OMGEVING LUCHTVAART Wilt U iets weten? DONDERDAG 13 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN Verduisteringsproef. Door het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst is voor de verduistering van hedenavond een spe ciale organisatie in elkaar gezet. Katwijk aan den Rijn is hiervoor verdeeld in twee blokken. Elk blok heeft een blokcomman- dant met ordonnance en wordt bijgestaan door een zevental groepsleden. Het bureau van de Blokcommandanten is Voorstraat 33 en Voorstraat 50. Tot commandanten zijn aangewezen dr. Hueting en Jac. Meijer. De groepsleden die gedurende de verduiste ring de controle uitoefenen moeten wat te vermelden is rapporteeren aan hun res pectievelijke commandanten welke na de verduisteringsproef een rapport uitbrengen aan het hoofd van den dienst. Te kwart voor negen moeten de groepsleden zich melden bij hun commandant. Aanrijding. Een auto van Gemeente werken reed den Noordwijkerweg op met de bedoeling den Achterkerkweg in te rijden. Voor deze bocht moest geremd worden. Blijkbaar ging dat remmen wat sterk, want een achter deze wagen nade rende zandauto van de firma V. te Bode graven reed op de remmende gemeente auto. De zandauto die op de korten afstand niet voldoende kon remmen, kreeg ernstige averij aan de auto. Het bleef gelukkig by materieele schade. Een en ander is later onderling geregeld. LEIDSCHEN DAM Si. josephsgezelïenver. Zondag 16 Oc tober a.s. zullen de St. Josephsgezellen hun 18e stichtingsfeest herdenken. Des avonds zal in het R.-K. Vereeni- gingsgebouw aan de Damlaan een groote feestavond worden georganiseerd. Door de tooneelclub „Adolf Kolping" zal worden opgevoerd het tooneelspel in drie bedrij ven „Heb ik mijn kind gedood?", terwijl „De Kolping Boys" den avond met muziek zullen opluisteren, zoodat een mooie avond gewaarborgd is. Maandag 17 Oct. a.s. zal een herhaling van dezen avond worden gegeven voor be langstellenden. NOORDWIJK Autodiefstal. Ten nadeele van een garagehouder Ver- hart alhier is Zondagavond een luxe auto ontvreemd. Toen te ongeveer 12 uur een huur-auto aan de garage werd afgeleverd, begaf de heer V. zich enkele oogenblikken in zyn woonhuis. Bij zijn terugkomst moest hij tot zijn schrik constateeren, dat onbekenden met de auto aan de haal wa ren gegaan. Aangifte van diefstal werd direct gedaan, doch tot op heden is. men de auto nog niet op het spoor. Geboren: Theodorus Hendrikus Cor nells, zoon van Th. Burgmeijer en A. C. Brewe Engelinus Johannes Maria, zoon van J. J. v. d. Berg en J. M. Verlaan Dirk, zoon van C. Heemskerk en G. Haze- noot Trijntje, dochter van J. v. d. Wiel en L. A. Barnhoorn Antonia Hendrika, dochter van J. v. d. Niet en C. M. Sweers Cornelis Piet, zoon van L. Meijer en C. Zuidhoek Leonardus Cornelis, zoon van G. L. v. d. Berg en A. M. Alkemade. Ondertrouwd: Th. P. A. van Went en A. Tromp C. Batelaan en N. Plug A. van Sprang en T. Plug M. P. van Rooden en B. J. Toebak, A. J. Giezen en S. M. C. Poortier. Getrouwd: H. L. Blom en A. M. Noppe G. Kozijn en M. Caspers T. Smit en L. Rozema A. v. Delft en E. M. Büttner, N. L. Hoogervorst en J. J. v. d. Linden C. Batelaan en N. Plug J. Ravenbergen en M. J. Koeleman. Overleden: Johan Gerard Blok, 47 jaar gehuwd met