OMGEVING Wöt U iets weien? ZATERDAG 8 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 15 HILLEGOM Geboren: z. van M. A. Telkamp-Veld- huyzen van Zanten d. van E. M. Veld- huyzen van Zanten-aKray z. van H. Th. Weijers-Bakker d. van C. W. de Groot van Maris d. van A. J. Kardol-van der Beek z. van M. Warmerdam-Lippens z. van L. van der Linden-van Berkel z. van J. Nieuwenhuis-Kroon. Ondertrouwd: L. J. Brouwer en C. H. van Stein A. Teeuwen en C. Jansen A. C. Heemskerk en A. C. Berbee. Getrouwd: G. Lamens en J. M. van Maris J. van Leeuwen en A. de Rooy. Overleden: A. H. Kasteel, echtge- noote van A. de Vries 48 j. KATWIJK Geboren: Jan z. van S. v. Weeghel en H. Spierenburg IJsbrand z. van K. Meij- vogel en J. v. d. Plas Dirkje d. van P. Haasnoot en C. Guyt Floris z. van Fl Haasnoot en J. v. d. Plas Maartje d. van C. Krijgsman en K .Jonker Johanna Maria d. van D. Kruyt en M. Hoek Ber- dina d. van J. van der Niet en R. A. C. Dallinga Anna d. van J. Hus en G. Meij- vogel. Ondertrouwd: J. Heemskerk en D. Kulk L. v. Delft en C. v. d. Oever A. Vlieland en A. v. Duyn A. H. Belinfante en R. M. Abas J. Zandbergen en G. de Vries. O verled-en: W. A. Rijken, 66 jaar Wilh. Hou waard, 24 jaar Adriana van Leeuwen, 93 jaar Wed. van K. Verhart Corstiaantje Paap, 70 jaar Wed. van C. v. d. Oever. KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeluk in de Kalkzandsteenfabriek. De heer J. Noorlander, werkzaam aan de Kalkzandsteenfabriek, kreeg het deksel van een z.g. mijnketel op zijn voet en., werd hierdoor zoodanig verwond, dat direct ge neeskundige hulp noodig bleek.' Dr. H. leg de een noodverband, waarna N. direct naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden wera vervoerd. NOORDWIJKERHOUT K.J.M.V. A.s. Maandagavond zal de openingsavond van het winterseizoen van de K.J.M.V. gehouden worden. Op dezen avond zal de bondsmoderator rector L. Beune spreken over het onderwerp: „Doel stelling en verdieping in de KJMV. Tevens inleiding van het gezags-programma. Het programma voor het a.s. seizoen is weder om verschenen en belooft weer veel te worden voor de jonge middencstanders. Het bestuur heeft zijn beste beentje voorgezet om zijn leden vele leerzame avonden te be zorgen. De moderator, kapelaan van Eg- mond zal het gezagsprogram in den loop van den winter afwerken in een reeks van causerieën, terwijl verder verschillende persoonlijkheden over uiteenloopende on derwerpen zullen spreken. 24 October b.v. spreekt kapelaan Hofstede uit Leiden, vroeger kapelaan van de St. Victor-parochie alhier over: „Christus-Koning". 30 October vindt de Christus-Koning-viering plaats, welke de vorige keer zoo schitterend ge slaagd mag genoemd worden. Een huldi ging zal dien dag gehouden worden en een toewijding van alle leden der jeugdvereeni- gingen aan Christus-Koning, onder leiding van de K.J.M.V. 14 Nov. zal de oprichting der vereeniging (7 jaar geleden) gevierd worden. 21 Nov. spreekt prof. dr. A. Ste ger, over de „Nieuwe Wereldorde". 9 Jan. komt de weleerw. heer Henri de Greeve wederom een spreekbeurt vervullen. 23 Jan spreekt kapelaan van Adrichem alhier over „De liturgie der katholieke kerk". 