OMGEVING Goederentrein botst op auto nabij Hillegom. ZATERDAG 29 OCTOBER 1938 DE LEÏDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De locomotief ontspoorde, de auto werd vermorzeld HILLEGOM R.-K. Blindenbond. Donderdagavond werd in hotel „Flora" een avond georgani seerd ten bate van ,St. Odilia", den Ned. R.-K. Blindenbond. De belangstelling was groot. Onder de belangstellenden bevond zich ook de zeereerw. heer patoor Kus- ters van St. Martinus. De heer Jac. Meijer te Lisse zelf een blinde opende als voorzitter van de aid. Leiden de bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom, in het bijzonder ge richt tot pastoor Kusters en tot het be stuur der R.-K. Muziekvereeniging „Cres cendo". De pastoor beval het liefdewerk tot steun der blinden warm aan. De muziek gaf zeer mooie nummers ten gehoore, waarna een kleine pauze. Deze werd benut tot het houden van een z.g. Amerikaansche verloting van prijzen, door de blinden zelf vervaardigd. De opbrengst voor het goede doel was f 22. De winnaar van den eersten prijs stelde dien prijs we der beschikbaar voor het liefdewerk, een mooie geste. Een blinde typiste toonde haar vingervaardigheid op de schrijfmachine, terwijl mede boeken ter bezichtiging wa ren met het bekende blindenschrift. Na de pauze kregen we de film „Het licht inwendig" in vier acten, welke met onverdeelde aandacht werd gevolgd. Bij het einde van den avond dankte de heer Meijer voor de ondervonden sponta ne medewerking en voor de waardeering van het gebodene; ook dankte hij den heer van Dril, die opzichtens de zaalhuur mede getoond heeft, het liefdewerk der blinden hoogelijk te waardeeren. Werkloosheid. De werkloosheid is hier zeer beduidend lager dan vorig jaar. Ter wijl thans 107 personen als werkzoekenden staan ingeschreven, was het aantal vorig jaar per zelfden datum 175. Geboren: d. van L. der Nederlanden en van der Niet. d. van M. L. Bol en Koning. z. van A. J. van Amerongen en Steenvoorden. z. van J. de Haas en van Kempen. Ond rtrouwd: H. Seis en T. Thomas. J. J. van Etten en M. E. Weijers. P. J. Huisjes en B. van der Wolf. Getrouwd: L. J. Brouwer en C. H. van Stein. Overleden: P. L. Hekeman m. 87 j. LISSE „THEORIE EN PRACTIJK". Het gebruik van formaline in de bollenstreek. Gisterenavond hield de vereeniging van oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse „Theo rie en Practijk" een ledenvergadering in het Café-Restaurant „de Nachtegaal" te Lisse. Voor dezen avond was uitgenoodigd als spreker de heer B. Donk, leeraar aan de Rijkstuinbouwschool, met als onderwerp: „Wat is formaline? Waarom en hoe ge bruiken wij het in de Bloembollenstreek?" De voorzitter, de heer Harry Hylkema, te Hillegom, opende deze zeer druk be zochte vergadering, waarin hij een bijzon der woord van welkom toeriep aan den spreker van dezen avond, den heer B. Donk, alsmede de aanwezige leeraren der school, ir. Inia, W. T. A. Grimme en vele autoriteiten in de Bloembollenstreek. Spre ker verklaarde, dat uit de zeer groote op komst blijkt, dat het onderwerp zeer be langrijk is. De inleider is een onpartijdig iemand en zal zijn onderwerp ook als zoo danig behandelen. De notulen werden door den secretaris, den heer C. A. Gehrels te Halfweg, gele zen en goedgekeurd. De heer B. Donk ving hierna zijn lezing over bovenvermeld onderwei^ aan. Spre ker verklaarde allereerst, dat formaline in de bloembollenstreek een 15 jaar geleden nog onbekend was, terwijl thans in de streek ongeveer 80.000 a 100.000 K.G. wor den gebruikt. Het gebruik van formaline geeft nogal verschil van inzicht en van daar dit onderwerp. Spreker vraagt zich dan of: „Wat is for maline?" Zoolang de Rijkstuinbouwschcol bestaat wordt aldaar formaline gebruikt, zoodat het artikel niet onbekend was voor de oud-leerlingen. Het gebruik van forma- dehidee een soort gas, is verdunde forma line. Wannneer men de bol in formaline dompelt, dood men de bacteriën, die aan de bol zaten. Formaline is in staat om alles te dooden in de plantenwereld. Formaline is een zeer giftige artikel, dat doodend is vcor alles. Formaline geeft een