STADS IXJ NIEUWS KERKNIEUWS AGENDA ZATERDAG 29 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij onze agenten ^0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bill seint: Verwachting: Zwakke tot matige naar West of Zuid-West krimpende wind, mistig en betrokken tot zwaar bewolkt weer, wei nig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 763.6 te Scilly. Laagste barometerst.; 734.8 te Isafjord. Het hoogedrukgebied op den Oceaan trok zich verder Zuid-waarts terug, en bevindt zich thans op zijn normale plaats nabij de Azoren. Een nieuwe depressie verscheen ten Zuid-Westen van IJsland, haar kern beweegt zich in Noord-Oostelijke richting, rond IJsland is het stormachtig weer. De warme lucht aan de Zuidzijde van de de pressie wordt reeds tegen de koude lucht over de Britsche Eilanden opgestuwd en veroorzaakt reeds regen op Ierland. Over Noord-Italië ligt nog steeds een lagedruk gebied, dat zware neerslag in Zuid-West- Duitschland en Oost-Frankrijk veroor zaakte. Over geheel Duitschland en Cen- traal-Europa is het windstil weer of lieerscht zwakke Noordelijke tot Oostelijke wind. Hedenmorgen werden over het vas teland nog uitgebreide mistgebieden aan getroffen. Voor morgen wordt krimpende wind verwacht, opnieuw zal zich in den komenden nacht mist vor men, terwijl het overdag vrij som ber zal blijven. Regen van betee- kenis is niet te voorzien, terwijl de temperatuur weinig zal ver anderen. LUCHTTEMPERATUUR. 10.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSFRS e.a.ï Van Zaterdagnamiddag 5.09 uur tot Zondagmorgen 6.20 uur; van Zondagna middag 5.07 uur tot Maandagmorgen 6.22 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zondag 30 Oct. voorm. 6.30 en nam. 6.54 uur; op Maandag 31 Oct. voorm. 7.20 en nam. 7.44 uur. Maan op 12.50 uur Zondagmiddag. Maan onder 22.20 uur Zondagavond. Maan op 13.16 uur Maandagmiddag. Maan ondei 23.23 uur Maandagavond. (Maandag 31 October eerste kwartier). PLANNEN VOOR EUCHARISTISCH CONGRES Voor Javaansche katholieken in de Vorstenlanden In verband met het feit, dat het in 1939 een kwart eeuw is geleden, dat wijlen pas toor Van Drieschen te Djokja zijn missie- arbeid begon, bestaan er plannen om in het volgend jaar een Eucharistisch conbres voor Javaansche katholieken in de Vorstenlan den te houden. Het initiatief is uitgegaan van de Badan Pertalian Katholiek (de cen trale organisatie van Javaansche katholie ken), op het te Djokja gehouden congres. Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Rechten de heer A. H. D. Schouten, Apeldoorn. RECHTZAKEN OVERTREDING VAN DE LOTERIJWET. De Haagsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den di recteur der Haagsche Assurantie en Cre- diet-Onderneming (H.A.C.O.), die wegens overtreding van de loterij wet door den kantonrechter te Den Haag tot een geld boete van 3000.subsidiair drie maan den hechtenis is veroordeeld. De officier van justitie bij de Haagsche Rechtbank had bevestiging van het von nis van den kantonrechter gevraagd. De rechtbank heeft, conform dit verzoek, het vonnis van den kantonrechter bevestigd. LAATSTE OPROEP!!!! aan de Katholieken van Leiden en omge ving om een grootsche hulde en eerherstel te brengen aan Christus-Koning en tevens TE PROTESTEEREN tegen de verschrikkelijke geloofsvervolgin gen in het buitenland. TREURIG!!!! is het b.v. te moeten lezen, dat de dag van Allerzielen in het buitenland niet herdacht mag worden. PROF. PATER OTTEN O.P. zal over dit alles een gloedvolle rede hou den. KOMT!!! daarom in grooten getale Zondagavond naar dt Stadsgehoorzaal. Aanvang 8.30 uur. Toegangsprijs slechts 25 cent. Plaatsbespreken a 10 cent per plaats Zondag 1—2 uur Gehoorzaal waar ook