Laatste berichten Burgerlijke Stand ZATERDAG 29 OCTOBER 19io DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD - PAG. 3 EXCURSIE DR. SCHAEPMAN. De reeds eerder aangekondigde excursie naar de nieuwe K.R.O,-studio zal plaats vinden op Zondag 13 November a.s. Vertrek nam. 2 uur per luxe touringcars vanaf het gebouw van de „Leidsche Cou rant" waarna de tocht wordt gemaakt via Utrecht, De Bilt, Bilthoven, Soestdyk naar Hilversum. Na het bezoek aan de studio zal de terug tocht over Amsterdam aanvangen. Wij organiseeren deze excursie voor onze leden en donateurs, doch voor zoover de plaatsruimte toelaat zijn ook KRO-vrien- den van harte welkom. Zie, die deze excursie willen medema ken, gelieven hiervan voor 1 Nov, opga ven te doen aan den penningmeester, den heer A. C. H. Speel, Leliestraat 112, 's avonds van 69 uur, waar men zich te vens tegen betaling van S 1.50 van een plaatsbewijs kan voorzien. Het bestuur van Dr. Schaepman. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 615. M. H. van Hooff, Lei den, Breestraat 153, Maarsmanssteeg 19, Handel in dames- en heerenmodeartikelen. Overl. E.: M. H. van Hooff, Leiden, d.d. 24 Oct. 1938. - Trianon. wi trr „JIJ ÈN IK" Fritz Lang is de schepper van verschei dene meesterwerken der cinematografie. In onze filmbespreking van gisteren releveer den wij reeds verschillende bekende films van dezen bekwamen regisseur. Groot dramaturg als Fritz Lang is hetgeen reeds De wezen werd.door films als „Fury' en „You only live once" brengt hij hier een van zijn meest geslaagde filmwerken tot leven. Hier komt een menschelijk drama naar voren, zooals Lang het tot dusver nog niet gerealiseerd heeft. En hij geeft het met zooveel warme, ontroerende trekjes, dat het niemand onbewogen kan laten. Doch tevens vragen we ons af, of de massa der bioscoopoezoekers de film naar waaroe zal kunnen schatten. Filmregie en -muziek zijn zoo nauw aan elkaar gekop peld, dat we niet weten te zeggen welk deel van het geheel de meeste waardeering vraagt. Want die muziek van Kurt Weill is wei een der best geslaagde op het gebied der geluicistilmkunst. Het meestirappante fragment is de scène, waar de boeven bij elkaar zitten, én half voor zichzelf, half onder elkaar, over de gevangenis aan het mijmeren slaan. Dit is een fantastisch stuk geluidsfilm van een kwaliteit, die sinds de komst van de „sound" nog zelden bereikt is. De oppervlakkige toescnouwer, die naar de bioscoop gaat om 'n avond van ontspan ning, om 'n avond uit te gaan, realiseert zien in den regel niet hoe groote moenijk- heaen aan de vertooning van de film zijn voorafgegaan. En dat is jammer, want dit filmwerK „Jij en lk" verdienen meer dan ais amusement beschouwd te worden. Dit is hcoge filmkunst, welke meer gewaardeerd zal woraen naarmate de toescnouwer haar meer begrijpt. Noemen we b.v. de scène waarin het ge heime communicatie-sysieem der gevan genen aoor miadel van kloppen op de ver- warmingsouizen der gevangenis wordt weergegeven, verder de samenkomst der boeven, waar een nieuw aangekomene zien kenoaar maakt door zyn kloppen. Kortom Fritz Lang en Kuri Weill strij den hier om den voorrang in oorspronke lijke ideeën en leggen een waar genie aan den dag om een mm groot te maKen door al de kleinigheden, welke zij bevat. Dat öyivia Syaney en George Raft mede een groot aandeel hebbenin het slagen dezer film is te danken aan de uitstekende