RIJNSTREEK ZATERDAG 8 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 ALPHEN AAN DEN RIJN Aantal noodwoningen verminderd. Bij besluit van den raad van 24 Januari 1938 werd voor den bouw van zes wonin gen, ter vervanging van de bestaande noodwoningen, een voorschit uit 's Rijks kas aanvaard van maximaal 13600. etgen een rente van 4 pet. 's jaars en met een aflossingstermenn van 50 jaar en een jaarlijksche bijdrage van het Rijk in het exploitatietekort. Nadien is evenwel, tengevolge van de niet onaanzienlijke prijsstijging van ma terialen, de onmogelijkheid gebleken voor genoemd bedrag een zestal Woningen van het aangenomen type te bouwen. Er ston den toen twee wegen open n.l. om óf ver hooging van het voorschot te vragen, óf het aantal woningen te beperken. Het laatste is gekozen, omdat er momenteel geen behoefte aan het oorspronkelijk ge dacht aantal bestaat. Dientengevolge is een nieuwe bereke ning opgezet voor den bouw van vier woningen. Deze berekening geeft een bouwsom van 12800.Met het nieuwe plan heeft de minister van Binnenlandsche Za ken zich kunnen vereenigen, waarvan het gevolg is geweest, dat aan de gemeen te een voorschot uit 's Rijks kas is ver leend van maximaal 1280.tegen een rente van 4 pet. en met een aflossingster mijn van 50 jaar. Subsidie Christelijke hoogere burger school. Na de vaststelling der begroo ting 1934 is aan het schoolbestuur van de Chr. H.B.S. medegedeeld, dat op de be grooting voor 1934 slechts een maximum van 2000.kon worden uitgetrokken. Hierdoor is eenig misverstand ontstaan. De bedoeling van het raadsbesluit is blijkbaar geweest het maximum-subsidie voor het vervolg op 2000.te bepalen. Het schoolbestuur is evenwel van meening, dat deze beperking slechts zou gelden voor 1934. Om alle misverstand te voorkomen, lijkt het B. en W. gewenscht, dat alsnog een besluit wordt genomen, waarbij het sub sidie ten hoogste op 2000.wordt be paald. Een hiertoe strekkend ontwerp wordt hierbij ter vaststelling aangebo den. Nu gebleken is, dat bij het schoolbe stuur de meening heeft postgevat, dat de beperking van het maximum-subsidie al leen zou gelden voor het jaar 1934, zou den wij het subsidie voor 1938 alsnog willen bepalen op 2047.71. Tegen de ingediende rekening en begrooting be staan geen bezwaren. Aanbesteding. Door den architect W. B. Kroon alhier, werd Vrijdag aanbesteed den bouw van 15 dubbele en 3 enkele schuurtjes in de Hugo de Grootstraat voor de Nutsstichting tot verbetering der Volks huisvesting alhier. De inschrijvingen waren als volgt: L. Westmaas 3846.A. v. Dam 4194.W. v. d. Helm 4338.Gesman, Turkenburg en Oudenes 4556.F. Don ker 3615.—; Gebrs. Bons f 3819.—; G. W. Vis 3890.—; M. v. Beusekom 3860.—; J. Kramer 3545.—; J. Vonk 4220.—; Wed. de Kleer en Zn. 3661.C. Koppe 4027.—; J. Westmaas 3487.50; Gebcs. Vrisekoop 4018.L. v. d. Leek 3850. L. v. Beusekom 3855.K. de Jong 3945.S. Tromp 3810.W. v. Beieren 3842.J. Tolk 4630.De gunning werd aangehouden. Geboren: Cornelia Geertje, d. van Cornelis Johannes Pels en Geertje van Veen. Ondertrouwd: Arie Vink, oud 26 jaar en Jacoba Kas, oud 25 jaar, wonende te Nieuwkoop Johannes Laterveer, oud 26 jaar en Elisabeth van der Born, oud 24 jaar Theodorus Petrus Visser, oud 24 jaar, wonende te Rotterdam en Hendrika Geranda van der Sloot, oud 30 jaar Gijsbert den Hollander, oud 26 jaar en Anna Dina van den Berg, oud 25 jaar wo nende te Hazerswoude. Getrouwd: Jan Jacob den Boer, oud 26 jaar, wonende te Roterdam en