damp af, die men formaldehide noemt. Daarom moet men de formaline verdunnen. Bij het aanwenden van dit product moet men dus losse grond gebruiken, omdat het spoedig in den grond kan dringen en dus niet kan verdampen. Formaline moet men met water men gen, door te roeren, omdat men anders geen voldoende evenwicht krijgt in het water en formaline. Formaline is dus een waterige op'assing van formaldehide met zeer giftige eigen schappen en die men bij gebruik zeer goed moet vermengen. Thans ging spreker over tot de vraag: „Waarom en hoe gebruiken wij het in de Bloembollenstreek". Formaline wordt onder anderen gebruikt voor ontsmetting van den grond. Spreker ging de verschillende besmettingszwam- men van de bollen vanuit den grond na, waaruit blijkt, dat men kan volstaan met grondontsmetting. Dit moet men evenwel doen door verdunde formaline, waarbij de zwam wordt gedood en de bol niet wordt aangetast, dus 1 L. formaline en 10 Liter watef. Om resultaat te hebben moet men 40 L. vloeistof uitstorten op 1 vierkante roe. de melkoorlog te katwijk Sedert een aantal maanden woedde in deze gemeente een melkoorlog. In dit conflict zün betrokken de melk boeren, de melkhandel en indirect de Cri sis Melkcentrale. Het gevolg van dezen strijd was dat de georganiseerde melkhandelaars de melk verkochten voor 5 cent per liter. De zeliventende boeren, gaven omtrent hun standpunt bij circulaire kennis aan hun clièntéle en verzochten met een melk prijs van 8 cent per liter genoegen te ne men. Gezien de normale melkprijzen in an dere gemeenten, werd week na week met verlies gewerkt, zonder dat een der par tijen wilde toegeven. De burgemeester, mr. W. J. Woldringh van der Hoop, heeft zich ten slotte als bemiddelaai in den strijd gemengd. Na diverse belanghebbenden te hebben gehoord, riep de burgemeester partijen in vergadering bijeen op Donderdag, 27 Oc tober j.l. en werd een compromisvoorstel aan hen voorgelegd. Na uitvoerige besprekingen werd over eengekomen dit voorstel nader in studie te nemen. Ten aanzien van de prijsregeling kwamen partijen terstond tot een be sluit en wel in dezen zin, dat vanaf Maandag 31 October a.s. de melkprijs voor de geheele gemeente op 8 cent per liter wordt gesteld. Na twee we ken zal deze prijs met 1 cent worden verhoogd en na gelijke tijdsverloop wederom totdat tenslotte de normale prijs voor de melk zal zijn bereikt. In den loop van de maand November zullen partijen andermaal onder leiding van den burgemeester bijeenkomen om de zaken nader te bespreken. Spreker besprak dit in den breede aan den h^~d van de praktijk. Het is een eerste eisch. dat, wanneer men de bloembollen op de formaline -et, dat de bol1—' volkomen in rust zijn en dus nog geen wortelgroei kan hebben. Dit ;s een zaak waarop men zeer en zeer gc°d moet letten. S-r c»af hiervan verschillende voor beelden. Hij beval de gebruikelijke ver dunning aan en ontraadt ten zeerste een te sterke oplossing. In de praktijk heeft men rekening te houden met te nat ten grond, zoowel als een te drogen grond. Bij een te lange droogte na gebruik van formaline is het resultaat in de praktijk tegengevallen. Een andere eigenschao van de formaline :s de stimuleerende werking van dit pro duct voor z.g. doodgeteelden grond. Spreker besprak hierna de onderdom peling van hvacinthen in een verdunde oplossing van formaline. Huidziekte is hiermede vclkomen bestreden. Een keer zijde is evenwel de teergevoeligheid van de huid na de behandeling. Bij onderdo:-peling heeft men minstens noodig een uur of anderhalf uur in een oplossing van 3/4 1 pet. De bollen moe ten evenwel ook dan nog in absolute rust zijn. Spreker gaf op het einde van zijn zeer interessant en leerzaam betoog in overwe ging om bij het gebruik van formaline voorzichtig te werk te gaan, omdat het is een product met zeer giftige eigenschap pen. Een korte pauze werd hierna gehouden, waarna een aangename gedachtenwisse- ling over dit onderwerp volgde. De voorzitter bracht hierna een woord van dank aan den heer Donk voor zijn be handeld onderwerp en voor de beantwoor ding der talrijk