BINNENLAND RECHTZAKEN LUCHTVAART Wilt U iets weten? VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT Tweede Kamer Noodwetten door de Tweede Kamer goedgekeurd. TWEEDE BLAD - PAG. 6 Vergadering van gisteren Voorzitter mr. J. R. H. van Schaik. Na lang wachten zij was op 15.30 aan gekondigd begon te vijf over zeven de openbare vergadering der Tweede Kamer, waarin de spoedontwerpen, welke in ver band met het oorlogsgevaar zijn ingediend, aan de orde kwamen. De Kamer had den middag besteed aan de besprekingen der ontwerpen in de af- deelingen. Toen de openbare vergadering geopend werd las de griffier de eindversla gen voor. Vah de algemeene opmerkingen, door de Kamer gemaakt, noemen wij hei algemeene verlangen om aan de wetten een tijdelijk karakter te geven. Zoodoende zouden aan de regeering de dringend noo- dige bevoegdheden niet worden onthouden, doch zou tevens de verplichting bestaan tot een grondiger behandeling van even- tueele definitieve regelingen. Voorts werd aangedrongen op eenvormigheid in de ter minologie van de omschrijving der geval len, waarin de wetten van toepassing zul len zijn. Men beval daarvoor aan de woor den „oorlog of oorlogsgevaar". Dank werd uitgesproken voor de inscha keling van het georganiseerd bedrijfsleven. Aangedrongen werd op toekenning van vergoeding voor verplichte voorraadvor- ming. Van alle wetten werd gevraagd, dat zij op bepaalden termijn zouden afloopen, en wel zoo, dat de geldingsduur tot enkele maanden zou worden beperkt. Van de wet op de distributie werd opge merkt, dat er geen duidelijke bepaling te gen het hamsteren in staat. Tegen de verhooging der defensiebegroo- ting en tegen de oorlogszee- en luchtverze- keringswet hadden eenige leden princi- pieele bezwaren. Men vroeg naar maatrege len in het belang van opgeroepen werkne mers en kostwinners en naar nauwkeurige controle op de besteding der defensieuit gaven. Aan de regeeringstafel zaten de ministers Colijn, van Dijk, Steenberghe en de Wilde. De eindverslagen werden mondeling be antwoord. Minister STEENBERGHE, minister van economische zaken, verklaart, dat de regee ring bereid is voor alle wetten, behalve voor de aanvulling van de landbouwcrisis- wet (voedselvoorziening) den aflooptermijn van 1 Maart 1939 aan te nemen. De eenvormigheid in de terminologie kan bereikt worden door te spreken van „buiten gewone omstandigheden". De termen „oor log of oorlogsgevaar" zijn te erg. Bij voor beeld het hamsteren moet tegengegaan worden „in buitengewone omstandighe den". Bovendien is thans reeds bij K.B. de toestand van oorlogsgevaar afgekondigd. De heer ROST VAN TONNINGEN (N.S. B.) stelt met voldoening vast, dat de wensch zijner fractie, om alle wetten tijde lijk van aard te doen zijn, voor de eerste maal wordt gevolgd. Het heeft weinig zin nu diep op de wetten in te gaan, nu een ter mijn is gesteld. De houding der N.S.B. is ingegeven door liefde voor de Koningin, voor volk en vaderland. Als er werkelijk oorlog mocht komen, zal het bloed der nationaal-socialisten dan niet goed genoeg zijn om het vaderland te die nen? Ondanks alle ondervonden onrecht zal de N.S.B. de regeeringspolitiek van onzij digheid steunen. De heer DE VISSER (Comm.) verklaart eveneens, dat men kan rekenen op den steun en de medewerking zijner partij. De politiek der regeering betreffende de de fensie-verboden heeft spr. groote voldoe- ning gegeven. Eenzelfde lijn moet jegens de communisten worden gevolgd. Tegen een bepaalde andere richting moeten even wel maatregelen worden genomen. Spr. verwijt de regeering, dat de voorstellen te laat zijn voorgelegd om goed te kunnen be handelen. Regeeren is vooruitzien en in dit opzicht is de regeering in gebreke gebleven. De volksvertegenwoordiging is op dit be langrijk punt