vertolkmg der hoofdrollen. Voor de pauze wordt gegeven de film: „De School des Levens" met Kathe von Nagy, Iise Werner, Theo Lingen en Hans Moser in de voornaamste rollen. Deze film geeft het verhaal weer van vier meisjes, die na haar eindexamen gymnasium ge zamenlijk de school des levens ingaan. Twee harer worden betrokken in een lief desavontuur met denzelfden avonturier, die voor haar ook anderen reeds ongeluk kig maakte. Het verhaal eindigt voor de rechtbank, waar tevens de grondslag ge legd wordt voor een nog hechteren band tusschen de vier vriendinnen. Rex. DE RAADSELACHTIGE Mr. MOTO. De bekende karakter-speler Peter Lorre geeft een prachtvolle creatie te zien in de spannende avonturenfilm „De raadselach tige Mr. Moto", waarin hij de rol vertolkte van de geheimzinnige Mr. Moto. Hij geeft op meesterlijke wijze de vertolking weer van den beroemden Japaaschen detective, die steeds op rustige wijze de moeilijkste situaties overziet en dan op het juiste mo ment weet in te grijpen, waarbij hij dan blijk geeft van zijn kracht en behendigheid. De film is van het begin tot het einde vol spanning en speelt zich af in de geheim zinnige sfeer van het Oosten. Mr. Moto bespreekt plaats op een boot naar Sjanghai, op welke boot' tevens de zoon van den directeur dezer lijn aanwezig is. Deze heeft van zijn vader een brief mee gekregen die hij te Sjanghai moet bezor gen. Deze brief, die strikt vertrouwelijk is, heeft ook de volle aandacht van Mr. Moto. Te Honolulu komt een dame aan boord, die in connectie staat met een bende in Sjanghai. Aan boord van het schip gebeu ren diverse geheimzinnigheden en wan neer de brief te Sjanghai wordt afgegeven blijkt de inhoud een vei bianco papier te bevatten. Hierop ontwikkelt zich een spannende geschiedenis, waarvan de ontknooping tot het einde toe bewaard blyft. BJJQU JJgSh de kleine piano met den dubbel gespan- nen zangbodem, waardoor verrassend groote toon. Normale repetitiemechaniek en speelaard- Inderdaad 'n „Bijou" I BENOEM "F A'dam - Rotterdam - Arnhem - Breda Hoe deze ontknooping geschiedt zullen wij niet navertelden, doch dit moet men zelf gaan zien. Men zaï er geen spijt van hebben. Voor de pauze wordt de Paramountfilm ,,'t Begon in Parijs" vertoond, waarin Claudette Colbert en Melvyn Douglas de hoofdrollen vervullen. De film begint in Parijs waar een jongedame uit Amerika haar vacantie komt door brengen. Zij maakt hier kennis met een tweetal vrienden waarna zij gezamenlijk naar Zwitserland gaan om te genieten van de wintersport. De film houdt zich dan verder bezig met ae belevenissen van dit drietal in de Zwit- sersche bergen, waarbij men kan genieten van diverse prachtige natuuropnamen. Een der twee vrienden blijkt tenslotte de uitverkorene van Claudette te zijn, zoo- dat men een gelukkig paar naar Amerika ziet terugkeeren. Een programma, dat wij volwassenen kun nen aanbevelen. Casino. MALLE GEVALLEN. Het is inderdaad een mal geval, dit ver haal van een drietal Leidsche studenten. Zelfs voor de studentenwereld blijft het een mal geval. Maar het is een amusant verhaal, dat in deze Hollandsche film verwerkt is en speciaal voor Leiden en den Haag heeft de film een bijzondere aantrekkingskracht, omdat de dolle stre ken van de heertjes zich afspelen in Lei den, den Haag en op de Kaag. Daarom is het van de directie van het Casino-thea ter goed gezien, deze film als reprise op