Slachtoffers van het snelverkeer Staversche jol om geslagen op de Zuiderzee Moutfabriek te Swalmen ingestort Vijftienduizend ton erts veroorzaakt grondverschuiving DINSDAG 4 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN BIJ EEN AUTOBOTSING TE ETTEN WERDEN TWEE BROERS GEDOOD Een hunner droeg een kind op den arm, dat slechts gewond werd Zondagmiddag om halfvjjf is op den rijksweg BredaRoosendaal, onder de ge meente Etten, op de wegkruising nabij de hoeve St. Willibrord een ernstige aanrij ding geschied, welke aan twee personen bet leven heeft gekost. Op een zeker oogenblik wilden de ge broeders J. en M. Koevoet uit St. Willi brord, resp. 24 en 28 jaar oud, den weg oversteken om bij een familielid een kaartje te gaan leggen. Uit de richting Roosendaal naderde tezelfdertijd een Zuid-Hollandsche auto. Door eigen onvoorzichtigheid werden beiden door den linker kant van de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Zij waren op slag dood. Beiden waren ge huwd en vader van een kind. De heer J. Koevoet droeg zijn een jarig kindje op den arm. De kleine werd een eindsweegs weggeslin gerd, doch liep slechts lichte kwetsuren op. TWEE JONGENS DOOR AUTO DOODGEREDEN Te Dordrecht. In de Oranjelaan te Dordrecht is Zaterdagavond omstreeks half zeven een ongeval gebeurd, dat aan een zeventienjarigen jongen het leven heeft gekost. Op dat tijdstip reed een auto bestuurd door zekeren A. uit Dordrecht in de rich ting van de stad. Waarschijnlijk tengevolge van de spoorrails, die daar liggen, slipte de auto en reed den 17-jarigen J. Dorst- man uit de Merwedestraat aan. De jongen kreeg inwendige kneuzingen en eenige ernstige bloedende verwondingen aan het hoofd en den pols. De G.G.D. vervoerde het slachtoffer naar het ziekenhuis. Nog denzelfden avond overleed de jongen. De politie maakte tegen den bestuurder van de auto proces-verbaal op en nam den wagen in beslag. Te Ede. Op de Gelderschekade utsschen Ede en Veenendaal is gistermid dag om half één een ongeluk ge beurd, dat aan den 15-jarigen Evert Jan van den Hoef het leven heeft gekost, terwijl zijn 10-jarig broer tje Willem ernstig werd gewond. De beide jongens waren aan het aard appel rooien geweest en keerden per rij wiel naar huis terug. Het jongste broertje zat voor op den stang. Toen zij Van het land af de Gelderschekade op wilden rijden, na derde juist een vrachtauto van de firma Nab uit Ederveen» De chauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen. De oudste jongen werd in de sloot langs den weg ge slingerd en was op slag dood. Zijn broertje kreeg zware verwondingen aan hoofd en lichaam. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL OP DEN MUIDER- STRAATWEG Een doode, drie gewonden Met groote vaart is in den nacht van Zaterdag op Zondag op den rijksstraatweg onder de gemeente Muiden juist tegenover de Papen laan tusschen de Merwedebrug en de Vechtbrug een uit Amsterdam naar het Gooi terugkeerende per sonenauto tegen een rechts op den weg staande met steenen geladen treiler gereden. Een der inzitten den werd op slag gedood, de drie anderen werden gewond, van wie twee dames zeer ernstig. Een -bewoner van het Gooi was Zaterdag avond aldus vernamen wijvan de po litie met een vriend, diens echtgenoote en een dame naar Amsterdam gegaan. Omstreeks den tijd, dat de klokken van zomertijd op wintertijd gesteld moesten worden, keerde men naar het Gooi terug. Er moet met den wagen, een Lancia met rechtsch stuur, hard gereden zijn, want toen de botsing plaats had, was deze zoo hevig, dat de wagen totaal vernield werd. Het schijnt, dat de bestuurder van de auto den stilstaanden vrachtwagen, die geheel rechts op den breeden vierbaansweg stond en die twee roode lantaarns voerde, op het laatste oogenblik heeft gezien. Een poging om nog uit te wijken mislukte