13 Febr. zal de ouderavond en vastenavondviering plaats hebben. 20 Maart komt Paul de Waart, praten over „Apologie" en 27 Maart zal dr. Wösten, alhier een verhandeling ge ven over de H. Lijkwade. Een programma dat er wezen mag zooals men ziet! De torenklok van St. Victor. De klok welke in den ouden toren hing en vroe ger geschonken werd door H. Pennings, is opnieuw gegoten, een geschenk van den heer E. Pennings, wiens naam en die zij ner echtgenoote op de nieuwe klok staan. Zondag 23 October wordt de klok gewijd. RIJNSBURG Bloemenhandel. Een troostelooze aan blik leveren de te veld staande snijbloe men op. Van Dahlia's is op heden niets goed overgeschoten. Troschrysanthen hebben nog een gering percentage wat goed is. In de prijzen was er daardoor zeer veel ver schil. Er gingen massa's Troschrysanthen voor 3 tot 6 ct., terwijl wat nog voor goeds was overgeschoten van 14 tot 18 ct. per bos opbracht. De aanvoer is aanzienlijk kleiner geworden. De grootbloemige Chry- santhen gingen voor 5 tot 28 ct. Herfstas- ters brachten van f 0.04 tot f 0.08 op, naar gelang van kwaliteit. De laatste Gladiolus sen, die trouwens ook niet goed waren, gin gen voor f 0.20 tot f 0.40, Tritoma's f 0.30— 0.40. Rozen van f0.15tot f0.25 per bos. Hetis voor veel kweekers een zeer slechte week. OEGSTGEEST Ver. voor Luchtbescherming. In het patronaat hield de pas opgerichte Vereeni ging voor Luchtbescherming een propagan da-vergadering. Deze vereeniging stelt zich ten doel: he propageeren van de Luchtbe scherming, niet speciaal in Oegstgeest, doch vrijwel overal in den lande. Al te vaak heeft men de meening kun nen hooren verkondigen, dat er tegen luchtaanvallen niet te beschermen valt. Niets is minder waar en daarom is het verheugend, dat verschillende ingezetenen onzer gemeente zich hebben vereenigd met de bedoeling om te trachten hun medebur gers door woord en geschrift te doordrin gen van de mogelijkheid van bescherming van eigen huis en hof, en van het verlee- nen van bijstand aan anderen. De voorzitter, de heer Senn van Basel, sprak bij de opening zijn voldoening uit over de belangstelling. Onder de aanwezi gen merkten we- op: Burgemeester van Ger- revink, Pastoor Looijaard, Vice-admiraal Gooszen. Burgemeester van Gerrevink sprak, op verzoek van den voorzitter een kort inlei dend woord, waari spreker aanspoorde tot steun aan de vereeniging. De voorzitter, de heer van Basel, beant woordde in een helder betoog de vragen: Wat is Luchtbescherming? Wat heeft men er mede voor? Wat wordt er mede be reikt? Breedvoerig toonde spreker aan de nood zakelijkheid van luchtbescherming. Im mers, de gevaren uit de lucht zijn bij oor log heel wat ernstiger dan aanvallen te land en te water. Ter verwezenlijking van het doel is aller medewerking noodig. De gevaren, in een modernen oorlog te worden meegesleept, bestaan ook voor ons land. Het lidmaatschap der vereeniging is 50 cent per jaar, wat voor wel haast niemand eenig bezwaar kan zijn. Het hoofd van den luchtbeschermings dienst voor Oegstgeest, de heer Gooszen, gaf vervolgens aan de hand van een situa- tiekaart een uiteenzetting, hoe de dienst te Oegstgeest werkt en wat er nog moet wor den gedaan ter vervolmaking. Spreker wees op het feit, vele medewer king te hebben ondervonden uit midden standskringen, doch dat de z.g. park-bewo ners zich nog te veel afzijdig houden. Na dat eenige gestelde vragen tot genoegen waren beantwoord, werd de bijeenkomst onder dankzegging voor de belangstelling door den voorzitter gesloten. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy heeft de Hanze een al- gemeene bijeenkomst gehouden, die, helaas, slechts matig was bezocht. Na be handeling der ingekomen stukken werd besproken het houden van een triduum, waarvoor men de vastentijd wel het meest geschikte tijdstip achtte. Vervolgens be handelde men de agenda van de a.s. Cen trale Raadsvergadering, die, integenstel- ling met de vorige maal, weinig aanleiding gaf tot opmerkingen. Eenige winkeliers bepleitten het organiseeren eener winkel week omstreeks St. Nicolaas. Besloten werd aan de leden-winkeliers een circu laire te zenden, met de vraag of zij in be ginsel bereid zijn hieraan mede te wer ken. Indien een voldoend aantal bevesti gend antwoordt, zal het bestuur zich in verbinding stellen met de Middenstands- Centrale. Geboren: Elze Marianne Caroline, d. van P. G. Krijnen en C. J. L. Mulder, Nas- saul. 54 Christina Jacobi, d. van A. W. Koud ijs en J. M. Groenendijk, O. Rijn- zichtw. 20 Agnes Friedericke Maximi- liana, d v.an O. A. P. Gottlieb en M. A. Drathen, Juffermansstr. 56 Wilhelmina Anna Theresia, d. van P. J. Hogervorst en C. M. Hogedoorn, Dorpsstr. 82 Jacobus Nicolaas, z. van S. N. van der Salm en C. M. v. Leeuwen, Haral.trekvrt. 15 Jo hanna, d. van F. Heemskerk en C. Schone- veld, alVkenburgerweg 8 Willem Cor nells, z. van G. V. de Groot en A. Th. de Ridder, Rhijng.str.weg 29 Pietronella Theodora Gerritje, d. van G. Nagtegaal en C. v. d. Zwart, H. Morschweg 102. Ondertrouwd: R. de Vries 23 j., tandarts wonende te Utrecht en I. W. Naar 24 j., wonende alhier A. P. Koning 26 j. wonende alhier en Jkvr. C. J. van de Poll 25 j., wonende te Leiden G. J. Blomsma 29 j., wonende alhier en M. P. v. d. Horst 20 j., wonende te Leiden F. B. Sanders 27 j., wonende te Batoe-Djamoes N.-I. en E. H. Brouwer, wonende alhier G. Wolbersen 22 j., wonende te Leiden en J. J. Hoogendoorn 22 j., wonende alhier. Overleden: M. C. van Peijpe geb. de Koning 67 j. A. Stoutjesdijk geb. Knoops 79 j. Gevestigd: J. H. Sonneville, verpl. Endegeest van den Haag H. W. A. van Laarhoven, verpl. Endegeest van Rosma len A. Verburg,d.b. Endegeest van Am sterdam J. C. H. M. Verkuijl, verpl. En degeest van Rosmalen G. A. A. Mid- denberg, Wilhelminapark 33 van Leiden A. M. Hoogeveen, db. Zoutkeetlaan 2 van Leiden K. A. F. Houwert en vr., arts Ch. de Bourbonlaan 8 van Leiden L. Wassenaar en vr., Duivenvoordestr. 43 van Leiden M. de Roode, db. Duiven voordestr. 43 van Leiden W. J. Th. Jon- gerius, Emmalaan 22 van Amsterdam E J. Wesseldijk, filmoperateur de Kempe- naerstr. 107 van Zwolle M. J. Steggerda, verpl. Endegeest van Leiden K. L. Wa- let, kinderj. Warmonderweg 12 van Rot terdam A. W. Wittkampf, bloemist de Kempenaerstr. 