Wilhel- mijntje van Nood, oud 22 jaar. Gevestigd: Anna J. Spaan van Heem stede Catharina van Biemen van Velsen Gijsbertus J. de Bruin van Zwammer- dam Aartje Karssen van Harderwijk Dirk Budding van Zuilen Pieternella M. Nieuwenhuizen van Woubrugge Theo dora J. Teunissen van Koudekerk aan den Rijn. V ertrokken: Maria C. Hoogteijling naar Amersfoort Johanna A. Pell naar Woubrugge Wilhelmijntje van Nood naar Hillegersberg Hendrik us van Wijk en gezin naar Utrecht Jan D. de Jong naar Deventer. ALKEMADE Geboren: Jannetje Maria z. van M. van der Vlugt en A. Zoetendaal Adriana Cornelia, d. van A. J. Schoo en C. W. van Velzen Maria Adriana d. van C. A. van der Wereld en A. Bizot. Overleden: Clasina Johanna Maria Koek, oud 6 jaar. Gevestigd: E. Trompert van Haar lemmermeer G. H. van Kins van Schie dam W. J. Seisveld van Hees wijk C. P. Heemskerk van Voorhout G. Willems van Voorburg H. M. Koek van Leiden W. F. van Dam van Den Bosch A. M. A. de Lange van Boxtel H. C. Menken van Hazerswoude M. G. Kalker van Leiden C. B. den Dubbelden van Wou brugge J. C. M. van Rijn van Amster dam C. A. M. van der Meer van Leiden J. A. Oleyrhoek van Warmond A. Lemmerzaal van Zoeterwoude. Vertrokken: B. Snel en gezin naar Alphen aan den Rijn P. J. Oleyrhoek naar Leiden M. B. van Hoorn naar Culen- borg H. C. Meulenbroek naar Boxtel A. G. Schouten naar Rotterdam G. J. Schouten naar Uithoorn M. Koek naar Leimuiden L. H. Hoogenboom naar Leiden C. van Hameren naar Leiden W. van 't Hart naar Oegstgeest C. van Schie naar Woubrugge M. van Heek naar De Lier M. J. Zwetsloot naar den Haag M. A. C. van Straten naar Den Haag C. A. Lourier naar Hazerswoude M. C. Bouwmeester naar Boemendaal Th. P. Akkerboom naar Den Haag E. M. van Velzen naar Warmond Th. P. Hoo genboom naar Haarlemmermeer W. H. Vis naar Oegstgeest H. Akerboom naar Voorschoten H. M. Zandvliet naar Voor schoten. BOSKOOP Eerst betalen. De Raad der gemeen te Boskoop heeft besloten B. en K. van Gouda te machtigen om verlenging van concessie te vragen tot heffing van tolgeld op de Goudsche Rijweg, onder de gemeen te Boskoop en Alphen. Naar aanleiding hiervan zij vermeld, dat deze regeling niet aan een ieder voldoening kan schenken en het minste de bewoners en weggebruikers van de Ridderbuurt. Het is voorzeker de moeite waard om dit wat nade: toe te lich ten. De Ridderbuurt met doorverbinding van Rijneveld vormt met de Goudsche Rij weg evenals het eerste gedeelte van de Goudsche Rijweg een verbinding met Al phen aan den Rijn en richting Utrecht. De Ridderbuurt enz. wordt door de automobi listen bij voorkeur gebruikt (hoewel zij nu juist niet een ideale verbinding vormt en voor de bewoners en weggebruikers een ware schrik vormt, terwijl door het smal le weggedeelte reeds verschillende onge lukken zijn voorgekomen) omdat men hier door eenmaal tolbetalen misloopt bij de tol aan Rijerskoop. We weten, dat B. en W. steeds de belangen der Boskoopers be hartigen en ook ditmaal heeft zij dit ge daan. De al of niet goede afloop van dit „experiment" ligt nu in handen van de automobilisten die voor hun dubbeltje al of niet het risico willen loopen een of meer hunner medemenschen in levensgevaar te brengen. Brandstichting. Vorige week is alhier de schilderswerkplaats van den heer Heems kerk geheel door brand vernield, waarbij tevens een belendend pakhuis van de firma Van Dam in vlammen opging. Daar deze brand onder verdachte omstandigheden plaats had, heeft de politie een nauwkeu rig onderzoek ingesteld. Thans is gebleken dat de brand door den eigenaar van de schilderswerkplaats is gesticht. H. zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. 