gestelde vragen. Hierna volgde sluiting. Wielrijders de dupe. In de afgeloo- pen week heeft de politie van Lisse een razzia gehouden op de wielrijders. Na van tevcren gewaarschuwd te zijn voor het roode achterlichtje, hetgeen wettelijk voor schrift is, zijn in deze gemeente, naar wij vernemen, ruim 40 wielrijders op de be kende bon gezet, wegens het gemis van zulk een nuttig voorwerp. Naar het ons voorkomt heeft de politie hier een wel daad bewezen aan de wielrijders in het belang van hun eigen veiligheid en in dat van de andere weggebruikers. Bovendien had in de afgeloopen week ook de fiscus het op de wielrijders gemunt. Nog vele slachtoffers vielen er bij een te- houden controle, die hun rijksdaalder nog niet hadden geofferd. Personalia. De heer Peter Zwetsloot slaagde te 's-Gravenhage voor de gehouden examens voor kruideniers, vakbekwaam- heid warenkennis. I.EIDSCHENDAM Volksbond. Onder leiding van den heer A. Langeveld kwam gisteravond de R.K. Volksbond in maandelijksche vegadering bijeen. Door allen werd staande het strijdlied ge zongen, waarna een commissie werd be noemd, bestaande uit de heeren Rolvink en Van Eeden voor het controleeren van de presentielijst vergaderingbezoek. Het woord is dan aan den geestelijk advi seur, kapelaan Van Niekerk voor zijn on derwerp „Kerk en Staat". Spr. behandelt de twee groote machten „Kerk en Staat" en zet uiteen, wat hieronder wordt verstaan. De zorg voor het welzijn van het mensche- lijk geslacht heeft God verdeeld over de kerkelijke en burgerlijke macht en God wil, dat er tusschen deze twee machten in nige samenwerking bestaat. Zeer duidelijk en op leerzame wijze wordt alles door den eerw. spreker toegelicht, waarbij zijn eerw. nog bespreekt de concordaten en wat moet worden verstaan onder politiek-katholi- De heer de Langen sprak nog enkele propagandistische woorden voor de film van „Herw. Levenskracht" op Maandag a.s., waarna de vergadering met een dank woord van den voorzitter en een gratis verloting werd besloten. K.J.M.V. Maandag 31 October te 8.15 uur intieme besprekingsavond, Dinsdag 1 November te 8 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 4 November Sociëteitsavond. St. Josephsgzelien. Morgen te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Maandag 31 Oc tober na het Lof tooneelclub „Adolf Kol- ping", Dinsdag 1 November te 8 uur Maria- congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 3 November: eerste ontwik kelingsavond, inleider kapelaan de Rooij. Zaterdag na het Lof bijeenkomst. Eierenveiling. In verband met den feest dag van Allerheiligen zal de veiling van de eierenveiling „Het Wapen van Veur" niet gehouden worden op Dinsdag 1 November, doch op Woensdag 2 November. NOORDWIJK Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. Vrijdagavond hield de Ned. Mij. van Tuinbouw haar maandelijksche bijeen komst onder voorzitterschap van den heer H. de Boer in hotel „Royal". Na opening herdacht de voorzitter met enkele waar- deerende woorden het overleden lid de heer Joh. Blok, waarna werd overgegaan tot lezing der notulen. Ingekomen was een schrijven van de V. V. V. te Rheden en Roozendaal, welke aan de afd. der Maat schappij aanboden een lezing met licht beelden over de mooie omgeving van ge noemde plaatsen aan de Veluwe zoom; be sloten werd dit aanbod te aanvaarden en het bestuur werd opgedragen dit plan de finitief af te werken. Enkele andere ingeko men stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorziter bracht hierna als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering, welke gehouden is te Doorn, ver slag uit. spr. bracht duidelijk naar voren, dat de Maatschappij, ondanks de minder gunstige tijden, zich in zeer goeden toe stand bevindt, waarbij het ledental begint toe te nemen. Met vreugde gewaagde spr. over de verkiezing van den heer v. Noort te Boskoop als lid van het H. B., een goe de keuze, temeer daar de heer v. Noort komt uit één der belangrijkste centra van de tuinbouwwereld. De keuring der inge zonden Chrysanthen, gekweekt in pot,, had tot uitslag, dat toegekend werden aan de