STADS NIEUWS Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN 2 DINSDAG 18 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 24 October 1938, des namiddags te 2 uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" Steenschuur 21. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid van het Col lege van Curatoren van het Stedelijk Gym nasium. 2o. Benoeming van een gemeentelijken commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij. 3o. Voorstel in zake het wijzigen van het raadsbesluit van 11 Januari 1932 betreffen de de huur van het gebouw aan den Stillen Rijn No. 3. 4o. Voorstel tot het verkoopen van een gedeelte van het Consciëntieplein, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie E No. 1166 (ged.), aan C, de Groot, te Lei den. 5o. Voorstel tot het verlengen van den termijn van ontruiming van een tiental onbewoonbaar verklaarde woningen. 6o. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de verschillende markten en van veilingen van fruit. 7o. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening regelende de heffing en de invordering van een belasting onder den naam van „Marktgeld" te Leiden. 8o. Voorstel: a. tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeven van de vernieuwing van de verharding van en van het aanleggen van een rioleering in den speeltuin „Zuider kwartier" en van herstellingen aan de ver harding van den speeltuin „Westerkwar tier"; b. tot het ingebruikgcven van de speel tuinen, gelegen ten zuiden van den Haag- weg, nabij de Seringenstraat, ten zuiden van de Van der Duynstraat en ten noorden van den Lagen Rijndijk resp. aan de speel tuinverenigingen „Westerkwartier", „Zui derkwartier", „Noorderkwartier" en „Oos terkwartier". Curator gymnasium. Door het vragen van ontslag als Cura- tor door prof. dr. L. Knappert zal met in gang van 1 October 1938 een vacature in het College van Curatoren van het Stede lijk Gymnasium dienen te worden ver vuld. Thans bestaat de, aldus Curatoren, ideale toestand een toestand, welken wij zou den willen zien voortduren dat het Cu ratorium is samengesteld uit, zij het niet officieele, representanten der /ijf acade mische faculteiten, terwijl de voor een gymnasium zoo belangrijke litteraire fa culteit een dubbele vertegenwoordiging heeft, n.l. door een classicus en een neer landicus. Een 'dergelijke samenstelling van ons College biedt naar onze meening de beste waarborgen, dat het de hem door de Hooger-onderwijswet opgedragen taak naar den eisch vervult. Een gymnasium toch bereidt uitsluitend voor tot de studie aan een universiteit of hoogeschool en het is van uitnemend belang, dat Curatoren eenerzijds deze voorbereiding zelf heb ben ontvangen, anderzijds de resulta ten van deze opleiding uit eigen practijk op zoo ruim mogelijk terrein kunnen be- oordeelen. Wij meenen, aldus Curatoren, dan ook, dat het belang van het gymna sium het wederom benoemen van een theoloog eischt. Voor de vervulling van de vacature prof. dr. L. Knappert doen Curatoren aan den Raad mitsdien de volgende aanbeve lingslijst toekomen: 1. Prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Bring; 2. Prof. dr. G. Sevenster. Commissaris Leidsche .Duinwater Maatschappij. Bij Raadsbesluit van 6 September 1937 werd de heer N. C. F. van Ginkel weder om benoemd tot Commissaris der gemeen te bij de N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij, doch, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, slechts tot en met 31 December 1938. In afwachting van een beslissing om trent de definitieve bezetting van deze functie, achten B. en W. het gewenscht, de benoeming van den heer van Ginkel voor- loopig nog voor een half jaar te verlen gen. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging den heer N. C. F. van Ginkel alsnog voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni 1939 te benoemen tot Com missaris der gemeente bij de N.V. Leid sche Duinwater Maatschappij. Verordening op de markten. Met het Raadsbesluit van 9 Mei j.l. tot opheffing van de vischmarkt op de Ge dempte Voldei'sgracht moet de verorde ning, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de verschillende markten en van veilingen van fruit, nog in overeenstemming worden gebracht. Aangezien echter deze verorde ning ook nog uit anderen hoofde op ver schillende, zij he ook ondergeschikte, punten, wijziging behoeft, geven B. en W. aan vaststelling van een geheel nieuwe verordening de voorkeur, welke nu den Raad wordt voorgelegd. Behalve de verordening, houdende aan wijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de verschillende markten en van veilingen van fruit, be hoeft ook de verordening, regelende de heffing van eene belasting onder den naam van „Marktgeld" in de gemeente Leiden, wijziging. De thans geldende tarieven blijven on- «ewijzigd. Aankoop strookje grond. De heer C. de Groot verzoekt een ge deelte van het Consciëntieplein, groot pl.m. 23 M2., van de gemeente te mogen koopen in verband met een verbouwing van de ter plaatse gevestigde koper- en aluminiumgieterij. Adressant is bereid 10.per M2. te be talen, en bovendien voor verbreeding van denhoek Vliet-Consciëntieplein een strook je grond groot pl.m. 3 M2., kosteloos af te staan aan de gemeente. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat deze verkoop op den aangegeven voet voor de gemeente aannemelijk is. Onbewoonbaar verklaard. Bij Raadsbesluit van 13 December 1937 werd een 27-tal woningen onbewoonbaar verklaard. Van de 12 woningen, ten aanzien waar van vij Gedeputeerde Staten dezer pro vincie geen voorziening van de onbe woonbaarverklaring werd gevraagd, werd de termijn van ontruiming voor 3 wonin gen bij Raadsbesluit van 11 Juli j.l. ver lengd tot 17 November a.s., terwijl voor de 15 woningen, waarvoor wel voorziening werd gevraagd, doch waarvan de onbe woonbaarverklaring bij besluit van Gede puteerde Staten d.d. 17 Mei j.l. werd ge handhaafd, die termijn eveneens den 17en November eindigt. Een ingesteld onderzoek heeft uitgewe zen, dat verlenging van den termijn van ontruiming voor de hieronder vermelde 10 woningen gewenscht is. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad mitsdien in overweging te bepalen, dat uiterlijk op 17 Mei 1939 moe ten zijn ontruimd de woningen Wouters- hof Nis 3 en 4; Bethlehemshof Nis 2, 5 en 6; Dirkspoort Nis 1, 2 en 5 en Fokkeplein Nis 1 en 3. De speeltuinen. 't Is gebleken, dat de verharding van den speeltuin „Zuiderkwartier" noodzake lijk vernieuwd moet worden, dat in dit speelveld een rioleering moet worden aan gelegd, en dat eenige herstellingen aan de verharding van den speeltuin „Wester kwartier" behooren te worden uitgevoerd. De kosten van de werken aan den speel tuin „Zuiderkwartier" worden geraamd op ƒ4600.en die van de voorzieningen aan den speeltuin „Westerk war tier" op ƒ1150.Het bedrag van ƒ4600.kan in 8 jaren, aanvangende met het jaar 1938, worden afgeschreven, zoodat ten laste van de loopende begrooting komt 575. II5O.1725.Deze som kan wor den gevonden uit den post yoor Onvoor ziene Uitgaven, waarop thans nog 3509. beschikbaar is. Voorts dienst de ingebruikgeveng van de speeltuinen aan de kinderspeeltuinver- eenigingen „Westerkwartier",' „Zuider kwartier", „Noorderkwartier" en „Ooster kwartier" opnieuw te worden geregeld. De desbetreffende overeenkomsten waren in gevolge raadsbesluit van 15 April 1935 voorloopig verlengd tot 1 April 1936. Daar na hielden de vereenigingen de beschik king over de terreinen totdat zou zijn be slist over een mogelijken inbreng bij de Sportstichting. Bij nadere overweging zijn B. en