OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 11 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN In de luwte. Tijdens de storm van vorige dagen waren de woonwagens in het kamp langs den N. Commandeurslaan genoodzaakt wegens den hevigen storm te vertrekken, wilde men niet het gevaar van omwaaien riskeeren. Deze wagens zijn nu voorloopig gestationneerd op een particu lier terrein aan den Achterkerkweg voor w«?lke plaatsing het gemeentebestuur heeft zorg gedragen. Ook de kosten hiervan zul len door de gemeente gedragen worden. Ze staan daar in de luwte. LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Voor een aandachtig audi- iawum behandelde gisteravond de heer M. P. .A Meissen uit Voorhout voor de K.J. M.V. het onderwerp „Geen gezag dan uit God". In zijn openingswoord wijst de voorzitter, de heer Wim Bleijs, op de geslaagde pro- paganda-avonden als inleiding op het ge- zagsprogram en dankt alsnog den mode rator voor zijn bezielende woorden. De heer Meissen verkrijgt dan het woord. Na een korte inleiding waarin spreker o.m. er op wijst, dat wij in een moeilijken tijd leven, een tijd van ontwrichting van het gezag, zet spreker uiteen, wat het gezag is en stippelt nader uit het leergezag en het foestuursgezag. Het gezag is losgemaakt van de bron, n.l. van God en iets wat losge maakt is van de bron, gaat zeker ten gron de. De bron is God, omdat God de schep per is van alles. Gods oppergezag geldt voor ieder en alles, men kan zich losmaken van dat gezag, doch men mag het niet. Breed voerig behandelt spreker het gezag in ieder mensch zelf, in het gezin, in de Kerk, in den Staat. Elk wettig gezag ontleent zijn recht aan God en dient geëerbiedigd en gevolgd. LISSE Middenstandsvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Middenstandsvereeniging in het Café-Restaurant „De Nachtegaal" een vergadering onder presidium van haar 2e voorzitter, den heer A. J. van Zeist. Door den heer C. Schakenbos werd als afgevaardigde verslag uitgebracht van de Voorjaarsvergadering van den Centrglen Raad. Na ampele bespreking werd benoemd tot afgevaardigde naar den Centrale Raad den heer B. Lieverse en als plaatsvervanger de heer J. P. van Zeist. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten inzake de verkiezing van een hoofd bestuurslid, de Centr. Raadsvergadering af te wachten. Het voorstel-Amstelveen zal worden gesteund hetgeen betreft een rege ling voor huurinning. Evenzoo een voor stel Noord wijk inzake de wet op de uit- vërkoopen. Tot slot had nog een verloting plaats van een gratis kaart voor een Middenstandsre traite te Noordwijkerhout, welke gratis kaart door een der leden was aangeboden. De gelukkige was de heer J. P. v. Zeist. De e.v. Middenstandsretraite is van 1518 October. Den onbekenden gever der kaart werd hartelijk dank gebracht en de hoop daarbij uitgesproken, dat dit een aanspo ring moge zijn, dat in onze afdeeling eens een bloeiende Retraltevereeniging moge komen. Bij de rondvraag werd voorgesteld op de Centr. Raadsvergadering een schriftelijke vraag in te dienen, om stellipg te nemen tegen het werken van de Maatschappij „Unilever"; de bedoeling is natuurlijk een dergelijke actie landelijk te voeren. Een ander lid besprak de wenschelijkheid dat alle branches in de Kamer van. Kóóphandel worden opgenomen om de beunhazerij ge heel uit de wereld te helpen; ook dit zal op den C.R. naar voren worden gebracht. Na rondvraag volgde sluiting. NOORDWIJKERHOUT Opening winterseizoen