groep van mej. Ruigrok 10 punten en aan ae groep van J. Marijt 8 punten; aan de in zending van mevr. Gravin v. Bylandt, tuin- baas W. Bosman, welke buiten mededin ging was ingezonden, werd het predicaat verleend „uitmuntend". In deze groep moes ten wij allereerst bewonderen een pot met vaiiëteit Blanche de Portefine met tiental len van bloemen met een middeldoorsnee van 1 Meter. Verder prachtige planten van Ada Owen, Purple Tros, Souce d'Or en een tiental mooie grootbloemige éénpoters o.a. de perfecte geelbloemige Yellow Moon. Vanuit de vergadering werd nog aange drongen om volgend jaar meer eenheid aan dc inzendingen te geven, door weer stek ken beschikbaar te stellen; het bestuur zal dil verzoek gaarne nader bezien. De cau serie van den voorzitter ging dezen keer over de populier en het viooltje, twee zeer verschillende planten. De populier een zeer rnerkwaaroige boom wordt ook wel ge noemd het beeld van onrust, omdat het po pulierenblad altijd in beweging is; het is een practisch middel om zich te bescher men tegen schadelijke insecten, het merk waardigste is echter-dat aan de topeinden der takken bladeren zitten, welke zich niet bewegen, terwijl is de oksels deze bla deren een zoet vocht bevindt, waar de mie ren op afkomen en deze diertjes zorgen weer op hun manier, dat andere vraatzuch tige insecten van de populier verwijderd blijven. Zou men bewerkstelligen, dat er geen mieren bij de populier zouden komen dan staat het vast, dat de populier door de schadelijke insecten niet tot wasdom zou komen. Het viooltje komt in de natuur en in de kweekerij over de geheele wereld voor; de bloeitijd is zeer vroeg, want reeds in Maart en April beginnen zij te bloeien, de kruisbestuiving moet tot stand komen door insecten. In dat jaargetij komen al len maar voor bijen en hommels, waar door de bestuiving maar een geringe kans krijgt. Diententgevolge zou vooral het wilde viooltje in de toekomst ten doode zijn opgeschreven; hierin is echter door de schepping voorzien, want in Juni, Juli ma ken deze viooltjes weer bloempjes, nu zeer onooglijke, welke de eigenschap hebben zelfbestuiving tot stand te kunnen bren gen en zelf voor de nakomelingschap zorg draagt. Ook bij dit plantje speelt de mier weer een voorname rol. Aan de zaadjes zit een klein wit zoet knobeltje, de mieren dragen deze zaadjes naar hun gangen, knabbelen het zboete gedeelae er af en heb ben dan tevens zorg gedragen dat de zaad jes in een lossen bodem komen en gemak kelijk kunnen ontkiemen en zij overal ver spreid worden. Een dankbaar applaus was de belooning van deze zeer interessante en leerzame causerie. Na verloting van de aanwezige ploemen en planten werd nog besloten een excursie te maken naar de Chrysanthen-expositie bij de heer Ruys te Wassenaar. Opgaven voor deelname kan geschieden by den heer A. R. Overvelde. Na de gebruikelijke rondvraag volgde slui ting van deze leerzame bijeenkomst. De begrooting 1938. Gelijk bekend, ls destijds door B. en W. namens den Raad be roep ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring is onthouden aan de begrooting 1938. Wij vernemen thans, dat de openbare be handeling van deze aangelegenheid in de afdeeling geschillen van bestuur van den Raad van State, vermoedelijk op 23 Novem ber a.s. zal plaats hebben. geen'persoonlijke ongelukken Een vrachtauto met open laadbak van de firma Verkerk, uit Hillegom, expediteur van zand en steenen, kwam gisteravond te half 8 op den spoor wegovergang in den nieuwen weg tus schen Hillegom en Vogelenzang tot stand, doordat de motor afsloeg. De be stuurder probeerde den wagen van de rails te duwen, doch toen dit niet ge lukte, ging hij hulp zoeken bij een be woner van een zeer nabijgelegen per ceel, vlak bij den overweg staande, Voordat beide mannen bij de auto terug waren, zagen zij de lichten op doemen van de uit de richting Haar lem komende ijlgoederentrein 4609, welke met een snelheid van 75 K.M. per uur naderde. De afstand was te kort om nog een waarschuwing te geven en over een lantaarn beschikte geen der beide mannen. Door de zwarte duisternis