Een officieels Deifsctae stem N.S.B. in Nederland KERKNIEUWS RECHTZAKEN SPORT BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 11 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 over «le „Marxistische bolwerken en politiek Katholicisme". De oude meening van de leiders van het Derde Rijk, dat het Na- tionaal-Socialisme geen export artikel is, wordt nu ook door hen niet meer zonder beperking aanvaard. In enkele officieele partij-publi caties gaat het Nationaal-Socia- lisme er zelfs openlijk trotsch op, dat het wel een export-ar tikel is geworden.... In de Centarle Uitgeverij van de N. S. D. A. P. verschijnt een jerie publica ties „Kampfschriften der Obersten S. A.- Führung". Het is bekend dat onder „Ober ster J.A -Führer" Hitier zelf verstaan wordt. Het zevende boek van deze serie behandelt de nationaal-socialistische be wegingen in andere landen, en is geti teld „De wereld voor de beslissing. De strijd der nationale hernituwingsbewegin- gen in Europa" In 152 bladzijden wordt dan behandeld, hoe nationaal-socialistische of met het Nationaal-Socialisme verwante be- weginge". in het uuitenland in alle landen van Europa voor de overwinning staan. In de volgende landen bestaan partijen, die zich openlijk „nationaal-socialistisch" noemen: Nederland, Denemarken, Zweden, Noorwegen, IJsland, Engeland. Hongarije en Z wits eiland. De Belgische Rexistenbewe- ging, de Finsche Lappo-beweging (nu I.K. L.) de Roemeensche „IJzeren Garde", de Zwitsersche „Fronten" c.a. worden als ver wante groepen geprezen. Als een kleine proeve uit het boek van de nationaal-socialistische uitgeverij, laten wij hier enkele passages volgen uit het hoofdstuk over Nederland: „Ondanks de vele aanvallen van de zijde der Joodsche-liberale en van de katholieke pers, ondanks de ophitsingen van de in Holland woonachtige Duitsche joden-emi granten en van de marxistenmeute van elk kaliber kon niet verhinderd worden, dat het voorbeeld van de grandiose Duitsche natio nale opkomst van 1933 in het jonge Holland bewondering wekte en de wensch naar na volging.... Zoo kon Majoor Kruyt binnen heel korten tijd in zijn N.S.N.A.P. (Natio- n aal-Socialistische Nederlandsche Arbei ders Partij) een aanzienlijk aantal aanhan gers vereenigen. Wat zijn program en we reldbeschouwing betreft, heeft hij zich ge plaatst op de beginselen van de N.S.D.A.P. en scherp bestrijdt h- vooral het in Holland steeds grooter wordend gevaar van Joden dom en Vrijmetselarij Onder alle pogingen naar nationale ver nieuwing was echter de N.S.B. van Ing. Mus- sert het nu reeds zichtbaar beslissende suc ces beschoren. Hun program beoogt de sa menvatting van alle krachten in de volks gemeenschap, die aan den opbouw willen medewerken. De N.S.B. was bij de verkiezingen van 1935 reeds zoo sterk, dat zij tien procent van de stemr .en behalen kon. Door dit succes haalden zij zich de verbitterde vijandschap van de confessioneel-katholieke partijen op den hals, die geholpen werden door het Episcopaat toen in het voorjaar van 1936 aan de Katholieken verboden werd, zich bij de N.S B. aan te sluiten. Dit verbond, verbonden met de tegen- propaganda van alle katholieke en niet-ka- tholieke partijen schijnt de Mussertbewe- katholieke nationaal-socialisten onder lei- ging geen afbreuk te hebben gedaan. De ding van Graaf d'Ansembourg vernieuw den den eed van trouw aan Mussert. „Musserts leger groeit", zoo is het parool voor en na het verbod". Overigens worden de toestanden in Ne derland als volgt beschreven: „Had het droomerige humaniteitsgevoel den geest van een lam pacifisme de rust op niet zelf verworven lauweren in 't le ven geroepen en het liberalisme voor de po- netratie van het meest krasse materialisme in het volk gezorgd, zoo is door de demo cratie de voor een goed deel niet uit te roeien strijdlust