1001buurtvereeniging. De kabou ters met Sneeuwwitje hielden eensgezind feest en ieder droeg een stukje bij voor de versiering en de gezelligheid. Boskoop hield met het Regeeringsjubi- leum ook feest en hier ontbrak het ook niet aan ieders medewerking. Dit goede re sultaat heeft reeds schoone vrucht voort gebracht en met man en macht wordt ge werkt om deze goede verstandhouding te doen bestendigen door de oprichting van „Buurtvereenigingen". Het wordt een wa re epidemie en aan de lange reeds bespro ken lijst is weer een nieuwe toegevoegd n.l. de buurtvereeniging van de bewoners vanaf Zuidwijk tot aan de Bulksche Brug. Het voorloopig gevormd bestuur bestaat uit de heeren Joh. de Ruyter, voorzitter, Joh. Pannebakker, secr. en Dirk Boere, penning meester. Ook de buurtvereeniging Julianastraat verdeelde haar bestuursfuncties n.l. J. Kor- ver, voorz., C. van Veen, secr., J. G. Bak, penningmeester, H. 't Hart, algem. adj., Jac. van Wijk, comm. Voorts de heeren S. J. van Wijk, A. H. Boekhout, A. E. Evers en P. de Wit, leden. HOOGMADE EEN NIEUWE BEDRIJFSVEREENIGING VOOR DE „LAGE LANDEN?" En Blijft Hoogmade erbuiten? Op de eerste ledenvergadering in het winterseizoen heeft de afdeeling van den L.T.B.zich bezig gehouden met het samen stellen van het winterprogram. Aangezien de kaasdag bijzonder geslaagd mocht hee- ten werd besloten op de eerstvolgende ver gadering den heer Ir. Huisman uit te noo- digen, tot het houden van een bespreking over zuivelaangelegenheden. Waar het kaasmaken in de eerste plaats behoort tot de werkzaamheid van de vrouwen stelt het bestuur er prijs op, dat op die verga dering de vrouwen in groote getale tegen woordig zullen zijn. Het organisatie-leven immers bloeit nog heerlijker als ook de vrouwen belangstelling toonen in dit werk. De aansluiting bij de bedrijfsvereeniging „Rijnstreek-West" gaf een vrij uitvoerig betoog. De voordeelen van de bedrijf voorlichting waarvan vele leden van deze afdeeling in het loopende jaar hebben kunnen profi- teeren moet, koste wat kost, in stand ge houden worden. Het is een ommisbaar in strument geworden in de verbetering van de bedrijven. Had professor Cleophas niet gezegd, dat de boeren zorg te dragbn heb ben met hun tijd mee te gaan? En dat „met den tijd meegaan" kan op een zeer gemakkelijke engoedkoope wijze be reikt worden. Tegen slechts eon kleine contributie kan men de voordelen genieten van een bedrijfsvoorlichting, welke elk oogenblik klaar staat adviezen te geven. Nu verkeert Hoogmade in een moeilijke positie. Het is de bedrijfsvereeniging „Rijn streek-West" niet onbekend, dat in de lage landen moeite gedaan wordt om te komen tot een eigen bedrijfsvereeniging. Veel woorden, veel papier en veel conferenties zijn hieraan reeds gewijd, het resultaat is nog steeds nihil. De oorzaak zit niet in de mindere activiteit van het geformeerde bestuur, noch in de reeds aangesloten leden, die niets liever willen dan zoo spoedig mogelijk van de voordeelen van een be drijfsvereeniging profiteeren. De moeilijkheid zit in den Haag. Op het departement is men nog steeds bezig met het uitwerken van een regeling, welke basis moet geven aan een voor het geheele land geldende regeling. Moeilijkheden, vooral van financieelen aard, schijnen hier aan verbonden te zijn. De secretaris van de