uitgeschakeld. Dit ligt trou wens in de lijn van deze regeering. Als voorbeeld hiervan noemt spr. de vierkan te omzwaai ten opzichte van de buiten- landsche politiek, gelijk uit de rede van minister Patijn in Genève is gebleken. De gevaren dreigen niet alleen in het Oosten van Europa, zooals de minister-pre sident gisteravond naief meende. De VOORZITTER vermaant den heer de Visser zich te beperken en zich tot het ont werp te bepalen. De heer DE VISSER zegt, dat zijn fractie in hoofdzaak zal voorstemmen, gezien de bijzondere omstandigheden. Alleen aan het ontwerp tot verleenen van een buitengewoon crediet zal de commu nistische fractie haar steun niet verleenen. De heer VAN HOUTEN (C.D.) wil de regeering in dezen tijd gaarne steunen. Voor zoover er in de aanhangige wetsont werpen echter medewerking wordt ge vraagd om het militaire apparaat te doen functionneeren, kan sprekers fractie om principieele redenen haar steun niet ver leenen. Wij willen ons lot rustig in Gods hand leggen en wijzen' oorlogstoeberei ding af. De heer ALBARDA (S.D.) heeft ook ernstige bezwaren tegen de Volkenbonds- politiek der regeering. Maar het is thans niet het oogenblik om daarover te praten. Wij moeten thans handelend optreden. Sprekers fractie zal aan de ontwerpen der regeering haar steun geven. DE VERSCHILLENDE WETSONTWERPEN De algemeene beschouwingen worden ge sloten. Aan de orde is het wetsontwerp be treffende voedselvoorziening (landbouw- crisiswet). De minister van economische zaken de heer STEENBERGHE zegt toe, dat zooveel mogelijk contact zal worden gezocht met de belanghebbenden. Het is de bedoeling spoe dig een speciale wet op de voorraadvorming in te dienen. Bij de behandeling van de „vorderings- wet" zegt de minister, dat geen zelfstandige schadevergoeding aan hypotheekhouders zal worden toegekend. Eenige redactioneele wijzigingen worden aangebracht. De twee behandelde wetsontwerpen wor den zonder hoofdelijke stemmen aangeno men. Tegen stemden (aanteekening) de christelijk-democraten. Aan de orde is de wet betreffende eco nomische voorbereiding van de voorzie ning van volkshuishouding en landsverde diging bij oorlog, oorlogsgevaar en andere buitengewone omstandigheden. Ook hier worden eenige redactioneele wij zigingen aangebracht. De heer DE GEER (C.H.) dringt er op aan ook hier de eenvormige formule „in de tegenwoordige buitengewone omstandig heden", te gebruiken gelijk in de andere wetten. De minister meent van niet, daar het hier een voorbereidingswet betreft. Ten slotte komt men overeen in de considerans en art. 2 de termen te bezigen „oorlog en oorlogsgevaar" en de woorden „en andere buitengewone omstandigheden" te laten vervallen. Ook dit ontwerp wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen, met aanteeke ning van de heeren van Houten en Posthu- ma (C.D.), die overigens tegen alle ontwer pen zijn. Het ontwerp prijsopdrijvingswet wordt zonder hoofdelijke stmemen en zonder be spreking aangenomen. Het ontwerp schepenvorderingswet wordt eveneens aangenomen. De regeering zal overwegen of overleg kan worden gepleegd met de vakorganisaties over de voorwaar den, waarop de benamingen in zee kunnen gaan. Ook de schepenuitvoerwet wordt aange nomen. Een denkbeeld om niet tijdens de ieis schepen in beslag te nemen, wordt door de regeering afgewezen. Eenige re dactie-wijzigingen worden nog aangebracht. De oorlogszee- en luchtverzekeringswet wordt eveneens na redactiewijziging afge handeld, waarbij wordt aangeteekend, dat ook de Staatkundig-gereformeerden tegen zijn. De distributie wet komt dan in behande ling. De regeering brengt op verzoek van de Kamer een wijziging aan, waardoor kan worden opgetreden tegen hamsterende par ticulieren. Eveneens worden overtredingen „tegen de strekking