kon men op de locomotief de gestrande auto niet onderscheiden en met een harden slag greep de goederentrein de vracht auto in de flank. Verbrijzelde stukken vlogen her en der( de laadbak werd op de buffers meegesleurd en het chassis werd onder de linkerwielen vermorzeld. Driehon derd meter voorbij de plaats des onheils kwam de trein tot stilstand. De hevige botsing had de eerste as van de loco motief uit de rails gelicht. De zeven Bouwen. B. en W. hebben aan den heer K. Giezen, aannemer, te Noordwijk aan Z., vergunning verleend voor het bouwen van vier woonhuizen op de Beveaterreinen al daar; idem aan de Sportparkcommissie „St. Jeroen" alhier, voor den bouw van een kleedkamer en waschgelegenheid op het S. J.C.-sportpark; idem aan den heer K. C. de Monije, te Noordwijk-Binnen, voor den verbouw van een woonhuis van Limburg Stirumstraat 50, aldaar. NOORDWIJKERHOUT E.H.B.O. Gisterenavond vergaderde het bestuur van de R.K. E.H.B.O. Besloten werd, dat de eerste cursus op 4 November a.s. gehouden wordt in de jongensschool. De contributie bedraagt 25 ct. p. maand. Er hebben zich reeds 32 deelnemers aange meld. De cursus, staat onder leiding van dr. Wösten. ZILK PRINS BERNHARD OP JACHT. Paardenkerkhof en. Vogelenveld. Hedenmorgen omstreeks 9 uur arri veerde Prins Bernhard per auto op het Paardenkerkhof, vergezeld van Baron van Hardenbroek, burgemeester van Bennebroek, en Jhr. C. Dedel, om deel te nemen aan een jachtpartij op ko nijnen en fazanten. Gereden werd naar het Vogelenveld, alwaar de wildstand, voornamelijk fa zanten, best is. De jacht duurt tot ongeveer 4 uur. Fancy-fair. Zooals elk jaar wordt er door de Derde Orde een feest georgani seerd waarvan de opbrengsten zijn ten bate van de armen. Morgen zal in het Parochie huis wederom een dergelijk feest plaats hebben, dat hedenavond 5 uur door den zeereerw. heer directeur zal worden ge,- opend. Van de vele attracties noemen we slechts een „rad van avontuur", een schiettent en een loterij, waaraan fraaie en waardevol le prijzen zijn verbonden. Uitvoering tooneelclub St. Josephsgezel- lcn. Maandagavond a.s. zal de tooneel- vereeniging van de St. Josephsgezellen haar winterprogramma beginnen met de opvoering van het stuk „Het Kostbare Le ven". Nu dit prachtige stuk er goed in zit blijkt dat men een zeer gelukkige keuze heeft gedaan. Wij zijn er dan ook zeker van dat deze opvoering een succes zal wor den. NOOTDORP Winterhulpcomité. Deze week ver gaderde onder voorzitterschap van burge meester Schölvinck het Winterhulpcomité, bestaande uit de voedingscommissie (een overblijfsel van het Crisis Comité) en een damescomité, dat zich bezig houdt met verstrekking van kleeding, dekking en schoeisel. Een verslag over het afgeloopen jaar werd gegeven, waaruit blijkt, dat door het tengevolge van de grenswijziging per 1 Januari 1938 toegevoegde Veenweggebied in den loop van den winter het aantal uit gedeelde porties voedsel aanzienlijk werd vergroot en in totaal bedroeg 3009. Daar de collecte, waaruit de kosten, verbondenaan de verstrekking van warm voedsel, bestreden moesten worden vóór 1 Januari 1938 was gehouden en na dien datum tengevolge van de grenswijziging de bevolking met 25 pet. vermeerderde, valt het niet te verwonderen, dat het co mité met een nadeelig saldo werkte ge durende den afgeloopen winter. De ont vangsten waren i58.735, de uitgaven 198.40, zoodat een nadeelig saldo van goederenwagens, waaruit de trein be stond, bleven in het spoor. Weldra waren werkploegen uit Hil legom en Lisse ontbonden, die de res ten van de vrachtauto uit het werk van de locomotief verwijderden. Daarna spande men alle krachten in om de ontspoorde machine op de baan te krij gen. Hierbij kreeg men assistentie van de beide uit Amsterdam gekomen onge vallenwagens. Om elf uur was de zware locomotief, die vrij belangrijke schade had opge- loopen, in de rails en sleepte de ma chine van den ongevallentrein haar met de goederenwagens naar het em- placement-Hillegom. Aangezien de spoorstaven van het gebeurde niet hadden geleden, is kort daarop het verkeer over dubbel spoor