afdeeling, die tevens een gelijke functie verricht in het nieuwe bestuur van de bedrijfsvereeniging, zet de ondervonden moeilijkheden nader uiteen. Het aantal leden, dat bereid is zich in een bedrijfsvereeniging te vereenigingen nadert de 100, terwijl het bunderaantal naar de 2000 loopt. Dit is slechts voorloopig. Andere vereenigingen hebben hun bestaansrecht bewezen en ontplooien zich in gunstige richting. Voorts de lage landen (omvattende de dorpen Hoogmade, Rijpwetering, Oude- en Nieuwe Wetering, Oud-Ade en het Kaag- gebied) is een goede voorlichting meer dan noodig. Men hunkert er in deze omgeving naar een meer rendeerend maken van de bedrijven. Het lijdt geen twyfel of de be trokken instanties in den Haag willen hier medewerking verleenen. Wellicht zal nog meer dan voorheen op de groote trom geslagen moeten worden om den Haag te bewegen eindelijk in te grijpen en de boeren behulpzaam te zijn met het in het leven roepen van een directe voorlichting op de bedrijven. De resultaten, welke in de Rijnstreek reeds verkregen zijn, stemmen tot groote voldoening. Het blijkt wel uit de belang stelling welke de consulenten hebben voor dit soort vereenigingen. Had men in de lage landen gehoopt voor 1 Januari 1939 een eigen vereeniging te hebben, tot op heden is deze hoop nog niet vervuld. Zou derhalve Hoogmade zich van de Rijnstreek afwenden dan zou dit be- teekenen een onderbreking van de voor lichting voor eon niet bekend tijdvak. Dit risico neemt het bestuur van de afdeeling niet voor zijn rekening. Deze onderbreking zou dan wel eens kunnen leiden tot een ai- geheele afbrokkeling. Het eens begonnen werk moet voortgezet worden. Hoe gaarne de afdeeling ook de lage landen behulp zaam zou willen zijn zoolang geen concrete gegevens bekend zijn meent de afdeeling zich bij de Rijnstreek te moeten blijven aansluiten. De secretaris deelt mede, dat het bestuur van de bedrijfsvereeniging deze zaak uit voerig onder de oogen heeft gezien. In ver band met haar eigen expansiemogelijkhe den zou een definitief antwoord van Hoog made op prijs gesteld worden. Nu dit echter niet wel mogelijk is moet een af wachtende houding aangenomen worden. In een bespreking met het bestuur van de bedrijfsvereeniging werd de idee ge wekt, dat men, hoe gaarne ook met Hoog made samenwerkende, deze afdeeling niet direct noodig had voor het sluitend maken van het gebied. In eigen kring groeide de belangstelling en het ledental nam steeds meer toe. Aangezien Hoogmade aangeslo ten blijft of met. De opengevallen plaatsen van Hoogmade zullen spoedig aangevuld kunnen worden door anderen. Dit overigens verblijdende teeken van belangstelling van de zijde der boeren in dit soort bedrijfsvoorlichting (laat den Haag dit tijdig begrijpen) plaatst Hoog made voor een moeilijke positie. Besloten werd tenslotte om de bedrijfs vereeniging te verzoeken voor 1939 nog aangesloten te blijven, in afwachting van een nadere beslissing uit den Haag. De z.g. praatavonden vormden ook een onderwerp van bospreking. Een meer in tense voorlichting aan de oudere boeren wordt steeds meer en meer ingezien. Het „donkere Zuiden" gaat ons lichtend voor. In Limburg b.v. worden reeds vele van deze soort cursussen gegeven, bestaan de uit een gezelschap van 10 tot 12 boeren, die met een leeraar, een voorman van de organisatie, enz. de praktische zaken ge moedelijk bespreekt. Het stellen van vra gen over en weer, het naar voren brengen van bedrijfsmoeilijkheden en dergelijke