nog eenige bijfilms worden vertoond. Woningbouw. Het Gemeentebestuur heeft aan P. Stam alhier vergunning ver leend voor het bouwen van 5 dubbele wo ningen op een perceel land halverwege het Zuideinde alhier. Geboren: Greta Karolina d. van H. Verweij en A. J. Hassbargen. NIEUWVEEN Gevestigd: G. de Jong, van Zeist M. v. da Meer, van Ter Aar D. Spek en gezin, van Zevenhoven A. v. d. Hoogen, van Den Haag D. J. Ruysbroek, van den Haag A. v. d. Vorst, van den Haag J. C. v. Dam, van den Haag G. C. Bleeker, van den Haag. DROOGMAKING VAN DE NOORDSCHÉ BUURTERPOLDER De Minister van Sociale Zaken heeft In beginsel zijn medewerking toege zegd voor het droogmaken van den Ncordschebuurterpolder, zoodat het zoo goed als zeker is, dat deze riet- en waterpolder mettertijd verdwijnt. Het plan zal geheel in werkverschaffing worden uitgevoerd. Met de verdere uitwerking van dit millioenenplan wordt thans een aan vang gemaakt. Vertrokken: P. Vogelaar naar Vleu ten. Geboren: Johannes z. van J. Fransen en M. P. v. d. Meer. Ondertrouwd: J. Hoogerwerf en J. Venne M. v. Middelkoop en J..v. Hoven. Overleden: J. Kok 76 j. TER AAR Chrysanten-tentoonstelling. Reeds ls het bestuur van deze bloemententoonstel- ling volop aan den arbeid om van de Chry santen-expositie iets moois te maken, en. afgaande op de vele 'deelnemers, zoowel verplichte als vrije inzendingen, belooft het een grootsch werk te worden. Men moet de bloemen Vrijdag 4 Novem ber bezorgen aan het gebouw (R. K. Pa rochiehuis). De officieele opening zal plaats hebben op Zaterdag 5 November, des n.m. vijf uur, terwijl hierna direct de gelegenheid wordt geboden om de stands te bezichtigen. Dins dag 8 November is de sluitingsdag. Wij vernemen dat door verschillende vooraanstaande personen en organisaties mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld voor de beste inzendingen. „Ons Genoegen". Van de gisteravond gehouden wedstrijden is de uitslag als volgt: Th. LeliveldC. Versluys 20, Th. Leli- veldG. Verhoef 2—0, H. Leliveld—C. Ver sluys 02, Ant. HartveldC. Egberts 11, P. v. d. Vlugt—H. Sassen 1—1, H. Leliveld H. Sassen 02, A. HoogervorstH. Leli veld 20. In den vervolge is de clubavond vastge steld op Vrijdagavond, ten huize van den heer Verhoef. Baldadige jeugd. Eenige jongelui van 1820 jaar werden eindelijk door de poli tie op heeterdaad betrapt bij het plegen van baldadigheid op en aan den openbaren v/eg. Bij den heer D. moesten een paar re clameborden, welke aan den voorgevel van het huis zijn geplaatst, het ontgelden. In een andere hoek van de gemeente haalde men soms de aardigheid uit om vlak bij woonhuizen knalfcussen te plaatsen. Na de kennismaking der policie, zullen wij er voorloopig wel weer van verschoond blij ven, liefst voor goed. UITHOORN Geboren: Maria Clasina Gerarda, dochter van W. J. v. d. Meer en A. C. Kor- tekaas Marinus, zoon van J. A. Kruijt en J van Veen Alida Gerarda, dochter van G W. Voorn en A. A. Meijer. Overleden: J. Sitvast, oud 78 jaren, weduwnaar van M. Kroonen G. Tjal- lenga oud 86 jaar weduwe van G. Buis. WOUBRUGGE Verpachting weiland. Bii de gehouden openbare verpachting van weiland in deze gemeente werd als volgt ingeschreven: D. Hoogendoorn (voor weiland) 100. per H.A.; B. A. Heenk. weiland f 90. bouwland f 95.per H.A.; C Schijf en P J. de Jeu (voor bouwland) 100.oer H.A.: J. Terhorst (voor tuinland) 162. per H.A. Benoeming hoofd o.l. school. In over eenstemming met den inspecteur van het I.o. te Leiden hebben B en W de volgende voordracht opgemaakt voor hoofd van de o 1. school alhier: No. 1 J. D. Brioksma te Enschede. No. 2 S. J. Bruinsma te Oldemarkt. No. 3 M. Verboon te Naarden. ZWAMMERDAM KOE DOODGEREDEN. Autobestuurder rijdt zonder te stoppen door. Toen de veehouder C Oosterom gisteren morgen twee koeien naar zijn boerderij vervoerde, is een van deze dieren door een veeauto zoodanig aangebeden, dat het dier terplaatse moest worden afgemaakt. De vervoerde koeien werden aan een cc uw geleid en bevonden zich aan de rech terzijde van den weg. De aanrijdende auto week niet voldoende uit en reed na het on geval zonder te stoppen met onverminderde snelheid door. Het nummer van deze auto is echter bekend, zoodat het de politie niet moeilijk zal vallen den schuldige te vinden ZOETERWOUDE Radboudcomité. De gehouden collecte ten bate van de R. K. Universiteit te Nij megen door de leden van het Radhoud- comité heeft dit jaar 127.opgebracht op het Dorp, hetgeen ongeveer 7.min der is dan het vorig jaar. Roode Kruis. De in deze gemeente ge houden collecte ter. bate van het Ned. Ro Kruis heeft 36.27 opgebracht.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7