hervat. De dienst moest op dit traject aan vankelijk over één spoor worden onder houden, hetgeen een vertraging van een kwartier voor de treinen van Leiden naar Haalem beteekende. De boottrein uit Vlissingen en D-trein 28 uit België werden ter ontlasting van het gestoorde traject over Utrecht naar Amsterdam C.S. geleid. Uit Am sterdam zijn twee ongevallenwagens met een ploeg personeel naar Hille gom vertrokken om de ontspoorde loco motief in de rails te plaatsen. Op de plek van het ongeluk was be halve de burgemeester en de politie van Hillegom ook weldra de officier van justitie uit Haarlem aanwezig. 39.665 ontstaan is. Het Damescomité, dat afgeloopen win ter voor het eerst zijn werkzaamheden aanving, heeft de noodzaak van zijn be staan wel aangetoond. In totaal werd in 35 behoeftige gezinnen de nood geleenigd door verstrekking van 44 voor dekking dienende goederen, 97 kleedingstukken, 22 paar schoenen, 4 baby-uitzetten, ter wijl een zeer groote voorraad gebruikte dekking- en kleedingstukken kon worden verstrekt. De inkomsten, welke werden verkre gen door een verloting en een gezellige avond, bedroegen 336.185. Een voor deze geente niet onaanzienlijk bedrag, hetwelk het comité overigens hard noodig had. Om het Winterhulpcomité zijn mensch- lievende taak te kunnen laten vervullen is het noodzakelijk, dat zijn kas goed ge vuld is. Daartoe zal een beroep worden gedaan op de weldadigheidszin der Noot dorpers en wordt in de week van 17 November a.s. een collecte langs de hui zen gehouden. Gij, dorpsgenooten, die nog wat te missen hebt, alvorens uw gift te be palen bedenk dan eerst hoe bevoorrecht gij zijt boven de velen, die dit niet heb ben en dan weten wij zeker, dat uw in blijdschap gegeven gave het comité niet teleur zal stellen. De fancy-fair ten bate van de kerk. De van 23 tot en met 25 October l,.l. ge houden fancy-fair ten bate van de R. K. kerk mag zeer geslagad worden genoemd. Zondagmorgen na de Hoogmis had de opening door den zeereerwaarden heer pastoor, in het bijzijn van enkele genoo- digden, waaronder de burgemeester en mevrouw Schölvinck, plaats. De Harmo nie „Gloria in Excelsis Deo" gaf daarna een concert tot één uur. De belangstelling voor deze fancy-fair was zeer groot en van verschillende attracties werd een zeer druk gebruik gemaakt. Vooral het rad van avontuur had de aandgcht, maar in de eerste plaats het geld, van de men- schen geheel in beslag genomen. De „Kolping Boys" zorgden eiken avond voor vroolijke muziek. In verband met deze fancy-fair werd ook een groote verloting met 200 prijzen gehouden. De trekking daarvan geschiedde gisteravond. De heer C. Mooijman was de gelukkige winnaar van den eersten prijs, een heerenrijwiel, en won tevens den 3en prijs. Mej. de Wed. P. Dobbe mocht het genoegen smaken als 2en prijs een thee meubel te winnen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Met de op den kou den grond staande bloemen is het totaal afgeloopen. De drie nachtvorsten hebben alles weggevaagd. Thans komen dus de warenhuizen aan de beurt. De Chrysan- thenteelt in de warenhuizen is hier niet zoo uitgebreid, doch massa's grootbloemige Chrysanthen worden in het Westland ge kocht om ze hier weer te laten veilen. Dat gaat soms met verlies, ook wel met ge ringe winst. De prijzen zijn niet hoog: tros- chrysanthen uit de kas brengen van 0.10 tot 0.17 op. De witte is heden wel het meest gevraagd. Het loopt naar Allerzielen. Grootbloemigen gaan voor 412 ct. per st. Rozen brengen van 2545 ct. per bos op. Er komen ook nog Tritoma's die van 2030 p. 100 opbrengen. Jubileum van „Flora". „Flora" be staat binnenkort 25 jaar. Dat denkt men op grootsche wijze te vieren zooals dat bij der gelijke gebeurtenissen te Rijnsburg te doen gebruikelijk is. Er heeft zich reeds een com missie gevormd, die met plannen rondloopt, doch die nog niet voor publicatie geschikt zijn. Wel is bekend, dat men tegelijkertijd ook het bestuur zal huldigen. Maar, daar komen we later nog op terug. Een grootsch feest zal het in ieder geval worden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6