K. J. M. V. Maandagavond had in restaurant Gouwen- berg de opening plaats van het wintersei zoen van de K. J. M. V. plaats. Een groot aantal K. J. M. V.'ers was reeds bij de opening in de zaal. Van hun medeleven met de K. J. M. V. gaven blijk de zeereerw. heer pastoor Maas van de St. Joseph-paro- chie en kapelaan van Adrichem van de St. Victor-parochie. Pastoor Westerwoudt was verhinderd aanwezig te zijn. Van de ge- noodigden zagen we alleen het bestuur van de L.T.B. Het bestuur van de Hanze was niet op het appèl. De ouders der K. J. M. V.'ers hadden dezen avond voor het groot ste aantal niet vergezeld, althans we za gen er slechts 3 vaders. Wel een teleur stelling voor het actieve bestuur met aan het hoofd den energieken moderator kape laan van Egmond. Laten we hopen een volgende keer beter! Met den K. J. M. V.- groet opende voorzitter Oostdam de bijeen komst. Hij heette alle aanwezigen welkom inzonderheid de geestelijkheid, het bestuur van de L.T.B. en den spreker van den avond, rector Beune, de bondsmoderator. Spreker zeide dat hard gewerkt is om het programma voor het komende seizoen sa men te stellen, waarvan dit jaar het hoofdmotief is het gezagsprogramma on der het motto: „Wij dienen Kerk en Maat schappij". De voorzitter liet duidelijk uitkomen, dat het de K. J. M. V. is waarna de jonge mid denstanders gevormd moeten worden om later ieder in hun positie, leiding te geven in de maatschappij. Hij richtte zich spe ciaal tot de jongeren in de zaal en hoop te, dat deze zich na de rede van Rector Beune spontaan zouden opgeven als lid. Gij die nog geen lid wilt worden, aldus de voorzitter, kijkt eens om u heen hoe Gods plaats is, er is actie noodig om God de plaats te geven, welke Hem toekomt. Uw zaak is het, vervolgde spreker, mede te helpen de K. J. M. V. beter te maken. Hierna nam de bonds-moderator het woord die sprak over „Doelstelling en ver dieping in de K. J. M. V.". Hij hield een al- gemeene beschouwing over de taak van de jongeren en wees op de gemeenschappe lijke plicht die de menschen hebben om hun diensten te bewijzen aan Kerk en Maatschappij. Spreker liet duidelijk uitko men dat we elkaar noodig hebben en één geheel vormen. God heeft in het stoffe lijke den mensch willen beschouwen als naast elkaar staande. De leuze van tegen woordig, zeide spreker, is, iedei zorge voor zich, waardoor de gemeenschapszin kwijnt. Er moet een geslacht gekweekt worden, dat dienstvaardig is in alles. Besproken werd nog de onevenwichtigheid van den jongen man hetgeen met voorbeelden uit een gezet werd. De K. J. M. V. is er, aldus de bondsmo derator, om in de onevenwichtige jaren een houvast te geven aan haar leden. Met een toepasselijke declamatie eindigde de spreker onder luid applaus. Na de pauze sprak pastoor Maas nog een opwekkend woord en zeide dat het hem genoegen deed dat zooveel jonge midden standers uit zijn parochie lid der K. J. M. V zijn. Hij sprak de hoop uit, dat het ver- eenigingsjaar 19381939 gunstig voor de vereeniging zou zijn. Kapelaan van Adri chem sprak nog een propagandistisch woord in verband met het feit, dat nog slechts een derde gedeelte van de jonge midden standers der St. Victor-parochie lid van de K. J. M. V. zijn. Spreker zeide te ho pen, dat de leden zouden trachten om die anderen te overtuigen, dat het toetreden tot de K. J. M. V. noodzakelijk is. Hierna sprak de moderator kapelaan van Egmond die mededeelde, dat 16 nieuwe leden zich opgegeven hadden. Hij bedankte de actie groep voor de propaganda voor het vele werk dat verzet moest worden en slöot met den K.J.M.V.