toe gangsbewijzen zijn en 's avonds aan de zaal. K.J.IVLV. „ST. PETER KANIS". Leden van Zang- en Declamatiegroep en Tooneelgroep, denkt om de groote repetitie voor den Gezinsavond morgen om twaalf uur in het St, Antoniusclubhuis aan de .Mare. IN DEN ADELSTAND VERHEVEN. Bij Koninklijk besluit van 1 October is Johan van Buttingha Wichers, alhier woon achtig, met alle wettige nakomelingen in de mannelijke lijn in den Nederlandschen adelstand verheven met het praedicaat jonkheer. KANTONRECHTER PLAATSVERVANGER Bij Kon. besluit van 26 October is her benoemd tot kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Leiden mr. E. J. M. H- Bolsius, advocaat en procureurf alhier. KRUIDENIERSEXAMEN Van de cursisten, die aan de Middelbaar Chemische School alhier den cursus waren kennis volgen, zijn geslaagd voor het vak examen de dames: M. H. de Bruin en C. J. de Bruin en de heeren: Th. J. A. Roest, G. J. v. Kamp, P. Ph. v. d. Broek, T. Boeff, H. Stikkelorum, N. Kleinhans, G. M. Teege- laar, C. de Ru, D. de Ru en C. v. d. Woerd. VERHOOGING MELKPRIJS. De melkprijs wordt met ingang van Maandag a.s. op 13 cent per Liter gebracht. R.K. VOLKSBOND. Opening van het winterseizoen. Ie R.K. Volksbond afdeeling Leiden heeft gisterenavond op prachtige en plech tige wijze het winterseizoen ingezet met een Lof in de St. Lodewijkskerk, aan de Steenschuur, gecelebreerd door den gees telijk adviseur, kapelaan F O. M. Berne- feld. We noemden het een prachtige en plechtige wijze Prachtig om de groote op komst der leden en plechtig, omdat het zoo goed gezien was om het winterprogramma te beginnen met een plechtig Lof om Gods zegen af te smeeken voor het ko mende seizoen. Moge het bezoek in de toe komst ook zoo groot zijn als op dezen ope ningsavond. Daarvan zullen de leden zeer zeker voordeel trekken. Na het Lof vereenigden allen zich in het Volksbondgebouw, alwaar te half acht precies de voorzitter, na de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend te heb ben, het welkomstwoord sprak. Hij sprak daarna zijn groote voldoening erover uit, dat de opkomst voor de eerste maal zoo groot is en knoopte er den wensch aan vast, dat zulks ook in de toekomst zal mogen zijn. Nadat de heer Haverkorn de notulen had voorgelezen deelde de voorzitter mede, dat de afdeeling Leiden van den R.K. Volks bond op zal houden in zijn huidigen vorm te bestaan. De afd. Leiden zal gewoon lid worden van den Diocesanen Volksbond. Daartoe was v een reglementsherziening noodig, welk lijvig rapport, ruim 116 arti kelen, aanwezig was, maar waarvoor de voorzitter het vertrouwen der leden voor het bestuur inriep, opdat alle artikelen niet behoefden worden behandeld. Met al- gemeene stemmen nam de vergadering dit voorstel van den voorzdter aan. Daarna volgden eemge belangrijke mededeeliogen. Het bestuur heeft gemeend om een kin- der feest te organiseeren op een Woens dagmiddag in de Stadsgehoorzaal waarop alle kinderen van bondsleden van den leeftijd van 6 tot 13 a 14 jaar aanwezig zullen zijn. Op 3, 4, 10 en 11 November, des avonds van half acht tot negen uur kunnen kaar ten worden afgehaald. Gezien de groote kosten heeft het be stuur gemeend om een kleinigheid te vra gen voor elk kind en wie voor de werken de leden het eerste kind 10 cent en voor de volgende kinderen elk 5 cent. Voor de werklooze leden het eerste kind 5 cent en de volgende elk 2 1/2 cent. De tweede belangrijke mededeeling was, dat aan den wantoestand op de Steen- schuur vanaf Maandag een einde zal ko men. De tuin achter het Volksbondsge bouw is ontdaan van den warwinkel van boomen en planten en daarvoor is in de plaats gezet een open loods alwaar voort aan de stempelplicht vervuld zal