en de personenauto botste aan de rechterzijde juist achter de plaats van den bestuurder met groote kracht tegen het stilstaande gevaarte. De achter den bestuurder zitten de heer J. G. Schölvinck uit Baarn werd op slag gedood. Behalve de bestuurder zaten in de auto nog de echtgenoote van den heer S. en mevrouw Blijdenstein uit Baarn. Deze beide laatsten werden zeer ernstig gewond. Het best is er de bestuurder van af gekomen, die behalve een arm breuk eenige minder ernstige kwetsuren opliep. Na korten tijd waren de gemeentepolitie uit Muiden, de rijkspolitie, de gemeente politie van Naarden en wegens van gen gemeentelijken geneeskundigen dienst uit Amsterdam en van de Majellastichting te Eussum met geneeskundige hulp ter plaatse. De drie gewonden weiden, na voorloopig ter plaatse te zijn behandeld, naar de Ma jellastichting te Bussum overgebracht. Het lijk van het slachtfofer is naar het lijken huisje op de begraafplaats te Muiden ver voerd. Zooals gezegd, werd de personenauto nagenoeg geheel vernield. Nog weinig heeft men een auto op den Muiderstraatweg in zoo desolaten toestand gevonden als deze wagen. Ook de vracht wagen werd aan de achterzijde ernstig be schadigd. De bestuurder van den vrachtauto, de 24-jarige Vogel uit Hilversum, vertelde, dat hij met tien ton steenen op weg was naar het Gooi; daar hij bemerkte, dat het achterlicht was uitgegaan, stopte hij en heeft het lichte defect hersteld. Toen hij weer in de cabine zat en just wilde aan slaan, voelde hij een schok. Hij kreeg geen letsel. De automobilist B. J. van Dijk, uit Amsterdam, die van tegengestelde richting kwam en het ongeluk zag gebeuren, ver klaarde dat hij onmiddellijk was gaan kijken of het achterlicht brandde, hetgeen het geval bleek te zijn. Ook anderen heb ben dit gezien, doch er is ook een getuige, die volhoudt dat het niet brandde. Het uit zicht op dezen vierbaansweg is uitstekend; de vrachtauto stond op een halven meter afstand van den berm, zoodat er voor het achterkomend verkeer ruimte was om op de tweede baan te komen. De doktoren Niekerk en Kuperus uit Muiden en Bal- foort uit Diemen, hebben de eerste hulp verleend. De 36-jarige heer Schölvinck was direc teur van het bijkantoor op den Dam te Am sterdam van de Incassobank. Hij was, na dat hij R. K. gymnasium had afgeloopen en enkele jaren had gestudeerd, in dienst van deze instelling gekomen. Hij woonde sinds acht jaren als forens te Baarn. Hij was penningmeester van Parkherstellings oorden. De heer Schölvinck was gehuwd met een dochter van ir. J. van Rooyen, oud-directeur van de Gemeentelijke Water leiding, en laat vijf kinderen achter. AUTOBESTUURDER OP ON BEWAAKTE OVER WEG GEDOOD Op den onbewaakten overweg te Nijezyl, gemeente Sneek, is gisterochtend een per sonenauto door de trein gegrepen. De be stuurder is hierbij om het leven gekomen. Omstreeks tien uur passeerde de wagen, welke bestuurd werd door den heer Haags- ma uit Sneek, directeur van de Kon. Ned. Roomboterfabrieken, den onbewaakten overweg en werd door den sneltrein Leeu warden-Stavoren gegrepen. De auto werd weggestooten en kwam tien meter verder tegen den schuinen kant van de spoorbaan tot staan, met de voorwielen op het pad langs den spoorweg en met het achterstuk tegen het talud, zoodat de spoorweg geheel vrij bleef. Het voertuig werd ernstig be schadigd. De heer Haagsma werd door de achterruit uit den wagen geslingerd en kwam 35 meter verder terecht. Hij was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk over schot is naar het nabij gelegen station ge bracht. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan onoplettendheid van den chauffeur. Hij had den bewaakten overweg willen passeeren, doch daar de boomen gesloten waren, is de heer Haagsma naar den één kilometer verder gelegen onbewaakten over weg te Nijezijl gereden. Het slachtoffer had vrij uitzicht op de spoorbaan. Aan den enderen kant van den overweg stond een melkauto voor dezelfden trein te wachten. Het regende op dat oogenblik, hetgeen het uitzicht even belemmerd schijnt te hebben, wat den heer Haagsma noodlottig is ge worden. Het slachtoffer was zestig jaar. VRACHTAUTO DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN. Bestuurder redt zich. Op den onbewaakten overweg bij Dok- kum in de spoorlijn DokkumAnjum is Zondagmiddag een vrachtauto, bestuurd door den heer J. B., door een rangeerloco motief gegrepen. De bestuurder, die het gevaar op het laatste oogenblik bemerkte, wist nog juist bijtijds uit de auto te sprin gen, doch de wagen, die met puin was ge laden, werd een tiental meters meegesleurd en zwaar beschadigd. De locomotief kreeg slechts geringe averij. Er rydt op dit traject maar één trein per uag, zoodat de autobestuurder niet aan mo gelijk gevaar heeft gedacht en bij den over weg niet oplettend heeft uitgezien. Proces verbaal is tegen hem opgemaakt. TRANSPORTFIETS DOOR AUTO GEGREPEN. EEN DOODE EN EEN ZWAAR GEWONDE. Gistermiddag om 12 uur kwamen twee zoons van den landbouwer v. d. Hoef te den Klomp van het land, waar zij aard appelen gerooid hadden. Zij waren gezeten op een- transportfiets. Toen zij den hoofd weg opreden hebben zij de vrachtauto van dt firma Nap uit Ederveen, die uit de rich ting de Klomp kwam, niet aan zien komen. Twee sportzeilers, afge dreven met een luik, worden vermist Echtpaar, dat aan de boot bleet hangen, werd gered Op het IJselmeer tusschen Marken en Uitdam, is Zondagmiddag omstreeks 12 uur een jacht omgeslagen. Aan boord bevonden zich twee dames en twee heeren, allen uit Weesp. Twee hunner zijn gered; de beide anderen zijn weggedreven en tot heden niet gevonden. Zij zijn de 24-jarige mej. L. Lodewijks en de 27-jarige H. Veldhuizen, beiden uit Weesp. Het viertal was Zondagochtend omstreeks tien uur met den heer en mevrouw S. Hei- deman uit Weesp in een Staversche jol uit de jachthaven van Muiden vertrokken voor een zeiltocht op het IJsselmeer. Tusschen 11 en 12 uur is de jol tijdens den hevigen wind, die toen kwam opzet ten, ten Zuiden van de Gouwzee omgesla gen. De heer en mevrouw Heideman wisten op den zijkant van de omgeslagen jol, die nog slechts ongeveer 10 c.M. boven wa ter uitstak, te klimmen. Mej. Lodewijks en de heer Veldhuizen, beiden goede zwem mers, evenals de heer en mevrouw Heide man, wilden trachten zwemmende de Noordhollandsche kust te bereiken. Met een luik dreven zij af en men heeft van hen niets meer gezien. Twee uur later merkte de heer B. Cupe rus uit Amsterdam, die met zijn beide kin deren eveneens in een jol op het IJssel meer zeilde, de beide drenkelingen op. Aanvankelijk dacht hij, dat visschers met hun netten bezig waren, doch toen hij dichterbij kwam, zag hij met schipbreuke lingen te doen te hebben. De heer en mevrouw Heideman zaten, door en door nat, op de omgeslagen boot. Zij waren aldus deelde de heer Cuperus mede nagenoeg geheel versuft. Het was was op de woelige zeer zeer moeilijk bij de omgeslagen boot te komen en daarom ging ik op ongeveer tien meter afstand voor anker. Ik riep de beide zich in nood verkeerende personen toe in het water te springen en naar mijn boot te zwemmen. Ik zou ze dan gemakkelijk aan boord heb ben kunnen trekken. Te uitgeput om te zwemmen. Ze gaven echter in het geheel geen ant woord, bleven maar voor zich uit staren. Vier maal ben ik toen langs de boot ge varen om ze beiden moed in te spreken en te bewegen van het wrak af te komen. Ze waren daartoe echter niet te bewegen. Tenslotte besloot ik met mijn boot maar recht op het wrak aan te varen en toen kon ik de beide schipbreukelingen over nemen. De heer Cuperus vertelde ons verder, dat de heer en