-groet. WARMONE Sportvereenigmg S. M. C. Onder voor zitterschap van Th. v. d. Zalm, hield de R.-K. Sportvereeniging S. M. C. een druk bezochte vergadering. De voorzitter ver welkomde in 't bijzonder den nieuwen gees telijken adviseur kapelaan Jongkind. Ver volgens dankte spr. den heer van Opstal voor de wijze waarop hij zijn taak als trai ner vervulde. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereeniging momenteel over een klein batig saldo te beschikken had.. Aangedrongen werd te trachten meerdere nieuwe leden en donateurs te verwerven. Tot versterking der kas zal tevens een ver loting worden gehouden. Deze loterij werd door den voorzitter in ieders belangstelling aanbevolen. In de vacature-O. Lampo, als lid der elftal-commissie, werd met alge- meene stemmen gekozen de heer E. C. Hul sebosch. Het bestuur der elftal-commissie werd thans samengesteld als volgt: voor zitter J. v. d. Vliet, secretaris L. Tuijnman en commissaris E. C. Hulsebosch, terwijl aan deze commissie werden toegevoegd de voorzitters van de resp. elftallen. Door den heer van Opstal werd hierna een belang rijke causerie gehouden, die zeer leerzaam was. Vastgesteld werd een nieuw regle ment met betrekking tot de contributiebe taling. Tot slot werd door kapelaan Jong kind een kort en krachtig woord gespro ken, waarbij hij de leden aanspoorde tot samenhoorigheid. Brand. De hooischelf van den heer G U. d; B. is door onverklaarbare oorzaak in brand geraakt. Gelukkig dat de wind gunstig was zoodat erger voorkomen kon worden. Met eigen krachten kon de brand gestuit worden, doch de berg brandde ge heel uit. Twee zilveren professiefeesten in het S int - Josephgesticht In het Sint Josephgesticht, waarvan de bewoners, meest ouden van dagen, liefde rijk worden verzorgd door de zusters van de orde van de Congregatie van den H. Joseph, zullen op 25 October a.s. twee van deze stille werksters voor God gelijktijdig hun zilveren professiefeest herdenken. Hoe wel vanzelfsprekend in het gesticht beide ALPHEN AAN DEN RIJN EEN 3-JARIGE CURSUS VOOR VOLKSBOND-LEDEN Het twintig-jarig bestaansfeest wordt plechtig herdacht Het moet voor het actieve bestuur van den Volksbond toch wel een ver rassing zijn geweest toen de Sint Joseph- zaal mocht openen voor een groote schare belangstellenden! Na zijn welkomstwoord dankte de voor zitter allen, die op 6 September hun mede werking hadden gegeven aan den grooten optocht ter gelegenheid van het 40-jarig Regeering jubileum van H.M. de Koningin. Na de gebruikelijke notulen van den tweeden secretaris, den heer van Egmond deelde de voorzitter mede, dat het bestuur op 10 September een telegram van geluk- wensch had verzonden aan den Deken ter gelegenheid van diens zilveren feest. Vervolgens deelde de heer Ruijssenaars mede, dat door de afdeeling in samenwer king met de omliggende plaatsen w.o. Aar- landerveen, Bodegraven, Boskoop, Reeu- wijk, Nieuwkoop, Nieuwveen e.a. getracht zal worden bestaansmogelijkheden te scheppen voor een driejarige cursus welke zal worden ingericht door de Ontwikke- lings-centrale van het R.K. Werklieden verbond. Het doel van de driejarige cursus is: de Ontwikkeling en de vorming der leden van de R.K. Arbeidersbewegingt op de eerste plaats ter verrijking en verdie ping van hun eigen leven, en op de tweede plaats ter vorming van bekwame menschen, die in de toekomst de beweging op meer bijzondere