het programma te plaatsen. Veel pretentie heeft het filmverhaal niet; het is slechts de weergave van een paar dolle streken, waaraan het genus student zijn vermaardheid heeft te dan ken. Eén van de heertjes (Joh. Kaart) maakt op een ietwat vreemde wijze ken nis met een stelletje Haagsche jongeda mes, dat onder veilige hoede per autocar een bezoek komt brengen aan de beziens waardigheden van de Sleutelstad. Hij waarschuwt zijn vrienden, die op .kas ten" elders in de stad wonen en met z'n drieën fietsen zij de autobus achterna naar den Haag. Zij huren daar een huis in een stille straat en zetten al spoedig de buurt op stelten. Er komt zelfs een duel aan het stille strand van. Hun amou reuze avonturen zijn niet altijd 18 karaats en daarom is een voorbehoud voor vol wassenen noodzakelijk. Overigens doet men het beste, alles niet al te serieus op te vatten en eens heerlijk te lachen om do aaneenschakeling van dwaasheden. Het prettige van een Hollandsche film is ook, dat de acteurs bekenden zijn en dat men voor 100 pet. kan genieten van de kwinkslagen, welke in een vreemde taal niet vertaalbaar zijn. Vóór de pauze gaat een film uit de be- boschte streken van Canada, waar de Ca- nadeesche bereden politie heel wat werk heeft op te knappen. „Gekruiste paden" heet de rolprent, omdat de wegen van twee broeders, die nogal uiteenloopen, elkander toch weer kruisen. En als men weet, dat de één een lid is van dit politie- keurcorps en de andere het rechte pad heeft verlaten, is het duidelijk, dat het kruisen van hun paden niet altijd tot we- derzijdsch genoegen is. Aan dit programma gaat een leuke tee kenfilm vooral. Luxor. VERVAAGDE SPOREN. Het is volstrekt niet leuk, als men als 18-jarig Canadeesch meisje voor het eerst met moeder in Parijs komt en den ande ren morgen de ontdekking doet, dat moe der verdwenen is. De hotelhouder ver klaart nooit een moeder gezien te heb ben, de hotelbedienden kijken naar de zoldering, wanneer zij vraagt, waar haar moeder verblijf houdt, de Canadeesche consul doet of zijn neus bloedt en de com missaris van politie gedraagt zich nog het gekste van allen: die wil, nota bene, het meisje arresteeren, omdat zij graag wil weten waar haar moeder gebleven is. Als haar moeder plotseling in rook is opge gaan, wil zij toch wel weten, hoe dat won derbaarlijke feit heeft plaats gehad. Het meisje zoekt en zoekt, tot op een bal in de groote Opera te Parijs de ont knooping komt. Deze ontknooping is te verrassend en te sensationeel om te verklappen; wij la ten het verhaal dus rustig in de knoop zitten. Maar moeder is werkelijk „in rook opgegaan!" De film voor de pauze is nogal senti menteel doch van een sentimentaliteit, die er bij het publiek wel in wil. Een dochter van een Engelschen edelman, die haar vader vergezelt op een gezantschaps reis naar de Iersche rebellen, wordt ver liefd op den hoofdman van de rebellen, en deze liefde hoe zou het ook anders kunnen als men de dochter (Merle Obe- ron) gezien heeft! wordt door het re- belsche heerschap beantwoord. Dit ont luikende bloempje van genegenheid wordt door de overige Iersche rebellen met leede oogen aanschouwd. Ofschoon de vrede tusschen Ienand en Ëngeland bewerkstel ligd wordt, blijven deze rebellen onver zoenlijk en, juist op 't moment, dat de zaak beklonken is, verdwijnt de minnaar van het tooneel. Op welke wijze dat ge schiedt, wordt in de film vertoond! Agenda INTERP. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK Zondag 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie. 6 uur I of waarna recreatie 7.30 Gezellen. Maandag 6.30 Franciscus vriend en (Blau wen) 7.30 Zaagclub A 8.15 Francis- cusridders II 8.30 Gezellen. Dinsdag Feest van Allerheiligen 9 uur Morgenge- bed^ en H. Mis 's Avonds geen Patro naat. Woensdag 6.45 Franciscusvrienden (Groene L.) 8.15 Franciscusridders I Gezellen Donderdag 8 uur Franciscus ridders III Vrijdag Geen Sloyd 6.30 Zaagclub B 7 45 Voetbalclub 8.15 Ge zellen Zaterdag 35 uur Teekenclub 8 uur Franciscusridders IV. Cohort „Aeternus Pater" Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 7.30 uur: H. Mis, waaronder Alg. H. Communie voor Welpen, Verkenners, Kruistochters, aspiranten, Voortrekkers en Maria Congreganisten.— 12 uur: Vendel- dragers. 3.45 uur: ontspanning voor jon gens onder de 15 jaar. 4.30 uur: Biblio theek, afteekenen eischen. 5.30 uur: Alle Kruistochters in uniform in de burcht. 7.45 uur: Ontspanning Bibliotheek. Maan dag: 7.30 uur: Postzegelclub. Dinsdag: Franciscus Tarcisiusban Woensdag 6 u.: Aspirantenban. 7.30 uur: Antonius Ar- noldus en Servatiusban. Donderdag: Martinus Paschalisban. Zaterdag: 8 uur: Zangclub. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Kruisvaarders: Vanavond om 9.15 is er in de kerk repetitie voor alle geuniformde Kruisvaarders, in verbanr, met het feest van Christus Koningschap. Zondagmorgen gaan we allen naai de H. Mis van half acht, er nemen plaats in de napel tegenover de preekstoel. Voor de H. Mis gaan we te Com munie; zorgt er dus voor om op tijd d.w.z. 7 05 uur in de kerk aanwezig te zijn. Na de H Mis algemeen ontbijt in het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg. Zorgen jullie er voor dat je je eigen boterham meebrengt? Wij zorgen voor thee! De rest van het program hieronder. Zaterdag 6—7 uur Afrekenen 3 centsfonds 9.15 Repetitie in de kerk Zondag 7,05 in de kerk aanwezig 7 uur Lof, waarna film in de Maria Gijzen steeg. Maandag 7 uur Gedialogeerde H Mis. Bijeenkomsten worden nader aangekondigd. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 7.15 uur Aantrede nin uniform van alle Kruisvaarders en Adspiranten b Mis waaronder alg. H. Communie. Na at H. Mis gezamenlijk ontbijt in de Burcht 4 uur Cohort bijeenkomst voor Christus Koningyiering Woensdag 7.30 uur Ad- spirantenban II Donderdag 8 uur Trom melen Vrijdag 6 uur Sleutelkoor 8 uur Kardinaal von FaulJJaborban 8.30 Fran- ciscusban Zaterdag 7 uur K.J.C.-Mis voor alle Kruisvaarders, Adspiranten en S.eutelkoorleden 7 uur Lodewijkban. Kruisvaarders Zondag op beide bijeen komsten verplicht op tijd aanwezig te zijn. (Geen brood medebrengen). ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Schola Cantorum zingt in de Hoogmis op het koor. Des avonds om half negen zingt de Schola in de Stadsgehoor zaal. Om kwart over acht niet eerder te samen komen aan de achterzijde van de Stadsgehoorzaal. Maandag: g een repetities voor de Ad spiranten en Crescendogroep. Om half zes uur repetitie voor de Schola Canto rum. Dinsdag: Allerheiligen geen repeti ties de Schola zingt bij de Avondplech tigheid op het koor. Donderdag: 4.30 uur Adspirantengroep 5.15 uur Crescendogroep. Vrijdag: om half zes Schola Cantorum. Hallo boys! Kijk goed je agenda na en niemand is in de boonen, hoor! De St. Odo-klok gaat deze