van de wet" veranderd in „tegen deze wet" en wordt het woord „op zettelijk" in de strafbepaling opgenomen. De bodemproductiewet wordt, eveneens na wijzigingen, aangenomen. Al deze wetten, behalve de voedselvoor- zieningwet, vervallen 1 Maart 1939. Aan de orde is nu de suppletoire begroo ting 1938 voor Defensie. De minister van Defensie, de heer VAN. DIJK, gaat niet in op de principieele be schouwingen. De maatregelen betreffende kostwinners, waarnaar gevraagd is, staan beschreven in de dienstplichtwet. Gemobi liseerde ambtenaren en arbeidscontractan ten zullen zooveel mogelijk weder worden aangesteld. Voor particuliere werknemers kan de regeering geen verantwoordelijk heid op zich nemen. Indien de gelden niet noodig zijn, zal de begrooting weer worden verlaagd. De suppletoire begrooting 1938 van fi nanciën wordt aangenomen. De vergadering wordt te 8.45 verdaagd. Eerste Kamer Vergadering van gisteren SPOEDONTWERPEN DER REGEERING. De VOORZITTER deelt mede dat de cen trale afdeeling besloten heeft, des avonds in de afdeelingen te doen onderzoeken de door de Tweede Kamer aangenomen wets ontwerpen in verband met den internatio nalen toestand. De voorzitter schorst de vergadering. De Kamer gaat in de afdeelingen. De vergadering zal daarna worden her opend. De vergadering wordt te 10.50 uur her opend. De griffier doet voorlezing der uitge brachte eindverslagen. De minister van Economische Zaken de heer STEENBERGHE verklaart 'dat niet onlangs maar 1 April tot de levering van zware varkens naar Duitschland is beslo ten. Deze moeten uit de markt genomen en moeten geleverd worden. Er is voldoende varkensvleesch in ons land. De vordering zal zonder aanzien des per- soons geschieden. De heer VAN VESSEM (N.S.B.) is van oordeel dat er niet voldoende tijd is ge weest voor de bestudeering der wetsont werpen. Spr. herinnert aan het bekende telegram van den heer Mussert aan den minister-president. Ook nu zal de N.S.B. zich achter de regeering stellen. De buitengewone wetsontwerpen worden alle zonder hoofdelijke stemmen aangeno men. De vergadering wordt te elf uur gesloten. Leest met aandacht u de advertenties In Uw DaeMed! OPKOMST VOOR HERHALINGS OEFENINGEN. De regeeringspersdienst meldt: De minister van defensie maakt het vol gende bekend: Zooals reeds in de dagbladen en door middel van den radio-omroep werd be kend gemaakt, is de opkomst voor her halingsoefeningen van dienstplichtigen, behoorende tot de Koninklijke land macht, die in 1938 op of na 29 Septem ber in werkelijken dienst moeten ko men, tot nader order nitgesteld. Het vorenstaande is thans ook van toepassing verklaard voor officieren, onderofficieren, kaporaals en soldaten, die behooren tot het reserve- en overi ge personeel der Koninklijke land macht. Eveneens worden tot nader order uitgesteld de inlijving van dienstplich tigen en de opkomst van dienstplichti gen, die reeds zijn ingelijfd, doch we gens het verstrijken van verleend uit stel enz. de eerste oefening nog moeten volbrengen. Dit laatste in afwijking van de geldende voorschriften. Al het vorengenoemde personeel volgt vanzelfsprekend bij voormobili satie en bij algemeene mobilisatie zijn bestemming, zooals in de lastgeving in het zakboekje is aangegeven. Voor de zeemilitie blijft de oproeping voor herhalingsoefeningen voorshands gehandhaafd. DE SOLDATEN EN HUN WERKKRING. Oproep van Ned. Verbond van Werkgevers Het Verbond van Nederlandsche Werk gevers heeft bij hernieuwing een oproep tot zijn leden gericht om, voor zoover de bedrijfsomstandigheden dit maar eenigs- toelaten, maatregelen te treffen, dat het personeel, hetwelk onder de wapenen is, geenerlei nadeel zal ondervinden van het vervullen van dien nationalen plicht. Het Verbond van Nederlandsche Werk gevers spreekt het vertrouwen uit, dat het Nederlandsche bedrijfsleven onder de hui dige critieke omstandigheden er toe zal willen medewerken om hen, die reeds thans geroepen zijn hun persoonlijk offer te brengen in het belang der nationale taak, zooveel mogelijk te steunen bij de getrouwe vervulling van die taak. B-STEUN AAN KLEINE TUINDERS. .Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Van der Sluis betref fende toekenning van den z.g. B-steun aan kleine tuinders heeft de minister van so ciale zaken het volgende medegedeeld: Ten einde de kleine tuinders, voor zoover dezen niet reeds voor opneming in de steunregeling of plaatsing bij de werkver schaffing in aanmerking kwamen en uit dien hoofde den zocgenaamden B-steun mogen ontvangen, ook hieraan deelachtig te kunnen maken, heeft de minister van economische zaken er zijn goedkeuring aan gehecht, dat ten laste van zijn departement aan kleine tuinders dezelfde toelage op de zelfde basis wordt verstrekt als voor de kleine boeren het geval is. De gemeentebesturen zullen hiermede zoo spoedig mogelijk worden in kennis ge steld. ROTTERDAM EN HET CENTRALE VLIEGVELD. Regering had andere drukte aan 't hoofd. Het adres, dat B. en W. voorstelden te zenden aan den ministerraad inzake de plannen van de regeering om Schiphol te maken tot centraal vliegveld, is niet ver zouden. De raad vereenigde zich met het voorstel van den voorzitter om de discussies hier over en verzending hiervan uit te stellen tot een tijdstip, dat de regeering hiervoor meer belangstelling zal kunnen toonen dan nu redelijkerwijze mag verwacht worden. STERFTE AAN MOND- EN KLAUWZEER Vorige week 400 runderen bezweken. Tengevolge van het mond- en klauw zeer zijn in de week 18 t/m 24 September gestorven: 278 runderen, 141 kalveren, 197 varkens en biggen, 17 schapen en 2 geiten. Sedert de week 1926 september 1937 zijn in totaal bezweken: 3917 runderen, 4524 kalveren, 3612 varkens en biggen, 283 schapen en 69 geiten. BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, #voor de week van 29 September tot 6 October vastgesteld op 60 cent per K.G. BIGGENMERKEN. Van 12 tot 17 September zijn aange bracht 48236 (v.j. 41506) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 17 Sep tember 1.1. gebruikt 1407161 merken, tegen over 1260036 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 1669890 (v.j. 1410175) biggen. GEMENGDE BERICHTEN DE KINDERVERLAMMING. In het gehucht Meerselo in de gemeente Horst (L.) is een geval van kinderverlam ming geconstateerd. De patiënt is naar het ziekenhuis overgebracht. Het patiëntje uit Meerselo, dat enkele da gen geleden wegens kinderverlamming naar he ziekenhuis te Venlo was overge bracht, is aan de gevolgen der ziekte overleden. DE NOODLOTTIGE RUZIE TE UTRECHT Toestand jongeman verbeterd. Meisje op vrije voeten gesteld. De toestand van den jongeman, die Woensdagavond in het park „Oog in al" te Utrecht door zijn ex-verloofde werd gesto ken, is aanmerkelijk verbeterd, zoodat on middellijk levensgevaar niet meer bestaat. Het meisje heeft op het hoofdbureau van politie, waar zij gisternacht in verzekerde bewaring zat, tegenover den commissaris van politie een volledige bekentenis afge legd. Daar hierbij niet is komen vast te staan, dat zij met voorbedachten rade zou hebben gehandeld, werd proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Gisteren in den loop van den ochtend is zij op vrije voeten gesteld. ROEKELOOS AUTOMOBILIST RIJDT NA AANRIJDING DOOR. Gisteravond omstreeks elf uur is een 61- jarig wielrijder, wonende in de Trompen- burgerstraat te Amsterdam, op de Stad houderskade door een personenauto, wel ke met groote snelhed reed, gegrepen. De wielrijder werd op de motorkap geslingerd, waarna de auto tegen een lichtpaaltje, staande op een