van het volk op een ander terrein overgebracht. Partijen en partij tjes, groepen en groepjes kenmerken het beeld van het politieke leven in Nederland. Het volk is in rond vijftig van die groe pen gesplitst. Er zijn protestanten en katho- lieken, dus ook een grooter aantal protes- tantsche en katholieke partijen. Er zijn li beralen in alle schakeeringen, vrijzinnigen en conservatieven in verschillende soorten, er zijn tenslotte de marxisten, van de so ciaal-democraten tot de communisten.. Er zijn ook Joden en Vrijmetselaars, die overal het spel in handen hebben. Daar heerscht de geest van partijstrijd en van dikwijls be lachelijke tegenstellingen. Daar moet ook ieder zijn „democratisch" recht hebben, dat zelfs zoover gaat, aan iedere grootere par tij eigen radio-uren toe te staan, die zoo mogelijk precies volgens partijsterkte wor den toegewezen. En zoo heeft tenslotte in deze „burgerlijke", „democratische" ver wardheid het Marxisme een bolwerk ge vonden, dat sinds de economische wereld crisis in 1929 veel versterkt is...." In deze toon wordt over alle Europeesche landen geschreven, en vooral over het „po litiek katholicisme", dat door de bisschop pen ondersteund wordt, wordt de banvloek uitgesproken. Ook de herderlijke brieven der Duitsche Bisschoppen worden een steun van het Bolsjewisme genoemd. Gisteravond hield de Raad dezer ge meente een openbare vergadering. Voor zitter was burgemeester W. Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden be halve de heer M. van 't Wout die bericht van verhindering stuurde. Tot leden van de belastingcommissie werden gekozen de heeren J. Bubbel- dam, wethouder-voorzitter, Jac. v. Elk, H. W. Grimbergen, W. Kulk, M. van der Ma- rel, C. van Rijn en J. G. Schoneveld, al len aftredend. Tot leden der Havencommissie (toe komstige berghaven) de heeren C. A. Veltkamp, wethouder-voorzitter, D. F. E. Meerburg, W. Kulk, J. G. Schoneveld en L. van der Zwan, die ook reeds deel uit maakten van de bestaande commissie. Bebouwing rond het raadhuis. Voorstellen tot het verkoopen van grond. Door den Staat der Nederlanden is in koop gevraagd het perceel grond groot 695 M2. deel uitmakende van de percee- len aan den Zeeweg, hoek Prinses Julia- nalaanSchelpenpad te Katwijk aan den Rijn, bij het Gemeentehuis met het doel om daarop voor de automatiseering der telefoon een gebouw te stichten Van de Rijkstelefoon, een gebouw, dat, in ver band met de omgeving van het Raadhuis, aan de voorgeschreven welstandseischen zal voldoen en wel tegen den prijs van 4.50 per M2., kosten van overdracht ten laste der kooper. Aldus wordt besloten. De heer Schoneveld vraagt nog inlich tingen over het nog niet bouwrijp maken van gemeentegronden waarnaar met ver langen wordt uitgezien. Er is groot ge brek aan deze gronden. In andere plaat sen maakt men het direct bouwrijp en verkoopt het dan. De voorzitter zet uitvoerig uiteen wel ke belemmeringen hier in den weg staan doch een onteigeningsprocedure zal thans de zaak binnen drie maanden kunnen af doen. Door M. van Duyn, wonende Duin straat 67, wordt verzocht in koop te mo gen hebben twee perceelen grond, onder scheidenlijk gelegen op den hoek van de Parklaan, noordwestzij de en de Duin straat zuidwestzij de ter lengte van 27.47 M. langs de Parklaan en van 26 M. langs de Duinstraat groot 736 M. en aan de Parklaan noordwestzijde ter lengte van 25.47 M. langs die laan van 27.47 M. tot 52.94 M. ten zuiden van de Duinstraat en ter diepte van gemiddeld 28.40 M. groot 724 M2, beide perceelen voor den prijs va af 8.per M2. B. en W. stellen voor dezen grond aan verzoeker in koop af te staan. Nadat de heeren v. d. Bent en M. v. d. Marei hieromtrent nog vragen heb ben gesteld betrekking hebbend op aan sluiting aan het riool en gasbuizennet en electrische leiding wordt met