zaken vinden bij zulke avonden bespreking. Het bestuur drong er bij de leden op aan zich voor deze soort cursussen te animee- Teneinde de jongeren in de gelegenheid te stellen meer practisch werkzaam te zijn in de verschillende bedrijven en de op gedane theoretische kennis aan de praktijk te toetsen, is het bestuur voornemens z.g. grondmonsters te doen nemen, waarbij de medewerking van de veehouders gevraagd wordt. De leiding zal berusten bij het hoofd van den landbouwcursus of de bedrijfs vereeniging. Niet alleen wordt den jongeren door deze wijze van werken liefde bijge bracht voor het landbouwwerk, doch de betrokken boeren zullen tevens een inzicht krijgen in de geaardheid van hun grond. In verband met de bewerking van dezen grond is zulks uiteraard zeer gewenscht. TER AAR Een succes. In de garage van den heer Heyns te Aardam werd een bazar gehou den ten bate van het Ter Aarsch Zwembad, waarvoor een groote belangstelling be stond, alle drie avonden. De financieele resultaten hebben ruimschoots de verwach tingen overtroffen, ja zelfs zoo, dat het be stuur met veel minder zorg dan voorheen, de inrichting kan exploiteeren. LEIMUIDEN Gemeenteraad De raad der gemeente Leimuiden zal op Donderdag 13 October a.s. des v.m. te 10 uur in openbare verga dering bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Vaststelling gemeenerekening; 4. Aanvrage crediet luchtbescherming; 5. Re clames straatbelasting; 6. Voorstel van B. en W. tot verleening van een bijdrage aan de chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn over 1938; 7. Voorstel van B. en W. tot intrek king der Verkeersverordening; 8. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener ver ordening krachtens art 6 der winkelslui tingswet 1930 no. 460 voor kapperszaken; 9 Reclames hondenbelasting; 10. Voorstel van B. en W. tot opnieuw vaststellen eener rekening courant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten; 11. Wijziging begrooting dienst 1938. En het geen verder ter tafel zal worden gebracht. E.H.B.O. In het koffiehuis van de wed. J. Sneeboer hield de afd. Leimuiden van de Ned. Vereeniging E.H.B.O. haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer K. Lissenburg. Uit het jaarver slag van den heer H. Meijer, blijkt dat er in het afgeloopen jaar 11 oefeningsavonden zijn gehouden', waarvan zes met aspirant- leden. Deze avonden werden trouw bezocht. Jammer is het dat het leden aantal met 4 verminderd is. In het afgeloopen jaar heb ben verschillende leden bij ongelukken daadwerkelijkhulp verleend, eenmaal bij een ongeluk van ernstige aard. Het nut van de vereeniging blijkt daaruit voldoen de Uit het verslag van de penningmees- teresse mej. Treur blijkt, dat de vereeni ging er financieel niet bijzonder gunstig voorstaat. In het afgeloopen jaar is er wat het materiaal betreft groote verbetering aangebracht. Nieuwe verbandmiddelen en trommels zijn er bij de leden geplaatst. Bij de verkiezing van bestuursleden werden de heeren K. Lissenburg en Chr. v. Tol herkozen. In de vacature mej. v. d. Werf werd benoemd mej. Heenk-Bergshoeff. Bij de rondvraag verzocht de heer v. 