NIEUWS Nederlandsch Katholiek Comité voor slachtoffers van geloofsvervolging Reeds voor f 190.000 hulp verleend Burgerlijke Stand AGENDA VRIJDAG 7 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; f 2.5Ü per kwartaal. Bij onze agenten ^0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? BUIIG EN KOUD. De Bilt seint: Verwachting: Krachtige tijdelijk storm achtige, later afnemende Zuid-Westelijke wind aanvankelijk betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijk regen, later opkla rend met regen of wellicht hagelbuien, aanvankelijk zelfde temperatuur, later iets kouder. Hoogste barometerst.: 768.1 te Weenen. barometerst: 722.6 te Seydisfjord. De gisteren gemelde Oceaan-depressie trok met groote snelheid ongeveer langs den zestigsten breedtegraad en ligt thans met een diepe kern bij Schotland. De dalin gen van den luchtdruk aan de Oostzijde deden reeds gistermiddag in Ierland en gisteravond in Engeland de barometerver anderingen van stijgen in dalingen over gaan. Hedenmorgen steeg de luchtdruk nog in Zweden en in het Oosten van Centraai- Europa en daalde op het Zuidelijke deel der Noorsche kust en in het geheele Wes ten tot in Miden-Engeland. Ook op IJsland is de luchtdruk sterk dalende. De' wind kromp in onze omgeving tot Zuid-West en Zuid en in de bovenlucht valt een sterke stijging van de temperatuur te constatee- ren. Ook de Alpenstations melden betrek kelijk hooge temperaturen en zeer gerin ge vochtigheid en een wolkendek onder de toppen. Uit het Westen naderen echter opnieuw polaire luchtmassa's. De begren zing der nieuwe luchtmassa's lag heden morgen over de Schotsche Hooglanden, over Wales en het Kanaal van Bristol en beweegt zich snel naar het Oosten. Het is te verwachten, dat de wind in den loop van den dag uit Zuid- West blijft en nog in kracht zal toenemen, waarbij de lucht betrok ken blijft en regen waarschijnlijk is. Later gaat de wind naar West om en herneemt het weer het buiige karakter. LUCHTTEMPERATUUR. 11.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamidag 5.56 uur tot Zaterdagmorgen 5.41 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 8 Oct. voorm. 1.35 en nam. 2.uur. Maan op 16.22 uur Vrijdagmiddag. Maan onder 5.04 uur Zaterdagochtend. (Zondag 9 Oct. volle maan). S torm waarsch u wingsdienst. Geseind op 7 October te 8.21 uur aan alle posten: Weest op uw hoede. HET VERMISSEN VAN DE „HUNZE 13" Nader vernemen wij nog, dat het schip Maandagavond in de Oranjesluizen is ge schut, tegelijk met een der vrachtbooten op Enkhuizen. De kapitein van deze vracht boot deelde don opvarenden van de „Hunze 13': mede. in verband met het stormweer te blijven liggen, waarop de bemanning der „Hunze 13" antwoordde, toch wel te zul len vertrekken. De directie van de „Hunze" ontving vele aanwijzigingen, die alle nauwkeurig werden nagegaan. Alles werd in het werk gesteld om ook maar iets van het vermiste vaartuig te vernemen, echter zonder resultaat. Men vermoedde aanvankelijk, dat de vrachtbot hier of daar een schuilplaats had fezoch.t tegen den krachtigen storm om te wachten tot kalmer weer. In dat geval zou het schip dan zeker Woensdag of Don derdag Groningon hebben kunnen berei ken. Ook verkreeg de reederij geen mede- deeling, dat het schip in een of andere ha ven was aangekomen, hetzij in Enkhuizen of elders. In normale omstandigheden had de „Hunze 13" Dinsdagmorgen te Harlingen moeten aankomen, doch, aangezien vele schepen wegens het zware weer bleven liggen, dacht men, dat dit ook met de „Hunze 13" wel het geval zou zijn. De directie van de Groninger-Rotter- damsche stoomboot maatschappij heeft