W., evenals de Commissie van Fabri cage, op de in de stukken genoemde gronden, tot de conclusie gekomen, dat het vooralsnog geen aanbeveling verdient de speeltuinen bij de Sportstichting in te brengen. Met de vereenigingen behooren alsnu nieuwe overeenkomsten in zake de exploi tatie van de speeltuinen te worden afge sloten op denzelfden voet, als waaronder zij thans in gebruik zijn, met dien ver stande, dat de ingebruikgeving, behoudens opzegging, van jaar tot jaar zal geschieden. De bureaux voor de gemeente administratie. Ingevolge raadsbesluit van 11 Januari 1932 werd van de Leidsche Spaarbank het gebouw aan den Stillen Rijn No. 3 ge huurd tot 1 Januari 1937, en vervolgens van jaar tot jaar, zulks vdor de vestiging van bureaux voor de gemeente-admi nistratie. Gezien het stadium, waarin de bouw van het nieuwe raadhuis zich bevindt, komt het B enW. gewenscht voor, dat in dit huurcontract alsnog de bepaling wordt opgenomen, dat de gemeente het recht heeft de huur tusschentijds op te zeggen met een termijn van een maand. De eige nares kan zich hiermede vereenigen. MILITAR1A. De beëediging van de tot beroeps 2e Lui tenant benoemde reserve officieren J. Sleu ring en W. v. Rijn bij het 4e Regiment In fanterie zal plaats hebben op 22 October De reserve le Luitenant F. G. C. Peters van I4 R.I. wordt met ingang van 24 October a.s. overgeplaatst naar II4 R.I. te Weert. De res. 2e Luitenant M. Trouwborst van het 4e Regiment Infanterie is aangewezen voor het volgen van een cursus m den ver bindingsdienst van 31 Oct. a.s. tot en met 14 Januari 1939 bij het Kaderbataljon te Laren. De kapitein P. de Zwart van den Staf der Infanterie is overgeplaatst bij het 4e Regi ment Infanterie. ROODE KRUIS-COLLECTE. Het bestuur van de Afdeeling Leiden van het „Nederlandsche Roode Kruis" ver zoekt ons ter kennis te brengen dat op Woensdag 19 dezer hier ter stede zal wor den gehouden 's ochtends een collecte langs de huizen, terwijl 's middags op straat vlaggetjes zullen worden verkocht, ten einde het Roode Kruis in staat te stellen zijn vredestaak naar behooren te vervul len. Wij mogen u in herinnering brengen, dat deze taak veelomvattend is. Het Roode Kruis heeft thans ongeveer 61' bloedtransfusiediensten, die voor velen levensreddend werken. De hulpposten langs de groote wegen zijn in het laatste jaar aanmerkelijk opgevoerd er. zijn thans ruim 600 in aantal, hetgeen een vermeerdering beteekent van ongeveer 43 pet., waardoor de exploitatiekosten van zelfsprekend belangrijk zijn toegenomen. Een helaas steeds stijgend aantal slachtof fers langs de wegen ondervindt dagelijks het groote nu dezer hulpposten. Voorts mogen wij nog wijzen op de or ganisatie voor de opleiding van helpsters, den radio-medischen dienst voor schepen, de parkherstellingsoorden, de reclasseering van afgekeurde militairen, het ziekenver- voer per spoor en aan de stations. Het behoeft geen betoog, dat al deze takken van dienst veel geld vragen, zeer veel geld, hetwelk grootendeels door de collecte bijeengebracht moet worden. Aan dezen arbeid wordt het geheele jaar lij ksche collectebedrag besteed en de op brengst komt niet ten goede aan onzen eigen administratieven dienst. Slechts natipnale, maatschappelijke be langen worden door de collecte gediend.- In verband met het bovenstaande mee nen wij dan-ook op uw aller steun te mo gen rekenen. Geeft ieder naar vermogen! In aansluiting op het hierbovenstaand be richt van het bestuur van de Afdeeling Lei den van het „Nederlandsche Roode Kruis" beveel ik aan de ingezetenen met warmte de collecte op Woensdag 19 dezer aan. Het barmhartig doel dat het Roode Kruis nastreeft rechtvaardigt ten volle een mil- den steun. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester van Leiden. DE NIEUWE STATIONSCHEF. De Directie der Ned. Spoorwegen heeft als opvolger van onzen stationschef, den heer W. C. Legerstee, die met ingang van 16 Nov. a.s. wegens pensioengerechtigden leeftijd de dienst der Ned. Spoorwegen zal verlaten, met ingang van 1 December a.s. tot stationschef alhier benoemd de heer D. C. C. F. Slebos, thans stationschef te Dordrecht. De heer Slebos die te Hardinxveld als leerling klerk bij de H.IJ.S.M. in dienst trad heeft snelle vorderingen gemaakt en werd spoedig te Rotterdam D.P. tot chef commies benoemd. Toen de heer Vliegen onderstationschef te Rotterdam D.P. tot stationschef te Haarlem benoemd werd, volgde de heer Slebos hem als ondersta tionschef op. Korten tijd daarna volgde zijn benoeming tot stationschef te Baren- drecht tot dat hij op 1 Februari j.l. tot stationschef te Dordrecht benoemd werd. Vereeniging Burgerkring Gisterenavond hield bovengenoemde ver eeniging haar 116de vergadering in een der zalen van café Royal. De voorzitter, de heer J. Arnoldus opende de vergadering met een kort woord tot de talrijke aanwe zigen. In zijn openingswoord herdacht hij het overlijden van het lid wijlen den heer L. Eradus en verzocht een oogenblik stilte. De notulen der laatst gehouden leden vergadering, hierna voorgelezen, werden onder dankzegging gearresteerd. De penningmeester, de heer P. Mieloo bracht verslag uit der financiën, waaruit blijkt het zeer gunstige saldo.' De kascommissie bij monde van de hee- ren Vreeswijk en Geenjaar bracht verslag uit. De voorzitter bedankte den heer Mieloo voor het financieel beheer der kas. Een achttal nieuwe leden werd aan de leden lijst toegevoegd. Hierna had het afwerken der agenda plaats. Van de Rondvraag werd een gretig gebruik gemaakt; waarna de voorzitter deze geamimeerde vergadering sloot. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 6912. J. A. Uljee, Voor hout, Boerhaavestraat 26. Timmer-, met sel- en aannemersbedrijf. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam. Firma Uljee en Lemmers (B.P.). Venn.: J. A. Uljee, Voor hout en P. G. Lemmers, Voorhout (H.V.). 7189. de Heer en Guldemond, Leiden, Aloëlaan 49. Fabr. van brilmonturen. Uittr. Venn.: N. de Heer, Leiden. De procuratie van E. de Heer is ingetrokken, N. Venn.: E. de Heer, Leiden. Gisterenavond vond in de Centrale Ont spanningszaal van het Gesticht Endegeest een muziekavond plaats hetwelk werd aan geboden door de Chr. Mondaccordeon- Vereeniging „Concordia" uit Noordwijk aan Zee onder leiding van den heer J. J. v. d. Reyden uit Leiden. De avond werd geopend met de Concordia-marsch. Het hartelijke en spontane applaus na ieder ten gehoore gebrachte nummer bewees ruimschoots hoe de vele patiënten der in richtingen dezen muziekavond apprecieer den. Aan het slot van den zeer goed ge slaagden avond heeft de heer J. A. Valk, Hoofd Adm. e. Ec. der gestichten wegens uitstedigheid van den Geneesheer-directeur dr. F. J. Stuurman in zeer waardeerende woorden den dank der verpleegden over gebracht. Binnenland BIJ DEN ARBEID OM HET LEVEN GEKOMEN. Den verstikkingsdood gestorven? Gisterenavond begaf een zestigjarige metselaar zich in een ondergrondschen afvoer van de fabriek der Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda, voor het opnemen van uit te voeren werk, zonder daarvan echter personeel van de betrok ken afdeeling te verwittigen. Toen het later op den avond werd en de man niet huiswaarts keerde, infor meerden de huisgenooten aan de fabriek, waar de metselaar bleef. Onverwijld ging men op onderzoek uit. Na eenigen tijd gezocht te hebben, vond men in den af voer het levenlooze lichaam van den -ver miste. Vermoedelijk is de man door ver stikking om het leven gekomen. OUDE MAN TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Vannacht omstreeks half drie is de 75- jarige J. B., afkomstig uit Middelburg, door