RIJNSTREEK DINSDAG 4 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 LEIDSCHEN DAM AUTO AANGEREDEN DOOR BLAUWE TRAM. Gistermiddag omstreeks 12 uur werd de bestelauto van de Firma B. uit Leidschen- dam, bestuurd door zijn bediende H., nabij de halte Rozenrust door de Blauwe Tram aangereden. Op genoemd tijdstip wilde H. de tram baan passeeren; juist toen hij met het voorste gedeelte van de auto op de tram baan was, sloeg de motor af. Uit de rich ting Leiden naderde terzelfdertijd een snel tram. H. die blijkbaar geen kans zag den motor tijdig op gang te krijgen, sprong di rect uit de cabine, waardoor hij vrij zeker aan een wissen dood ontsnapte, want nau welijks had hij de auto verlaten, of de tram reed met groote snelheid op den auto, die van voren geheel vernield werd. De politie maakte van een en ander proces verbaal op. KATWIJK Werkloosheid. Stand der werkloosheid: 102 mannen, 2 meisjes, otaal 104. Stand der werkloosheid in de overeen komstige week van het vorig jaar 118, waarvan 117 van 18 jaar en ouder. VOORHOUT BROEDER MODESTUS 40 JAREN KLOOSTERLING. Plechtige viering in de B. N. S. Zondagmorgen in de vroegte kondigde de luidklok van de Bisschoppelijke Nijver heidsschool het tijdstip der stille H. Mis en Algemeene H. Communie aan. De kapel was buitengewoon smaakvol versierd. Om half tien celebreerde kapelaan N. Graaf uit Overschie met assistentie van Rector L. M. van der Griendt en Pater Alexander O.M.C. uit Amsterdam, respectievelijk als diaken en sub-diaken. Het zangkoor van broeders en jongens voerde ditmaal de Missa Populi van Hub. Cuypers uit in af wisseling met de kapel. Onder de H. Mis werd de feestpredicatie gehouden door den Rector L. M. van der Griendt, die op den feestdag van H.H. Engelbewaarders, de opvoeding en het religieuze leven van de feesteling vergeleek met dat van een be waarengel. Hierna volgde om half 12 de receptie waar de aula der school was gevuld met jongens natuurlijk, Broeders, familieleden van den feestelilng, heeren leeraren van Lager- en van Nijverheidsonderwijs met hun dames. Na een spontaan medegezongen wel komstlied was het woord aan de eerw. Broeder Tarcisius, Directeur der Nijver heidsschool, die memoreert, dat er in die 40 jaren heel veel is voorbij gegaan; spr. prijst hierbij den jubilaris, die in de ver vulling van plichten voor de broeders en zijn overige omgeving een voorbeeld is ge weest. Het is steeds de uiterlijk waarneem bare blijmoedigheid, die een afspiegeling is van het geestelijke leven. Tot slot dankt spr. den feesteling voor al hetgeen door hem in het belang der Bisschoppelijke Nij verheidsschool gedaan, niet minder voor de aangename samenwerking. Dan komt een eigen kamer-orkest met een pittige marsch, gevolgd door de feli citatie van zijn eigen leerlingen van J. Peeters. Na eenige afwisseling van muziek en dans was het woord aan den leerling der Nijverheidsschool J. de Winter, die de 40 jaren van Broeder Modestus eens sportief bekeek. Nu de Broeder nog met zulk een vaart en met zóó'n élan naar de finale rent, hoe formidabel moet dan wel de start geweest zijn. Uw levensrace met vlie gende start prikkelt den jongens, zegt spr., tot blijde en erkentelijke toejuichingen en daarom huldigen wij U vandaag als onze kampioen van de lange afstand, (applaus). Hierna nog eenige nummers or kestmuziek, toen de weled. heer A. W. Deutekom namens de heeren leeraren woorden van gelukwensch richtte tot den jongen oude. Spr. schetst de bijzondere beteekenis van de roeping; de zeldzaam heid van het feest, door zijn lengte van jaren, door de omstandigheden waaronder het gevierd wordt. Spr. zegt niet te hebben mogen achterblijven met gelukwenschen, en