zich Liefdeplicht en eere-taak voor de Nederlandsche Katholieken Het Nederlandsch Katholiek Comité voor slachtoffers van Geloofsvervolging schrijft ons: Heel katholiek Nederland neemt bijna dagelijks kennis van het leed, de verdrukking, de vervolging en ter reur, welke buitenlandsche katho lieke geloofsgenooten te verduren hebben van de zijde van regimes, welke de uitroeiing van het Christen dom en speciaal van het Katholicisme op het program hebben staan. Dat het leven van velen en juist van de besten ondraaglijk wordt gemaakt, dat velen uit lijfsbehoud gedwongen zijn hun vaderland met achterlating van haardstee, have en goed te ont vluchten: iedereen weet ook dat. Dat deze bannelingen, van alles verlaten, ergens moeten terecht komen, en dat een groot aantal van hen in Neder land vertoeft, ook dat kan men zich nog waar maken. Men heeft een tikje, of veel mede lijden, maar dat per slot van rekening het medevoelen moet worden omge zet in Nederlandsche guldens om daad werkelijk te kunnen zijn, dat schijnt nog geenszins tot het katholieke volk van Nederland te zijn doorgedrongen. Twee en een half jaar geleden werd hier in Nederland het Katholiek Co mité voor slachtoffers van Geloofsvervolging in het leven ge roepen. Het stond voor een bijna boven- menschelijke taak, niet alleen vanwp^e het zeer veel omvattende werk; dat v zat aan het inwinnen van inlichtingen trent de vluchtelingen, de grensmoeilijk- heden, het in orde brengen der papieren, de verblijfsvergunningen, de materieele verzorging en huisvesting, de bemoeiin gen om de ballingen elders dan in ons land weer uitzicht op eenigerlei werk kring te geven, de emigratie-formalitei ten en beslommeringen van alle mogelijke aard. Neen, niet alleen vanwege dat alles was de taak schier bovenmenschelijk, maar vooral ook, daar dag in dag uit de finan- cieele zorgen bijna onoverkomelijk waren. Om eenig denkbeeld te geven èn van de omvang van het werk èn van de finan- cieele zorgen, zij vermeld, dat er met in begrip van de uitgaven voor de Spaan- sche vluchtelingen, reeds 190.000 gul den voor het allernoodzakelijkste levens onderhoud werd uitgegeven. In het Comité hebben zitting een ver tegenwoordiger van elk der diocesen, een vertegenwoordiger van elk der nationale R. K. standsorganisaties en voorts een aantal personen, wier actieve medewer king op eenigerlei gebied op prijs wordt gesteld. Thans reeds hebben zitting, on der voorzitterschap van prof. dr. J. Schmut- zer: H. J. C. Venings, H, J. Kuiper, J. A. Kolkman, mr. J. de Vreeze, J. Asberg, A. C. de Bruijn, P. J. S. Serrarens, Jos. van Mackelenbergh, mgr. P. Groenen, pastoor F. Stokman, deken J. F. A. Bots, rector P. Mommersteeg, dr. A. Cornelissen, me vrouw D. SchmutzerHendriks, mgr. dr. H. Poels, mr. H. van Haastert, mr. F. Bachg, aalmoezenier J. F. J. van der Ma den, J. P. Born, A. J. Luijf, mr. dr. E. J. E. M. M. Jaspar en J. H. Waterborg. De dagelijksche leiding is in handen gesteld van een uitvoerend comité, onder voorzitterschap van den heer H. J. C. Venings. De stand der financiën is op het oogenblik zoo, dat het werk eigenlijk zou moeten worden stopgezet, ware het niet, dat het Doorluchtig Episco paat met het comité van meening is, dat katholiek Nederland zijn plicht zal kennen en volbrengen, op een wijze, die ondubbelzinnig zal uitwij zen, dat het katholieke Nederland- vanmorgen in verbinding gesteld met de reederij-Koppe, welke haar inspecteur te Enkhuiz enverzocht naar het nabij Edam gesignaleerde wrak te vertrekken om te onderzoeken of dit inderdaad de vermiste „Hunze 13" is. Het is n.l. niet uitgesloten, dat de vermiste