M. C. Nolléé Willem de Haas 7 5jaar wednr. van E. van Rijn Johanna van Amstel 85 jaar wed. van J. W. Faase. OEGSTGEEST DE BEGROOTING 1939. Geen belastingverlaging. B. en W. hebben in een begeleidende brief bij de begrooting 1939 eenige be schouwingen aan de financieele positie der gemeente gewijd. De gewone dienst sluit met een bedrag van 403.804.06 in ontvangsten en uitga ven, de kapitaaldienst meteen bedrag van 169.050.66. De begrooting voor dat jaar kon slui tend worden gemaakt zonder belastingver- hooging, terwijl een bedrag van 4500. beschikbaar was voor verhooging van de reserve, die reeds f 12.000.bedroeg (en nog bedraagt) en waarover niet eerder mag worden beschikt, dan wanneer de ge meente in „noodlijdende" toestand ver keert, d.i. alle belastingen tot het maxi mum zijn opgevoerd. Als gevolg van de totstandkoming van de z.g. Onder wij sbezuinigings wet moesten in 1937 uitgaven worden gedaan, waar mede bij het vaststellen der begrooting niet kon worden gerekend, n.l. de bijdragen voor leerlingen uit Oegstgeest, die in 1937 elders scholen voor middelbaar of voorbe reidend hooger onderwijs hadden bezocht. Dit had tot gevolg, dat in 1937 bijdragen voor twee jaren (1936 en 1937) betaald moesten worden, hetgeen een extra-uit gave van 16.500 vorderde. Deze som werd gevonden door het achterwege laten der reserveering, door te beschikken over het batig saldo van 1936 6661.25) en verlaging van de post onvoorziene uitga ven. Niettegenstaande deze tegenvaller en hoewel de personeele belasting 400 minder opbracht dan de raming, sluit de rekening 1937 met een batig saldo van 14.609.96 op de gewone dienst. Dit bedrag kan niet naar den dienst 1939 overgebracht worden, omdat het noodig is voor betalingen der volgende in 1938 te verrichten uitgaven; a. uitkeeringen, bedoeld in artikel 86 der L. O.-wet 1920 aan de gemeente Lei den ove r het jaar 1935 6700. b. verhooging subsidie Burgerlijk Armbe stuur 3000. c. lagere opbrengst personeele belasting 1938—1939 4170.—; d. verhooging onvoorzien restant. Bslangrijke uitgaven- vermeerderingen. De begrooting voor 1939 opent dus even als die voor 1938 zonder een batig saldo. By het opmaken is uitgegaan van het standpunt, dat op economisch gebied wei nig of geen opleving plaats vindt. Uit de cijfers der voorgedragen ontwerp- begrooting blijkt, dat de begrooting aan belangrijke uitga ven vermeerderingen en verminderingen der inkomsten het hoofd heeft moeten bieden. Het sluitend maken der begrooting zon der belastingverhooging eischte bijzondere zorg. Dat wij daarin geslaagd zijn is in hoofd zaak te danken aan de mogelijkheid dat wij de raming van de opbrengst van de gemeentelijke opcenten op de gemeente fondsbelasting konden verhoogen., zulks overeenkomstig de raming von de inspec tie van de directe belastingen. Het is van belang na te gaan, welk as pect de belastingraming voor Oegstgeest in het algemeen vertoont. De opbrengst van hoofdsom van en opcenten op de Grond belasting werd 1700 lager geraamd dan in 1938. Voor de opbrengst hoofdsom en opcenten op de personeele belasting moest de lagere raming zelfs 5000 bedragen. De opbrengst van de opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting beweegt zich daarentegen