21 van Vledder L. R. Abas, montess.leidster Geversstr. 46 van Amsterdam J. M. Langendam h. i. d. h. Wilhelminapark 7 van Rotterdam M. J. Nijkamp, Nassaulaan 14 van Den Haag A. J. Hoogervorst, db. A. van Burenlaan 13 van Voorhout P. Oomes, verpleegster Warmonderw. 80 van Leiden H. Th. van Cïriep, Kou, Piin. hêtp»°h°rbii altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders'per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd,.Mijnhardtjes"2st I0ct.Doos50ci Beers, Rhijngeest.weg 30 van Duisburg Dt. Raden Adjeng S. Pratomo, Rhijng.str. weg 153 van Bagan Si Api Api N.-I. L. N. Ko, Juffermansstraat 7 van Mage- lang N.-I. Karjoso, bediende Warmon derweg 6 van Bandoeng N.-I. M. A. van der Gaag, db. Nassaul. 28 van Leiden A. J. Bervoets, db. Endegeest van Was senaar M. va nden Berg, reiziger Duin- zichtstr. 33 van Colombes Fr. Raden Mas G. Pratomo, Rhijng.str.weg 153 van De Haag H. J. Teltscher, kwek. zendel. Leidschestraatweg 11 van Zaandam I. J. Rerdijk, Emmalaan 31 van Leiden W. van 't Hart, tuinder Haagschestraatweg 3 inw., van Alkemade. Vertrokken: W. J. Gunning van Leidschestraatweg 2, inw., naar Utrecht, K. Nieuwstr. 25 B. P. Zwarenstein van Em malaan 47, inw., naar Bandoeng, Draga- vveg 42 M. E. Loeffen, d.b. van Wijtten- bachweg 53 naar Lünen, Dt. C. Steene- veld, h. i. d. h. van Leidschestraatweg 9 naar Delft, Doelenstr. 80a O. Rhijns- burger, db. van L. v. Oud-Poelg. 10 naar Wassenaar, Ara weg 11 H. P. Schaap, van Ledschestraatweg 16 naar R'dam, Schiet- baanstr. 48 J. Bita, baboe van Rhijn- geesterstr.weg 159 naar Ned.-Indië F. Goekoop van L. de Col.laan 3, inw., naar Utrecht,' Schr. v. d. Kolkstr. 7 J. Bonda van Leidschestraatweg 3, inw., naar Utrecht, L. Nieuwstraat 103 H. J. Boors- ma, chemicus van Warmonderweg 24 naar Parijs (Fr.) H. J. M. Boonacker en gez., van Julianal. 14 naar Hilversum, Zonne- laan 15 J. M. Grootenboer en gez., verz. insp. van Juffermansstr. 19 naar Voor schoten, Veurscheweg 78 P. H. Teunis- sen en gez., arts van Emmal. 15 naar Arn hem, Apeldoornschew. 264 A. A. W. Fransen van de Putte van Warmonderweg 22 naar Sydney (Australië) B. Elvé van Wilhelminaperk 34 naar R'dam, Kral. Pias- laan 90a C. J. M. Menssink van Rhijn- geesterstr.weg 6 naar Sterkrade, Dt. A. vna Driel, verpl. van Endegeest naar Gou da, van Itersonziekenhuis M. E. H. Re geer, verpl. van Endegeest naar Leiden, Groenhovenstr. 26 J. J. Ravelli, teeke naar van Emmal. 12,inw., naar A'dam, Weteringschans 39hs E. M. M. van der Vliet geb. Heisterborg van Nassaul. 58 naar Medam N.-I. Gr. Vogelzang van Ende geest naar Loosdrecht, Nieuwendijk A. M. Bijeveld geb. Bouwman van Balistr. 4, inw., naar Leiden, Nieuwstr. 27a M. Maat, vei-pleegster van Endegeest naar R'dam, Kettingstr. 67 H. Eikelenboom, verpl. van Nassaul. 45,inw., naar Amster dam, le Helmerstr. 104 W. A. van Ben ten, db. van Warmonderw. 16 naar Lei den, Fruinlaan 5 J. K. Kranen van Ge versstr. 50 naar Leiden, W. Singel 89 F. J. Rcosen en gez., opticien van Nassaul. 47 naar Leiden, K. Galgewater 1 M. de Jong, analyste van Duivenvoordestr. 