week weer verschij nen. Donderdag en Vrijdag kan je het derde nummer op de repetitie in ont vangst nemen. De jongens, die misschien de eerste twee nummers nog niet hebben, kunnen deze nummers alsnog ontvangen. Zeg, boys, je weet, dat de Mare ver breed wordt vanwege de Rijnaak met vij gen, die 25 November voor het St. Anto nius Clubhuis moet arriveeren! Deze week kreeg ik een „mooie duit" om dat geweldige werk te kunnen laten uitvoe ren! Is dat effe wat? Ik heb de afzender namens jullie natuurlijk enorm bedankt! O zoo! Maar denk nou niet alleen aan de vijgen, maar eerst aan stevige repetities om onze uitvoering ge.weldig te doen slagen, andersgeen vijgen! Nou jij! Dag hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL" Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maandag: 78.30 uur jongste groep. 8.159.45 uur topgroep. Woensdag: 4 6 uur: Vakschool. Donderdag: 78.30 u. jongste groep. 8.159.30 uur zang. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen Maandag: 7.30 uur: Vakschool. Woens dag: 89.30 uur; middengroep. Donder dag: 7.309 uur: jóngste groep. Zaterdag 23.30 uur mulogroep. Par. St. Petrus. Maandag 78.30 uur: jongste groep. Dinsdag: Allerheiligen. Geen cirkelavond voor de Middengroep, deze is daarom gezet op Donderdagavond van 8.309.45 uur. Zaterdag: 2.153.45 uiir: mulogroepen. Par. St. Leonardus Donderdag: 7.309 uur: jongste groep. R.K. Graalturnclub „Actief" Woensdag: 34 uur: Kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag: 6.15 7.15 uur: aspiranten in de Ursulasteeg (12 14 uur). 7.308.30 uur: aspiranten 15— 16 jaar in de Ursulasteeg. 8.45—10.15 u. dames in de R.K. H.B.S. Zaterdag: 2.05 3.15 uur, kleuters 811 jaar in de Ursula steeg. Binnenland DOODELIJK ONGEVAL BIJ KAMPIOENSRIT VAN DE K.N.M.V. Wachtmeester der huzaren reed tegen hooiwagen op. Tijdens den kampioensrit van de K. N. M. V. heeft zich vanochtend omstreeks half tien een doodelyk ongeval voorgedaan. De ongeveer dertigjarigen J. Hart, wachtmees ter van het eerste regiment huzaren-mo torrijders van de legerplaats bij Harskamp, reed met eenige andere militaire motorrij ders van Norg naar Assen, omdat zjj van verdere deelneming afzagen. Op den,8mal- len weg reden zij een grooten hooiwagen achterop. Een zyspancombinatie, die voor den wachtmeester reed, zwenkte naar links uit om den hooiwagen te ontwijken. De wachtmeester zag den wagen te laat en reed e rmet een vrij groote vaart boven op. Hij viel, sloeg met zijn hoofd tegen den grond en was op slag dood Het stoffelijk overschot is naar het mi litaire ziekenhuis te Assen overgebracht. Naar aanleiding van dit droevig ongeval, dat geheel buiten den wedstrijd is gebeurd, heeft kolonel van Voorst tot Voorst, com mandant van de lichte brigade, in een korte toespraak tot de deelnemende militairen medegedeeld, dat hij, als teeken van rouw tn vriendschap voor hun overleden kame raad, het beter acht, dat de militaire deel nemers den wedstryd niet verder zullen voortzetten. Hy gaf daartoe order. 