worden, zoodat de puzzle van fietsen en personen aan de Steenschuur, waarvan het verkeer veel last ondervond, vanaf Maandag geluk kig zal zijn opgelost. Na deze mededeelingen volgde het eer ste deel van een komische film, waarin een kruier voor koning speelt en de ko ning het baantje van den kruier over neemt, waardoor natuurlijk de noodige verwikkelingen ontstonden. Een geestige film. Het woord was vervolgens aan den wel- eerw. pater D. van Galen O.F.M. voor het houden van zijn rede, welke getiteld was: „Als wij eens achter ons kijken Spreker begint met z'n vreugde te uiten over de uitnoodiging om in deze vergade ring te spreken. De afgeloopen 50 jaar toonden, dat de R.K. Volksbond iets kan presteeren En hij beschouwt het als een groote geluk, dat wij onze katholieke ver- eenigingen nog hebben, en de priester daar nog spreken kan. Niet alleen uit de kerk, maar ook uit de vergaderzaal moeten juiste ideeën en begrippen onder de menschen worden ge bracht. Spr. verklaart verder, hoe we rondom ons hebben te zien, niet in een klein krin getje, maar in een wijden ruimen kring. Hoe we dan niet alleen onze oogen heb ben te gebruiken, maar alle door God ge geven zintuigen. Hoe we eerlijk en objec tief rond moeten zien en niet in uitersten moeten vervallen. Veel menschen kunnen niet eerlijk rondzien en oordeelen. Spr. zet dat uiteen door aan te geven, hoe optimis me en pessimisme afwijkingen zijn. Hce we, naar gelang van omstandigheden, opti mist of pessimist zijn, zoowel door invloe den van buiten af als van binnen uit. Toch moeten we optimist zijn, maar dan in dezen zin, dat we eerlijk, licht en don ker, 't mooie en leelijke onder de loupe durven nemen en dan ondanks alles niet bij de pakken neer zitten, maar er van maken, wat we kunnen. Spr. geeft toe, dat er veel leelijks is, dat het menschelijk element sterk meespreekt, zelfs in de kerk, dat er veel verkeerds is ook in katholieke vereenigingen, katho lieke gezinnen en bij katholieke men- menschen. Toch mogen we daarin niet overdrijven. Christus heeft er ons voor gewaarschuwd, doordat Hij toeliet, dat Hij door een der twaalf uitverkorenen, verraden werd. Waarom zouden in zeker land alle ka tholieke vereenigingen verboden worden als er niets goeds uit voortkwam? Christus heeft met het gezag in'de Kerk niet alleen gewild, dat we hebben te gehoorzamen als het gaat om geloof en zeden, maar daar mee tevens een leiding gegeven, die ons leiden moet in nieuwe omstandigheden en die ons de richting aan zal geven. Dit is heel wat anders dan de vrijheid ontnemen met behulp van gummistok en concentra tiekamp. Het liberalisme sprak van: aan den lei band der priesters loopen. Met behulp van het slagwoord „politiek katholicisme" ont neemt men den mensch z'n vrijheid en slaat men hem in een band, die meer knelt dan ooit de z.g. kerkelijke leiband. Spr. toont aan, dat 't wel niet prettig klinkt als hij zegt, dat wat het nat. socia lisme doet, hetzelfde is als wat de Joden deden in den tijd van de apostelen, toen Petrus en Johannes gevangen werden ge nomen, en hun verboden werd om te pre diken. Waarop Petrus antwoordde: ..Oor deelt zelf, of we het voor God verantwoor den kunnen, naar u te luisteren, meer dan naar God". (Hand. 4. 