in stijgende lijn. Over het belastingjaar 19361937 werd per op- cent ontvangen 1192.23. Voor de begroting 1937 (belastingjaar 19371938) werd een opbrengst geraamd van 1200 per opcent. Thans is deze raming verhoogd tot 1250. F»-« gelijke opbrengst wordt ook geschat voor de belastingjaren 19381^939 en 1939 1940. In 1939 wordt voor het eerst de volle opbrengst van een heffing van 70 opcenten ontvangen. Hierdoor en als ge volg van de verhoogde raming over 1938 1939, die voor de begroeting 1938 ge schat werd op f 1200.kan de 70 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting 17.830 hooger worden geraamd. De opbrengst van 38 opcenten op de hoofdsom van de vermogensbelasting, die voor de begrooting 1938 op f 9500.werd geschat, is later tot 10.000.verhoogd, welk bedrag ook voor 1939 is geraamd. Door de boekingsmethode kan aan deze opbrengst meer worden geraamd en ver antwoord dan in 1938 15 pet. van 9500, plus 500,plus 85 pet. van 500.is in totaal 1925. Uit het voorgaande moge u blijken, al dus B. en W dat het verhoogen van de belastingopbrengsten meer op een samen loop van omstandigheden, veroorzaakt door voorgeschreven boekingsmethoden, berust, dan op daadwerkelijke stijging der ontvangsten. Wij kunnen u dan ook niet voorstellen over te gaan tot belastingver laging, in welke vorm ook, terwijl bij ons evenmin vrijmoedigheid bestaat u te ad- viseeren over te gaan tot uitvoering van groote werken, welke niet strikt noodzak- lijk zijn, teneinde te voorkomen, dat de gemeente haar schulden moet vermeeer- deren en een beroep op de kapitaalmarkt moet doen, anders dan voor het convertee- ren van geldleeningen. Het besturen der gemeente Oegstgeest eischt, gelet op de toestand van haar finan- - rvio.rla eelet oo de gerepelde daling van de uitkeering uit het gemeentefonds, nog steeds de grrootste voorzichtigheid en zorgvuldigheid. Missie-naaivereeniging. De actieve missienaaivereeniging, die reeds enkele ja ren achtereen een tentoonstelling pleegt te organiseeren, ten einde de werkzaamheden over een vol jaar te laten zien en tevens daarmee toonend wat met de recette van een vorige tentoonstelling is gedaan, zal Vrijdagavond wederom zoo'n expositie hou den. Wij vertrouwen, dat vele missievrien den hunne belangsteling, hetzij dezen avond of op een anderen dag zullen toonen. Onze parochieele missie-naaivereeniging is die belangsteling zeker dubbel waard. Ver melden we nog, dat de tentoonstelling Za terdagmiddag van 46 uur is geopend en Zondag vanaf 2 uur. Personalia. De heer C. Wes tv eer be haalde het politie-diploma. VOORSCHOTEN Volksbond. Gisteravond vergaderde de Volksbond onder leiding van zyn voor zitter den heer N. Lamboo. Deze sprak in zijn openingswoord den wensch uit dat deze winter een vruchtbare tijd mocht zijn voor de vereeniging en deed een beroep op de leden om allen hiertoe mede te wer ken. De vergadering werd bijgewoond door den Centraal-Voorz., terwijl ook kapelaan Perquin de vergadering bijwoonde namens den Geestelijk Adviseur. Het volgend win- terprogramma was door het bestuur sa mengesteld, waaraan de vergadering haar goedkeuring hechtte: 6 November viering Patroonsfeest, half Nov. filmavond van Herwonnen Levenskacht, begin