14 naar Breda, Nw. Boschstr. 11 A. Pen- nenburg, db. van Rhijngeest naar Leiden, Lammenschansweg 20 W. J. de Jongh van H. Morschweg 16,inw., naar Leiden, Schimmelstr. 2 M. C. Segaar, db. van L. v. Oud-Poelg. 24 naar Leiden, Heeren gracht 35 - E. Willems geb. de reVede, van Duinzichtstr. 31 naar Leiden, P. Kru- gerstr. 21 G. van Delft geb. de Best van Rijnsb.weg 135, inw., naar Rijnsburg, Bui- tew. 12 -r- C. Willems, wegenbouwer van Haarl,tr.vrt. 22, inw., naar Leiden, P. Kru- gerstr. 21 A. Beekhuis en gez., monteur van Javastr. 18 naar Rijnsburg, Oegstgees- terweg 3b D. F. Merz, landbouwing. van Rhijng.str.weg 50a naar Leiden, Lammen- schandsw. 4. Verhuizingen binnen de ge meente: A. Kerkvliet, db. van Haarlstr.- wge 2 naar Koninginnelaan 12 C. J. M. v. d. Eist geb. Coebergh van Oranjel. 20, inw., naar Warmonderweg 82 J. A. van Abswoude en gez. van O. Rijnzichtweg 5 naar Balistraat 15 Th. Goedemans en gez. van Balistr. 15 naar Javastr. 18 H. van Elburg, db. van Terweeweg 36 naar Koninginnelaan 6 L. Verhaar van Rhijn- hofweg 15 naar Sumatrastraat 40 I. Verhoeven van Wijttenbachweg 47 naar Rhijng.str.weg 52 J. C. Bakker en gez. va O. Rijnzichtweg 19 naar Wijttenbach weg 93 L. Kretzschmar van Endegees- terstraatweg 8 naar Endeg.str.weg 9 D. Beekman, db. van de Kempenaerstr. 20 naar Nasaulaan 8 G. C. van Leeuwen, db. van Nassaulaan 8 naar Emmalaan 49 G. C. Brouwer van Van Assendelftstr. 4 naar de Kempenaerstr. 54 W. H. van Wetten, db. van Oranjel. 22 naar Oranje- laan 30 P. de Wilde en vr. van Suma- trastr. 26 naar Soembastr. 32. VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. Woensdag 5 Oct. hield de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" haar keleijksche bijeenkomst. De opkomst was goed. Na opening door den voorzitter kreeg de moderator het woord. Het onderwerp luidde: „Wat wil het Joodsche Zionisme". In het kort kwam het op het volgenden neer. Na de verwoesting van Jeruzalem (70 na Chr.) verspreiden de Joden zich over de geheele wereld. Langzamerhand komt er, na vele eeuwen, een verlangen, een streven naar een eigen vaderland. Engeland, in den wereldoorlog geholpen met veel geld van, in den handel rijk geworden Joden, zooals Morgan Rothschild, biedt hem ver schillende gebieden aan o.a. Madagaskar. Dit is echter hun streven niet. Palesti na willen zij hebben met een vernieuwd Jeruzalem gis hoofdstad. Zionisme heet nu de beweging, genoemd naar Sion, de berg bij Jeruzalem, waarop de tempel gebouwd was. Natuurlijk komen zij daarbij in strijd met de Arabieren, die voor hun belangen opko men. Nu nog vertrekken er jaarlijks duizenden Joden naar Palestina, vooral uit Duitsch- land; nu nog zijn relletjes aan de orde van den dag. Intusschen is de hangende kwestie een steen op het hart van Engeland, die eener- ziids de belofte aan de Joden wil houden, anderzijds de Arabieren, die een zeer groot gedeelte vormen van de bevolking van zijn koloniën, niet wil kwetsen. Wie zal over winnen? Na dank gezegd te hebben aan den spre ker, sloot de voorzitter de vergadering met den K.J.M.V.