onbekende oorzaak in het water van de Dunne Bierkade te 's-Gravenhage ge vallen. Een chauffeur, die het ongeval zag gebeuren, waarschuwde de politie, die met een dreg den ouden man op het droge haalde. De agenten pasten kunstmatige adem haling toe, totdat een dokter van den G. G.D. arriveerde. Deze kon evenwel slechts den dood constateeren. Het lijk k naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. ZEDENMISDRIJF TE ZANDVOORT. De Zandvoortsche politie heeft gister morgen zekeren M. in zijn woning gear resteerd. De arrestatie werd verricht op vermoeden van zedenmisdrijf op uitge breide schaal. Een groot aantal getuigen is reeds een verhoor afgenomen. Opsporing gevraagd. De commissaris van politie te Leeuwar den verzoekt namens de ouders opsporing van de verblijfplaats van Anna van der Jas, oud 21 jaar, leerling-verpleegster, die in den namiddag van 15 dezer de woning van haar zuster verliet om zich per rij wiel naar het Diaconessenhuis te begeven en sindsdien spoorloos is. Aan misdrijf of een ongeluk wordt gedacht. Signalement: lang 1.75 meter, slank postuur, gezonde gelaatskleur, blauwe oogen, kort geknipt zwart haar, wijsvin ger van de rechterhand is stijf. Was ge kleed met donkerblauwe gabardine re genmantel, donker blauwe rok, groen ge ruite blouse, donker grijze kousen, lage zwarte schoenen, in het bezit van een rij wiel, waarop een fiets vlaggetje, met het woord „Frico". Buitenland KOOPEN IN JOODSCHE WINKELS. Een reden tot echtscheiding! FRANKFURT a. M., 18 Oct. (A.N.P.) Hier heeft een man echtscheiding ver kregen, omdat zijn vrouw in Joodsche winkels kocht! Ondanks zijn uitdrukkelijk verzoek het na te laten, was de vrouw in Joodsche zaken blijven koopen. Hij zeide, dat hierdoor voortdurend twisten ont staan waren en de vrede van het huwe lijksleven verstoord was. Met zulk een vrouw, zoo zeide hij, kon hij niet verder samenleven. Bij de omschrijving van den uitspraak, zeide de rechter: in het nat. so cialistische Duitschland is een huwelijk onmogelijk, indien een der partijen voort durend en welbewust handelt tegen de principieele nat. socialistische wereldbe schouwingen en daarmede ernstig inbreuk maakt op het huwelijksleven. TEIAN GENOMEN? TOKIO, 18 Oct. (A.N.P.) Volgens de Japansche bladen zouden de Japansche troepen vanochtend Teian genomen heb ben. Amerikaansche burgers ontruimen Kanton WASHINGTON, 18 Oct. (A.N.P!) Het departement van marine deelde gisteren mede, dat het vlaggeschip „Mindanao", behoorende tot de Yangtze patrouillevloot, nabij Kanton is gestationneerd, waar het beschikbaar is om het gebied van Ameri kaansche burgers te ontruimen in geval de stad onder het Japansche offensief komt te vallen. HONGKONG, 18 Oct. (A.N.P.) De Japansche bladen bevatten verslagen over een hevig gevecht bij Tsanghsing, 70 K.M. ten Oosten van Kanton. Zij zeggen, dat de Chineezen de Japan sche troepen daar reeds 36 uur hebben tegengehouden, doch Reuter verneemt uit betrouwbare bron, dat de Japannee- zen hun opmarsch naar Kanton snel voortzetten zonder op veel tegenstand te stuiten. Te Hongkong gelooft men, dat Kanton eerder dan Hankau zal vallen en in Ja pansche kringen wordt de verovering der stad binnen veertien dagen verwacht. LEIDEN. Geboren: Marianne d. van H. P. v. Ek en A. Borst Petronella Lucia Anna d. van S. A. v. Leeuwen en A. M. L. Verde- gaal Leonardus Willem Maria z. van Th. J. v. d. Meel en H. J. Lut Johan z. van L. Klom en M. C. v. Houten Johan nes z. van R. Kop en M. Schoneveld Gemma Wilhelmina Maria d. van J. C. v. Hameren en A. M. Snijders Johannes Cornelis z. van Chr. Hartevelt en W. Bak ker Maria Catharina Hendrika d. van J. den Hollander en E. Cavé Wilhelmus Martinus z. van W. J. Verhage en C. J. G. M. Frentrop Willem Frederik z. van P. Kruit en Z. Vermeer Maria Anna Alida