Dec. St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden, 12 December ontwikkelingsavond, Zondag 15 Jan. viering jaarfeest, 23 Jan. jaarver gadering, Febr. ontwikkelingsavond. Maart eveneens. Medegedeeld werd, dat na af loop der vergadering 2 reliefs van St. Wil- librordus verloot zouden worden. De Cen traal voorzitter zette uiteen, hoe het cen traal bestuur tot de vervaardiging van deze mooie reliefs gekomen was. De hoofd bedoeling was om bij het 50-jarig jubileum van den bond een monument op te rich ten voor onzen patroonheilige en wel op deze manier, om bij 3000 van onze leden een relief als bovengenoemd te plaatsen. Hoewel velen in het begin wat vreemd zullen staan tegenover deze mooie reli gieuze kunst, (we zitten n.l. nog te veel vast aan onze oude religieuze kunst, wel ke veelal valsch en niets met ware kunst te maken heeft), toch zal men bij rustige beschouwing tot de overtuiging komen hier voor een zeer lage prijs werkelijk iets moois te hebben. Een tiental leden kochten reeds eerder zoo'n relief, terwijl ook nu weer een tiental genoemd relief bestelden. Ver volgens hield de Centraal Voorz. een be spreking over de redenen, waarom het Centraal Bestuur gemeend heeft in de statuten en de reglementen van den bond wijziging te moeten voorstellen. Hoewel door sommige bestuursleden bezwaren werden geopperd tegen enkele reeds be staande artikelen, welke ongewijzigd wa ren gebleven, werden geen amendementen aangenomen. Bij de rondvraag deelde de heer A. v. Heiningen mee, dat hij bedank te als vaandeldrager. De voorzitter be dankte hem voor zijn diensten gedurende 16 jaren als zoodanig bewezen. Hierna volgde sluiting. Aanbesteding. Gisteren werd door den architect N. de Boer een aanbesteding ge houden tot den bouw van een archiefruim te, kluis enz. in het perceel van de Coöp. Boerenleenbank alhier. Ingeleverd wer den 13 biljetten. De begrooting was f 6100. Ingeschreven werd door: R. Imthoorn, Noordwijk f 7395.M. de Jong en Zoon, Voorschoten f 7269.C. van Wissen, idem 7095.W. Meijer, idem 6980.W. de Ruiter, idem 68.57.J. Zuiderduin, idem 6810.C. G. Duinisveld, idem f 6500.J. Douwes, idem 6489.Ge broeders G. en P. Niersman, idem f 6463. Gebroeders de Graaff idem 6450.A. J. Kokshoorn, idem 6323.—; G. J. Yper- laan, idem f 6075.—: C. Osnabrugge, idem 6040.—. VOORHOUT Geboren: Anna Adriana Maria d. van G. G. Mens en C. J. v. d. Meer Christi- aan z. van S. van Schooten en C. Does. Ondertrouwd: Johannes Wolvers, oud 28 jaar won. te Sassenheim en Marga- retha Antonia, van den Berg, oud 25 jaar. Getrouwd: Adrian us Antonius Hee- rins, oud 28 jaar en Allegonda Johanna van der Voorn, won. te Haarlemmermeer. Overleden: Johanna Maria Vos, oud 76 jaar wed van Franciscus Martinus van der Burgt. Christina J ah anna van der Voorn, oud 67 jaar, wed van Hendrik Heemskerk. ZOETERMEER Tusschen de spaken van een wiel geraakt Naar wij vernemen is de toestand van den 7-jarigen H. V., die verleden week met een der beenen tusschen de spaken van een wiel bekneld geraakte, zeer ernstig Het lichaamsdeel is geamputeerd. Geboren: Elisabeth Deliana d. van M. J. Posten N. E. HuurmanElisabeth Cornelia d. van IJ. J. de Nies en C. van Vuur en. Ondertrouwd: H. Wondergem, oud 24 jaar en E. Weening, oud 