-groet. Vrienden, aspirant-leden, denkt aan den cursus Woensdag a.s. te 8 uur. Weest allen op tijd. Tot slot: maakt propaganda voor onzen dansavond op 30 Oct. Tot weerziens. Damvereeniging. In café „Overbosch" heeft gisteravond de heer W. Huisman, kampioen-dammen van Leiden en omstre ken, een simultaan séance gegeven voor de leden van de Voorschotensche Damvereeni ging. Van de 15 gespeelde partijen werden er 9 door den kampioen gewonnen, 4 par tijen eindigden in remise, n.l. tegen de hee- ren J. van Bemmelen, W. H. J. Ju, P. Hak ker en Chr. v. d. Lee, terwijl 2 partijen werden verloren tegen de heeren G. v. Bemmelen en J. C. de Graaf. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag a.s., 10 October, na de Congregatie, verplichte bij eenkomst der gezellen. De vice-praeses zal spreken over „beschaving", verder zijn er belangrijke mededeelingen, zoodat ieders komst dringend is gewenscht. Geboren: Henricus Johannes Maria z. van C. PJ. P. Kortekaas en P. C. van Ryt Adrianus Cornelis z. van P. D. v. d. Drift, en J. M. Broekhof Cornelis Jacobus Ma ria z. van J. C. van Rijn en C. A. M. v. d. Salm Anna Ignatia Gerarda d. van H. A. G. M. Walenkamp en E. H. A. B. Iserief Maria Helena Johanna d. van J. Ch. C. Nieuwveen en A. v. d. Zwet Christiaan z. van, H. v. d. Drift en C. J. Keyzer. Getrouwd: J. Schoeneveld jm. 29 j. en A. E. Hoogewerf jd. 26 j. L. R. Kal lenberg jm. 23 j. en L. J. van Seggelen jd. 22 j. J. G. van Beek jm. 24 j. en E. Phi- lippo jd. 23 j. A. E. M. Hanlo jm. 36 j. en M. G. Schölvinck 28 j. E. N. Stefels 24 j. en P. C. M. van Nobelen 21 j. Overleden: Petrus Kortekaas 66 j. ge huwd met Th. Berg H. J. M. Kortekaas 2 Va dag. WASSENAAR „Blauw Zwart". Door de R.K. Sport- vereeniging „Blauw Zwart" werd in het Vereenigingsgebouw een ledenvergadering gehouden. De voorz. riep in zijn openingswoord in herinnering terug wat de leden van „BI. Zwart" in de laatste maanden hadden be reikt. In het bijzonder wees hij op het suc ces op 1 September ter gelegenheid van de Kon. Wilhl. feesten in den estafette-loop behaald. Hij spoorde de leden aan, op de zen weg voort te gaan, zich te blijven oefe nen, opdat steeds betere resultaten zullen worden verkregen. Verder wees spr. den leden op den plicht, om, indien het gevraagd wordt, offers voor de vereeniging te brengen en het werk van het bestuur en elftal-commissie te helpen verlichten. Hierna was aan de orde een voorstel van het bestuur, om te besluiten tot aankoop van de opstallen op het voormalig sportter rein van de R.K. Sportvereeniging Leiden, staande ou Zuydwijk. De voorz. memoreer de den loop der onderhandelingen en deel de mede, dat de vereeniging, dank zij de hulp van vooraanstaande ingezetenen in Wassenaar in de gelegenheid is het bezit van een tribune met ruim 200 zitplaatsen, een dubbele kleedgelegenheid, een cantine zekeren. Na eenige discussie werd het voor- en een complete watervoorziening te ver stel met algemeene stemmen aangenomen. De voorz. feliciteerde de vereeniging met dit besluit en sprak de verwachting uit, dat de supporters dit bezit op de juiste waarde zouden weten te schatten. In een tweetal vacatures voor de elftal- lencommissie werd voorzien