wijze kunnen dienen. Om de cursus te volgen zijn geen bijzon dere examens of diploma's vereischt. Ge- wenscht wordt, dat het meerendeel der leerlingen beneden de 30 jaar is. Voor de oprichting van een dergelijke cursus is een 25 tal leerlingen vereischt. Jaarlijks wordt er tenminste gedurende 32 weken les gegeven en wel 4 lessen per week. Mocht het aantal cursisten, dat van buiten Alphen aan den Rijn deelneemt het nood zakelijk maken, dan zal men bereid zijn het aantal der lessen per week te halveeren en daarentegen het aantal uren gedurende welke les zal worden gegeven, te verdub belen. Ter bestrijdingvan de kosten, aan de cursus verbonden, wordt aan de cursisten gevraagd 50 cent per lesweek, hetgeen on geveer neerkomt op 32 x 0.50 is 16.— per jaar, zulks te betalen voor de lessen en de benoodigde boeken. Aan hen evenwel, die wegens werkeloosheid of andere rede nen dit bedrag niet kunnen betalen, wordt in overleg met de plaatselijke besturen door de Ontwikkelings-centrale van het Werk liedenverbond, een reductie toegestaan die grooter of kleiner is naar gelang de om standigheden zulks wettigen. Gaarne memoreeren wij ten gerieve van belanghebbenden eenige vaki|_.n, waarin tijdens deze cursus les zal worden gege ven. Gedurende het eerste cursusjaar: Godsdienst en zedenleer X grondslagen van het geloof en geloofsleer. Geschiedenis speciaal sedert de Fransche Revolutie. Be ginselen van staathuishoudkunde. Taal en stijlleer, praótisch georiënteerd. Het tweede leerjaar Godsdienst en zedenleer (Geloofs leer, genadeleer) Geschiedenis, Beginselen van staatshuishoudkunde en beginselen van Katholieke maatschappijleer. Taal en stijl leer (omgangsvormen). In het derde studie jaar zal worden behandeld Godsdienst en zedenleer (speciaal plichten der verschil lende maatschappelijke standen) Begin selen van Katholieke maatschappijleer. Ge- schiedenis der arbeidersbeweging, natio- naale en internationaal. Speciale structuur katholieke arbeidersbeweging in Nederland. Vervolgens arbeidsrecht, Hoofdlijnen Neder- landsche staatinrichting. Vereenigingsboek- houding. Enkele voorname begrippen en regels hiervan. De heer Ruijssenaars verzekerde, dat het plaatselijke bestuur in deze aangelegen heid alles in het werk zal stellen, teneinde deze cursus tot stand te brengen. Opgave kan worden gedaan bij den heer A. F. Ruijs senaars, Jan van Nieuwenhuizenstraat 19 en bij den secretaris den heer P. J. Schipper Rozenstraat 26 Besloten werd het 20-jarig bestaan van de afdeeling samen te laten vallen met de jaarlijksche viering van het Sint Willi- •brordusfeesten te herdenken op 7 Novem ber met een feestelijke bijeenkomst in de Sint Josephzaal waar optreden zal het be kende gezelschap Josso uit Amsterdam. Voor dezen avond zal als naar gewoonte aan elk lid twee kaarten worden verstrekt waarvan een voor een huisgenoot, dat geen lid kan zijn van den Volksbond. Voor zoo ver nog plaatsen onbestemd, zullen toegangs bewijzen worden /erkrijgbaar gesleld voor huisgenooten van leden. Dit feest zal worden ingezet mcl een triduum op 3 en 4 November, dat geleid zal worden door au Bondsadviseur Dr. Olieërhoek uit Amsterdam. Op 25 Novem ber zal de Bondsvoorzitter, den heer De Er U ij n een rede kernen komen houden in de groote zaal van ce Sint. Josephvereeni- girg terwijl op 9 December de zeereer- waaide heer Henri oe Greeve eei vervolg van die rede zal verzorgen Eveneens in tuornoemde zaal. Deze avonden zullen om de propagandistisch^ strekking