vluchtheuvel botste. Toen de auto daardoor tot stilstand kwam, gaf de bestuurder opnieuw gas en reed met volle vaart weg, zonder zich om zijn slacht offer te bekommeren. Deze werd met érn stige verwondingen, een gebroken been en 'n hersenschudding opgenomen en naar het Ned. Israëlietisch ziekenhuis vervoerd. Men achtte zijn toestand niet levensge vaarlijk. HEVIGE REGENS TE BAARN. Gisteravond ongeveer zes uur ontlastte zich boven Baarn een kort maar hevig on weer, dat vergezeld ging van hevigen re genval. Zooals bij dergelijke overvloedige regens steeds het geval is, konden de put ten in het centrum van de gemeente het water, dat van de hooger gelegen lanen naar beneden kwam stroomen, niet ver werken, zoodat de bekende deelen van de Nieuwstraat, de Nieuwe Baarnstraat en de Laanstraat weldra in een vijver waren her schapen. Ook in andere wijken stond hier en daar de straat blank, o.a. het Stations plein, in de Acacialaan en op den Eemnes- serweg. In het centrum van de gemeente, waar de nood het hoogst was en het water zelfs de woningen binnendrong, was spoe dig de dienst van publieke werken'aanwe zig, die onder leiding van den heer F. F. de Boois de noodige maatregelen nam om de straat van het overtollige water te be vrijden. „N. R. Crt." BRITSCH-INDIëRS WENSCHEN EUROPA TE VERLATEN. Extra K.L.M.-vliegtuig naar Karachi. Hedenmorgen om 6.00 uur vertrok van Schiphol naar Karachi het extra-vliegtuig P.H.-A.R., de „Reiger" met de volgende be manning: gezagvoerder Tepas, 2e bestuur der Stroeve, werktuigkundige Spaan, radio telegrafist Dik en steward Blessing. Aan boord van dit vliegtuig bevonden zich 16 passagiers, allen Britsoh-Indiërs, oie in verband met den gespannen toestand in Europa naar Indië wenschen terug te keeren. Aangezien de plaatsruimte in de vliegtuigen van den gewonen Indië-dienst onvoldoende was om aan alle aanvragen voor passage te voldoen, besloot de K.L.M. dit extra-toestel in te leggen. De „Reiger" heeft 108,5 K.G. vracht aan boord. Vraag: J. V. te Z. inzake een aanslag in de Inkomstenbelasting? Antwoord: Volgens de gegevens, welke u verstrekt, zoudt u ongeveer 44. moeten betalen. Wellicht is er een aftrek post over het hoofd gezien. In elk geval is uw aanslag niet te hoog. Vraag: P. J. J. te L. inzake een ziek geworden werkster? Antwoord: Daar wy niet veronder stellen, dat deze werkster inwonend is, be hoeft u noch ziekengeld noch loon uit te betalen. Koopt bi| hen, die in Uw Dagblad adverïeeren HAAGSCHE RECHTBANK. Motor botste tegen auto. Op 2 April van dit jaar reed op den Rijks straatweg te Wassenaar de heer E. M. Prins. Bij de Berkenboschlaan gekomen stak de heer Pa den richtingaanwijzer uit en boog even later naar links af. Uit de richting Leiden naderde de motorrijder J. J. H. uit Rotterdam. Doordat laatstgenoem de juist eenige auto's passeerde en dus links van den weg kwam te rijden zag hij de auto te laat, met het gevolg, dat er een hevige botsing volgde. De motorrijder, die ruim 80 K.M. reed, was er nog goed afge komen maar de duo-passagier, de heer Bou- dewijn uit Voorburg, was over de auto heengeslingerd en bewusteloos op den weg terecht gekomen. Ernstig gewond moest hy naar het Antonius-ziekenhuis te Voor burg worden overgebracht. Gedurende lan gen tijd heeft hij zijn werkzaamheden niet kunnen doen en ook nu ter zitting strom pelde hij nog voort met behulp van een stok. Ter zake het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel had J. J. H. zich voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert, weet het ongeluk in hoofdzaak aan de te snelle vaart van verdachte, die met deze groote snelheid achter de voor hem rijdende auto's te voorschijn was gekomen. Toen was het te laat om te remmen. Het ten laste gelegde bewezen achtend eischte