vrachtboot op enkele kilo meters uit de kust van Edam heeft gevaren Het wrak gevonden? De inspecteur van de reederij Koppe, die hedenmorgen vroeg met een boot van het loodswezen van Enkhuizen naar het wrak op enkele kilometers uit de kust van Edam is vertrokken, keerde tegen twaalf uur te Enkhuizen terug. Hij deelde mede, dat men wel kan aannemen, dat het hier het wrak be treft van de vermiste „Hunze 13". Men heeft na peiling vastgesteld, dat de lengte geheel overeenkomt met die van de „Hunze 13". Het wrak ligt ge heel onder water, he levert een groot gevaar voor de scheepvaart op, zoodat men een boei heeft aangebracht, op de plaats waar het schip ligt. Het stormachtige weer heeft het onder zoek ten zeerste bemoeilijkt. De inspecteur van de Groninger-Rotter dammer stoomboot maatschappij, die zich vanochtend te Amsterdam bevond, heeft zich naar Volendam begeven om te trach ten het schip met een roeiboot te bereiken. sche volk dezen christenplicht niet als drukkenden plicht, maar als een eere- taak opvat. De gelegenheid zal katholiek Nederland daartoe worden geboden op Zondag 9 Oc tober. Op verlangen en met speciale aan beveling van het Doorluchtig Episcopaat zal er op dien dag in alle katholieke ker ken van Nederland onder alle H.H. Mis sen een collecte met open schaal worden gehouden voor het comité Voor God en voor het Katholiek Comité voor slacht offers van geloofsvervolging gezamenlijk; de opbrengst van deze collecte zal in be langrijke mate ten goede van de slacht offers der geloofsvervolging komen. Katholiek Nederland zal zich bewust zijn, dat zelfs het grootste individueele geldelijke offer, dat men zou willen bren gen, toch nog klein is in vergelijking met het offer dat de tallooze vluchtelingen voor hun geloof, en voor de belijdenis daarvan, hebben moeten brengen. Iedere katholiek moge zich met behulp van een potloodje en papiertje een denkbeeld vor men van het enorme bedrag, dat er noo- dig is om de honderden vluchtelingen in Nederland het alleronontbeerlijkste voor levensonderhoud te verschaffen. Maar als men ziet, dat er in Nederland nog honderdduizenden guldens bijeen ge bracht kunnen worden voor de redding van Artis, dan behoeven wij er niet aan te twijfelen, of katholiek Nederland zal zieh op katholieke en grootmoedige wijze het lot van de honderden in ons land ver blijvende katholieke bannelingen aan trekken. Men geve a.s. Zondag dus royaal. Het onderhoud van eiken vluchteling kost gemiddeld 1 per dag. Iedere katholiek zij bereid om één dag één vluchteling te onderhouden. Katholiek Neder land kenne zijn liefdeplicht en zijn eere- taak! Eén dag één vluchteling van het aller noodzakelijkste te voorzien; er zijn hon derdduizenden katholieken die dat kun nen en willen! COLLECTE VOOR DE COMITé'S „VOOR GOD" EN „VOOR DE SLACHTOFFERS DER GELOOFSVERVOLGING". Aan de Geestelijkheid van ons Bisdom. Wij zijn er dagelijks gétuigen van, met welk een fanatisme en met welke gewel dige machts- en propagandamiddelen het communisme, het nieuw-heidendom, de vrijdenkers- en godloozenbeweging den godsdienst bestrijden. In een gemeen schappelijk schrijven van 10 September 1936 heeft het Hoogwaardig Episcopaat de gelooyigen opgeroepen niet werkeloos toe te zien, doch ons kostbaarste bezit met alle krachten te verdedigen. Tegelijk riep het de hulp in voor de tallooze slachtoffers der vervolging, die om hun trouw aan het geloof alles verloren heb ben en wier geloof zelfs op den duur ge vaar loopt, als zij door hun medebroeders aan hun lot worden overgelaten. Wij betuigen onze tevredenheid over de werkzaamheid der beide comité's: „Voor