door de be noeming Van de heeren W. van der Kleij en A. Zandvliet. Voorts werd een terrein- commissie ingesteld, waarvoor zich een vier tal leden beschikbaar stelden. Daarna leidde de voorz. het junioren- vraagstuk in. Geklaagd werd, dat de ver eeniging zoo weinig junioren telt, hetgeen geweten werd aan de geringe belangstel ling van de jeugd eenerzijds en aan het feit dat het meerendeel der jongens van an dere vereenigingen lid zijn, waardoor het lidmaatschap van de voetbalvereeniging fi nancieel te bezwarend wordt. Aan het bestuur werd overgelaten te trachten het aantal juniorenleden op te voeren. Nog werd besloten zoo spoedig mogelijk met de indoortraining aan te vangen. Na behandeling van eenige zaken van huishoudelijken aard werd de vergadering gesloten. Gevestigd: E. Alolas, N.H., dienstbo de, uit Den Haag, Berkenlaan 3 P. H. v. Altena en gezin, N.H., zonder beroep, uit Rijswijk (Z.H.), Jonkerlaan 18 A. E. K. Bruyn, N.H., zonder beroep, uit Heteren, Amazonelaan 6 J. Ephraim, N.H., on derwijzers, uit Leiden. St. v. 's Gravesan- deweg 47 M. M. J. Ephraim, N.H., zon der beroep, uit Leiden, St. v. 's Gravesande- weg 47 Th. Galob, R.K., vreemd., dienst bode, utt Opsterland, L. Kerkdam 21 J. W. Grabau, geen, kantoorbediende, uit Rot terdam, Pr. Marielaan 17. H. J. M. Hafke- meijer, en gezin, R.K., beëdigd makelaar, uit Breda, Deijlerweg 95 H. Hanke, vreemd., R.K., dienstbode, uit Den Haag, Bloemcamplaan 27 M. C. Heiboer, geen, zonder beroep, uit Soest, Gr. Haescbroek- scheweg 1 A. G. Le Heux, D.G., zonder Het Katholiek Comité van Actie «Voor -God" schrijft ons Het Licht der Persoonlijkheid. Het licht der Persoonlijkheid. De geheele Katholieke persoon lijkheid is niets anders dan een lantaarn, waarin de persoonlijk heid van Christus als Licht brandt. Want van wien zon licht en klaarheid kunnen komen dan van Hem? Er zijn verschillende lantaarns, doch er is slechts één lichtbron, en het Licht is meer waard dan de lantaarn. Langbehn. beroep, uit Voorschoten, Koninginnelaan 3 B. Heijnen (gehuwd met P. var» Schie), R.K., zonder beroep, uit Rotterdam, Haven straat 6 K. Hirschfeldt en gezin, geen, vreemd., zonder beroep, uit Noordwijk, Bloemcamplaan 72 B. D. Kool, N.H., chauffeur, uit Den Haag, Zij liaan 8 C. S. ten Bruggencate, geb. Menko Hartogensis en zoon, N.I., zonder beroep, uit Ten Haag, Berkenlaan 3 A. Moes, N.H., groenten- handelaar, uit Den Haag, Louisestraat 5 A. M. Monster, N H., dienstbode, u't Moer- kapelle, Hooge Klei 1 E. M. G. Moors, R.K. 1.1. verpleegster, uit Woensdreeht, Eikenlaan 3/5 Jhr. A. Th de Mura't en gezin, N.H., vertegenwoordiger, uit Den Haag, Hertenlaan 2 C. Nederkoorn en ge zin, N.H., zonder beroep, uit Haarlem, St v. 