'W WASSENAAR Geslipt. De motorrijder H. uit den Haag moest op den Rijksstraatweg uitha len voor een auto, waarby hij tengevolge van slippen tegen den wagen terecht kwam, daarna nog een eindje doorreed en vervolgens kwam te vallen. Hij bekwam een ernstige blessure aan de rechterknie, zoodat hy, na eerste hulpverleening, per ziekenauto moest worden overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te den Haag. Buitenland BRAND TE MARSEILLE. MARSEILLE, 29 Oct. (A. N. P.). Te elf uur bevatte de lijst van vermiste personen 57 namen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Oct. Groentenveiling. Witte kool 1, Roode kool 1.303.40, Savoye kool 2.102.80, Groene kool 1 3.10, Boerenkool 1.504, Prei 1.50 2.90, Kroten 1.402.10, Kroten, gekookt ƒ2—4, Uien 1.10—4, Peen ƒ1.50—4.10, Spruiten 421, Andijvie 2, Sla 24, Nero ƒ5.20—10.80, Druiven ƒ1426, Snij- boonen 1635, Stokboonen f 621, Pronkboonen 5, Stamboonen f 612, Wit loof 432, Spinazie ƒ519, Tomaten A 4—18.20, id. B 4—22.40, id. C. 4—14.60, id. CC 4—7, per 100 K.G. Andijvie 0.30 1, Komkommers f 15,80, Bloemkool 1.5014, Meloenen 58, Salade ƒ0.30 2 Knolselderie 1—2.90 per 100 stuks. Kro ten 5060 ct., Pieterselie 3060 ct., Radijs 70—80 ct., Selderie 30—90 ct., Bleekselderie 413 ct., Peen 1—5.30, Raapstelen 50—80 cent. LEIDEN, 29 Oct. Boter. Fabrieksboter prima 1.55, Boerenboter f 1.451.50. Aan voer 450 K.G. Handel matig. Turf. In de week van 24 October tot en met 29 Oct. Aanvoer lange turf 120.000 stuks. Prijs: Laagste f 7.—, hoogste ƒ8.— per 1000 stuks. UTRECHT, 29 Oct. Vee. Totaal aan gevoerd 3b40 stuks vee, w.o. 1125 runde ren. Stieren 25—29 ct. per pond; handel kalm, onveranderde prijzen, slachtkoeien 2e soort 31—35 ct., idem 3e soort 27—30 ct., per pond, handel matig, iets hoogere prijzen; vaarzen 150230, melkkoeien 170—270, kalfkoeien 180—280, vare koeien 140200, handel kalm, voor bes te koeien iets hoogere prijzen; 1000 magere kalveren f 45100, handel voor de slacht vlug ,voor net leven gedrukt met gelijke prijzen; 410 nuchtere kalveren f 611, handel vlug, met hoogere prijzen; 475 ma gere varkens 2436, schrammen 16 24, 550 biggen 10—15, handel matig, met vriiwei gelijke prijzen; 90 magere schapen f 1624, handel matig, prijzen voor beste schapen iets hooger; 190 lam meren 916, handel matig, onverand. prijzen. Zuivel. 300 K.G. boter 1.70, per K.G.; 200 kaas 50—70 ct. per K.G.; 17.000 eieren 47, per 100 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN, 28 Oct. Vei ling. Kroten 1.603.80, uien f 3.20 3.80, per 100 K.G.; seldery 0.30—1.10, peen 1.403.20, kroten 1.401.70, an dijvie 0.301.10, per 100 bos; kropsla 0.701.60. bloemkool 6.206.80, savo ye kool 2.204.20, roode kool 1.20 1.80, per 100 stuks. LEIDEN. Geboren: Maria Jacoba, d. van H. de Roo en M. A. Wesselman Geertruida, d. van H. Brakel en G. Veld Adriayys Cornelia Wilhelmus, z. van P. J. E. Karre- mans en J. M. F. Boon Cornelia Huber- tha, d. van H. P. Klein en C. A. v. d. Maat Izaak Hendrik, z. van H, Cornet en G. M. Hoogkamer. Ondertrouwd: L. Ph. Schreinèma- chers jm. 26 j. en A. Poortman jd. 24 j. L. Noort jm. 21 i en J. Beijer jd. 21 j. C. W. Harmsen jm. 25 j. en H. Trouwee jd. 25 j. W. H. Noppen wedn. en Th. H. T. Kuikhoven wed. Overleden: A. Hogeveen hsvr. van P. Langeveld 72 j. A. v. Duuren hsvr. van P. Onderwater. CORRESPONDENTIE. P. Het door U geopperde plan is al 'ns mislukt. En dat is erger, dan héélemaal niets te doen. Eieren. Aanvoer 1000 stuks; kip eieren 4.606.40, eendeneieren 4.20, per 100 stuks. BOSKOOP, 29 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 50 88 cent, Wendland 4078 cent, Hadley 80 110 cent, Claudius Pernet 60 cent, Briarclif 4067 cent, Butterfly 4070 cent, Ste ward 70—95 cent, Wilh. Kordes 35 cent, Rosalandia 4065 cent, Phoebe 70118 