prijs de werkkracht en -lust van den feesteling torenhoog en biedt ten slotte namen de leeraren de Hollandsche verta ling van het Breviergebed der H. Kerk. (applaus). De heer H. A. Allard, hoofd der school in de gemeente Voorhout compli menteert den jubilaris en spreekt daarbij zijn waardeering uit voor zijn opvoedend werk; wenscht den jubilaris een gelukki gen levensavond. Spr. constateert dat de jubilaris over één of twee jaren het on derwijs zal moeten verlaten en dus wel tijd zal hebben om zijn Hollandsche Bre vier te lezen, dat hem ten geschenke wordt gegeven. Tot slot van deze receptie werd nog uit gevoerd „Te Deum" van Neukomm. Ver der werden hier opgemerkt de zeereerw. heer Warmenhoven, pastoor van Voorhout, de zeereerw. Rector Roozen van Rotter dam, de weled. heer Pagano Mirand, voorz. van den bond van Oud-Aloysianen te Amsterdam. Aan het einde dezer receptie, bracht Br. Modestus dank aan O. L. Heer voor de ge legenheid dit feest te mogen beleven, aan Br. Directeur voor zijn keurige organisatie, gepaard aan heilzame wenschen, dank ook aan heeren leeraren voor hun prachtig geschenk en voorts alle jongens en ande ren, en hij deed dit op de wijze zooals we alleen van Broeder Modestus gewoon zijn, vol humor, de ernst niet vergetend. Des middags bracht de „St. Laurentius"- fanfare uit Rotterdam een aubade aan den feesteling, gevolgd door een tuinconcert, dat zeer veel aandacht trok, vooral van de zijde der jeugdige dorpsgenooten. Na het plechtig danklof volgde uitvoe ring van: het tooneelstuk: St. Tarcisius, Martelaar van het H. Sacrament. Met een slotwoord van Broeder Modestus aan Broe- ALPHEN AAN DEN RIJN DEKEN J. M. HELLEGERS. De operatie, welke de Deken Zaterdag middag heeft ondergaan, is goed geslaagd. Er is reden tot tevredenheid over het ver loop van de ziekte tot nu toe. De Deken voelt zich ook veel beter, dan voor de operatie. R.K. Staatspartij. Op 6 October des avonds te 8 uur, houdt de afdeeling Alphen a. d. Rijn van de R.K. Staatspartij een leden vergadering in de St. Josephzaal, waar o.m. de volgende agendapunten zullen worden behandeld: verslagen van de afgevaardig den; verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken van den heer C. J. Winninghoff, terwijl er vervolgens door den voorzitter, den heer H. S. v. d. Putte, hoofd der R.K. ulo-school alhier, een causerie zal worden gehouden over de reeds veel besproken leerlingenschaal. Een practische uiteenzet ting van deze belangrijke kwestie met vér strekkende gevolgen, zal zeer zeker ook in deze gemeente velen interesseeren! De „Dr. Schaepmanclub" jubileert. Op 17 October zal de ontwikkelingsclub van de R.K. Volksbond, afd. Alphen aan den Rijn, de „Dr. Schaepmanclub", zijn 5-jarig be staan vieren met een korte feestvergadering ALKEMADE Jubileum. Zaterdag 1 October j.l. her dacht de heer J. J. Janssen, gemeente veldwachter alhier, den dag, dat hij voor 30 jaar tot veldwachter was benoemd. De jubilaris, die ongeveer 20 jaar in deze ge meente is werkzaam geweest, werd te 12 uur door den Burgemeester in tegenwoor digheid van collega's en ambtenaren op het Raadhuis gecomplimenteerd. De Bur gemeester bracht hem dank en hulde vjor de trouwe en ijvere plichtsvervulling, wel ke door hem in den loop der jaren was betoond en spelde hem de medaille voor 30-jarigen trouwen politiedienst op de borst. Zichtbaar bewogen dankte de jubilaris den Burgemeester en allen, die bij deze in tieme huldiging tegenwoordig waren. BODEGRAVEN De Kruisvaart viert feest Ter gelegenheid van het eerste lustrum van onze kruisvaart, werd Zondag 2 Octo ber aan de leden, ouders, donateurs en ge- noodigden een feestavond aangeboden. Onder de aanwezigen