's Gravesandeweg 74 C. A. A. Nedcr- veen, R.K., 1.1. verpleegster, uit Bergh (Gld.), Eikenlaan 3/5 A. C. Noordev- vliet, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Pr. v. Wiedlaan 6 H. L. A. Obrcen en vrouw, geen, makelaar in assur., uit den Haag, L. v. Rh. v. Rhemenshuizen 17 H. van Oos trum, N.H., landarbeider, uit Haarlemmer meer, Rijksstraatweg 711 M. A. Ouds- hoorn, G.K., dienstbode, uit Leiden, v. Z. v. Nijeveltstraat 18b W. M. N. Oudshoorn, R.K. chauffeur-monteur, uit Brussel, Ro- zensteinstraat 9 H. Penon en gezin, elec- tro-techn. ingenieur, uit Den Haag, Burcht laan 11 M. Rademaker, N.Hzonder be roep, uit Culemborg, Gr. Hoefijzerlaan 15 O. Rhijnsburger, G.G., dienstbode, uit Oegstgeest, Araweg 11 P. Schiffblinker, R.K., dienstbode, uit Den Haag, v. Calcar- laan 38 (vreemd.) L. J. Stolk, geen, zon der beroep, uit Voorburg, Groot Haese- broekscheweg 23 F. Sijperda, e: 1 vrouw, geen handelsreiziger, uit den Haag, Pa- peweg 20. M. Titel, vreemd. R.K.. dienst bode, uit Den Haag, Wittenburgerweg 174. M. Verkade, geen, boomkweeker, uit Boskoop, Santhorstlaan 33. G. J. F. Vinke- steijn, R.K. binnenhuis-architec+. uit Den Haag, Kerkstraat 72 M. de Vries, N.H., diepstbode, uit Rotterdam, Schouwweg 106 M. v. d. Winkel, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Wassenaarscheweg 14 J. E. van der Zande, R.K. dienstbode, uit Breda, Deylerweg 95. Vertrokken: W. G. H. van Leeuwen, naar Bakel, Missiehuis M. P. Thoenes, naar Den Haag, van Stolkweg 7 H. Schutte, naar Den Haag, Schalkburger straat 137 H. Schutte, naar idem J. H. Schutte, naar idem. A. Derksen, naar Amsterdam, Egstraat 28II M. Husken naar Rotterdam, Gr. Kerkplein 56b M. Hanselaar, naar den Haag, v. Hoornbeek straat 85 J. E. Ouwehand, naar Delft, Havenstraat 11 M. J. A. v. Sillevoldt, naar Ede, Lunteren, Kastanjelaan 7 E. Franz naar Apeldoorn, Mathuzalemlaan 76 C. v. d. Ende, naar Den Haag, Fran cois Valentijnstraat 69J. B. M. Blan- kers naar Haarlem, Rijksstraatweg 26 T. v. d. Meulen naar Voorburg, v. Naaldwijk- straat 225 A. Bouwmeester naar Den Haag, v. Boetzelaerlaan 100 J. W. Teu- nissen naar Leiden, Thorbeckelaan 46 P. Koppe, naar den Haag, J. Maetsuycker- straat 93 N. van Haren naar den Haag, Javastraat 60 F. J. Hekking naar Den Haag, Irisstraat 169 G. Nell, naar Enge land, Spalding. J. S. Vrijmoed en vrouw naar den Haag, Zusterstraat 80 M. Bac- kauf naar Duitschland E. A. Glatzel naar Duitschland L. Drukhorst naar Duitsch land G. H. Dessing naar Ooltgensplaat, R.K. pastorie Achthuizen E. de Vries naar Delft, Noordeinde 19 Th. C. M. v. d. Hoeven naar Leidschendam, Pr. Julia- naweg 52 A. B. M. v. d. Schoot naar Heemstede, L. de Keylaan 9 C. G. v. d. Kamp, naar Lisse, Heerenweg 219 C. v. d. Poll, naar Voorburg, Pr. Mariannelaan 238 C. Polderdijk naar Wormerveer, Zaanweg 59 I. Bognaz, naar Den Haag, Pahudstraat 141 M. Kasper, naar Hagen, Did. G. Guderlei, naar den Haag, N. Dil lenburgstraat 15 A. Bennema naar Ha ren, Gr., Molenweg 36 A. M. A. Robertz, naar Hillegersberg, Plasoord 34 C. Smits, naar Amsterdam, Rozengracht 60 Vraag: Kunt U mij ook zeggen of op de nummers 006998 en 031998 ook een prijs is gevallen van de Nationale Paasch- loterij Kath. Comité van Actie voor God, Heemstede? Antwoord: Van deze loterij zijn in Mei en Juni regelmatig de trekkingslijs- ten verschenen, wat ook in de kranten is bekend gemaakt. U zult dus een trek- kingslijst moeten aanvragen bij bovenge noemd comité Postbus 2, Heemstede.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15