alg. st. tot deze verkoop besloten. De heer Schoneveld zegt nog niet ge heel bevredigd te zijn met het antwoord van den voorzitter betrekking hebbend op den langen duur van het bouwrijp ma ken der grond. Voorstel tot conversie van een geld- leening. Dit betreft een leening groot 124.700.gesloten bij de Coöperatieve Middenstands Spaar- en Credietbank te Aalten. De 4 pet. leening zal dan gecon verteerd worden tegen een 3 y2 pet. lee ning, te voldoen per kwartaal. In het tijd vak 1939 t.m. 1970 zal jaarlijks op 31 De cember 2150.worden afgelost. Ver der nog enkele andere voorwaarden. De raad kan zich met het voorstel geheel vereenigen en conform het voorstel wordt besloten. Voorstel tot het verleenen van mede werking ingevolge art. 72 1. o. wet 1920 ten behoeve van de school voor gerefor meerd Lager Onderwijs te Katwijk aan Zee. Het bestuur van genoemde school vraagt de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor de verandering van in richting van de onder zijn beheer staan de school aan den Sluisweg. Genoemde verandering omvat het aanbrengen van een 7-tal hand-wasdh-drinkwater-fon- teintjes in de leslokalen welke maatregel gewenscht wordt in het belang van de hygiëne op school. De totale kosten wor den geraamd op 180.—. Aldus besloten. De luchtbescherming. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet ten behoeve van de luchtbescherming. Een plan voor de luchtbescherming in deze gemeente werd reeds ontworpen. Dit plan was echter door de betrokken autoriteiten nog niet goedgekeurd toen in de week van 25 Sept.1 Oct. de inter nationale toestand zoodanig verscherpte dat een oorlog onvermijdelijk scheen. B. en W. achtten het voor de veiligheid der bevolking noodzakelijk eenige voorwer pen aan te schaffen welke als waarschu wingsmiddel voor mogelijke aanvallen uit de lucht onmisbaar zijn. Terstond moest toen een beslissing genomen worden omdat geen enkele lirma bereid was zich, zij het ook maar voor een dag, te binden. Waar hier groote belangen op het spel ston den, hebben B. en W., in het vertrou wen dat op de sanctie van den raad mocht worden gerekend o.m. aange kocht een sirene, welke bestemd is om de bevolking tegen naderend luchtgevaar te waarschuwen. Zooals verwacht mocht worden, is één in strument niet voldoende om de ge- heele bevolking te alarmeeren. Het ligt dan ook in de bedoeling om langzamerhand een zoodanige organisa tie tegen luchtgevaar op te bouwen, dat gezegd kan worden 'dat de overheid vol doende maatregelen voor de beveiliging van de ingezetenen heeft genomen. Thans verzoeken B. en W. den raad ter dekking van de eerste maatregelen een crediet van f 1000.ter beschikking te stellen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Het voorstel om de huurovereenkomst der brugwachterswoning te verlengen kon gevoegelijk vervallen omreden deze wo ning 1.1. Donderdag is afgebrand. B. en W. hebben intusschën een nieuwen keet ge kocht die dienst zal doen als wachtgele- genheid aangezien het nog niet vaststaat dat het huis weer opgebouwd zal wor den. De heer van Elk vraagt inlichtingen over het feit, dat de brandweer kwam toen de brand een uur woedde. De voor zitter geeft hierover uitvoerige inlichtin gen, waaruit blijkt dat de brandweer geen enkele blaam treft. En met een storm als toen woedde kon er onmogelijk iets gered worden. Zelfs de bewoner is nauwelijks aan den brand ontkomen. Goedgekeurde rekeningen. Als volgende punten wordt door meer dere commissies dan verslag uitgebracht over diverse diensten 1937. De controle commissie op de gemeente-rekening rap porteert, dat het onderzoek haar geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van opmerkingen, waarom dan voorge steld wordt de rekening voorloopig vast te stellen en wel met de volgende eind cijfers: gewone dienst: ontv. 