Wijziging Spoorwegpensioen fonds opgeschort OMGEVING Natuurlijk DONDERDAG 20 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Tweede Kamer Minister van Waterstaat wenschte pensioenkorting te handhaven Pensioenwet Spoorweg-ambte naren. De heer COHEN (V.D.) is tegen verhoo ging van de pensioensbijdrage van het per soneel van 8 1/2 op 10 procent, om meer overeenkomst te verkrijgen met het rijks personeel. De korting op het spoorwegpensioen be hoort te vervallen. De heer VAN BRAAMBEEK (S.D.), de motieven voor dit wetsontwerp nagaande, zegt, zich in hoofdzaak er mede te kunnen vereenigen. Spr. is vóór het ontwerp en hoopt dat de minister gunstig oordeelen zal over sprekers amendementen. De heer AMELINK (A.R.) noemt een herberekening der pensioenen billijk. Het is niet te rechtvaardigen als er door om standigheden te weinig verschil is tusschen loon en pensioen. Een dergelijke regeling moet trouwens niet alleen voor spoorweg pensioenen gelden. De heer DE VISSER (Comm heeft zich steeds tegen de pensioennorting verzet. Spr. zal thans de argumenten niet herhalen. De minister aan het woord. De minister van waterstaat, de heer VAN BUUREN, zegt, dat de heer Woudenberg geen reden heeft om een tegenstelling te maken tusschen het spoorwegpersoneel en oe aandeel- en obligatiehouders. Ook de laatsten hebben offers moeten ibrengen. Ook in andere opzichten was de heer Woudenberg er naast. De wijziging van het verhaal op de loonen voor eigen pensioenen van 3 op 41/2 pet. beoogt al leen, deze mogelijk te maken, doch niet zonder overleg met den personeelraad. Het verhaal is thans niet toereikend om de te korten van het pensioenfonds te dekken. Op vroeger gedane vragen deelt spr. mede dat de opbrengst der pensioenkorting voor het spoorwegpersoneel ligt tusschen de 1.45 en 1.5 millioen. Wanneer voortaan wijzi gingen in de pensioen wetgeving aan de orde komen, zal spr. gaarne medewerken de be handeling daarvan te 'bekorten. Het amendement. Aan de orde komt hierna een amende ment-Van Braambeek-Hermans, strekken de de pensioenkorting te doen vervallen. De heer VAN BRAAMBEEK (S.D.) ver dedigt het. MINISTER VAN BUUREN zegt, dat er bij den slechten toestand van het spoorweg pensioenfonds van schuld bij het personeel geen sprake is. Wel hebben de verhoogde loonen sinds 1919 zonder evenredige bij drage bijgedragen tot het tekort. De ver hooging der pensioenen en verbetering der pensioenregeling na 1920 heeft voor de helft tot het tekort bijgedragen. Nooit is de positie van het spoorwegpersoneel gelijk gemaakt aan die van rijkspersoneel. Het is in dienst van een lichaam met vele ups and downs. Volkomen gelijkheid met het over heidspersoneel is nooit te verklaren. Reeds meermalen heeft spr. te kennen gegeven, groote waardeering te hebben voor de prestaties van het spoorwegpersoneel, maar volgt daaruit, dat er volkomen gelijkstel ling moet zijn met het rijkspersoneel? Het bedrijf vecht om zijn bestaan. De di rectie kan dé korting niet missen. Men be grijpt dus de positie van den minister van waterstaat. De verhouding tusschen het rijk en de spoorwegen nagaande, zooals die his torisch gegroeid is, betoogt spr. dat altijd naar voren kwam, dat de spoorweg pen sioenen geen staatspensioenen zijn. Art. 80b houdt het beginsel van variabele pensioenen in. De Indische korting was overigens een tijdelijke korting. Voor het overheidspersoneel is van de korting afge zien. Spr. ziet nu echter het verband met het spoorwegpersoneel niet in. Thans ligt het gemiddelde der gekorte pensioenen nog altijd op 60 pet. der vroegere loonen. Ei kan niet gesproken worden van een noodtoestand. De pensioenen bij de spoorwegen zijn te beschouwen