zien we ook onze Pastoor, de weleerw. heeren Broerse en Umans, resp. kapelaan te Alphen en de Meye, dan het volledig Kerk- en Armbe stuur, verschillende leidsters van de Graal, die allen hun belangstelling kwamen too- nen voor het prachtige werk van de Kruis vaart. Kapelaan W. de Lange, directeur van de Kruisvaart in Bodegraven, opende de feest avond met den chr. groet, waarna hij allen een hartelijk welkom toeriep. Spr. zeide, dat dit de eerste keer was, dat er een uit voering werd gegeven in het geheel opge knapte en zoo keurig geschilderde paro chie-huis, waarvoor hij pastoor Lühn en het Kerkbestuur dank zeide, doordat ze hierdoor hun medeleven toonden met het vereenigingsleven in onze Parochie. Na dit korte openingswoord, waarvoor de aanwezigen met een warm applaus be dankten, ging men over tot het opvoeren van het tooneelstuk „Radijs" van Anton van der Velde. Hieraan werkten een 60-tal leden van de kruisvaart mee, die het stuk o.l.v. den heer N. A. van Rossum hebben ingestudeerd. Het stuk is ingedeeld in zes kapitteltjes uit een bewogen leven. Het eerste deel stelt voor de uittocht. Bonneke, 'n oud moedertje, is gestorven en Radijs haar jongen van 17 jaar zit voor het bouwvallige huisje in Suttegum (een klein plaatsje in België) Zijn broer Bot, die juist uit Turkije is te ruggekeerd, hoort zijn geklaag en ziet hem daar zitten in z'n melancholische gemoeds stemming, doch voegt zich later bij hem. Radijs, een jongen die zich nog met God en gebod bezig houdt, Bot daarentegen met het tegen over gestelde. Zoo gaan ze samen zwervend en bedelend door het leven. We zien hen vervolgens in de lente, de zomer, herfst en winter en uitgeput van kracht gaan ze verkleumd van koude naar het andere, het eeuwige leven. In het laatste bedrijf komen ze bij Sinte Pieter, die, volgens den schrijver, van de meest modernste uitvindingen is voorzien. der Clemens met zijn helpers, waartoe-zeer zeker ook de tooneelkapper Hoppezak uit Leiden behoorde, die de kapsels verzorgd had, terwijl de regie in handen was van Broeder Clemens, en woorden van dank tot allen die hem dezen dag tot een on vergetelijke hebben weten te maken, gin gen allen zeer voldaan bedwaarts. Het is in één woord geweest een dag van ware vreugde er is volop genoten en Broeder Modestus, den eenvoudigen drager van het kleed van de Congregatie van O. L. Vr. van zeven Smarten, is o pwaardige wijze de hulde gebracht, die hem toekwam. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeen telijke arbeidsbeurs stonden deze week 28 werkzoekenden ingeschreven, waarvan er 21 in de werkverschaffing konden worden geplaatst. Geboren: Wilhelmina Anna, d. van A. van den Berg en J. A. Elfering Cor nelia Magaretha Johanna, d. van P. van den Berg en E. A. van Schouten Lena Dirkje, d. van L. Zwanenburg en M. Barn- hoorn. Ondertrouwd: A. A. Heerings 29 j., wonende te Voorhout en A. J. van der Voorn 22 j., wonende te Haarlemmermeer. Hier worden ze ondervraagd over hun godsdienstige kennis, over de goede wer ken, die ze verricht hebben etc. en nadat de Heilige met de sleutels hen gewikt en gewogen heeft, worden ze toegelaten in het Rijk van eeuwige vreugde. Boven deze inderdaad ernstige trekken, die in het spel zijn gelegd, heeft de Vlaam- sche schrijver hier toch de Zuidelijke ge moedelijkheid en humor niet vergeten (iets wat aan de Vlaamsche schrijvers min of meer eigen is). Het spel werd door onze jongens goed gespeeld, vooral de rolen van Radijs en Bot (Kees de Korte en Cor Hoogeveen) werden op uitstekende wijze vertolkt. We hopen, dat a.s. Zondag bij de laatste uitvoering de belangstelling weer groot zal zijn en dat Katholiek Bodegraven door zijn aanwezigheid