d. van S. J. A. v. Es en M. J. Groen Pie- ter Berend z. van B. Oosterhuis en C. C. Dansen Dirk z. van W. v. Venetien en P. v. d. Kwaak Geertruida Hendrika Maria d. van Th. A. de Wilde en A. M. Vromen. Getrouwd: D. J. Bavelaar ,jm. en W. L, Huijs, jd. C. J. Bilderbeek( jm. en A. J. Berkhout, jd. J. de Bruijn, jm. en J. H. v. Zijp, jd. G. H. v. Houten, jm. en J. M. Zaalberg, jd. M. L. Opdam, jm. en M. A. A. Jansen, jd. Overleden: C. Lonergan, Wed. van: E. Long, 83 jaar. LEIDEN, 17 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 2.20, roodekool 1.20 —3.40, savoyekool 1.70—2.80, groenekool 1.20—3.00, boerenkool 0.70—2.10, prei 1.50—2.50, kroten 0.80—3.30, kroten, gekookt 2—5, uien 1.00—2.50, peen 1.504.00, spruiten 2—10, andijvie f 2, sla 22, nero 5.90—8.80, druiven 18— 36, snijboonen 3—31, stokboonen 9—24, pronkboonen 37, stamboonen 621, witloof 7—19, postelein 213 spinazie 5 —24, tomaten A 4.00—14.60, idem B 4 —16, idem C 4.00—11.80, idem CC 4.00 —9.60, per 100 stuks; andijvie 0.60—1.40, komkommers 1.00—5.80, bloemkool 1.50 —5.30, meloenen 5—7, salade 0.60—3.60, perziken 1.40—2.70, knolselderie 1.00 —2.90, per 100 bos, kroten 6090 cent, pie terselie 7 cent, radijs 0.70—1.10, selderie 3070 cent, bleekselderie 38, peen 1.207.40, raapstelen 5070 cent 18 Oct. Vette varkens. Aanvoer 166 zwaar 53, 54 en 55 cent per kg. levend ge wicht. Handel stug, prjizen na afloop min der. ROTTERDAM, 18 Oct. Vee. Aanvoer: 4543 totaal, 143 paarden, 16 veulens, 1381 magere runderen, 750 vette runderen, 28 vette kalveren, 631 graskalveren, 917 nuch tere kalveren, 518 schapen en lammeren, 23 varkens, 136 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 72, 62 en 42—52 cent, vette ossen 70, 60 en 4454 cent, stieren 60, 55 en 50 cent, vette kalveren 1.10, 1.00 en 7080 cent, schapen 46, 36 en 30 cent, lammeren 51, 46 en 41 cent, graskal veren 50 en 40 cent, nuchtere kalveren 45, 40 en 35 cent, slachtpaarden 49, 44 en 34 cent, perijzen per stuk: schapen 2521 17, lammeren 171411, nuchtere slacht- kalveren 12.5097, nuchtere fokkalve- ren 252118; slachtpaarden 210170 100, werkpaarden 320260170; hitten 230—190—100, stieren 280—210—150, kalfkoeien f 290230160, melkkoeien 285225165, varekoeien 200160140 Vaarzen 190—170—150, pinken 155— 125100, graskalveretn 504030, bok ken of geiten 13105. ROTTERDAM, 17 Oct. Buitenl. Granen. Stemming kalm. Rogge 76-79 kg. Zuid-Russ. disponibel 7.90, 76-77 kg. Noord-Russ. disp. 7.90; Amerik. no. 2 disp. 7.80, Can. 2 disp. 7.90, alles gedenatureerd 1.40 minder. Gerst 67-68 kg. Russ. aangekomen 153, earley disp. 151, stoomend 150, Am. 3 earley disp. 150, stoomend 140, 68-69 kg. La Plata disp. 158.68-69 B. Blanca ladend 158.—. Haver 55-56 kg. La Plata Clipped disp. er. stoomend 6.85. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aange komen 147.50, stoomend 147.50146.50, La Plata cinquantine stoomend f 177. Gele no. 2 aangekomen en stoomend 147.50, ladend f 145.Mixed 2 disp. 147,.Mixed Benguala disp. 145, Eraziliaansche disp. 146. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst Chevalier 7.507.90, Do Winter 7.25—7.50, Haver 6.00—6.50, Rogge 7.257.50, Erwten, kleine groene 9.00 10.00, grove daarboven. Schokkererwten 11.0012.25, bruineboonen f 24.0027.00 alles per 100 kg. BODEGRAVEN, 18 Oct. Kaas. Aanvoer: 340 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 10.800 stuks, wegende 97.200 kg. prijs met rijksmerk le soort 2628, 2e soort 2325, zwaardere 30.50. Han del matig. ZOETERWOUDE, 18 Oct. Veiling „Ik leer nog." Aanvoer 1700 eieren. Kippen eieren 5.105.50, kuikeneieren 3.70 4 00 per 100 stuks, kaas 29 cent per pond. kippen 3060 cent, konijnen 0.151.30, duiven 8 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Zwitserland 41.64

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3