786.588. Uitgaven 785.377.19. Batig slot 1210.81. De commissie adviseert voorts B. en W. dank te zeggen voor het door hen ge voerde beheer. Deze commissie bestaat uit de heeren C. v. Rijs, J. v. Elk en J. Schoneveld. De raad kan zich hiermede vereenigen. Schoolartsendienst. De commissie tot nazien van de reke ning van den Schoolartsendienst „Kring Katwijk" bestaande uit de heeren T. Lod der en D. Meerburg (de heer v. Tongeren nam niet aan het onderzoek deel) zegt dat het onderzoek haar geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van opmer king en stelt mitsdien voor te besluiten tot het voorloopig vaststellen van de ge noemde rekening met een eindcijfer in ontvang en in uitgaaf van 9487.59. Be sloten. Grondbedrijf. De rekening van het Grondbedrijf was nagezien door de commissie bestaande uit de heeren D. E. F. Meerburg en T. Lod der. (De heer v. Tongeren was verhin derd aan het onderzoek deel te nemen). Op grond van dit onderzoek adviseert die commissie de rekening van baten en las ten, alsmede die van de kapitaalinkom sten en uitgaven voorloopig vast te stel len. De eindcijfers van de# Ijaten en las ten bedragen 13538.03 terwijl de kapi taalinkomsten en uitgaven een telling aan geven van 354.668.79 y2. Deze commis sie stelt dan voor aan de Commissie voor het Grondbedrijf dank te zeggen voor de aan B. en W. verleende bijstand in het beheer van dit bedrijf. Aldus wordt z. h. st. besloten. Gas en electriciteit. De commissie, belast met het nazien der rekeningen 1937 der bedrijven voor gas, water en' electriciteit heeft aan de haar verstrekte opdracht gevolg gegeven. De heer T. Lodder was verhinderd aan dit onderzoek deel te nemen. De heeren J. v. Elk en C. v. Rijs rapporteeren dat de rekeningen volkomen in orde waren. De commissie kan zich er geheel mee vereenigen dat uit de winst wórdt gere serveerd: in het gasbedrijf: voor het oven fonds 6000.voor het reservefonds 5998.94. In het waterbedrijf: voor het uibtreidings- en vernieuwingsfonds 1000 en voor het reservefonds 1213.71. In het electriciteitsbedrijf: voor het uitbreidings- en vernieuwingsfonds 3000.voor het reservefonds 4611.71. Met voldoening heeft de commissie kennis genomen van de belangrijke verla ging van den gasprijs en de verlaging van den electriciteitsprijs, die het ver bruik hebben doen toenemen en den ver bruikers aanmerkelijke voordeelen heb ben gebracht. Aan de commissie voor de bedrijven en den directeur wordt dank gebracht waarop door hen het beheer is gevoerd. Ook dit rapport krijgl de goed keuring van den raad. Korte metten met het spijbelen! Voorstel tot vaststelling van een ver ordening als bedoeld in artikel 30 der Leerplichtwet. Ingevolge dat artikel is de gemeenteraad bevoegd bij verordening te bepalen dat onder bij die verordening te stellen voorwaarden, ambtenaren van politie gemachtigd zijn, een kind, dat zij gedurende de schooltijden op den open baren weg aantreffen te brengen naar het hoofd der school, tot welker leerlingen het kind behoort. Ter voorkoming en we ring van ongeoorloofde schoolverzuimen lijkt het B. en W. nuttig dat in deze ge meente een dergelijke verordening wordt vastgesteld, waarbij als voorwaarde ware te stellen dat van het brengen van schoolverzuimers naar school onmiddel lijk aan de aansprakelijke personen ken nis wordt gegeven. Op de medewerking der politie kan ten volle worden gere kend. De medewerking van de hoofden der scholen zal worden ingeroepen, door hen te verzoeken verlofkaarten af te ge ven* ter voorkoming, dat naar de school kinderen worden gebracht, die verlof hebben. De heer M. v. d. Marei kan zich met het voorstel niet vereenigen. De kinderen wennen al zoo jong aan de politie. De heer v. d. Zwan houdt een uitvoerig be toog tegen het voorstel en zegt te meenen dat deze aangelegenheid in