22 jaar. Getrouwd: J. Karens, oud 36 jaar en M. Krijgsman, oud 30 jaar P. Janknegt, oud 28 jaar en N. Weening, oud 20 jaar Gevestigd: D. A. van der Graaf van Bleiswijk A. Paul en gezin van Benthuizen A. J. van Reeuwijk van Engeland D. de Ruiter van Delft W. Vis van Ter Aar M. A. van der Linde van Rijswijk. Vertrokken: J. K. Janse naar Gro ningen H. Willems en gezin naar 's-Gra- venhage C. Reijm naar Nieuwerkerk aan den IJssel W. Cnossen naar Alk- WASSENAAR Geboren: Elisabeth Cornelia, dochter van C. P. Oldenburg en E. W. Sparnaaij Arie, zoon van J. Jonk en J. v. d. Plas Ann, dochter van H. A. Fruin en M. v. Dort Johannes Gertrudis, zoon van W. J. v. d. Zijden en J. Franken Peter zoon van J. G. Buitink en C. C. van Berge Maria Alida Geertruida, dochter van H. N. Knijnenburg en J. H. Dudart Cornelia, dochter van J. Neuteboom en H. Blansjaar Hendrikus Johannes Maria, zoon van H. J. M. Konings en J. H. Wensveen. Ondertrouwd: H. G. van der Poel en P. M. van Wouw G. J. van Welie en B. van der Berg H. G. Looijestein en G. C. Ruygrok H. J. B. J. Lubbers en O. A. San Giorgi. Getrouwd: L. E. W. van Albada en J. M. Paijens H. Trumpie en C. Velt- huijsen J. J. Groene wegen en G. Won- drak. Gevestigd: J. M. M. Asztalos, vreemd R.K., verpleegster, uit Den Haag, Eiken laan 5 A. R. Ficker, vreemd, R.K., dienst bode, uit Den Haag, Rijksstraatweg 783 C. F. M. Flux, R.K. zonder beroep, uit Rot terdam, Heerenweg 15 A. C. A. Habich, R.K. naaister, uit Beverwijk, v. Z. v. Nije- veltstraat 25 J. D. Cox en vrouw, geen, inspecteur N.S., uit Maastricht, v. Z. v. Nijeveltstraat 25 M. Lemmen, vreemd, R.K., dienstbode, v. Z. v. Nijeveltstraat 50 A. C. Maas, G.G., dienstbode, uit Den Haag, Molenweg 18 T. Noordhof, G.K., hulp in de huish., uit Enhuizen, Hoogeweg 1 A. v. Noordwijk, geen zonder beroep, uit Hillegersberg, Jonkerlaan 26 J. Vre- denburg, N.H. keukenmeisje, uit Wierden, Sloeplaan 17 J. J. de Winter, N.H., dienstbode, uit Rotterdam, Bremhorstlaan 10 J. Benjert, N.H., dienstbode, uit Gouds waard, L. v. Koot 45 A. N. v .d. Berg en vrouw, geen, adj. adm. arillerie-inrich- ting, uit Koog aan de Zaan, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 318 D. Buis, G.K., dienst bode, uit Den Haag, L. v. Koot 47 A. L. v. Diemen, R.K. hulp in de huish., uit Leidschendam, Raaphorst 4 G. Elbin, R.K. vreemd, dienstbode, uit Den Haag, Schouwweg 74 J. Geurds, R.K. dienst bode, uit Nijmegen, v. Calcarlaan 42 M. Heidt, vreemd, N.I., dienstbode, uit Amster dam, Bloemcamplaan 2b W. Hoos, D.G., wever, uit Lekkerkerk, Duinweg 2 N. J. Jelgersma en gezin, D.G., ambt. bij de artillerie-inrichting, uit Naarden, Prinsen- weg 60 M. van Lipzig geb, Jewers, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Oud Wasse- naarscheweg 5 L. Kellner vreemd, R.K., dienstbode, uit Krems, Bloemcamplaan 72 M. Kirschner, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Wittenburgerweg 144 C. E. M. Kokshoorn, R.K. dienstbode, uit Amersfoort, Hoogeweg 13 W. Koning, N.H., zonder beroept uit Rilland Bath, v. Z. v. Nijeveltstraat 141 N. A. Maat, N.H., huishoudster, uit Rilland Bath, v. Z. v. Nije veltstraat 141 H. F. Kristan, vreemd, R.K., kamermeisje, uit Den Haag, Stoep- laan 27 H. Leertouer en vrouw, geen, adj. adm. Ie