spr. een geldboete van ƒ50 subs. 50 dagen hechtenis. Verdachte verdedigde zich door te zeg gen, dat hij op een voorrangsweg reed en niet in de veronderstelling was, dat er plot seling een auto dwars op den weg zou gaan rijden hetgeen de Officier deed op merken, dat de autobestuurder tijdig zijn richtingaanwijzer had uitgestoken, maar dat verdachte niet voldoende had opgelet. Uitspraak over 14 dagen. BLOEMBOLLENFIRMA BENADEELD. Een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest tegen reiziger geëischt. In Mei van het vorige jaar diende een bloembollenhandelaar te Hillegom by ce Justitie te Amsterdam een klacht in tegen een handelsreiziger, die bij deze firma iii dienst was geweest. Hij zou zich hebben schuldig gemaakt aan oplichting en ver duistering. De handelsreiziger werkte in Zweden voor de Hillegomsche firma, hij werd ont slagen wegens oneerlijkheid doch hij ging door met het innen van gelden, die hij ten eigen bate aanwendde. Aanvankelijk had het parket er in toe gestemd verdachte op vrije voeten te laten, mits hij zich eigener beweging bij den rech tercommissaris aan zou melden. De jeug- rige reiziger verscheen korten tijd later weer in het vaderland. Hij dacht er echter niet aan zich bij de Justitie aan te melden. Integendeel, hij huurde in Amsterdam zijn woonplaats een auto, waar hij weer mee naar Zweden trok. Zijn avonturen zouden echter snel ten einde zijn; het geduld van de Justitie was uitgeput. In Zweden werd hij gearresteerd en daar stond hij terecht wegens verduis tering van de auto. Na zijn straf te hebben ondergaan werd hij uitgewezen en door de Nederlandsche Justitie gearresteerd. De raadkamer der rechtbank weigerde tot zijn groote woede zijn invrijheidstelling, een be schikking, die hij beantwoordde met een hoogst beleedigend epistel. Vandaag stond de 27-jarige man terecht voor de vierde kamer der rechtbank. Uit de vele feiten had de Officier van Justitie mr. C. Jvan Arkel een keuze gedaan. Drie ge vallen van oplichting en één van verduis tering had hij in de dagvaarding opgeno men. In totaal was benadeeling tot een be drag van 600 kronen ten laste gelegd. De verdachte legde een volledige beken tenis af. Het reclasseeringsrapport luidde verre van gunstig. Verd. werd zeer oneerlijk en onbetrouwbaar genoemd; reeds in zijn jeugdjaren had hij zich aan bedriegerijen schuldig gemaakt. Ook had de reclassee- ringsambtenaar niet den indruk, dat de reeds ondergane insluiting veel effect had gehad. „Hij is een praatjesmaker zonder verantwoordelijkheidsgevoel" was de amb tenaar van oordeel. De Officier van Justitie was evenmin met verd.'s houding ingenomen. „Deze verd. veroorzaakt den directeur van het huis van bewaring en mij zeer veel last, nog onlangs schreef hij: „het wordt tijd dat ik in vrij heid word gesteld, het eten is hier aller slechtst". Verd. heeft niet alleen zijn firma voor belangrijke bedragen benadeeld, doch ook den naam van de Nederlandsche bloembol lenhandelaren in Zweden geschaad. Spr. vorderde een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger mr. Asscher bepleitte cle mentie en oplegging van een straf gelijk aan de in mindering te brengen voorloopige hechtenis. Vonnis 14 October. Overtreding Visscherij-wet De Haarlemsche rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den los arbeider J. S. uit Leiden. die terecht heeft gestaan in hooger beroep van een vonnis van de kantonrechter te Haarlem, waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van 5.subs. 3 dagen hechtenis wegens overtreding der vissche- rijwet. De Officier van Justitie had beves tiging gevraagd van het vonnis. De recht bank sloot zich hierbij aan en gelaste ver nietiging van den inbeslag genomen peur.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6