ieder geval niet bij de politie thuis hoort. Ook de I heer B. v. d. Bent spreekt in dezen geest l en keurt het af dat de commissie tot we- THEATER Trianon: Luxor: Lido: Rex: Casino: ring van schoolverzuim en ook de school hoofden niet zijn gehoord. De voorzitter zegt, dat B. en W. van I oordeel zijn, dat het schoolverzuim er door zal verminderen. Katwijk maakt in Nederland ten opzichte van schoolverzuim een zeer slecht figuur. Bovendien is de straatschenderij hier erbarmelijk groot. Spr. heeft nog niet gehoord dat in andere gemeenten niet zoo'n verordening bestaat. De heer C. v. Rijs wijst ook op het schoolverzuim dat in Katwijk schrikba rend is. Dr. Hueting, zelf sinds jaren voorzitter der commissie te Katwijk a. d. Rijn wijst er op dat het schoolverzuim in Katwijk-Rijn niet abnormaal doch heel gewoon is, hetgeen de voorzitter toegeeft; spr. zet de werkwijze der commissie uit een. De heer v. d. Zwan zegt er tegen te zijn om de politie dit werk in handen te geven. Ten slotte vraagt de heer v. d. Zwan stemming. Tegen het voorstel ble ken L. v. d. Zwan, W. Kulk en M. v. d. Marei. Dus aangenomen. Punt 16 is een voorstel betreffende het inbrengen van gronden in het Grondbe drijf. Het betreft de gronden voorheen van J. W. en J. Spaanderman alhier, ge legen bij de Vreugdeweg, ten Noorden der Zeeweg, in de vergadering van 30 Aug. 1.1. aangekocht en noodig voor de sportvelden, welke gronden B. en W., zooals te doen gebruikelijk is, wenschen in te brengen in het Grondbedrijf. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. De rondvraag. Op een desbetreffende vroeger gestelde vraag door den heer v. Rijn antwoordt de voorzitter, dat de directie der N.Z.H.T. genegen was aan weerszijden van de v. Egmondstraat een halte te maken, doch dan zouden de twee haltes, Voorstr. en Achterweg-Noordwijkerweg moeten ver vallen. B. en W. hebben geantwoord, dat. zij het op prijs zullen stellen dat de be staande toestand bestendigd blijft. De heer M. v. d. Marei vraagt hoe het staat met de uitvoering van het besluit dat betreft de verlaging der keurloonen. Da voorzitter antwoordt, dat dit besluit door Ged. Staten nog niet is goedgekeurd en vermoedelijk wel nimmer goedgekeurd zal worden. Hierna sluiting met dankgebed. NAAR DE MISSIE Op 14 Oct. vertrekken van uit Marseille per s.s. „Duilio" naar de Missie voor Shiré (Nyasaland) de E.E.P.P. J. Hamers, J. Eysser en Fr. Timmermans, van de Congre gatie der Paters Montfortanen. KEURING Toelaatbaar v. volwassenen. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. vólwassenén Afgekeurd Verduistering in dienstbetrekking. A. L., chef-monteur uit Leiden, was in dienst geweest van een Haagsche auto service. Hij bekleedde als chef van de werk plaats een post van vertrouwen en was tevens belast met het innen van kwitan ties. Maar de verleiding was groot geweest en verdachte was er toe gekomen om zelf ook maar kwitanties uit te gaan schrijven en de gelden, welke hij daarvoor ontving ten eigen bate aan te wenden. Het totale be drag, dat hij aldus zich had toegeëigend, bedroeg 560. De Officier eischte voor dit feit een ge vangenisstraf voor den tijd van acht maan den. Uitspraak ovef 14 dagen. DE GOUDDIEFSTAL AAN HET TANDHEELKUNDIG INSTITUUT TE UTRECHT. De drie helers veroordeeld. Bijna een jaar geleden geschiedde in het tandheelkundig instituut te Utrecht een brutale inbraak, waarbij een groote hoe veelheid goud, dat aan de studenten toe behoorde, werd gestolen. Vrij spoedig wist de Utrechtsche recherche in samenwerking met die van Amsterdam het gestolen goud te achterhalen, waarbij ook al spoedig ver schillende arrestaties volgden van personen, die bij dezen diefstal waren betrokken. On der hen bevond zich ook een student, die in deze voor hem zoo onverkwikkelijke af faire een zoo betreurenswaardige rol speel de. Over allen heeft de Utrechtsche recht bank inmiddels reeds een vonnis geveld. Alleen de drie van heling verdacht.