kl. Staatsbedr. Art. Inr., uit Bussum, Storm van 's-Gravesandeweg 36 R. Mathey, vreemd, R.K., dienstbode, uit Rbeinbrohl, Duinlustweg 15 A. H. Meijers en vrouw, geen zonder beroep, uit Italië, Stoeplaan 27 L. Mulder, G.K., dienst bode, uit Leeuwarden, L. Kerkdam 40 D. W. Rehmann, vreemd, dienstbode, R.K. uit Leiden, Hoflaan 14 C. L. A. A. Rob- bins, vreemd, Presb., zonder beroep, uit Cheltenham (Engel.), Groot Haesebroek- scheweg 22 W. P. Roodenburg, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nije veltstraat 143 T. Rozema, N.H., hotel-kok, uit Den Haag, Schouwweg 76 J. de Rui ter en vrouw, R.K. zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 136 T. Schalbert, vreemd, R.K., dienstbode, uit Hidegkut-Veszprém (Hongarije), Victoria- laan 6 J. C. W. v. Stuyvenberg, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Eikenlaan 4 M. J. Tap, R.K. zonder beroep, uit Brielle St. v. 's Gravesandeweg 135 Th. M. Tap, R.K., zonder beroep, uit Brielle, St. van 's Gravesande 135 E. van Thiel, R.K., zonder beroep, uit Heerlen, Bloemcamp laan 23 W. Treffers en gezin, N.H., die renarts, uit Bergen (N.H.), St. v. 's Grave sandeweg 72 J. A. C. Evans geb. Verth en dochter, N.H., huishoudster, uit Utrecht, Oostdorperweg 90 C. A. Volmer en vrouw, geen, controleur prijzen-commissie, uit Den Haag, Duinrell 4a Wed. J. Ba- rendregt geb. Wulfse, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijevelstraat 143. Vertrokken: A. Detsch naar Wal- tershofen (Did.) A. Baron Schimmel- penninck v. d. Oije naar Den Haag, Be noordenhout 96/227 E. J. Simhart naar Brussel, Mecklenburglaan 66 M. J. v. d. Berg naar Den Haag, Frankenslag 153 Wed. J. M. C. v. Voss geb. Bouvy naar Den Haag, Frankenslag 153 E. B. Kaschke naar Den Haag, Frankenslag 153 W. G. Michon naar Rijkwijk (Z.H.), Lijsterbes laan 20 H. Kronenberg naar Leiden, Nieuwe Rijn 23a J. Papsch naar Wed- dern (Did.) van Helden naar Dordrecht, Hoofdstraat 5 A. Kersbergen naar Heem stede, J. v. Ruisdaellaan 32 M. P. Rassen- berg naar Bad Nauheim R. Schaffer naar Murau P. Sinon naar Katwijk, Noordw.weg 18 E. C. Sloots naar Son (N.B.), Eindhovenscheweg C 86 E. Land- wehrmann naar Duitschland J. H. J. van Aken v. d. Laan naar Amsterdam, N. Kei zersgracht 73 G. van Booren naar Noord wijk aan Zee, Julianaweg 26. Vraag: Hoe kan men een inktvlek uit een pluche tafelkleed (rood) verwijderen? Antwoord: Meestal is het middel hier erger dan de kwaal. U kunt probeeren met citroenzuur maar heelemaal verdwijnen Zal de vlek zeker niet. Vraag: Hoe moet men speculaas berei den? Kan het ook zonder oven, b.v. op een 4 pit-oliestel? Antwoord: 500 gr. bloem, 175 gr. bas terdsuiker (wit), 150 gr basterdsuiker (bruin), 175 gr. boter, 1/2 ei, 11/2 theele pel gemalen foelie, 11/2 theelepel fijne kaneel, of in plaats hiervoor 20 gr. specu laaskruiden, iets melk, 1 theelepel dubbel- koolzure soda. Alle bestanddeelen door el kaar kneden, desgewenscht gehakte aman delen en sucade er door roeren. Op een spe culaasplank, of bij gebrek hieraan door het deeg uit te rollen en uit te steken, koekjes vormen. In een matig warmen oven pl.m. 150 gr. gedurende 1/2 uur lichtbruin bak ken. Vraag: Hoe moet men een pitriet wieg schoonmaken, hij is erg