cent, Vierlanden 6080 cent, Chas. P. Kil- ham 3051 cent, Edith Helen 6090 cent, Aug. Noack 3045 cent, Ingar Ohlson 35 57 cent, Chrysanten, grootbloemig 80 160 cent, idem tros 1017 cent, Physalis Francetti 1428 cent, Clematis Prins Hen drik 1.30, Pot chrysanthen per stuk 10 16 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Oct. Groenten- veiling. Per 100 stuks: Bloemkool I 6.00 -^•12.90, idem II f 2.005.20, bospeen 3 4, waspeen 60—75 cent, kroten 3045 cent, per 100 kg.: roodekool 3.003.50, gelekool 1.502.00, groenekool 2.50 2.10, uien 1,502.80, andijvie 0.80—1.00. LEIDSCHENDAM, 28 Oct. Groentenvei ling. Kropsla le soort 0.80—2.40, 2e soort 3060 cent, stoofsla 2.004.50, peen f 2.50 6.50, tomaten midd. f 2 003.50, gr. ron den 2 004.50. 2e soort 2.003.20, 3e soort 2.002.40, bonken f 23.50, rijp 2.004.50, andijvie per 100 0.601.20, andijvie per 100 kg.: 2.003.50, spinazie per 4 kg. 1075 cent, postelein 8.50— 13 50, snijboonen 1036 cent, spercieboo- nen 1248 cent, radijs 1.001.50, prei 2.50—3.80, selderie 0.30—1 30, meloe nen 25 cent. druiven f 1017.50. LEIDERDORP, 28 October. Eierenveiling Prijzen: kioneneieren 5.305.70, kuiken eieren 4.505.20 per 100 stuks, boter 85 cent, kaas 2631 cent per pond, kippen 4585 cent, eenden 3065 cent, hanen 55 90 cent. konijnen 0.121.90 per stuk. LOOSDUINEN, 28 Oct. Groentenveiling. Rijen komkommers le soort 15, 2e soort 10.— per 100 stuks, stokprincessen 19— 35, stamprincessen f 10—23), snijboonen 2128, schorseneeren le soort 8.50 10.80, 2e soort f 3.70—3.80, jonge tomaten A 18.00—25.20, Idem B 17.80—24.40, idem C 7.20—20.40, idem CC 6.80—14 60, idem bonken 6—13.60, druiven blauwe le soort 22—29, idem 2e soort f 17—20, idem witte 47 per 100 kg., spinazie 1546 cent per 4 kg., salade 0.801.20 per 100 krop, peen le soort 3.005.70, 2e soort 1.—, selderie 40—80 cent, pieterselie 0 30—1.00 per 100 bos, knolselderie 3.10 —3.40, bleekselderie 2.— per 100 stuks, prei 2—3 per 100 kg., andijvie 30—40 cent per 100 struik, stoofsla 12 cent per 6 kg. boerenkool 13—26 cent per 7 kg., peen 1 50—1.70 per 100 kg. NOOTDORP, 28 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 1172 stuks: kippeneieren 5.05 6 25, henneneioren 3.904.65, eenden eieren 3,75 per 100 stuks, hanen 70 cena per stuk, kaas 21—31 cent per pond. TER AAR, 28 Oct. Centrale Veiling. Spinazie 7 cent, andijvie 8—17 cent, Boere- kool 14 cent, sla 0.502.20, vellen 716 cent, witte pronkers 72 cent, kassnijboo- nen 2.40—3.20, stek 0.80—1.60, druiven 14 cent, uien 3.10—3.40, roodekool 1.00 —2.70, witte 1.00—2.00, savoye 1.00— 1.90, groene savoye 2.703.20, kroten 1.40—1.80, waschpeen 1.60, bospeen f 1 4.10, selderie 3090 cent, bloemkool 1.50—5.20, tomaten 2.00—6.00. Radijs 90 cent. ZOETERWOUDE, 26 Oct. Eierenveiling Algem. Belang in Café Hollander: Aanvoer: 900 kippeneieren 3.705 60, 70 eenden eieren 4.00, konijnen 0.501.80, kippen 3060 cent, hanen 0.451.35 per stuk, druiven 720 cent per zakje, uien 17 cent per bak, kool 1420 cent per 3 stuks; si naasappelen 1314 cent per zakje. Handel vlug. VINKEVEEN, 28 October. Groenten. Kassnijboonen f 2132 per 100 K.G., idem stek 814, Spinazie 711, Prei 3.80, Waschpeen 1.50—1.60, Witlof 10—25, Witte kool 0.90, Tomaten 'f25.10 p. 100 p., pond. Andijvie 0.501.40 per 100 stuks, Bleekselderij 16, Peen 25, Peter selie 2.803.20, Selderij 0.80—3.20. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3