zijn belangstelling zal too- nen voor het belangrijke jeugdwerk. Brand. Maandagmorgen, reeds om vijf uur ontstond er in de keuken van den heer B. v. V. in de Willemstraat alhier, brand, doordat een vergasser in brand was geraakt. Vrijwel het geheele keukengerij ging in vlammen op. Gelukkig hielpen ver schillende omwonenden met het blusschen, zoodat het overige gedeelte van het huis werd gespaard. Ook de brandweer werd gealarmeerd, doch kon weer vrij spoedig inrukken. BOSKOOP Arboricultura. Voor de vereeniging van leerlingen en oud-leerlingen van de Tuinb.school alhier „Arboricultura" werd Maandagavond in hotel Klaassen door den heer ir. dr. B. K. Boom, leeraar aan de Tuinbouwschool alhier, een lezing met lichtbeelden gehouden onder de titel: Naar de Ceders en Dadels van Noord Affrika. Deze lezing welke in alle opzichten een succes mag worden genoemd, als eerste le zing in het nieuwe seizoen, uit hiermede de groote activiteit van deze vereeniging, waar zij haar taak begrijpt als een vereeniging waar Boskoop en haar Tuinbouwschool trotsch op kunnen en mogen gaan. De be langstelling voor deze lezing was dan ook zeer groot. De heer Boom wist op prettige, onderhoudende manier aan de hand van een serie keurig geslaagde opnamen, een beeld te geven van de bevolking, de plan tengroei en een gevolg van de ontmoetin gen tusschen deze twee. Spreker schetste op bevattelijke wijze de oorzaken der ver nietigingsprocessen welke langzamerhand aan de ondergang werken van een streek van ongekend natuurschoon. De machtige Cedrussen van Noord-Afrika, welke eenig op de wereld zijn, verliezen steeds meer terrein, waarvan de uiteindelijke oorzaak is gelegen in de West Europeesche bescha ving. Het moge misschien wat vreemd klin ken doch wanneer nien de oorzaken iets dieper beschouwt, de geest der bevolking enz. dan ligt deze conclusie vlak voor den hand. De Berbers, welke daar in de bergen leven worden door de Arabieren en de Franschen gedwongen in de Cederbosschen in het levensonderhoud van zichzelf en hun vee te voorzien, met gevolg, dat de. jonge aankweek der Cederbosschen door het vee wordt vernietigt enz., en het onkruid wel dra de overhand krijgt waardoor elke ver dere groei wordt tegengegaan. Aan de hand van prachtige natuuropnamen vergeleken met de kale vlakte der Woestijnen werd als het ware een rondwandeling gemaakt door 't voor de meesten onbekend geheim zinnige. Spr. gaf hierbij een zeer leerzame uitleg over de diverse bevolkingsgroepen, hun eigenaardigheden, hun leefwijze van woning en onderhoud. De steeds luierende Arabieren, de handeldrijvende Joden, de vlijtige landbouwers als de Kabielen enz. Een geheel nieuw idee werd aan de toe schouwers, die Afrika nog nooit bezochten, hier gegeven van de toestanden en levens wijze. Het schuchtere, afzijdig tegenover de beschaving staande Kabielenvolk, dat als afstamming van de Nomadenvolkeren in volkomen vrijheid wenscht te leven, en zich in onvindbare oorden van de bergen nestelt, met daarentegen het Arabierenvolk dat grootendeels op de vlakten en de woe stijnen leeft. Ook het klimaat is grillig. Zoo zien we langs de Middelandsche zeekust te gen de bergruggen, waar zeer veel regen valt, een vruchtbaar klimaat, met welva rende kurk eik-cultuur, terwijl dieper het Zuiden in de sneeuw op de bergen het grootste gedeelte van het jaar blijft liggen, weer verderop het loofhout, in naaldhout overgaat en tenslotte steeds meer onvrucht baar wordt waar het in woestijn eindigt. Deze mooie avond van Arbori heeft vol daan aan een werkelijke behoefte. De we reld is nog groot en mooi. Niet iedereen is in staat al deze schoonheid zelf te gaan bewonderen en daarom is deze vereeniging