die zij zul len hebben, toegankelijk zijn voor alle parochianen, voor zoover plaatsruimte be schikbaar. Nochtans is hiermede het programma van den Volksboni riet afgewerkt. Het ver meldt nog een tweetal bekende sprekers in ae maanden Janaari en Februari van het volgende jaar, die respectievelijk zullen behandelen de kwestie „verbou van arbeid voc r gehuwde vrouwen,, en „Kindertoe- slagiegeling". Het belooft een prachtige propagandactie! Hierna werd behandeld de agenda voor de centrale raadvergadering op 28 Novem ber te Rotterdam, cp welke ugenua o.m. een belangrijk punt uitmaakt ie .Namen- stelling van de geheel nieuwe statuten en reglementen. Tot 1? October kan hierop amendement woixkn ingezonden aan hel bestuur. Nadat de uitgebreide toelichting van Ue rapport-commissie tot onderzoek der Sta tuten en Reglementen door den vaorzitter was behandeld en de belangrijkste wijzi gingen tot een vruchtbare gedachtenwisse- ling haddtn zorggedragen, werd de ver gadering besloten met een extra gebed voor spoedig herstel van den Deken. Deze vergadering werd o.m. bijgewoond door den geestelijk-adviseur kapelaan C. M. Klaver. De collecte „Hulp in Nood" bracht 1.66^ op! Kolendampvergiftiging. In het gezin van den heer V. heeft zich gisteren een geval van kolendampvergif tiging voorgedaan. Toen de bewoners des morgens ontwaakten, gevoelden zij zich bij na allen onwel. De heer des huizes, die zich nog het minst ongesteld gevoelde, wierp dadelijk ramen en deuren open, waardoor de overige leden van het gezin weer meer tot. bewustzijn kwamen. Hun toesfand was echter van dien aard, dat de hulp van den dokter moest worden ingeroe pen. Naar we vernemen zijn thans de pa tiënten aan de beterhand. zusters goed bekend zijn, is buiten de groote deuren van dit gebouw wel het meest bekend zuster Ma. Waltrudis in de wereld Johanna Eysink meer bekend als „portierster" van het Sint Josephge sticht. Deze zuster is 19 Januari 1887 te Haaksbergen geboren. Na voltooiing van haar school en studiejaren werd zij op 25 October 1913 geprofest in het Moederhuis van de orde van den H. Joseph te Amers foort, alwaar zij een viertal jaren heeft ver toefd om vervolgens haar overplaatsing te aanvaarden naar Huize Vlasakkers en Marienweerd te Amersfoort. Sinds 1 Juli 1916 is de eerwaarde zuster Waltrudis woonachtig in het Sint Josephgesticht te Alphen aan den Rijn waar zij sinds tal van jaren in haar functie van „portierster" de schakel vormt tusschen de gemeentenaren en de bewoners van het Gesticht. De tweede jubilaresse is de eerwaarde zuster Ma. Norberta in de wereld Jo hanna van der Bedem, geboren op 27 Sep tember 1882 te Utrecht en geprofest even eens op 25 October 1913. Na eenige jaren verblijf in het Moederhuis te Amersfoort werkte zuster Norberta achtereenvolgens te Bemmel, Dordrecht, Utrecht en is sinds 12 Februari 1932 in het Sint Josephgesticht te Alphen aan den Rijn overgeplaatst Zuster Norberta is in hoofdzaak belast mst de verzorging van de Gesticht-bewoner* en begeeft zich zelden buiten zij het dan slechts voor een bezoek aan de Parochie kerk. Het feest van de beide zilveren jubilares- sen zal herdacht worden met een H. Mis, des morgens te 7 uur in het kapel, waarna op den dag verder gelegenheid zal worden gegeven aan belangstellenden voor felici tatie. Met een Dank-Lof eveneens in de kapel, zal den dag worden besloten. 