God" en „Voor de slachtoffers der geloofsvervolging". Op den tweeden Zon dag van October zullen zij met toestem ming van het Hoogwaardig Episcopaat wederom een beroep doen op de mildda digheid der geloovigen door een collecte in de kerken. Wij verzoeken onze geeste lijkheid deze collecte krachtig aan te be velen en te steunen. De Zeereerwaarde Heeren pastoors ge lieven de opbrengst onmiddellijk door be middeling van den Zeereerwaarden De ken aan Ons op te zenden. Haarlem, op den feestdag van O. L. Vrouw geboorte 1938. t JOANNES PETRUS. „St. Bavo" Bisschop van Haarlem. Academicïïsewws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „De oxydatie van butaan'' de heer G. C. A. Schuit, ge boren te Djokjakarta; tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis van de antigonadotrope stoffen" de heer L. Zeldenrust geboren te 's-Gravenhage. tot arts mej. M. E. G. Buers, Wasse naar en de heeren A. J. van Tiggele, Rotterdam, Azir, Leiden, P. J. W. Beu kers, Schiedam. Geslaagd: candidaatsexamen Rechten de dames M. Haagens, den Haag, A. M. C. Woltjes, N o o r d w ij k, E. C. Schuller tot Peur- sum, Bergen en Mert, A. D. L. de Clercq van Lennep, Haarlem, de heeren W. Duk, Groningen, G. C. M. Kolff, den Haag, A. H. Smit, Exloo en H. Schelkma, Bloemen- daal. doctoraal examen Rechten de heeren P. A. Gunning, Bloemendaal en M. W. C. de Jonge, Baarn; propaedeutisch examen Theologie de heeren J. van Dijk, Rotterdam, J. J. Brij- ker, Leeuwarden; doctoraal examen Wis- en Natuurkun de, hoofdvak Plantkunde mej. J. M. Kry- the, Den Haag; artsexamen le gedeelte de dames F. Stolz, O e g s t g e e s t, D. J. M. Hinrichs, Groningen, C. H. D. den Brinker, Den Haag en de heer P. J. Allaart, Rotterdam; LEIDEN. Geboren: Susanna d. van A. v. d. Velden en -S. Verver Arie z. van A. Lens en T. v. Weeren Gerda Johanna d. van A. Nieuwkerk en G. Laurier. Ondertrouwd: P. J. Preenen jm. 26 j. en J. Mieremet jd. 26 j. N. G. J. Vergeer jm. 26 j. en M. Langeveld jd. 25 j. Chr. Pasma jm. 24 j. en C. Rasser jd. 21 j. L. Huijs jm. 31 j. en M. T. Star- kenbrug jd. 27 j. Overleden: E. A. Frangois vr. 87 j. W. Wessel z. 13 j. LEIDEN. Vrijdag, „St. Christoffel". Propaganda- avond, Spr. de heer P. J. M. Petit, „De Harmonie", 8.30 uur. Dinsdag. Vergadering „dr. Schaepman", in Den Burcht", Jacobzaal te 8 1/4 u. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt Van Maandagmorgen 3 Oct. tot en met Vrijdag 7 Oct. a.s., nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502 en G. T. Reijst, Steen straat 35, tel. 136. Voor Oegstgeest: Oegstgeestsche apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Vereenigde Vergadering. In de gisteren gehouden Vereenigde Ver gadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland werd kennis gegeven van de her benoeming en beëdiging van den heer P. F. Noordam, als hoogheemraad van Rijnland, terwijl tevens werd overgelegd een aan H M. de Koningin op 6 September gezon den schriftelijke gelukwensch, met het 40- jarig regeeringsjubileum en van de daarop ontvangen dankbetuiging. Het bestuur werd gemachtigd tot over schrijding van een begrootingspost wegens aanschaffing van een scheepsmotor voor den dienst te Katwijk. Besloten werd tot het, met ontbinding van het loopende huurcontract, opnieuw ver huren van een terrein te Rijnsburg, langs het Oegstgeesterkanaal, aan de Ver. „Vei ling Tuinbouwproducten Rijnsburg" tot eind 1958. Met wijziging van een besluit van 24 No vember 1937 werd besloten 1/3 deel van de bijkomende kosten van dijkherstel, van den polder Broekvelden en Vettenbroek, tot een maximum van 1000 voor reke ning van Rijnland