19). De opvolgers der apostelen zullen met hun helpers hetzelfde doen, wat de aposte len deden. Na er vervolgens op gewezen te hebben hoe juist communisme en nationaal-socia- lisme de menschelijke vrijheid beperken, omdat beide het persoonlijke belang te kort doen in 't belang van den staat, be sloot spr. zijn redevoering met de aanspo ring om optimist te blijven in dien zin, dat we ondanks alles doen wat we kunnen, omdat we daar altijd voordeel van hebben. De werklooze moet trachten niet ledig te zijn en zijn tijd nuttig te gebruiken, wil hij niet ondergaan; de leden van een ver- eeniging hebben als plicht mee te werken, opdat de vereeniging haar doel kan be reiken. De voorzitter was de tolk van allen, toen hij pater van Galen dank bracht voor zijn pittige rede, hetgeen de aanwezigen met applaus onderstreepten. Vervolgens werd het tweede deel van de film vertoond en daarmede was tevens het einde gekomen van dezen eersten goed geslaagden avond van het winterpro gramma. UITREIKING MEDAILLE. Hedenmiddag te 12 uur werd aan den paardenverpleger L. Haksteeg van het 6e Reg. Veld-Art. op de cour der Doelenka- zeme de eere-medaille der Orde van Oran je Nassau met de zwaarden uitgereikt. Nadat de le luitenant P. Schoonenberg het betreffende Koninklijk besluit had voorgelezen, spelde de majoor P. Taconis het eeremetaal op de borst van den jubi laris. Hij memoreerde, dat hij in 1918 bij het Cavalerie-paarden-depot te Amersfoort in dienst was getreden en uitmuntte in het africhten van jonge paarden. Daarna werd de jubilaris door officieren en onderofficie ren gefeliciteerd met zijn ontvangen onder scheiding. OVERDRACHT COMMANDO 6e REG. VELD. ART. Aan luit.-kol. A. H. Drijfhout van Hooff. Hedenmorgen te 11 uur heeft op het Schuttersveld de overdracht plaats gehad van het commando over het 6e Reg, Veld- Artillerie alhier. Zooals bekend is luit.-kol. C. de Iongh met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd tot commandant der Ille Artillerie Brigade te Breda en werd in zijn plaats benoemd ma joor A. H. Drijfhout van Hooff, die tevens benoemd werd tot luitenant-kolonel. Het regiment, ter sterkte van drie bat terijen en elk bestaande uit vier vuurmon den, onder commando van den majoor- hoofdinstructeur P. C. Taconis, stond op het Schuttersveld opgesteld, toen de aftre dende en de nieuwbenoemde commandant, vergezeld van hun adjudanten het veld kwamen oprijden. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de commandant van het 4e Reg. Inf., luit.-kol. H. D. Buurman, die na het heengaan van overste Iongh tevens zijn taak als garnizoenscomman dant zal overnemen alsmede de com missaris van politie, de heer R. Meyer, verder familie der militaire autoriteiten en verdere belangstellenden. Na aankomst maakten de luit.-kol. de Iongh en luit.-kol. Drijfhout van Hooff een inspectie langs de troèpen, die zich daar na in cajré-vorm opstelden. Overste de Iongh nam daarna het woord, memoreerde hoe het H. M. de Koningin had behaagd hem te benoemen tot com mandant der Ille Art. Brigade te Breda en sprak zijn dank uit voor het vertrouwen door H. M. in hem gesteld, welk bewijs van vertrouwen door spr. op hoogen prijs wordt gesteld. Het is echter met een gevoel van wee moed, dat spr. afscheid neemt van het corps, waarover hij sinds 1 Nov. 1935 bevel voerde. Bij de overgave van het comman do zeide spr.'s voorganger, dat hij hem kon gelukwenschen met zijn benoeming. Deze gelukwensch is geen ijdele klank ge weest, want het is spr. een groot voor recht geweest het commando over dit regi ment gevoerd te hebben. Steeds had spr. van hoog tot laag alle medewerking ondervonden en daarvoor dankte hij officieren, ond.