vuil. Antwoord: U kunt deze het best af borstelen met sterk pekelwater en goed na spoelen. Helpt dit niet voldoende, dan moet u een sopje van huishoudzeep maken en hiermee afborstelen. VERDWENEN VLIEGTUIG GEVONDEN. Het vliegveld Duebendorf heeft uit Spluegen bericht ontvangen, dat het sedert twaalf dagen vermiste Duitsche verkeers vliegtuig is gevonden op den Tamboglet- scher in de Adula groep ten Westen van de Spluegenpas aan de Italiaansch-Zwit- sersche grens. Het toestel was 1 October met tien pas sagiers en een bemanning van drie perso nen naar Milaan vertrokken en sindsdien was er niets meer van gehoord. 478e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 13 October 1938 Hooge Prijzen f 1000.— 5679 f 4GO.11999 17676 18229 20638 21591 f 200.— 8390 15602 21497 f 100.— 2805 4476 5693 9644 9936 10729 14487 15110 15781 16046 16108 18305 19250 19454 21909 Prijzen van 70. 1124 1235 1340 1493 1536 1641 1674 1762 1846 1867 2017 2035 2109 2152 2289 2587 2715 2763 2777 3086 309a 3249 3273 3284 3352 3518 3536 3718 3853 3864 4094 4185 4419 4434 4449 4622 4701 4744 4766 4862 4960 4967 5054 5213 5242 5252 5300 5328 5358 5518 5635 5745 5779 5808 5929 5965 5975 6124 6387 6449 6554 6577 6685 6691 6744 6969 7042 7130 7146 7227 7313 7336 7432 7493 7515 7603 7711 7748 7995 8002 8005 8157 8169 S246 8257 8261 8369 8425 8458 8544 8650 8724 8750 8775 8790 8874 8917 9023 9025 9179 9193 9344 9377 9385 9428 9536 9587 9589 9624 9627 G647 9667 9707 9710 9784 9809 9916 9976 10018 10070 10151 10161 10334 10345 10518 10603 10653 10667 10715 10915 11061 11147 11228 11245 T1343 11390 11440 11485 11544 11593 11677 11747 11821 11884 12103 12314 12338 12473 12488 12489 12492 12774 12784 12852 12993 13047 13143 13271 13279 13298 13436 13600 13615 13823 13347 13849 13909 13932 13947 13934 14060 14099 14102 14120 14126 14127 14170 14191 14250 14384 14579 14705 14733 14773 14843 14871 14894 14895 14901 14923 14960 15008 15034 15042 15118 15440 15441 15650 15860 15937 15971 16286 16291 16327 16412 16500 16522 16658 16675 16721 16909 16926 17003 17081 17204 17228 17229 17292 17560 17596 17776 17779 17860 17883 17900 17933 18447 18508 18678 18706 18714 19008 19085 19089 19374 19381 19403 19612 19691 19732 19933 20008 20098 20303 20356 20358 20369 20691 20350 20933 21034 21082 21155 211G7 21366 21404 21506 21579 21662 21838 21911 1175 1204 1244 1252 1270 1460 1476 1549 1588 1602 1676 1680 1701 1710 1713 2030 2100 2160 2204 2216 2334 2337 2367 2416 2514 2614 2632 2635 2703 2712 2747 2758 2767 2770 2819 2978 2992 3012 3096 3102 3272 3327 3361 3419 3474 3522 3554 3560 3562 3569 3714 3745 3751 3851 3859 3986 4048 4093 4112 4166 4358 4397 4450 4526 4527 4627 4532 4676 4S80 4720 4769 4834 4959 49G5 5076 5200 5212 5216 5226 5289 5320 5343 5428 5432 5448 5636 5656 5673 5731 5743 5845 5875 5387 5900 5921 6065 6073 6099 6127 6146 6301 6395 6412 6420 6435 6545 6555 6567 6581 6616 6729 6740 6762 63C6 6883 6972 7001 7059 7063 7073 7264 7268 7328 7433 7444 7575 7594 7600 7614 7622 7833 7859 7565 7902 7929 8025 8049 8124 8192 8216 8351 8356 8368 8392 8397 8434 8435 8445 8496 8505 8627 8629 8722 8764 8839 8894 8932 8943 9045 9074 9207 9211 0283 9286 9292 9371 9375 9426 9447 9463 9565 9648 9678 9728 9729 