te nemen, mits de pro vincie Zuid-Holland en het Rijk een gelijke verplichting op zich nemen. Verder werd besloten tot verkoop aan de provincie Zuid-Holland van een stukje water der Leidsche Vaart onder Rijnsater- woude, ten behoeve van den aanleg van weg No. 7 van het Provinciaal Wegenplan 1936 (rijbrug AlphenRijnsaterwoude Haarlemmermeerpolder) en het in dien weg maken van een brug over de Leidsche Vaart. Voorts werd besloten tot het aangaan van nieuwe bemalingsovereenkomsten met de eigenaren der Verdolven landen onder Velsen enz. en met den Ouden Spaarn- dammerpolder, welke door Rijnland tot dusverre wordt bemalen door den Slaper molen.. In verband met de daarbij door Rijn land op zich genomen verplichtingen werd tevens besloten tot vervanging van den Slapermolen door een diesel-vijzel-stoom machine, te leveren door M. Spaans v.h. Machinefabriek „Spaans" te Hoofddorp. Ten slotte werd besloten tot verkoop van Rijnland's aandeel in de Wierikkerdijklan- den (Celia's hoeve). De openbare behandeling der begroo- ting voor 1939 zal op 30 November a.s. ge schieden. DE HANZE. Voor de eerste maal in het wintersei zoen vergaderde gisteravond de Hanze in „In den Vergulden Turk" onder voorzit terschap van den heer H. Tobé. De voorzitter doet allereerst een mede- deeling over het Katholiek winterpro- gramma van „Katholiek Leiden". Kaar ten kunnen worden aangevraagd bij den heer Vlasveld. Voorts memoreert spr. de telefoonactie en de enquête over winkelsluiting door de Kamer van Koophandel. Het verheugt spr., dat het resultaat zich tegen ver vroegde winkelsluiting richt, daar dit voor vele winkeliers, die het van de klanten van buiten moeten hebben, een schade post zou beteekenen. Ook de actie tot verlaging der telefoon tarieven juicht spr. toe. Het bestuur zal zich binnenkort wijden aan het winterprogram en aan het sa menstellen van commissies, die zich zul len richten op allerlei middenstands-vak belangen. Spr. koestert de hoop, dat er aldus een vruchtbaar programma dezen winter zal volgen. Na het lezen der notulen door den se cretaris, den heer P. van Zijl, doet de secretaris onder de ingekomen stukken mededeeling dat de brochure „Een poliep in de vaderlandsche trekvaart" bij het bestuur nog te verkrijgen is. Hierna brengt de heer C. Schinck ver slag uit van de laatstgehouden Centrale vergadering te Den Haag. Hierna wordt een aantal nieuwe leden geïsntalleerd. Het zijn de Schlatmann's Manufacturenhandel, de heeren H. Snij ders, G. v. d. Ploeg, O. Bayer, J. Spadon, L. v. d. Voort, Joh. v. Eyken, C. van Cleef, J. de Vrind, J. Waller en mej. Schretlen. Bij de benoeming van een afgevaardig de Centrale Raad geeft de heer Jansen in overweging in verband met de behande ling van het cadeaustelsel in ieder geval een winkelier te benoemen. Tot afgevaardigde naar de Centrale Raad wordt benoemd de heer Fortmann. Bij de behandeling van de agenda van de Centrale Raad komt een candidatuur voor het Hoofdbestuur ter sprake. Het hoofdbestuur heeft bericht, dat het geen candidaten stelt. De heer Tobé wenscht nu een ev. candidatuur nog in beraad te houden. De heer Schinck stelt voor toch den voorzitter candidaat te stellen, waarop de voorzitter erin toestemt deze candidatuur te aanvaarden. Voorgesteld en besloten wordt andere afdeelingen te verzoeken deze candida tuur te steunen. Bij de bespreking van de Bondsbegroo- ting 1939 worden eenige posten bespro ken. De voorstellen ingediend bij het hoofd bestuur worden hierna door den secretaris voorgelezen en door den voorzitter toe gelicht. Bij het voorstel tot het weren van particuliere lessen en het bevorderen