als een oase in een woestijn van geestelijke drang naar mooie en grootsche natuurbe- zienswaardigheden, waar ieder zich kan lesschen aan de bron van voldoening die iedere avond van Arboricultura steeds weer geeft. Behalve verschillende volgende lezingen uit eigen kring, welke op het programma van dit seizoen staan, heeft het bestuur voor 6 Maart a.s., beslag weten te leggen op de alom bekende en geziene spreker dr. van der Sleen, welke reeds vorige malen hier zijn sporen op dit gebied heeft ver diend en met kleuren lichtbeelden een leerzame avond waarborgt. Na een dankwoord van den heer Weyer, voorz. van Arboricultura, werd deze avond gesloten, HAZERSWOUDE Verduisteringsproef. De burgemeester dezer gemeente verzoekt alle ingezetenen het volgende goed in overweging te nemen en hun volle mede werking te willen ver- leenen bij de luchtbeschermings-oefening, die hedenavond van half negen tot half TORNIERFEEST VAN DE KRUISVAART Te Boskoop PRACHTIG GESLAAGD TORNIERFEEST IN DE TENTOONSTELLINGSHAL De kruisvaart uit het District Gouda heeft in het Tentoonstellingsgebouw haar jaarlijksch Tornierfeest gehouden, wat in alle opzichten een waar succes mag worden genoemd. Het Tornierfeest, dat voor elke Kruis vaarder steeds weer opnieuw haar bijzon dere aantrekkingskracht doet herleven in het onderling-wedstrijden van de Cohorten uit de verschillende omliggende plaatsen uit het District, heeft ook weer dezen mid dag de geest onder de jongens versterkt, de band onder de verschillende Cohorten hechter gemaakt en tevens getuigenis afge- lged, dat het Ideaal van de Kruisvaart, een ideaal is, dat iedere echte jongen moet en kan nastreven. Het is een niet alledaagsch feest geweest en we moeten ons even aan passen aan dein geest en de sfeer die sfeer van echte Roomsche Blijdschap, van fierre ridders van Koning Christus, door- mengd met echte jongens vroolijkheid en bedrijvigheid. Gistermiddag heeft de Ten toonstellingshal weergalmd van Kruisvaart- vuur en enthousiasme. De jongens, die ruim 300 in getal waren, kwamen uit de plaatsen: Gouda, (St. Jan, St. Aloysius en de St. Jans Knapen); Woerden; Wadddnx- veen; Schoonhoven; Reeuwijk; Oudewater; Haastrecht en Boskoop. Om 2 uur traden alle Cohorten, met hun kleurige vaandels en uniformen op de Parklaan aan de marcheerden onder trom petgeschal en tromgeroffel de ruime ten toonstellingshallen binnen, waar, na een rondmarsch allen zich in carré voor het Kruis opstelden. Met gebed en Kruisver- eering, hetwelk een indrukwekkende mani festatie vormde, werd deze middag ge opend, waarna de Districtsdirecteur, kape laan N. Hoek, een gloedvolle, passende toespraak hield tot de jongens, hun mooie idealen te blijven na leven, en zoodoende later mannen te worden, waarop de Kerk en Maatschappij kunnen rekenen. Hierna werd de Tornierwet afgekondigd door den Baanderheer, waarin hij de regels vermeldde, waaraan de deelnemers iich moesten houdon voor het ordelijk verloop van den middag. Met het hijschen van de nationale vlag, onder het zingen van het Wilhelmus, eenige declamaties waarin naar voren word gebracht een der punten, uit het Kruisvaart program; de Trouw aan Vorstin en Vaderland, een Michaël-lof, hetwelk door de St. Jansknapen uit Gouda de benjaminnetjes van de Kruisvaart, op keurige wijze werd verzorgd en ten slotte tien gehouden zal worden. Om deze oefe ning goed te doen slagen zullen de be woners der verschillende .gebouwen en huizen moeten zorgen dat gedurende het genoemde uur geen licht uit hun huizen naar buiten kan schijnen. Motorrijwielen, automobielen en rijwielen zullen gedu rende genoemde tijd door daartoe aange stelde personen van 'n specialen licht kap worden