- Am- sterdamsche kooplieden bevonden zich tot heden nog steeds in voorarrest, in afwach ting op het oordeel, dat over hen zou wer den uitgesproken. Eerst diende evenwel te worden uitgemaakt, welke rechtbank, Am sterdam of Utrecht, deze strafzaak diende te behandelen. Ook voor deze verdachten is aan de on zekerheid over het lot, dat hen wachtte, heden een einde gekomen. Alle drie, de 48-jarige metaaldraaier M. G., de 56-jarige koopman I. Z. en de 41- jarige koopman W. H. L., werden veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De eisch luidde resp. twee jaar en drie maanden, twee jaar en twee jaar en drie maanden. VOETBAL HAAGSCHE RECHTBANK. Dronken autobestuurder. C. N. v. d. V., autohandelaar te den Haag, had op een Zondag in Maart auto gereden te Wassenaar. Dit rijden was nu be paald niet volgens de regelen van het ver keer gegaan, want twee agenten van politie kwamen verklaren, dat het hortend en stootend was gegaan en dat tijdens deze hortende stootpartij de motor tweemaal was afgeslagen. Dat wekte den argwaan van de agenten en de bestuurder was, als gevolg hiervan aangehouden. Toen was de oorzaak van het hortende en stootende aan het licht getreden en wel in den vorm van ten waggelenden gang, dranklucht uit de ademhalingsorganen en de gebruikelijke wartaal. De Officier van Justitie vond het nog al erg en eischte bevestiging van het vonnis van den Haagschen kantonrechter, van welk vonnis verdachte in hooger beroep was ge komen, n.l. een week hechtenis en intrek king van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De verdediger wees op het funeste van de intrekking van het rijbewijs, gezien het be roep van verdachte en vroeg ten opzichte j van dezen straf de uiterste clementie. Uitspraak over 14 dagen. DE WEDSTRIJD ENGELAND— CONTINENT. Do vermoedelijke samenstelling van het Continent-elftal. Morgen zullen de heeren. Mauro (Ita lië) en Lotsy (Nederland) de 15 spelers aanwijzen, waaruit t.z.t. een keus zal worden gedaan voor het elftal van het Continent, dat op 26 October a.s. te Lon den tegen Engeland zal spelen. Officieus kan worden gemeld, dat de keus op de volgende spelers is gevallen: Doel: Olivieri (Italië). Achterspelers: Minelli (Zwitserland), Rava (Italië) en Daucik (Tsjecho-Slowa- kije). Halfspelers: Kupfer (Duitschland), Kit- zinger (Duitschland), Andreolo (Italië), Nozir (Tjecho-Slowakije) en Kopecky (Tsjecho-Slowakije). Voorhoedespelers: Aston (Frankrijk), Braine (België), Piola (Italië), dr. Sarosy (Hongarije), Szengeller (Hongarije) en Brustad (Noorwegen). Morgen zal tevens het elftal worden samengesteld, dat op 23 October te Am sterdam tegen een Nederland3ch B-elftal een oefenwedstrijd zal spelen. Over verschillende spelers heeft men, in verband met verwondingen, niet de beschikking. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK HOOFDFILMS Blauwbaard's achtste vrouw. (Gary Coo per, Claudette Col bert). De gevangene van het Alcatraz-eiland (Ann Sheridan, John Li tel). De gevangene van Zenda (Ronald Col man, Madeleine Ca- roll). My man Godfrey. (William Powell, Ca role Lombard). De dubbele bruiloft. (William Powell 'dyrna Loy). L,eer het leven lief hebben. (George Fitzmaurice, Rosa lind Russell). De weg terug (John King, Richard Crom- vell). Nog drie maanden leven. (Edw. Ev. Horton, Irene Her- vey). Blijspel Komisch Blijspel Anti-oorlog Komisch AANVANGSUUR lederen a vend 8 uur. Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinée. lederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag half drie mati- Iederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Eiken werkdag 2 uur matinée.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11