als een bedrijfslast. Het be staan van dit lichaam hangt af van verla ging der lasten. Ook na de korting kan de pensioenregeling der Ned. Spoorwegen met alle andere spoorwegondernemingen wed ijveren. Men begrijpt, wat een verdere last van bijna 1,5 millioen zou beteekenen. Practisch is die niet te dragen. Te meer daar de omstandigheden voortdurend on gunstiger zijn geworden (geroep: voor de obligatiehouders). Mocht het amendement v/orden aangenomen, dan kan spr. zijn ver dere medewerking aan de behandeling van dit wetsontwerp niet vcrleenen en moet hij schorsing der beraadslagingen vragen. De heer VAN BRAAMBEEK (S.D.) re pliceert. Spr. is zeer teleurgesteld door dit antwoord van den minister. Bij besprekin gen over het loonpeil van het spoorweg personeel is steeds dat van het rijksperso neel uitgangspunt geweest. De heer VAN HOUTEN (Chr. Dem.) is het hiermede eens. De heer HERMANS (R.K.) is evenmin overtuigd door het betoog van den minis ter. De korting is ook toegepast op pen sioentjes van 500 en minder Men moet dus niet te veel waarde hechten aan ge- middelden-cijfers ten dezen. Voorts heeft ce Kamer steeds aangedrongen op zooveel mogelijk gelijkstelling der positie van spoorweg- en rijkspersoneel. De Kamer is algemeen tegen de korting, nu wil de mi nister dwang tegen haar toepassen (teeke nen van goed- en afkeuring). Spr. kan zijn standpunt niet wijzigen. De heer AMELINK (A.R.) is evenmin overtuigd. Het heeft nu weinig zin meer, met den minister verder te debatteeren, nu deze dwang heeft uitgeoefend. In de tegenwoordige omstandigheden is er geen reden vóór het amendement-van Braam beek te stemmen, want het goede zou wor den weggegooid zonder de korting te be reiken. De heer DE VISSER (Comm.) hoopt dat het dé Kamer ernst is en dat ze zich niet ir. haar werk zal laten belemmeren. De heer DE GEER (Chr. Hist.) staat op bet standpunt dat, nu de korting eenmaal was ingevoerd, daarmede ook rekening moest worden gehouden. Die voor de Indi sche pensioenen is afgeschaft, de Nederland- sche pensioenen zijn herberekend, nu is de korting voor het spoorwegpersoneel niet te rechtvaardigen. Sprekers fractie zal vóór het amendement stemmen. MINISTER VAN BUJREN zegt dat de regeering niet uitgaat van gelijkheid van rijks- en spoorwegpersoneel. Dit laatste werkt in een in moeilijkheden verkeerend bedrijf. Het door spr. genoemde cijfer van 11/2 millioen is absoluut betrouwbaar. Gaarne zal spr. bij een volgende gelegen heid nadere cijfers aan de Kamer verstrek ken. De regeering zal op grond van het werk der commissie-Beumer zorgvuldig haar standpunt verder bepalen. De heer VAN BRAAMBEEK ziet geener lei dwangpositie zooals de heer Amelink. Het amendement-Van Braambeek-Her mans wordt aangenomen met 63 tegen 18 stemmen (tegen de antirev. en van de ka tholieken de heer en Moller, Beaufort en Bajetto). De VOORZITTER schorst op verzoek van den minister de beraadslagingen. Uitbreiding van Amsterdam. Aan de orde is het wetsontwerp tot aan vulling en wijziging van de wet van 28 Dec. 1920 tot uitbreiding van de gemeente Am sterdam met deelen van de gemeenten Westzaan, Zaandam, Oostzaan, Diemen, Ouder-Amstel en Nieuwer-Amstel, een ge deelte van het Open IJ en van de Zuider zee, benevens met de gemeenten Buiksloot, Nieuwerdam, Ransdorp, Watergraafsmeer en Sloten, sedert gewijzigd. Het wetsontwerp is z.h.st. aangenomen. Tariefmachtigingswet. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging van de tariefmachtigingswet 1934. De heer DE GEER (C.H.) acht, verge leken bij het oorspronkelijke, het gewij zigde ontwerp een verbetering, daar het de bevoegdheden der regeering scherper om schrijft. Spr. betoogt dat de regeering hier toch tot een ouhoudbare constructie geko men is. De Kamer moet vrij blijven. De regeering had beter gedaan, een voorstel in te dienen tot schrapping van art. 2 der wet. De heer SCHILTHU1S (V.D.) zegt, dat het ontwerp gewichtige wijzigingen kan brengen in de Nederlandse he handelspoli tiek. De Kamer moet kunnen oordeelen of 'tot verhoogde invoerrechten moet worden overgegaan. De regeering wil geen vechttarieven, doch volkomen duidelijk is dit niet. Het gaat toch ook om het beschermen van de afzet onzer producten op de binnenlandsche markt. Doch dan moet ook het consumptievermo gen vergroot worden. En daarvoor is weer uitvoer noodig. Met dr. Colijn zou spr. voortdurend indachtig willen blijven, dat isolatie verkeerd is. Men moet ertegen wa ken, daartoe te komen. De vergadering wordt om half zes ver daagd tot Donderdag één uur. kunt ook U in korten tijd goed leren dansen. Dansen is niet bestemd voor enkele bevoor rechten, doch, dank zij onze methode, zullen wij ook U door onze clubleasen, spoedig tot de goede dansers doen behoren. Geef U vandaag nog op. U zult er Uw leven lang pleizier van hebben. A.s. Zondag 6.15 uur aanvang van onze Ideaal les. Yrijdag Middenstandsclub, al leen nog plaats voor heren. Maandagles alleen nog heren. Studentenclub alleen nog heren. OEGSTGEEST KINDERVERLAMMING. Bij een 7-jarige leerling van de „School met den Bijbel" is kinderverlamming in lichten graad geconstateerd HILLEGOM Etalageruiten verbrijzeld. Gisteravond slipte een vrachtauto komende van de rich ting Leiden in de Hoofdstraat alhier en reed met behoorlijke vaart tegen de etala ges van „Modern" (SchulteKuperjans). De gevolgen waren ontzettend: de groote spiegelruiten werden vernield en de goe deren in de etalages beschadigd. Uit een door ons ontvangen rrededeeling bleek, dat het jongmensch dat de wagen bestuur de niet in het bezit was van een rijbewijs. De politie maakte proces-verbaal op en nam den vrachtauto in beslag. KATWIJK AAN DEN RIJN Diefstal. Van de 15-jarige Nelly M. is het zoo goed als nieuw rijwiel met toebe- hooren, hetwelk was geplaatst in het kerk portaal, tijdens de kerkdienst ontvreemd. De politie zoekt de dader, wiens uiterlijk en kleeding bekend is, omdat anderen hem hebben zien heengaan met het rijwiel. Jubilé. De Katwijksche Bouwvereeni- ging, welke te Katwijk aan Zee zoowel als te Katwijk aan den Rijn een groot aantal woningen, 350 a 400, heeft, zal, naar we vernemen, zeer binnenkort haar 25-jarig jubileum vieren. Uit de huurders heeft zich een comité gevormd om het bestuur ter gelegenheid van het zilveren jubilé een passend huldeblijk aan te bieden. Dit co mité heeft zich reeds in verbinding gesteld met den opzichter der vereeniging, den heer L. Guyt, om hen van advies te dienen. LEIDSCHENDAM Afsluiting waterleiding. De burge meester van Leidschendam maakt be kend, dat in verband met de uitvoering van herstellingen, de levering van water door de Drinkwaterleiding „De Tien Ge meenten" zal worden gestaakt op Vrijdag 2! October a.s. van des voormiddags 10 uur tot in den loop van den namiddag, voor zooveel betreft de perceelen gelegen in de voormalige gemeente Veur langs den Veur- schenstraatweg, Veurscheachterweg en aan grenzende straten en wel vanaf de Romo- lenbrug tot aan de grens der gemeente Voorschoten. LISSE Groene Kruis. Dg afdeeling Lisse van het „Groene Kruis" hield gisteravond in haar Wijkgebouw een algemeene ledenver gadering onder presidium van haar voor zitter den heer dr. Th. Ruijs. De opkomst was matig. De voorzitter opende met een woord van welkom, waarna door den se cretaris, den heer A. H. Schrama, de notu len werden gelezen en vastgesteld. Tot