't Wout om bij alle leden waar een E.H.B.O. schild is geplaatst een verbandtrommel te plaat sen. De voorzitter deelt mede, dat de finan ciën dit niet toelaten. Getracht zal evenwel worden dit zooveel mogelijk te doen. In de sloot. Door te snel rijden is ver moedelijk een auto van een garagehouder te Sassenheim op den Vriesenweg in deze gemeente bij het nemen van een bocht in de sloot gereden. Bij toeval reed de bur gemeester van Leimuiden, komende uit de gemeente Nieuwveen, langs den weg en zag de auto in de sloot liggen. Bij omwonenden werd geinformeerd, of die iets van een on geluk wisten, maar dezen konden daarom trent geen opheldering geven. Wel hadden zij laat in den avond een nevigen slag ge hoord. Bij onderzoek bleek, dat de bestuur der er zonder lichamelijk letsel was afgeko men en zijn reis met een andere auto had voortgezet. De auto is den volgenden mor gen met een kraanwagen uit de sloot ge sleept en weggevoerd naar Sgssenheim. Getrouwd: B. C. van Galen en M. C. de Waard. Gevestigd: van Uithoorn M. van Doorn geh. met P. de Graaf van Hilver sum A. den Haan van Oude Niedorp C. Kamper geh. met C. Zethof. Vertrokken: naar Haarlemmermeer C. Leeflang naar Heemstede B. C. van Galen. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De ^aad der gemeente Rijnzaterwoude zal op Vrijdag 14 October a.s. des n.m. te 7 uur in openbare verga dering bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Vaststelling gemeenterekening 1937; 4. Voorstel van B. en W. tot opnieuw vaststelling eener rekening-courant-overeen komst met de Bank voor Ned. Gemeenten; 5. Aanvrage crediet luchtbescherming. En hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. ROELOFARENDSVEEN Missie-film. „Dwars door de wildernis", een opgave, welke goed materiaal biedt voor zeer gevarieerde bewerkingen. Tal- looze filmmaatschappijen hebben de zoo geliefkoosde wildernissen telkens weer met hun „sterren" bevolkt, om hen langs vele amoureuse verwikkelingen heen naar een happy-end te voeren. Maar de oer-bevol- king speelt in zulke films slechts een fi guranten-rol, zij behoort nu eenmaal bij het déco* van wildernis. Geheel anders is het doel der film, welke father Onderwater ons heeft vertoond, en waarin de werkelijkheid zuiver is uitge beeld. Terwijl ons de schoonste natuur-mo- numenten voor de oogen worden getooverd, zien we in het eerste gedeelte de groote on beschaafdheid, die er nog in die streken heerscht. Het tweede deel illustreert dan het godsdienstige en cultureele succes, dat door missionarissen, zusters en broeders is verkregen. Onder de pauze liet father Onderwater eenige kleedingstukken zien van 'n in- landsch opperhoofd, waarna hij iedereen en in het bijzonder pastoor Onel dankte voor het succes van dezen avond. Een amu sante „Charly Chaplin"-film besloot de avond-bijeenkomst. WOERDEN GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond. Allereerst geschiedde de beëediging van het nieuwe lid, den heer v. d. Weijden (Ge meentebelang). Een verblijdende mededee- ling voor blijkbaar alle raadsleden deed de ZOETERWOUDE GOUDEN HUWELIJKSFEEST Op 23 October hoopt het echtpaar Petrus Vergeer en Adrianus de Jong het gouden huwelijksfeest te vieren. Het echtpaar heeft altijd in Boskoop gewoond en is nu eenige jaren woonachtig bij een dochter: de fa milie Chr. van der Poel, aan de Miening alhier. De beide echtelieden zijn nog bijzonder kras; de bruidegom maakte gisteren tegen den krachtigen Zuidwester-wind nog een fietstocht naar Boskoop. De bruidegom is 74 en het bruidje 75 jaar oud. voorz., toen hij zeide, dat hij voor veler aandrang gezwicht was en goedgunstig toe stond, dat er „matig" gerookt zon worden (applaus). Een zeer langgerekte discussie ontstaat over een verzoek van den heer Voorbergen om zijn nevenbetrekkingen te mogen ver vullen