van het onderwijs aan de Hanze-avond- scholen wijst de heer Jansen erop, dat er ook middenstanders zijn, die deze lessen geven en met wier belangen ook rekening moet worden gehouden. Andere voorstellen leveren geen ver dere bespreking op. Hierna vestigt de geest, adviseur kap. F. A. Bernefeld de aandacht op de kern vorming, welke in de Hanze schijnt te zijn ingeslapen. Bij een hernieuwde op roep is niet veel resultaat verkregen. Spr. dringt op de vragen, aan de oud-kernleden gesteld, op antwoord aan. De kernvorming is het begin der Kath. actie en spr. zou deze gaarne weder ter hand nemen, en verzoekt deze idee van de kern eens te overwegen om het groote belang van deze actie. De heer Pollmann wijst er op, dat er sinds het vertrek van prof. Cleophas geen leider was, bovendien wilde men wach ten tot het winterseizoen, om met de kern wederom aan te vangen. Spr. verzoekt het bestuur hiervan mededeeling te doen aan de leden en de kexm wederom ten le ven te wekken. Van inslapen is geen sprake geweest, wij hebben hoogstens overzomerd. Spr. is overtuigd, dat de kern weer spoedig aan den arbeid zal gaan. De heer Schinck stelt voor, daar het de be doeling is niet meer dan 9 leden toe te laten, nu 9 andere leden toe te laten. Kap. Bernefeld zegt, dat alereerst de oude le den in aanmerking moeten komen. Daar, zooals de secretaris opmerkte, vaste avon den moeten worden vastgesteld en kap. Bernefeld zegt, dat allereerst de oude le- schikken, zegt spr., dat hij een anderen geestelijke hiervoor heeft aangezocht. Besloten wordt te trachten een kern te vormen. Behandeld wordt vervolgens een voor stel van het bestuur om aan het hoofdbe stuur de vraag te stellen: Wordt door het hoofdbestuur actie genoeg gevoerd tegen het cadeaustelsel? De voorz. deelt hieromtrent mede, dat het de bedoeling is deze vraag in de rondvraag te stellen met de kans op een uitgebreider debat. Leiden wenscht op dit punt grooter actie en voorziet van deze procedure grooter heil. De heer Fortmann vreest dat de actie der fabrikanten om het cadeaustelsel te be houden, succes zal opleveren. Spr. geeft nadere toelichtingen omtrent de inlich tingen hieromtrent aan den minister, wel ke de minister kreeg via de nijverheids- raad, waarin van de 7 leden 5 fabrikan ten zaten, die zeer groot belang hebben bij het cadeaustelsel. Het feit is, aldus spr., dat er fabrikanten zijn, die voor een half millioen aan porcelein „cadeau" ge ven en dat het toch slechts een kleine minderheid der fabrikanten is, die het cadeaustelsel wenschen te behouden. En juist deze schijnen door onbekende mid delen succes te zullen bereiken. De voorzitter meent, dat de heer Fort mann het al te somber inziet; spr. ver wacht wel eenig succes van de Centrale Raad al zal daarna het cadeaustelsel niet een, twee, drie van de baan zijn. De heer van Zijl stelt voor de actie in zake de omzetbelasting eveneens ter sprake te brengen. Besloten wordt deze kwestie de behandeling van de omzet belasting in de Tweede Kamer in vraagvorm tijdens de rondvraag in te die nen. In de vacature J. Pollmann wordt in het bestuur benoemd de heer H. Jansen. Bij de rondvraag vraagt de heer Schinck naar de actie inzake- verlaging der e!oc- triciteitstarieven. De voorz. zegt, dat hier over spoedig nadere bekendmakingen zul len volgen. De heer Slegtenhorst wijst erop, dat de lichtfabrieken een dubbele prijspolitiek volgen. De voorz. deelt mede, dat het be stuur overweegt, een commissie te vor men, welke de lichttarieven voor de le den zal bezien. Hierna volgde sluiting met den chr. groet.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2