af gevaardigde naar de algemeene vergade ring werd benoemd de heer dr. v. Dijk. De behandeilng van den Beschrijvings brief voor deze alg. vergadering nam wei nig tijd in beslag en ging vrijwel onder de hamer door. Van het bestuur waren aftre dend de heeren dr. F. G. M. Haase en G. Tromp; beiden werden bij enkele candi- daatstelling herkezen. Dr. Haase, niet aan wezig, zal met zijn benoeming in kennis worden gesteld, terwijl de heer Tromp zijn herbenoeming aannam. Bij de rondvraag vroeg de heer Schaap, of het toelaatbaar kan blijven dat niet-le- den geregeld het consultatie-bureau kun nen blijven bezoeken en gebruik maken van de hulpmiddelen van het Groene Kruis. Vooral geldt dat voor hen, welkg gebruik maken van het uitleenbureau van de R.-K. Wijkverpleging. Het bestuur zou dit onderzoeken en in overweging nemen. Hierna sluiting door den voorzitter. NOORDWIJKERHOUT Luchtbescherming. Tot hoofd van den Luchtbeschermingsdienst in deze gemeen te is benoemd de heer J. W. Fransen, al hier. SASSENHEIM De nieuwe Rijksweg. In tegenstelling met hetgeen indertijd gemeld werd om trent openstelling der verbinding met Warmond, welke voor einde September was aangekondigd, is deze eerst heden werkelijkheid geworden. Tegelijkertijd is ook het rijwielpad ge heel opengesteld, zij het niet geheel af gewerkt, en kan men, van Leiden ko mende, direct over de spoorwegovergang rechtsom gaande, dit pad benutten. Het voert onder de spoorwegviaduct door naar de rechterzijde van den nieuwen weg, aan welke zijde het .tot Amsterdam blijft. Warmonderdam, Waschbeek en Menne- weg worden door de peddelaars gelijk vloers gekruist. VOORSCHOTEN Bouwvergunning, -r- Door het college van B. en W. alhier is aan den heer W. G. Peet, bouwondernemer te Halfweg, ver gunning verleend voor den bouw van 39 woningen aan de Willem de Zwijgerlaan, de Hyacinthstraat en de van Kempenstraat alhier. Geboren: Alida Veronica, d. van H. J. van Velsen en A. H. W. den Elzen Christiaan Theodorus, z. van C. Hoppen brouwer en S. van de Groep. Ondertrouwd: J. Solleveld 29 j. en J. M. W. Kuhn 25 j., beiden wonende al hier. Gehuwd: J. J. Haadschelders 29 j. en J. M. Kooijman 31 jaar, wonende te Am sterdam C. G. Onderwater 33 j. en C. Hooijmans 42 j., wonende alhier J. J. P. Tol 24 j. en A. J. van der Steen 31 j., wo nende alhier. Overleden: J. W. Livingston 48 j., echtgenoote van P. J. W. Pranger, overle den te Leiden. Vertrokken: Mej. H. C. Lodewijks naar Amsterdam K. D. Ie, naar Ned.-In- dië J. van Polanen, Petel, naar Zwitser land W. J. Mooijman naar Leidschen dam G. J. C. Lamboo naar Wassenaar Mej. M. J. Pille naar Hekelingen Mej. J. Astiningtijas naar Ned. Indië Mej. E. Westhoff naar Duitschland Mej. M. Wie- ditz naar Duitschland T. Verloop naar Zeist Mej. K. Feldhaus naar Duitsch land Mej. M. Feldhaus naar Duitsch land. Gevestigd: W. Kraag van Leiden Mej. J. Brinks van Emmen Mej. T. M. R. Velis van Haarlem Mej. J. J. M. Hoets van Den Haag H. A. J. Kessler van Zeist D. A. J. Kessler van Zeist Mej. M. J. Voerman van Wassenaar J. van Anrooij van Zwitserland Mevr. M. J. van Egmond-Verhart van Katwijk R. G. Kemper van Amsterdam J. van der Vel den van Vlissingen Mevr. A. W. Ver- gunst-Breukhoven van Rotterdam E. W. Kuijper en gezin van Wassenaar. VALKENBURG DE TOL VERDWIJNT. .0 voor kunnen doen. Ze komen, zonder van te voren aangediend te zijn, op de meest onverwachte momenten, wanneer medische hulp zal ontbreken. U hebt nu eens kans u binnen zeer korten tijd paraat te maken en uw bezoek op de oprichtingsvergade ring, die gehouden wordt in Hotel de Zon op Zondag 23 Oct. a.s. des nam. te 8 uur ('n tijd dat iedereen kan) wordt zeer op prijs