als boekhouder. Dit wordt met 9 te gen 4 st. verworpen. Men gaat dan spreken over het al of niet gratis laten gebruiken van een lokaal der openbare school voor een cursus voor poli tieopleiding etc. Men vindt dit een ge meentebelang, maar eenige raadsleden vragen zich af, of men wel dezen weg op moet gaan. Zou men niet beter een subsi die kunnen geven? De voorz. vindt, dat men de goede bedoelingen van den hoofdagent van politie beter moet waardeeren, die zoo veel in het belang van de gemeente doet. Men besluit dit verzoek aan te houden om te zien of beter subsidie kan worden gege ven dan het gratis gebruik-geven van het lokaal. De verleening medewerking aanleg stra ten, met besluit: het leggen van leidingen, wordt goedgekeurd. lp verband met de verkaveling van het sportterrein worden belangrijke credieten aangevraagd ten bedrage van 24450 voor het aanleggen van nieuwe straten en we gen. Deze worden goedgekeurd, behalve het tweemaal teeren van den Oostsingel, dat door meerdere leden vervangen wenscht te worden door asfalteeren. De punten 5 en 6 (beschikbaarstelling gelden R.K. Ulo-school en L.O.-school) gaan zonder discussie onder de hamer door. Over het stroomtarief winkelbedrijf wordt langdurig gesproken o.m. door de heeren Zon, v. Beek, Weltevreden en Snel. Met 9 tegen 4 stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangtnomen, het door den heer Zon voorgestelde tarief niet over te neemn. De aankoop van een spanningstransfor mator ondervindt geen tegenkanting. De vaststelling v. h. ambtenarenreglement B. wordt eveneens rechtstreeksch aangeno men. Het voorstel van B. en W. om geen ver dere wijzigingen in dit reglement voorloo pig aan te nemen, wordt eveneens met 7 tegen 6 st. aangenomen. In de vacature-v. Doorn in de Commissie v. Bedrijven wordt benoemd de heer v. d. Heyden, voor de commissie v. Financiën eveneens de heer v. d. Heijden; voor de Commissie Vleeschkeuringsdienst de heer v .d. Heijden; voor het scheidsgerecht de zelfde. Bij de rondvraag vestigt de heer Cnosse de aandacht op den slechten toestand van den Nieuwen Dijk. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN Onderwijs. Wegens ziekte van mej. v. Fulpen is tot tijdelijke onderwijzeres aan de R.K. parochiale school aangesteld mej. v. d. Sijs van Rijswijk. ZWAMMERDAM Film middenstandsreis naar Arnhem en omstreken. Nadat de vertooning tengevol ge van den dreigenden oorlogstoestand eenige malen was uitgesteld, had gister avond de vertooning hiervan plaats. Zooals te verwachten was bestond er veel belangstelling voor. Daar waren in de eerste plaats de reizigers zelf en dan hun familieleden. Niet waar, ieder wil zichzelf en zijn familie of kennissen wel eens op de film zien. In verband met de groote be langstelling wetrden drie voorstellingen ge geven. De heeren Lodder en Zwaan, die er voor hebben gezorgd, dat de film hier kwam hebben dus wel eer van hun werk gehad. Vooraf werd vertoond een oude speel film van Herold Lloyd en een reclamefilm van de Gasfabriek. De laatste evenals de reisfilm opgenomen door den heer J. J. de Vries te Bodegraven. De reisfilm had na tuurlijk de meeste belangstelling en het zichzelf herkennen dan wel het ontdekken van familieleden en kennissen lokte vaak een hartelijk gelach uit. En zoo is dus van deze Arnhemsche reis tweemaal genoten. Eerst door de reizigers zelf en daarna door allen die deze filmver- tooning mochten bijwonen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 16