40-jarig jubileum. Maandag herdacht onze plaatsgenoot, de heer J. Huisman zijn 40-jarig jubileum als meesterknecht in dienst van de fa. D. v. Oordt Co. N.V. al hier. In de morgenuren werd de jubilaris gehuldigd. Hij werd toegesproken door bur gemeester P. A. Colijn, die hem de zilve ren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst spelde. Namens de directie sprak de heer Abbinga, die den jubilaris complimenteerde en wees op de nauwgezetheid waarmede hij steeds zijn werk heeft verricht. Na aanbieding van een stoffelijk blijk sprak namens het perso neel de heer W. v. d. Vlist die wees op de goede verstandhouding en een geschenk aanbood. Aanrijding. Een jongmensch, dat gis teravond op den hoek van Mandersloo- straat de verkeerde richting had genomen, werd door den autobestuurder V. aange reden. De jongen kwam er vrij goed af; zijn rijwiel werd tot brokstukken ver werkt. Geboren: Hendrik Jan z. van Hen drik Bloos en Elizabeth Catharina Tops- voort. Cornelia Maria d. van Dirk Kwa- kernaak en Neeltje van Zwieten. Overleden: Theodora Maria Juliana van den IJssel 6 jaar. Ingekomen van: Zoeterwoude, Wei poort 24, Geertruida M. Janmaat, dienst bode, Noordeinde 65. Boskoop, Reijers- koop 269, Cornelia A. Verleun, dienstbode, Hooftstraat 269. Rotterdam, Pastoriedijk 249, Gerrit den Otter, onderwijzer, Hooft straat 19. Uithoorn, Achterste Thamer- dijk 1, Apolonia H. van Poelgeest, dienst bode, Stationsstraat 24. Hazerswoude B22 Johannes W. van der Poel, los-werkman, Torenstraat 8. Renkum, Weverstraat 75, Oosterbeek, Youise M. van Rijn, zonder beroep, Emmalaan 90d. 's-Gravenhage, Kruisbessenstraat 25, Carel W. Th. van Sorgen en gezin, zuivelcontroleur, de Smethsraat 17. Utrecht, Alex Numan- kade 73, Johan S. E. Huizinga, boekhande laar, Prins Hendrikstraat 29c. HOOGMADE Uitvaart en begrafenis W. J. v. d. Salm. Hedenmorgen vond in de Parochiekerk' van O. L. Vr. Geboorte alhier de uitvaart en begrafenis plaats van wijlen den heer W. J. v. d. Salm, die de vorige week alhier op 74-jarigen leeftijd overleed. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor J. Lips. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op het Kerkbestuur, wethouder C. Lie verse en verschillende deputaties van in stellingen, in welke de overledene zitting had. Na de H. Mis sprak de Pastpor bij het verscheiden van den oudsten Kerkmeester een woord namens de parochie, om te her inneren aan al het werk van den overledene gedurende diens 30-jarige lidmaatschap van het Kerkbestuur en aan al hetgeen de overledene voor de parochie heeft gedaan. De overledene heeft zijn taak met ernst vervuld en kan velen ten voorbeeld worden gesteld. Hierna werd het stoffelijk overschot grafwaarts gedragen; de beaarding werd verricht door pastoor Lips. KOUDEKERK Gered. Gistermiddag zou het 5-jarig zoontje van den veehouder S. J. Pennings in de Lagewaard alhier, boodschappen doen voor de wed. S. Mourits aldaar. Het ventje moest hiervoor over een draaiplank die gelegen is over de Wetering. Hiervan is het echter afgevallen en midden in de we tering terecht gekomen. Op het hulpgeroep van de winkelierster mej. M. kwam de veehouder A. Reijneveld, die zonder zich te bedenken de knaap nasprong in de Wetering en het genoegen mocht smaken het ventje behouden op het droge te bren gen. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer B. Baars, capitulant, is met ingang van 10 October benoemd tot schrijver bij de Ad ministratie van de Hembrug te den Haag. Gevestigd: Hendrika de Gelder, A 66 Jasper Westhoud B 198; Antonius H. Koot A 45. Vertrokken: Antje Wille naar Leiden Acacialaan 4 Stephanus A. van Hees en gezin naar Leiden, Langegracht Willem de Hollander naar Zoetermeer, Dorpstraat 38 Theodorus J. Teunissen naar Alphen aan den Rijn, Hoorn 79 Bartha A. J. Wil le naar 's-Gravenhage, Engelenburgstraat 55 Ingetje Ottevanger naar Leiderdorp, Hoofdstraat 119 Jacobus van Leeuwen naar Hazerswoude, H. Rijndijk A 185 Cornelia M. van den Berg naar Zoeter woude, H. Rijndijk 18. Geboren: Bastiaan, z. v. KI. Schellin gerhout en A. de Wit. LEIDERDORP Werkloozen Op 8 October stonden bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling 45 werkloozen ingeschreven, waarvan 20 steun trokken. Vleeschkeuring In September werden aangegeven voor bedrijfslaohting: 10 run deren en 16 varkens. Voor noodslachting: 6 runderen (afg.) 4 kalveren (3 afg.)( 3 graskalveren (afg.) en 1 schaap. G e v e s t i g d: A. de Hoog en gezin, Aca cialaan 10 M. H. A. J. van Noort en gezin Koningstraat 24 H. Sira en gezin, Zijl laan 2 F. Wentzel, Lindelaan 23 J. H. van der Stoel en gezin, Acacialaan 4 J. van Leeuwen en gezin, Zijllaan 1 J. M. de Vries- Koolmoes en gezin, van der Does straat 41 W. van den Wijngaard, Hoog- madescheweg 29 Joh. C. Overdevest, Dr. van Rhijnstraat 1. Vertrokken: M. U. Vermeulen naar Amsterdam T. Rasser naar Leiden J. de Hoog naar Zwolle J. Moraal naar Breda H. J. Slegtenhorst-van der Heide naar Leiden J. van Heusden naar Leiden Wed. G. A. van Dam-te Lie naar Hazers woude A 82 B. van Tol en gezin naar Leiden D. Visser en gezin naar Leiden. Geboren: Jozef Hieronymus Henri- cus, z. van H. A. Blom en J. M. W. van Rooijen Anna Margaretha, d. van Ph. van Waardhuizen en A. M. Slimmers Rein, z. van S. P. van der Zwan en S. Chrispijn. Ondertrouwd: A. Rooda, 25 jaar en J. Rietveld, 22 jaar. NIEUWKOOP Werkverschaffing. Een zestal steun trekkende werkloozen uit deze gemeente zijn te werk gesteld bij de werkverschaf fing „Groot Mijdrecht" te Mijdrecht. Een daarvan heeft inmiddels weder werk ge vonden in het vrije bedrijf. Bouwvergunning. Het gemeentebe stuur heeft aan J. J. van Benten alhier vergunning verleend voor het bouwen van een boerderij met veestalling voor 30 koeien. Fanfares in het raadhuis! Aan het be stuur van de Fanfare „Eensgezind" is door het gemeentebestuur vergunning verleend om de repetites te houden in de serre van het gemeentehuis. TER AAR Biljarten. Zondag was in het café Hoogendijk de bekende biljarter J. v. d. Laan te gast, die nu goed revanche genomen heeft op onzen plaatselijken amateur, den heer W. Slootweg. Aanvankelijk waren beide spelers niet bijzonder op dreef op het nieuwe Wilhel- mina-biljart, doch in de tweede helft liet v. d. Laan zijn „kunnen" zien en maakte dan ook 690 caramboles in 27 beurten, met als hoogste serie 153. De heer Slootweg kon niet hooger komen dan 69 caramboles met een topserie van 12. Voor de verschillende kunstfantasiestooten mocht de heer v. d. Laan een welgemgend applaus i ontvangst nemen. WOERDEN Politie-dienst. De gemeenteraad heeft in de besloten vergadering, volgende op de openbare, nog verschillende zaken besproken. De verga dering, die tot bij twaalven duurde, werd heropend, waarna stemming plaats had. O m. werd goedgekeurd een crediet voor een nieuwe agent van politie, alsmede voor een tijdelijke, gedurende de nachtdiensten. Diefstal. Gisteren is een rij wel ont- vieemd, dat later is teruggevonden, even wel ontdaan van lamp en dynamo. De dader is spoorloos.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7