mevr. Heideman zoo in de war waren, dat zij omtrent het gebeurde nage noeg wisten te vertellen. Voor zoover ik aldus de heer Cuperus in mijn kleine boot daarover beschikte, heb ik beiden van droge kleeren voorzien en ze met een hart versterking weer wat op dreef gebracht. Nadat men eerst voor anker was gegaan om den heer en mevrouw Heideman te helpen, voer men zoo spoedig mogelijk naar de jachthaven te Muiden terug, waar de heer en mevr. Heideman op de fiets stapten om zich naar hun woning te Weesp te be geven. Het vreemde is, dat eerst gisterenavond laat bij de politie te Weesp aangifte is ge daan van de vermissing van mej. Lodewijks en den heer Veldhuizen. Onmiddellijk heeft de politie zich toen in verbinding ge steld met den brigade-commahdant van de mareschaussee te Monnikendam, die het onderzoek naar de vermiste personen di rect aanvatte. De autoriteiten langs de kust werden gewaarschuwd. Tot gistermorgen h 1 men echter niets van de vermiste per sonen ontdekt. Men vreest, dat beiden in de zeer woelige zee, welke er Zondag stond, zijn verdronken. De verdronken jongelui gevonden. Gisterochtend ongeveer vijf uur heeft de visscher J. Ploeger uit Uitdam, die met zijn boot op het IJsselmeer voer, een mast en eenige planken zien drijven. Even later ontwaarde hij een van de lijken van de vermiste jongelui uit Weesp en vijftig me ter verder werd het tweede lijk gevonden. Onmiddellijk werd de politie van Broek in Waterland van de vondst in kennis gesteld en maatregelen werden genomen om de beide lijken te bergen. Nog gistermiddag zouden de stoffelijke overschotten naar hun woningen te Weesp worden vervoerd. Ze werden door de auto gegrepen. De 19- jarige v. d. H. werd op slag gedood. Zijn broer werd ernstig gewond opgenomen en naar de woning van dr. de Waard te de Klomp overgebracht. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zaterdagavond om half zeven is in de kom van de gemeente Stavenisse een ernstig ongeluk voorgevallen. In een onoverzich telijke bocht van den Kerkweg kwam de achttienjarige motorrijder D. D. de Rooy in botsing met een vrachtauto. De jonge man was op slag dood. De rijksverkeerpolitie heeft een onder zoek naar de juiste toedracht van het on geluk ingesteld. Het Tijk van het slacht offer is in beslag genomen. Eén doode, één gewonde MOUTFABRIEK INGESTORT. Gistermiddag omstreeks twee uur is een instortingsongeluk geweest in de mouterij der firma J. Hendrickx- Crijns, waarbij twee personen kwets uren hebben opgeloopen, van wie één zoo vrij ernstig, dat hij later aan de gevolgen overleed. De moutfabriek bestaat uit twee gedeelten, een oud en een nieuw. In dit laatste deel, dat drie jaar geleden gebouwd werd en een oppervlakte bestrijkt van 50 bij 30 meter, is het ongeluk gebeurd. Twee arbeiders waren hier bezig met het „omzetten" van gerst. Eén van hen bevond zich op de bovenste etage van het uit vier verdiepingen bestaande gebouw. Even voor de instorting voelde hij den grond lichtelijk trillen. Hij schonk hier weinig aandacht aan. Op een gegeven oogenblik evenwel hoorde de man een hevig gekraak en tegelijkertijd zakte de grond onder hem weg. Gelukkig bezat hij nog de tegenwoordigheid van geest, zich aan een balk vast te grijpen, welke slechts langzaam doorzakte. Hierdoor bereikte de man zonder noemenswaardig letsel den beganen grond. Hij was echter met het hoofd in aanraking gekomen met een ijzeren balk, waardoor een lichte wonde aan het hoofd ontstond, welke van weinig beteekenis was. De tweede arbeider, die zich op het ge- lijkvloersche gedeelte bevond, werd on der het vallende hout en ijzer bedolven. Op zijn hulpgeroep en het lawaai, waar mede de instorting gepaard ging, schoten de arbeiders uit het oude fabrieksgedeelte onmiddellijk te hulp. Men nam dadelijk een aanvang met het reddingswerk, waaraan