-officieren en dienstplichtigen, die bij het regiment ge diend hebben. Het was spr. voorts een groot genoegen majoor Drijfhout van Hooff, zijn opvol ger, te kunnen gelukwenschen. Spr. hield zich overtuigd, dat hij dezelfde medewer king zal ondervinden. Namens het geheele personeel van het 6e Reg. wenschte spr. hem geluk met deze benoeming. Daarna sprak majoor Drijfhout v. Hooff woorden van dank tot overste de Iongh, dat spr., hoewel hij het commando per 1 November pas kon aanvaarden, het woord tot de troepen mocht richten. Spr. achtte het een groot voorrecht tot commandant te zijn benoemd van het corps, dat hij reeds tien jaar heeft mogen dienen en hij gaf de verzekering te zullen waken voor de belangen yan het personeel voorzpover ze niet in tegenspraak zullen zijn met den dienst. Daarnaast uit spr. de hoop, dat hij, evenals zijn voorgangers, op het 6e Reg. zal kunnen rekenen wanneer ooit eens moeilijke oogenblikken aanbreken. Spr. besloot ten slotte met een driewerf hoera op den scheidenden commandant. Hierna volgde een korte parade. CONTACT-COMMISSIE VAN NATIONAALGEZINDE VEREENIGINGEN De jubileum-commissie ontbonden. In tegenwoordighed van den burgemees ter, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, heeft gisteravond de ontbinding plaats gehad van de jubileum-commissie 1938, welke destijds door de Contact-Commissie in het leven is geroepen, teneinde de feestelijk heden te organiseeren ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De voorzitter der contact commissie, mr. P. E. Briët, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over het welslagen der feestelijkheden, welke deels te danken is aan de medewerking van het gemeentebestuur en deels aan de goede verstandhouding der samenwerken de vereenigingen. De rekening van den secretaris-penning meester, den heer J. Mulder, sluitende met een batig saldo van ƒ59.55 werd goedge keurd en den penningmeester décharge verleend. De voorzitter der jubileum-commissie, ir. P. C. Lindenbergh, gaf een overzicht van de werkzaamheden der commissie en deel de mede, dat het garantie-fonds niet be hoeft te worden aangesproken. De heer Briët verklaarde daarna de jubileum-com missie voor ontbonden en dankte allen die aan het werk voor de feesten hebben deel genomen, in 't bijzonder de heeren Linden bergh, Mulder en mr. Geelkerken. Namens de commissie voor het aanbie- ëden van een gedenksteen bij de Beatrix- linde, zegde dr. B. J. Wicherink toe hier omtrent binnenkort een plan te zullen in dienen. Het dagelijksch bestuur werd ge machtigd een beslissing te nemen. Bij de bespreking van de viering van de verjaardag van Prinses Beatrix, drong de heer K. Cebol aan op een reserveering van de Stadgehoorzaal op alle nationale feest dagen voor de contact-commissie.thans is de zaal bezet en zal een avond worden ge geven in „Den Burcht" door „de Prxnce- vlag" en de Oranje-Garde. De voorzitter deelde mede dat de ver siering van de stad door den heer Scheep- str. den ontwerper, aan de contact-com missie was aangeboden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat binnenkort de ver gadering van de contact-commissie zal wor den gehouden om te spreken over eventu- eele feestelijkheden bij de opening van het nieuwe Stadhuis. Vervolgens werd een vertooning gegeven van een door „Filca" alhier opgenomen film van de jubileumfeesten. LEIDEN. Zondag. Openbare Christus Koning-her denking. Pater Otten over: „Ko ning van Liefde". Stadsgehoorzaal 8.30 uur. Donderdag. 8.30 uur Harte'brugskerk Con ferentie voor niet-Katholieken door P. Wijnand Sluys O.F.M. De Zondagdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Leeuwen, v. d. Meer, Teeuwen, Ver- brugge en Winkler. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 29 Oct. tot en met Vrijdag 4Nov., waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 2.74. Daar een jarenlange erva ring fcn een enorme sorteering van verschillende fabrikaten U ten dienste staat, hebt U de grootste kans van slagen 1 Inderdaad: MEERPOELheeft meer keus en is toch voordeeliger 1 Cf MCCDpnnKwaljteits Naai- I. mCCItrUCL machinehandel Alléén: Breestraat 171 - Tel. 2659 Muziek MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Radio-uitzending In de groote zaal van de muziekschool werd gisterenavond een kamermuziekavond gegeven, welke over de Gemeentelijke Ra dio-distributie werd uitgezonden. De execu tanten waren leerlingen en oud-leerlingen van het instituut, werkend onder leiding van de leerkrachten, 't Was een uitmuntend geslaagde avond, waarvoor de luisteraars en ook de weinigen, die genoodigd waren, veel waardeering zullen gehad hebben. Maar tevens moet men de wijze van propaganda voor de muziekschool roerpen. Want wat is beter propaganda voor een inrichting van muziekonderwijs, dan te beluisteren wat er bereikt is aldaar? De directeur, de heer Franco Mendes, fungeerde als omroeper en deelde mede, dat de heeren Tjoa viool en Hengeveld kla vier de Frühlingssonate in f-dur op, 24 van Beethoven zouden spelen. Beethoven is nog steeds hèt tooverwoord in de muziek. Het roept voor allen een vol ledig beeld van kunst op, menschelijk-rijk universeel.. Geef eeij goed Beethovencon- cert of laat een goed spreker een verhande ling houden, er is altijd belangstelling en medeleven. Het ernstige streven van de beide heeren was zeer sympathiek. Hun in terpretatie was geheel persoonlijk en vol gens eigen inzicht en alleen werden enkele wenken gegeven door den .heer Richard Boer. Des te meer redenen om de heeren Tjoa en Hengeveld toe te juichen en aan te moedigen. No. 2 van 't programma waren de Varia ties voor twee piano's op een thema van Beethoven van Saint-Saëns, door de heeren A. Th. van Leeuwen en E. J. van Dijk. On der leiding van hun mentor, den heer Boer, gaven de heeren een mooie vlotte vertolking van het moeilijke werk. Saint-Saëns wist wel waarmee hij de menschen kon sugge- reeren. Nooit verveelt hij, omdat hij altijd wat anders brengt en zijn stemmingen in lokkende vormen van rhythme, melodie en harmonie weet om te tooveren en dezen avond werd het contact tusschen de uitvoe renden en de toehoorders zeer wel tot stand gebracht. Vooral het fugatische gedeelte wisten de pianisten mooi transparant te houden en het hevig bewogen slot was spannend en levend. Een bekende figuur op de concerten der Leidsche muziekschool is mejuffrouw Jo Stallinga voorheen leer linge van de repertoirklasse van den heer Franco Mendes die begeleid door mevr. Weiland, vier liederen zong. Van Schubert „Du bist die Ruh" en „Rastlose Liebe", en vai Strauss „Morgen" en „Standchen". De technisch goed gevormde stem en het schep pend vermogen van deze zangeres leenen zich het beste tot 't gedragen lied, zoodat de sfeer in „Du bis die Ruh" en „Morgen" heel mooi werd benaderd en zij hierin een nobele, poëtische belichting te hooren gaf. Mevr. Weiland stond haar met de grootste toewijding ten dienste. Tot besluit Sonate voor viool en piano van Joh. Brahms a gr. t. op. 100, door den heer Teeball, viool en mevr. Weiland aan den vleugel. De heer Teeball studeert bij den heer Nap de Klijn en blijkbaar heeft de schoonheid van deze muziek voor beide executanten veel aan trekkelijks gehad. Technisch wordt hier ook het noodige gevraagd en men mag tevre den zijn, wanneer men het zoover weet te brengen, als niet-professional. In goed ver- zorged safenspel kwam alles tot ons, de zwaar hartstochtelijk volzongen melodiek, het zoeken niet van zichzelf los kunnen ko men, het grauwe konkere, ten slotte het sierlijke, Al met al, een goed geslaagd con cert, waarvoor met applaus werd gedankt niet alleen, maar waarover de directeur blijkbaar zóó tevreden was, dat hij menig maal en terecht spontaan „bravo" toeriep aan allen die zoo: ambitieus medewerkten aan het welslagen van dezen avond. J T'

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2