voorzien. De straatverlichting wordt gedoofd, de geheele gemeente moet van half negen tot half tien wat den buiten kant betreft geheel verduisterd zijn. Speci aal wordt de aandacht gevestigd op achter kanten van huizen dakramen enz. die eveneens afgeschermd althans niet ver licht mogen zijn. Laat ieder onverschillig wie ook mede werken, om deze oefening, waarvan zooveel kan afhangen, ten volle te doen slagen. Aanbesteding. Gisterenavond is aan besteed het bouwen van een dubbel Bur gerwoonhuis voor rekening van den heer W. B. Smits. De uitslag is als volgt: B. Boers, Rijn dijk 7994.B. van Wieringen, Hazers- woude 7785.C. Qartel, Hazerswoude 7777.Gebr. Smits, Zöetermeer f 7473. Groen en Bregman, Benthuizen 7043. C J. Vreeburg, Hazerswoude 6980.B. J Timmermans, Hazerswoude f 6967. Inbraak In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij den landbou wer A. v. d. L. Men had zich aan den achterzijde der woning toegang tot het huis verschaft door het openschuiven van een raam. Men schijnt op goed gesloten binnen deuren gestuit te zijn. Er wordt door de politie een nauwkeurig onderzoek ingesteld Geboren: Pieter, z. van D. de Gelder en M. v. d. Meer Maria Johanna, d. van J. F. Kaashoek en J. Spijker Johan Theodoor, z. van J. C. v. d. Poel en M. J. Schokker Lambert us Henricus Michaël, z. van J. C. van dre Laan en E. M. van Tol. Ondertrouwd: J. van Vliet, 31 jaar en S. J. Alphenaar, 28 jaar. LEIDERDORP Luchtbeschermingsplan. Het Lucht beschermingsplan voor deze gemeente is door den Burgemeester in een vergade ring met de Hoofden van Dienst en hun plaatsvervangers besproken. Ook heeft de Burgemeester voor de radio-distributie een uiteenzetting van het plan gegeven. Verder zijn verschillende voorschriften aan de bevolking huis aan huis uitgereikt, o.a. voor de lichtverduistering en zelfbe scherming. Opgericht is een afdeeling van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, waarvan ieder burger, man en vrouw lid kan wor den. Vele personen gaven zich reeds als lid op. In October zal onder leiding van dr. Persant Snoep een cursus E. H. B. O. uitgaande van het Groene Kruis aanvan- een Christus-Koninghulde, werd het offl- cieele gedeelte besloten, waarna werd over gegaan tot de diverse spelem. In deze spelen zou blijken welke Cohort het meest getraind was en waardig was, om de oriflamme, het overwinningsteeken, naar huis te kunnen medenemen. Begonnen werd met het „Wagenrennen" een compleet paardenspan werd hierbij door de jongens gevormd, terwijl de behendigsten boven op de gebogen ruggen van de „Paarden" stonden. De magnifieke staaltjes van be hendigheid in deze buitengewone ruiter sport, dwong algemeene bewondering af aan het vrij talrijke publiek, evenals de nummers „Hooiwagen race" (Het zich rug- gel/ingsvoortbewegen met handen en voeten) „Bloempottenrace" en Hindernis- race (allen welbekend), en „Kruiwagen race. De jongensspioren kregen een behoor lijk portie werk te berrichten en er steeg dan ook een daverend applaus op toen een doos chocolade de ronde deed. De geest was goed en bleef goed en vooral de jon gens genooten volop van dit jongeinsfeest in echte Kruisvaartsfeer. Na een strijd welke eenige uren duurde was het lot weer voor een jaar beslist en de oriflamme het overwinningsteeken ge worden voor het cohort Gouda (Aloysius). De uitslag van behendigheid werd mede gedeeld met punten. Ook voor het defi- leeren waren punten toegekend. Gouda, St. Aloysius, 22% punt; Gouda, St. Jan, 21 punten; Boskoop, 18 punten; Schoonhoven, 16% punten; Reeuwijk, 8% punten; Waddinxveen, 4punten; Haas trecht, 3 punten. Inmiddels neigde den dag en tevens het programma ten einde en werd met het