gesteld. U kunt zich reeds thans zonder eenige verplichting opgeven aan het adres van de heeren: Haverkort, War- mundastraat en Ritzen, Lokhorstlaan. Zuid-Hollandsche Commissie voor E.H.B.O. Verbreeding Korenmolenburg. In aansluiting op de bestaande plannen tot algeheele vernieuwing en verbreeding van den Heerenweg vanaf den nieuwen Rijksstraatweg tot aan het dorp, zal ook worden overgegaan tot verbreeding van de Korenmolenburg, hetgeen het verkeer zeer ten goede zal komen. Aanbesteding. Door den heer A. C. de Vroomen alhier is aanbesteed den bouw van een dubbelwoonhuis aan den Heerenweg alhier. Laagste inschrijver was de heer C. J. Witsenburg alhier voor den prijs van 5273.aan wien het werk is gegund. Vertrokken: N. P. v. d. Drift naar Nieuwveen C. J. van Klink naar Lei den J. A. Olyerhoek naar Alkemade G. A. van Dam naar 's-Gravenhage M. G. Schölvinck naar Amsterdam J. A. M. Bon naar Krommenie P. C. M. van Nobelen naar Leiden J. M. Breedijk naar Lisse. Gevestigd: H. Anjema van 's-Gra venhage Q. J. van Schie van Utrecht H. van Agteren van Dordrecht J. Ho- genes van Sassenheim A. den Hollan der van Alphen a. d. Rijn A. Saers van Sommelsdijk. Bij het Haagsche Schouw. Valkenburg is in verre omgeving bekend om den zeer slechten straatweg, wat nota bene de hoofdweg is, en om het ouderwet- sche verkeersobstakel, de tol, tusschen het dorp en Schouw. Maar er is verbetering in zicht. De tolwachter heeft bericht gekregen van de z.g. „Straatwegcommissie", dat hij met ingang van 1 Jan. a.s. uit zijn func tie wordt ontheven, aangezien de tol tegen dien datum gaat verdwijnen. Ook de werk man, die met het onderhoud van den weg belast is, heeft met ingang van 15 Nov. a.s. ontslag gekregen. WARMOND EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. 700 dooden 15000 gewonden in ons land als gemiddelde per jaar, alléén tengevolge van het snelverkeer. 15.000 gewonden in verhouding doo den óók in ons land óók per jaar. Ontstellende cijfers die ons wellicht zóó zonder meer passeeren. 'n Enkele maal als onze courant de tragiek van het ge beuren zal verhalen staan we even stil, totdat een gebeurtenis, direct daarop vol gend, wéér aandacht vraagt. We zijn het gewoon geworden in ons dagblad keer op keer 'n ongevallen-rubriek aan te tref fen! Zooals gezegd soms staan we heel even stil bij de tragiek alhoewel en dat is erg jammer, ons dan nog de techniek, noodig om het ongeval te begrijpen en te omvatten, ontbreekt. Zoo zal het voorgekomen zijn dat we óók hebben stilgestaan bij het bericht ('t is nog maar enkele maanden geleden) dat een 6-jarig ventje in een van de stra ten van ons land (het ongeval geschiedde te Beuningen bij Nijmegen) pinda's liep te eten. Er kwam een pinda in de lucht weg bij het ventje waardoor ademnood ontstond. Dit kereltje bezweek in een desolaten en hulpbehoevenden toestand die zich moeilijk laat beschrijven. Door om standers werd het ventje, zoo sloot het bericht, 'n huis binnengedragen en toen den medicus arriveerde kon slechts den dood geconstateerd worden. Dat bericht is ons wellicht ontgaan zoo als we het voor ons kregen. Mogelijk heb ben we ook overwogen dat er toen op dat oogenblik tientallen omstanders zijn ge weest, die met eenzelfde medelijden ver vuld, als den Barmh. Samaritaan van voor 1900 jaar, hebben willen helpendoch bij gebrek aan kennis niet hebben kun nen helpen. Vast staat dat hier een eenvoudige kunstgreep, die men aan kan leeren op 'n enkele cursus E.H.B.O. levensreddend had kunnen zijn en dat in plaats van droefheid vreugde had kunnen heer- schen in het gezin waar het knaapje be hoorde. Als.we zóó de ongevallen-rubriek des avonds op ons gemak, thuisgezeten, eens