9805 9841 9932 9953 9983 10118 10130 101G4 10215 10217 10234 10240 10258 10281 10307 10420 10425 10426 10492 10550 10668 10669 10742 10759 10775 10868 10884 10886 10991 11027 11202 11216 11231 11247 11254 11450 11461 11498 11589 11624 11699 11782 11791 11894 11944 12014 12022 12023 12031 12052 12233 12262 12363 12428 12434 12541 12546 12563 12619 12620 12733 12755 12800 12803 12807 12849 12872 12875 12907 12938 13001 13026 13059 13063 13099 13176 13189 13196 13218 13221 13315 13319 13359 13368 13375 13561 13589 13613 13618 13619 13677 13763 13795 13811 13843 13966 13998 14001 14005 14025 14308 14328 14365 14371 14372 14510 14601 14614 14631 14653 14870 14876 14896 14966 15031 15127 15146 15155 15172 15201 15325 15377 15433 15551 15559 15614 15625 15657 15669 15680 15747 15758 15790 15798 15873 16036 16043 16045 16061 16066 16120 16180 16205 16230 16251 16347 16404 16470 16484 16497 16633 16670 16679 16719 1G761 16800 16826 16961 16979 16985 17129 17158 17163 17222 17275 17459 17476 17517 17542 17761 17906 17978 18018. 18023 18036 13068 13092 18123 18143 18182 18259 18279 18343 18346 18391 18542 18554 18644 18650 18659 18801 18836 18893 18895 18973 19064 19076 19083 19109 19110 19264 19270 19292 19301 19222 19453 19525 19528 19577 19603 19648 19658 19700 19707 19708 19958 19933 19987 20003 20017 20169 20174 20206 20230 20242 20274 20282 20283 20289 20345 20380 20388 20390 20432 20441 Z0573 20586 20609 20621 20633 20696 20715 20719 20740 20744 20817 20864 20872 20873 20897 21030 21044 21054 21096 21128 21151 21179 21210 21226 21244 21411 21443 21458 21698 21732 21854 21879 21896 21915 22000 Verbetering: 5e klasse 15e 5588 met ƒ70.—. 1108 1129 1166 1326 1342 1349 1622 1625 1657 1843 2011 2014 2226 2232 2234 2524 2537 2613 2718 2742 2744 2913 2955 2956 3123 3192 3261 3478 3490 3510 3662 3678 3695 3861 3879 3895 4255 4544 4593 4624 4728 4733 4735 5102 5107 5117 5293 5302 5303 5448 5529 5598 5790 5815 5830 5931 5932 5984 6152 6175 6198 6440 6466 6538 6619 6669 6701 6918 6939 6953 7141 7167 7209 7513 7526 7535 7725 7750 778» 7950 7958 7973 8252 8280 8320 8410 8424 8429 8517 8581 8589 8841 8880 8888 9083 9113 9172 9304 9324 9342 9525 9529 9562 9737 9754 9792 10029 10074 10083 10221 10224 10230 10326 10353 10419 10576 10594 10660 10778 10862 10864 11089 11109 11186 11271 11273 11404 11634 11646 11651 11963 11979 11991 12217 12221 12226 12477 12494 12496 12656 12674 12707 12810 12818 12848 12948 12950 12984 13127 13148 13151 13275 13280 13294 13384 13417 13460 13665 13667 13675 13850 13938 13957 14230 14256 14299 14401 14450 14488 14666 14798 14815 15046 15086 15121 15203 15283 15301 15560 15585 156C4 15683 15687 15722 15889 15912 159S8 16070 16084 16106 16257 16333 16344 16516 16552 16613 16771 16785 16795 17093 17099 17105 17302 17378 17434 17764 17784 17892 18045 18064 18067 18191 18197 18205 18440 18476 18509 18668 18707 18771 18981 18995 19032 19124 19143 19214 19349 19414 19436 19623 19630 19643 19757 19766 19818 20020 20119 20156 20261 20266 20273 20352 20357 20366 20458 20475 20490 20648 20671 20674 20746 20756 20764 2090<* 21016 21018 21130 21143 2U4S 21355 21362 21364 21754 21766 21816 Wst: 5588 m. z.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9