laatste punt het dankvuur begonnen. Gezellig gezeten in een groote kring, om het denkbeeldige kampvuur, (tijd en plaats lieten niet toe, dat een werkelijk vuur brandde), werd eenigen tijd op buitenge woon intieme en gezellige wijze verschil lende gezangen- en declamatie-nummers gegeven, o.a. Faria, faria; Boeroeng Kaka- toea; in „die groote stad Zaltbommel". De hal weergalmde van dit massaal keel pro duct, voortkomende uit een aantal van 300 jongens en gaf een duidelijke indruk, dat de energie nog lang niet ten einde was. Met eenige gebeden o.a. Te Deum en Benedicite werd dit Tornierfeest gesloten terwijl de districtsdirecteur nog een woord van dank bracht aan allen die aan het ge heel hadden bijgedragen, met materiaal, tijd of iets anders om dit prachtige resul taat te verkrijgen. Zij nog vermeld, dat ook.het muzikale gedeelte zeer goed was verzorgd en wel door de R.K. Harmonie St. Ceacilia, die het ge heele feest luister bijzette en stemming bracht met de diverse gezellige nummers. Een woord van felicitatie aan de Kruis vaart in het District Gouda is hier zeker op zijn plaats. gen. De centrale luchtbeschermingsdienst zal worden ingericht in het Raadhuis. Als plaats voor de luister-, uitkijk- en alar- meeringsdienst is aangewezen de toren van de Geref. Kerk. Het sein luchtalarm nadering van vijandelijke vliegtuigen zal worden gegeven door sirene-geloei van de Touwfabriek en mogelijk ook van andere sirenes. Het sein luchtalarm be ëindigd zal bestaan in het luiden der klok ken van de beide kerken. Gasmaskers worden aangeschaft en de politie zal wor den uitgebreid. Een nood-ziekenhuis zal eventueel worden gevestigd in het café Ramaker. Een en ander zal nog nader worden uitgewerkt. NIEUWVEEN Floralia-tentoonstelling. Dezer dagen is in de openbare school alhier een ten toonstelling gehouden. Aan de leerlingen waren Petunia's, Begonia's en Fuchia's uitgereikt om deze op te kweeken. Prijs winnaars waren: Groep 1: Petunia's le prijs W. Volbregt, 2e pr. J. Hartog, 3e pr. Annie Roos. Groep 2, Witte Begonia's: le pr. F. Stichter, 2e pr. La. Clazing, 3e pr. S. de Graaf. Groep 3, Fuchia's: le pr. J. Boer, 2e pr. Ga. Slingerland, 3e pr. H. Clazing. WOERDEN Loco-burgemcester Tijdens de niet- vervulling der vacature van burgemeester dezer gemeente houdt de loco-burgemees ter, de heer G. Tromp eiken werkdag zit ting ten gemeentehuize van 11 uur tot ongeveer 12 uur. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag 7 October, des na middags 7 uur ten stadhuize. Agenda: 1. In gekomen stukken. 2. Wijziging raadsbesluit verhuur woning doodgraver. 3. Verleening medewerking aanleg straten, met besluit: leggen leidingen. 4. Verkaveling sportter rein. 5. Verkoop strookjes grond J. Vroman. 6. Beschikbaarstelling gelden art. 72, L.O.- wet R.K. ULO school. 7. Stroomtarief win kelbedrijf. 8. Aankoop spanningstransforma tor. 9. Begrotingswijziging. 10. Gemeen schappelijke brandweerregeling. 11. Vast stelling ambtenarenreglement B. Kath. filmactie. De Kath. filmactie, die Zondagavond in het Patronaat de film „Pygmalion" liet draaien, kan zeker niet op een onbevredigend resultaat terug zien. Er was zeer veel publiek dat aan de roep stem gehoor gegeven had een lot voor de Kath. filmactie te kopen en daarmee tevens gratis toegang te krijgen tot de filmver- tooning. De volle zaal mag voor pater Auxentius van Schalen, de stuwkracht van deze actie, zeker wel een groote voldoening geweest zijn. Onder de aanwezigen be vonden zich ook kapelaan Trienekens en eenige paters uit het Minderbroederkloos ter. Pater van Schalen hield een toespraak over het doel der Kath. Filmactie.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14