doornemen komen we tot ontstellen de conclusies en hebben we te constatee- ren dat zeer dikwijls bij ernstige en niet ernstige ongevallen door leeken, houders van het diploma E.H.B.O. (wat op zoo'n gemakkelijke wijze te behalen is) zeer verdienstelijk kan worden opgetreden en dat menig leven dat bedreigd is door verstikkingsdood tengevolge b.v. van ver drinking etc. óf doordat een slagader zal zijn aangeprikt bij een verkeersongeval kortom bij welk ongeval ook gered kan worden. We zijn het ongetwijfeld met het vo renstaande eens. Daar wordt niet aan ge twijfeld. Zijn we het er niet geheel mee eens? Laten we dan wel bedenken dat óók in onze omgeving die ongevallen zich WASSENAAR K. J. M. V. Gisteravond vergaderde in het R.-K. Vereenigingsgebouw de K. J. M. V., onder leiding van den voorzitter, den heer A. Lommers, die na opening ter stond het woord gaf aan den heer P. J. W. van Adrichem, hoofd der Pius X-school al hier, die sprak over: „De Vrijmetselarij". Eerst besprak hij het ontstaan der vrijmet selarij uit de vroegere economische en godsdienstige gilden, bijzonder uit dat der vrije metselaren, met hun privileges om dan daarna het een en ander mede te dee len over de organisatie als zoodanig, die diverse soorten bevat, alsook diverse gra den. Alle vormen van organisatie hebben een anti-christelijken geest, bijzonder de Romaansche. De grondbeginselen zijn allen natuurlijke; het meest helt men over naar het pantheïsme. De zedeleer van de vrij metselarij is tegen het bovenatuurlijke, te gen de Openbaring, en is principieel tegen de Kerk. Het uiteindelijk doel van de vrij metselarij is de vorming van een wereld staat met een algemeene wereldgodsdienst. De werkwijze is geheim en wat men nog publiceert is een gedeelte van de waar heid. Vooral maakt men zich meester van de pers en van de school. In Nederland gaan vrijmetselarij en theosophie hand in hand. In 1738 reeds veroordeelde de Kerk de vrijmetselarij en sindsdien is dat nog herhaaldelijk geschiedt. Spr. noemde ten slotte eenige bestrijdingsmiddelen, n.l. we ring van de z.g. neutrale pers en steun aan de katholieke pers en het katholiek onder wijs, alsook een waardige Zondagsviering. Nadat eenige gestelde vragen waren be antwoord, volgde sluiting der vergadering met den chr. groet. Overleden: Eduard Ludolf van Mus- scher, oud 62 jaren, echtgenoot van J. Vis ser Bartholomeus Snelderwaard, oud 76 jaren, echtgenoot van J. Remmerswaal Jelle Terpstra, oud 34 jaren, echtgenoot van C. Ellens Jannetje Tensen, oud 54 jaren, echtgenoote van A. v. Kooten Paulus de Jong, oud 73 jaren, echtgenoot van E. Coeterier Jacoba Antonia Her mans, oud 66 jaren, echtgenoote van B. H. J. v. Linden. Ondertrouwd: W. G. van Leeuwen en W. E. Straijer G. J. de Geus en J. K. van Noord. Getrouwd: C. H. v. d. Ploeg en A. M. van Veen J. D. C. Hubeek en K. van Duijvenvoorde L. E. W. v. Albada en J. M. Paijens. ZOETERMEER KINDERVERLAMMING. Twee gevallen in één gezin. In een gezin te dezer plaatse is bij een tweetal zeer jeugdige kinderen kin derverlamming geconstateerd. Geboren: Adriana d. van C. J. van der Spek en K. van Vliet. Adrianus Pe trus Jozef z. van N. C. J. van den Bosch en C. M. Boonekamp. Gerrit Pieter z. van G. P. Roos en E. W. de Zeeuw. Hendrika Sophia d. van J. Brinkers en S. H. Mostert. Jan Cornells z. van C. Koet sier en M. de Lange. Wilhelmine Maria Anna d. van P. Scholten en M. W. van der Haas. Getrouwd: G. J. Jongerius 23 j. en S. Akkerman 22 j. Gevestigd: J. D. M. Tok van Benne- broek. L. G. A. Persoon van Eindhoven. W. van der Wel van Naaldwijk. Vertrokken: Ch. C. Droogh naar Voorhout.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7