ook deelnamen eenige inwoners van Swalmen, de rijks- en gemeente-politie en de burgemeester van Swalmen, dien men spoedig na het ongeluk gewaarschuwd had. Dit ging evenwel met groote moeilijk heden gepaard, aangezien men een ijze ren balk en twee houten dwarsbalken electrisch moest doorzagen om het slacht offer te bereiken. Met dit karwei was meer dan twee uur gemoeid. Inmiddels had het slachtoffer kans gezien zich zoo danig los te werken, dat zijn lichaam vrij kwam. De man bleek een bekkenfractuur te hebben opgeloopen, terwijl zijn rechter been bijna geheel verbrijzeld was. Ver der had hij een bloedende wonde aan het hoofd. Het slachtoffer werd naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond over gebracht. Omtrent de oorzaak van de instorting tast men in het duister. Op den zolder van het nieuwe gedeelte lag een hoeveel heid gerst van 80.000 K.G. opgeslagen. Het parket uit Roermond kwam eenigen tijd na het ongeluk ter plaatse om een on derzoek in te stellen. Slachtoffer overleden. Nader werd gemeld: Het slachtoffer, dat onder de puin- hoopen was bedolven en'ernstige ver wondingen had bekomen, de 32-jarige H. Geerlings, is gisteravond acht uur in het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond overleden. Nader is gebleken, dat de arbeider, die zich op de bovenste verdieping bevond op het moment, dat het ongeluk gebeur de, P. Walenberg, in het geheel geen ver wondingen heeft opgeloopen. De ver woesting ter plaatse is zeer groot. Het ijzer, beton, steen en hout ligt hoog op gestapeld door elkander. TREINSLACHTOFFER TE GOUDA OVERLEDEN. Het 8-jarig meisje C. J. Noordergraaf te Gouda, dat Zaterdag op den overweg na bij de Kerkrade door een van Gouda ko menden D-trein werd gegrepen en ernstige verwondingen bekwam, is gistermiddag in het van Iterson-ziekenhuis overleden. ARBEIDER DOOR LOCOMOTIEF OVERREDEN. Doodelijk ongeluk te Haarlem. Zaterdagmiddag reed op de terreinen van de Centrale werkplaatsen te Haarlem een kleine Dieselmotor in de richting Amster dam. Toen deze een der loodsen passeerde, kwam hij in botsing met een driewieligen transportwagen, bestuurd door den 43- jarigen arbeider F. Door den schok werd F. van zijn voertuig geslingerd. Hij viel tus schen de rails en werd door de tien ton wegende locomotief overreden. Zwaar gewond werd hij naar de Maria- stichting te Haarlem overgebracht, waar hij is overleden. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan een moment van onoplettendheid bij F. Den bestuurder van de locomotief treft geen schuld. GEWEER GING AF BIJ HET SCHOONMAKEN. Soldaat getroffen. Terwijl een der soldaten, die te Vrooms- hoop zijn ingekwartierd, zijn geweer schoonmaakte, ging plotseling een schot af en trof een van de kameraden, den mili cien Bokkinga, in zijn dijbeen. Dokter Os kam verleende terstond medische hulp. La ter is de patiënt overgebracht naar het Mi litair Hospitaal te Utrecht. Het ongeluk is betrekkelijk goed afgeloo pen. Een woestenij als na een aardbeving Een grondverschuiving, die een klein ter rein tusschen Plaatijzer weg en het IJ te Amsterdam heeft herschapen in een ge bied, waar een aardbeving schijnt te heb ben gewoed, heeft gisternacht het optreden van brandweer en politie geëischt. Tusschen Plaatijzer weg en het IJ liggen etablissemen, fabrieksgebouwen en opslag plaatsen van de N.V. Koninklijke Zwavel- zuurfabrieken v.h. Ketjen. Dicht bij den IJ-oever bevindt zich een zeer groote loods, ongeveer 90 M. lang, 30 M. breed en 16 M. hoog. In deze loods, die pas kort geleden werd gebouwd, was een hoeveelhed van 15.000 ton zwavelerts geborgen. In verband met de moeilijkheden, die de afgeloopen twee jaar bij den aanvoer van pyriet worden on dervonden, was de voorraad van de fabriek wat grooter dan normaal. Het terrein in de omgeving en ook de bodem van de loods be staat uit gespoten grond. Waarschijnlijk is nu onder den zwaren druk van het mate riaal het slappe veen van de kleilaag afge gleden. Zaterdagavond deden zich de eerste verschijnselen voor, die er op wezen, dat de veengrond dezen druk niet kon weer staan. Langzaam zakte de grond, die den bo dem van de loods vormde en drukte daar door den grond in de onmiddellijke nabij heid omhoog, daar waar deze den min sten weerstand bood. Dit was voornamelijk aan den kant waar de terreinen zijn gele gen van de scheepsbouwwerf Verschure. In den loop van den nacht en- Zondagoch tend werd de grond steeds verder omhoog gedrukt, zoodat in den loop van Zondag morgen een gedeelte van het terrein van de scheepsbouwwerf zeker vier meter omhoog gedrukt was, met 't gevolg dat verschillen de kleine loodsjes, werkplaatsen en toilet ten mee omhoog werden gedrukt en geheel ontwricht werden. Ook op het terrein van de zwavelzuurfa- brieken ontstond het verschijnsel. Nadat de oorzaak van de verschuiving was gevonden, begon men bij de zwavel- zuurfabrieken onmiddellijk kopererts uit de loods te halen. De loods zelf toonde ech ter eveneens de gevolgen van de verzak king. De ijzeren spanten begonnen door te buigen, de achtermuur scheurde en het dak boog geleidelijk onder den druk der span ten uiteen. Arbeiders mochten niet verder. Politie en brandweer kwamen ter plaatse om zoo noodig assistentie te verleenen, waarbij de brandweer tot de conclusie kwam, dat het niet verantwoord was de ar beiders, die met het verplaatsen van het kopererts bezig waren, langer §an het werk te laten in de loods, waarvan de overkap ping bij verdere verzakking zou kunnen instorten. Op last van de brandweer werd het werk gestaakt en nadat bouw- en wo ningtoezicht een onderzoek zullen hebben ingesteld en de loods zal zijn gesteund, zal waarschijnlijk heden met het overbrengen van het kopererts kunen worden doorge gaan. Qok op het terrein van de scheepsbouw werf Verschure moesten maatregelen geno men worden. In het dok dezer firma, dat voor den wal ligt, lag een schip, dat in den loop van Zondagochtend bij wijze van voorzorgsmaatregel uit 't dok is gehaald, waarna men het dok heeft laten rijzen. Een onderzoek zal moeten uitmaken of ook de bodem onder het wateroppervlak langs den oever niet zoodanig omhoog is gedrukt, dat het dok niet meer kan zakken. In dat ge val zal het verhaald moeten worden. Bo vendien zou men niet normaal hebben kunnen doorwerken aangezien door het op treden van den grond verschillende elec- trische en andere geleidingen zijn verbro ken. Doordat Zondagmiddag niet verder ge werkt mocht worden aan het lossen van het kopererts bleef de grond nog voortdu rend werken. De veenbodem tot stilstand gekomen. De verzakking is tot stilstand gekomen. Sinds gisterochtend werkt de bodem niet meer en blijkens het nauwgezet onderzoek, dat in den loop van gistermorgen door den gemeentelijken dienst van bouw- en wo ningtoezicht is ingesteld, bestaat er geen directe gevaar meer voor verdere verzak kingen. Men heeft dan ook toegestaan, dat er weer in de loods, waar het in den bo dem weggezakte pyriet ligt opgeslagen, ge werkt wordt. DE KINDERVERLAMMING. Opnieuw is te Gouda een geval van kin derverlamming aangegeven. Het totaal aantal gevallen is hiermede tot 23 gestegen. Een tweede geval van kinderverlamming heeft zich te Harlingen voorgedaan. Het patientje, een kind van 4 jaar, wordt in het Katholieke ziekenhuis aldaar verpleegd. Bij een vyfjarig jongetje te Reeuwijk is Maandagmorgen kinderverlamming gecon stateerd. Het kind is naar het St. Joseph Paviljoen te Gouda vervoerd. Als u toch iets moét verliezen idifl En u hebt 't voor 't kiezen Offert liever dan een uur Dan uw verd'ren levensduur!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10